Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Αιτηματα φιλιας

Σελίδα : 1

Freesoul7

# 1 στις 12/11/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Αιτηματα φιλιας

Γιατι καμια κοπελα δεν δεχεται αιτημα φιλιας απο αλλη κοπελα;;Ολες εδω μεσα αντρα ψαχνετε;;;

methismeno_troufaki

# 2 στις 12/11/2016
author
Γυναίκα / 32 / Σε σχέση
Ν. Ξάνθης / Ξάνθη
Θέματα: 12
Απαντήσεις: 20.565
'Aρεσαν+: 0%

Εσύ τον βρήκες! Άσε και τις άλλες να τον βρουν! Οοοοχου!! 

Και για να απαντήσω σοβαρά, προσωπικά σπάνια θα δεχτώ αίτημα φιλίας από άτομο, είτε είναι άντρας είτε είναι γυναίκα, που δεν έχω "μιλήσει" στο forum ή σε προσωπικό μήνυμα!
Αρέσει στο μέλος siopi13

Lioutsia

# 3 στις 12/11/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Θα συμφωνήσω με το troufaki...έχω σε εκκρεμότητα τουλάχιστον 60 αιτήματα φιλίας ...λειτουργώ όπως θα λειτουργούσα και εκτός site...αν δεν σε γνωρίσω πρώτα να δω ότι μπορώ να ταιριάξω μαζί σου, δεν μπορώ να σε κάνω φίλο μου...

Αλλά και να θέλω τη φιλία σου δεν θα δεχόμουν το αίτημά σου εδώ...είναι καθαρά εικονικό κι όχι ουσιαστικό και δεν σημαίνει τίποτα ιδιαίτερο για μένα.

Freesoul7

# 4 στις 13/11/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Ευχαριστω κοριτσια...απορια το ειχα κ ειπα να το ρωτησω!!Παρολα αυτα συμφωνω μαζι σας

Miranda_R5

# 5 στις 13/11/2016
author
Γυναίκα / 47 / Ελεύθερη
Ν. Δωδεκανήσου / Ρόδος
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 5

Χαχαχα...  Κ γω την έχω αυτή την  απορία...  Κ δε στέλνω  φοβουμενη τις πιθανές λάθος εντυπώσεις που θα κάνει... 

methismeno_troufaki

# 6 στις 13/11/2016
author
Γυναίκα / 32 / Σε σχέση
Ν. Ξάνθης / Ξάνθη
Θέματα: 12
Απαντήσεις: 20.565

Παλιά υπήρχαν τα θέματα αυστηρώς δια θήλεα και τα κορίτσια του forum κάναμε καλή παρέα... Οι καινούργιες δεν τα προλάβατε αυτά δυστυχώς...

Για να πάρετε μια ιδέα: http://www.sxeseis.gr/forum/40246/May-the-force-be-with-us-%CE%91%CF%85%CF%83%CF%84%CE%B7%CF%81%CF%89%CF%82-%CE%B4%CE%B9%CE%B1-%CF%84%CE%B1-%CE%B8%CE%B7%CE%BB%CE%B5%CE%B1-%CE%9D%CE%BF-147.php

Freesoul7

# 7 στις 13/11/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Χαχαχα... Κ γω την έχω αυτή την απορία... Κ δε στέλνω φοβουμενη τις πιθανές λάθος εντυπώσεις που θα κάνει...

Μιραντα γελασα πολυ με το σχολιο σου!!!Κ εγω το εχω σκεφτει να σου πω την αληθεια!

Miranda_R5

# 8 στις 14/11/2016
author
Γυναίκα / 47 / Ελεύθερη
Ν. Δωδεκανήσου / Ρόδος
Απαντήσεις: 5

Παράθεση:
Σχόλιο # 7 από Freesoul7

Χαχαχα... Κ γω την έχω αυτή την απορία... Κ δε στέλνω φοβουμενη τις πιθανές λάθος εντυπώσεις που θα κάνει... Μιραντα γελασα πολυ με το σχολιο σου!!!Κ εγω το εχω σκεφτει να σου πω την αληθεια!

Παράθεση:
Σχόλιο # 7 από Freesoul7

Χαχαχα... Κ γω την έχω αυτή την απορία... Κ δε στέλνω φοβουμενη τις πιθανές λάθος εντυπώσεις που θα κάνει... Μιραντα γελασα πολυ με το σχολιο σου!!!Κ εγω το εχω σκεφτει να σου πω την αληθεια!

Δυστυχώς ζούμε στην εποχή που ο καθένας φαντάζεσαι κ ερμηνεύει λάθος...   χαμογελάς σε κάποιον από ευγένεια...  Τον γουστάρεις κ του την πέφτεις! Λες καλημέρα σε περαστικο...  Σε περνάνε για τρελή!  Προσπαθείς να κάνεις νέους φίλους...  Αν είναι άντρας... Ψαχνεσαι!  Αν είναι γυναίκα...  Είσαι κρυφή!  Χα χα χα χα χα χα  και κάπως έτσι φτάσαμε στην απομόνωση κ αποξενωση!!!  

Αρέσει στο μέλος somebody961

achinos

# 9 στις 14/11/2016
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Μονακό
Απαντήσεις: 13.762

Ε καλά ρε κορίτσα, δεν πας να κάνεις φίλους όπως χαμογελάς σ έναν ξένο από ευγένεια.

Αν δεν έχετε κάτι πει, κάπως να σου φαίνονται αυτά που λέει
"πσσσ τι είπε το άτομο, πού τα ξέρει αυτά, ωραία τα λέει" π.χ. λέμε

ε, δεν γίνεσαι φίλος, ούτε καν εικονικός.
Να μην πω κ το άλλο, όταν ασούμε γράψει κάποιος κάτι, που ούτε να το βλέπω από μακριά δεν μπορώ
κ μετά αλλάξουν τα πιάνα κ τύχει να μου ρθει αίτημα 
 ενώ δε θυμάμαι τι έχει γράψει,
μου χει μείνει μόνο  η αίσθηση ότι δεν πρέπει να πλησιάζω
κ απορρίπτεται αστραπιαία.
Οχι πως έχει καμιά σημασία
αλλά έτσι κουβέντα να γίνεται

Αρέσει στο μέλος ---tsilipirdoni---

QuietMan_1972

# 10 στις 19/11/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Λοιπόν, μάλλον εδώ είναι το κατάλληλο θέμα. Τις τελευταίες μέρες αγωνίζομαι να καταλάβω διάφορα πράγματα που βλέπω μέσα στο site. Και δυστυχώς δεν καταλαβαίνω. Σημειώστε ότι δεν έχω ασχοληθεί ποτέ με sites τύπου facebook.

Λοιπόν απορίες:
1. Τι σημαίνει ότι ο Α γίνεται φίλος με την Β και η Β γίνεται φίλη με τον Α;
Έκατσα και κοίταξα κάποια γυναικεία προφίλ και βλέπω ένα τσούρμο από φίλους άντρες.
Όποιος έχει πολλούς φίλους κερδίζει κάτι;

2. Τι σημαίνει ότι ο Α δηλώνει δημόσια ότι είναι σε σχέση με την Β και η Β το επιβεβαιώνει πάλι δημόσια;
Ή εγώ έχω χάσει επεισόδια ή μάλλον έχω μείνει σε άλλες εποχές;

3. Άλλο πάλι. Τα δώρα. Τι είναι αυτά τα δώρα; Προφίλς τίγκα στα δώρα...
Όποιος δίνει δώρα ή παίρνει δώρα σημαίνει κάτι;

4. Ο Πίνακας. Τι στην ευχή είναι πάλι αυτός ο Πίνακας; Προσφέρει κάτι;

5. Και ένα τελευταίο. Αναζητώ το σημείο εκείνο όπου κάποιος δηλώνει "καπνιστής" ή "αντικαπνιστής". Υπάρχει αυτό ή όχι;;;

IM____

# 11 στις 19/11/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 10 από QuietMan_1972
1. Τι σημαίνει ότι ο Α γίνεται φίλος με την Β και η Β γίνεται φίλη με τον Α;
Έκατσα και κοίταξα κάποια γυναικεία προφίλ και βλέπω ένα τσούρμο από φίλους άντρες.
Όποιος έχει πολλούς φίλους κερδίζει κάτι;

Πιθανόν ορισμένα άτομα, έχοντας πολλούς έστω διαδικτυακούς φίλους, να νιώθουν περισσότερη ασφάλεια. Ίσος να θέλουν να δείξουν έτσι πως είναι αρεστοί. Καθένας λοιπόν, όλο και κάτι έχει να κερδίσει από αυτό.

Παράθεση:

2. Τι σημαίνει ότι ο Α δηλώνει δημόσια ότι είναι σε σχέση με την Β και η Β το επιβεβαιώνει πάλι δημόσια;
Ή εγώ έχω χάσει επεισόδια ή μάλλον έχω μείνει σε άλλες εποχές;

Πολύ καλή ερώτηση! Ένας από τους λόγους, για τους οποίους δύο άτομα δηλώνουν δημόσια τη σχέση τους (όπως και άλλες δημοσιεύσεις προσωπικών δεδομένων), είναι η ανάγκη να μοιραστούν με άλλους ανθρώπους το γεγονός.

Ένας άλλος λόγος που γίνεται αυτό είναι με σκοπό να ενημερώσουν το κοινό για το ότι πλέον δεν είναι διαθέσιμοι, οπότε καλό θα ήταν να μην "του/της την πέσεις" (απ' όσο ξέρω αυτό το επιδιώκουν συνήθως άτομα συγκεκριμένου φύλου).

Παράθεση:

3. Άλλο πάλι. Τα δώρα. Τι είναι αυτά τα δώρα; Προφίλς τίγκα στα δώρα...
Όποιος δίνει δώρα ή παίρνει δώρα σημαίνει κάτι;

Τα δώρα προφανώς και φανερώνουν το ενδιαφέρον του ενός προς τον άλλο άνθρωπο. Τώρα σχετικά με το τι ενδιαφέρον είναι αυτό, είναι άλλο θέμα.

Παράθεση:

4. Ο Πίνακας. Τι στην ευχή είναι πάλι αυτός ο Πίνακας; Προσφέρει κάτι;

Εδώ δεν καταλαβαίνω σε τι αναφέρεσαι ακριβώς.

Παράθεση:

5. Και ένα τελευταίο. Αναζητώ το σημείο εκείνο όπου κάποιος δηλώνει "καπνιστής" ή "αντικαπνιστής". Υπάρχει αυτό ή όχι;;;

Το κάπνισμα είναι μία μορφή εξάρτησης. Θα μπορούσαν να υπάρχουν σημεία στα οποία να φανερώνει κανείς ότι είναι πότης, τζογαδόρος κλπ κλπ. Δεν ξέρω αν και κατά πόσο θα βοηθούσε γενικά στο προφίλ.

QuietMan_1972

# 12 στις 20/11/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Θα σταθώ μόνο στο κάπνισμα γιατί όλα τα υπόλοιπα δεν βλέπω να χρησιμεύουν σε κάτι.

Το κάπνισμα για πάρα πολλούς ανθρώπους είναι λόγος απόρριψης.
Θα έπρεπε με κάποιο τρόπο τα μέλη να δηλώνουν αν είναι καπνιστές ή όχι.
Όπως δηλώνονται όλα τα άλλα θα έπρεπε να δηλώνεται και αυτό.
Ιδιαίτερα αρνητικό σημείο του χώρου.

achinos

# 13 στις 20/11/2016
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Μονακό
Απαντήσεις: 13.762

Αν κ είμαι κυρίως του φορουμ, πραγματικά είναι άλλο να δηλώνει κάποιος καπνιστής κ άλλο να μην το κάνει.

Ο πίνακας είναι για να γράφεις εξυπνάδες στους φίλους σου, να ξέρουν τι μούτρο είσαι.
Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε