Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

σεξουαλικη παρενοχληση

Επιλέξτε σελίδα: (1-5)
Σελίδες 12345

1Christina

# 41 στις 18/9/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Να αυτα κανουμε οι γυναικες και μετα αντε να πιστεψει κανεις οτι υπαρχει "σεξουαλικη παρενοχληση"     καλα τα λεει η κατια! 

Στις περισσοτερες περιπτωσεις μπορουμε να τους βαλουμε μια χαρα στη θεση τους! Εχα καποτε ενα "αφεντικο" που πριν καλα καλα συνεργαστουμε "μου την επεσε" με τροπο, δε λεω...εκανα την κινεζα και επειδη για μενα ηταν μια πατρικη φιγουρα συνεχισα να τον αντιμετωπιζω ως τετοιο και αυτος προσαρμοστηκε σε αυτο το ρολο

Εικοσι χρονια συνεργασια, ουτε το ξαναθυμηθηκα ουτε ποτε το ανεφερα και ας τον σχολιαζαν ολοι ως "γυναικα" ...

Με αδικησε καποια στιγμη, αλλα επειδη ειχαμε για επαγγελματικη συγκρουση...ε ναι αν ημουν φιλεναδα του αλλη αντιμετωπιση θα ειχα...αλλα εγω δεν το βλεπεω ετσι  ΟΚ κατι αλλες που ειχαν αλλη σταση, ειχαν και αντιστοιχα οφελη. Κατι εδωσαν κατι πηραν! 

Προτιμω να βλεπω τον εαυτο μου (και οποια αλλη ομοιοπαθουςα) σε κατι τετοιες περιστασεις, ως πιο οφελημενο...και την αξιοπρεπεια μου κρατησα και η αυτοεκτιμηση μου αλωβητη εμεινε και στην τελικη ακομη και κατι τετοια "αφεντικα" με εκτιμουν ως ανθρωπο ...οχι οτι με νοιαζει και τοσο η εκτιμηση τους

Η φιλη μας τωρα μαλλον ψαχνει να τον εκδικηθει που και του εκατσε και δεν της εδωσε αυξηση προαγωγη και δε χωρισε και τη γυναικα του να παρει αυτην...

psaromallis

# 42 στις 18/9/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Ελληνάρες...

...εργοδότες.

(Σπάνιο είδος, πλέον,
κάτι σαν "το πιο σύντομο ανέκδοτο").
Τρώνε καλά, από φιλόδοξες
και χωρίς φραγμούς και αναστολές νεαρούλες
-ιδιαίτερα αν είναι εμφανίσιμοι,
τσαχπινούληδες και επιρρεπείς στο ξεπόρτισμα-.

Τώρα, αν είναι τίποτε ραμολί πέφτουλες,
με παιδιά και εγγόνια
χωρίς την παραμικρή διάθεση
να τα χαλάσουν όλα αυτά

(για χάρη της μικρής, ντε)

τότε είναι σεξουαλική παρενόχληση!!!

Enikos

# 43 στις 18/9/2016
author
Ανδρας / 76 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 21
Απαντήσεις: 21.957
'Aρεσαν+: 0%
Βρε αμα σε χτυπησει ο ερωτας...(την κοπιλιτσα εν προκειμενω).

Δεν κρατιεσαι με τιποτα...

Να ντα λεμε και αφτα!

http://www.protothema.gr/life-style/article/611157/arravones-sto-island-me-korkoli-kai-500-kalesmenous-/

1Christina

# 44 στις 18/9/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Ξεπαστρευα κατι ζαζανια απο τις γλαστρες και μετα ειδα το ποστ σου

Ναι βγαινουν και σε ανθρωπους...οκ that s life δεν κακο

Παράθεση:
Σχόλιο # 43 από Enikos
Βρε αμα σε χτυπησει ο ερωτας...(την κοπιλιτσα εν προκειμενω).

Δεν κρατιεσαι με τιποτα...

Να ντα λεμε και αφτα!

http://www.protothema.gr/life-style/article/611157/arravones-sto-island-me-korkoli-kai-500-kalesmenous-/

Enikos

# 45 στις 18/9/2016
author
Ανδρας / 76 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Τι κακο να ειναι...

Μονο που πσαχνω, να καταλαβω,  ποτε ειναι καλο!

Δεν πιστευω να βαζεις φυτοφαρμακα!

