Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Χωρισμός μετά από 7 χρόνια σχέσης.

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

tzoulia59

# 21 στις 14/10/2016
author
Γυναίκα / 81 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 7.292
'Aρεσαν+: 0%

ροκ θα παρεμβω και θα πω οτι εχω δει και τρενα που δεν εχουν επιβατες ,,,

ειτε γιατι πανε για αποσυρση ,,,τελος βαρδιας ,,,

ειτε γιατι  πανε για επισκευη βλαβη,,,

αν ο πας εις ειναι ενα απο τα τρενα που εληξε η βαρδια του ,,,

η παρουσιασε βλαβη και παει για πεταμα ,,

δεν παυει να ειναι ενα κενο τρενο ,,

οχι για να μην μας λες  για αυτα τα τρενα ,,,λεω ,,

σορυ ε ειναι και ελπιδοφορο το σλογκαν ,,,

Παράθεση:
Σχόλιο # 6 από ROCK-54

Αν καταλαβα καλα

...ο πρωην αντρας σου δεν σκοτωθηκε κιολας για να σωθει η σχεση σας. Χρησιμοποιησε την πεπατημενη..."θελω να μεινω λιγο μονος μου να σκεφτω". Συμπαθα με αλλα ολα αυτα με τα δακρυα του χωρισμου και προδωσα τα ονειρα μας κ σου αξιζει ενας καλυτερος,προσωπικα τα ακουω βερεσε. Ενας παρτακιας ηταν,αρχικα περασε καλα,μετα το εστριψε δια του αρραβωνος κ οταν βαρεθηκε ενοιωσε τυψεις,λεγοντας σου πως δεν ειναι αξιος...

Φαντασου και να κανατε και ενα παιδι και γαμο κ να σου τα ξεφουρνιζε αυτα καποια μερα. Καταλαβαινω την οργη,την  απογοητευση σου και την οποια αποστροφη για τους αντρες γενικα. Ο χρονος τα γιατρευει ολα, νεα εισαι και μπορεις καποια στιγμη να ξεκινησεις απο την αρχη. Ισως ετσι επρεπε να γινει.Παθημα μαθημα! Και ποτε δεν θα κουραστω να το επαναλαμβανω...για καθε τρενο υπαρχουν επιβατες !

Mary-1985

# 22 στις 14/10/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Αγαπητή achinos, όντως το ένστικτο μου έλεγε κάτι αλλά δεν ήθελα να το πιστέψω, έλεγα δεν μπορεί, δεν πίστευα οτι ήταν κάτι που μπορεί να συμβεί σε εμένα. Νομίζω οτι ήταν περισσότερο γιατί στην αρχή είπε οτι ένιωθε έτσι 1 χρόνο και μετά είπε οτι όχι 1 χρόνο αλλά από τον χειμωνα. Επειδή πήγε να τα μπαλώσει κατάλαβα οτι ήταν περισσότερο, όχι οτι είχα κάποια άλλη ένδειξη! Ήθελα και έκαν προσπάθειες να τον πλησιάσω και ερωτικά αλλά δεν ανταποκρινόταν, και δεν ήθελα να τον πιέσω γιατί δούλευε πολλές ώρες και πίστευα οτι ήταν κουρασμένος (τις κλαύτερες μέρες δούλευε ένα 8-ωρο αλλά τις περισσότερες φορές 10 με 16 ώρες).

achinos

# 23 στις 14/10/2016
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Μονακό
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 13.764

Σε μερικά τραίνα, ο μηχανοδηγός δε θέλει για δικούς του λόγους ν ανεβεί κανένας.

Κ δεν είναι υποχρεωτικό, ούτε να χουν βλάβη, ούτε να πηγαίνουν στο γκαράζ.
Κ καλά κάνει δηλαδή, δικό του είναι ό, τι θέλει.
Κ αντιθέτως, ακόμα κ χάλια να ναι κ παρωχημένο μοδέλο, άμα γουστάρει ο οδηγός...κάνει κρυφά ολονύκτια πάρτυ
http://content-mcdn.ethnos.gr/filesystem/images/20160226/low/newego_LARGE_t_901_106836349.JPG

μέχρι πρωίας. 
κ  οι φίλοι του κάνουν graffiti απ έξω.
http://sidirodromikanea.blogspot.com/2013/11/blog-post_6608.html

matiamou12

# 24 στις 14/10/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Σιγουρα δεν μπορεις να τα πεις εκεινη την ωρα...και εγω στην θεση σου μπορει να κοιτουσα σαν χαζη...λογικο μετα σου ερχονται ολα και δενει το παζλ...εμενα τουλαχιστον τα κομματια του παζλ ενωθηκαν...σε φωτισε ο θεος και ποσο μαλλον και την μητερα σου που και αυτη ειχε τα δικα της...κοριτσι θα εστιασω σε ενα πολυ ομορφο γεγονος το οτι ενας κοινος απλος γνωστος σας σου κανει παρεα που και που και βγαινετε...ειπες κατι για τις παρεες...

Οσο για την δουλεια και φυσικα σωστα σκεφτηκες...και εγω να φανταστεις πηγαινα στην εργασια του γιατι δεν ειχε κανενα προβλημα ισα ισα ειχε και τηλ και οποτε ηθελα τον επερνα και στην δουλεια...οχι για ελενχο καμια σχεση...για ενα καλημερα...τι κανεις?σαγαπω...κ.τ.λ...αλλα μια απο τα ιδια δεν γνωριζα...τελος παντων καταλαβαινω πως νιωθεις μεν ειναι διαφορετικες οι περιπτωσεις μας...αλλα δεν μπορεις να κανεις και πολλα...

Αστα και προχωρα...ειναι παρα πολυ δυσκολο να το κανεις...προσπαθησε το...ποναει...και το τι δεν ειπες εκεινη την στιγμη κατι...μην σε ανησυχει...και καλα εκανες ησουν πολυ ενταξει...εφυγες πολυ κυρια για εμενα.Δεν ξερω τι θα εκανα...μπορει να γινομουν κατινα...μπορει ο αλλος να μην ανεχοταν πολλα...μπορει εγω να μην ανεχομουν πολλα απο εκεινον...καθε περιπτωση ειναι παντα διαφορετικη γιατι οι ανθρωποι που πιστευαμε οτι μας νοιαζονται και μας αγαπουν και πολλα αλλα...νομιζαμε οτι ειναι ενταξει.Ισως και εμεις να μην ειμασταν ενταξει ισως να δωσαμε παραπανω απο οσα επερπε.Πολλα ισως...το τωρα μετραει...

Σιγουρα κατι ομορφο θα σου ερθει και θα ειναι ακομη πιο δυνατο...και πολυ πιο ομορφο...να σε αγαπησει πραγματικα...

https://www.youtube.com/watch?v=RYYq9Fe9Vrg

Ολα καλα θα πανε...

Παράθεση:
Σχόλιο # 19 από Mary-1985

Επειδή ήμουν 24 και εκείνος 26 όταν ξεκινήσαμε δεν είχαμε στο μυαλό μας το γάμο και τα παιδιά. Και γω να πω την αλήθεια πριν 1 χρόνο άρχισα να σκέφτομαι για παιδί. Απλά επειδή μετά από τόσα χρόνια μαζί δεν πέρασε καν από το μυαλό μου οτι μπορεί να με άδειαζε έτσι. Του είχα τυφλή εμπιστοσύνη (πολύ κακώς από οτι βλέπω, εμπιστοσύνη ούτε στον κ..λο μας τελικά). Η μάνα μου μου έλγε οτι έπρεπε να τον παίρνω που και που στη δουλειά του, να του κάνω ''έκπληξη'' και να εμφανιστώ εκεί, ούτως ώστε να έχει το νου του. Απλά δεν ήθελα να μπω σε τέτοια διαδικασία, όταν είμαι σε σχέση δεν θέλω να έχω στο πίσω μέρος του μυαλού μου οτι ο άλλος μπορεί να μου την κάνει και να ενεργώ με αυτό το σκεπτικό!

matiamou12, μακάρι να είχα τα κότσια να του τα έλεγα αυτα που μου είπες, εγώ απλά κοιτούσα σαν χαζή και έψαχνα που είχα κάνει το λάθος και γίναμε έτσι και τι μπορούσα να κάνω παραπέρα. Το που μένει δεν το ξέρω γιατί σπίτι νοικιάζαμε σε άλλη περιοχή από εκεί που μένει τώρα και όταν φύγαμε από εκεί μετακόμισε είτε με τη μάνα του είτε μόνος του είτε με άλλη, δεν ξέρω. Κρατάω επαφή με ένα παιδί που τον ξέρει που όμως δεν ήταν από την κοντινή παρέα του αλλό που μόνο αυτός ενδιαφέρθηκε όταν έμαθε οτι χωρίσαμε, και βγαίνουμε που και που να τα λέμε, αλλά δεν τον ρωτάω τίποτα.
  Το λογικό είναι όταν προκύπτει πρόβλημα στη σχέση το συζητάς και βρίσκεις λύσεις. Εκείνοος μου είπε οτι ένιωθε από τον χειμώνα έτσι (εγώ πιστεύω παραπάνω) και όταν τον ρώτησα γιατί δεν μου είπε τίποτα ζήτησε συγγνώμη και ότι το πάλεψε μέσα στο μυαλό του. Και του είπα ότι ήταν πολύ άδικο μια και γω είχα πλήρη μεσάνυχτα και δεν μου έδωσε μια ευκαιρία να παλέψω για την σχέση μας. Απλά μου κάνει εντύπωση εφόσον τόσο καιρό ένιωθε έτσι και εγώ δεν πήρα χαμπάρι τίποτε, πόσο υποκριτής και ψεύτης αποδείχτηκε τελικά!!! Γλύτωσα μου φαίνεται. Να πω και κάτι και εάν θέλετε με πιστεύετε, γύρω στον 1 μήνα πριν χωρίσουμε, η μητέρα μου και η γιαγιά μου είχαν πάει Τήνο, και είχαν προσευχηθεί για φώτιση. Ε και μετά γίναν οι αποκαλύψεις. Και ήταν πολύ αστείο γιατί είπε οτι ακόμα δεν είχε σκοπό να μου μιλήσει και δεν του άρεσε που ακύρωσα και τις διακοπές μας, θράσος ο άτιμος!!

matiamou12

# 25 στις 14/10/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Σιγουρα δεν μπορεις να τα πεις εκεινη την ωρα...και εγω στην θεση σου μπορει να κοιτουσα σαν χαζη...λογικο μετα σου ερχονται ολα και δενει το παζλ...εμενα τουλαχιστον τα κομματια του παζλ ενωθηκαν...σε φωτισε ο θεος και ποσο μαλλον και την μητερα σου που και αυτη ειχε τα δικα της...κοριτσι θα εστιασω σε ενα πολυ ομορφο γεγονος το οτι ενας κοινος απλος γνωστος σας σου κανει παρεα που και που και βγαινετε...ειπες κατι για τις παρεες...

Οσο για την δουλεια και φυσικα σωστα σκεφτηκες...και εγω να φανταστεις πηγαινα στην εργασια του γιατι δεν ειχε κανενα προβλημα ισα ισα ειχε και τηλ και οποτε ηθελα τον επερνα,με επερνε και στην δουλεια...οχι για ελενχο καμια σχεση...για ενα καλημερα...τι κανεις?σαγαπω...κ.τ.λ...αλλα μια απο τα ιδια δεν γνωριζα...τελος παντων καταλαβαινω πως νιωθεις μεν ειναι διαφορετικες οι περιπτωσεις μας...αλλα δεν μπορεις να κανεις και πολλα...

Αστα και προχωρα...ειναι παρα πολυ δυσκολο να το κανεις...προσπαθησε το...ποναει...και το τι δεν ειπες εκεινη την στιγμη κατι...μην σε ανησυχει...και καλα εκανες ησουν πολυ ενταξει...εφυγες πολυ κυρια για εμενα.Δεν ξερω τι θα εκανα...μπορει να γινομουν κατινα...μπορει ο αλλος να μην ανεχοταν πολλα...μπορει εγω να μην ανεχομουν πολλα απο εκεινον...καθε περιπτωση ειναι παντα διαφορετικη γιατι οι ανθρωποι που πιστευαμε οτι μας νοιαζονται και μας αγαπουν και πολλα αλλα...νομιζαμε οτι ειναι ενταξει.Ισως και εμεις να μην ειμασταν ενταξει ισως να δωσαμε παραπανω απο οσα επερπε.Πολλα ισως...το τωρα μετραει...

Σιγουρα κατι ομορφο θα σου ερθει και θα ειναι ακομη πιο δυνατο...και πολυ πιο ομορφο...να σε αγαπησει πραγματικα...

https://www.youtube.com/watch?v=RYYq9Fe9Vrg

Ολα καλα θα πανε...

Παράθεση:
Σχόλιο # 19 από Mary-1985

Επειδή ήμουν 24 και εκείνος 26 όταν ξεκινήσαμε δεν είχαμε στο μυαλό μας το γάμο και τα παιδιά. Και γω να πω την αλήθεια πριν 1 χρόνο άρχισα να σκέφτομαι για παιδί. Απλά επειδή μετά από τόσα χρόνια μαζί δεν πέρασε καν από το μυαλό μου οτι μπορεί να με άδειαζε έτσι. Του είχα τυφλή εμπιστοσύνη (πολύ κακώς από οτι βλέπω, εμπιστοσύνη ούτε στον κ..λο μας τελικά). Η μάνα μου μου έλγε οτι έπρεπε να τον παίρνω που και που στη δουλειά του, να του κάνω ''έκπληξη'' και να εμφανιστώ εκεί, ούτως ώστε να έχει το νου του. Απλά δεν ήθελα να μπω σε τέτοια διαδικασία, όταν είμαι σε σχέση δεν θέλω να έχω στο πίσω μέρος του μυαλού μου οτι ο άλλος μπορεί να μου την κάνει και να ενεργώ με αυτό το σκεπτικό!

matiamou12, μακάρι να είχα τα κότσια να του τα έλεγα αυτα που μου είπες, εγώ απλά κοιτούσα σαν χαζή και έψαχνα που είχα κάνει το λάθος και γίναμε έτσι και τι μπορούσα να κάνω παραπέρα. Το που μένει δεν το ξέρω γιατί σπίτι νοικιάζαμε σε άλλη περιοχή από εκεί που μένει τώρα και όταν φύγαμε από εκεί μετακόμισε είτε με τη μάνα του είτε μόνος του είτε με άλλη, δεν ξέρω. Κρατάω επαφή με ένα παιδί που τον ξέρει που όμως δεν ήταν από την κοντινή παρέα του αλλό που μόνο αυτός ενδιαφέρθηκε όταν έμαθε οτι χωρίσαμε, και βγαίνουμε που και που να τα λέμε, αλλά δεν τον ρωτάω τίποτα.
  Το λογικό είναι όταν προκύπτει πρόβλημα στη σχέση το συζητάς και βρίσκεις λύσεις. Εκείνοος μου είπε οτι ένιωθε από τον χειμώνα έτσι (εγώ πιστεύω παραπάνω) και όταν τον ρώτησα γιατί δεν μου είπε τίποτα ζήτησε συγγνώμη και ότι το πάλεψε μέσα στο μυαλό του. Και του είπα ότι ήταν πολύ άδικο μια και γω είχα πλήρη μεσάνυχτα και δεν μου έδωσε μια ευκαιρία να παλέψω για την σχέση μας. Απλά μου κάνει εντύπωση εφόσον τόσο καιρό ένιωθε έτσι και εγώ δεν πήρα χαμπάρι τίποτε, πόσο υποκριτής και ψεύτης αποδείχτηκε τελικά!!! Γλύτωσα μου φαίνεται. Να πω και κάτι και εάν θέλετε με πιστεύετε, γύρω στον 1 μήνα πριν χωρίσουμε, η μητέρα μου και η γιαγιά μου είχαν πάει Τήνο, και είχαν προσευχηθεί για φώτιση. Ε και μετά γίναν οι αποκαλύψεις. Και ήταν πολύ αστείο γιατί είπε οτι ακόμα δεν είχε σκοπό να μου μιλήσει και δεν του άρεσε που ακύρωσα και τις διακοπές μας, θράσος ο άτιμος!!

achinos

# 26 στις 14/10/2016
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Μονακό
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 13.764

Παράθεση:
Σχόλιο # 22 από Mary-1985

Αγαπητή achinos, όντως το ένστικτο μου έλεγε κάτι αλλά δεν ήθελα να το πιστέψω, έλεγα δεν μπορεί, δεν πίστευα οτι ήταν κάτι που μπορεί να συμβεί σε εμένα. 

Νομίζω

εξ ιδίας μπύρας το λέω...

ότι αν κάτσεις να θυμηθείς

θα βρείς κ τη μέρα που έγινε η αλλαγή.

Γιαυτό σου λέω καλέ, όχι μόνο να το πιστεύεις το ένστικτο.

Οδηγό να το κάνεις...

Κ ακ΄μα πιο καλά, Μηχανοδηγό 

στο τραίνο σου.

Kontimo

# 27 στις 7/6/2017
author
Γυναίκα / 44 / Ελεύθερη
Ν. Μεσσηνίας / Καλαμάτα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 37
Οταν γινεται κατι τετοιο σε μια σχεση προφανως και η ευθυνη βαρυνει και τους δυο! Το αν υπηρξε ή οχι αλλη σχεση ειναι παρελκομενο των πραξεων ή της απραξιας και των δυο, δεν φταιει ο αλλος ή η αλλη που καποιος απο το ζευγαρι αρχιζει να ψαχνεται!Το θετικο ειναι πως δεν κανατε παιδια, εισαι πολυ μικρη και ισως αυτη η 7ετης σχεση να σε κανει πιο ουσιαστικη και αλερτ στην επομενη! Καθε τελος φερνει μια καινουρια αρχη, παρε οσο χρονο χρειαζεσαι και προχωρα τη ζωη σου!
Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε