Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

θέλω να τον κάνω να μου δώσει μια ευκαιρία ακόμα

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

mariaz96

# 1 στις 8/9/2016
author
Γυναίκα / 25 / Ελεύθερη
Ν. Ηρακλείου / Ηράκλειο
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 6
'Aρεσαν+: 0%

Γεια σασ!Πριν ένα μήνα περίπου στισ 20 του αυγουστου το αγόρι μου με χώρισε και δεν θέλει να ασχολήθει όπωσ μου ειπε αλλο με αυτη τη σχεση.Δεν υπάρχει αλλη τη ζωη του απλα εχει ξενερωσει με τη φαση μαζι μου και ο λόγοσ ειναι που ενω ημασταν μαζι 3μιση χρονια κ τρ τον δεκεμβρη θ κλειναμε 4 χρονια δν τον εμπιστευομουν!και εγω και αυτοσ ειμαστε 20 χρονων γνωριστηκαμε στο φροντιστηριο και ενω περασαμε στο πανεπιστημιο και σπουδαζαμε κοντα στην κρητη εγω εξαιτιασ ενοσ φλερτ που εκανε σε μια κοπελα πριν 2 χρονια δν τον ξαναεμπιστευτηκα ξανα με αποτελεσμα συνεχωσ να υπαρχει γκρινια και σκηνεσ ενω ο ανθρωποσ 2 χρονια μετα τη βλακεια που εκανε καταλαβε το λαθοσ του κ δν ξενοκοιταξε!Εγω ομωσ συνεχωσ τον πιεζα και δν τον εμπιστευομουν εκανα σκηνη γ τ παραμικρο και μου ειχε δωσει τρ εδω και ενα χρονο απειρεσ ευκαιριεσ και ολο του ελεγα ναι θ αλλαξω και κτλβ οτι ετσι οπωσ σου συμπεριφερομαι υποφερεισ και ολο απογοητευοταν ωσπου πριν λιγο καιρο με χωρισε κ δν θελει πολλεσ επαφεσ μεσω φβ μιλαμε μονο κ αυτο τα τυπικα μου λεει δν προκειται να αλλαξεισ κτλ! Αν και το νεαρο τησ ηλικιασ μασ αν κ ολοι λενε οτι θ προχωρησουμε ν εχουμε κι αλλεσ εμπειριεσ και αυτοσ κι εγω το ειχαμε συζητησει πολλεσ φορεσ αυτο τ θεμα και ειχαμε ενα ισχυρο δεσιμο που δν μπορουσαμε να εξηγησουμε αλλα θελαμε ν ειμαστε μαζι !Ομωσ εκεινοσ οπωσ ειπα ξενερωσε κ δν θελει καν να δει την αλλαγη μου η οποια ειναι τεραστια γτ μολισ κτλβ οτι τονε χασα για παντα ολο το θεμα ηρθε μπροστα μου ειδα τοσο καιρο οτι καναμε πολλα λαθη σαν 2 απειροι που ημασταν κ οι 2 και βρεθηκαμπροστα σε πολλεσ σκεψεισ και γενικα αλλαξε η αντιληψη μου για το θεμα σχεση!Του εστειλα μνμ του ειπα δωσε μου ευκαιρια οχι να ειμαστε ξανα σε σχεση ν βγουμε οποτε μπορεισ ν δεισ οτι ειμαι αρκετα διαφορετικη μετα απο αυτο που εγινε του ειπα οτι ξερω οτι τον πληγωσα πολυ κ πολλεσ φορεσ και εδινε εδινε ευκαιριεσ ομωσ τον αγαπαω κ μ αγαπαει κ θεωρω οτι δν γινεται ν τ παρατησω ετσι και ν μν παλεψω γι αυτη τη σχεση!τουλαχιστον θελω να δει οτι αλλαξα τοσεσ ευκαιριεσ ειχε δωσει !του αξιζει να τον κυνηγησω να το παω ωσ το τερμα και αν δν θελει θα αποχωρησω ησυχα!Δεν μοπρω ομωσ ν δεχτω οτι διεγραψε ολα οσα περασαμε μαζι χαρεσ λυπεσ παρα πολλα ! αν και μικροι σε ηλκια ολοι μασ εβλεπαν να ειμαστε δεμενοι και παντα μαλωναμε και τ βρισκαμε γτ υπηρχε ισχυρο δεσιμο και αγαπη!Δε γινεται να εξαφανιστηκαν ετσι απλα!Ξερω οτι μ αγαπαει κ με θελει ακομα θελω να τον προσεγγισω ξανα αλλα δεν με αφηνει ειναι ψυχροσ και απομακροσ στισ απαντησεισ του!τι να κανω?τα εκανα θαλασσα και εχει δικιο ν μν θελει ν δωσει αλλη ευκαιρια κ ν σπαταλει αλλο χρονο μαζι μου !αν ομωσ δν πρεπει ν χωρισουμε γτ δν ειχαμε αλλο θεμα δεθηκαμε σαν ανθρωποι ,σαν εραστεσ, σαν φιλοι με ολο μασ το ειναι οκ κι εγω ειχα κουραστει με τοσουσ καβγαδεσ γτ απο τ πασχα κ μετα κι εγω γκρινιαζα πολυ κι αυτοσ δν ειχε την υπομονη που ειχε και ημασταν πιο τσιτωμενοι κ οι 2 και ηθελα ενα διαλειμμα για να ηρεμω κι εγω κ να δω τι ανωριμοτητεσ καναμε αλλα τον θελω πισω! θελω ν τον κανω να πιστεψει σε μενα στη σχεση μασ και να τ βρουμε!Δεν φοβαμαι να μεινω μονη μου ή οτι θ μεινω στο ραφι και γι αυτο εχω κολλησει μαζι του γτ σιγουρα ισωσ το σκεφτουν καποιοι αλλα ειμαι αρκετα εμφανησιμη κοπελα κ ξερω οτι δν θ μεινω μονη μου και το ξερει κι εκεινοσ εγω εκεινον θελω ! του ελεγα γ αλλεσ κ εκανα σκηνεσ αλλα πραγματικα πιστευω δν θ βρω αλλον που θ μου ειναι πιστοσ και θα ανεχεται ολο αυτο πραγματικα μ αγαπαει κ επρεπε ν ωριμασω !...:/

barbie200

# 2 στις 8/9/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Αυτο ελειπε στα 20 να φοβασαι μηπως μεινεις στο ραφι...αλλα τι τον θες πισω; κατα 99%Τα ιδια θα κανεις ...τοσα χρονια τον καταπιεζες κ τωρα μεσα σε ουτε 1μηνα αλλαξες;;; αλλα ακομα κ να αλλαξες αυτος τωρα ξενερωσε κ πηγε ηδη για αλλα το ιδιο κανε κ εσυ

nuvola

# 3 στις 8/9/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
  αν θες να τελειώσεις έναν έρωτα ξεκίνα την γκρίνια ,δεν έχει καλύτερο ξενέρωμα
 αφού έκατσε και δυο χρόνια είναι ηρωας 

Μικρό κορίτσι είσαι  μαθαίνεις ...

Enikos

# 4 στις 8/9/2016
author
Ανδρας / 77 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 21
Απαντήσεις: 22.640

Εχεις περασει σε πανεπιστημιο?

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από mariaz96

Γεια σασ!Πριν ένα μήνα περίπου στισ 20 του αυγουστου το αγόρι μου με χώρισε και δεν θέλει να ασχολήθει όπωσ μου ειπε αλλο με αυτη τη σχεση.Δεν υπάρχει αλλη τη ζωη του απλα εχει ξενερωσει με τη φαση μαζι μου και ο λόγοσ ειναι που ενω ημασταν μαζι 3μιση χρονια κ τρ τον δεκεμβρη θ κλειναμε 4 χρονια δν τον εμπιστευομουν!και εγω και αυτοσ ειμαστε 20 χρονων γνωριστηκαμε στο φροντιστηριο και ενω περασαμε στο πανεπιστημιο και σπουδαζαμε κοντα στην κρητη εγω εξαιτιασ ενοσ φλερτ που εκανε σε μια κοπελα πριν 2 χρονια δν τον ξαναεμπιστευτηκα ξανα με αποτελεσμα συνεχωσ να υπαρχει γκρινια και σκηνεσ ενω ο ανθρωποσ 2 χρονια μετα τη βλακεια που εκανε καταλαβε το λαθοσ του κ δν ξενοκοιταξε!Εγω ομωσ συνεχωσ τον πιεζα και δν τον εμπιστευομουν εκανα σκηνη γ τ παραμικρο και μου ειχε δωσει τρ εδω και ενα χρονο απειρεσ ευκαιριεσ και ολο του ελεγα ναι θ αλλαξω και κτλβ οτι ετσι οπωσ σου συμπεριφερομαι υποφερεισ και ολο απογοητευοταν ωσπου πριν λιγο καιρο με χωρισε κ δν θελει πολλεσ επαφεσ μεσω φβ μιλαμε μονο κ αυτο τα τυπικα μου λεει δν προκειται να αλλαξεισ κτλ! Αν και το νεαρο τησ ηλικιασ μασ αν κ ολοι λενε οτι θ προχωρησουμε ν εχουμε κι αλλεσ εμπειριεσ και αυτοσ κι εγω το ειχαμε συζητησει πολλεσ φορεσ αυτο τ θεμα και ειχαμε ενα ισχυρο δεσιμο που δν μπορουσαμε να εξηγησουμε αλλα θελαμε ν ειμαστε μαζι !Ομωσ εκεινοσ οπωσ ειπα ξενερωσε κ δν θελει καν να δει την αλλαγη μου η οποια ειναι τεραστια γτ μολισ κτλβ οτι τονε χασα για παντα ολο το θεμα ηρθε μπροστα μου ειδα τοσο καιρο οτι καναμε πολλα λαθη σαν 2 απειροι που ημασταν κ οι 2 και βρεθηκαμπροστα σε πολλεσ σκεψεισ και γενικα αλλαξε η αντιληψη μου για το θεμα σχεση!Του εστειλα μνμ του ειπα δωσε μου ευκαιρια οχι να ειμαστε ξανα σε σχεση ν βγουμε οποτε μπορεισ ν δεισ οτι ειμαι αρκετα διαφορετικη μετα απο αυτο που εγινε του ειπα οτι ξερω οτι τον πληγωσα πολυ κ πολλεσ φορεσ και εδινε εδινε ευκαιριεσ ομωσ τον αγαπαω κ μ αγαπαει κ θεωρω οτι δν γινεται ν τ παρατησω ετσι και ν μν παλεψω γι αυτη τη σχεση!τουλαχιστον θελω να δει οτι αλλαξα τοσεσ ευκαιριεσ ειχε δωσει !του αξιζει να τον κυνηγησω να το παω ωσ το τερμα και αν δν θελει θα αποχωρησω ησυχα!Δεν μοπρω ομωσ ν δεχτω οτι διεγραψε ολα οσα περασαμε μαζι χαρεσ λυπεσ παρα πολλα ! αν και μικροι σε ηλκια ολοι μασ εβλεπαν να ειμαστε δεμενοι και παντα μαλωναμε και τ βρισκαμε γτ υπηρχε ισχυρο δεσιμο και αγαπη!Δε γινεται να εξαφανιστηκαν ετσι απλα!Ξερω οτι μ αγαπαει κ με θελει ακομα θελω να τον προσεγγισω ξανα αλλα δεν με αφηνει ειναι ψυχροσ και απομακροσ στισ απαντησεισ του!τι να κανω?τα εκανα θαλασσα και εχει δικιο ν μν θελει ν δωσει αλλη ευκαιρια κ ν σπαταλει αλλο χρονο μαζι μου !αν ομωσ δν πρεπει ν χωρισουμε γτ δν ειχαμε αλλο θεμα δεθηκαμε σαν ανθρωποι ,σαν εραστεσ, σαν φιλοι με ολο μασ το ειναι οκ κι εγω ειχα κουραστει με τοσουσ καβγαδεσ γτ απο τ πασχα κ μετα κι εγω γκρινιαζα πολυ κι αυτοσ δν ειχε την υπομονη που ειχε και ημασταν πιο τσιτωμενοι κ οι 2 και ηθελα ενα διαλειμμα για να ηρεμω κι εγω κ να δω τι ανωριμοτητεσ καναμε αλλα τον θελω πισω! θελω ν τον κανω να πιστεψει σε μενα στη σχεση μασ και να τ βρουμε!Δεν φοβαμαι να μεινω μονη μου ή οτι θ μεινω στο ραφι και γι αυτο εχω κολλησει μαζι του γτ σιγουρα ισωσ το σκεφτουν καποιοι αλλα ειμαι αρκετα εμφανησιμη κοπελα κ ξερω οτι δν θ μεινω μονη μου και το ξερει κι εκεινοσ εγω εκεινον θελω ! του ελεγα γ αλλεσ κ εκανα σκηνεσ αλλα πραγματικα πιστευω δν θ βρω αλλον που θ μου ειναι πιστοσ και θα ανεχεται ολο αυτο πραγματικα μ αγαπαει κ επρεπε ν ωριμασω !...:/

