Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Χριστούγεννα

Επιλέξτε σελίδα: (1-9)
Σελίδες 123456789

wish_

# 21 στις 22/11/2016
author
Γυναίκα / 36 / Ελεύθερη
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 3.304
'Aρεσαν+: 0%
πωπω φέτος δεν εχω καθόλου διάθεση...το μόνο που μ΄αρέσει είναι που στόλισαν την πόλη και είναι όμορφα και ξεχνιέσαι λίγο κάνοντας τη βόλτα σου.
κατά τ΄αλλα δε με νοιάζει να πάω πουθενά γιατί δεν παίζει,ουτε ν ασχοληθώ με φαγητά και δώρα.Μου τι δίνει ότι θα γινεται χαμός στο κέντρο,μαγαζιά και στα σουπερ μάρκετ.
Γενικά θεωρω τις γιορτές αυτές οικογενειακές παρόλα αυτά φέτος δεν ξερω τι θα θέλα εκτός από ένα κουτί μελομακάρονα και ν΄αράξω ήσυχα.

Tzanetoyla

# 22 στις 22/11/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Ευχαριστώ πολύ με κάλυψες απόλυτα σε όλα να είσαι καλά !!!

Παράθεση:
Σχόλιο # 18 από tangerinedream

...τα Χριστούγεννα μου προσφέρουν πάντα απλόχερα τις αισθήσεις των γιορτών των παιδικών μου χρόνων και της νιότης μου...αισθήσεις γλυκειές και τρυφερές, αισθήσεις και εικόνες γεμάτες λαμπερά και χαμογελαστά πρόσωπα, όμορφες μουσικές, πολύχρωμα φώτα, πολλές ημέρες παιγνιδιού και ανεμελιάς και γλυκειές ευωδιές...όντως κάθε χρόνο έρχονται όλο και πιο γρήγορα ή εγώ πηγαίνω κοντά τους πιο γρήγορα; ...ότι κι άν συμβαίνει απο τα δυο ελπίζω να μην οφείλεται στο ότι μεγαλώνω...δεν έχουν και τοση σημασία γλυκειά μας "τζανετούλα" οι αρνητικές απαντήσεις στο χαρμόσυνο και γιορταστικό θέμα σου...αυτό που είναι σημαντικό είναι αυτό που νιώθεις εσυ κάθε φορά που έρχονται τα Χριστούγεννα στην καρδιά σου και πως εσυ θα επιλέξεις να ζήσεις τις στιγμές αυτών των Χριστουγέννων... :-)   

Tzanetoyla

# 23 στις 22/11/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Αυτό αγαπητή φίλη δεν απασχολεί μόνο εσένα, πολλούς από εμάς δυστυχώς τα πράγματα είναι πολύ δύσκολα, αναπολώ πολύ τα χρόνια που γελάγαμε και ας μη είχαμε πολλά , χαιρόμασταν με τα απλά πράγματα αυτό μου λείπει πολύ ...

Παράθεση:
Σχόλιο # 17 από syntrofissa-Klelia

μεγαλη αληθεια!

κι εμενα με απασχολει πολυ  αυτες τις μερες... το θεμα σου.

αν ειχα δουλεια , λεφτα και αδεια στα εξωτερικα θα 'θελα  . με δυο ανθρωπους δικους μου. 

αλλα δεν. 

αντε παλι φιλιά "αγαπης" με ανθρωπους  που θες να χαστουκισεις...

tangerinedream

# 24 στις 22/11/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

@ wish
...εγώ θα σου έστελνα και ένα μεγάλο κουτί με δίπλες πνιγμένες με εξαιρετικό μέλι και πασπαλισμένες με μπόλικα τριμμένα εφετινά ολόφρεσκα καρύδια!!!

...εγώ θα σου έστελνα και ένα μεγάλο κουτί με δίπλες πνιγμένες με εξαιρετικό μέλι και πασπαλισμένες με μπόλικα τριμμένα εφετινά ολόφρεσκα καρύδια και φρεσκοτριμμένη κανέλλα!!!

tangerinedream

# 25 στις 22/11/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

...α και πολλούς σοκαλατένιους Αγιοβασίληδες που θα έχουν στους σάκκους τους μικρές καραμελένιες καρδούλες...άν ακόμη η διάθεσή σου παραμείνει χαμηλή τοτε θα "αναγκαστ'ω" να ανέβω ο ίδιος Θεσσαλονίκη!!!

anassa_

# 26 στις 22/11/2016
author
Γυναίκα / 59 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Απαντήσεις: 3.136

Φέτος  νομίζω πως θα περάσω υπέροχα Χριστούγεννα  

Θα  αρχίσουν στις 5 Δεκεμβρίου που φεύγω  για  Γερμανία ,όπου  θα  ετοιμάσω/σουμε  
το πάρτυ  γενεθλίων του  εγγονού  μου    και   θα  χορτάσω  για μερικές  ημέρες  την  οικογένεια της   κόρης  μου ...  με  μεγαλη  συμμετοχή   στο  μαγείρεμα  και  στη  φροντίδα τους.

Θα τελειώσουν  στις   15  Ιανουρίου   με  ένα 4ήμερο   στη  Ρώμη.

Μετά  θα  υποδεχθώ  το  παλληκάρι  μου  ( γιος) από  το  8 μηνο  ταξίδι  του   που  σημαίνει  γιορτή  κατ' εξακολούθηση...

Εύχομαι   όλοι  να   περνάτε  όπως   επιθυμείτε  την  κάθε   μέρα  σας  !   

Τζανετούλα   να   δεις   που  επειδή  το   επιθυμείς  τα  Χριστούγεννά  σου   θα  είναι

ΤΕΛΕΙΑ  ! 
Αρέσει στα μέλη siopi13, __HBH__

tangerinedream

# 27 στις 22/11/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

...πωπω τα Χριστούγεννά σου θα είναι σχεδόν παραμυθένια!!! ...σου εύχομαι ολόψυχα να απολαύσεις κάθε στιγμή και να επιστρέψεις επάνω σε ένα χρυσοϋφασμένο και πολύκομπο χαλί πυκνής ευτυχίας!!! ...(και εννοώ επιστρέφοντας να μην πατάς επάνω στη γή [απο την πυκνή και συμπαγή αίσθηση της ευτυχίας σου) αλλά να παρεμβάλλεται μεταξύ των πελμάτων σου και του εδάφους το χαλί που ανέφερα πριν!!!]...

tangerinedream

# 28 στις 22/11/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

...ένα παρόμοιο "χαλί" θα ήθελα να υποδεχτεί το βάρος του σώματος της γλυκειάς μας "γουϊσς" την γιορταστική περίοδο -και όχι μονο- και να της αλλάξει ολοκληρωτικά τη διάθεση...και αυτή είναι η Χριστουγεννιάτικη ευχή μου για εκείνη!!!

anassa_

# 29 στις 22/11/2016
author

Πάντα   ευγενικός  και  τρυφερός  ! Σχεδόν     ΠΑΙΔΙ   !   σου  εύχομαι   πάντα   ευτυχία       όπως 

την   εννοείς   και  την  εύχεσαι για   ΕΣΕΝΑ  !  

Παράθεση:
Σχόλιο # 27 από tangerinedream

...πωπω τα Χριστούγεννά σου θα είναι σχεδόν παραμυθένια!!! ...σου εύχομαι ολόψυχα να απολαύσεις κάθε στιγμή και να επιστρέψεις επάνω σε ένα χρυσοϋφασμένο και πολύκομπο χαλί πυκνής ευτυχίας!!! ...(και εννοώ επιστρέφοντας να μην πατάς επάνω στη γή [απο την πυκνή και συμπαγή αίσθηση της ευτυχίας σου) αλλά να παρεμβάλλεται μεταξύ των πελμάτων σου και του εδάφους το χαλί που ανέφερα πριν!!!]...

siopi13

# 30 στις 22/11/2016
author
Γυναίκα / 58 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Καλλιθέα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 2.197

Γλυκια Ευχη απο την ψυχη σου βγαλμενη ...Σευχαριστουμε και εγω προσωπικα στην ανταποδιδω Καλη μου Να εισαι παντα καλα ...

Παράθεση:
Σχόλιο # 26 από anassa_

Εύχομαι   όλοι  να   περνάτε  όπως   επιθυμείτε  την  κάθε   μέρα  σας  !   

Τζανετούλα   να   δεις   που  επειδή  το   επιθυμείς  τα  Χριστούγεννά  σου   θα  είναι

ΤΕΛΕΙΑ  ! 

Αρέσει στο μέλος anassa_

anassa_

# 31 στις 22/11/2016
author

Παράθεση:
Σχόλιο # 30 από siopi13

Γλυκια Ευχη απο την ψυχη σου βγαλμενη ...Σευχαριστουμε και εγω προσωπικα στην ανταποδιδω Καλη μου Να εισαι παντα καλα ...

siopi13

# 32 στις 22/11/2016
author
Γυναίκα / 58 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Καλλιθέα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 2.197

Ναι , ετσι !!! Μακια  

Παράθεση:
Σχόλιο # 31 από anassa_

Αρέσει στα μέλη anassa_, giorgos170

sAvArA

# 33 στις 22/11/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Λοιπον τωρα

Ας πουμε και καμμια αληθεια...Γιατι το θεμα βλεπω οτι πηρε τροπήτετοια που οι αστειοτητες δεν σηκωνονται...τα χριστουγεννα θα τα περασω με τα υπεροχα παιδια μου, στην Ελβετια και συγκεκριμενα στην Γενευη οπου εκει εχει σπιτι ο πολυταλαντος πλουσιοτατος και γλυκυτατος συντροφος μου!!!Θα πεταχτουμε με τον αγαπημενο μου Αυστρια για ν ακουσουμε οπερα οπου ειμαι και λατρης ενω τα παιδια θα πανε να βρουν φιλους τους στην Γαλλια και συγκεκριμενα στη Λυων.Θα μαζευτουμε γυρω στις 3 του Γεναρη στο Αμστερνταμ για ψωνια να δουμε τουλιπες και να παρω γραμματοσημα στην ετησια συναντηση των συλλεκτων .Φευγοντας απο Ολλανδια και μεχρι τις 15 του ιανουαριου που θα γυρισουμε πισω Ελλαδα, το Λονδινο θα δεχτει εμενα και τον αγαπημενο μου στις αγκαλες του (τα παιδια θα επιστρεψουν Ελλαδα νωριτερα)Ειναι κριμα που θα χασουν το Λονδινο , μα εχουν να πανε κρητη στο γαμο ενος φιλου τους.Ευχομαι σε ολους σαςνα περνατε -σετετελειαμεσα απο τα βαθη τηε υπεροχης καρδιας μου!!!

Koula___

# 34 στις 22/11/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

τζανετούλα μη θυμώνεις

τα Χριστούγεννα έχουν και καλικάντζαρους

και άλλους συμπαθητικούς τύπους... χα?

Το μέλος Koula___ έχει επισυνάψει το αρχείο: kalikantzaroi-1-700x336.jpg (59.19KB)
Αυτό το αρχείο έχει γίνει download 48 φορές

anassa_

# 35 στις 22/11/2016
author

Το  μυαλό  σου είναι  υπέροχο  ... 

Τα  παιδιά  σου  επίσης    !  Επίσης   το  ένα  σου  έδωσε  την  ευκαιρία  να  ταξιδέψεις  !  

Η   δουλειά  σου   ό,τι  πιο  όμορφο   ...  

Είσαι   αεικίνητη   και  γερή     Τα   "Χριστούγεννά"  σου   πάντα   εκεί   που   επιλέγεις  !   

Την  καρδιά  σου   την  έχεις   εγκλωβισμένη   από   " φόβο "   μη  τυχόν  και   σε  πουν

γλυκιά  ή   γλυκερή   ...   Μάλλον     ...  τελικά   είναι  το  μόνο  "χαζό"  κομμάτι σου ... 

Ξέρεις   για   μένα  και  τα   υπέροχα παιδια  μου  . και   νομίζεις  πως  "διασκεδάζοντας "τις  

εντυπώσεις θα  με  πικάρεις       

Η   Ρώμη  ειναι  το  γαμήλιο  ταξιδάκι  μας   με  τον  υπεροχο  συζυγό  μου  !      

Νταξ  δεν  εχω  δει τα   παιδιά  σου   , ούτε  συ  τα  δικά  μου   αλλά   είναι   υπέροχα  

Όπως   τα  κουκουβαγάκια  της  κάθε   κουκουβάγιας  !  

Παράθεση:
Σχόλιο # 33 από sAvArA

Λοιπον τωραΑς πουμε και καμμια αληθεια...Γιατι το θεμα βλεπω οτι πηρε τροπήτετοια που οι αστειοτητες δεν σηκωνονται...τα χριστουγεννα θα τα περασω με τα υπεροχα παιδια μου, στην Ελβετια και συγκεκριμενα στην Γενευη οπου εκει εχει σπιτι ο πολυταλαντος πλουσιοτατος και γλυκυτατος συντροφος μου!!!Θα πεταχτουμε με τον αγαπημενο μου Αυστρια για ν ακουσουμε οπερα οπου ειμαι και λατρης ενω τα παιδια θα πανε να βρουν φιλους τους στην Γαλλια και συγκεκριμενα στη Λυων.Θα μαζευτουμε γυρω στις 3 του Γεναρη στο Αμστερνταμ για ψωνια να δουμε τουλιπες και να παρω γραμματοσημα στην ετησια συναντηση των συλλεκτων .Φευγοντας απο Ολλανδια και μεχρι τις 15 του ιανουαριου που θα γυρισουμε πισω Ελλαδα, το Λονδινο θα δεχτει εμενα και τον αγαπημενο μου στις αγκαλες του (τα παιδια θα επιστρεψουν Ελλαδα νωριτερα)Ειναι κριμα που θα χασουν το Λονδινο , μα εχουν να πανε κρητη στο γαμο ενος φιλου τους.Ευχομαι σε ολους σαςνα περνατε -σετετελειαμεσα απο τα βαθη τηε υπεροχης καρδιας μου!!!

Arxontoula_

# 36 στις 22/11/2016
author
Γυναίκα / 55 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Σταυρός
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 1.744

Οταν ήμουνα μικρή, δεν μου άρεσε ο τραχανάς.
Κι ακόμα δεν μου αρέσει, δηλαδή, αλλά όταν ήμουνα μικρή δεν πέρναγε και πολύ ο λόγος μου στα θέματα καθημερινού σιτηρεσίου, οπότε, κάθε που έβλεπα το πιάτο με τον τραχανά στο τραπέζι και γύριζα τα μούτρα, αναγκαζόμουν να ακούω το λογύδριο για "τα παιδάκια που πεινάνε στην Αφρική" (τότε είχαν πέραση τα παιδάκια της Αφρικής)

Αυτό με τα παιδάκια της Αφρικής, μου άφησε ένα βαθύ ενοχικό τραύμα, το οποίο στην εφηβεία μου προσπάθησα να το θεραπεύσω με μπιρόνια και πιτόγυρα, και νόμιζα οτι τα είχα καταφέρει, μέχρι που τα e-βηματά μου, με έφεραν στο χώρο τούτο της ομαδικής ψυχοθεραπείας.

Ε, δεν ήθελα και πολύ για να καταλάβω οτι αυτό που λένε οι e-ψυχολόγοι, οτι δηλαδή τα παιδικά τραύματα αφήνουν ανεξίτηλα τα σημάδια τους, δεν ήταν παπάρες για να έχουν κίνηση τα blogs και να τραβάνε πελάτες οι life coaches, αλλά αντιθέτως, ήταν η σκληρή πραγματικότητα.

Κάθε φορά (και είναι ελάχιστες οι φορές, στη μίζερη ζωή μου) που χαίρομαι και θέλω να το φωνάξω, έρχονται σαν τις μαύρες Ερινύες τα μαύρα παιδάκια της Αφρικής, να μου χαλάσουν το πάρτι.

Πηγαίνω ταξίδι; Βλέπω τον αστερισμό της Κασσιόπης από μια βουνοκορφή; Ερωτεύομαι; Τρώω ένα ταψί μελομακάρονα στην καθησιά μου; Φάααπ! Το μικρό παιδάκι από την Αφρική μου ρίχνει την ξανάστροφη για να με επαναφέρει: Δεν - έχεις - το - δικαίωμα - να - χαίρεσαι - και - να - το - δείχνεις.

Φέτος τα Χριστούγεννα, σχεδιάζω να περάσω όμορφα.
Ελπίζω και το παιδάκι από την Αφρική να περάσει το ίδιο.

Αρέσει στα μέλη ---tsilipirdoni---, siopi13
Σαν τα μπεκατσόνια θα πάμε..

anassa_

# 37 στις 22/11/2016
author

Ετσι   αυτό   από  την  υπέροχη  καρδιά  μου   γιατρέ   μου    

Παράθεση:
Σχόλιο # 36 από Arxontoula_

Οταν ήμουνα μικρή, δεν μου άρεσε ο τραχανάς.
Κι ακόμα δεν μου αρέσει, δηλαδή, αλλά όταν ήμουνα μικρή δεν πέρναγε και πολύ ο λόγος μου στα θέματα καθημερινού σιτηρεσίου, οπότε, κάθε που έβλεπα το πιάτο με τον τραχανά στο τραπέζι και γύριζα τα μούτρα, αναγκαζόμουν να ακούω το λογύδριο για "τα παιδάκια που πεινάνε στην Αφρική" (τότε είχαν πέραση τα παιδάκια της Αφρικής)

Αυτό με τα παιδάκια της Αφρικής, μου άφησε ένα βαθύ ενοχικό τραύμα, το οποίο στην εφηβεία μου προσπάθησα να το θεραπεύσω με μπιρόνια και πιτόγυρα, και νόμιζα οτι τα είχα καταφέρει, μέχρι που τα e-βηματά μου, με έφεραν στο χώρο τούτο της ομαδικής ψυχοθεραπείας.

Ε, δεν ήθελα και πολύ για να καταλάβω οτι αυτό που λένε οι e-ψυχολόγοι, οτι δηλαδή τα παιδικά τραύματα αφήνουν βαθιά τα σημάδια τους, δεν ήταν παπάρες για να έχουν κίνηση τα blogs και να τραβάνε πελάτες οι life coaches, αλλά αντιθέτως, ήταν η σκληρή πραγματικότητα.

Κάθε φορά (και είναι ελάχιστες οι φορές, στη μίζερη ζωή μου) που χαίρομαι και θέλω να το φωνάξω, έρχονται σαν τις μαύρες Ερινύες τα μαύρα παιδάκια της Αφρικής, να μου χαλάσουν το πάρτι.

Πηγαίνω ταξίδι; Βλέπω τον αστερισμό της Κασσιόπης από μια βουνοκορφή; Ερωτεύομαι; Τρώω ένα ταψί μελομακάρονα στην καθησιά μου; Φάααπ! Το μικρό παιδάκι από την Αφρική μου ρίχνει την ξανάστροφη για να με επαναφέρει: Δεν - έχεις - το - δικαίωμα - να - χαίρεσαι - και - να - το - δείχνεις.

Φέτος τα Χριστούγεννα, σχεδιάζω να περάσω όμορφα.
Ελπίζω και το παιδάκι από την Αφρική να περάσει το ίδιο.

MiltosRNLI1930

# 38 στις 22/11/2016
author
Ανδρας / 59 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αιγάλεω
Θέματα: 39
Απαντήσεις: 5.487

Τα φαγητα ποτε δεν μου εκαναν εντυπωση .Περιμενω τις γιορτες σαν μικρο παιδι .Να βλεπω τη στολισμενη πολη και ακουμπισμενος στο παραθυρο να τρωω μια τουρτα με το κουταλι της σουπας 

Αρέσει στα μέλη anassa_, ---tsilipirdoni---

1Christina

# 39 στις 22/11/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Εχω κατι (κεντροευρωπαιους) φιλους που καπως ετσι παιρνουν τα χριστουγεννα και οχι μονο...και σιγα το γκλαμουρ!!! Ουτε οι ιδιοι δε λενε οτι περνανε σουπερ ουτε και κανεις αλλος που τους βλεπει...και απεχουν πολυυυ απο την ευτυχια φυσικα

Μικροαστικα ονειρα ειναι ολα αυτα που και οταν και αν υλοποιηθουν τοτε καταλαβαινει κανεις οτι...δε λενε

Μια ενσταση μονο...τουλιπες στο αμστερνταμ το δεκεμβρη???

Προσωπικα το καλυτερο μου ειναι χριστουγεννα καπου που δεν εχουν (γιορταζουν) χριστουγεννα ουτε εχουν χειμωνα...το τελειο!!! Ειναι τα μονα "χριστουγεννα" που θυμαμαι τελικα

Παράθεση:
Σχόλιο # 33 από sAvArA

Λοιπον τωραΑς πουμε και καμμια αληθεια...Γιατι το θεμα βλεπω οτι πηρε τροπήτετοια που οι αστειοτητες δεν σηκωνονται...τα χριστουγεννα θα τα περασω με τα υπεροχα παιδια μου, στην Ελβετια και συγκεκριμενα στην Γενευη οπου εκει εχει σπιτι ο πολυταλαντος πλουσιοτατος και γλυκυτατος συντροφος μου!!!Θα πεταχτουμε με τον αγαπημενο μου Αυστρια για ν ακουσουμε οπερα οπου ειμαι και λατρης ενω τα παιδια θα πανε να βρουν φιλους τους στην Γαλλια και συγκεκριμενα στη Λυων.Θα μαζευτουμε γυρω στις 3 του Γεναρη στο Αμστερνταμ για ψωνια να δουμε τουλιπες και να παρω γραμματοσημα στην ετησια συναντηση των συλλεκτων .Φευγοντας απο Ολλανδια και μεχρι τις 15 του ιανουαριου που θα γυρισουμε πισω Ελλαδα, το Λονδινο θα δεχτει εμενα και τον αγαπημενο μου στις αγκαλες του (τα παιδια θα επιστρεψουν Ελλαδα νωριτερα)Ειναι κριμα που θα χασουν το Λονδινο , μα εχουν να πανε κρητη στο γαμο ενος φιλου τους.Ευχομαι σε ολους σαςνα περνατε -σετετελειαμεσα απο τα βαθη τηε υπεροχης καρδιας μου!!!

MiltosRNLI1930

# 40 στις 22/11/2016
author
Ανδρας / 59 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αιγάλεω
Θέματα: 39
Απαντήσεις: 5.487

Eδω

στο Σχεσεις το εχ

https://www.youtube.com/watch?v=gKK-tQwQZ1Y

στο Σχεσεις το εχω πει πολλες φορες να πανε αλλα δεν ακουει κανεις Στο τελος το Ιερατειο του Σχεσεις θα με περασει για τουριστικο πρακτορα .Παρτε τον πλουσιοτατο φιλο σας να πατε να δειτε μια μεσαιωνικη πολη. Κοντα στο Αμστερνταμ ειναι .Καντε και μια σταση στη Γανδη και στην Αμβερσα .

Παράθεση:
Σχόλιο # 33 από sAvArA

Αρέσει στο μέλος ---tsilipirdoni---
Επιλέξτε σελίδα: (1-9)
Σελίδες 123456789
Δεν μπορείτε να απαντήσετε