Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Δεν αντεχω αλλο

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

Psaraki1986

# 1 στις 19/9/2016
author
Γυναίκα / 35 / Ελεύθερη
Ελλάδα
Θέματα: 12
Απαντήσεις: 144
'Aρεσαν+: 0%

Δεν αντεχω αλλο

Ειχα γραψει και παλιοτερα!

Ειχα μια σχεση ενα μηνα και τον χωρισα.Ζηλιες απο μερους του αδιαφορια μυστικοπαθεια και εγω εγινα δεδομενο σιγουρακι ...Χωρισαμε επεισοδιακα με αυτον να μου ευχεται τα καλυτερα και εγω να μενω πισω να κλαιω και να οδυρομαι.Εχασα την αξιοπρεπεια μου τον αυτοσεβασμο μου τον ιδιο μου τον εαυτο.Προθυμη να κανω υποχωρησεις και αυτος τιποτα.Μετα απο δυο μηνες σχεδον και ειμαι στο ιδιο σημειο.Κλαιω καθημερινα και ειναι η μονη μου σκεψη.Αυτος οπως φαινεται δεν ενιωσε τα ιδια.  Προχωρα τη ζωη του χωρις να τον νοιαζει τιποτα.Βγαινει διασκεδαζει και εγω εδω να ζω με φαντασματα δεν αντεχω αλλο.Δεν με διεκδικησε ποτε με αφησε να φυγω τοσο απλα.Αλλα ελεγε . .Οτι δεν θα με αφηνε ποτε.Ισως να ακουγομαι υπερβολικη αλλα εγω ενοιωσα και εδωσα..Αλλα τιποτα δεν πηραδεν μπορω να κανω κατι απο τη στιγμη που αυτος δεν κανει καποια κινηση.Βλεπω βεβαια καποια τραγουδια που βαζει στο φβ αλλα δεν σημαινει οτι τα βαζει για μενααν με ηθελε δεν θα εκανε κατι?Δεν θα με διεκδικουσε?Θα με αφηνε να φυγω τοσο απλα??Νοιωθω χαλια .Δεν τρωω δεν κοιμαμαι.Κουραστηκα.Εχασα τον εαυτο μου.

Katia_80

# 2 στις 19/9/2016
author
Γυναίκα / 41 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 8
Απαντήσεις: 935

Αγαπητό ψαράκι, εφόσον βλέπεις ότι η κατάσταση αυτή συνεχίζεται, μήπως θα ήταν καλό να δοκιμάσεις να απευθυνθείς σε έναν ψυχολόγο? ένας επαγγελματίας ίσως καταφέρει να σε βοηθήσει αποτελεσματικότερα απ'ότι θα μπορούσαμε εμείς εδώ. Με την προϋπόθεση πάντα ότι θέλεις να απαλλαγείς από το πρόβλημα και δεν έχει γίνει τρόπος ζωής για σένα. 

Αρέσει στο μέλος archagellos

archagellos

# 3 στις 19/9/2016
author
Ανδρας / 55 / Διαζευγμένος
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 3.370

Το οτι εχεις χασει τον εαυτο σου ,οπως γραφεις ...ειναι καθαρα δικη σου επιλογη .

Αποφασισες να τον χωρισεις και μετα τον θες πισω και θες να τρεχει .
Κατι δεν λες σωστα . Απο οσα γραφεις , ειλικρινα στο λεω ...δεν στεκει κατι .
Γραφεις ...εδωσες ... ΟΚ ...γουσταρω και το εκανες . Ο αλλος δεν ειναι υποχρεωμενος να το κανει.
Θες να κανεις υποχωρησεις ...ΟΚ...δικη σου επιλογη ...καντες . Δεν μπορεις ομως να υποχρεωσεις και τον αλλον να τις κανει.
Απλα αυτος ο ανθρωπος δεν ηταν για εσενα . Αλλα παλι ομως ...επιλογη σου ηταν .
Προσεξε , καταλαβαινω την πικρα σου για το ολο θεμα . Αλλα ο κυριος παραγωντας της καταστασης , εισαι εσυ ...και κανενας αλλος .
Ολα αγαπητη ..ειναι επιλογες μας . Και δεν μας φταινε οι αλλοι για τις επιλογες που κανουμε εμεις .
Γραφεις οτι εισαι 2 μηνες σε αυτη την κατασταση ...Επιλογη σου ειναι .
Ολο το κειμενο σου βγαζει μια μιζερια ,μια ητοπαθεια απιστευτη ...
Καλο για εσενα θα ειναι να μαζεψεις τον εαυτο σου πανω απο ολα . Να καταλαβεις τι γινεται μεσα σου , ακριβως τα θεματα που σε ενοχλουν στους αλλος και να απς εμπρος στη ζωη σου .
Εχεις βεβαια και την επιλογη...κα καθεσαι να κλαις , να κατηγορεις τους αλλους ...και ετσι να περναει η ζωη ...

Keep Walking 
Αρέσει στα μέλη Anisixos1970, Katia_80

Katia_80

# 4 στις 19/9/2016
author
Γυναίκα / 41 / Σε σχέση
Θέματα: 8
Απαντήσεις: 935

Συμφωνώ με τον Αρχάγγελο. Όπως μας τα γράφεις, έχω σχηματίσει την εντύπωση ότι έχεις κυρίως θέματα με τον εαυτό σου να λύσεις, οπότε ένας ειδικός να είναι πιο αρμόδιος να σου υποδείξει τον τρόπο ή τους τρόπους που μπορείς να το κάνεις αυτό, για να νιώσεις πιο συγκροτημένη και πιο δυνατή και να μπορέσεις να πας παρακάτω. 

flokos123

# 5 στις 19/9/2016
author
Ανδρας / 37 / Ελεύθερος
Ν. Δράμας / Δοξάτο
Απαντήσεις: 21

Πως σκέφτεσαι να λύσεις το πρόβλημα σου?

eyaggelos2

# 6 στις 19/9/2016
author
Ανδρας / 33 / Ελεύθερος
Ελλάδα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 942

Παράθεση:
Σχόλιο # 5 από flokos123

καθε γυναικα σε αυτον τον κοσμο ενα τετοιο προβλημα το λυνει παντα με τον επομενο

Alpenglow_

# 7 στις 19/9/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Tα ίδια έλεγες κ για τον προηγούμενο όμως. Δηλαδή δεν είναι πως ερωτεύτηκες έναν συγκεκριμένα κ σκάλωσες που είναι κάτι που εντάξει λίγο πολύ το έχουμε πάθει όλοι μας. Εσύ έχεις αυτή τη στάση όποτε χωρίζεις λες κ η ζωή σου δεν έχει νόημα αν είσαι single.

giorgos170

# 8 στις 19/9/2016
author
Ανδρας / 78 / Σε σχέση
Γεωργία
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 8.429

Μπορεί και ναχει το επιβαρυμένο κάρμα

μιας ανεπιθύμητης σχεδόν εγκυμοσύνης του '73
λόγω καυγάδων
απο το '70
...

Παράθεση:
Σχόλιο # 5 από flokos123

Psaraki1986

# 9 στις 19/9/2016
author
Γυναίκα / 35 / Ελεύθερη
Ελλάδα
Το θεμα ειναι οτι καθομαι και σκεφτομαι συνεχως πως βιαστηκα να τον χωρισω κσι οτι θα αλλαζε οταν αρχιζε να νοιωθει πραγματα για μενα...

tzoulia59

# 10 στις 19/9/2016
author
Γυναίκα / 81 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 7.292

παντα ειχα την αποψη και δεν με βλεπω να την αλλαζω οτι η ελξη συμβαινει με την πρωτη ματια ,,,

μου εχει συμβει βεβαια να ερωτευτω με το χαιρετε αλλα και με την δευτερη φορα ,,
,την τριτη παντως ηξερα  για που πηγαινα ,,,
αγαπητο μου κοριτσι ,,,αν για  τον λεγαμενο το κλικ και το ταιριαγμα  δεν εγινε απο την αρχη ,,,
τι σε κανει να πιστευεις οτι θα ηταν καλυτερα τα πραγματα αν δεν τον εδιωχνες ,,,
εφ οσον τον εδιωξες φανταζομαι οτι δεν το εκανες επειδη δεν ειχες τι αλλο  να κανεις αλλα επειδη κατα πασα πιθανοτητα ηταν για διωξιμο ,,,
οι 2 μηνες ειναι πολυ μικρο διαστημα ,,,
κανε υπομονη και θα σου περασει ,,,ομως κοιτα να βρεις αλλον ,,,
κι αν παλι ως που να βρεις αλλον νιωθεις υπερβολικα πιεσμενη κανε επισκεψη σ εναν ψυχολογο ,,,

Enikos

# 11 στις 19/9/2016
author
Ανδρας / 77 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 21
Απαντήσεις: 22.690

Φαντασου εμεις!

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Psaraki1986

Δεν αντεχω αλλο

Enikos

# 12 στις 19/9/2016
author
Ανδρας / 77 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 21
Απαντήσεις: 22.690

Συγκεντρωσουουουου!!!

Παράθεση:
Σχόλιο # 7 από Alpenglow_

Δηλαδή δεν είναι πως ερωτεύτηκες έναν συγκεκριμένα κ σκάλωσες που είναι κάτι που εντάξει λίγο πολύ το έχουμε πάθει όλοι μας. 

pure-form

# 13 στις 19/9/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

ωρε κλαψομουνιαση 

αν για ενα μηνα που ησασταν μαζι καθεσαι και γραφεις ολα αυτα 

φανταζομαι τι θα τραβουσε ο ανθρωπος 

σοβατευτειτε ε!

Παράθεση:

Δεν αντεχω αλλο

Ειχα μια σχεση ενα μηνα και τον χωρισα.Ζηλιες απο μερους του αδιαφορια μυστικοπαθεια και εγω εγινα δεδομενο σιγουρακι ...Χωρισαμε επεισοδιακα με αυτον να μου ευχεται τα καλυτερα και εγω να μενω πισω να κλαιω και να οδυρομαι.Εχασα την αξιοπρεπεια μου τον αυτοσεβασμο μου τον ιδιο μου τον εαυτο.Προθυμη να κανω υποχωρησεις και αυτος τιποτα.Μετα απο δυο μηνες σχεδον και ειμαι στο ιδιο σημειο.Κλαιω καθημερινα και ειναι η μονη μου σκεψη.Αυτος οπως φαινεται δεν ενιωσε τα ιδια.  Προχωρα τη ζωη του χωρις να τον νοιαζει τιποτα.Βγαινει διασκεδαζει και εγω εδω να ζω με φαντασματα δεν αντεχω αλλο.Δεν με διεκδικησε ποτε με αφησε να φυγω τοσο απλα.Αλλα ελεγε . .Οτι δεν θα με αφηνε ποτε.Ισως να ακουγομαι υπερβολικη αλλα εγω ενοιωσα και εδωσα..Αλλα τιποτα δεν πηραδεν μπορω να κανω κατι απο τη στιγμη που αυτος δεν κανει καποια κινηση.Βλεπω βεβαια καποια τραγουδια που βαζει στο φβ αλλα δεν σημαινει οτι τα βαζει για μενααν με ηθελε δεν θα εκανε κατι?Δεν θα με διεκδικουσε?Θα με αφηνε να φυγω τοσο απλα??Νοιωθω χαλια .Δεν τρωω δεν κοιμαμαι.Κουραστηκα.Εχασα τον εαυτο μου.

Gergios1981

# 14 στις 19/9/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:

Δεν αντεχω αλλο

Δεν την παλεύεις  κοπελιά μου  και απο δω μέσα ΜΗΝ  περιμένεις  λύση .

Για να την παλέψεις κάνε κάτι   (βγες εξω  με φίλους , γράψου σε ένα σύλλογο για να γνωρίσεις αντρα με κοινά ενδιαφέροντα με σένα , βρες hobby  ) .

matiamou12

# 15 στις 19/9/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Μας τα είπες δύσκολη η κατάσταση... Πάνε και βρες τον και ξεκινά μια κουβέντα μαζί του...Όσο για τα κλάματα και τα σχετικά έχεις τις φίλες σου να σε παρήγορουν και οι συγγενείς σου...ερωτευμένη είσαι και δεν δέχεσαι να είσαι ένα τίποτα για κάποιον που περάσατε πολλά μαζί. Αυτό είναι εγωιστικό από κάποιο σημείο χωρίς να σημαίνει ότι δεν έχεις δικαιο σε αυτό που ζεις.Μερικοι άνθρωποι όταν τους τελειώνεις απλά τους τελειώνεις όσο κακό και άδικο να είναι αυτό.Εσύ νομίζω ψαράκι ότι μας δουλεύεις θέλεις να ακούσεις να πας να τον βρεις και να του κάνεις κόλπα. Πάνε βρες τον.

MadameShuShu40

# 16 στις 19/9/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Βρε Ματια μου.

Ενος μήνα σχέση ειχε το ψαρακι μρ τον εν λόγω

Πότε εζησαν μαζί "τα πολλά"???

Κοινώς "πότε αυγά, πότε πουλια???"

Hrist983

# 17 στις 19/9/2016
author
Ανδρας / 38 / Ελεύθερος
Ν. Λάρισας / Λάρισα
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 101

επιδει βαριεμαι

να γραφω τα ιδια διαβασε στο προηγουμενο θεμα που ανοιξες για τον ιδιο λογο http://prntscr.com/cjxbi5

http://prntscr.com/cjxbi5

Alpenglow_

# 18 στις 21/9/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Αντικειμενικά μιλώντας για έναν έπεσα στα πατωματα. Μέχρι που εκλαψα κ για χάρη του!!!

Psaraki1986

# 19 στις 22/9/2016
author
Γυναίκα / 35 / Ελεύθερη
Ελλάδα
Alpenglow σε εσενα αναφερεσαι?

achinos

# 20 στις 22/9/2016
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Μονακό
Απαντήσεις: 13.764

Παράθεση:
Σχόλιο # 20 από Psaraki1986
Alpenglow σε εσενα αναφερεσαι?

ε δεν το κατάλαβες;

εσύ πέφτεις στα πατώματα κ για τους άσχετους...

συμμαζέψου ρε συ ψάρι...

δε λέω, ωραίο είναι να πέφτεις με τα μούτρα, πεφτομουτρίαση το λέγαμε.

Αλλά άμα δεν έχει κ λίγο feedback, δεν έχει πλάκα. 

Αντε παιδί μου τώρα, πέρασε το δίμηνο, στον επόμενο.

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε