Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

συγκατοίκηση και γκρίνια

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

kapetanAristos

# 1 στις 8/11/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

συγκατοίκηση και γκρίνια

Εδώ και 6 μήνες μένουμε μαζί με την αρραβωνιαστικιά μου και έχουνε σπάσει τα νεύρα μου! Γυρίζω σπίτι μετά από 12 ώρες δουλειά  και με με τρώει η γκρίνια της.  Δεν έχει δουλειά και μέχρι ένα σημείο την καταλαβαίνω. Αλλά Όλο κάτι έχω κάνει λάθος, όλο κάτι ξέχασα , με το παραμικρό φασαρία! Γιατί  πάτησα με τα παπούτσια στο χαλί , γιατί δεν βοηθάω στις δουλειές , γιατί δεν παίρνω τα σκουπίδια  , λες και εγώ όλη μέρα είμαι σε κανένα μπαρ και πίνω μπύρες . σεξ  δυο φορές το μήνα στην καλύτερη γιατί τον περισσότερο καιρό ειμαστε πλακωμενοι

να τα διαλύσω όλα λόγω της γκρίνιας της ή όλες έτσι είναι ;

inioxos52

# 2 στις 8/11/2016
author
Ανδρας / 66 / Σε διάσταση
Ν. Θεσσαλονίκης / Πανόραμα
Θέματα: 27
Απαντήσεις: 7.282
'Aρεσαν+: 0%

Εζυγισθη, εμετρηθη, και ευρεθη κατωτερη των προσδοκιων σου δηλαδη.

Δεν χρειαζεται να ρωτας ρε φιλε.  Το αυτονοητο θα πραξεις. Εφοσον οι στιγμες της εντασης και των καυγαδων ειναι περισσοτερες απο της στιγμες της ηρεμιας και της ευχαριστησης, το διαλυεις ομορφα και ωραια, επιστρεφεις βερες και δωρα, και ψαχνεις προσεκτικοτερα αυτην την φορα για ενα αλλο κοριτσι κοντυτερα στα γραδα σου.

Απλο δεν ειναι? Γιατι λοιπον καθυστερεις ρωτωντας γνωμες? Εμεις θα ζησουμε μαυρη ζωη μαζι της?

Αρέσει στο μέλος broomstick
...Ναι στην χρηση των Ελληνικων στο διαδικτυο. Σε σας το λεω Ελληνολατρες, που εχετε ακομη Εγγλεζικα ψευδωνυμα. Και δεν εννοω την γραφη...

Enikos

# 3 στις 8/11/2016
author
Ανδρας / 77 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 25.038

Ναι.

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από kapetanAristos

συγκατοίκηση και γκρίνια

να τα διαλύσω όλα λόγω της γκρίνιας της 

Αρέσει στο μέλος Betty_83

---tsilipirdoni---

# 4 στις 8/11/2016
author
Γυναίκα / 54 / Σε σχέση
Ν. Σάμου / Αγιος Κήρυκας
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 917

Παράθεση:

MadameShuShu40

# 5 στις 8/11/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Μα.

Κατι ερωτήσεις ώρες ώρες! !!!

Arxontoula_

# 6 στις 8/11/2016
author
Γυναίκα / 55 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Σταυρός
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 1.744

Πριν περάσεις σε δραστικές λύσεις,

κάνε της δώρο τον

Οδηγό της καλής συζύγου

κι αν δεν δεις ανταπόκριση, ε, τη χωρίζεις

Ενδεικτικά αναφέρω

Να έχεις το φαγητό έτοιμο. Φρόντισε να σκεφτείς από την προηγούμενη νύχτα για να έχεις ένα νόστιμο φαγητό να τον περιμένει. Αυτό θα του δείξει ότι τον σκεφτόσουν και ήθελες να τον ευχαριστήσεις. Οι περισσότεροι άνδρες πεινάνε όταν έρχονται στο σπίτι και η προσδοκία ενός ωραίου φαγητού, ειδικά του αγαπημένου του, θα τον κάνει να αισθάνεται ωραία και θα τον ξεκουράσει.

Ετοίμασε τον εαυτό σου. Ξεκουράσου 15 λεπτά ώστε να είσαι ξεκούραστη όταν φτάσει. Επιδιόρθωσε το μακιγιάζ, βάλε μια κορδέλα στα μαλλιά και δείξε όμορφη. Ήταν με πολλούς βαρετούς ανθρώπους όλη μέρα. Να είσαι ευδιάθετη και να του δείχνεις ενδιαφέρον. Χρειάζεται λίγο να του ανεβάζεις την διάθεση μετά από μια κουραστική ημέρα και αυτό είναι ένα από τα καθήκοντά σου.

Συμμάζεψε την ακαταστασία. Κάντε μια βόλτα στα κύρια μέρη του σπιτιού πριν φτάσει ο άνδρας σας και πέρασε με ξεσκονόπανο όλα τα τραπεζάκια. Τους κρύους μήνες του χρόνου πρέπει να έχεις έτοιμο το τζάκι για να ξεκουραστεί δίπλα του και να χαλαρώσει. Ο σύζυγός σου θα αισθανθεί ότι βρίσκεται στον έβδομο ουρανό της ξεκούρασης και τάξης και θα σου ανεβάσει και την δική σου διάθεση. Στο κάτω κάτω, όταν φροντίζεις για την άνεσή του θα αισθάνεσαι και μεγάλη προσωπική ικανοποίηση.

Ελαχιστοποίησε όλους τους θορύβους.
Την ώρα της άφιξής του εξαφάνισε τον θόρυβο από το πλυντήριο ρούχων ή την σκούπα. Δείξε χαρούμενη που τον βλέπεις. Χαμογέλα του και δείξε την ειλικρινή σου επιθυμία να τον ευχαριστήσεις.

Άκουσέ τον. Μπορεί να έχεις πολλά πράγματα να του πεις αλλά δεν είναι η κατάλληλη στιγμή όταν έρχεται. Άφησε τον να μιλήσει. Θυμήσου πως τα δικά του θέματα είναι πιο σημαντικά από τα δικά σου. Αφιέρωσε το βράδυ σε αυτόν. Μην παραπονιέσαι αν έρθει στο σπίτι αργά ή βγει έξω για φαγητό ή άλλα μέρη διασκέδασης χωρίς εσένα. Αντίθετα, προσπάθησε να καταλάβεις την πίεση και το άγχος που έχει στον κόσμο του και ότι χρειάζεται πραγματικά να χαλαρώσει στο σπίτι του.

Ο στόχος σου: Προσπάθησε να εξασφαλίσεις ησυχία, τάξη και ηρεμία στο σπίτι όπου ο σύζυγός σου θα μπορεί να ανανεώσει τον εαυτό του στο σώμα και στο πνεύμα.

Μην τον υποδέχεσαι με παράπονα και προβλήματα. Μην παραπονιέσαι εάν αργήσει να έρθει ή μείνει και όλη την νύχτα έξω. Δες το σαν συνέπεια του τι μπορεί να πέρασε όλη μέρα. Κάνε τον να είναι άνετα. Βάλε τον να ξαπλώσει σε μια άνετη πολυθρόνα ή στο κρεβάτι. Έχε έτοιμο ένα κρύο ή ζεστό ποτό για αυτόν.

Τακτοποίησε το μαξιλάρι του και πρόσφερε την βοήθειά σου να του βγάλεις τα παπούτσια του. Μίλα με χαμηλή,απαλή και ευχάριστη φωνή.

Μην του κάνεις ερωτήσεις για το τι έκανε ή αμφισβητείς την ειλικρίνειά του. Θυμήσου ότι αυτός είναι ο αφέντης του σπιτιού και σαν τέτοιος θα διοικεί με δικαιοσύνη. Δεν έχεις δικαίωμα να τον αμφισβητείς.

Μια καλή σύζυγος ξέρει πάντα την θέση της.

Καλή τύχη!!

Αρέσει στα μέλη mars1981, panagiotismp90 και σε ακόμα 2 μέλη.
Σαν τα μπεκατσόνια θα πάμε..

inioxos52

# 7 στις 8/11/2016
author
Ανδρας / 66 / Σε διάσταση
Ν. Θεσσαλονίκης / Πανόραμα
Θέματα: 27
Απαντήσεις: 7.282

Ετσι ετσι. Διαβασε καλα φιλε μου τα πιο πανω, και αφου τα διαβασεις, θα ξυπνησεις με τις αγριοφωναρες της δικιας σου να κατεβασεις τα σκουπιδια...

Αρέσει στο μέλος Paralia48
...Ναι στην χρηση των Ελληνικων στο διαδικτυο. Σε σας το λεω Ελληνολατρες, που εχετε ακομη Εγγλεζικα ψευδωνυμα. Και δεν εννοω την γραφη...

paninos

# 8 στις 8/11/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

τα σκουπιδια της και σε αλλη παραλια.
το χαλι κρατησε το να το στρωσεις σε καμια που δεν θα σου τα σπαει.

metaldreamer

# 9 στις 8/11/2016
author
Ανδρας / 47 / Παντρεμένος
Αλλη χώρα
Θέματα: 8
Απαντήσεις: 1.361

Παράθεση:
Σχόλιο # 6 από Arxontoula_

κάνε της δώρο τον

Οδηγό της καλής συζύγου

Ενδεικτικά αναφέρω

Να έχεις το φαγητό έτοιμο. Φρόντισε να σκεφτείς από την προηγούμενη νύχτα για να έχεις ένα νόστιμο φαγητό να τον περιμένει. Αυτό θα του δείξει ότι τον σκεφτόσουν και ήθελες να τον ευχαριστήσεις. Οι περισσότεροι άνδρες πεινάνε όταν έρχονται στο σπίτι και η προσδοκία ενός ωραίου φαγητού, ειδικά του αγαπημένου του, θα τον κάνει να αισθάνεται ωραία και θα τον ξεκουράσει.

Ετοίμασε τον εαυτό σου. Ξεκουράσου 15 λεπτά ώστε να είσαι ξεκούραστη όταν φτάσει. Επιδιόρθωσε το μακιγιάζ, βάλε μια κορδέλα στα μαλλιά και δείξε όμορφη. Ήταν με πολλούς βαρετούς ανθρώπους όλη μέρα. Να είσαι ευδιάθετη και να του δείχνεις ενδιαφέρον. Χρειάζεται λίγο να του ανεβάζεις την διάθεση μετά από μια κουραστική ημέρα και αυτό είναι ένα από τα καθήκοντά σου.

Συμμάζεψε την ακαταστασία. Κάντε μια βόλτα στα κύρια μέρη του σπιτιού πριν φτάσει ο άνδρας σας και πέρασε με ξεσκονόπανο όλα τα τραπεζάκια. Τους κρύους μήνες του χρόνου πρέπει να έχεις έτοιμο το τζάκι για να ξεκουραστεί δίπλα του και να χαλαρώσει. Ο σύζυγός σου θα αισθανθεί ότι βρίσκεται στον έβδομο ουρανό της ξεκούρασης και τάξης και θα σου ανεβάσει και την δική σου διάθεση. Στο κάτω κάτω, όταν φροντίζεις για την άνεσή του θα αισθάνεσαι και μεγάλη προσωπική ικανοποίηση.

Την ώρα της άφιξής του εξαφάνισε τον θόρυβο από το πλυντήριο ρούχων ή την σκούπα. Δείξε χαρούμενη που τον βλέπεις. Χαμογέλα του και δείξε την ειλικρινή σου επιθυμία να τον ευχαριστήσεις.

Άκουσέ τον. Μπορεί να έχεις πολλά πράγματα να του πεις αλλά δεν είναι η κατάλληλη στιγμή όταν έρχεται. Άφησε τον να μιλήσει. Θυμήσου πως τα δικά του θέματα είναι πιο σημαντικά από τα δικά σου. Αφιέρωσε το βράδυ σε αυτόν. Μην παραπονιέσαι αν έρθει στο σπίτι αργά ή βγει έξω για φαγητό ή άλλα μέρη διασκέδασης χωρίς εσένα. Αντίθετα, προσπάθησε να καταλάβεις την πίεση και το άγχος που έχει στον κόσμο του και ότι χρειάζεται πραγματικά να χαλαρώσει στο σπίτι του.

Ο στόχος σου: Προσπάθησε να εξασφαλίσεις ησυχία, τάξη και ηρεμία στο σπίτι όπου ο σύζυγός σου θα μπορεί να ανανεώσει τον εαυτό του στο σώμα και στο πνεύμα.

Μην τον υποδέχεσαι με παράπονα και προβλήματα. Μην παραπονιέσαι εάν αργήσει να έρθει ή μείνει και όλη την νύχτα έξω. Δες το σαν συνέπεια του τι μπορεί να πέρασε όλη μέρα. Κάνε τον να είναι άνετα. Βάλε τον να ξαπλώσει σε μια άνετη πολυθρόνα ή στο κρεβάτι. Έχε έτοιμο ένα κρύο ή ζεστό ποτό για αυτόν.

Τακτοποίησε το μαξιλάρι του και πρόσφερε την βοήθειά σου να του βγάλεις τα παπούτσια του. Μίλα με χαμηλή,απαλή και ευχάριστη φωνή.

Μην του κάνεις ερωτήσεις για το τι έκανε ή αμφισβητείς την ειλικρίνειά του. Θυμήσου ότι αυτός είναι ο αφέντης του σπιτιού και σαν τέτοιος θα διοικεί με δικαιοσύνη. Δεν έχεις δικαίωμα να τον αμφισβητείς.

Καλή τύχη!!

Για [email protected] δε γράφει τίποτα το εγχειρίδιο?

Αρέσει στα μέλη panagiotismp90, siopi13 και σε ακόμα 2 μέλη.

Arxontoula_

# 10 στις 8/11/2016
author
Γυναίκα / 55 / Σε σχέση

Παράθεση:

Χρειάζεται λίγο να του ανεβάζεις την διάθεση μετά από μια κουραστική ημέρα και αυτό είναι ένα από τα καθήκοντά σου.
 Χαμογέλα του και δείξε την ειλικρινή σου επιθυμία να τον ευχαριστήσεις.
  προσπάθησε να καταλάβεις την πίεση και το άγχος που έχει στον κόσμο του και ότι χρειάζεται πραγματικά να χαλαρώσει στο σπίτι του.
 Κάνε τον να είναι άνετα. Βάλε τον να ξαπλώσει σε μια άνετη πολυθρόνα ή στο κρεβάτι.

Αν διαβάσεις λίγο προσεκτικά, εξυπονοείται από τα συμφραζόμενα.

Παράθεση:
Σχόλιο # 9 από metaldreamer

Αρέσει στα μέλη Froufrou787, ---tsilipirdoni--- και σε ακόμα 1 μέλος.

Enikos

# 11 στις 8/11/2016
author
Ανδρας / 77 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 25.038

Παράθεση:
Σχόλιο # 9 από metaldreamer

Αρέσει στο μέλος siopi13

eyaggelos2

# 12 στις 8/11/2016
author
Ανδρας / 33 / Ελεύθερος
Ελλάδα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 942

Παράθεση:

κάνε της δώρο τον

Οδηγό της καλής συζύγου

Ενδεικτικά αναφέρω

Καλή τύχη!!

πουφ!!!ξεχασες το βασικοτερο!!

παντα ετοιμη να ικανοποιησει στο κρεβατι τον συζυγο της.

πουφ απιστευτο, οτι το ξεχασες

MadameShuShu40

# 13 στις 8/11/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Metaldreamer

Επειδή εχει γραφει τον προηγουμενο αιώνα το εγχειρίδιό αυτά δεν λέγονται φόρα παρτιδα.

Αλλά κατι τετοιο λαμβάνεται με θρησκευτική ευλάβεια τρεις φορές ημηρεσιως!!!

Arxontoula_

# 14 στις 8/11/2016
author
Γυναίκα / 55 / Σε σχέση

Παράθεση:

συγκατοίκηση και γκρίνια

Εδώ και 6 μήνες μένουμε μαζί με την αρραβωνιαστικιά μου και έχουνε σπάσει τα νεύρα μου!

Παράθεση:

στις 5/2/2015

ομως τις αγαπαω ολες!

το βασικο προβλημα , οχι δικο μου , αλλα των γυναικων που εχω κατα καιρους στη ζωη μου ειναι οτι δεν τους ειμαι αφοσιωμενος. δεν το χοντραινω με ολες αλλα στο εξαμηνο εχω αρχισει να παιζω στο τσατ με οποια με φτιαξει ή λογω προσωπου ή λογω σωματος ή απο τον τροπο που γραφει , αμα με κανει να θελω να τη γνωρισω απο κοντα το σεξ δεν μπορω να το αποφυγω.σε αλλες εξηγω οτι ειμαι σε σχεση σε αλλες το κρυβω .αλλα αργα ή γρηγορα το ανακαλυπτουν και αλλες φευγουν και αλλες μενουν και προσπαθουν να με εχουν υπο ελεγχο ή στη γκρινια για να μην το ξανακανω. δεν το κανω για να τις πληγωσω .αλλα δεν ξερω και γιατι το κανω , ουτε πως να το κοψω το διπλο-τριπλο ταμπλο.καμμια ιδεα ?

μην αρχισετε να με στελνετε σε γιατρο. δεν παω.

Αμ πες μας βρε κάπτεν οτι είσαι στο εξάμηνο, μην πονοκεφαλιάζουμε ασκόπως...

Αρέσει στα μέλη methismeno_troufaki, mili10 και σε ακόμα 4 μέλη.
Σαν τα μπεκατσόνια θα πάμε..

metaldreamer

# 15 στις 8/11/2016
author
Ανδρας / 47 / Παντρεμένος
Αλλη χώρα
Θέματα: 8
Απαντήσεις: 1.361
12 ώρες δουλειά... χμμμ

QuietMan_1972

# 16 στις 8/11/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Ψάξε βρες από που προέρχεται όλη αυτή η συμπεριφορά. Μην μένεις αμέτοχος και θεατής. Δεν είσαι ένας απλός περαστικός, ούτε επισκέπτης στο σπίτι σου. Επικοινώνησε μαζί της. Μίλα της.

Πάρε αποφάσεις μόνο όταν διαπιστώσεις ότι πλέον έχεις φθάσει στα όριά σου και ότι πλέον θέλεις να αλλάξεις σελίδα.

Παράθεση:

συγκατοίκηση και γκρίνια

Εδώ και 6 μήνες μένουμε μαζί με την αρραβωνιαστικιά μου και έχουνε σπάσει τα νεύρα μου! Γυρίζω σπίτι μετά από 12 ώρες δουλειά  και με με τρώει η γκρίνια της.  Δεν έχει δουλειά και μέχρι ένα σημείο την καταλαβαίνω. Αλλά Όλο κάτι έχω κάνει λάθος, όλο κάτι ξέχασα , με το παραμικρό φασαρία! Γιατί  πάτησα με τα παπούτσια στο χαλί , γιατί δεν βοηθάω στις δουλειές , γιατί δεν παίρνω τα σκουπίδια  , λες και εγώ όλη μέρα είμαι σε κανένα μπαρ και πίνω μπύρες . σεξ  δυο φορές το μήνα στην καλύτερη γιατί τον περισσότερο καιρό ειμαστε πλακωμενοι

somebody961

# 17 στις 8/11/2016
author
Ανδρας / 60 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 100
Απαντήσεις: 12.017

Παράθεση:

Εδώ και 6 μήνες μένουμε μαζί με την αρραβωνιαστικιά μου και έχουνε σπάσει τα νεύρα μου! Γυρίζω σπίτι μετά από 12 ώρες δουλειά  και με με τρώει η γκρίνια της.

Σε τι να σου απαντήσουμε; Στο γιατί γυρνάς σπίτι
ή στο γιατί
όταν γυρνάς σπίτι, βρίσκεις την ίδια εκεί;

Αρέσει στα μέλη broomstick, star-dust και σε ακόμα 2 μέλη.

Paralia48

# 18 στις 8/11/2016
author
Γυναίκα / 55 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 29
Απαντήσεις: 9.580

Καλά έχω πεθάνει στα γέλια με τις οδηγίες. ορισμένες τις βρίσκω καλές, αλλά ...πολύ γέλιο ρε παιδί μου! ...ο αφέντης του σπιτιού!
Εγώ τα βγάζω λίγο με λογαριασμό. Εσύ δουλεύεις φίλε 12 ώρες στο μεροκάματο, εγώ έχω την υποχρέωση να εργαστώ στο σπίτι, στις υπηρεσίες, τράπεζες, μαστόρια κ.λ.π.Αν εργαζόταν η γυναίκα, το αντίστοιχο θα ίσχυε για τον...<<αφέντη>>!.
Αλλά συμφωνώ απολύτως, ότι η γρίνια σκοτώνει τον έρωτα. Επομένως, τι ρωτάς;

και για να μην πας αμέσως στα άκρα, πες της το στα ίσα <<ξέρεις, με πρήζει η γρίνια και δεν περνώ καλά μαζί σου. Αν είναι να φάμε τα μουστάκια μας και να με πρήξεις μια ζωή, ας το αφήσουμε από τώρα που είναι ακόμη νωρίς>>. Και δες πώς θα αντιδράσει

syntrofissa-Klelia

# 19 στις 8/11/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

το ποσο ζηλευω τις γυναικες που εχουν σοβαροτερα πραγματα να κανουν απο το να γκρινιαξουν...

δε λεγεται...

Paralia48

# 20 στις 8/11/2016
author
Γυναίκα / 55 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 29
Απαντήσεις: 9.580

Παράθεση:
Σχόλιο # 19 από syntrofissa-Klelia

το ποσο ζηλευω τις γυναικες που εχουν σοβαροτερα πραγματα να κανουν απο το να γκρινιαξουν...

δε λεγεται...

κι εσύ γκρινιάρα Κλέλια μου;

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε