Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Πάω να τρελαθώ

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

Titikaka38

# 21 στις 31/8/2016
author
Γυναίκα / 53 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Δραπετσώνα
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 1.155
'Aρεσαν+: 0%

...να τρελαθεις φιλε μου...!

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Kostas_10

Πάω να τρελαθώ

Καλησπέρα παιδιά,

Δεν ξέρω τι μου γίνεται. Θα ήθελα πάρα πολύ την γνώμη σας. Λοιπόν, έχω χωρίσει μετά από 1 χρόνο σχέσης (συγκατοικούσαμε κιόλας). Γενικά, οι αιτίες ήταν οι μεγάλοι τσακωμοί που είχαμε (για μικροπράγματα), ζήλια από πλευράς της, δεν με στήριζε και γενικά ένιωθα ότι εγώ ήμουν περισσότερο στην σχέση από ότι αυτή. Φυσικά είχα και εγώ τα λάθη μου. Της είπα να χωρίσουμε. Μετά από 1 μήνα περίπου που δεν είχαμε μιλήσει την πήρα τηλέφωνο γιατί μου είχε λείψει και κατάλαβα πόσο την αγαπούσα. Την παρακάλεσα, έκλαψα κλπ  και στο τέλος μου είπε ότι είναι με άλλον. Το θέμα μου όμως βρε παιδιά είναι ότι όσο περνάει ο καιρός αντί να την ξεχνάω την σκέφτομαι όλο και πιο πολύ, μου λείπει όλο και πιο πολύ, την σκέφτομαι όλη μέρα!! Και αυτή είναι με άλλον! Και πραγματικά απορώ με τον εαυτό μου γιατί να είμαι έτσι αφού δεν περνούσα και τόσο καλά στην σχέση μου! Κάθε μέρα περιμένω να με πάρει τηλέφωνο, τι ηλίθιος που είμαι! Μου φέρθηκε τόσο σκληρά όταν την παρακαλούσα να γυρίσει, είναι με άλλον και εγώ ακόμα στάσιμος σε εκείνη, με ελπίδες να γυρίσει! Όσο περνάει ο καιρός χειροτερεύω αντί να γίνομαι καλύτερα! Κι αυτό είναι που απορώ, το γιατί; Μου έμεινε απωθημένο; την αγάπησα πολύ; Πληγωμένος εγωισμός; Τα ανεκπλήρωτα όνειρα; Τι να πω! Δεν ξέρω! Γιατί να είμαι έτσι αφού δεν μας έβγαινε; (Εντάξει είχαμε κ πολύ καλές και ρομαντικές στιγμές δεν λέω ότι ήταν εντελώς χάλια) Μήπως είναι επειδή ήταν η πιο όμορφη κοπέλα που είχα ποτέ στην ζωή μου; Και μάλλον δεν θα ξανά βρω μια κοπέλα με τόση ομορφιά; Σας παρακαλώ βρε παιδιά πείτε μου την γνώμη σας. Θέλω να την ξεχάσω, να την βγάλω από το μυαλό μου, να σταματήσω να έχω ελπίδες. Θέλω να γίνω καλά.. Δεν με γεμίζει τίποτα τελευταία, πάω να χάσω τον εαυτό μου, αν δεν τον έχασα ήδη... Συγνώμη αν σας κούρασα. 

...εμεις ολοι μαλακες ειμασταν?...

...ζηστο και...να σαι σιγουρος θα πας παραπερα...

...εκει να δεις...ομορφιες!!!

Halford13

# 22 στις 31/8/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Τελείως ωμά και φιλικά σου λέω,ότι αυτό που σε ''τρώει'' είναι ότι είναι με άλλον και μάλιστα τον βρήκε γρήγορα.Αν δεν το αφήσεις γρήγορα το θέμα,θα χάσεις ευκαιρίες...

Anisixos1970

# 23 στην 1/9/2016
author
Ανδρας / 51 / Ελεύθερος
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 253

Δεν εχω κανει ποτε σχεση στην ζωη μου ... οποτε οτι σου πω μην το θεωρησεις αποσταγμα εμπειριας. Κολλησες μαζι της γιατι δεν σου ειναι καθολου ευκολο 1) να ξεχνας και 2) να φλερταρεις. Και ειναι και κατι ακομα > καπου γραφεις "ηταν η πιο ομορφη κοπελα που γνωρισα". Να θεωρησω οτι εχεις μεγαλωσει με την πεποιθηση οτι οσα καλα συμβαινουν στην ζωη σου ... ειναι απο ατυχημα, οτι δεν σου αξιζαν ? Εγω που δεν σε ξερω ... με τετοια φιλοσοφια που κουβαλας, θα σε θυμομουν μονο αν ηθελα να κλαφτω καπου (που δεν ειμαι και καμια 16χρονη ... ειμαι 46 ετων !)

Αν πεφτω εξω ... πεφτω εξω ! Ξαναγραφω οτι ... "δεν εχω κανει σχεση ποτε στην ζωη μου". Ομως, δεν μπορω να σου συστησω 1) να ξεχνας γρηγοροτερα και 2) να φλερταρεις απο κεκτημενη ταχυτητα. Γιατι, μαλλον, δεν εχεις τετοια ιδιοσυγκρασια. Το μονο που μπορεις να κανεις ειναι να ελπιζεις οτι με τον καιρο (πολυ καιρο, ισως χρονια) θα μαθεις να ΚΡΥΒΕΙΣ το λιγοτερο περηφανο κομματι του εαυτου σου. Καμια γυναικα δεν ελκεται απο ανδρα που τυπτεται (και αν βρεις καποια που το κανει ... μακρια !). Δεν υπαρχουν μαγικα ραβδακια. Μονο ηρεμια και υπομονη και αποδοχη ... του ποιος πραγματικα εισαι ! Αν αυτο που εισαι δεν ταιριαζει ικανοποιητικα με τον γυναικειο ψυχισμο ... ουτε ο πρωτος εισαι, ουτε ο τελευταιος.

Μην περνας Ιερα Εξεταση τον εαυτο σου. Βρεθει δεν βρεθει αλλη γυναικα ... Βρες με ποιον πραγματικα πολεμας μεσα στο υποσυνειδητο σου, γιατι ΔΕΝ νομιζω να ειναι η νοσταλγια της προηγουμενης σχεσης σου ! Αυτη την εντυπωση εχω ...

Αρέσει στο μέλος James88

Elena_90

# 24 στην 1/9/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Κοίτα ο αποχωρισμός πονάει. Όπως επισης πονάει το να ορθώνεται ένας τοίχος μέσα σε λίγο καιρό για κάτι που θεωρούσαμε "δικό μας".
Όμως για να φτάσεις στο σημείο να την χωρίσεις σημαίνει ότι δεν γέμιζες και δεν ησουν χαρούμενος.
Το να την σκέφτεσαι εκ των υστέρων δεν δείχνει απαραίτητα ότι παραγματικά την θες γιατί αν την ήθελες δεν θα την χώριζες!
Σου την δίνει που δεν μπορείς να την έχεις ξανά και είναι ανένδοτη.

Όμως μν ξεχνάς ότι πλανάσαι οικτρά.
αν τότε δεν ήσουν ευτυχισμένος και κατέληξες στον χωρισμό τι ζητάς πάλι από την ίδια?

Αν σε ίεζε σε έκανε να νιώθεις μόνο κτλ πάλι τα ίδια θα συμβούν. Γιατί δενψάχνεις όταν είσαι έτοιμος κάτι καλύτερο για σένα ?

Kostas_10

# 25 στην 1/9/2016
author
Ανδρας / 30 / Ελεύθερος
Ελλάδα
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 13

Anisixos εχείς δίκαιο, γενικά δεν μου είναι καθόλου εύκολα να ξεχνάω, ειδικά στα ερωτικά μου. Και όντως μάλλον έχω την πεποίθηση οτι όσα καλά μου συμβούν στη ζωή μου είναι απο ατύχημα. Το πιστεύω αυτό γιατί γνωρίζω την τύχη μου. Αυτό με έκανε να πιστεύω η ζωή μου, οι καταστάσεις κλπ. Το ξέρω οτι είναι λάθος αυτός ο τρόπος σκέψης αλλά δεν μπορώ να κάνω διαφορετικά ειδικά σε αυτή τη φάση της ζωής μου. Δεν ξέρω αν είναι η νοσταλγία της προηγουμένης μου σχέσης ή πολεμώ το υποσυνείδητο μου. Αυτό που ξέρω είναι οτι καθημερινά μου λείπει και την σκέφτομαι πολύ πολύ έντονα. 

Elena, ίσως να μου την δίνει οτι δεν μπορώ να την έχω ξανά και είναι ανένδοτη. Υπήρχαν πολύ τσακωμοί στην σχέση μας, δεν ήμουνα και τόσο χαρούμενος τα τελευταίο καιρό μαζί της. Αλλά κακώς άρχισα να πιστεύω οτι μπορούσαμε να αλλάξουμε και οι δυο και να είμαστε ενα αγαπημένο ζευγάρι. Τα όνειρα που έκανα μαζί της με τραβάνε πολύ πίσω. Δεν ξέρω ρε παιδιά, περνάει ο καιρός και εγω είμαι εκεί στάσιμος στην θλίψη μου και στις σκέψεις μου, ελπίζοντας να γυρίσει. δεν κοιμάμαι τα βράδια, δεν με γεμίζει τίποτα πλέον, η σκέψη της με τρελαίνει. Το ξέρω οτι δεν ήμουν και τόσο ευτυχισμένος μαζί της και αυτό απορώ με εμένα (όπως λες και εσυ) τι ζητώ πάλι απο αυτή..ίσως η ελπίδα της αλλαγής, ίσως η μοναξιά που νιώθω, ίσως γιατι την αγάπησα.. δεν ξέρω..το χειρότερο νομίζω είναι ότι μου έχει γίνει εμμονή..και πως βγαίνεις απο αυτή τώρα;  

matiamou12

# 26 στην 1/9/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

οκ το να πιασεις να της μιλησεις...ξεχασα το ρημα...πολυ ειρωνια...πιο χαλαρα...παιδια..δεν κανουμε διαγωνισμο γραμματικης ουτε ορθογραφιας νομιζω.

Παράθεση:
Σχόλιο # 17 από Enikos

Απο μονο του, μου θυμιζει...καρεκλα.

matiamou12

# 27 στην 1/9/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Πολυ τονίζεις το δεν εχω κανει ποτε μου σχεση...σου εμεινε απωθυμενο?γραφεις στο προφιλ σου κανω ερωτα αρα υπαρχω...σωστο...εισαι σεξομανης?σαρεσει μονο να πηδας και να φευγεις?(επιλογη σου δεν σε κατακρινω)...αλλα μπορεις να το πεις και ετσι απο το δινεις εμφαση στο τι δεν εχεις κανει ποτε σου.

Μετα λες καμια γυναικα δεν ελκεται απο ανδρα που τυπτεται...?ουσιαστικα που ευεργετει καποιον..παραξενο...μετα λες με ηρεμια υπομονη και αποδοχη...του ποιος πραγματικα εισαι...και δεν εχεις κανει ακομη κατι πιο σοβαρο...αδυντατο να το πιστεψω...μηπως εχεις κανει παλαιοτερα και εφαγες τα μουτρα σου οποτε ειπες μια 20αετια να εισαι ελευθερο πουλι?

Παράθεση:
Σχόλιο # 23 από Anisixos1970

Δεν εχω κανει ποτε σχεση στην ζωη μου ... οποτε οτι σου πω μην το θεωρησεις αποσταγμα εμπειριας. Κολλησες μαζι της γιατι δεν σου ειναι καθολου ευκολο 1) να ξεχνας και 2) να φλερταρεις. Και ειναι και κατι ακομα > καπου γραφεις "ηταν η πιο ομορφη κοπελα που γνωρισα". Να θεωρησω οτι εχεις μεγαλωσει με την πεποιθηση οτι οσα καλα συμβαινουν στην ζωη σου ... ειναι απο ατυχημα, οτι δεν σου αξιζαν ? Εγω που δεν σε ξερω ... με τετοια φιλοσοφια που κουβαλας, θα σε θυμομουν μονο αν ηθελα να κλαφτω καπου (που δεν ειμαι και καμια 16χρονη ... ειμαι 46 ετων !)

Αν πεφτω εξω ... πεφτω εξω ! Ξαναγραφω οτι ... "δεν εχω κανει σχεση ποτε στην ζωη μου". Ομως, δεν μπορω να σου συστησω 1) να ξεχνας γρηγοροτερα και 2) να φλερταρεις απο κεκτημενη ταχυτητα. Γιατι, μαλλον, δεν εχεις τετοια ιδιοσυγκρασια. Το μονο που μπορεις να κανεις ειναι να ελπιζεις οτι με τον καιρο (πολυ καιρο, ισως χρονια) θα μαθεις να ΚΡΥΒΕΙΣ το λιγοτερο περηφανο κομματι του εαυτου σου. Καμια γυναικα δεν ελκεται απο ανδρα που τυπτεται (και αν βρεις καποια που το κανει ... μακρια !). Δεν υπαρχουν μαγικα ραβδακια. Μονο ηρεμια και υπομονη και αποδοχη ... του ποιος πραγματικα εισαι ! Αν αυτο που εισαι δεν ταιριαζει ικανοποιητικα με τον γυναικειο ψυχισμο ... ουτε ο πρωτος εισαι, ουτε ο τελευταιος.

Μην περνας Ιερα Εξεταση τον εαυτο σου. Βρεθει δεν βρεθει αλλη γυναικα ... Βρες με ποιον πραγματικα πολεμας μεσα στο υποσυνειδητο σου, γιατι ΔΕΝ νομιζω να ειναι η νοσταλγια της προηγουμενης σχεσης σου ! Αυτη την εντυπωση εχω ...

Anisixos1970

# 28 στις 2/9/2016
author
Ανδρας / 51 / Ελεύθερος
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 253

Παράθεση:
Σχόλιο # 27 από matiamou12

Πολυ τονίζεις το δεν εχω κανει ποτε μου σχεση...σου εμεινε απωθημενο?γραφεις στο προφιλ σου κανω ερωτα αρα υπαρχω...σωστο...εισαι σεξομανης?σαρεσει μονο να πηδας και να φευγεις?(επιλογη σου δεν σε κατακρινω)...αλλα μπορεις να το πεις και ετσι απο το δινεις εμφαση στο τι δεν εχεις κανει ποτε σου.

Μετα λες καμια γυναικα δεν ελκεται απο ανδρα που τυπτεται...?ουσιαστικα που ευεργετει καποιον..παραξενο...μετα λες με ηρεμια υπομονη και αποδοχη...του ποιος πραγματικα εισαι...και δεν εχεις κανει ακομη κατι πιο σοβαρο...αδυνατω να το πιστεψω...μηπως εχεις κανει παλαιοτερα και εφαγες τα μουτρα σου οποτε ειπες μια 20ετια να εισαι ελευθερο πουλι?

Τονισα οτι δεν εχω κανει σχεση για να μην παρω στον λαιμο μου τον Κωστα. Ειναι σαν καποιος να μιλαει για αυτοκινητα (εγω) χωρις να εχει οδηγησει. Στο προφιλ γραφω "κανω σεξ αρα υπαρχω" γιατι οσοι εχουν σχεση ... δεν κανουν ΚΑΤ'ΑΝΑΓΚΗ και σεξ. Αρα κατι εξαιρετικα βασικο λειπει. Δεν πρεπει να τονισθει ? Ειμαι σεξομανης αλλα ανευ αντικειμενου (......). Οποτε δεν ξερω τι ακριβως θα εκανα σε μια πραγματικη σχεση. Αν θα την κοπανουσα μετα το σεξ η οχι. Μαλλον εξαρταται απο την πονηρια με την οποια θα προσπαθουσε να δεσει τον γαιδαρο της, η "καλη" μου. Και ναι, ποια φιλη σου ευργετησε καποιον γκρινιαρη, μιζερο και ανασφαλη ? Καποιον που ετυπτε τον εαυτο του, με την πρωτη ευκαιρια ? Νομιζω η φυσικη ταξη πραγματων (αν δεν κανω τοσο λαθος) ειναι η γυναικα να ελκεται απο την αυτοπεποιθηση, αισιοδοξια και πιστη του συντροφου της πρωτα στον εαυτο του και μετα στην σχεση τους. Εχει αλλαξει αυτο ? Ναι, δεν εχω κανει κατι σοβαρο, διοτι ξερω ... οτι ακομα και αν γυρνουσα στο παρελθον ολα εκεινα που απωθουσαν τις γυναικες απο διπλα μου, ΔΕΝ θα τα αλλαζα. Οχι απο εκδικηση αλλα ... απο αναγκη ειρηνης με τον εαυτο μου. Ειρηνη που αργησα εξαιρετικα πολυ να νιωσω. Μπορει να συνοδευεται απο μοναξια και θλιψη αλλα .. αυτο ειναι το τιμημα της ειρηνης με τον εαυτο μου(/σου).

Κοιτα ... δεν προσπαθω να αλλαξω την γυναικεια ψυχολογια ... ουτε να ηγηθω καποιου κινηματος γκρινιαρηδων αρσενικων, αλλα αν υπαρχει εστω και μια πιθανοτητα να βοηθησω καποιον 25αρη να μην τυπτει τον εαυτο του για τα επομενα 20 χρονια, μονο και μονο επειδη μια μανα του περασε στα γονιδια οτι για καθε αντρα υπαρχει μια γυναικα (οπως για καθε γυναικα υπαρχει ενας αντρας) τοτε ΝΑΙ ... θα το βοηθησω αυτο το παιδι να μην αυτομαστιγωνεται. Την περασα την αγωνια του, για δεκατιες. Υπαρχει και ζωη χωρις συντροφο. Δεν του το ευχομαι ουτε ειναι μια ομορφη κατασταση αλλα ... δεν ειναι και το τελος του κοσμου. Τα χειροτερα πραγματα στις ζωες μας συμβαινουν οταν πεισθουμε οτι η μοναξια ισοδυναμει με θανατο. Και παραδινομαστε ανευ ορων ... στον καθε ...

(ναι υπαρχουν και αυτοι που δεν παραδιδονται ανευ ορων ... αλλα ποσοι ειναι αυτοι !)

Enikos

# 29 στις 2/9/2016
author
Ανδρας / 77 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 21
Απαντήσεις: 22.642

Απο χουμορ, πως πας?

Παράθεση:
Σχόλιο # 26 από matiamou12

οκ το να πιασεις να της μιλησεις...ξεχασα το ρημα...πολυ ειρωνια...πιο χαλαρα...παιδια..δεν κανουμε διαγωνισμο γραμματικης ουτε ορθογραφιας νομιζω.

matiamou12

# 30 στις 5/9/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Με τα ποδια...

Παράθεση:
Σχόλιο # 29 από Enikos

Απο χουμορ, πως πας?

nikolasboobs

# 31 στις 7/9/2016
author
Ανδρας / 35 / Ελεύθερος
Ν. Κυκλάδων / Πάρος
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 7

πωπω ζηλευω

Το ποιο σημαντικό πράγμα ειναι η διαδρομή  ή αν το θες η προετοιμασία ..Κλάψε  πιες ,παρακάλα αν θες  μετα όμως τελειώνε και παρτο απο την αρχή , βήμα,βήμα  τουλάχιστον  εγω αυτό εκανα  και αυτό κάνω ,πέρασε  όλα τα στάδια απο το δοκίμιο του Σοπενχάουερ  στο γάλλικο   (είστε όλες ένα μάτσο καριόλες, εκτός απο την μαμά μου)   στον Αμερικάνο Dick masterson κάψτην μέσα στο μυαλό σου  και μετά βγες σε ένα κόσμο απο γυναίκες  που δεν το ξέρουν αλλα σε περιμένουν .Οταν τελειώσεις  με την διαδικασία έλα να δουμε που θα είσαι εσυ  και που θα είμαι εγώ , έτσι για πλάκα , να θυμάσαι  σημασία έχει η διαδρομή.

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε