Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Ζητω και την δικια σας βοήθεια

Σελίδα : 1

oresivios1

# 1 στις 17/10/2016
author
Ανδρας / 34 / Ελεύθερος
Ν. Ευβοίας / Σκύρος
Θέματα: 46
Απαντήσεις: 354
'Aρεσαν+: 0%

Αυτην φορα δεν θα σας απασχολήσω με κατι προσωπικό μου αλλα με κατι απο το συγγενικό μου περιβάλλον !

Εχω ενα θειο που πιέστηκε να πάρει μια γυναικά(ειναι μεγάλος σε ηλικια ) η οποία πριν το γαμο έπαιζε τον ρολο της αγιας , αυτος βέβαια την ειχε καταλάβει αλλα κανεις δεν τον πίστευε !Προσπαθούσε ακόμα και μετα τον γαμο να την χωρίσει αλλα αυτη εβαζε τους παντες να τον μεταπησουν και παντα κατάφερνε αυτο που ήθελε !Μετα τον γαμο του την έπεσαν μανάδες συγγενείς , εισαι μεγαλος πρεπει να κανεις παιδι με αυτην την γυναικα , ο θειος μου τους ελεγε οκ σας εκανα την χαρη αλλα με αυτη παιδια ειστε σοβαροι ? Παλι δεν τον πιστευαν και τον πίεζαν !Μονο εγω ειχα καταλάβει τι ειναι και ο θειος μου , ολοι έλεγαν μα τέτοια γυναικά ειναι αξια το ενα το αλλο ... Μεχρι που αρχισε να δείχνει σε ολους τους συγγενείς το πραγματικό πρόσωπο ,μετα βεβαια που ηρθαν τα παιδιά .Το σπιτι ρημαγμένο , τα παιδια πηγαίνουν άπλυτα σχολείο , τα βρίζει πολυ άσχημα και το μονο που ξερει καλα ειναι να δηλητηριάζει της ψυχουλες τους οτι εμεις ειμαστε οι κακοι και για ολα φταίμε εμεις .Τον θειο μου οπου ναναι θα τον βγαλει στο δρομο , του ριχνει μεγάλα φέσια (ενω αυτη  εργαζεται ) δεν πληρώνει τιποτα σπιτι , ακομα ακομα ουτε φαγητο δεν φτιάχνει για τα παιδια της , μονο ειναι ολη μερα με τον πατερα της και γυρίζουν τις ταβερνες , τι αστακούς τι κοκορέτσια !(Θα μου πείτε αυτα δεν γίνονται ..και εγω τα ιδια θα ελεγα μεχρι να τα δω !!)Μια μέρα με φωνάζει ο θειος μου , θα της πω οτι χωρίσουμε και παιρνω τα παιδια και φευγω αλλα θελω να εισαι κοντά .Οπως και εγινε , αυτο που ειδα ουτε σε ταινια θριλερ (με δαιμονισμενους δεν εχω δει) , αυτη άρχιζε και ουρλιάζει και να φωνάζει, βοήθεια με χτυπάει, βοήθεια με χτυπάει(αρχιζε να σπαει οτι εχει γυρω της και να χτυπαει τον ευατο της) και εμεις ειμασταν σε αποσταση 30 μετρων απο αυτην .Παντου σε ολο τον κοσμο ακομα και σε μενα , εχει πει οτι ο θειος μου την δέρνει και δεν δίνει τίποτα στο σπιτι για τα παιδια που , επιβεβαιωμένα περιγράφει τον εαυτο της και οχι τον θειο μου !Προσπαθει και βαζει δικηγόρους ο θειος μου αλλα ολοι κάνουν πισω γτ η γυναικα του έχει στελέχη της αστυνομίας συγγενείς κτλπ και του λενε οτι και ολοι στην γειτονιά να ερθουν να ερθουν να σε υποστηρίξουν, αν πανε αυτοι για μαρτυρες θα σε βαλουν και φυλακή .Με εχει φωνάξει πολλες φορες ο θειος μου σκεπτόμενος την αυτοκτονία και καθε φορα του θυμίζω τα παιδια του για να κανει πισω ..Τι προτείνετε φιλοι μου, πρώτα για τα ξαδερφια μου και μετα για τον θειο μου , πως θα τους γλιτώσω απο αυτην την άρρωστη κατάσταση ?? 

Arxontoula_

# 2 στις 17/10/2016
author
Γυναίκα / 55 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Σταυρός
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 1.744

http://www.mixanitouxronou.gr/exichniastike-dolofonias-tou-naftikou-pou-iche-vrthi-nekros-se-katapsikti-sto-diamerisma-tou-stin-kallithea-pos-gnorise-thima-ti-gineka-arachni-apo-ti-voulgaria/

Εδώ που έφτασαν τα πράγματα, τον καταψύκτη να τσεκάρετε πότε -πότε..

(και το κέιμενο μυρίζεται τρολοθεματάκι)

Αρέσει στο μέλος Betty_83

Enikos

# 3 στις 17/10/2016
author
Ανδρας / 77 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 21
Απαντήσεις: 22.656

Με το συμπαθιο δηλαδης.

Τετραχορδος η οχταχορδος, κοντος τουρκικος μπαγλαμας, ειναι ο θειος σου?

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από oresivios1

Αυτην φορα δεν θα σας απασχολήσω με κατι προσωπικό μου αλλα με κατι απο το συγγενικό μου περιβάλλον !

Εχω ενα θειο που πιέστηκε να πάρει μια γυναικά(ειναι μεγάλος σε ηλικια ) η οποία πριν το γαμο έπαιζε τον ρολο της αγιας , αυτος βέβαια την ειχε καταλάβει αλλα κανεις δεν τον πίστευε !Προσπαθούσε ακόμα και μετα τον γαμο να την χωρίσει αλλα αυτη εβαζε τους παντες να τον μεταπησουν και παντα κατάφερνε αυτο που ήθελε !Μετα τον γαμο του την έπεσαν μανάδες συγγενείς , εισαι μεγαλος πρεπει να κανεις παιδι με αυτην την γυναικα , ο θειος μου τους ελεγε οκ σας εκανα την χαρη αλλα με αυτη παιδια ειστε σοβαροι ? Παλι δεν τον πιστευαν και τον πίεζαν !Μονο εγω ειχα καταλάβει τι ειναι και ο θειος μου , ολοι έλεγαν μα τέτοια γυναικά ειναι αξια το ενα το αλλο ... Μεχρι που αρχισε να δείχνει σε ολους τους συγγενείς το πραγματικό πρόσωπο ,μετα βεβαια που ηρθαν τα παιδιά .Το σπιτι ρημαγμένο , τα παιδια πηγαίνουν άπλυτα σχολείο , τα βρίζει πολυ άσχημα και το μονο που ξερει καλα ειναι να δηλητηριάζει της ψυχουλες τους οτι εμεις ειμαστε οι κακοι και για ολα φταίμε εμεις .Τον θειο μου οπου ναναι θα τον βγαλει στο δρομο , του ριχνει μεγάλα φέσια (ενω αυτη  εργαζεται ) δεν πληρώνει τιποτα σπιτι , ακομα ακομα ουτε φαγητο δεν φτιάχνει για τα παιδια της , μονο ειναι ολη μερα με τον πατερα της και γυρίζουν τις ταβερνες , τι αστακούς τι κοκορέτσια !(Θα μου πείτε αυτα δεν γίνονται ..και εγω τα ιδια θα ελεγα μεχρι να τα δω !!)Μια μέρα με φωνάζει ο θειος μου , θα της πω οτι χωρίσουμε και παιρνω τα παιδια και φευγω αλλα θελω να εισαι κοντά .Οπως και εγινε , αυτο που ειδα ουτε σε ταινια θριλερ (με δαιμονισμενους δεν εχω δει) , αυτη άρχιζε και ουρλιάζει και να φωνάζει, βοήθεια με χτυπάει, βοήθεια με χτυπάει(αρχιζε να σπαει οτι εχει γυρω της και να χτυπαει τον ευατο της) και εμεις ειμασταν σε αποσταση 30 μετρων απο αυτην .Παντου σε ολο τον κοσμο ακομα και σε μενα , εχει πει οτι ο θειος μου την δέρνει και δεν δίνει τίποτα στο σπιτι για τα παιδια που , επιβεβαιωμένα περιγράφει τον εαυτο της και οχι τον θειο μου !Προσπαθει και βαζει δικηγόρους ο θειος μου αλλα ολοι κάνουν πισω γτ η γυναικα του έχει στελέχη της αστυνομίας συγγενείς κτλπ και του λενε οτι και ολοι στην γειτονιά να ερθουν να ερθουν να σε υποστηρίξουν, αν πανε αυτοι για μαρτυρες θα σε βαλουν και φυλακή .Με εχει φωνάξει πολλες φορες ο θειος μου σκεπτόμενος την αυτοκτονία και καθε φορα του θυμίζω τα παιδια του για να κανει πισω ..Τι προτείνετε φιλοι μου, πρώτα για τα ξαδερφια μου και μετα για τον θειο μου , πως θα τους γλιτώσω απο αυτην την άρρωστη κατάσταση ?? 

Αρέσει στα μέλη Paralia48, silver80

archagellos

# 4 στις 17/10/2016
author
Ανδρας / 55 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 3.369

Θα μπορουσε ο θειο σου να βαλει καμερες στο σπιτι ...

δεν ξερω εαν αλλαξε ο νομος και πιανουν...
θα μπορουσε να κανει παρα πολλα ...καλο θα ειναι παντως να επισκεφτει εναν καλο νομικο...ετσι ωστε να τον βοηθησει να κινηθει σωστα ...

keep walking 

marie_la_journaliste

# 5 στις 17/10/2016
author
Γυναίκα / 51 / Σε διάσταση
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Απαντήσεις: 635

Η καλυτερη λυση ειναι να συμβουλευτει ενα δικηγορο αλλα απορω μετα απο τοσα χρονια και τοση καταντια πως δε το εχει ηδη κανει... Ας της ζητησει διαδυγιο κι ας φυγει απο το σπιτι...Ετσι κι αλλιως τα παιδια ειναι καταδικασμενα με τετοια μανα που εχουν...Μονο ο χρονος μπορει να γιατρεψει τις ψυχουλες και η καλη συμπεριφορα απο την πλευρα του αν τα παιδια ειναι ανηλικα και ζουν τετοια κολαση μπορει να  παρει και την επιμελεια τους  ανετα...Εξακολουθω ομως να απορω...Πως τοσα χρονια ζει μεσα ς αυτη τη κατασταση και ψαχνεις εσυ τη λυση που αυτος θα πρεπε να βρει εδω και πολυ καιρο

Titikaka38

# 6 στις 17/10/2016
author
Γυναίκα / 53 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Δραπετσώνα
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 1.155

...οσα...

Παράθεση:
Σχόλιο # 4 από matiamou12

Η κακιά στον κόσμο περίσεψε...Επισης είναι σίγουρα τα παιδιά του θείου σου που τόσο επέμεναν οι συγγενείς σου για αυτήν την γυναικα?ή είναι του γείτονα...? Για να μην πω και κάτι άλλο μη πρέπον...το κουνουσε το δέντρο και με κανέναν φίλο του θείου? Τόσο σε καλό σόι ήθελε να μπει και έβαζε να τον μεταπεισουν?

Η κατάσταση που μας λες είναι πολύ σοβαρή...σε σημείο κακούργηματος.Μέχρι και την πολιτεία επιστρετευσε αδυστακτες γυναίκες που αν μπορούσαν θα πουλούσαν και την μάνα τους για να πετύχουν το σκοπό τους θα το έκαναν με απόλυτη σιγουριά. 

Θα πας όχι σε απλό δικηγορο θα βρειτε κάποιον ποινικολογο δικηγορο...και πες τον θείο σου να κρατήσει γερά γιατί αν μου λες ότι αυτή η γυναίκα έχει αυτές τις συμπεριφορές με εκβιασμούς κάθε φορά έχει από πίσω γερό δόντι που τον πηδαει κι ολας...βρείτε στοιχεία απιστιας της. Μπορεί να τον απατουσε και να μην το ήξερε με τόσα μέσα που έχει αυτή. 

Οι κινησεις θα πρεπει να γινουν πολυ προσεκτικα...γιατι η διαρροη πραγματων ευκολα γινεται και σταματανε υποθεσεις ..Βαλτε ντεντεκτιβ να παρακολουθεί διακριτικά τις κινήσεις της.Μιλαμε για σοβαρα πραγματα οχι αστεια.Μας λες οτι εκανε αποπειρα..του μιλάνε και τον απειλούν για φυλακή... Μάλλον άλλος πρέπει να πάει φυλακη.Θα σου πω κατι που ισως σου διαβαστει απιθανο ή και απίστευτο. Ας πάρει τα παιδιά του και ας τα πάει και αυτά διακριτικα μια βόλτα αλλά η βόλτα θα είναι στο νοσοκομείο για τεστ DNA. Έχει κάποιο έμπιστο γιατρό σε κάποιο νοσοκομείο οχιιι της πόλης σας π.χ. της διπλανής πόλης? Προτιμησε δημοσιο νοσοκομειο για να εχουν τα αποτελεσματα οποια και να ειναι την Ελληνικη σφραγιδα.Και να μην εχει γνωστο γιατρο μπορει να κανωνισει ενα ραντεβου..

Αυτό δεν θα το ξέρει κανείς ούτε καν η μάνα του...Ούτε ο πιο καλός του φίλος..ή ακόμη ξάδερφος , αδερφος του...ή γαμπρός του ...γιατί μπορεί να είναι μπλεγμένος και αυτός .Μπορεί να βρεθειτε προ εκπλήξεων όλο το σόι και να είναι και πατεράδες. Με τόσους γνωστούς που εχει αυτη και τέτοιες απειλές που του έχουν κάνει του θειου την έχω ικανή να λαδώσει για τα αποτελέσματα σε περίπτωση που η ίδια ξέρει. Αλλιώς δεν έχει να φοβηθεί τίποτα.

Τι ηλικία έχουν τα παιδιά? αν είναι μικρά είναι εύκολο...αν είναι μεγάλα καλό είναι να πάνε ξεχωριστά για αιμοδοσία να μην δουν τον πατέρα τους να δίνει αίμα. Ας βρει μια δικαιολογία παιδιά του στο κάτω κάτω είναι ας τους πει το κανουμε για να βοηθήσουμε έναν ανθρωπο γνωστό μου.Αντι για καφέ και βόλτα πάνε πρώτα δίνουν αίμα και μετά ο καφές και η βόλτα.Α αν  το  έχει  ρίξει  στο  ποτό  λέμε  τώρα  μπορεί  και όχι  εκείνη  την μέρα  ας  μην πιει τίποτα.

Τα παιδιά πάντα μιλάνε...δεν σε απασχολεί καθόλου...αν πουν την μάνα τους ότι μας πήγε στο νοσοκομείο...και αυτη ξερει οτι υπαρχει περιπτωση μια στο εκατομμύριο να μην είναι δικά του ή το ένα να μην είναι ή είναι δικά του και τα δύο.Τουλαχιστον ολος αυτος ο αγωνας να την βαλει στην θεση της δεν θα παει χαμενος.Εκεί ξεκινάει η δουλειά του ντεντεκτιβ αν υπάρχουν χρήματα. (Φροντησε ο κύριος που θα αναλάβει να παρακολουθεί πράγματα...να είναι ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟΣ να μην τον γνωριζετε από παλια...Οι γνωριμοι πάντα μιλάνε).

Αν αυτή πάλι κάνει σαν να μην πω αμέσως θα επικοινωνησει και θα βρεθεί με ανθρωπο...σημαίνει ότι κάποιο λάκκο έχει η υπόθεση. ΤΟ ΑΤΟΜΟ ΠΟΥ ΘΑ ΠΡΩΤΟ ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙ αν τα παιδιά δεν είναι δικά του...το ίδιο άτομο θα είναι και ο συνδετικός κρίκος. Ή ο πατέρας ή αυτός που γνωρίζει.

Αυτή αν μάθει ότι μέχρι εκεί εφτασε...ο θείος σου... θα πάει να ψάξει αυτόν που πρέπει να ψάξει και ξερει απο το παρελθον.Δεν τους συμφερει και τους δύο γιατί μετά μπορεί και άλλες οικογένειές να τους πάρει η μπάλα. 

Μιλάς για μια γυναίκα που γνωρίζει άτομα...και να θυμάσαι κάτι αυτό μου το διδαξε η ζωή η πέτρα όταν σου την πετανε στην ρίχνουν από κοντά οχι από μακριά. Τους έκανα δώρα τους φιλευα και ήταν κολλητοι του πρωην άντρα μου.Δεν θέλω να πω παρακάτω.

Πες του να συνέλθει και να ανασυνταξει τις δυνάμεις του.Η κατάσταση  σηκώνει  εχεμύθεια  ακόμη  και  από  αυτούς  που  τους  θεωρείς  πολύ δικούς  σου  ανθρώπους.Μόνος  του  πρέπει  να  ενεργήσει  και  με  καινούργια  άτομα γιατί  τα  παλιά  γνωρίζουν ανθρώπους.

Ο  άνθρωπος  που  είναι  σε  αδιεξοδο  και με  προβλήματα  ας  γυρίσει  να  κοιτάξει  ποιοι ειναι αυτοι που τον  περί στοιχίζουν  και τον  περιτρυγιριζουν.Ισως  αυτοί  είναι  οι υπετιοι.

Μακάρι  να  έχει  αίσιο  τέλος και  πραγματικα ο  θεός  να   βάλει  το χέρι του.

...κενα και ν αφησεις...

...παλι...

...πολλλα γραφεις γμτη μ!!!

...υγ...

...νταξει μη με...παρεξηγησεις βρε...πλακα κανω...

...υγ2...

...δεν σε διαβασα παντως.........μακια!

matiamou12

# 7 στις 17/10/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Η κακιά στον κόσμο περίσεψε...Επισης είναι σίγουρα τα παιδιά του θείου σου που τόσο επέμεναν οι συγγενείς σου για αυτήν την γυναικα?ή είναι του γείτονα...? Για να μην πω και κάτι άλλο μη πρέπον...το κουνουσε το δέντρο και με κανέναν φίλο του θείου? Τόσο σε καλό σόι ήθελε να μπει και έβαζε να τον μεταπεισουν? 

Η κατάσταση που μας λες είναι πολύ σοβαρή...σε σημείο κακούργηματος.Μέχρι και την πολιτεία επιστρετευσε...αδυστακτες γυναίκες που αν μπορούσαν θα πουλούσαν και την μάνα τους για να πετύχουν το σκοπό τους θα το έκαναν με απόλυτη σιγουριά.

Θα πας όχι σε απλό δικηγορο θα βρειτε κάποιον ποινικολογο δικηγορο...και πες τον θείο σου να κρατήσει γερά γιατί αν μου λες ότι αυτή η γυναίκα έχει αυτές τις συμπεριφορές με εκβιασμούς κάθε φορά έχει από πίσω γερό δόντι που τον πηδαει κι ολας...βρείτε στοιχεία απιστιας της. Μπορεί να τον απατουσε και να μην το ήξερε με τόσα μέσα που έχει αυτή. 

Οι κινησεις θα πρεπει να γινουν πολυ προσεκτικα...γιατι η διαρροη πραγματων ευκολα γινεται και σταματανε υποθεσεις ..Βαλτε ντεντεκτιβ να παρακολουθεί διακριτικά τις κινήσεις της.Μιλαμε για σοβαρα πραγματα οχι αστεια.Μας λες οτι εκανε αποπειρα..του μιλάνε και τον απειλούν για φυλακή... Μάλλον άλλος πρέπει να πάει φυλακη.

Θα σου πω κατι που ισως σου διαβαστει απιθανο ή και απίστευτο. Ας πάρει τα παιδιά του και ας τα πάει και αυτά διακριτικα μια βόλτα αλλά η βόλτα θα είναι στο νοσοκομείο για τεστ DNA. Έχει κάποιο έμπιστο γιατρό σε κάποιο νοσοκομείο οχιιι της πόλης σας π.χ. της διπλανής πόλης? Προτιμησε δημοσιο νοσοκομειο για να εχουν τα αποτελεσματα οποια και να ειναι την Ελληνικη σφραγιδα.Και να μην εχει γνωστο γιατρο μπορει να κανωνισει ενα ραντεβου.. Αυτό δεν θα το ξέρει κανείς ούτε καν η μάνα του...Ούτε ο πιο καλός του φίλος..ή ακόμη ξάδερφος , αδερφος του...ή γαμπρός του ...γιατί μπορεί να είναι μπλεγμένος και αυτός .Μπορεί να βρεθειτε προ εκπλήξεων όλο το σόι και να είναι και πατεράδες. Με τόσους γνωστούς που εχει αυτη και τέτοιες απειλές που του έχουν κάνει του θειου την έχω ικανή να λαδώσει για τα αποτελέσματα σε περίπτωση που η ίδια ξέρει. Αλλιώς δεν έχει να φοβηθεί τίποτα. 

Τι ηλικία έχουν τα παιδιά? αν είναι μικρά είναι εύκολο...αν είναι μεγάλα καλό είναι να πάνε ξεχωριστά για αιμοδοσία να μην δουν τον πατέρα τους να δίνει αίμα. Ας βρει μια δικαιολογία παιδιά του ειναι στο κάτω κάτω και ας τα παει χωρις να ξερουν... ας τους πει το κανουμε για να βοηθήσουμε έναν ανθρωπο γνωστό μου.Αντι για καφέ και βόλτα πάνε πρώτα δίνουν αίμα και μετά ο καφές και η βόλτα.Aν το έχει ρίξει στο ποτό λέμε τώρα, μπορεί και όχι,εκείνη την μέρα ας μην πιει τίποτα.Νομιζω γινεται και απο μια τρίχα απο την ριζα ομως του κεφαλιου και απο το σάλιο ενα καλαμακι αν πιουν κατι.Αλλα για πιο σιγουρια το αιμα.

Τα παιδιά πάντα μιλάνε...δεν σε απασχολεί καθόλου...αν πουν την μάνα τους ότι μας πήγε στο νοσοκομείο...και αυτη ξερει οτι υπαρχει περιπτωση μια στο εκατομμύριο να μην είναι δικά του ή το ένα να μην είναι ή είναι δικά του και τα δύο.Τουλαχιστον ολος αυτος ο αγωνας να την βαλει στην θεση της δεν θα παει χαμενος.Εκεί ξεκινάει η δουλειά του ντεντεκτιβ αν υπάρχουν χρήματα. (Φροντησε ο κύριος που θα αναλάβει να παρακολουθεί πράγματα...να είναι ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟΣ να μην τον γνωριζετε από παλια...Οι γνωριμοι πάντα μιλάνε).

Αν αυτή πάλι κάνει σαν να μην πω αμέσως θα επικοινωνησει και θα βρεθεί με ανθρωπο...σημαίνει ότι κάποιο λάκκο έχει η υπόθεση. ΤΟ ΑΤΟΜΟ ΠΟΥ ΘΑ ΠΡΩΤΟ ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙ αν τα παιδιά δεν είναι δικά του...το ίδιο άτομο θα είναι και ο συνδετικός κρίκος. Ή ο πατέρας ή αυτός που γνωρίζει. Αυτή αν μάθει ότι μέχρι εκεί εφτασε...ο θείος σου... θα πάει να ψάξει αυτόν που πρέπει να ψάξει και ξερει απο το παρελθον.Δεν τους συμφερει και τους δύο γιατί μετά μπορεί και άλλες οικογένειές να τους πάρει η μπάλα. 

Μιλάς για μια γυναίκα που γνωρίζει άτομα...χειριζέται ανθρωπους...οταν ο αντρας λειπει απο το σπιτι του ωρες ποσο ευκολο ειναι να γινει..παραδειγμα την γυναικα δεν την νοιαζει και τοσο σου λεει σοι του αντρα μου παλι ειναι το παιδι παλι στο ιδιο περιβαλλον θα μεγαλωσει...
και να θυμάσαι κάτι αυτό μου το διδαξε η ζωή η πέτρα όταν σου την πετανε στην ρίχνουν από κοντά οχι από μακριά. Τους έκανα δώρα τους φιλευα και ήταν κολλητοι του πρωην άντρα μου.Δεν θέλω να πω παρακάτω.

Πες του να συνέλθει και να ανασυνταξει τις δυνάμεις του.Η κατάσταση σηκώνει εχεμύθεια ακόμη και από αυτούς που τους θεωρείς πολύ δικούς σου ανθρώπους.Μόνος του πρέπει να ενεργήσει και με καινούργια άτομα γιατί τα παλιά γνωρίζουν ανθρώπους που μπορει να ειναι απο το περιβαλλον...και το περιβαλλον ρωταει παντα για να μαθαινει...

Ο άνθρωπος που είναι σε αδιεξοδο και με προβλήματα ας γυρίσει να κοιτάξει ποιοι ειναι αυτοι που τον περί στοιχίζουν και τον περιτρυγιριζουν.Ισως αυτοί είναι οι υπετιοι. Μακάρι να έχει αίσιο τέλος και πραγματικα ο θεός να βάλει το χέρι του.

matiamou12

# 8 στις 17/10/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Ναι δεν ξερω πως βγηκαν...το ξανα εγραψα...δεν πειραζει..

Παράθεση:
Σχόλιο # 7 από Titikaka38

...οσα...

...κενα και ν αφησεις...

...παλι...

...υγ...

...υγ2...

Koula___

# 9 στις 18/10/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

εγώ πάλι έψαχνα τα γιουτιούμπια στα κενά

Παράθεση:
Σχόλιο # 7 από Titikaka38

...οσα...

...κενα και ν αφησεις...

...παλι...

...υγ...

...υγ2...

jane-do

# 10 στις 18/10/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Κι εγώ!

Παράθεση:
Σχόλιο # 10 από Koula___

matiamou12

# 11 στις 18/10/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Υπαρχουν γυναικες...και γυαικες...ποιος ξερει τι κρυβει και αυτη...δεν εκανε τιποτα γιατι ηδη τον εκβιαζει...απλα ξερεις αυτος που εκβιαζει και ειναι αρνητικος σε πολλα...εχει πολλα απλυτα απο πισω...και αν βγουν στην φορα...ποιος θα αντεξει την αληθεια...?αυτος ο ανθρωπος τωρα τυραννιεται...και?τι να εκενε?αφου η αλλη ξερει πολλα..ειδικοτερα πολλους ανθρωπους...και χωνεται σε πολλα..εκανε κινησεις ο ανθρωπος αυτη δεν τον αφηνει...εδω οι δικηγοροι εγκαταλειπουν την υποθεση ξανα διαβασε το και δες.Φαντασου τι ακρες εχει η κυρια...εκ των εσω γινονται ολα...θα πρεπει να φυλαγετε ο ανθρωπος ακομη και απο αυτους που ξερει οτι ειναι καλα παιδια.Ας ψαξει το ποιόν της γυναικας του καλυτερα κατα τον εν γαμο βιο και πιο πριν...και απο εκει θα βρεθουν αποδειξεις...εδω και τα παιδια του τα ιδια πρεπει να ψαξει...τεσπα απλα ολα πρεπει να τα κανει κεκλεισμενων των θυρων.Ακομη και οι τοιχοι εχουν αυτια δεν λενε?και αυτη με τα σκηνικα που του κανει εχει αυτια παντου.Ρανταρ μην σου πω.

Παράθεση:
Σχόλιο # 6 από marie_la_journaliste

Η καλυτερη λυση ειναι να συμβουλευτει ενα δικηγορο αλλα απορω μετα απο τοσα χρονια και τοση καταντια πως δε το εχει ηδη κανει... Ας της ζητησει διαδυγιο κι ας φυγει απο το σπιτι...Ετσι κι αλλιως τα παιδια ειναι καταδικασμενα με τετοια μανα που εχουν...Μονο ο χρονος μπορει να γιατρεψει τις ψυχουλες και η καλη συμπεριφορα απο την πλευρα του αν τα παιδια ειναι ανηλικα και ζουν τετοια κολαση μπορει να  παρει και την επιμελεια τους  ανετα...Εξακολουθω ομως να απορω...Πως τοσα χρονια ζει μεσα ς αυτη τη κατασταση και ψαχνεις εσυ τη λυση που αυτος θα πρεπε να βρει εδω και πολυ καιρο

matiamou12

# 12 στις 18/10/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

σοβαρα?ψαχνεις τραγουδακι για την κατασταση εδω...που ειναι και σοβαρη...ελα ρε κουλα δεν το περιμενα απο εσενα...παρε να εχεις...

https://www.youtube.com/watch?v=uYyYLICpq3g

Παράθεση:
Σχόλιο # 10 από Koula___

macbook

# 13 στις 19/10/2016
author
Ανδρας / 52 / Παντρεμένος
Αλλη χώρα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 2.557

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από oresivios1

Τι προτείνετε φιλοι μου, πρώτα για τα ξαδερφια μου και μετα για τον θειο μου , πως θα τους γλιτώσω απο αυτην την άρρωστη κατάσταση ?? 

Αυτό που γράφτηκε πιο πριν. Δηλαδή, να εγκαταστήσει κάμερες στο σπίτι με δυνατότητα αποθήκευσης ψηφιακού υλικού, πάντα με την καθοδήγηση δικηγόρου για κάθε κίνηση που κάνει.

oresivios1

# 14 στις 19/10/2016
author
Ανδρας / 34 / Ελεύθερος
Ν. Ευβοίας / Σκύρος
Θέματα: 46
Απαντήσεις: 354
Όχι... Όχι... τα παιδιά είναι δικά του. Μόνο ανωμαλος θα έκανε κάτι μαζί της.

matiamou12

# 15 στις 19/10/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Μην το λες...πολλοί στην αρχή αρνούνται αυτήν την σκέψη ότι τα παιδιά είναι μόνο δικά τους και κανενός άλλου...αφού δεθηκε μαζί τους μεγαλώνοντας τα. Λογικό όμως ποια γυναίκα θα πει ότι πηγαινε παράλληλα και με άλλον? Και να υπαρχει μια στο εκατομμυριο αυτη η εκδοχη να ειναι αλλου θα πει ότι ειναι του άντρα της. Εσύ μας είπες για απειλές και πολύ τραβηγμένα πράγματα...στο κρεβάτι τους ήσουν όταν έγινε η πράξη? Την ξέρεις τόσο καλά ώστε να έβαζες και το χέρι σου για αυτήν? Επειδη τα παιδιά τους μοιάζουν...Μπορεί και ένας ξάδερφος ή γαμπρός ή φίλος να έχει το ίδιο σουλούπι με τον θείο σου...ύψος, βάρος, χρωματα στυλ.Μπορει να είναι τραβηγμένο το σενάριο αλλά η εν λόγο κυρία δεν τα λέει και τόσο καλα στο κείμενο σου. Στο ξανά πα όταν ο άλλος δουλεύει πολλές ώρες και λείπει...αυτοί που κάνουν ότι κάνουν θέλουν να θαφτεί αυτό το γεγονός όχι να φανερωθει μην κάψει πολλούς. Η κύρια έχει πολλές άκρες...ο θείος σου είναι στο τέλμα και βασανίζεται.Γιατι να μην εξετάσει και αυτήν την περίπτωση γνησιότητας. Δεν έχει να χάσει τίποτα αν είναι δικά του θα είναι και με την έγκριση του Ελληνικού κράτους...κατι  τετοιο   θελει  ακρα  μυστικοτητα να  το  ξερει  μονο  αυτος  και  να  ενεργησει  μονος.Αν όμως έστω και ένα δεν είναι δικό του έχει να κλείσει πολλά στόματα που έκαναν ότι ήθελαν πίσω  από  την  πλάτη  του   και αλωνιζαν και θεριζαν.Συνηθως  είναι άτομα   που  δεν πάει   ο νους σου.Κανεις  δεν  θέλει  να  ξυπνήσει  το  θύμα  τόσο  καιρό  καλά  βολεύονται  με  το να  κοιμάται.

Enikos

# 16 στις 19/10/2016
author
Ανδρας / 77 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Ελα να δουμε λιγο, γιατι ειναι πετσινο το θεματακι...

Ο μπαρμπας μεγαλος σε ηλικια και σκερβελος, που του συστηνουν οι αλλοι τι να κανει, με την διαιωνιση του ειδους "χομο αραχτους μην με βασανατε".

Βεβαια, ως νους ταχυτατος ειχε καταλαβει οτι η νυφη ηταν παλτο και την ελεγε στους επιμενωντες αφελεις.

Επισης βεβαια, την ειχες καταλαβει κι εσυ, αλλα η πλειοψηφια ειχε ισχυροτερο λογο, απο σας τους δυο αητους.

Για να τους την βγει ολονωνε ο μπαρμπας, κανει και παιδια γιατι του ζαλιζανε τα παπακια οι της πλειοψηφιας.

Και μετα, που αποκαλυφτηκε αυτη στον περιγυρο, δικαιωθηκατε οι δυο αητοι, που δεν σας ακουγαν.

Ο μεν μπαρμπας λοιπον εχει μεινει σε προβλημα, αλλα χαρουμενος που δικαιωθηκε και εσυ, θελεις να βοηθησεις να λυθει η αρρωστη κατασταση.

Δεν τα παρατατε και τα δυο αετοπουλα, γιατι οποτε δικαιωνεστε εσεις, πηδιεται το συμπαν απο γυρω?

Λεω τωρα εγω...

Αρέσει στο μέλος Betty_83

Enikos

# 17 στις 19/10/2016
author
Ανδρας / 77 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Λες τον μπαρμπα σου ανωμαλο?

Ουαι!

Παράθεση:
Σχόλιο # 14 από oresivios1
Όχι... Όχι... τα παιδιά είναι δικά του. Μόνο ανωμαλος θα έκανε κάτι μαζί της.

jane-do

# 18 στις 19/10/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Τελικά αυτός ο μπάρμπας ό,τι και να κάνει χαμένος από χέρι είναι.

Enikos

# 19 στις 19/10/2016
author
Ανδρας / 77 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Ετσι γενεται με τσι αητοι.

Τσι χωνουν ενα αστροπελεκι και τσι ξαπλαρουν στ' αλωνια ξεπουπουλοι.

Παράθεση:
Σχόλιο # 18 από jane-do

Τελικά αυτός ο μπάρμπας ό,τι και να κάνει χαμένος από χέρι είναι.

jane-do

# 20 στις 19/10/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 19 από Enikos

Ετσι γενεται με τσι αητοι.

Τσι χωνουν ενα αστροπελεκι και τσι ξαπλαρουν στ' αλωνια ξεπουπουλοι.

Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε
lastpost