Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Ανασφαλης και παρορμητικες κοπελες που πηγαινουν απο σχεση σε σχεση

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

MariosDRK

# 1 στις 29/10/2016
author
Ανδρας / 35 / Ελεύθερος
Ν. Θεσσαλονίκης / Καλαμαριά
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 8
'Aρεσαν+: 0%

Μια απο αυτες η πρωην μου, χωρησαμε 2 μηνες πριν τον αρραβωνα και ειχε νεα σχεση σε εναν μονο μηνα. 

Μετα τον χωρισμο καθε βραδυ εξω μεχρι να βρει τον επομενο, μεθυσμενες με ποτα και χορο ωστε να τις πλησιαζουν ευκολα.Περιμενα τα νεα που θα μου πουν οτι την ειδαν με νεο προσωπο και δεν αργησε, τα καταφερε σε ενα μηνα. Μετα εκανε επισκεψεις στα μερη που συχναζα και συχναζουν φιλοι μου αγκαλια μαζι του και φιλια μπροστα στους φιλους μου ωστε να μου τα πουν.Θελω να ρωτησω αν ειναι υγιες για εναν ανθρωπο να βγαινει απο μια μεγαλη σοβαρη σχεση και να κανει σχεση με τον πρωτο τυχοντα, ειχα παρατηρησει οτι αυτη η κοπελα δεν ειχε εμπαθεια και ηταν τρομερα παρορμητικη. για αυτο ημουν επιφυλακτικος μαζι της.Τελος ηδη αρραβωνιαστηκε τον νεο τυπο μετα απο μολις 4 μηνες 

ROCK-54

# 2 στις 29/10/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Δεν ηταν

...σχεση σοβαρη ουτε για σενα,ουτε ομως κ γι αυτην,φιλε μου.

Αν εισαι πραγματι 30 ετων θα ηξερες πως ευτυχως υπαρχουν κ γυναικες σαν την πρωην φιλη σου,για να διδασκομαστε κ να αποφευγουμε μετα τις κακοτοπιες...
Οι πραξεις της κοπελας δειχνουν (ταπεινη μου γνωμη) καποια εμπαθεια...Μηπως και'συ καπου δεν ησουν ομως σωστος στην σχεση αυτη που τελειωσε αδοξα? Για σκεψου...

barbie200

# 3 στις 29/10/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Γλιτωσες...με ολη τη σημασια της λεξης!!και ο τροπος που συμπεριφερεται περα απο πουστικος ειναι κ τρομερα ανωριμος ...φανταζομαι η κοπελα δεν ειναι 18 για να δικιολογισουμε λιγο την συμπεριφορα της ...ολη αυτη η σταση της πρεπει να σ δινει το κινητρο να ξενερωσεις μαζι της γρηγοροτερα κ να μη ξαναμπλεξεις ποτε...οσο για τν αλλον αρραβωνιαρη ..ποσο σιγουρος εισαι οτι δεν τον ειχε απο πριν;; αλλα κ να μην τν ειχε...ποσο πιστευεις θα κρατησει ..;αντε μαξ μεχρι το καλοκαιρι...

archagellos

# 4 στις 29/10/2016
author
Ανδρας / 55 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 3.371

Man

εσυ δεν χωρισες ...ΣΩΘΗΚΕΣ...εεε...και το καταλαβαινεις .
Αστη να ξεφτυλιζεται...στα...φρυδια σου ...

Keep Walking 
Αρέσει στα μέλη Paralia48, rusty182 και σε ακόμα 2 μέλη.

sAvArA

# 5 στις 29/10/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Και τωρα

Που την "χαρακτηρισες"& καταλαβες τα "ψεγαδια" της...Μπορεις πια ν αποφευγειςΟποιαν σου θυμιζειΤις αν-ασφαλειες της...Τα ιδια προσπαθω να κανω κι εγω...Το ιδιο κι αυτη...Αν δε σ αρεσει ενα "ψαρι"Δεν το ξαναπαραγγελνεις...Α π λ ο!!!

Enikos

# 6 στις 29/10/2016
author
Ανδρας / 77 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 21
Απαντήσεις: 22.696

Ποιος λεει οτι ηταν σοβαρη σχεση?

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από MariosDRK

Θελω να ρωτησω αν ειναι υγιες για εναν ανθρωπο να βγαινει απο μια μεγαλη σοβαρη σχεση...

Αρέσει στα μέλη Betty_83, eyaggelos2

MariosDRK

# 7 στις 29/10/2016
author
Ανδρας / 35 / Ελεύθερος

Παράθεση:
Σχόλιο # 2 από ROCK-54

Δεν ηταν

...σχεση σοβαρη ουτε για σενα,ουτε ομως κ γι αυτην,φιλε μου.

Αν εισαι πραγματι 30 ετων θα ηξερες πως ευτυχως υπαρχουν κ γυναικες σαν την πρωην φιλη σου,για να διδασκομαστε κ να αποφευγουμε μετα τις κακοτοπιες...
Οι πραξεις της κοπελας δειχνουν (ταπεινη μου γνωμη) καποια εμπαθεια...Μηπως και'συ καπου δεν ησουν ομως σωστος στην σχεση αυτη που τελειωσε αδοξα? Για σκεψου...

Αδερφε σοβαροτατη σχεση ηταν, μεναμε μαζι 2 χρονια και ετοιμαζομασταν να αρραβωνιαστουμε.Δεν λεω οτι εγω ημουν αγιος αλλα ποτε δεν την απατησα οπως αυτη πιστευε , προσπαθουσα να ειμαι σωστος αλλα με ολη την ζηλια και τους καυγαδες πολλες φορες η κατασταση ξεφευγε με δυνατους τσακωμους.Τελος παντων δεν μπορω να καταλαβω το ποσο πολυ ηθελε να με εκδικηθει, εκανε τα παντα για να με κανει να πονεσω. Φυσικα την ηξερα καλα και δεν με επηρεασε, ηξερα ακριβως τι θα κανει

MariosDRK

# 8 στις 29/10/2016
author
Ανδρας / 35 / Ελεύθερος

Παράθεση:
Σχόλιο # 3 από barbie200
Γλιτωσες...με ολη τη σημασια της λεξης!!και ο τροπος που συμπεριφερεται περα απο πουστικος ειναι κ τρομερα ανωριμος ...φανταζομαι η κοπελα δεν ειναι 18 για να δικιολογισουμε λιγο την συμπεριφορα της ...ολη αυτη η σταση της πρεπει να σ δινει το κινητρο να ξενερωσεις μαζι της γρηγοροτερα κ να μη ξαναμπλεξεις ποτε...οσο για τν αλλον αρραβωνιαρη ..ποσο σιγουρος εισαι οτι δεν τον ειχε απο πριν;; αλλα κ να μην τν ειχε...ποσο πιστευεις θα κρατησει ..;αντε μαξ μεχρι το καλοκαιρι...

Μακαρι να ειναι ετσι, ωρες ωρες σκεφτομαι οτι εφταιγα εγω. Ηθελα να το παλεψω αλλα με τοση ζηλια και φαντασια σχεδον με τρελανε.

Τον αλλον δεν τον ειχε απο πριν σιγουρα γιατι μεναμε μαζι, δεν με αφηνε να κανω τιποτα μονος και συνεχως ηταν μαζι μου. Τα παντα μαζι, 2 χρονια αυτοκολλητο μου ειχε γινει.

Φοβοταν οτι θα την απατησω, φοβοταν οτι θα την εγκαταλειψω κτλ. μιλαμε μεγαλη τρελα χαχα

MariosDRK

# 9 στις 29/10/2016
author
Ανδρας / 35 / Ελεύθερος

Φιλε μου ετοιμαζομασταν να αρραβωνιαστουμε, το ειχαμε κανονησει για το καλοκαιρι.

Ημασταν αχωριστοι 2 χρονια και οι οικογενειες μας ειχαν ηδη γνωριστει και ετοιμαζονταν για τον αρραβωνα.

Φυσικα μπορει να εχεις και δικιο γιατι με τα μυαλα που κουβαλαει αρχιζω να πιστευω οτι ηταν εντελως fake και απλα δεν ηξερε τι ηθελε και τι εκανε. 

Παράθεση:
Σχόλιο # 6 από Enikos

Ποιος λεει οτι ηταν σοβαρη σχεση?

MariosDRK

# 10 στις 29/10/2016
author
Ανδρας / 35 / Ελεύθερος

Αυτο μου λενε ολοι αδερφε , φυσικα δεν με επηρεασε γιατι ηξερα ποσο κακια εχει μεσα της και περιμενα την εκδικηση της. Αλλα δεν περιμενα να φτασει να αρραβωνιαστει κιολας.

Ακομα και σημερα πηγαινει σε μαγαζι που δουλευει κολλητος μου με το σκυλακι της και ειναι ολο φιλακια και αγκαλιτσες για να με πειραξε και καλα. 

Λυπαμαι τον τυπο που βρηκε και τον κανει οτι θελει, πραγματικα σκυλακι

Παράθεση:
Σχόλιο # 4 από archagellos

Man

εσυ δεν χωρισες ...ΣΩΘΗΚΕΣ...εεε...και το καταλαβαινεις .
Αστη να ξεφτυλιζεται...στα...φρυδια σου ...

Keep Walking 

harrier23

# 11 στις 29/10/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Άναψε και μια λαμπάδα... Φθηνά τη γλύτωσες... Την επόμενη φορά πιο προσεκτικά!!!

wish_

# 12 στις 29/10/2016
author
Γυναίκα / 36 / Ελεύθερη
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 3.199

Επιβεβαίωση θέλει το κοριτσάκι.Μεχρι να βρεθεί κανενας να τη φτύνει κ να της γυρίσει κ να τρέχει!Δυστυχώς υπάρχουν κορίτσια που δεν μπορούν να είναι μόνες,εχω γνωρίσει κ μου έχει φανεί περίεργο πως γίνεται σε τόσο σύντομο χρονικό διάστημα να κάνουν σα να μην υπήρχε ή προηγούμενη σχεση κ να χουν σβήσει τα πάντα απ το μυαλό τους.κ αυτοί οι ερημοι οι γονείς που είναι σε όλο αυτό με τους αρραβώνες να βάλουν λίγο μυαλό στην κόρη τους? Αλλά κ εσύ δε μας ειπες?τα είχατε δύο χρόνια κ γιατί χωρισατε?για λόγους ζήλιας όπως ανέφερε?σου κάνε σκηνές κ μαλωνατε?

Αρέσει στο μέλος MariosDRK

inioxos52

# 13 στις 29/10/2016
author
Ανδρας / 66 / Σε διάσταση
Ν. Θεσσαλονίκης / Πανόραμα
Θέματα: 27
Απαντήσεις: 7.282

Απο αυτα που μας λες, δεν μου φαινεστε σοβαροι οσο θαπρεπε, εαν βεβαια η δικια σου ηταν και συνομιλικη σου, γιατι μαλλον για 20αρα εως 25αρα μου κανει το μωρο. 

Και εαν οντως ειναι στις ηλικιες που ειπα, θαπρεπε να τα περιμενεις αυτα ρε φιλε. Εκεινο για το οποιο απορω, ειναι πως και δεν καταλαβες αυτο που κανει μπαμ απο μακρια. Δηλαδη το γεγονος πως δεν την ελεγχες σε κανεναν τομεα, αρκουμενος απλως να την ακολουθεις. Και τους τυπους που τις ακολουθουν οι γυναικες δεν τους σεβονται καθολου. Αντιθετως, σεβονται τους αντρες, που τις κανουν να τους ακολουθουν. Να το ξερεις απο δω και περα για τις επομενες.

Αυτα ετσι εκ του προχειρου, για να παρεις μια γευση γιατι εχασες το παιχνιδι, και θα συνεχισεις να το χανεις, εαν δεν αλλαξεις τροπο μαζι τους.

Καταλαβες?

...Ναι στην χρηση των Ελληνικων στο διαδικτυο. Σε σας το λεω Ελληνολατρες, που εχετε ακομη Εγγλεζικα ψευδωνυμα. Και δεν εννοω την γραφη...

MariosDRK

# 14 στις 30/10/2016
author
Ανδρας / 35 / Ελεύθερος

Χωρησαμε μετα απο τσακωμο, τα γνωστα ζηλιες γκρινια οτι κοιταω την παρτυ μου κτλ κτλ.

Το οτι ειχα παρατησει τα παντα για αυτην και οτι ειχα κι εγω αναγκες και προβληματα ουτε που το σκεφτηκε ποτε. Τελος παντων δεν ειναι αυτο το θεμα , απλα δεν μπορω να καταλαβω πως καποιος ειναι τοσο ανασφαλης να ειναι μονος και ψαχνει αντικαταστατη αμεσως.
Εγω για την ωρα απολαμβανω την ελευθερια μου και φυσικα δεν ψαχνω κατι σοβαρο με καμια .Τωρα θα την πληρωσουν οι αλλες δυστηχως
Αρέσει στο μέλος rusty182

MariosDRK

# 15 στις 30/10/2016
author
Ανδρας / 35 / Ελεύθερος

Δεν ειμαι πρωταρης καταλαβαινω τι λες αλλα δεν εγινε ετσι, στην ουσια χωρησαμε γιατι υποτιθετε οτι εκανα παντα το δικο μου. Δηλαδη το αντιθετο απο αυτο που μου λες

Απλα η ζηλεια ηταν απιστευτη και εκανα πισω στο τομεα οτι σταματησα να βγαινω μονος μου, μονο σε αυτο τον τομεα. Αλλα και οταν εβγαινα μαζι της ειχαμε και παλι γκρινιες, φλερταρεις με την μια φλερταρεις με την αλλη κτλ. Δεν ηταν οτι εκανα οτι γουσταρε αυτη, την στηριζα αλλα αν κατι δεν μου αρεζε δεν το εκανα

Το θεμα ειναι οτι φερθηκε σαν 15χρονο , το να θελει να με πληγωσει και να φιλιεται μπροστα στους κολλητους μου μονο γελια μου προκαλει γιατι δειχνει οτι ακομα την καιει.Και η νεα της σχεση ειναι 21 χρωνων και γελαω ακομα πιο πολυ 

Παράθεση:
Σχόλιο # 13 από inioxos52

Απο αυτα που μας λες, δεν μου φαινεστε σοβαροι οσο θαπρεπε, εαν βεβαια η δικια σου ηταν και συνομιλικη σου, γιατι μαλλον για 20αρα εως 25αρα μου κανει το μωρο. 

Και εαν οντως ειναι στις ηλικιες που ειπα, θαπρεπε να τα περιμενεις αυτα ρε φιλε. Εκεινο για το οποιο απορω, ειναι πως και δεν καταλαβες αυτο που κανει μπαμ απο μακρια. Δηλαδη το γεγονος πως δεν την ελεγχες σε κανεναν τομεα, αρκουμενος απλως να την ακολουθεις. Και τους τυπους που τις ακολουθουν οι γυναικες δεν τους σεβονται καθολου. Αντιθετως, σεβονται τους αντρες, που τις κανουν να τους ακολουθουν. Να το ξερεις απο δω και περα για τις επομενες.

Αυτα ετσι εκ του προχειρου, για να παρεις μια γευση γιατι εχασες το παιχνιδι, και θα συνεχισεις να το χανεις, εαν δεν αλλαξεις τροπο μαζι τους.

Καταλαβες?

eyaggelos2

# 16 στις 30/10/2016
author
Ανδρας / 33 / Ελεύθερος
Ελλάδα
Απαντήσεις: 942

μαγκια της.

ομως εσυ νηματοθετη επρεπε να ξερεις με τι ανθρωπο θα αρραβωνιαζοσουν.εισαι επιπολαιος.

Enikos

# 17 στις 30/10/2016
author
Ανδρας / 77 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 21
Απαντήσεις: 22.696

Ενας αρραβωνας, δεν κανει μια σχεση σοβαρη. Δυο χρονια δεν κανουν μια σχεση σοβαρη. Οι επαφες οικογενειων, δεν κανουν μια σχεση σοβαρη και χιλια δυο αλλα...

Τα δυο προσωπα της σχεσης την κανουν σοβαρη η τσιρκο.

Παράθεση:
Σχόλιο # 9 από MariosDRK

Φιλε μου ετοιμαζομασταν να αρραβωνιαστουμε, το ειχαμε κανονησει για το καλοκαιρι.

Ημασταν αχωριστοι 2 χρονια και οι οικογενειες μας ειχαν ηδη γνωριστει και ετοιμαζονταν για τον αρραβωνα.

Φυσικα μπορει να εχεις και δικιο γιατι με τα μυαλα που κουβαλαει αρχιζω να πιστευω οτι ηταν εντελως fake και απλα δεν ηξερε τι ηθελε και τι εκανε. 

Αρέσει στα μέλη Betty_83, MariosDRK και σε ακόμα 2 μέλη.

broomstick

# 18 στις 30/10/2016
author
Ανδρας / 57 / Ελεύθερος
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 11
Απαντήσεις: 2.517

Θελω να ρωτησω αν ειναι υγιες για εναν ανθρωπο να βγαινει απο μια μεγαλη σοβαρη σχεση και να κανει σχεση με τον πρωτο τυχοντα, ειχα παρατηρησει οτι αυτη η κοπελα δεν ειχε εμπαθεια και ηταν τρομερα παρορμητικη.

ρε φιλε αφου το τσιπουρο τελειωσε τι ψαχνεις να βρεις τωρα???τελειωσαν και τα μεζεκλικια κανατε κεφαλακι και πηγατε ο καθενας σπιτακι του για υπνο...οταν ξυνησεις θα ψαχνεις αλλο τσιπουραδικο για το επομενο...καλυτερους μεζεδες...μπερεκετ

εδω ολοκληροι επιστημονες δεν μπορεσαν να αποκρυπτογραφησουν το μυαλο της γυναικας θα το καταφερεις εσυ???λιγοτερα λαθη με καλυτερη επιλογη την επομενη φορα...αποκτας και πειρα μην το ξεχνας

rusty182

# 19 στις 31/10/2016
author
Ανδρας / 39 / Ελεύθερος
Ν. Μαγνησίας / Νέα Ιωνία
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 31

Παράθεση:
Σχόλιο # 13 από inioxos52

Καταλαβες?

εχουν αλλαξει τα πραγματα. οι γυναικες και οι αντρες της γενιας 30 δε ξερουν τι θελουν, ειμαστε κακομαθημενοι και ολα μας φταινε. οταν τον κυνηγαν ειναι κοπανος, οταν κυνηγιουντε ειναι το καλο παιδι και ''κρεμεται'' απο πανω τους. ανωριμοτητα πηγαζουσα απο ψυχολογικα προβληματα. μαλλον σωθηκες φιλε μου.

Αρέσει στα μέλη MariosDRK, Enikos

inioxos52

# 20 στις 31/10/2016
author
Ανδρας / 66 / Σε διάσταση
Ν. Θεσσαλονίκης / Πανόραμα
Θέματα: 27
Απαντήσεις: 7.282

Παράθεση:
Σχόλιο # 19 από rusty182

εχουν αλλαξει τα πραγματα. οι γυναικες και οι αντρες της γενιας 30 δε ξερουν τι θελουν, ειμαστε κακομαθημενοι και ολα μας φταινε. οταν τον κυνηγαν ειναι κοπανος, οταν κυνηγιουντε ειναι το καλο παιδι και ''κρεμεται'' απο πανω τους. ανωριμοτητα πηγαζουσα απο ψυχολογικα προβληματα. μαλλον σωθηκες φιλε μου.

Μπορει στις μερες μας να διαφοροποιουνται οι τροποι προσεγγισης των αντρων και των γυναικων, ομως δεν προκειται να αλλαξει συντομα τουλαχιστον ο τροπος που "βλεπουν" οι γυναικες τους αντρες, ειτε 20αρες, ειτε 40αρες, καθως και ολα εκεινα τα οποια τις ελκουν προς αυτους. Ετσι λεω εγω.

...Ναι στην χρηση των Ελληνικων στο διαδικτυο. Σε σας το λεω Ελληνολατρες, που εχετε ακομη Εγγλεζικα ψευδωνυμα. Και δεν εννοω την γραφη...
Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε