Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

παντρεμενη με "εραστη"

Επιλέξτε σελίδα: (1-4)
Σελίδες 1234

kaiti26

# 1 στις 7/12/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

παντρεμενη με "εραστη"

ειμαι 26 χρονων και ενα χρονο παντρεμενη.παντα ειχα στο μυαλο μου,μια ηρεμη ζωη,με εναν ανθρωπο,που θα αγαπιομαστε,θα τα βρισκουμε,θα υπαρχει επικοινωνια.με τον αντρα μου λοιπον σε μια σχεση 5 χρονια,ολα κυλουσαν ομαλα,δεν ειχαμε κανενα θεμα,(ουτε σεξουαλικο)με φροντιζει,με νοιαζεται,κυριολεκτικα ειμαι ολος του ο κοσμος.εχουμε μια κοινη ζωη,και ολα εδειχναν αυτο που λεμε για παντα.εχουμε κοινο αγορασμενο σπιτι,κοινη δουλεια..

ξαφνικα γνωρισα καποιον,στην αρχη φιλικα,αλλα εξελιχθηκε σε ερωτικο,δισταζα γιατι τον αντρα μου τον αγαπαω.αλλα απο το πρωτο του φιλι,πηρα φωτια.ειχα ξεχασει πως ειναι να ποθεις τον αλλον απο ενα και μονο φιλι.ειχα ξεχασει πως ειναι να λαχταρας το φιλι του αλλου.απο τοτε το μονο που με νοιαζει ειναι να ειμαστε μαζι,βρισκεται σε καθε μου σκεψη.βρισκομαστε καθημερινα,οταν δεν ειμαστε μαζι εχω νευρα.εχουμε αρχισει να συζηταμε να χωρισω και να ειμαστε μαζι.αλλα πως να το κανω?πως να πληγωσω εναν ανθρωπο που δεν φταιει σε τιποτα?και αξιζει να το ρισκαρω?θα κρατησει?η θα ειναι σαν ολες τις σχεσεις που τελικα βαλτωνουν...βοηθηστε με σας παρακαλω

Lioutsia

# 2 στις 7/12/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Λοιπόν, το ισοζύγιο το έχεις βρει μέσα σου... ο ένας συμπληρώνει τον άλλον αν δεν το έχεις καταλάβει...με πιάνεις...Είτε αποφασίσεις να είσαι με τον έναν είτε με τον άλλον... πάντα κάτι θα σου λείπει.

Λύση δεν θα υπάρξει ποτέ γιατί εσύ το επέλεξες να γίνει έτσι.

Δέξου ότι είσαι ανώριμη και πορεύσου μ' αυτό. Δεν ζητάς ν' αλλάξει αυτό. Γιατί αυτό είσαι.
Και γιατί δεν ποθείς κανέναν.

Ποθείς να πληγώσεις ακόμη έναν άνθρωπο.

tangerinedream

# 3 στις 7/12/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

...δεν χρειάζεται να βασανίζεσαι...δεν υπάρχει λόγος ούτε χρόνος εφόσον -όπως το έχω ξανα-ματαπεί- η ζωή μας είναι μικρής διάρκειας (...έως 100 χρόνια)...θα πρέπει να κινηθείς προς την κατεύθυνση που εσυ καλή μας φίλη νιώθεις ότι είναι η σωστή και με γνώμονα πάντα τη δική σου ύπαρξη...απο την εικόνα που μας δίνεις με το θέμα σου, βλέπουμε καθαρά ότι όλα ανατρέπονται και τίποτε δεν είναι δεδομένο στη ζωή μας...
...οργάνωσε λοιπόν τη σκέψη σου με δεδομένο τα συναισθήματά σου και ενέργησε έτσι ώστε να μην υπάρχουν αμφιβολίες, αναστολές, φόβοι και κυρίως συμβιβασμοί που θα σε ταλανίζουν για το επόμενο -αρκετό- διάστημα...κανείς δεν μπορεί να σε προτρέψει να χωρίσεις αλλά ούτε και να παραμείνεις σε μια ιστορία που για εσένα πλέον, φαίνεται να αποτελεί ήδη παρελθόν...

...

IM____

# 4 στις 7/12/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Πως θα μπορούσαμε να βοηθήσουμε εμείς ρε καίτί26, αφού πλέον κουμάντο στη ζωή σου κάνει ο εραστής;

Πάντως, απ' ότι έχω καταλάβει, ζητάς συμβουλές απαγκίστρωσης από το γάμο.

Σε τέτοιες περιπτώσεις (δηλαδή όταν δεν υπάρχει πλέον ενδιαφέρον για το σύντροφο), συχνά οι άνθρωποι κρατάνε και τις δύο "σχέσεις", μέχρι μία από τις δύο (συνήθως αυτή με τον εραστή) να τερματιστεί.

Γενικά οι σχέσεις που καταλήγουν σε γάμο, τα έχουν αυτά. Είναι δύσκολο να κρατήσεις το ενδιαφέρον μέσα στο γάμο. Συνήθως οι παντρεμένοι που δε ξενοκοιτάνε είναι καριερίστες ή έχουν άλλες ασχολίες που δεν αφορούν το σεχ ή την ερωτική συντροφιά και οι οποίες τους καλύπτουν.

archagellos

# 5 στις 7/12/2016
author
Ανδρας / 55 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 3.449
'Aρεσαν+: 0%

κοιτα να χωρισεις ...εχθες διοτι στον συζυγο σου αυτο που κανεις δεν του αξιζει .

Εσυ μπορεις να κανεις οτι θες . Επιλογη σου ειναι και να κατσεις στην πορεια και να φας την επιλογη σου .
Αλλα δεν εχεις κανενα δικαιωμα να εχεις εναν ανθρωπο σε "ομηρια" επειδη σκεφτεσαι μηπως και δεν σου βγει σωστος ο πηδουκουλας ...

Keep Walking 
Αρέσει στα μέλη mili10, Paralia48 και σε ακόμα 1 μέλος.

ROCK-54

# 6 στις 7/12/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Δυστυχως αυτο που λεμε...

"για παντα" ειναι...παρακινδυνευμενο! Θα ταυτιστω με την αποψη της φιλης μας την Lioutsia, και θα ηθελα αν μπορουσες να ερθεις  για λιγο στη θεση του ατυχου συζυγου σου. Ξερεις κατι, στη ζωη ολων μας καποια φορά παρουσιαζεται ενας πιο ομορφος,πιο εξυπνος, πιο θελκτικος κλπ. Απο τη στιγμη ομως, που ο  αντρας σου ειναι περα για περα εν ταξει κ ηδη εχετε βαλει κοινες βασεις ζωης, καλο ειναι να μην τον πουλας για ενα μονο φιλι που σε κανει να ποθεις καποιον αλλο...Ειναι εξοργιστικα φτηνο!!!

Αληθεια,ο..."εραστης" ξερει πως εισαι παντρεμενη με εναν καλο αντρα που δεν υστερει σε τιποτα απεναντι του,οπως μας γραφεις? Αμφιβαλω...αλλα αν το ξερει ειναι καθαρμα!...και'συ απο κοντα...
Εισαι εδω εντελως καινουργια κ αν κανεις τον κοπο, θα διαβασεις εκατονταδες δυσαρεστες ιστοριες αντρων κ  γυναικων που δεν ειχαν την δικη σου τυχη...ισως καταλαβεις πως οταν οι γυναικες τα εχουν ολα και δεν σκεπτονται,αλλα αγονται μονο απο τα πρωτογονα ενστικτα της συνευρεσης,εχουν χασει τα παντα κ ειναι αξιες της τυχης τους ! Και για να ειμαι δικαιος ,το ιδιο ισχυει κ για τους αντρες,οταν αντι με το επανω,σκεπτονται με το κατω κεφαλι τους !

kaiti26

# 7 στις 7/12/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παιδια αν και δεν συμφωνω απολυτα δεχομαι οσα λετε,αλλα το θεμα μου ειναι ακριβως,να μην πληγωσω εναν ανθρωπο.αν δεν με ενοιαζε αυτο θα ειχα παρει ηδη την αποφαση μου.και θα ακολουθουσα αυτον που θελω.δεν φοβαμαι μετα μην μεινω μονη μου."φοβαμαι" μηπως ολες οι σχεσεις καταληγουν ετσι.οχι οι δικες μου σχεσεις αλλα γενικα.

Arxontoula_

# 8 στις 7/12/2016
author
Γυναίκα / 55 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Σταυρός
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 1.744

Παράθεση:
Σχόλιο # 7 από kaiti26

Παιδια αν και δεν συμφωνω απολυτα δεχομαι οσα λετε,αλλα το θεμα μου ειναι ακριβως,να μην πληγωσω εναν ανθρωπο.αν δεν με ενοιαζε αυτο θα ειχα παρει ηδη την αποφαση μου.και θα ακολουθουσα αυτον που θελω.δεν φοβαμαι μετα μην μεινω μονη μου."φοβαμαι" μηπως ολες οι σχεσεις καταληγουν ετσι.οχι οι δικες μου σχεσεις αλλα γενικα.

Καίτη, δύο πράγματα:

Πρώτον, οι σχέσεις δεν είναι αυθύπαρκτες οντότητες που μια ωραία πρωία παίρνουν δρόμο και πάνε μόνες τους όπου τους καπνίσει. Οι σχέσεις είναι δημιουργήματα των ανθρώπων. 'Η που τις φροντίζεις κι ανθίζουν, ή που τις παρατάς και μαραίνονται. Από μόνες τους πρωτοβουλία πάντως, δεν παίρνουν.

Και δεύτερον, αυτά τα περί "δεν θέλω να πληγώσω έναν άνθρωπο", εγώ τα μεταφράζω στο μυαλό μου "πού να μπλέκω τώρα, που εχουμε κοινο αγορασμενο σπιτι και κοινη δουλεια, κι άντε να τα ξεχωρίσεις και να τα μοιράσεις.."

Πρακτικά μιλώντας, η παράνομη σχέση είναι αφροδισιακό. Οταν θα έχεις περάσει όλη τη διαδικασία του χωρισμού με τον άντρα σου, και η παράνομη σχέση γίνει νόμιμη, προσωπικά δίνω ένα 85%  να χωρίσεις και με τον νομιμοποιηθέντα παράνομο.

Αυτά από μένα, και πράξε όπως καταλαβαίνεις.

Αρέσει στα μέλη aleksa, Thanasi_s και σε ακόμα 5 μέλη.
Σαν τα μπεκατσόνια θα πάμε..

mari_lou

# 9 στις 7/12/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Το πάθος κρατάει για λίγο...όσο είναι κρυφό !!!

Μόλις γίνει φανερή η σχεση το πάθος θα φύγει και θα καταληξεις στα ιδια...με την διαφορά πως δεν ξέρεις αν θα σ αγαπαει και θα σε φροντίζει οπως παραδέχτηκες  το κανει ο συζυγος σου.Βέβαια αν δεν πάθεις δεν θα μαθεις...καλες αποφάσεις!!!
Αρέσει στο μέλος aleksa

2_L8_

# 10 στις 7/12/2016
author
Ανδρας / 58 / Ελεύθερος
Απαντήσεις: 105

Να ξεκινήσεις μαθήματα μπόουλινγκ

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από kaiti26

και αξιζει να το ρισκαρω?θα κρατησει?η θα ειναι σαν ολες τις σχεσεις που τελικα βαλτωνουν...

Όλα τ΄αλλα, σου τα συμμερίζομαι

Αλλά αυτό, δε σου το εγκρίνω...

Είπαμε, ο έρωτας δεν είναι επιτραπέζιο.

Θέλει κότσια.

ΥΓ. Επίσης δεν σου εγκρίνω το ότι δε βάζεις τόνους στα κείμενά σου

kaiti26

# 11 στις 7/12/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 8 από Arxontoula_
δεν ειναι δικια μου η βολεψη.ο αντρας μου δεν μιλαει με την οικογενεια του,δεν εχουν καμια επαφη και μενουμε σε δικο μου σπιτι.δεν μπορω απλα να του πω φυγε χωρις να εχει που να παει...

Παράθεση:
Σχόλιο # 10 από 2_L8_
ολα τα εχω,οι τονοι με μαραναν και εσυ τωρα...
και σιγουρα ο ερωτας δεν ειναι επιτραπεζιο αλλα δεν θες να εχεις καποια στανταρ στην ζωη σου?δεν παντρευτηκες υποτιθεται για να γερασεις με εναν ανθρωπο?

Όλα τ΄αλλα σου τα συμμερίζομαι

Αλλά αυτό, δεν σου το εγκρίνω...

Είπαμε, ο έρωτας δεν είναι επιτραπέζιο.

Θέλει κότσια.

ROCK-54

# 12 στις 7/12/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παρακαλω θερμα

Παράθεση:
Σχόλιο # 10 από 2_L8_

Να ξεκινήσεις μαθήματα μπόουλινγκ

Θέλει κότσια.

...για μια εγκριση ...

Ομολογω πως δεν εχω τα κοτσια κ βαριεμαι να βαζω τονους,αλλα κανω την αυτοκριτικη μου . Ελπιζω κ βασιζομαι στην κατανοηση κ το μεγαλειο της ψυχης σου. Ελα,γιορτες ερχονται 

Lioutsia

# 13 στις 7/12/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

post #11 
...ειναι δικια μου η βολεψη.ο αντρας μου δεν μιλαει με την οικογενεια του,δεν εχουν καμια επαφη και μενουμε σε δικο μου σπιτι.δεν μπορω απλα να του πω φυγε χωρις να εχει που να παει...

post #1

...εχουμε κοινο αγορασμενο σπιτι,κοινη δουλεια..

...δήλωσε η τρολοθέτρια...

Είπα κι εγώ, έχει ξεφτιλιστεί τόσο το γυναικείο φύλο πια...

MadameShuShu40

# 14 στις 7/12/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Δεν υπάρχει " για πάντα" και " μέχρι να μας χωρίσει ο θάνατος".

Αλλά μια σχέση και ενας γάμος δεν βασίζονται στην κοινή περιουσια και ατην κοινή εργασία. 

Αντιθέτως, βασίζονται στην σύμπλευση των δύο "ζυγών".

Ο άντρας σου δεν χρειάζεται τον οίκτοσου, 

( δεν έχει που να παευι αφού δεν έχει καλή σχέση με την οικογένεια του, άρα του κάνω την χάρη και του επιτρέπω να μένει μαζίμου).

Και ο γάμος σας δεν χρειάζεται τον οίκτο σου.

Εκεί ειναι ο δρόμος.

Ακολούθησε αυτόν που σου λέει η ψυχή σου και όχι το συμφέρον σου.

achinos

# 15 στις 7/12/2016
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Μονακό
Απαντήσεις: 13.764

Δεν είναι τίποτα.

Απλό.
Αμα δεν κάνεις αυτές τις χαζομάρες πριν το γάμο, να ξέρεις αν είναι σπουδαίες ή όχι
τις κάνεις μετά.
Αρέσει στα μέλη somebody961, JOHNNY_68 και σε ακόμα 6 μέλη.

vallon

# 16 στις 7/12/2016
author
Ανδρας / 56 / Ελεύθερος
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 318

Γυναίκες σου λέει μετά...

τι να περιμένεις; μια απ τα ίδια...!!!

Αρέσει στο μέλος loushian1984

syntrofissa-Klelia

# 17 στις 7/12/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από kaiti26

οταν δεν ειμαστε μαζι εχω νευρα

ο εραστης  απο την αλλη... εχει την ησυχια του.  

αν ηθελε σχεση κομπλε  , εσενα  ( παντρεμενη .. μπερδεμενη.. στερημενη ) θα διαλεγε?

syntrofissa-Klelia

# 18 στις 7/12/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 8 από Arxontoula_

Πρώτον, οι σχέσεις δεν είναι αυθύπαρκτες οντότητες που μια ωραία πρωία παίρνουν δρόμο και πάνε μόνες τους όπου τους καπνίσει. Οι σχέσεις είναι δημιουργήματα των ανθρώπων. 'Η που τις φροντίζεις κι ανθίζουν, ή που τις παρατάς και μαραίνονται. Από μόνες τους πρωτοβουλία πάντως, δεν παίρνουν.

το παιζει τωρα  το Δευτερο και νομιζω κουμπωνει...

https://www.youtube.com/watch?v=wfxpeiPcKpQ

panagiotismp90

# 19 στις 7/12/2016
author
Ανδρας / 31 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Παλαιό Φαλήρο
Θέματα: 53
Απαντήσεις: 2.780

Καλα ο αλλος δε ζηλευει που το κανεις με το συζυγο? εγω δε θα μπορουσα.

vallon

# 20 στις 7/12/2016
author
Ανδρας / 56 / Ελεύθερος
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 318

εγώ λέω να μας ποστάρει και την φωτογραφία της εδώ μπας και της δοθεί η ευκαιρία να δοκιμάσει και τίποτα πιο έντονο στη ζωή της,,,

Κύριοι προτείνω τη σύσταση κριτικής επιτροπής για τα περαιτέρω,,

Αρέσει στο μέλος exe_tlaios
Επιλέξτε σελίδα: (1-4)
Σελίδες 1234
Δεν μπορείτε να απαντήσετε