Παράθεση:
Σχόλιο # 44 από 1Christina

Ξεπαστρευα κατι ζαζανια απο τις γλαστρες και μετα ειδα το ποστ σου

Ναι βγαινουν και σε ανθρωπους...οκ that s life δεν κακο

Enikos

# 46 στις 18/9/2016
author
Ανδρας / 76 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

https://www.youtube.com/watch?v=7ZmwULnL62g

Το κείμενο σας μπορεί να αναγνωριστεί ως κείμενο γραμμένο στα ελληνικά και τα αγγλικά.

1Christina

# 47 στις 18/9/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Στη γλαστρα??? γιατι χερια δεν εχω?

Παράθεση:
Σχόλιο # 45 από Enikos

Τι κακο να ειναι...

Μονο που πσαχνω, να καταλαβω,  ποτε ειναι καλο!

Δεν πιστευω να βαζεις φυτοφαρμακα!

Enikos

# 48 στις 18/9/2016
author
Ανδρας / 76 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Παράθεση:
Σχόλιο # 47 από 1Christina

Στη γλαστρα??? γιατι χερια δεν εχω?

ilektra1990

# 49 στις 18/9/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Κατια μου ειναι αδυνατον να γραφω ολες τις λεπτομερειες. φυσικα και η βαρδια τελειωσε σε εκεινο τ γεγονος. τον εσπρωξα με δυμαμη δεν τον χαστουκησα.σκεφτηκα το μετα.Αντεχω να περιμενω μεχρι να σχεδιασω πως θα τον εκδικηθω οσο βεβαια και αυτος δεν τ χοντρυνει αλλιως θα χα παρει την τσαντουλα μου να φυγω ηδη.μπας και βαλει μυαλο και στην επομενη φερθει καλυτερα

ilektra1990

# 50 στις 18/9/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Δυστηχως αυτο που συμπεραινω ειναι οτι η καθεμια θα εφευγε σιωποντας αρκει να καλυψει τον κωλο της αρκει να μη θιχτει η δικη της αξιοπρεπεια. δε θα την ενδιεφερε να προσπαθησει να σταματησει τετοιου ειδους συμπεριφορα. με τη σιωπη δε γινεται τπτ. ο θυτης ενδυναμωνει και απλα το θυμα αλλαζει προσωπο.
Αρέσει στο μέλος VarethikaOla

eyaggelos2

# 51 στις 18/9/2016
author
Ανδρας / 32 / Ελεύθερος
Ελλάδα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 942

Παράθεση:
Σχόλιο # 36 από Katia_80

Βασικά εγώ θα ήθελα να ρωτήσω την παθούσα το εξής: Όταν προσπάθησε να τη φιλήσει δια της βίας, για ποιο λόγο δεν τον χαστούκισε και δεν πήρε την τσαντούλα της να φύγει αμέσως? εγώ αυτό θα έκανα στη θέση της. Εκείνη γιατί παρέμεινε εφόσον την προσβάλει αυτή η συμπεριφορά?

ελα ρε κατια τωρα αυφου ετσι γινετε και στις ταινιες...

ο αντρας την φιλα με το ζορι αυτη στην αρχη αντιστεκεται αλλα στο τελος της αρεσει.

θελεις να ανεβασω βιντεο απο την Καζαμπλάνκα η απο ταινια του φωσκολου;;

ilektra1990

# 52 στις 18/9/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Προς 1Christina

'' Η φιλη μας τωρα μαλλον ψαχνει να τον εκδικηθει που και του εκατσε και δεν της εδωσε αυξηση προαγωγη και δε χωρισε και τη γυναικα του να παρει αυτην...''τοσα ξερεις τοσα λες. εγω δε σ εθιξα και δε δεχομαι κανενα σχολιο χλευασμου. μ φτανουν ολα αυτα π βιωσα

inioxos52

# 53 στις 18/9/2016
author
Ανδρας / 65 / Σε διάσταση
Ν. Θεσσαλονίκης / Πανόραμα
Θέματα: 27
Απαντήσεις: 7.281

Κακα τα ψεματα. Γυναικα που νοιωθει προσβεβλημενη καθ' οιονδηποτε τροπο απο το αφεντικο της, ΔΕΝ το συζητά. Απλως παιρνει την τσαντα της, μαζι με την αξιοπρεπεια της, και φευγουν για αλλες παραλιες.

Βεβαια για ναχει η κυρια τα καρυδια να το κανει αυτο, πρεπει ναναι αποφασισμενη πως εσαει θα βρισκεται σε αναζητηση δουλειας. Παρεκτος, και εαν καποιος αφεντικος απο τους επομενους. εχει μουσι τριων ημερων, ειναι ψηλος και γοητευτικος  και γυμνασμενος, και κυριως ειδικευμενος στο πως ριχνεις γυναικα με την πλατη...

Αρέσει στο μέλος Titikaka38
...Ναι στην χρηση των Ελληνικων στο διαδικτυο. Σε σας το λεω Ελληνολατρες, που εχετε ακομη Εγγλεζικα ψευδωνυμα. Και δεν εννοω την γραφη...

Katia_80

# 54 στις 18/9/2016
author
Γυναίκα / 40 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 8
Απαντήσεις: 935

Ότι σου βρίσκεται, δεν έχω πρόβλημα 

Παράθεση:
Σχόλιο # 51 από eyaggelos2

ελα ρε κατια τωρα αυφου ετσι γινετε και στις ταινιες...

ο αντρας την φιλα με το ζορι αυτη στην αρχη αντιστεκεται αλλα στο τελος της αρεσει.

θελεις να ανεβασω βιντεο απο την Καζαμπλάνκα η απο ταινια του φωσκολου;;

Katia_80

# 55 στις 18/9/2016
author
Γυναίκα / 40 / Σε σχέση
Θέματα: 8
Απαντήσεις: 935

Ηλέκτρα ειλικρινά δεν καταλαβαίνω γιατί θες να τον εκδικηθείς. Στο θέμα σου ισχυρίζεσαι ότι το έχει συνήθειο να παρενοχλεί τις υπαλλήλους του.Αυτό το γνωρίζεις επειδή το διαπίστωσες με τα ίδια σου τα μάτια ή από περιγραφές συναδελφισσών σου στη δουλειά? αν ο τύπος το έχει σύστημα, τότε αφενός δεν είσαι το μοναδικό θύμα του αφού έτσι έχει μάθει και στην περίπτωση αυτή θα ήταν πολύ καλύτερα να κάνετε μια ομαδική καταγγελία για να πάρει αυτό που του αξίζει. Αν οι άλλες κοπέλες διστάζουν κι έχεις τα κότσια, πράξε το εσύ. Μας τον χαρακτήρισες όμως ήδη ως λαμόγιο με διασυνδέσεις, οπότε πολύ πιθανό να γλιτώσει. Επομένως για τι είδους "εκδίκηση" μιλάμε? θα σου συνιστούσα αυτά να τα ξεχάσεις, μη βρεθείς πολύ χειρότερα μπλεγμένη. Αν έχεις δικούς σου ανθρώπους να σε στηρίξουν, τότε φύγε άμεσα και κοίταξε να βρεις μια δουλειά, όπου αν μη τι άλλο το περιβάλλον θα είναι καλύτερο. 

Παράθεση:
Σχόλιο # 49 από ilektra1990
Κατια μου ειναι αδυνατον να γραφω ολες τις λεπτομερειες. φυσικα και η βαρδια τελειωσε σε εκεινο τ γεγονος. τον εσπρωξα με δυμαμη δεν τον χαστουκησα.σκεφτηκα το μετα.Αντεχω να περιμενω μεχρι να σχεδιασω πως θα τον εκδικηθω οσο βεβαια και αυτος δεν τ χοντρυνει αλλιως θα χα παρει την τσαντουλα μου να φυγω ηδη.μπας και βαλει μυαλο και στην επομενη φερθει καλυτερα

somebody961

# 56 στις 18/9/2016
author
Ανδρας / 59 / Σε σχέση
Θέματα: 100
Απαντήσεις: 12.017

Οποια αισθάνεται πραγματικά προσβεβλημένη, δεν βάζει καν θέμα σε φόρουμ.
Τι υπάρχει να συζητηθεί;

Φεύγει, σκεπτόμενη πως την δουλειά δεν τη βρήκε καν.

Μάλλον κολακευμένη αισθάνεται,
και θέλει να εκδικηθεί  τις προηγούμενες που "έκατσαν", αλλά εκείνη δεν μπορεί, λόγω, λόγω.. .-

Alpenglow_

# 57 στις 18/9/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Θυμάμαι που είχα ανεβάσει κ εγω ενα θέμα παρόμοιας φύσης παλιότερα, όχι σεξουαλική παρενόχληση αλλά πώς να αποφύγω κάτι για να μην δώσω λάθος μήνυμα κ έρθω σε δύσκολη θέση κ παρατηρώ μια ομοιότητα στον τρόπο αντιμετώπισης κ στις απαντήσεις. Ειδικά ο κ. Μίλτος με είχε κράξει πολύ κ ο κ. ψαρομάλλης. Δε νομίζω ότι έχει κάποιο λόγο να πει ψέματα η κοπέλα ..

Απλά εδώ όταν απαντάμε να συνυπολογίζουμε ότι οι δουλειές δεν φυτρώνουν σε δέντρα. Η πλειονότητα των νέων σήμερα έχει κάποια μόρφωση κ όχι αμελητέα πράγμα που σημαίνει ότι ο ανταγωνισμός είναι μεγάλος κ ειδικά αν δεν έχεις κ τους γονείς σου από πίσω να σου λένε δεν πειράζει κ 2-3 μήνες να είσαι άνεργη δεν είναι κ εύκολο να απορρίπτεις προτάσεις για δουλειά. Δεν λέω σε καμία περίπτωση να του καθίσει του άλλου η κοπέλα αλίμονο. Είναι δύσκολη η θέση της κ πώς να φερθεί ώστε να κρατήσει τη δουλειά κ να μην έρχεται σε δύσκολη θέση; Αυτό που της κάνει είναι ανήθικο κ έχει δίκιο να εκφράζει οργή για το πρόσωπό του γιατί πατάει πάνω στην ανάγκη της για να εκμεταλλευτεί.

1Christina

# 58 στις 18/9/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Καλε δε σε γνωριζω δε σε χλευαζω..."χλευασα" αυτα που μας εγγραψες...εναι!!! Δε μπορω να σεβαστω λογικες τυπου "ψαχνω να βρω εναν να τον πληρωσω να τον τακτοποιησει" σιγα μην τον εκτελεσουμε κιολας επειδη "πηγε να σε φιλησει"!!! Η λογικη λεει πετας ενα "δε θελω" ορθα κοφτα και συνεχιζεις τη δουλεια σου και ας σε απολυσει αν θελει και αμα θες τρεξε τον και στα δικαστηρια

Οχι δε θα σεβαστω τραμπουκισμους απο οπου και με οποια δικαιολογια

Παράθεση:
Σχόλιο # 52 από ilektra1990

Προς 1Christina '' Η φιλη μας τωρα μαλλον ψαχνει να τον εκδικηθει που και του εκατσε και δεν της εδωσε αυξηση προαγωγη και δε χωρισε και τη γυναικα του να παρει αυτην...''τοσα ξερεις τοσα λες. εγω δε σ εθιξα και δε δεχομαι κανενα σχολιο χλευασμου. μ φτανουν ολα αυτα π βιωσα

achinos

# 59 στις 19/9/2016
author
Γυναίκα / 55 / Ελεύθερη
Μονακό
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 13.764

Παράθεση:
Σχόλιο # 50 από ilektra1990
 ο θυτης ενδυναμωνει και απλα το θυμα αλλαζει προσωπο.

o θύτης παιδί μου, είναι η αγορά εργασίας κ το θύμα ο εργαζόμενος. Άλλαξε δουλειά.

Mileni

# 60 στις 19/9/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Και κάποτε, όταν υπήρχε η δουλεία, τους δούλους τους κοιτάζανε για τί δουλειά μπορούν να τους αγοράσουν.
Σήμερα, λέγεται δουλειά.
Άλλαξε μόνο ο τόνος που σημαίνει - δεν μας αγοράζουν, (αλήθεια; ) αλλά εμείς οι ίδιοι μόνοι μας πουλάμε αυτό που μπορούμε να κάνουμε, ''τονίζοντάς το'' ίσως.

Οπότε, για να αλλάξουν ''οι σύγχρονοι ιδιοκτήτες μας'' συμπεριφορά προς εμάς, ίσως να κοιτάζαμε και τι τους ''πουλήσαμε'', τι είναι αυτό - το οποίο αγοράσανε μαζί με (αντί) την εργασία μας, ίσως ως ''έκπτωση'', μόνο και μόνο να τη (μας) πάρουν'';

Επιλέξτε σελίδα: (1-5)
Σελίδες 12345
Δεν μπορείτε να απαντήσετε