Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Ανασφαλης και παρορμητικες κοπελες που πηγαινουν απο σχεση σε σχεση

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

Nononsense

# 21 στην 1/11/2016
author
Ανδρας / 37 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 872
'Aρεσαν+: 0%

Παράθεση:
Σχόλιο # 15 από MariosDRK

Απλα η ζηλεια ηταν απιστευτη και εκανα πισω στο τομεα οτι σταματησα να βγαινω μονος μου, μονο σε αυτο τον τομεα. Αλλα και οταν εβγαινα μαζι της ειχαμε και παλι γκρινιες, φλερταρεις με την μια φλερταρεις με την αλλη κτλ. Δεν ηταν οτι εκανα οτι γουσταρε αυτη, την στηριζα αλλα αν κατι δεν μου αρεζε δεν το εκανα

Αυτο απο μονο του ηταν μεγαλη υποχωρηση φιλε μου. Απο που και ως που να σε περιοριζει με αυτον τον τροπο?

Δεν πιστευω ομως πως αν ησουν δερβεναγας θα αλλαζε κατι. Κοπελα ηθελες οχι ενα λυσσασμενο σκυλι που θα το κανεις καλα με φοβερες.

Οσο για τους ανθρωπους που πηδανε απο σχεση σε σχεση, ειναι κατι πολυ συνηθισμενο. Συμφωνω με το rusty οτι ειμαστε κακομαθημενη γενια και δεν αντεχουμε την παραμικρη πιεση. Πακετωνονται πολλοι/ες στην ηλικια μας με μια εστω και μικρη περιοδο ερωτικης μοναξιας. Που να περνουσαν και ορφανια ή πεινα δηλαδη.

Δεν ειναι τυχαιο που ενα στα τρια παντρεμενα ζευγαρια χωριζει και ποιος ξερει στα υπολοιπα δυο τι κερατο πεφτει ή οχι.

Αρέσει στο μέλος MariosDRK

rusty182

# 22 στην 1/11/2016
author
Ανδρας / 39 / Ελεύθερος
Ν. Μαγνησίας / Νέα Ιωνία
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 31

Παράθεση:
Σχόλιο # 20 από inioxos52

Μπορει στις μερες μας να διαφοροποιουνται οι τροποι προσεγγισης των αντρων και των γυναικων, ομως δεν προκειται να αλλαξει συντομα τουλαχιστον ο τροπος που "βλεπουν" οι γυναικες τους αντρες, ειτε 20αρες, ειτε 40αρες, καθως και ολα εκεινα τα οποια τις ελκουν προς αυτους. Ετσι λεω εγω.

ενδιαφερουσα αποψη. χρηζει μεγαλης συζητησεις. ο τροπος που μεγαλωσε αυτη η γενια των 30-35  ειναι συγκεκριμενος, πολυ διαφορετικος απο τις προηγουμενες(ευκολο χρημα, καλοπεραση, καλο-κακοαναθρεμμενα) και αυτο προβαλεται στη σημερινη εποχη σε διαφορους τομεις (αγορα εργασιας, σχεσεις κτλ κτλ)

Nikoleta_nikoleta

# 23 στην 1/11/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Συμφωνώ...

Αδερφέ άνοιξες μεγάλη κουβέντα τώρα.! Σε αυτό δεν φταίει μόνο η εποχή, αλλά και η διαπαιδαγώγηση που'χουν δώσει οι γονείς στα παιδιά τους. Γονιός που δίνει τα πάντα στο παιδί του, χωρίς περιορισμούς

= αδιάφορος γονιός. Ίσως να'μαι και λάθος...αλλά αυτό πιστεύω εγώ...

Και κάτι άλλο ακόμα:  εξαρτάται και τι πρότυπα μάνας και πατέρα έχουν τα παιδιά. Γνωρίζει κανείς αν η μάνα ή ο πατέρας είναι εντάξει πέρα από γονείς και σαν σύντροφοι μεταξύ τους? Κανείς δεν το ξέρει αυτό.! 

Και ας μην ξεχνιόμαστε.! Πόσοι 40άρηδες και 50άρηδες ζητούν επιβεβαίωση και λόγω ηλικίας πηγαίνουν με πιτσιρίκες?! 

Καλή συνέχεια σε όλους...

Παράθεση:
Σχόλιο # 22 από rusty182

ενδιαφερουσα αποψη. χρηζει μεγαλης συζητησεις. ο τροπος που μεγαλωσε αυτη η γενια των 30-35  ειναι συγκεκριμενος, πολυ διαφορετικος απο τις προηγουμενες(ευκολο χρημα, καλοπεραση, καλο-κακοαναθρεμμενα) και αυτο προβαλεται στη σημερινη εποχη σε διαφορους τομεις (αγορα εργασιας, σχεσεις κτλ κτλ)

rusty182

# 24 στην 1/11/2016
author
Ανδρας / 39 / Ελεύθερος
Ν. Μαγνησίας / Νέα Ιωνία
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 31

Παράθεση:
Σχόλιο # 23 από Nikoleta_nikoleta

Συμφωνώ...

Αδερφέ άνοιξες μεγάλη κουβέντα τώρα.! Σε αυτό δεν φταίει μόνο η εποχή, αλλά και η διαπαιδαγώγηση που'χουν δώσει οι γονείς στα παιδιά τους. Γονιός που δίνει τα πάντα στο παιδί του, χωρίς περιορισμούς

= αδιάφορος γονιός. Ίσως να'μαι και λάθος...αλλά αυτό πιστεύω εγώ...

Και κάτι άλλο ακόμα:  εξαρτάται και τι πρότυπα μάνας και πατέρα έχουν τα παιδιά. Γνωρίζει κανείς αν η μάνα ή ο πατέρας είναι εντάξει πέρα από γονείς και σαν σύντροφοι μεταξύ τους? Κανείς δεν το ξέρει αυτό.! 

Και ας μην ξεχνιόμαστε.! Πόσοι 40άρηδες και 50άρηδες ζητούν επιβεβαίωση και λόγω ηλικίας πηγαίνουν με πιτσιρίκες?! 

Καλή συνέχεια σε όλους...

ετσι ειναι συμφωνω. ειμαι προσφατα παθως και μαθως οποτε το εχω ριξει στη μελετη της ψυχολογιας μηπως βγαλω καποιο συμπερασμα στο τι ακριβως γινεται. παντως η πιο νεα γενια , οι 25αρηδες ειναι πολυ πιο ωριμοι απο εμας. αυτο βλεπω!πολλα ψυχολογικα η γενια των 30...μας εφαγε η μυκονος και τα μπουζουκια

IM____

# 25 στις 18/11/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Παράθεση:
Σχόλιο # 8 από MariosDRK

Δε νομίζω όλα αυτά να τα έκανες μαζί της με το ζόρι. Δέχτηκες να γίνει αυτοκόλλητό σου.

Απο 'δω και στο εξής, κοίταξε κι εσύ να θέτεις όρια και να μη δέχεσαι αυτοκόλλητα.

Loulis2015

# 26 στις 13/1/2017
author
Ανδρας / 45 / Σε σχέση
Καναδάς
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 397

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από MariosDRK

Μετα τον χωρισμο καθε βραδυ εξω μεχρι να βρει τον επομενο, μεθυσμενες με ποτα και χορο ωστε να τις πλησιαζουν ευκολα. ώστε να δικαιολογούνται εύκολα. 

Τώρα κομπλέ...

Αρέσει στο μέλος somebody961

Betty_83

# 27 στις 13/1/2017
author
Γυναίκα / 38 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 970

Θέμα περισσότερο "επίπληξη για την μεταγενέστερη συμπεριφορά των πρώην" παρά "ανασφαλείς και παρορμητικές κοπέλες που πηγαίνουν από σχέση σε σχέση". Είναι φανερό ότι δεν είναι της  πρώην το μοναδικό δοντάκι που πονάει εδώ. Δεν είναι τυχαίος ο χαρακτηρισμός που επέλεξες :"Είναι υγιές?" Με κάνει ν αναρωτιέμαι ποιον ή τι βλάπτει.

Επίσης, αν και δεν έχει σημασία τώρα, αλλά μιας και αναφέρθηκε, αποκλείεται ένας άνθρωπος να κάνει συνεχόμενα νύξεις για το ίδιο θέμα...χωρίς να υπάρχει κανένα θέμα. Σίγουρα κάπου, δεν ήταν τόσο άμεμπτη και η δική σου στάση. Ίσως είναι ακόμα ένας λόγος που εξηγεί την συμπεριφορά της, εκτός από την ανωριμότητα.

Όπως και να έχει όμως, επειδή δύσκολα κερδίζει την συμπάθεια άνθρωπος-επαίτης, μην την "ελεήσεις" με καμία αντίδραση. Α-τάραχος, α-συγκίντος, α-διάφορος...

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε
lastpost