Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

σεξουαλικη παρενοχληση

Επιλέξτε σελίδα: (1-5)
Σελίδες 12345

Katia_80

# 21 στις 17/9/2016
author
Γυναίκα / 40 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 8
Απαντήσεις: 935
'Aρεσαν+: 0%

Δεν αντιλέγω ότι υπήρχε και πριν την κρίση και τώρα ακόμα περισσότερο. Εκεί που διαφωνούμε είναι στο γιατί να κρατήσει μια κοπέλα που την παρενοχλεί και δεν του κάθεται? τι σε κάνει να πιστεύεις ότι δε θα της τραβήξει μια απόλυση, για να προσλάβει μετά μια άλλη που ενδεχομένως θα φανεί πιο "ελαστική"? μήπως θα τον ελέγξει κανείς και θα τον τιμωρήσει? δυστυχώς όλοι ξέρουμε τι παίζει...

Παράθεση:
Σχόλιο # 14 από Koula___

ο φόβος του εργοδοτούμενου υπήρχε και πριν την κρίση

βρίσκουν και τα κάνουν, ακριβώς

και πιστεύεις πως βοηθάει ο φόβος?

αν πεις καθαρά και ξάστερα τη θέση σου, υπάρχει φόβος να χάσεις τη δουλειά σου?

νομίζω πως με το φόβο είναι πιο πιθανό να τη χάσεις

οι εργοδότες μπορεί να είναι μαλάκες αλλά δεν είναι χαϊβάνια

Αρέσει στο μέλος VarethikaOla

Koula___

# 22 στις 17/9/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

ναι, και?

τελικά ποια είναι η θέση της ηλέκτρας?

τί λες να κάνει?

Παράθεση:
Σχόλιο # 21 από Katia_80

Δεν αντιλέγω ότι υπήρχε και πριν την κρίση και τώρα ακόμα περισσότερο. Εκεί που διαφωνούμε είναι στο γιατί να κρατήσει μια κοπέλα που την παρενοχλεί και δεν του κάθεται? τι σε κάνει να πιστεύεις ότι δε θα της τραβήξει μια απόλυση, για να προσλάβει μετά μια άλλη που ενδεχομένως θα φανεί πιο "ελαστική"? μήπως θα τον ελέγξει κανείς και θα τον τιμωρήσει? δυστυχώς όλοι ξέρουμε τι παίζει...

achinos

# 23 στις 17/9/2016
author
Γυναίκα / 55 / Ελεύθερη
Μονακό
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 13.764

Παράθεση:
Σχόλιο # 22 από Koula___

ναι, και?

τί λες να κάνει?

Κατ αρχήν δεν μας έδωσε αρκετά στοιχεία.

Της αρέσει της κοπέλας ο κύριος; 

Εχει μια σημασία.

Μπα, είδα πς μάλλον δεν της αρέσει.

Νομίζω πως αν δεν ξαναενοχλήσει, δεν έχει λόγο να κάνει κάτι.

achinos

# 24 στις 17/9/2016
author
Γυναίκα / 55 / Ελεύθερη
Μονακό

Παράθεση:
Σχόλιο # 15 από Attactos

.Αν σας ενοχλεί καταγγειλτε τον!Υ.Γ:Αν οι Ελληνες κοβανε το σεξ λίγο ή έστω το περιόριζαν και δεν ήταν τόσο δούλοι της σάρκας οι βιασμοί σίγουρα θα ηταν λιγότεροι!

Βρε αττακτε, τοχουμε πει τόσες φορές, ο βιασμός είναι ζήτημα επιβολής εξουσίας, δεν έχει σχέση με το σεξ.

Katia_80

# 25 στις 17/9/2016
author
Γυναίκα / 40 / Σε σχέση

Δεν μπορώ να ξέρω τι τελικά θα κάνει, αυτό το γνωρίζει μόνο η ίδια. Από την τελευταία της απάντηση, συμπέρανα ότι δεν της αρέσει αυτό που γίνεται. Από εκεί και πέρα για μένα έχει δύο επιλογές: αν όπως λέει η αχινός το γεγονός δεν επαναληφθεί, τότε να μείνει κι εκείνη στη δουλειά της γιατί οι εποχές είναι δύσκολες και θέσεις εργασίας δε βρίσκονται εύκολα. Αν όχι, τότε αν σέβεται τον εαυτό της θα πρέπει να σηκωθεί και να φύγει. Και να διαμαρτυρηθεί και να υψώσει τη φωνή της, το μόνο που θα πετύχει, είναι αντί να παραιτηθεί, να την απολύσει αυτός. Αν μπορεί να ζητήσει αποζημίωση ως απολυμένη, τότε ακόμα καλύτερα. Το να φωνάξει και να πει απλά όχι και αυτός να την αφήσει στην ησυχία της και στη δουλειά της -προσωπική μου άποψη- δε νομίζω να υφίσταται ως ενδεχόμενο. 

Παράθεση:
Σχόλιο # 22 από Koula___

ναι, και?

τί λες να κάνει?

1Christina

# 26 στις 17/9/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Θα συμφωνησω!!! Ολοι συτοι ειναι δειλοι θρασυδειλοι μαλλον...οταν λοιπον δουνε εναν ανθρωπο να στεκεται στο υψος του και να μη  τους φοβαται...λακιζουν λουφαζουν στη γωνιτσα τους και εννοειται οτι σε σεβονται μετα ...βεβαια σεβασμος και απολυση μια χαρα ταιριαζουν

Ισχυει για καθε τυπου νταηδες οχι μονο στην περιπτωση της σεξουαλικης παρενοχλησης 

Παράθεση:
Σχόλιο # 14 από Koula___

ο φόβος του εργοδοτούμενου υπήρχε και πριν την κρίση

βρίσκουν και τα κάνουν, ακριβώς

και πιστεύεις πως βοηθάει ο φόβος?

αν πεις καθαρά και ξάστερα τη θέση σου, υπάρχει φόβος να χάσεις τη δουλειά σου?

νομίζω πως με το φόβο είναι πιο πιθανό να τη χάσεις

οι εργοδότες μπορεί να είναι μαλάκες αλλά δεν είναι χαϊβάνια

1Christina

# 27 στις 17/9/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Μπα για τρολ μου κανεις και συ!!! Αν αισθανοσουν πραγματι ετσι θα εκανες το αυτονοητο: θα του το λεγες καταμουτρα! Αρα...

Δηλαδη πως ακριβως θα σε βοηθησει εσενα το να τον σπασει στο ξυλο καποιος???

Παράθεση:
Σχόλιο # 16 από ilektra1990
Για να πω την αληθεια μου περασε απ τ μυαλο να πληρωσω ατομο να παει να τον σπασει στο ξυλο γτ μονο ετσι πιστευω θα βαλει μυαλο.απλα πρεπει να το σκηνοθετησω σωστα! λυπαμαι για ολες τις κοπελες π βιωσαν αυτο π βιωνω κ εγω και στο τελος χασανε τη δουλεια τους και για οσες θα ακολουθησουν και περασουν τα ιδια.. δε νομιζω να τον αφησω ατιμωρητο απλα ειμαο στη φαση που σχεδιαζω τι θα τογ κανω και ψαχνω τροπους

ilektra1990

# 28 στις 17/9/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Στην αρχη ηταν τυπικος και ηταν ολα καλα.. Μετα αρχισε κατι ξαφνικα δωρα τα οποια μεινανε σ αυτον εξηγοντας του πως δεν μου αρεσουν τετοιου ειδους κινησεις απ την πλευρα του.Μαζευτηκε για καποιο διαστημα και αφου το μελετησε αρχισε να υπονοουμενα και στη συνεχεια προχωρησε σε πιο εκφραστικες κινησεις και ερωτικες εξομολογησεις. του τα πα μια δυο του τα πα δυο τπτ δεν καταλαβε. ολο αυτο τ διαστημα ερχοταν και μια κοπελα ποτε ποτε για να 'τον βλεπει'. ελεγα πως θα ξεδινε εκει και θα μ αφηνε στην ησυχια μου αλλα αυτος εμενα εχει βαλει στο ματι αφου εκανε και βιαιη κινηση να με φιλησει. τον απεφυγα και του ειπα πως θα βγω εξω και θα τον κανω ρεζιλι αν ξανακανει κινηση να με πλησιασει. τωρα ερχεται με μουτρα πεταει μπηχτες και μ κανει ψυχολογικο πολεμο. δεν ξερω τις επομενες κινησεις του.. το οτι θα φυγω ειναι σιγουρο αλλα δε μ αρκει αυτο. θελω να παρει ενα μαθημα.

ilektra1990

# 29 στις 17/9/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
νομικα δε θα το πηγαινα με το λαμογιο γτ ξερει μεχρι και υπουργους οποτε δε θα βρω ετσι τ δικιο μου σιγουρα

eyaggelos2

# 30 στις 17/9/2016
author
Ανδρας / 32 / Ελεύθερος
Ελλάδα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 942

Παράθεση:
Σχόλιο # 3 από Katia_80

παρά να θίγει ο  κάθε κρετίνος την εργασιακή και τη γυναικεία μου αξιοπρέπεια.

σωστα αμα ειναι κρετινος, ντροπη αμα ομως ειναι κανας παιδαρος  δεν πειραζει αξιζει ο κοπος

ε, και τωρα εδω που τα λεμε αν σας πιασει ενας ομορφος τον κολο ειναι κοπλιμεντο αμα τον πιασει κανας κρετινος αμεσως στην μπουρου

Katia_80

# 31 στις 17/9/2016
author
Γυναίκα / 40 / Σε σχέση

Ευάγγελε δε νομίζω να ανήκεις στην κατηγορία του "κρετίνου" και τα λες αυτά, έτσι? Και τον "κόλο" μας ή όποιο άλλο μέλος του σώματός μας, τα πιάνει με τη συναίνεσή μας, το φλερτ μας, το αγόρι μας, ο δεσμός μας, ο σύζυγός μας αλλά ποτέ ο εργοδότης μας και μάλιστα με το στανιό. Ναι?

Υ.Γ. ωραία η πλάκα αλλά μερικά θέματα, όπως η σεξουαλική παρενόχληση και ο εκβιασμός με το ψωμάκι του άλλου, δεν είναι πολύ αστεία είτε πρόκειται για άντρα είτε για γυναίκα...

eyaggelos2

# 32 στις 18/9/2016
author
Ανδρας / 32 / Ελεύθερος
Ελλάδα

Παράθεση:
Σχόλιο # 31 από Katia_80

Ευάγγελε δε νομίζω να ανήκεις στην κατηγορία του "κρετίνου" και τα λες αυτά, έτσι? Και τον "κόλο" μας ή όποιο άλλο μέλος του σώματός μας, τα πιάνει με τη συναίνεσή μας, το φλερτ μας, το αγόρι μας, ο δεσμός μας, ο σύζυγός μας αλλά ποτέ ο εργοδότης μας και μάλιστα με το στανιό. Ναι?

Υ.Γ. ωραία η πλάκα αλλά μερικά θέματα, όπως η σεξουαλική παρενόχληση και ο εκβιασμός με το ψωμάκι του άλλου, δεν είναι πολύ αστεία είτε πρόκειται για άντρα είτε για γυναίκα...

ντρεπομαι λιγο μαλλον ειπια πολυ κοκα κολα και δεν ηξερα τι εγραφα

Katia_80

# 33 στις 18/9/2016
author
Γυναίκα / 40 / Σε σχέση
Ε γι' αυτό σου λέω, κόψτην αφού σε χαλάει...

Enikos

# 34 στις 18/9/2016
author
Ανδρας / 76 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 21
Απαντήσεις: 21.959

Παράθεση:
Σχόλιο # 30 από eyaggelos2

σωστα αμα ειναι κρετινος, ντροπη αμα ομως ειναι κανας παιδαρος  δεν πειραζει αξιζει ο κοπος

ε, και τωρα εδω που τα λεμε αν σας πιασει ενας ομορφος τον κολο ειναι κοπλιμεντο αμα τον πιασει κανας κρετινος αμεσως στην μπουρου

Enikos

# 35 στις 18/9/2016
author
Ανδρας / 76 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Να δεις, που η οποια συμβουλη, θα αποκρουεται απο την παθουσα, με μπλονζον αλα σαργκανης.

Κερβερος...

Katia_80

# 36 στις 18/9/2016
author
Γυναίκα / 40 / Σε σχέση

Βασικά εγώ θα ήθελα να ρωτήσω την παθούσα το εξής: Όταν προσπάθησε να τη φιλήσει δια της βίας, για ποιο λόγο δεν τον χαστούκισε και δεν πήρε την τσαντούλα της να φύγει αμέσως? εγώ αυτό θα έκανα στη θέση της. Εκείνη γιατί παρέμεινε εφόσον την προσβάλει αυτή η συμπεριφορά?

eyaggelos2

# 37 στις 18/9/2016
author
Ανδρας / 32 / Ελεύθερος
Ελλάδα

Παράθεση:
Σχόλιο # 33 από Katia_80
Ε γι' αυτό σου λέω, κόψτην αφού σε χαλάει...

σωστα γραφεις θα αρχισω την pepsi max που δεν εχει καθολου  ζαχαρη

achinos

# 38 στις 18/9/2016
author
Γυναίκα / 55 / Ελεύθερη
Μονακό

Παράθεση:
Σχόλιο # 36 από Katia_80

Εκείνη γιατί παρέμεινε εφόσον την προσβάλει αυτή η συμπεριφορά?

Αφού λέει, πως από τότε είναι όλο μούτρα κ αντιεπαγγελματικές τακτικές. 

Οπως ένας συνηθισμένος εργοδότης ιδιωτικού τομέα δλδ. Ας περιμένει να δει πού θα καταλήξει.

Κ ας ψάχνει κ για την επόμενη δουλειά. 

Enikos

# 39 στις 18/9/2016
author
Ανδρας / 76 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Και να μην σε ειχα ενημερωσει!

Παράθεση:
Σχόλιο # 36 από Katia_80

Βασικά εγώ θα ήθελα να ρωτήσω την παθούσα το εξής: Όταν προσπάθησε να τη φιλήσει δια της βίας, για ποιο λόγο δεν τον χαστούκισε και δεν πήρε την τσαντούλα της να φύγει αμέσως? εγώ αυτό θα έκανα στη θέση της. Εκείνη γιατί παρέμεινε εφόσον την προσβάλει αυτή η συμπεριφορά?

Katia_80

# 40 στις 18/9/2016
author
Γυναίκα / 40 / Σε σχέση
Θα έλεγα να αρχίσει χτες το ψάξιμο. Και να αφήσει κατά μέρος τις ιδέες περί τιμωρίας. Τίποτα δε θα βγάλει, γι αυτό καλύτερα η κοπελιά να κοιτάξει το δικό της μέλλον.
Επιλέξτε σελίδα: (1-5)
Σελίδες 12345
Δεν μπορείτε να απαντήσετε