Αρέσει στα μέλη siopi13, James88

Elena_90

# 5 στις 8/9/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Βρε κοπέλα μου είχες δύο ολοκληρα χρόνια καιρό να αλλάξεις και εφόσον σου είχε δώσει πόσες ευκαιρίες θα μπορούσες κάλλιστα να εκμεταλλευτείς αν όχι την πρώτη ή την δεύτερη έστω την τρίτη.
Εφόσον έλειπε πόσα χρόνια η εμπιστοσύνη, το βασικότερο στοιχείο μιας σχέσης δεν εχει κάποιο νόημα να το προσπαθήσετε.
Λογικά έχει κουραστεί, και ακόμη και αν έχεις αλλάξει, πράγμα που θεωρώ απίθανο, γιατί η αλλαγή σε προβληματικές συμπεριφορές κρύβουν βάθος και θέλουν αρκετό χρόνο, ο ίδιος δεν εχει την υπομονή και τη θέληση να το δει.
Μείνε μόνη σου και βρες τα με τον εαυτό σου το χρειάζεσαι! Και ασε το μέλλον να δειξει το δρόμο σου

mariaz96

# 6 στις 8/9/2016
author
Γυναίκα / 25 / Ελεύθερη
Ν. Ηρακλείου / Ηράκλειο

Παράθεση:
Σχόλιο # 2 από barbie200
Αυτο ελειπε στα 20 να φοβασαι μηπως μεινεις στο ραφι...αλλα τι τον θες πισω; κατα 99%Τα ιδια θα κανεις ...τοσα χρονια τον καταπιεζες κ τωρα μεσα σε ουτε 1μηνα αλλαξες;;; αλλα ακομα κ να αλλαξες αυτος τωρα ξενερωσε κ πηγε ηδη για αλλα το ιδιο κανε κ εσυ

απλα κι εκεινοσ εκανε πολλα λαθη σαν αντιδραση του βγηκε η ελλατωση τησ επικοινωνιασ δν μιλουσαμε πλ στο τηλ κ γκρινιαζα και γι αυτο!εκεινοσ περιμενε ν ξεπερασω τ βλακεια π εκανε κ ν τον εμπιστευομαι χωρισ γκρινια και εγω περιμενα ν δειξει υπομονη κ ν μν αντιδραει ετσι κ ν μιλαει αποτομα ή ν μν σηκωνει το τηλ! ναι γινεται ν αλλαξω μεσα σε ενα μηνα γτ οταν χανεισ καποιον πλ σημαντικο ανθρωπο απο τ ζωη σου που ζησατε τοσα πολλα μαζι ωριμαζεισ αποτομα! κ πριν με χωρισει 1 μηνα τελη ιουλιου προσ αρχεσ αυγουστου ειχε παραδεχτει οτι εχω αλλαξει λιγο τουλαχιστον προσπαθουσα οποτε ναι σε ενα μηνα μετα αλλαζεισ αλλο σ ενα μηνα αλλοσ σ μια βδομαδα αλλοσ σε ενα χρονο!το θεμα ειναι οτι ενω ξερω οτι σιγουρα δν θ μεινω χωρισ σχεση δν λεω γκομενο σχεση κ το τονιζω γτ εκτοσ εμφανιση ρε συ κ εξυπνη ειμαι κ νοικουρα τον φροντιζα κ πιστη και ειλικρινησ το μονο ελλατωμα ηταν η υπερβολη μου σε καποια πραγματα κ το κυριοτερο η εμπιστοσυνη!δλδ διεγραψε ολα τ καλα του χαρακτηρα μου και κρατησε αυτο!και αυτοσ ειχε πολλα ελλατωματα και ηταν ενα απλο παιδι ουτε κουκλοσ αλλα ουτε χαλια με αρχεσ και αρκετα παραδοσιακοσ αυτο μ αρεσε δν μροω ν αξηγησω τρ ποσο ωριμοσ ηταν σε καποια πραγματα μεχρι κ οικογενεια ηθελε αυριομεθαυριο κ εγω στηνα ρχη δν το πιστευα αλλα τον εβλεπα κ τ εννοουσε ειχα στο πισω μεροσ του μυαλου μου οτι ισωσ ειμαστε μαζι ειναι τυχερο αλλα...:/ τη στιγμη που αρχισα ν προσπαθω για εκεινον δεν αντεξε και εφυγε...

havenice

# 7 στις 8/9/2016
author
Ανδρας / 38 / Ελεύθερος
Ν. Μεσσηνίας / Καλαμάτα
Απαντήσεις: 7

'... εξαιτιασ ενοσ φλερτ που εκανε σε μια κοπελα πριν 2 χρονια δν τον ξαναεμπιστευτηκα ξανα...'

'...και ηθελα ενα διαλειμμα για να ηρεμω κι εγω...'

'...πραγματικα πιστευω δν θ βρω αλλον που θ μου ειναι πιστοσ και θα ανεχεται ολο αυτο πραγματικα...'

Μαρία τα πράγματα είναι απλά η σχέση σας απλά έκανε τον κύκλο της...και δεν υπάρχει μέλλον ακόμα και να υπάρξει επανασύνδεση...η εμπιστοσύνη χάθηκε μια φορά...δεν κερδίζετε αυτο παντα κατι θα σε τρώει μέσα σου...επίσης κουράστηκατε και οι 2 με όλο αυτό..και τέλος δεν σκέφτεσαι καθαρά αυτή τι στιγμή ( διάβασε απλά της 3 αναφορές ) οπότε συνέχισε παρακάτω...ολη η ζωή ειναι μπροστά σου...και οι άντρες...

achinos

# 8 στις 8/9/2016
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Μονακό
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 13.764

Για να καταλάβεις αν άλλαξες, να βρεις άλλον.

Να δεις πότε θ αρχίσει κι αυτός τα ίδια.
Αν νομίζεις πως άλλαξες κ δεν έχεις, θα σούρθει το μπουγιουρντί, πιο νωρίς κ έτσι δε θα χάσεις τόσο χρόνο.

mariaz96

# 9 στις 8/9/2016
author
Γυναίκα / 25 / Ελεύθερη
Ν. Ηρακλείου / Ηράκλειο

ευχαριστω ολουσ σασ για τισ απαντησεισ γτ πραγματικα χρειαζομαι συμβουλεσ αν και ρωτησα φιλουσ και πανω κατω μου ειπαν τα ιδια! εχω ομωσ πολλεσ αποριεσ!πωσ γινεται ασ πουμε ο ανθρωποσ που εχει ζησει τοσα μαζι σου κ 2 μερεσ πριν σου πει χωριζουμε να κανει ερωτα μαζι σου ν σου λεει σ αγαπω και εν τελει γιατι δεν με αποδεχεται σαν χαρακτηρα?ωραια ναι εκανα λαθη αλλα το μονο που εκανε ενα χρονο τρ ειναι να μειωσει την επικοινωνια , να κραταει μουτρα ν με χωριζει γ μια βδομαδα κ μετα ξανα μαζι με την προυποθεση ν αλλαξω!δλδ τι κερδιζε με το να με πιεζει ετσι και ν μου λεει αλλαξε και με ελεγε κομπλεξικη και δν σου εχω κανει μαλακια κ δν το εκτιμασ κτλ...αν ηρεμουσε εκεινοσ και εκανε υπομονη καποια στιγμη θ σταματουσα ν γκρινιαζω γτ εγω η αιτια ηταν η ελλειψη εμπιστοσυνησ αλλα η αφορμεσ ηταν τα νευρα που ειχε , η μειωση τησ επικοινωνιασ με εγραφε κ ηταν ολη την ωρα με τουσ φιλουσ τ και ενω εβλεπε την κληση δν απαντουσε!δλδ μονο εγω ημουν η ανωριμη? αφου τρ αρχεσ αυγουστου παραδεχτηκε οτι ειχε δει μια μικρη βελτιωση γτ δν συνεχισε ν προσπαθει μοο τ τιναξε ολα στον αερα !αυτο με πληγωσε ναι 3 χρονια τρ επρεπε ν αλλαξω απο μονη μ κ ν τον εμπιστευομαι αλλα αφου ειδε τρ πραγματικη προσπαθεια απο μενα γτ εφυγε τοσο απλα? ενω αλλεσ φορεσ αφηνε περιθωρια δλδ ειναι κουλο ! κ τον ρωτησα οτι ισωσ αυτη η συμπεριφορα μν ειναι η αφορμη μηπωσ βαρεθηκεσ γενικα που εισαι τοσο καιρο σε σχεση μονιμη κ δν εχεισ εμπειρια με αλλη κοπελα και θεσ εμπειριεσ συζητηση σε χαλαρα πλαισια κι εγω κι αυτοσ ηρεμοι και μου λεει οχι μαρια δν θελω εμπειριεσ απλα αυτη η σχεση δν παει αλλο δν αλλαζεισ!(υποψη οτι μου ειχε πει σχετικα προσφατα οτι αν ειχα αλλη συμπεριφορα δλδ το θεμα εμπιστοσυνησ θ μπορουσαμε ν ειμαστε μαζι γ παντα γτ δν εχω αλλο ελλατωμα και ταιριαζαμε σε ιδιοσυγκρασια για μια μελοντικη σταθερη σχεση!ειχε πει πολλα για το μελλον!σασ ρωταω λοιπον γτ δν με αντιμετωπισε με περισσοτερη ωριμοτητα κ ψυχραιμια αλλα εβγαζε νευρα κ θυμο?επισησ που λεμε οτι εκανα 3 χρονια γ ν κτλβω οτι πρεπει ν αλλαξω κι εκεινοσ εκανε αλλα τοσα χρονια ναμου πει οτι τον πρωτο 1μιση χρονο που μου παρουσιαζε εναν τελειο αντρα που δν ειχε ματια για αλλη ουτε περαστικη στο δρομο πιεζε τον εαυτο του ν μν κοιταει!ουσιαστικα και αυτοσ ευθυνοταν για ενα μεγαλο μεροσ που δεν του ειχα εμπιστοσυνη αν συλλογιστουμε οτι εδειχνε κατι ψευτικο κ το ειχα σαν ιδανικο κ του ελεγα πολλεσ φορεσ δν γινεται ν εισαι αντρασ κ ν μν κοιτασ εστω το φυσιολογικο κοιταγμα που κανει καθε αντρασ ανεξαρτητου ηληκιασ , σχεσησ , κτλ και μου ελεγε οχι δν κοιταω!δλδ ξεκινησε με ψεμματα!αλλα δν αναγνωρισε τα λαθητου κατευθειαν ολα σε μενα!αρα υπηρξε κι αυτοσ αρκετα ανευθυνοσ !ναι μεν σ καποια θεματα ηταν πλ ωριμοσ σε αυτο τ σημειο ηταν τελειωσ λαθοσ η εντυπωση η αρχικη π μου ειχε δημιουεγησει γτ πανω σ αυτο βασιστηκα και μετα απο αυτο ηρθαν κ τ επακολουθα...πραγματικα αλλαξα γτ οπωσ εκεινοσ ετσι κ πολλοι απαντησατε αποκλειεται ν αλλαξα σε ενα μηνα αλλα εγω σασ λεω οτι πριν με χωρισει ειχα ξεκινησει να δουλευω το χαρακτηρα μου ν βελτιωνομαι εγω σαν μαρια σαν ανθρωποσ και ωσ προσ την υπερβολη μου στουσ φιλουσ μου και στουσ γονεισ μου σε ολουσ οσουσ αγαπουσα κ ηθελα ν μεινουν στη ζωη μ κ να μην φυγουν επειδη πολλεσ φορεσ μιλουσα χωρισ ν σκεφτομαι και ελεγα αυτο που μου περνουσε απο το μυαλο εκεινη τη στιγμη!αυτοσ ο ανθρωποσ λοιπον αυτο το καλοκαιρι απο τον ιουνιο αποτελεσε την κινητηρια δυναμη να αρχισω να αλλαζω με την καλη εννοια κ ν διορθωνω τυχον λαθη στη συμπεριφορα μου στον τροπο που βλεπω καποια πραγματα και ενω εβλεπε οτι αυτοσ ηταν η αιτια να γινω καλυτεροσ ανθρωποσ γτ πραγματικα ηθελα κ θελω ν ειμαι το πλευρο του δν εκτιμησε αυτη την προσπαθεια!το ξερω οτι δν ειναι ολο το δικιο με το μεροσ μου αλλα ενω ολα αυτα που λεω τρ ειχα ανοιξει την καρδια μου κ τ ειχα πει κ σε εκεινον μετα απο μισο μηνα εφυγε κ δν θελει πολλεσ επαφεσ κ ουτε ν με δει απο κοντα! πωσ γινεται ν μην του λειπω κ αυτη η επιθυμια κ μονο που δν μπορουμε χωρια ν τον ωθησει ξανα διπλα μου?πωσ εφυγε ετσι?

archagellos

# 10 στις 8/9/2016
author
Ανδρας / 55 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Απαντήσεις: 3.367

Αγαπητη ,

τα θεματα εχουν παρει ασχημη ...ή μαλλον πολυ ασχημη τροπη με την σχεση σου .
Γραφεις οτι θες το παιδι πισω ...Μαλιστα ...Γιατι ?
Πρωτα απο ολα θα πρεπει να απαντησεις σε αυτο το ερωτημα . Γιατι τον θες πισω .
Ειχατε καποια συγκεκριμενα θεματα στην σχεση σας ...Μαλιστα ...
Γραφεις οτι αλλαξες ...Ωραια ...Να σου πω την αληθεια ...απο τα γραφωμενα σου μονο οτι αλλαξες δεν φενεται ... Ειλικρινα στο λεω ..
Μαλλον και εκεινος απο πλευρα του  ΑΚΟΥΕΙ οτι αλλαξες ...αλλα δεν βλεπει καμμια αλλαγη ...και γι αυτο δεν θελει να εχει επαφες μαζι σου . Κατα ποσο α συνεχεσει την σχεση .
Απο οτι εγραψες ...προσωπικα μου κανεις για ατομο που εχει ...θεματα με τον εαυτο του ,
Δεν μπορει να "λυσσας " και να τον θες πισω και να λες 
---Οτι εισαι με θεα ...και θα βρεις καποιον αλλον...ανετα 
--- και οτι αλλος ειναι ενα ...απλο παιδι...
μμμ...κατι γενικα δεν παει καλα εδω ...εεε...τι λες ?
Μονο και μονο απο τα γραφωμενα σου ...Ουτε και εγω δεν θα ηθελα να ειμαι μαζι σου ...  
Εαν πραγματι πιστευεις οτι αυτος ο ανθρωπος ...μπορει να σου κανει την ζωη σου καλυτερη ...και Εσυ βεβαια την δικη σου ...κοιταξε να του ΔΕΙΞΕΙ΅την αλλαγη ...οχι να του την λες .
Εαν τωρα εισαι μια θεα ...και ο αλλος ενα απλο παιδι ( οπως γραφεις ) ...αστον ησυχο ...δεν του κανεις καλο ...διοτι ...το ολο θεμα μου κανει ...ενα καπριτσιο.
Πως αυτος ο απλος ..ο τελιωμενος ...δεν θελει εσενα που εισαι μια Θεα ...και σιγουρα θα βρεις αλλον... 
Δεν μου κανει  αλλιως .
Θα με ρωτησεις ισως ..πως να του δειξεις οτι αλλαξες ...
Απλα γυρνα πισω στην στιγμη της γνωριμια σας ...Δειξτου την κοπελα που γνωρισε και στην πορεια ...εχασε . Αυτο και μονο ...αλλα και εσυ απο πλευρα σου θα πρεπει να κανεις πολλα βηματα εαν πιστευεις οτι κατι θα πρεπει να βελτιωσεις στον εαυτο σου .
Διοτι πιστευω οτι ο ανθρωπος ΔΕΝ αλλαζει .
Και μπορει ο ανθρωπος να μην σε Χωρισε ...αλλα να ΣΩΘΗΚΕ...

Keep Walking 

achinos

# 11 στις 8/9/2016
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Μονακό

Τα μισά να τούχεις πει, πάει τον έσκασες τον άθρωπο 

Απ όλο αυτό το τούβλο από πάνω φαίνεται όμως πως δεν έχεις αλλάξει κ πολύ.
Ακόμα επιμένεις να μην ακούς τον άλλον, νάσαι κολλημένη στις σκέψεις σου κ
να σκέφτεσαι μόνο τον εαυτό σου.
Δε θέλει άλλο πρήξιμο καλέ, τελείωσε.
Κανόνισε να το πάρεις απόφαση
κ να βρεις έναν άλλον να ταλαιπωρείς.

Κ σοβαρά τώρα, το πιστεύεις αυτό για τον εαυτό σου;
Ότι σ ολα τ άλλα δλδ είσαι η τέλεια;

Παράθεση:
Σχόλιο # 9 από mariaz96

μπορουσαμε ν ειμαστε μαζι γ παντα γτ δν εχω αλλο ελλατωμα 

Μπρρρ...

Παράθεση:
Σχόλιο # 9 από mariaz96

ουτε ν με δει απο κοντα! πωσ γινεται ν μην του λειπω κ αυτη η επιθυμια κ μονο που δν μπορουμε χωρια ν τον ωθησει ξανα διπλα μου?πωσ εφυγε ετσι?

Καλά βρε μαρία, γινεται να έχεις κάποιον που δε θέλει ούτε να σε δει από κοντά...

Ο άλλος ακόμα τρέχει...

κ εσύ αναρωτιέσαι;

Αρέσει στο μέλος Hrist983

1Christina

# 12 στις 8/9/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Μα τις τεσσερις πρωτες λεξεις του τιτλου του θεματους να διαβασει κανεις...βλεπει το πρωτο μεγα ελαττωμα της φιλης μας 

sissy108

# 13 στις 8/9/2016
author
Γυναίκα / 39 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Χαλάνδρι
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 440

κοιτα mariaz96 ωραια ειναι ολα αυτα που μας περιγραφεις για τα λαθη σου... αλλα εχε και στο μυαλο σου οτι αυτος μαλλον μπορει να εχει ενδιαφερθει για καποια αλλη και να μην θελει και να στο πει..η να παιζει κατι με καποια η οποισδηποτε αλλος λογος εκτος απο εσενα..!!.εχε επισης στο μυαλο σου οτι ολοι σχεδον οι αντρες οταν χωριζουν δεν ειναι καθολου μα καθολου ειλικρινεις ως προς τον λογο χωρισμου που αναφερουν... επισης προσπαθουν να ριξουν ολη την ευθυνη στις κοπελες οτι και καλα αυτες φταινε για τον χωρισμο..!!ετσι με αυτον τον τροπο καταφερνουν να βγαινουν λαδι...!!

βεβαια εισαι πολυ μικρη ακομα και ολα αυτα δεν τα ξερεις..γι αυτο στα λεω...αλλα θα τα μαθεις κ εσυ  μεγαλωνοντας..!!το θεμα τωρα ειναι οτι αυτος εχει καταφερει να σε γεμισει με ενοχες και εσυ το εχεις χαψει...!!αλλα ειπαμε εισαι μικρη ακομα..!!δεν εχεις καταλαβει πολλα πραγματα απο οτι φαινεται..!!

επισης κατι μου λεει οτι αυτος γενικα πρεπει να εκανε τα περισσοτερα λαθη στην σχεση και οχι εσυ...!!καπως δηλαδη αυτος ο ξαφνικος χωρισμος εμενα με προβληματιζει ...αν ηταν θα εκανε κινηση απο πιο πριν..!!γιατι ξερεις οτι οι αντρες δεν ειναι και τοσο υπομονετικοι οσο εμεις...!!το οτι εκανες καποιες σκηνες δεν εγινε και τιποτα..ισα ισα αγαπη εδειχνε απο μερους σου...σιγα ..!!ενταξει ολες τα εχουμε κανει αυτα..!!δεν μας χωριζανε ετσι!!εξαλλου σου εδωσε και το δικαιωμα..!!ιδιως αν σκεφτεις οτι αλλες τους κερατωνουν κανονικα στα μουτρα τους και αυτοι καθονται και δεν λενε και τιποτα...!!αρα εδω κατι αλλο παιζει..!!

λοιπον εγω θα σου ελεγα να μην στενοχωριεσαι..ουτε να το σκεφτεσαι..εγω πραγματικα θα ηθελα να ημουν παλι 20 χρονων...ζησε την ηλικια σου και την ζωη σου...και ασε τις σοβαρες σχεσεις και τα δακρυα..!!τα χρονια που περνανε δεν ερχονται πισω... και αργοτερα αν τα χασεις θα το μετανιωσεις πικρα..σου μιλαω απο εμπειρια..!!να ξερεις για παντα στην ζωη σου οτι καθε τελος ειναι μια καινουρια αρχη..!!μην πισωγυριζεις..και μην κλαιγεσαι...!!
ελπιζω να σε βοηθησα καλο βραδυ!!
Αρέσει στο μέλος mariaz96

achinos

# 14 στις 8/9/2016
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Μονακό

Κακομαθίξ κ χειριστίξ, τέρμα...

Αυτά παθαίνεις άμα τάχεις απ τα δεκάξι μέχρι τα είκοσι μόνο με έναν...
Πλουραλισμός παιδιά, οδηγεί στην ωρίμανση
από ίσωμα.
https://www.youtube.com/watch?v=ZzAmdU3LxNg&index=1&list=RDZzAmdU3LxNg

mariaz96

# 15 στις 8/9/2016
author
Γυναίκα / 25 / Ελεύθερη
Ν. Ηρακλείου / Ηράκλειο

Παράθεση:
Σχόλιο # 13 από sissy108

κοιτα mariaz96 ωραια ειναι ολα αυτα που μας περιγραφεις για τα λαθη σου... αλλα εχε και στο μυαλο σου οτι αυτος μαλλον μπορει να εχει ενδιαφερθει για καποια αλλη και να μην θελει και να στο πει..η να παιζει κατι με καποια η οποισδηποτε αλλος λογος εκτος απο εσενα..!!.εχε επισης στο μυαλο σου οτι ολοι σχεδον οι αντρες οταν χωριζουν δεν ειναι καθολου μα καθολου ειλικρινεις ως προς τον λογο χωρισμου που αναφερουν... επισης προσπαθουν να ριξουν ολη την ευθυνη στις κοπελες οτι και καλα αυτες φταινε για τον χωρισμο..!!ετσι με αυτον τον τροπο καταφερνουν να βγαινουν λαδι...!!

βεβαια εισαι πολυ μικρη ακομα και ολα αυτα δεν τα ξερεις..γι αυτο στα λεω...αλλα θα τα μαθεις κ εσυ  μεγαλωνοντας..!!το θεμα τωρα ειναι οτι αυτος εχει καταφερει να σε γεμισει με ενοχες και εσυ το εχεις χαψει...!!αλλα ειπαμε εισαι μικρη ακομα..!!δεν εχεις καταλαβει πολλα πραγματα απο οτι φαινεται..!!

επισης κατι μου λεει οτι αυτος γενικα πρεπει να εκανε τα περισσοτερα λαθη στην σχεση και οχι εσυ...!!καπως δηλαδη αυτος ο ξαφνικος χωρισμος εμενα με προβληματιζει ...αν ηταν θα εκανε κινηση απο πιο πριν..!!γιατι ξερεις οτι οι αντρες δεν ειναι και τοσο υπομονετικοι οσο εμεις...!!το οτι εκανες καποιες σκηνες δεν εγινε και τιποτα..ισα ισα αγαπη εδειχνε απο μερους σου...σιγα ..!!ενταξει ολες τα εχουμε κανει αυτα..!!δεν μας χωριζανε ετσι!!εξαλλου σου εδωσε και το δικαιωμα..!!ιδιως αν σκεφτεις οτι αλλες τους κερατωνουν κανονικα στα μουτρα τους και αυτοι καθονται και δεν λενε και τιποτα...!!αρα εδω κατι αλλο παιζει..!!

λοιπον εγω θα σου ελεγα να μην στενοχωριεσαι..ουτε να το σκεφτεσαι..εγω πραγματικα θα ηθελα να ημουν παλι 20 χρονων...ζησε την ηλικια σου και την ζωη σου...και ασε τις σοβαρες σχεσεις και τα δακρυα..!!τα χρονια που περνανε δεν ερχονται πισω... και αργοτερα αν τα χασεις θα το μετανιωσεις πικρα..σου μιλαω απο εμπειρια..!!να ξερεις για παντα στην ζωη σου οτι καθε τελος ειναι μια καινουρια αρχη..!!μην πισωγυριζεις..και μην κλαιγεσαι...!!
ελπιζω να σε βοηθησα καλο βραδυ!!

ευχαριστω πολυ sissy γ τισ συμβουλεσ σου αλλα το θεμα να παιζει αλλη στη ζωη του δν παιζει και οχι οτι ειμαι ε φαση αρνησησ απλα το ξερω το συζητησαμε κ ξερω οτι ηταν ειλικρινησ!επισησ δν ηταν ετσι ξαφνικα ο χωρισμοσ 2 χρονια τρ εχουν προηγηθει πολλοι χωρισμοι και ολο τα ξαναβρισκαμε με την προυποθεση να τον εμπιστευομαι και να μην λεω μαλακιεσ για αλλεσ!αλλα εγω συνεχιζα χωρισ ν μου δινει αφορμεσ να ζηλευω κ ν κανω σκηνεσ γ τ οτιδηποτε παραλληλα εκεινοσ αρχισε να απομακρυνεται μ την εννοια οταν ηταν στην πολη που σπουδαζει κ εγω στη δικη μου εκει που σπουδαζω με εγραφε και ειχε πορωθει με τν υπολογιστη και ολη την ωρα ηταν με τουσ φιλουσ του οι οποιοι τον επηρρεαζουν 2  χρονια τρ που εχουμε περασει στισ σχολεσ και εχει αλλαξει!το εχει δει αλλιωσ ενω οσο ημασταν μαζι στον ιδιο νομο στο ηρακλειο δλδ (απο κρητη ειμαι) δν ειχαμε θεμα κ ηταν αφοσιωμενοσ σε μενα ! κ ενταξει κτλβ οτι δν ηταν τοσο κλ αυτο γτ ειχαμε υπερβολικα κολλησει ο ενασ στον αλλο κ τ κτλβ προσφατα οτι πρεπει ν ωριμασουμε κ νεχουμε ζωη περα απο τ σχεση μασ βασικαοχι νωρισ απο τ στιγμη που περασαμε στισ σχολεσ μετα απο λιγο αρχισα να πολαμβανω τη φοιτητικη ζωη δν μου απαγορευσε ουτε ν βγω ουτε τπτ ζηλευε αλλα διακριτικα ! πριν τον γνωρισω στα 17 μου ειχα ηδη αρκετα κομπλεξ λογω μια αλλησ ιστοριασ που ειχε παιξει μ ενα αλλο παιδι και ειχα ανασφαλειεσ κ μετα γνωρισα το παιδι αυτο στη β λυκειου κ απο τοτε δν αποχωριζομασταν τ δεκεμβρη κλειναμε 4 χρονια μαζι περα απο την ελλειψη εμπιστοσυνησ που ειχα το παλευαμε γτ υπηρχε κ υπαρχει αγαπη κ ισχυρο δεσιμο!ομωσ στον 1μιση χρονο εκανε μια βλακεια φλερταρε αλλη κ ναι δν ειχε σκοπο ν κανει κατι μαζι τησ απλα τον επρηζα εγω εξ αρχησ πλ οτι εχει αλλη κτλ χωρισ ν εχει δειξει σημαδια απλα δουλευε τ καλοκαιρι κ δν κτλβαια οτι εχει δουλεια κ αυτοσ απαντουσε με νευρα κ αυτο σκεφτηκα!τεσπα το θεμα ηταν η ζηλεια ου και γ αντιδραση πηγε κ την επεσε σε αλλη με την εννοια οτι αφου μου λεει εχω αλλη τον ειχα πρηξει ν το κανω κιολασ μν με κατηγορει αδικα ...πφ εχουν γινει τοσα πολλα πραγματικα η συμπεριφορα μου ηταν πιεστικη κ ασχημη αλλα 2 μηνεσ τρ πραγματικα προσπαθουσα ν ωριμασω γ ν μην τον χασω γτ απο το πασχα μου ειχε δωσει τελεσιγραφο και σιγα σιγα ξενερωσε απο τοτε που δν αλλαζα και εγινε το τελικο μπαμ τρ απλα :/ ειλικρινα ειναι καποιοι ανθρωποι που σε κανουν να θεσ να γινεισ καλυτεροσ για εκεινουν πραγματικα πλ καλοσ ανθρωποσ και εγω τον εκανα να βελτιωθει σαν ανθρωποσ κ αυτοσ εμενα το μονο θεμα ηταν η εμπιστοσυνη κανενα αλλο θεμα βασικο βεβαια γι αυτο καταληξαμε χωρια και ειχε το θαρροσ ν τ κανει γτ ξερω οτι ακομα ποναει που δν ειμαστε μαζι αλλα μου λεει μου λειπεισ αλλα ειμαι ησυχοσ ,ηρεμοσ τρ (εννοει δν εχει καποιον ν του τα πρηζει)

mariaz96

# 16 στις 8/9/2016
author
Γυναίκα / 25 / Ελεύθερη
Ν. Ηρακλείου / Ηράκλειο

οσο για τα σχολια που λετε οτι εχω θεματα με τον εαυτο μου ενασ μαλακασ εφταιγε που στα 17 μου ειχα ασχημη εντυπωση για τον εαυτο μου σαν κοπελα εμφανησιακα και μου δημιουργησε κομπλεξ με αυτον τον ανθρωπο που ημασταν κοντα 4 χρονια τρ ειχα ξεπερασει πολλα συμπλεγματα που ειχα και ειχε κ αυτοσ βελτιωθει σαν ανθρωποσ εξαιτιασ μου κ εγω! ολοι κουβαλαμε κομπλεξ οποτε αν θελετε ν μειωσετε την αυτοπεποιθηση μου πλεον δν το καταφερνει κανεισ αν κ 20 χρονων εχω πληγωθει αρκετεσ φορεσ κ απο φιλεσ κ απο γκομενουσ οποτε δν θ ασχοληθω ιδιαιτερα με τ πικροχολα σχολια ναι ηρωασ τ παιδι μου ανεχε την γκρινια μου αλλα τον αγαπησα κ τον αγαπω πλ !οποτε αν δν εχετε καλυτερη δουλεια ν κανετε απο τ ν κρινετε μια κοπελα 20 χρονων που ζηταει συμβουλεσ κ οχι να προσπαθειτε ν τησ ριξετε τ ηθικο τι να πω δν εχω εγω τελικα τοσα θεματα!και επισησ εγραψα εδω γ ν παρω κι αλλεσ γνωμεσ γτ οι φιλεσ , οι φιλοι μου κ ολοι οι δικοι μου που ρωτησα επι του θεματοσ οσο να ναι ηταν υποκειμενικοι γτ με γνωριζουν και μενα κ τ παιδι!παντωσ ειτε αρνητικα ειτε θετικα σχολια ευχαριστω γ την ανταποκριση!

sissy108

# 17 στις 9/9/2016
author
Γυναίκα / 39 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Χαλάνδρι
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 440

mariaz96 μην ορκιζεσαι για το ποσο ειλικρινης ηταν!!στο ξαναλεω οι αντρες σε αυτο το θεμα δεν ειναι ποτε ειλικρινεις...!!αν τωρα επεσες στον μοναδικο αντρα που ειναι ειλικρινης τι να σου πω...δυσκολο μου φαινεται...!!απο εκει και περα ισχυουν τα ιδια που σου εγραψα πριν..εισαι μικρη ακομα...!!μην κατηγορεις τον εαυτο σου...ολες τα ιδια κανουμε και χειροτερα...αν εκανες κατι το τοσο κακο θα στο ελεγα...!!αλλου πιστευω οτι ηταν το θεμα του..!!και θα το δεις..!!οσο για τα σχολια που σου γραφουν ολοι εδω δεν τα γραφουν απο κακια...εσυ  εχεις βαλει τον εαυτο σου στην θεση του φταιχτη...χωρις να εισαι απο οτι φαινεται...και αν καποιον πρεπει να κατηγορεις που σε εκρινε...  και σου δημιουργουσε προβλημα αυτος ηταν το πρωην αγορι σου!!αυτος αληθεια  με τι θαρρος σε εκρινε τοσο αρνητικα και με τι θαρρος σου σημειωνε κιολας και την δηθεν προοδο σου..!!αυτα ειναι γελοια πραγματα...!!βασικα πιστευω οτι σε ειχε σιγουρη και εκανε τα δικα του..!!στο ξαναλεω ολες μας εχουμε παρομοια συμπεριφορα...!!μην εχεις τυψεις...!!

mariaz96

# 18 στις 9/9/2016
author
Γυναίκα / 25 / Ελεύθερη
Ν. Ηρακλείου / Ηράκλειο

sissy108 ελπιζω ν ηταν ειλικρινησ κ να μην βγει σωστη η γενικευση σου γτ πραγματικα πιστεψα οτι ηταν η εξαιρεση!αλλα πραγματικα τον ξερω σαν ανθρωπο κ θελω ν πιστευω απο τη στιγμη που ειχα γνωρισει τουσ δικουσ του κ ειχα μπει στην οικογενεια τ κ εκεινοσ στη δικη μου αντιστοιχα γνωριζε τουσ γονεισμου γτ αν και μικροι και η οικογενεια τ κ η δικη μ ειναι παραδοσιακη κ ειχαμε τισ ιδιεσ αρχεσ ειναι ενταξει παιδι!αν υπαρχει αλλη αργα ή γρηγορα θ φανει!ελπιζω οχι γτ θα με απογοητευσει πλ οχι τοσο σαν γκομενοσ αλλα σαν ανθρωποσ γτ θα εχω πεσει εξω!πραγματικα πιστευω οτι του ηταν δυσκολο ολο αυτο γτ πολλεσ φορεσ με χωριζε και γυριζε πισω μετα που τν τρελαινα στα τηλ κ τ μνμτ γ ν δωσει κι αλλεσ ευκαιριεσ!πραγματικα ελπιζω ν με αφησε γι αυτο που ειπε κ οχι για αλλη γτ θα πεσει στα ματια μου !αλλα δε νομιζω τι ν πω!ειτε καλη ειτε με κακη προθεση επρεπε ν μν με κολλησουν στον τοιχο κ ν βγαλουν κακια για τον χαρακτηρα μου κ ν με ψυχολογησουν!ειμαι μικρη και ηταν η πρωτη σοβαρη κ ολοκληρωμενη σχεση μου οποτε σαν πρωταρηδεσ και οι δυο καναμε λαθη τ οποια τα παραδεχτηκε κ εκεινοσ στην τελευταια μασ συναντηση που ηταν πλ ψυχροσ κ δν του εβγαινε λεει ν μ αγκαλιασει ουτε ν με φιλησει κατι που δε νομιζω απλα λειτουργουσε με τη λογικη τοσο καιρο δρουσε με τ συναισθημα γι αυτο μου εδινε ευκαιριεσ ειχε πλ υπομονη τ αναγνωριζω αλλα ποσο να αντεχε απο τη μια λεω τ πεταει ολα και φευγει αλλα οπωσ ειπε αν δν τον εκανα κ ευτυχισμενο μηπωσ δν ειμαι η γυναικα π θ ηθελε? μου ειπε οτι σιγουρα δν θ βρω κοπελα που ν συνδυαζει τ προτερηματα σου δλδ ν ειναι ομορφη εξυπνη νοικοκυρα πιστη ειλικρινησ κ αλλα αλλά πιο πλ σημασια εχει η εμπιστοσυνη λεει που ειναι βασικο θεμελειο σε μια σχεση και πρακτικα οσο και ν το πιεζαμε το θεμα δν θ εβγαινε πουθενα απλα στο τελοσ θ μισουσαμε ο ενασ τον αλλο και δν τ ηθελε !μου ειπε ν μεινουμε φιλοι αλλα δν θελει συναντηση απο κοντα κ απ οτι τον ξερω δν θελει απο κοντα γτ ξερει οτι ισωσ υποκυψει ξανα κ θελει ν λαβει τ μετρα τ! απο την αλλη μεσω φβ δν μπορω ν του δειξω οποια αλλαγη κ αν εχω κανει κ οτι κ ν εχω κτλβει για μενα κ την συμπεριφορα μου ειναι απροσωπο!ειλικρινα ξερω τοσο καλα αυτο τον ανθρωπο που ξερω οτι μ αγαπαει βαθια κ γι αυτο αρνουμαι τ ενδεχομενο γ αλλη εξαλλου μου ειπε οταν τν ρωτησα οταν ειχαμε χωρισει σε χαλαρη συζητηση αν θεσ κ αλλεσ εμπειριεσ κ γι αυτο χωρισαμε πεσ το δν ειναι κακο και οντωσ δν το ειπα με κακη προθεση θ κατανοουσα κατι τετοιο κ μου λεει οχι δν ειναι αυτο δν θελω σχεση ξανα ετσι μονιμη κ βασικα δν εχω λεει ορεξη καν ν ασχοληθω μ κοπελα αυτη την περιοδο θ κατσω ν ειμαι κλ χαλαροσ μ τουσ φιλουσ μου ν στρωθω στη σχολη π εχω παραμελησει και ειμαι κομπλε ηταν τοσο χαλαροσ και ειλικρινησ μακαρι να μην εχω πεσει εξω :/

somebody961

# 19 στις 9/9/2016
author
Ανδρας / 60 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 100
Απαντήσεις: 12.017

Τα έχει πει όλα αυτός. Δεν αλλάζουμε ποτέ.

https://c1.staticflickr.com/9/8035/29446514672_f55f03a92a_b.jpg

havenice

# 20 στις 9/9/2016
author
Ανδρας / 38 / Ελεύθερος
Ν. Μεσσηνίας / Καλαμάτα
Απαντήσεις: 7

Ισως Μαρία τα πικρόχολα σχόλια να έχουν βαθύτερο νόημα και τα αρνητικα ειναι αυτά που θα σε κάνουν να προβληματιστείς για το τι έφταιξε και σίγουρα θα σε κάνει να βελτιωθείς και να προετοιμαστείς για την επόμενη σχέση ..στην τελική εαν όλα τα σχόλια ηταν θετικά σημαίνει οτι δεν θα υπήρχε κανένα πρόβλημα στη πορεία της σχέσης και φυσικά δεν θα άνοιγες καν τέτοιο θέμα...απλά τα πράγματα καλή συνέχεια...

Παράθεση:
Σχόλιο # 16 από mariaz96

οσο για τα σχολια που λετε οτι εχω θεματα με τον εαυτο μου ενασ μαλακασ εφταιγε που στα 17 μου ειχα ασχημη εντυπωση για τον εαυτο μου σαν κοπελα εμφανησιακα και μου δημιουργησε κομπλεξ με αυτον τον ανθρωπο που ημασταν κοντα 4 χρονια τρ ειχα ξεπερασει πολλα συμπλεγματα που ειχα και ειχε κ αυτοσ βελτιωθει σαν ανθρωποσ εξαιτιασ μου κ εγω! ολοι κουβαλαμε κομπλεξ οποτε αν θελετε ν μειωσετε την αυτοπεποιθηση μου πλεον δν το καταφερνει κανεισ αν κ 20 χρονων εχω πληγωθει αρκετεσ φορεσ κ απο φιλεσ κ απο γκομενουσ οποτε δν θ ασχοληθω ιδιαιτερα με τ πικροχολα σχολια ναι ηρωασ τ παιδι μου ανεχε την γκρινια μου αλλα τον αγαπησα κ τον αγαπω πλ !οποτε αν δν εχετε καλυτερη δουλεια ν κανετε απο τ ν κρινετε μια κοπελα 20 χρονων που ζηταει συμβουλεσ κ οχι να προσπαθειτε ν τησ ριξετε τ ηθικο τι να πω δν εχω εγω τελικα τοσα θεματα!και επισησ εγραψα εδω γ ν παρω κι αλλεσ γνωμεσ γτ οι φιλεσ , οι φιλοι μου κ ολοι οι δικοι μου που ρωτησα επι του θεματοσ οσο να ναι ηταν υποκειμενικοι γτ με γνωριζουν και μενα κ τ παιδι!παντωσ ειτε αρνητικα ειτε θετικα σχολια ευχαριστω γ την ανταποκριση!

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε