Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Θα μετανιώσει;

Σελίδα : 1

Petalouda_93

# 1 στις 19/9/2016
author
Γυναίκα / 28 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Αγίος Ιωάννης Ρέντης
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 5
'Aρεσαν+: 0%

Θα μετανιώσει;

Καλησπέρα βασικα! Θέλω να ζητήσω την γνώμη σας αν κ ξέρω τι πρέπει να κάνω αλλα δε ξέρω τι να περιμένω ! Λοιπόν είχα μια σχέση εδω κ 1,5 χρόνο η οποία είχε μονίμως σκαμπανευασματα ! Το τελευταίο διάστημα που μέναμε μαζι, ήμασταν εκπληκτικά ! Ήμασταν κ οι δυο τρέλα ερωτευμένοι όμως ο φίλος μου ήταν τρομερά ανασφαλής κ δε πίστευε οτι μπορεί να ειμαι τοσο ερωτευμένη κ γιαυτο νόμιζε οτι κοιτάω άλλους κ μ έκανε μονίμως σκηνές! Κάθε φορά που περνούσε μια αγχωτική περίοδο( εξεταστικη-ιατρική) γινόμουν σάκος του μποξ και η ζήλεια τ γινόταν αφόρητη όσο δεν εμένα μαζι τουε! Πριν ένα μήνα πήγα στη πόλη του, πέρασα 10 μερες εκεί μαζι του κ μ την οικογένεια τ, μ φέρθηκε άψογα, μ ζητηςε ν ειμαςτε για πάντα μαζι κλπ αλλα συνέχεια μου εξέφραζε το ποσο λίγος ένιωθε δίπλα μ κ ποσο όμορφη ειμαι εγώ και οτι αυτός ειναι άσχημος κλπ! Έφυγα απο τη πόλη του κ είδα οτι έκανε αντ διάφορες κοπέλες ( ίσως για να πάρει επιβεβαίωση )! Αυτο ητν ένας λόγος να ξεκινήσουμε να τσακωνόμαστε χωρίς αύριο ! Του ζήτησα να χωρίσουμε επειδή τσακωνόμασταν συνέχεια και τελικά με έβριζε συνέχεια! Οτι τον αφήνω στη πιο δύσκολη στιγμή ( εξεταστικη) οτι θέλω να βρω άλλους κ μπλα μπλα μπλα. Μ ειπε οτι ειναι ερωτευμένος μαζι μ κ οτι μ αγαπάει αλλα δε θέλει να ξανα είμαστε ποτε μαζι γιατί  νμζει οτι μ μοιράζεται μ άλλους κλπ κλπ! Μερικές μερες πριν μ έστειλε κ μου ειπε οτι του λείπω αφόρητα κ θέλει να τα βρούμε κλπ κλπ κλπ! Και σήμερα μ ειπε παλι οτι μ μοιράζεται κ πτι εγώ βγαίνω έξω κ κάνω τη ζωη μ κ αυτός ειναι στγ πόλη που σπουδάζει μόνος του κ ολη μερα διαβάζει κ Έπειτα ακολούθησαν πολλές  βριςιες !!Νομίζετε οτι θα τ μετανιώσει; παντα γινόμουν χαλί να μ πατήσει κ πάντα απαντούσα σ οτι κ αν έστελνε! Ποτε δν ένιωσε οτι μ χάνει πραγματικά! 

Elena_90

# 2 στις 19/9/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Το αγόρι σου έχει μεγάλο θέμα αυτοεκτιμήσης που καθιστούσε τη σχέση σας πολύ δυσλειτουργική.
Αν ο ίδιος δεν μπορεί να νιώσει ασφάλεια και κάθε φορά που λείπεις βιώνει αμφιβολία ή εγκατάλειψη ή κοροιδία είναι πασιφανές ότι από ένα σημείο και μετά γίνεται ψυχοφθόρα η ίδια η σχέση.
Δυστυχώς δεν εχει σχέση με το πόσο σωστή είσαι αλλά περισσότερο με τον εαυτό του τον ίδιο. Οπότε όσο και να σου αρέσει/τον θες/ τον αγαπάς πρέπει να βρει τον εαυτό του για να έχει μια υγιή σχέση είτε με σένα είτε με κάποια άλλη, και αυτό θελει χρόνο!

Enikos

# 3 στις 20/9/2016
author
Ανδρας / 77 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 21
Απαντήσεις: 22.640

Αφτο, το λεει η κοπελα εδω.

Μην ψαρωνεις και με τη μια!

Παράθεση:
Σχόλιο # 2 από Elena_90

Το αγόρι σου έχει μεγάλο θέμα αυτοεκτιμήσης 

Enikos

# 4 στις 20/9/2016
author
Ανδρας / 77 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 21
Απαντήσεις: 22.640

Μηπως να ερωτευοσαστε πιο λιγο? 

Στην τρελα σας απανου, τα κανετε μουτι.

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Petalouda_93

Θα μετανιώσει;

Ήμασταν κ οι δυο τρέλα ερωτευμένοι

Petalouda_93

# 5 στις 20/9/2016
author
Γυναίκα / 28 / Ελεύθερη
Όλα αυτά τα ξέρω ! Θεωρείς όμως πως ένας άντρας π ειναι τοσο ερωτευμένος μπορεί να κανει στην άκρη όλες αυτές τις παράλογες σκέψεις και να κανει μια νέα αρχή ; η θα με παρατήσει μια για πάντα ;

MadameShuShu40

# 6 στις 20/9/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Ρε πεταλουδιτσα

Τονε θελεις???  

Ή

Δεν τονε θελεις???

Εσυ κειμενο τι λες???

archagellos

# 7 στις 20/9/2016
author
Ανδρας / 55 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 3.367

Καλα σκεφτεσαι να τα ξαναβρειτε ... ??? !!!

Πλακα κανεις ? Δηλαδη ...τι ακριβως σου λειπει ? Τι ακριβως ειχες απο αυτη την σχεση  ?
Εκτος εαν εχεις και εσυ τα θεματα σου ... 
Δηλαδη σου λειπουν...οι τακωμοι ? 
Σου λειπουν οι καβγαδες ?
Σου λειπουν οι κρισεις ζηλιας  ?
Την σχεση την εχεις αγαπητη για να σε ξεκουραζει και να σε παει ενα βημα εμπρος σαν ανθρωπο και σαν προσωπικοτητα ...οχι για να σε κανει ψυχωτικη .

Keep Walking 

Petalouda_93

# 8 στις 20/9/2016
author
Γυναίκα / 28 / Ελεύθερη
Ε αυτο θέλω να σας πω ! Οτι θα ήθελα να γυρίσει αλλα να κάνουμε μια νέα αρχή ! Χωρίς ολη αυτή τη παρωδία !! Τώρα έκοψε μαζι μου κάθε επαφή ! Κ αν κ τύχει κ βρω τροπο να του στείλω ειναι πολυ θυμωμένος μαζι μ κ με βρίζει !! ωστόσο ειναι ολη μερα στο προφίλ μ απο άλλους κ ξερει τι κάνω κ π ειμαι ! Τι να κάνω τέλος πάντων ; να αφήσω το χρόνο να δείξει ;;!

macbook

# 9 στις 20/9/2016
author
Ανδρας / 52 / Παντρεμένος
Αλλη χώρα
Απαντήσεις: 2.557

Παράθεση:
Σχόλιο # 8 από Petalouda_93
ωστόσο ειναι ολη μερα στο προφίλ μ απο άλλους κ ξερει τι κάνω κ π ειμαι ! Τι να κάνω τέλος πάντων ;

Το προφίλ μάς μάρανε. Σβήσ' το το ρημάδι κι εξαφανίσου.

Ο τύπος είναι αλλοπρόσαλλος, ανεξάρτητα από το αν αυτή η συμπεριφορά του πυροδοτείται από ανασφάλειες. Στη θέση σου δεν θα καθόμουν λεπτό, ειδικά αν με είχε βρίσει.

wish_

# 10 στις 20/9/2016
author
Γυναίκα / 36 / Ελεύθερη
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 3.180

ρε μήπως αυτός επαιζε με καμιά άλλη και ήθελε να σε ξεφορτωθεί με αυτόν τον τρόπο?

Κοίτα να δεις δεν αποκλείεται να γυρίσει αλλά θα πρεπει να εχει καταλαβει το ποσο χάλια φερόταν,να ξέρεινα μη μη το ξανακάνει και να προσπαθήσει να εισαι σωστός απέναντι σου και όλο αυτό θέλει δουλειά.δεν ξερω αν μπορεί να το καταλάβει από μονος του.Ακόμα και εσύ που του το έλεγες δεν ξερω ποσο σημασία του εδινε,ισως πρεπει να φαει και με άλλη τα μουτρα του και που θα το τα ψέλνει συνέχεια μεχρι να ξυπνήσει.

Να μη γίνεσαι χαλί να σε πάτησει και άσε τα κλαψιάρικα,εκεί εξω υπάρχουν άνθρωποι νορμαλ που δε θα σε παιζουν.βρισκει και τα κανει.για την ωρα γραψτον και αν είναι και σου πει να βγειτε,τοτε κοιτα να εισαι ξεκάθαρη,να του πεις ακριβως τι κανει,να του επιβεβαιώσεις ότι εσυ ποτε δεν φερθηκες όπως νομιζει και ότι στο μελλον αν δεν αλλαξει θα εχει θεμα.χυμα και ξεκάθαρα,οχι με πολλές ευγένειες.αν θελει να στε μαζι θα πρεπει να προσπαθησει  νάλλαξει η παμε γι άλλα οσο και αν σε στεναχωρεί.

Petalouda_93

# 11 στις 20/9/2016
author
Γυναίκα / 28 / Ελεύθερη
Δε ξέρω ! Δε κόβω κ το κεφάλι μου πτι δεν έπαιζε με αλλη αλλα δυο μερες πριν τον χωρίσω έκλεισε αεροπορικά εισιτήρια για να παμε ταξιδι !! Όποτε αν ήθελε να χωρίσουμε δε νομίζω καν να έμπαινε σ αυτή τη διαδικασία! Επίσης εγώ ήμουν αυτή π τ ζήτησα να χωρίσουμε επειδή σε κάθε εξεταστική φέρεται το ίδιο! Επίσης οταν πήγα σπίτι του για δεύτερη φορά πριν ένα μήνα ( Κύπρος ), γνώρισα ολη μα ολη την οικογένεια κ αυτός με παρουσίαζε σαν νύφη!! Οπως και η μητέρα του!! Μήπως επειδή του ζήτησα να χωρίσουμε μέσα στηβ εξεταστικη γιαυτο κ άρχισε ολος αυτός ο συναισθηματικός πόλεμος ;

MadameShuShu40

# 12 στις 20/9/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Εισαι σιγουρη οτι εσενα ήθελε μαζι του στο ταξιδι???

jane-do

# 13 στις 20/9/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Πόσο συχνά σου έφερνε ανθοδέσμες;

Petalouda_93

# 14 στις 20/9/2016
author
Γυναίκα / 28 / Ελεύθερη
Ε τι να σας πω ! Καθόλου απίθανο ! Πάντως, ξέχασα να σημειώσω πως έχει πολυ πιεστικούς γονείς κ πως τους φοβάται κ ειδικά στη περίοδο της εξεταστικής, αν δε τα πηγαίνει καλα, τον μαλώνουν αςχημα παρα το γεγονός οτι ειναι 25 χρόνων κ δε ξερει που να ξεσπάσει! Κ επίσης άφησε να εννοηθεί πως η μάνα του του ειπε οτι δε τοβ στηρίζω και δεν ειμαι δίπλα του και οτι απλά κάνω τη ζωη μου μακρυά τ! Αυτά !

achinos

# 15 στις 20/9/2016
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Μονακό
Απαντήσεις: 13.764

Προίκα;

Εχεις;
Δε μας είπες.

matiamou12

# 16 στις 25/9/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Σε απαταει...το ριχνει σε εσενα ολο αυτο που περναει γιατι εχει ενοχες...σε ζηλευει για να σου ριχνει σταχτη στα ματια..εχει πολλα ψυχολογικα...μια που σπουδαζει ιατρικη πες του να κανει μια τζαμπα συνεδρια...Κανε ενα τεστ...πανε βρες τον στην πολη που σπουδαζει χωρις να τον ειδοποιησεις...αλλα μην εμφανιζεσε...κατσε μια μερα δες τον απο μακρυα αν ειναι τοσο χαλια οσο λεει...και που ξερεις ισως βρεις απαντησεις σε πολλα ερωτηματα.

Μπορει να τον μοιραζεσε εσυ και να μην το γνωριζεις.

https://www.youtube.com/watch?v=hrQDyRCtm50

Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε