Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

με χωρισε και δε θελει καν να μου μιλησει

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

IM____

# 21 στις 18/11/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από pilatesw

με χωρισε και δε θελει καν να μου μιλησει

Γεια σας, έχω ένα τεράστιο πρόβλημα που σίγουρα θα φανεί σε όλους απλό και ασήμαντο. Για τον καθε ενα ομως το προβλημα του ειναι και το πιο σημαντικο. Ειμαι 36 χρονων κι εκεινη 24. Γνωριστηκαμε στη δουλεια. Καταλαβα αμεσως οτι θα την ερωτευτω και οτι θα κλαψω πολυ για εκεινη. Αρχισαμε να μιλαμε και αναπτυχθηκε κατι αναμεσα μας. Βγηκαμε, έγινε ότι εγινε απο την πρωτη εξοδο. Ξεκινησαμε χαλαρα, απλα να περναμε καλα λεγοντας και οι δυο οτι δεν μπορουμε να κανουμε σχσεση λογω διαφορας ηλικαις και διαφορα τετοια. βγαιναμε, περναουσαμε καλα, ειμασταν χαλαροι στην αρχη και σιγα σιγα αρχισαν οι ζηλιτσες και οι χαριτωμενιες δυο ανθρωπων που εχουν σχεση. Δε λεγαμε βεβαια οτι εχουμε σχεση. Ενω εκεινη ηταν υποτιθεται απο τους ανθρωπους που δε θελουν σχεση και πιεζονται μεσα σε αυτες και θελει να περναει καλα μονο, σιγα σιγα αρχισε να λεει μεγαλα λογια, οτι ερωτευτηκε οτι φοβαται οτι θα με χασει, οτι θελει να μεινουμε μαζι κτλ κτλ. Εγω εχοντας δαγκωσει για τα καλα τη λαμαρινα της ελεγα πως αολα αυτα ειναι αντιθετα απο οσα μου ελεγε και πως ειναι ενθουσιασμος και να μην τα λεει γιατι θα τα πιστεψω και μετα θα εχουμε προβλημα. Επεμενε και περνουσαμε καλα, υπηρχε χημεια παντου, υπηρχε ερωτας, υπηρχαν ολα εκεινα που σε πειθουν οτι οκ αυτο δεν ειναι μκια απλη ξεπετα οπως λεγαμε αλλα κατι ποιο ουσιαστικο και βαθυ. και ολα αυτα μεσα σε 3-4 μηνες. Ξαφνικα αρχισε να μου λεει οτι πιεζεται οτι εχει φρικαρει στη σχεση και οτι δε νιωθει οπως ενιωθε. ψιλοτσακωθηκαμε ή μαλλον ψυχρανθηκαμε λογω του οτι οντως την πιεζα να βρεθουμε να συζητησουμε και το απεφευγε. Δεν το χειριστηκα καλα και την πιεσα. εκανα βλακειες κρατωντας μουτρασ που εβγαινε με τις φιλες της και ζηλευα πολυ. Εκεινη παρολο που της ειχαν φυγει οσα ενιωθες απο οτι ελεγε εξακολουθουσε να ζηλευει. Βγηκαμε να συζητησουμε και της την ειπα. της ειπα οτι παιζει μαζι μου και διαφορα. Χωρις να τσακωθουμε. Ηρεμα της εξηγουσα την αποψη μου για το τι εγινε κι εκεινη δε μιλουσε. ειπε πως δε φταιω εγω, ειμαι καλο παιδι κτλ κτλ και πως δε νιωθει οπως ενιωθε και νμα το τελειωσουμε. Με διελυσε. Εφυγε αφηνοντας ενα παραθυρο να ξαναβρεθουμε. την πιεσα πολυ σε μηνυματα να βρεθουμε απλι να προσπαθησουμε, να το συζητησουμε. Δεν ηθελε. Ελεγε οκ καποια στιγμη κι εγω την πιεσα παρα πολυ. μιλουσαμε μονο απο μηνυματα και τρελαθηκα. Δεν ηθελα μηνυματα, δε μπορω τα μηνυματα ζητουσα πιεστικα μια συναντηση να μιλησουμε σαν ανθρωποι. νευριασα της μιλσηα ασχημα, με μπλοκαρε απο παντου, fb viber κτλ. Τη ρωτησα αν εχει προχωρησει και εχει βρει κατι αλλο και μου ειπε δε θελει να το συζητησει και πως αυτο δε σημαινει ουτε ναι ουτε οχι. Δε μπορουσα να το διαχειριστω και ουτε τωρα μπορω. Την πετυχα στη δουλεια και της ειπα καλα δε μπορουσες να μου απαν τησεις απλα οτι εχεις βρει κατι αλλο; η απαντηση ηταν οχι δε μπορουσα να σου πω κατι τετοιο. Στη δουλεια αν την πετυχω γιατι ειμαστε σε αλλα τμηματα αυτο θα ειναι για κανενα 5λεπτο και αυτο συνηθως οχι μονοι μας. την πιεσα πολυ να μιλησουμε. ημουν χαλια ενα ρακος. Μετα απο λιγες μερες σε ενα διαλειμμα στη δουλεια ηταν εξω μια φιλη της και μου λεει εισαι ετσι για αυτο που ξερω; τρελαθηκα. Εγω για να την προστατευσω δεν ειχα πει σε κανεναν τπτ. και μου λεει ξερω οτι χωρισατε γιατι τσακωνοσασταν και τωρα δεν της μιλας κι εκεινη φοβαται μην το μαθουν στη δουλεια. της ειπα δε θα πω τπτ στην κοπελα για να μην την εκθεσω. Η φιλη της εμμεσως πλην σαφως μου ειπε πως εκεινη εχει προχωρησει με αλλον ή τουλαχιστον αυτο καταλαβα. Δεν αντεξα της εστειλα μνμ οτι οκ δε με γουσταρει αλλα να μη λεει βλακειες για μενα. Μου ασπαντησε να της πω τι εννοω για να εξηγηθει και της ειπα πως θα εξηγηθει αν θελει απο κοντα και μονο και οχι με μηνυματα. δεν ηθελε. της μιλησα ασχημα την εβρισα και μου ειπε δε μου ξαναμιλαει. την επομενη κιολας μερα εχω μετανιωσει που την εβρισα και σκεφτομαι αν τη δω στη δουλεια να της πω οκ τελος και ολα καλα δε σου ξαναμιλαω. οντως τη βλεπω οπως σχολαγε και παω να την πλησιασω και τσιριζε στο δρομο να την αφησω και οτι δε θελει να τσακωθει μαζι μου. φωναζε συνεχεια. κρατουσα μια σοκολατα και της τη δινω και της λεω τελος και ολα καλα και την πεταξε κι εφυγε. περασε μια εβδομαδα. την ειδα πεντε εξι φορες σε καποια διαλειμματα αλλα δεν την κοιταξα καν. η μονη επαφη που ειχαμε ηταν 2 mail που της εστειλα για θυεματα δουλειας. τα οποια βεβαια δεν ειχα κανενα λογω να στειλω απλα της τα εστειλα γιατι ηξερα με τι κομματι ασχολειται και επειδη ειναι καινουργια δεν ηξερε καποιους ορους στο αντικειμενο. καμμια απαντηση. προχθες την πετυχα σε διαλειμμα. πηγα κοντα και της λεω πειραζει να κατσω εδω; και μου λεει αν κατσεις εδω να φυγω θα παω απο εκει. και της λεω τοσο κακο σου εχω κανει; τοσο προβλημα σου δημιουργω; και της κανω καταλαβαινω οτι σε πιεσα και θελω να απολογηθω και μου λεει οχι μονο. προφανως οχι μονο οτι την πιεσα αλλα επειδη της μιλησα και ασχημα. και μου λεει δε θελω να μιλησουμε, εχω προβλημα και δε θελω να σε βλεπω, ασε να περασει ο καιρος να μου φυγει και να μην εχω προβλημα να σε βλεπω. και της λεω θελω απλα να μιλησουμε δεκα λεπτα να απολογηθω. δε θελω κατι απο εσενα, δε θελω να ειμαι μαζι σου, δε θελω τπτ κι εκει με διακοπτει και λεει το ξερω. και συνεχιζω θελω μονο να μιλησουμε δεκα λεπτα να απολογηθω για να ειμαι ενταξει με εμενα. και μου λεει εγω δε θελω και δενε χουμε τπτ να πουμε και της λεω εχω εγω. θελω να τα πω για να ειμαι ενταξει με τον εαυτο μου γιατι εχω κανει λαθη. μετα ηρθε μια αλλη απο τη δουλεια και δε μπορυσαμε να πουμε κατι και της ελεγα για ενα λαθος που εκανε και της ειχα στειλει μειλ πως το εστειλα απλα να ξερει και πως δεν ειχα αλλη προθεση και μιλησαμε για αυτο και το τι εγινε στο περιστατικο. και μετα η αλλη ειχε σχολασει και δεν εφευγε κι εγω επρεπε να μπω απο το διαλειμμα και της λεω μπορω να σου πω κατι προσωπικο; και κανει η αλλη εγω φευγω χαχαχαχα. και της λεω θες οταν σχολασεις να βρεθουμε δεκα λεπτα να μιλησουμε και μου λεει ειδικα σημερα δε γινεται θα παω στον αδερφο μου. και της λεω θα σε παω εγω. οχι μου λεει. της λεω αυριο; και μου λεει δεν αφηνουμε λιγο καιρο να περασει; και της λεω συγγνωμη συγγνωμη εχεις δικο κι εφυγα. γενικα ηταν αταραχη και γενικοτερα δειχνει οτι ειναι καλα και μια χαρα και βγαινει και μιλαει και γελαει με ολους τους αλλους. Εγω πιστευω οτι εχει κανει κατι με καποιον αλλο στη δουλεια και δε θελει να μαθευτει κατι.  Αυτο που με πληγωνει και δεν καταλαβαινω ειναι γιατι αφου δεν την νοιαζει καθολου για μενα και δεν ενδιαφερεται και εχει ξεχασει ολα οσα εγιναν, δε μου δινει απλα δεκα λεπτα να της πω πεντε πραγματα και να απολογηθω για να ειμαι καλα με τον εαυτο μου. Δε ξερω τι να κανω. την εχω ερωτευθει, τη θελω σαν τρελος αλλα ταυτοχρονα ξερω οτι δεν κανει για μενα και δεν αξιζει και δεν ενδιαφερεται. Δε ξερω τι να κανω. Δε θελω να το ξεπερασω. τη μια ειμαι ετσι την αλλη αλλιως. Κλαιω σα μωρο. φοβαμαι τον εαυτο μου οτι καμια μερα θα την αρπαξω και θα της πω θες δε θες θα με ακουσεις, θα της πω αυτα που θελω και δε ξερω τι θα κανω.. Πως γινεται αποο τη μια μερα στην αλλη να σου φερονται ετσι και να σε αγνοουν;

πιλάτεσβ είσαι ανεξέλεγκτος κυριολεκτικά.

Κι ενώ μας λες ότι αναγνωρίζεις τα λάθη σου, συνεχίζεις να τα επαναλαμβάνεις!

Από εμάς τι περιμένεις;

dio1991

# 22 στις 27/11/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Φ?λε μου θεματοθέτη παίρνω κι εγώ το θάρρος να σου πω κάποια πράγματα...

Μερικά πράγματα που περιέγραψες μου έχουν συμβεί στο παρελθόν κι εμένα,κι έπεσα για μια γυναίκα μεγαλύτερη κατά 5 χρόνια στα πατώματα.το ίδιο έλεγε κι εκείνη όχι σοβαρά κτλ.Σε αντίθεση με εμένα βλέπω πως δεν μπορείς να δεχτείς την ήττα σου,με αποτέλεσμα να την βρίζεις..(προσωπικά όταν είχα χωρίσει είχα κλειστεί στον εαυτό μου και μίλαγα στον καθρέφτη για ώρες,1 φορά μιλήσαμε άσχημα κι αυτό όταν άρχισε εκείνη να βρίζει)έκανα όμως άλλα λάθη ,παράδειγμα όσες φορές μου έστελνε μήνυμα της ζήταγα να βρεθούμε..κτλ.
Αγορίνα άκου να δεις,είσαι 11 χρόνια μεγαλύτερος μου. Ξέρω πολύ καλά τι θα σου ξημερώσει και πως...
1ον.Δεν θα δεχτείς να πας παρακάτω.2ον. Θα αρχίσεις να φοβάσαι και δεν θα  δείχνεις εύκολα εμπιστοσύνη.3ον. Δεν θα θέλεις να την ξεχάσεις.4ον. Θα περιμένεις για πάρα πολύ καιρό την απάντηση της η ένα της σημάδι...5ον. Δεν θα την ξεπεράσεις για τουλάχιστον 1 χρόνο. και θα γυρίζει στο μυαλό σου.6ον. εκείνη θα είναι το μέτρο σύγκρισης σου για όλες της επόμενες που θα έρθουν στον δρόμο σου.7ον. Θα σου αφήσει κάποιας μορφής απωθημένα και πάρα πολλά γιατί μέσα σου.
8ον. μετά από πολλούς μήνες θα χαίρεσαι ανά διαστήματα για το μάθημα που πήρες απο εκείνη.(αυτό που τώρα δεν μπορείς να δεις)9ον. Θα τα βρεις με τον εαυτό σου και δεν θα θέλεις να κοροιδέψεις καμία γιατί θα γνωρίζεις πως είναι.10ον. Θα περάσεις πάρα πολλούς μήνες στην μοναξιά σου μέχρι να τα ξανά βρεις με τον εαυτό σουκαι τότε θα έρθει η ευτυχία και πάλι μέσα σου.
ότι έκανες το έκανες καθαρά απο θέμα εγωισμού και γιαυτό την έχασες.οι σχέσεις είναι ένα παιχνίδι δύναμης και όποιος ανοίγει γρήγορα τα χαρτιά του χάνει.(θα έχεις ακούσει που λένε πως όσα λιγότερα ξέρουν για σένα τόσο πιο γοητευτικός γίνεσαι).Αυτή η πιτσιρίκα λοιπόν αν και είσαι ένας άνδρας 36 χρονών,θα σε κάνει να συμπεριφέρεσαι ως άνδρας!(όχι όμως τώρα...αυτό θα γίνει αργότερα και με τον χρόνο..όσο λοιπόν ο καιρός και οι μήνες περνάνε και δεν σε ψάχνει)Απο εδώ και στο εξής λοιπόν ,και στην επόμενη σου σχέση,σου λέω εγώ ο ίδιος πως η συμπεριφορά σου με της γυναίκες θα αλλάξει.δεν θα κρέμεσαι πάνω απο ένα τηλέφωνο,δεν θα παρακαλάς και δεν θα δίνεις πλήρης αναφορά για το τι κάνεις και τί έχεις στο μυαλό σου σε καμία.(δεν χρειάζεται να αλλάξεις εσύ κάτι στην συμπεριφορά σου,το κάνει η ίδια η ζωή για εσένα με τον πιο σκληρό της τρόπο.)
Απο εδώ και στο εξής ΕΣΥ θα μάθεις να ακούς, και όταν μια κοπέλα/ γυναίκα σου λέει ας το πάμε χαλαρά.θα ακούς αυτό που σου λέει και δεν φαντάζεσαι ότι ίσως στο μέλλον να αλλάξει.Αφού το ξεπεράσεις όλο αυτό, η ζωή θα σε επιβραβεύσει με  ένα πολύ όμορφο δώρο,το δώρο της προς σε εσένα θα είναι ένα μικρό καλαθάκι,που απο την στιγμή που θα στο προσφέρει εσύ θα το κρατάς στο χεράκι σου και δεν θα το αφήσεις ποτέ ξανά.όσα μεγάλα λόγια κιαν ακούσεις!
φαινομενικά άργησε η ζωή να σου χαρίσει αυτήν την πικρή εμπειρία..
Απο εδώ και στο εξής φίλε μου δεν χρειάζεται να πείσεις καμία γυναίκα να της αρέσεις,δεν χρειάζεται να ανοίγεις θέματα στο ίντερνετ,και προπάντων δεν χρειάζεται να παρακαλάς! 
Υ.Γ. Η κοπέλα στο είπε απο την αρχή. ΜΗΝ ΜΕ ΠΑΡΕΙΣ ΣΤΑ ΣΟΒΑΡΑ!Σαν να σου λέει Κοροίδεψε με όσο μπορείς το αξίζω... Τέτοια αυτοεκτίμηση είχε κι αυτή...τι να πω...
Αυτά ήταν τα  λόγια από έναν άνδρα 25 χρονών. 

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε
lastpost