Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Χωρισμος στα γενεθλια τησ

Σελίδα : 1

lokiis85

# 1 στις 19/9/2016
author
Ανδρας / 36 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 1
'Aρεσαν+: 0%

Ειχαμε μια πολυ ομορφη σχεση με μια κοπελα{30 αυτη 37 εγω) τον τελευταιο εναμιση χρονο με τα διαφορα σκαμπανεβασματα που υπαρχουν σε μια σχεση!!!

Στην αρχη μου ειχε ξεκαθαρισει οτι αυτη η σχεση θα ηθελε να ειναι καθαρα σεξουαλικη κατι που απόδεχτηκα χωρις πολλα λογια.Εγω βεβαια διατηρουσα και μια σχεση παραλληλη με μια κοπελα εκτος αθηνων κατι που αποδεχτηκε και αυτη.Περνουσαμε πολυ ωραια μαζι κοιμομουν σπιτι της βγαιναμε για φαγητο καφε κλπ...Με τον καιρο αρχιζαμε και δενομαστε και αρχιζε να μου λεει πως μονο γιια το σεξ την θελω,οταν αυτη η ιδια αυτο ακριβως μου ειχε ζητησει.Για να μην μακρυγορω τοτε αλλαξα και εγω και της ειπα οτι θα χωρισω με την κοπελα που ειχα την παραληλη σχεση και προχωρησουμε πιο σοβαρα μεταξυ μας.Με ειχε γνωρισει και σε μελη της οικογενεια της.Πριν λιγες μερες ειχε τα γενεθλια της τα περασαμε μαζι της πηρα την τουρτα εσβσε τα κερακια κλπΤο βραδυ εγω ηθελα να κανουμε σεξ και αυτη ηταν στην τελευταια μερα της περιοδου της και μου αρνηθηκε, στησαμε ενα καυγα και σηκωθηκα και εφυγα απο το σπιτι ενω αυτη με παρακαλουσε να μεινω να κοιμηθουμε μαζι..Εγω ανενδοτος ουτε γυρισα πισω οταν με επαιρνε απανωτα τηλεφωνα να επιστρεψω.Τν επομενη μερα το ξανασκεφτηκα πηγα και την βρηκα μιλησαμε της ζητησα συγγνωμη για τν συμπεριφορα μου,κοιμηθηκαμε μαζι χωρις ομως να κανουμε σεξ διοτι οπως μου ειπε δεν ειχε την διαθεση και ηταν κουρασμενη.Ξαφνικα με πηρε τηλεφωνο την επομενη και μου λεει οτι δεν της βγαινει πλεον να κανουμε σεξ και μου ζητησε να παραμεινουμε φιλοι να βγαινουμε για καφε και κλπ κατι που εγω αρνηθηκα.Της ευχηθηκα καλη συνεχεια στην ζωη της και πριν κλεισουμε το τηλ γυριζει και μου λεει μιλαμε ,εχει περασει μια εβδομαδα χωρις καμια επικοινωνια αναμεσα μας και δεν ξερω τι πρεπει να κανω. Το σιγουρο ειναι πως την θελω πολυ

archagellos

# 2 στις 19/9/2016
author
Ανδρας / 55 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 3.370

Man  εσυ την θελεις ...αλλα αυτη πλεον θελει αλλα πραγματα ...

Τι ακριβως θα μου πεις ?
Απο οτι δειχνει ...πλεον προς γαμο το βλεπω ..και ισως  ( αφου πλεον 30αρησε ) θελει κατι σοβαρο ...
Keep Walking 

ilektra1990

# 3 στις 19/9/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Για να πει κατι τετοιο προφανως και της τελειωσε. Δεν γνωριζω αν εκεινη επιθυμει γαμο.Το οτι 30αρησε δε λεει κατι. Ισως ομως και να χει περισσοτερες αναγκες και το σιγουρο ειναι πως εσυ δεν τις της καλυπτεις!

ilektra1990

# 4 στις 19/9/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Για να πει κατι τετοιο προφανως και της τελειωσε. Δεν γνωριζω αν εκεινη επιθυμει γαμο.Το οτι 30αρησε δε λεει κατι. Ισως ομως και να χει περισσοτερες αναγκες και το σιγουρο ειναι πως εσυ δεν τις της καλυπτεις!

Enikos

# 5 στις 19/9/2016
author
Ανδρας / 77 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 21
Απαντήσεις: 22.690

Τυχαιο γεγονος.

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από lokiis85

matiamou12

# 6 στις 19/9/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Το σίγουρο είναι ότι είσαι πολύ παρτάκιας αδερφέ μου.Καταντησατε τις σχέσεις σαν τα μούτρα σας και μετά ρωτάτε το γιατί...Συγνώμη αν διαβάζεται κάπως απότομο αλλά το έχουμε όλοι ξεφτιλίσει...αν δουλεύατε όσο πηδουσατε δεξιά και αριστερά δεν θα είχαμε οίκονομικη κρίση.

wish_

# 7 στις 20/9/2016
author
Γυναίκα / 36 / Ελεύθερη
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 3.195
Το ξεκινήσατε λέγοντας άλλα και στην πορεία χωρίς να το καταλάβετε σας βγήκε αλλιώς χωρίς όμως να το ξανασυζητήσετε και να το ξαναπροσδιορίσετε αν έχετε πάλι σεξουαλική και μονο σχέση ή και κατι παραπάνω.

Άσε που εσυ είχες και μια άλλη μαζί να περνάει η ώρα σου.Εκείνη η καημένη η μακρινή ήξερε ότι παίζεις?Όπως και να χει΄καταβαθος και εσύ δε τη γουστάρες πραγματικά και όσο ίσως εκείνη να ήθελε.

Ασε που γιατί στήσατε καυγά αφού δεν ήθελε να σου κάτσει?Υποχρεωμένη ήταν ντε και καλά στα γενέθλια της για να κλείσει καλά η βραδιά?Αν μαλώσατε γι΄αυτό να ξέρεις λογικό να ξενέρωσε,ειδικά στα γενέθλια της.Ασε που η φράση που είπε "ότι μονο γι αυτό της θες" δειχνει ότι ισως ειχε αρχισει να ειχε αισθηματα για σενα αλλα εσυ τις επιβεβαίωσες αυτό που φοβοταν.
Αν της θες κάνε άλλη μια προσπάθεια να την προσεγγίσεις,δεν εχεις κάτι να χάσεις,ισως και εκείνη να θέλει να το κανεις για να δει αν την θέλεις.Απλά φροντίστε να ειστε ξεκάθαροι για το τι σχέση θέλετε.

Valfar26

# 8 στις 21/9/2016
author
Ανδρας / 33 / Ελεύθερος
Ν. Θεσσαλονίκης / Αγιος Αθανάσιος
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 24

Δεν μπορούσε να κάνει sex και εσυ έκανες καβγά? την παλεύεις? τι θες απο μας τώρα?

achinos

# 9 στις 21/9/2016
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Μονακό
Απαντήσεις: 13.764

Αυτά παθαίνεις άμα κάνεις τον άνετο,

ενώ δεν είσαι.

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από lokiis85

Το σιγουρο ειναι πως την θελω πολυ

Μάλλον δεν τόχει καταλάβει. 

James88

# 10 στις 21/9/2016
author
Ανδρας / 33 / Ελεύθερος
Ν. Θεσσαλονίκης / Αγιος Αθανάσιος
Απαντήσεις: 45

Ναι μεν αλλά

Ναι μεν φίλε μου λάθος σου να θυμώσεις για κάτι τέτοιο, δείχνει 100% εγωϊστική στάση, εγώ θέλω σεξ, δεν μου το δίνεις, θα κάτσω και θυμώσω, όπως τα παιδάκια ένα πράγμα, ΑΛΛΑ δες και το παρακάτω ενδεχόμενο:

1. Γιατί να θυμώσεις σαν παιδάκι που δεν κάνατε σεξ 1 φορά; Ναι λάθος σου, αλλά δεν πιστεύω 37 χρονών μαντράχαλος να θύμωσες για αυτό τον λόγο. Μήπως ήσουν σε σκέψεις ότι κάτι δεν πάει καλά μαζί σου και το να μην κάνει σεξ μαζί σου ήταν "επιβεβαίωση" των σκέψεων σου και ξέσπασες;
  2. Μήπως σε προκάλεσε η ίδια (έστω και άθελά της) επειδή δεν ήθελε να είναι άλλο μαζί σου, να βρει έναν λόγο να χωρίσετε χωρίς να φαίνεται ότι φταίει η ίδια;
  3. Εντάξει έκανες ένα λάθος, εγωϊστική συμπεριφορά στην μέρα των γενεθλίων της, μεγάλα φάουλ και τα δυο δεν λέω, αλλά τόσο πολύ πια την πείραξαν που δεν μπορεί να τα αφήσει πίσω της; Μου φαίνεται πολύ μούφα όλο αυτό...
Πως πιστεύω ότι πρέπει να κινηθείς:
  1. Ζήτησες την συγγνώμη σου (αν και το άργησε λίγο, σε πήρε τόσα τηλέφωνα...),
  2. Άφησε να περάσουν καμιά 15-20 μέρες χωρίς επικοινωνία από την μεριά σου να ηρεμήσουν τα πνεύματα και αν δεν έχεις επικοινωνία από την ίδια, πάρε να μάθεις πως είναι, να της ζητήσεις να μιλήσετε, να τα βάλετε κάτω. Και πρόσεξε, ειλικρίνεια θέλει στην κουβέντα, όχι αντριλίκια και αυτό που λέω εγώ θα γίνει.
  3. ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ μην παρακαλέσεις, πέσεις στα γόνατα κ.λπ. Ζήτησες την συγγνώμη σου, έδειξες ότι το μετάνιωσες, έκανες την κίνηση να τα ξαναβρείτε (μετά από 15-20 μέρες όπως είπαμε), αν σου πει όχι, το δέχεσαι και φεύγεις. Ούτε μα, ούτε σου, ούτε τίποτα.
  4. Βγάλε τις ενοχές από πάνω σου, δεν είναι λόγος χωρισμός αυτό που αναφέρεις. Είναι αφορμή. Να το θυμάσαι. Σίγουρα όταν έρχεται ένας χωρισμός σε μια μακροχρόνια σχέση φταίνε και οι δυο για το αποτέλεσμα αυτό, αλλά αυτός δεν είναι λόγος χωρισμού. Ούτε η ίδια πιστεύω ότι ήταν απόλυτα ειλικρινής απέναντί σου. Όχι ότι σου είπε ψέμματα ή σε κεράτωσε, αλλά ότι δεν επικοινωνούσε ειλικρινώς αυτά που ήθελε από εσένα, αυτήν, την σχέση σας...
ΑΝ ισχύουν αυτά που έγραψα, δες και την περίπτωση να σε άφησε "τώρα" που βρέθηκε κάνας τρίτος και λέω "τώρα" γιατί προφανώς όταν σε αφήνουν για τρίτο, έχουν φύγει καιρό από την σχέση απλά ψάχνουν το επόμενο συναισθηματικό αποκούμπι.
Πως ήσασταν τον τελευταίο καιρό στην σχέση σας;
Φιλικά,James

achinos

# 11 στις 21/9/2016
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Μονακό
Απαντήσεις: 13.764

Για τέταρτο, τέσσερεις μαζευτήκαν, 

1 ο νεαρός, 2 η εκτός αθηνών, 3 η εντός αθηνών 4 ο επόμενος.
Μαθηματικά δημοτικού.
Αρέσει στο μέλος James88
Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε