Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Γάμος και καυτό σεξ

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123

MsMeropi

# 1 στις 3/11/2016
author
Γυναίκα / 31 / Σε σχέση
Ν. Ευρυτανίας / Καρπενήσι
Θέματα: 29
Απαντήσεις: 49
'Aρεσαν+: 0%

Γάμος και καυτό σεξ

Είναι αλήθεια ότι με το γάμο και τα παιδιά δεν κάνει το ζευγάρι  σεξ όπως έκανε παλιότερα ; Γιατί συμβαίνει αυτό ; Μπορούν να μην γίνουν σαν όλους τους άλλους και να καταφέρουν  να έχουν τέλεια ερωτική ζωή για πάντα ; ή μήπως δεν πρέπει να παντρεύεται κάποιος αν του αρέσει το καλό σεξ ;

Enikos

# 2 στις 3/11/2016
author
Ανδρας / 77 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 25.013

Οχι.

Αλλα, ποιοι ειναι οι ολοι αλλοι?

Ξερς?

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από MsMeropi

Γάμος και καυτό σεξ

Μπορούν να μην γίνουν σαν όλους τους άλλους και να καταφέρουν  να έχουν τέλεια ερωτική ζωή για πάντα ; 

jane-do

# 3 στις 3/11/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Αυτό το "για πάντα" κάνει όλη τη ζημιά.

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από MsMeropi

Γάμος και καυτό σεξ

Είναι αλήθεια ότι με το γάμο και τα παιδιά δεν κάνει το ζευγάρι  σεξ όπως έκανε παλιότερα ; Γιατί συμβαίνει αυτό ; Μπορούν να μην γίνουν σαν όλους τους άλλους και να καταφέρουν  να έχουν τέλεια ερωτική ζωή για πάντα ; ή μήπως δεν πρέπει να παντρεύεται κάποιος αν του αρέσει το καλό σεξ ;

metaldreamer

# 4 στις 3/11/2016
author
Ανδρας / 47 / Παντρεμένος
Αλλη χώρα
Θέματα: 8
Απαντήσεις: 1.361

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από MsMeropi

Γάμος και καυτό σεξ

Είναι αλήθεια ότι με το γάμο και τα παιδιά δεν κάνει το ζευγάρι  σεξ όπως έκανε παλιότερα ;

Οχι απαραιτήτως...

Καμια φορά κάνουν όπως και πριν... απλά όχι αναμετάξυτων!

Αρέσει στο μέλος methismeno_troufaki

tangerinedream

# 5 στις 3/11/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

...μάλλον είναι η φυσιολογική εξέλιξη όλων εκείνων των πραγμάτων που επαναλαμβάνονται καθημερινά ή σχεδόν καθημερινά μέσα στο πέρασμα των χρόνων...γιατί το καυτό σέξ θα έπρεπε να αποτελεί εξαίρεση; ...ακόμη και ο πλέον καλομαγειρεμένος μουσακάς δεν μπορεί να σερβιριστεί και να καταναλωθεί περισσότερες φορές των 1-2 μηνιαία (και ίσως υπερβάλλω)...ίσως και άπαξ μηνιαία να είναι πολυ... :-)

tangerinedream

# 6 στις 3/11/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

...χρησιμοποίησα το παράδειγμα του μουσακά ο οποίος αποτελεί το υπέρ-αγαπημένο μου πιάτο...όταν μου τον μαγειρέψουν τρελλαίνομαι και μπορώ να τον καταναλώνω με την ίδια και απόλυτη ευχαρίστηση για 2-3 ημέρες σε ακολουθία...μετά θα πρέπει να περάσει κάποιο χρονικό διάστημα μέχρι να επανέλθει η λαχτάρα μου για αυτόν...εντάξει  η αλήθεια είναι ότι η λαχτάρα μου για καυτό σέξ έρχεται πιο συχνά...όμως η λαχτάρα αυτή ώς ποτε μπορεί να είναι ποιοτικά -ίσως και ποσοτικά- αναλλοίωτη -για την ίδια γυναίκα- στην πάροδο των πολλών χρόνων; ...και ενώ όσα χρόνια και άν περάσουν η λαχτάρα μου για τον μουσακά δεν αλλάζει σε κανένα επίπεδο; 

...εννοείται ότι άν ήμουν γυναίκα θα έγραφα τα παραπάνω αλλάζοντας μονο το φύλο όπου αναφέρεται αυτό...

Arxontoula_

# 7 στις 3/11/2016
author
Γυναίκα / 55 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Σταυρός
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 1.744

Αμ, δεν τον μαγειρεύεις εσύ το μουσακά, γι αυτό είσαι έτσι άνετος κι ωραίος

Σαν τα μπεκατσόνια θα πάμε..

tangerinedream

# 8 στις 3/11/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

...φυσικά η απάντηση είναι σχετικά απλή και η διαφοροποίηση της λαχτάρας για τον μουσακά με εκείνη για την -ίδια- γυναίκα έγκειται στο γεγονός ότι ο μουσακάς είναι ένα πιάτο με σταθερή συνταγή και εκτέλεση που άν την ακολουθήσει κανείς θα έχει πάντα μια εξαιρετική γαστριμαργική απόλαυση ενώ η γυναίκα -ή και ο άντρας- αποτελούν ζωντανές οντότητες που αλλάζουν κάθε στιγμή, σκέψεις, συναισθήματα, αισθήσεις και γεγονότα εναλλάσσονται και πολλές φορές αποτελούν αιτία οι οντότητες αυτές να μεταλλάσσονται, να μεταμορφώνονται ή και να "παραμορφώνονται"... :-) ...αυτή η συνεχής κίνηση και εναλλαγή των πραγμάτων μέσα μας και γύρω μας "μολύνουν" και προσβάλλουν με πολλούς τρόπους αυτή τη λαχτάρα για καυτό σέξ με την ίδια οντότητα κάθε φορά...γιατί ακριβώς -ενώ πρόκειται για την ίδια γυναίκα ή τον ίδιο άντρα, η οντότητα αυτή τελικά ΔΕΝ είναι ποτέ η ίδια...

tangerinedream

# 9 στις 3/11/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

...χαχαχαχα μερικές φορές τον μαγειρεύω και εγώ... και έχω τελειοποιηθεί πλέον και στην μπεσαμέλ... :-)

Arxontoula_

# 10 στις 3/11/2016
author
Γυναίκα / 55 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Σταυρός
Απαντήσεις: 1.744

Πρακτικά μιλώντας, στο σεξ υπάρχει ένας πεπερασμένος αριθμός πραγμάτων που μπορείς να κάνεις.

Ολα τα υπόλοιπα, είναι μέσα στο μυαλό μας.

Σαν τα μπεκατσόνια θα πάμε..

giorgos170

# 11 στις 3/11/2016
author
Ανδρας / 75 / Σε σχέση
Ν. Λέσβου / Καλλονή
Απαντήσεις: 9.117

ειναι

Ζαβο

το παιδι...

Αρέσει στο μέλος Enikos

methismeno_troufaki

# 12 στις 3/11/2016
author
Γυναίκα / 31 / Σε σχέση
Ν. Ξάνθης / Ξάνθη
Θέματα: 12
Απαντήσεις: 20.565

Παράθεση:
Σχόλιο # 9 από tangerinedream

...χαχαχαχα μερικές φορές τον μαγειρεύω και εγώ... και έχω τελειοποιηθεί πλέον και στην μπεσαμέλ... :-)

Ελπίζω να μην κάνεις τσιγκουνιές στη μπεσαμέλ!! 

pigassos71

# 13 στις 3/11/2016
author
Ανδρας / 50 / Σε σχέση
Ν. Σερρών / Σέρρες
Θέματα: 41
Απαντήσεις: 14.060

Παράθεση:
Σχόλιο # 10 από Arxontoula_

Πρακτικά μιλώντας, στο σεξ υπάρχει ένας πεπερασμένος αριθμός πραγμάτων που μπορείς να κάνεις.

Ολα τα υπόλοιπα, είναι μέσα στο μυαλό μας.

έχω την εντύπωση πως το σεξ είναι σαν το γυναικείο ντύσιμο.

πως έχεις ενα σύνολο και επειδή φόρεσες ενα φουλάρι, το έκανες ενα διαφορετικό ντύσιμο

ετσι και στο σεξ.

λιγη φαντασία να εχει ο ένας απο τους δυο(αν εχουν και οι δυο ακομα καλύτερα) και δεν βαριέσαι ποτέ.

Αρέσει στα μέλη zvh2015, armonia27 και σε ακόμα 3 μέλη.

Paralia48

# 14 στις 3/11/2016
author
Γυναίκα / 55 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Απαντήσεις: 9.580

ο γάμος από μόνος του δεν επηρεάζει το σεξ. Αυτό που το επηρεάζει είναι τα παιδιά. Ευθύνες, αρρώστιες, κλάματα, καταμερισμός νέων εργασιών, ξενύχτια, απόψεις περί διαπαιδαγώγησης...πού μυαλό για κοκό!
Δηλαδή 2-3 χρόνια για κάθε παιδί, είναι σχεδόν νεκρά σεξουαλικά χρόνια. Αν έχεις την τύχη και βοηθάει καμιά γιαγιά για κανα τριήμερο, κάτι μπορεί να γίνει (εδώ πρέπει το ζευγάρι να μερτήσει τα + και τα - της ανάμειξης της γιαγιάς!)
Μετά την τριετία, δε θα έλεγα ότι είναι χειρότερο το σεξ από πριν. Ίσα ίσα, η σχέση γίνεται πιο ζεστή, πιο αγαπησιάρικη, πιο παιχνιδιάρικη...ναι, όπως λέει ο Πήγασος, έρχονται νέα <<αξεσουάρ>> και αναζωογονείται και η σεξουαλική ζωή του ζευγαριού.
Μη σου πω, ότι σε μας το <<καυτό>> σεξ ήταν αφού γίναμε γονείς

Αρέσει στα μέλη zvh2015, Kylie- και σε ακόμα 2 μέλη.

pigassos71

# 15 στις 3/11/2016
author
Ανδρας / 50 / Σε σχέση
Ν. Σερρών / Σέρρες

Παράθεση:
Σχόλιο # 14 από Paralia48

έρχονται νέα <<αξεσουάρ>> και αναζωογονείται και η σεξουαλική ζωή του ζευγαριού.

Η πίτσα και ο μουσακάς κανουν το τέλειο ερωτικό τετράγωνο

nikoslambr

# 16 στις 3/11/2016
author
Ανδρας / 49 / Διαζευγμένος
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 244

Οταν ερχονται μικρα παιδια, το ζευγαρι ''ξεχναει'' οτι ειναι αντρας και γυναικα κι οτι αυτο δεν πρεπει να αλλαξει ποτε. Το αλλο μεγαλο λαθος ειναι η σιγουρια οτι ''κατεχει'' ο ενας τον αλλο ως κτημα και οτι δεν χρειαζεται να τον βλεπει-διεκδικει καθημερινα σαν ενα αλλο ανθρωπο. Το ερμο το σωμα τι σεξ να κανει οταν βλεπεις τον αλλο και στην καλυτερη περιπτωση θελεις να τον φτυσεις...

eyaggelos2

# 17 στις 3/11/2016
author
Ανδρας / 33 / Ελεύθερος
Ελλάδα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 942

μια γυναικα θελει να κανει παντα με τον ιδιο αντρα σεξ εφ οσων αυτος μπορει να της εξασφαλισει τουλαχιστον ενα πιατο φαγητο για αυτη και τα παιδια της.

ενας αντρας δεν εχει κανεναν λογο να κανει σεξ με την ιδια γυναικα πανω απο μια φορα.
ειδικα αυτο το δευτερο το ξερουν πολυ καλα οι κορασιδες του φορουμ μας τα σχετικα θεματα ειναι πολλα μην βαλω λινγ ειναι βαρετα και παντα τα ιδια

Paralia48

# 18 στις 3/11/2016
author
Αλλη χώρα

Παράθεση:
Σχόλιο # 17 από eyaggelos2

ενας αντρας δεν εχει κανεναν λογο να κανει σεξ με την ιδια γυναικα πανω απο μια φορα.

Βαγγέλη, με ξαναεκπλήσεις!

Καλά, μικρός είσαι ακόμη, αλλά σ΄αυτά τα λίγα χρόνια ερωτικών εμπειριών, όλο σε γελάδες έπεφτες;

Αρέσει στο μέλος siopi13

Paralia48

# 19 στις 3/11/2016
author
Αλλη χώρα

Παράθεση:
Σχόλιο # 16 από nikoslambr

Το ερμο το σωμα τι σεξ να κανει οταν βλεπεις τον αλλο και στην καλυτερη περιπτωση θελεις να τον φτυσεις...

Ρε παιδιά, θα μας τρελάνετε σήμερα!

Ώρες ώρες μουρμουράω για τον δικό μου, αλλά εδώ βλέπω άλλα και τρομάζω! Να λέω ευτυχώς, ακόμη καλά είμαστε. Άκου να το φτύσεις...σιγά ρε φίλε τη γυναίκα σου;

Μερόπη, αυτό είναι άσχετο με το γάμο, μη φοβάσαι

Αρέσει στα μέλη Arxontoula_, siopi13

pigassos71

# 20 στις 3/11/2016
author
Ανδρας / 50 / Σε σχέση
Ν. Σερρών / Σέρρες

Παράθεση:
Σχόλιο # 19 από Paralia48