Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Δεν νιώθει όπως παλιά

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

Diashmos1995

# 1 στις 11/12/2016
author
Ανδρας / 26 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Περιστέρι
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 11
'Aρεσαν+: 0%

Δεν νιώθει όπως παλιά

Καλημέρα σε όλους ...είμαι πολύ μπερδεμένος και θα ήθελα τις γνώμες σας ..Είμαι 2χρόνια και κάτι μηνες με μια κοπέλα ..Μ αρέσει που είμαι μαζί της και περνάω όμορφα ..αλλά από μεριά της τα πράγματα έχουν αλλάξει και η βόμβα έσκασε πριν μια εβδομάδα ...Μου είπε ότι με αγαπάει πολύ αλλά δεν νιώθει όπως στην αρχή .Με αποτέλεσμα να θέλει να δώσει ένα τέλος αλλά εγώ είπα να το προσπαθήσουμε .Μπορώ να πω ότι έχω κάνει λάθη καθώς την πιεσα αρκετά λόγο ανασφάλειας . Προσπάθησα να την κερδίσω ξανά φορώντας το χαμόγελο Μου και τα καλά Μου ρούχα και φλερτάροντας την από την αρχή και στο τέλος της βραδιάς έδωσα ένα τέλος ...Μετά από λίγη ώρα με πήρε τηλ και Μ είπε ότι με θέλει πίσω κ ότι μ αγαπάει πολύ και δεν θέλει να με χάσει ...προσπαθήσω μέσω 2-3 μηνυμάτων να δείξω ότι δεν είμαι σίγουρος αλλά τελικά της είπα ότι θέλω κ εγώ να είμαστε μαζί.Από την επόμενη κιόλας μέρα είδα πάλι σημάδια ότι κάτι λείπει μέσα της και το έφερε η κουβέντα να μ πει θέλω να είμαστε μαζί αλλά θέλω να υπάρχει εμπιστοσύνη μεταξύ μας και όχι σκηνικά που θα πας με ποιους κλπ. Και ότι δεν νιώθει όπως παλιά συνεχίζει να ισχύει απλά τώρα θέλει να το παλέψουμε ..Πιστεύω έχει χάσει το ενδιαφέρον της για εμένα κ το μόνο π προσπαθεί να κάνει είναι να με κρατήσει μέχρι να πατήσει σε άλλο έδαφος (αν δεν το έχει κάνει ακόμα) νιώθει ενθουσιασμό για να βγει με φίλη της και όταν βγάνει ντύνεται στην τρίχα .Είναι 18 και είμαι 21 . Τι θα με συμβουλευατε ? Θέλω να είμαι μαζί της ...αλλά νομίζω κρατάμε τον άρρωστο στην ζωή με το ζόρι ...

archagellos

# 2 στις 11/12/2016
author
Ανδρας / 55 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 3.369

Man ,

οπως ακριβως το ειπες και θεωρω οτι οι σκεψεις σου ειναι στην σωστη κατευθυνση .
Προσπαθει να πατησει αλλου ...αλλα δεν της εχει βγει ακομα .
Τελειωσε απο πλευρα σου το ολο θεατρο του παραλογου και τραβα τον δρομο σου .

Keep Walking 
Αρέσει στα μέλη loushian1984, Valfar26

barbie200

# 3 στις 11/12/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Ολα τα ωραια καποια στιγμη τελειωνουν!κ απ οτι φαινεται η δικη σας ιστορια τελειωνει εδω..εγω πρωσοπικα πιστευω οτι αν χαθει το ενδιαφερον του ενος δυσκολα η σχεση μπορει να γινει οπως παλια ..οσες προσπαθειες κ αν κανεις...σαν γυναικα θα σου πω οτι ισως απο ανασφαλεια σου ειπε να ξαναειστε μαζι μεχρι να βρει κατι αλλο (οπως πολυ σωστα ειπες κ εσυ).οσο και να σε στεναχωρει καλο θα ηταν να το τελειωνεις τωρα κ να μν προσπαθεις αδικα !!

panagiotismp90

# 4 στις 11/12/2016
author
Ανδρας / 31 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Παλαιό Φαλήρο
Θέματα: 53
Απαντήσεις: 2.652

μαζι μενετε?

Diashmos1995

# 5 στις 11/12/2016
author
Όχι δεν μένουμε μαζί αλλά αρκετά κοντά ...Υπάρχουν αρκετά θέματα και από τους γονείς της καθώς είναι πολύ αυστηροί και ούτε να ακούν για την σχέση μας αφού υπάρχει μια διαφορά ύψους υπέρ της ...αλλά έχουμε δεθεί πολύ όλο αυτό τον καιρό ...και δεν ξέρω κατά πόσο μετράει αυτό για την γυναίκα ...Επίσης υπάρχει ακόμα ζήλεια από μέρος της αλλά λιγότερη κάτι π νομίζω θετικό . Σήμερα βρέθηκαμε και ήταν αρκετά ζεστή απέναντι μου δεν ξέρω αν προσποιούνταν η πράγματι προσπαθούσε . Της πρότεινα να πάμε μια εκδρομή να ξεφύγουμε λίγο μήπως αναζοπυροθει κάτι . Είμαι αρκετά μπερδεμένος και συγγνώμη που κουράζω .Νομίζω κ από μέρους της δεν είναι σίγουρη ότι θέλει να φύγει ..αλλά όλα τρέχουν εναντίον Μου , μητέρα της , φίλες μάλλον , κοινωνικός περίγυρος κλπ και δεν υπάρχει πλέον η ασπίδα του έρωτα να μας προστατέψει ...Η σχέση είναι ευάλωτη ..

IM____

# 6 στις 11/12/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 5 από Diashmos1995
Όχι δεν μένουμε μαζί αλλά αρκετά κοντά ...Υπάρχουν αρκετά θέματα και από τους γονείς της καθώς είναι πολύ αυστηροί και ούτε να ακούν για την σχέση μας αφού υπάρχει μια διαφορά ύψους υπέρ της ...αλλά έχουμε δεθεί πολύ όλο αυτό τον καιρό ...και δεν ξέρω κατά πόσο μετράει αυτό για την γυναίκα ...Επίσης υπάρχει ακόμα ζήλεια από μέρος της αλλά λιγότερη κάτι π νομίζω θετικό . Σήμερα βρέθηκαμε και ήταν αρκετά ζεστή απέναντι μου δεν ξέρω αν προσποιούνταν η πράγματι προσπαθούσε . Της πρότεινα να πάμε μια εκδρομή να ξεφύγουμε λίγο μήπως αναζοπυροθει κάτι . Είμαι αρκετά μπερδεμένος και συγγνώμη που κουράζω .Νομίζω κ από μέρους της δεν είναι σίγουρη ότι θέλει να φύγει ..αλλά όλα τρέχουν εναντίον Μου , μητέρα της , φίλες μάλλον , κοινωνικός περίγυρος κλπ και δεν υπάρχει πλέον η ασπίδα του έρωτα να μας προστατέψει ...Η σχέση είναι ευάλωτη ..

Θα πρέπει να κοιτάξεις τι έκανες λάθος από την πλευρά σου και να βελτιωθείς.

Επίσης, καλό είναι να μην γίνεσαι πιεστικός. Ότι είναι να γίνει, θα γίνει. Τα λοιπά προβλήματα, νομίζω πως εν συνεχεία θα μπορούσατε να τα αντιμετωπίσεται.

Εσύ κοίταξε να βελτιώνεσαι από την πλευρά σου, όχι γ' αυτήν, αλλά για σένα.

Diashmos1995

# 7 στις 11/12/2016
author
Η αλήθεια είναι ότι Μου αρέσει να βρίσκομαι σε σχέση Μ αρέσει να δινομαι..Και ίσως αυτό είναι το λάθος Μου γιατί θέλω να είμαι συνέχεια με την άλλη ...Έτσι θεωρώ ότι χάνει το μυστήριο που υπάρχει από μεριά της γυναίκας ...πραγματικά θέλω να το ξεπεράσω αυτό ...Όσο μεγαλώνουμε μαθαίνουμε άλλωστε . Απλά ρε παιδιά αυτό π θέλω να μοιραστώ μαζί σας είναι ότι την ημέρα που απόφασησε να το τελειώσει Μου είπε κλέγοντας (ότι μετά από αυτό π θα σε πω θα με συχαθεις και ότι την φλέρταρε κάποιος μέσω social media και εκείνη του απανταγε την κυνήγησε την συνάντησε και της είπε ότι είναι όμορφη ...Και μ είπε η δική μου ότι ένιωσε πολύ ωραία και γι αυτό ένιωσε τύψεις (εξού και τα κλάματα) με διαβεβαίωσε ότι δεν έγινε κτλ άλλο κ ούτε έχει σκοπό ...Αλλά πώς μπορώ να είμαι ήσυχος και κουλ όταν προσπαθούμε για τη σχέση Μετά από αυτό ..προσπαθώ να μην της το δείχνω γιατί δίνει τρομερό πλεονέκτημα σε αυτόν ή σε κάθε επόμενο (βέβαια παίζει κ το σκηνικό να μ είπε κάτι τέτοιο απλά και μόνο για να το τελειώσω εγώ ...κλασικές γυναικείες τακτικές ...αλλά ποτέ δεν μπορείς να είσαι σίγουρος ) Επίσης κάτι πολύ σημαντικο που δεν ανέφερα στο πρώτο μυνήμα είναι ότι ήμουν ο πρώτος Που προχώρησε ...γι αυτό κ θεωρώ ότι πρέπει να υπάρχει κάτι μέσα της

IM____

# 8 στις 11/12/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 7 από Diashmos1995
Η αλήθεια είναι ότι Μου αρέσει να βρίσκομαι σε σχέση Μ αρέσει να δινομαι..Και ίσως αυτό είναι το λάθος Μου γιατί θέλω να είμαι συνέχεια με την άλλη ...Έτσι θεωρώ ότι χάνει το μυστήριο που υπάρχει από μεριά της γυναίκας ...πραγματικά θέλω να το ξεπεράσω αυτό ...Όσο μεγαλώνουμε μαθαίνουμε άλλωστε . Απλά ρε παιδιά αυτό π θέλω να μοιραστώ μαζί σας είναι ότι την ημέρα που απόφασησε να το τελειώσει Μου είπε κλέγοντας (ότι μετά από αυτό π θα σε πω θα με συχαθεις και ότι την φλέρταρε κάποιος μέσω social media και εκείνη του απανταγε την κυνήγησε την συνάντησε και της είπε ότι είναι όμορφη ...Και μ είπε η δική μου ότι ένιωσε πολύ ωραία και γι αυτό ένιωσε τύψεις (εξού και τα κλάματα) με διαβεβαίωσε ότι δεν έγινε κτλ άλλο κ ούτε έχει σκοπό ...Αλλά πώς μπορώ να είμαι ήσυχος και κουλ όταν προσπαθούμε για τη σχέση Μετά από αυτό ..προσπαθώ να μην της το δείχνω γιατί δίνει τρομερό πλεονέκτημα σε αυτόν ή σε κάθε επόμενο (βέβαια παίζει κ το σκηνικό να μ είπε κάτι τέτοιο απλά και μόνο για να το τελειώσω εγώ ...κλασικές γυναικείες τακτικές ...αλλά ποτέ δεν μπορείς να είσαι σίγουρος ) Επίσης κάτι πολύ σημαντικο που δεν ανέφερα στο πρώτο μυνήμα είναι ότι ήμουν ο πρώτος Που προχώρησε ...γι αυτό κ θεωρώ ότι πρέπει να υπάρχει κάτι μέσα της

Άρχισε λοιπόν ν' ασχολείσαι με κάποιες δραστηριότητες. Απέκτησε κι άλλα ενδιαφέροντα πέρα από την εκάστοτε ερωτική σύντροφο.

Diashmos1995

# 9 στις 14/12/2016
author

Γεια σας παιδιά... Τις τελευταίες μέρες είμαστε μαζί ...βλέπω αρκετή προσπάθεια από μέρους της ..του τύπου ακυρώνει εξόδους με φίλες για να βγούμε , με πέρνει τηλέφωνα και μου στέλνει μηνύματα για το πόσο πολύ με αγαπάει κτλπ από την άλλη βλέπω και κάποια πράγματα που με βάζουν σε σκέψεις ...ίσως εγώ να είμαι υπερβολικός και να βουρλιζομαι άδικα ...μερικές φορές την βλέπω να ψιλοζηλευει αλλά θέλει να κρατάει ήθος ..αλλά καμία σχέση με την παλιά της ζήλια ...Οπως έχω αναφέρει και παραπάνω υπαρξα πολύ πειστικός απέναντι της και δεν ξέρω δεν έχω καταλάβει αν θέλει πραγματικά να είμαστε μαζί και να σταματήσουμε τις υπερβολές η παίζει κάτι άλλο ... Θέλω τις συμβουλές σας για το πώς θα μπορούσα να αναζοπυρωσω το πάθος μέσα της για εμένα να αναψω πάλι την φλόγα.. Ευχαριστώ!

IM____

# 10 στις 14/12/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 9 από Diashmos1995

Θέλω τις συμβουλές σας για το πώς θα μπορούσα να αναζοπυρωσω το πάθος μέσα της για εμένα να αναψω πάλι την φλόγα.. Ευχαριστώ!

Όσο θα βελτιώνεσαι σαν άνθρωπος (λιγότερο πιεστικός κλπ), τόσο περισσότερο πιστεύω θα σε ποθεί. Αν όχι, τότε πάρε τις αποφάσεις σου.

Παράθεση:
Σχόλιο # 9 από Diashmos1995

από την άλλη βλέπω και κάποια πράγματα που με βάζουν σε σκέψεις ...ίσως εγώ να είμαι υπερβολικός και να βουρλιζομαι άδικα ...

Ποια είναι αυτά τα πράγματα που σε βάζουν σε σκέψεις;

Diashmos1995

# 11 στις 14/12/2016
author
Μερικες φορες τα γλυκολογα που μου λεει νιωθω οτι δεν τα εννοει ..δεν τα βγαζει απο την καρδια της π λεμε ...επειτα προχτες μια παρεξηγηση που πεχτηκε ...ενω με ειχε καλεσει σε μια εκδηλωση που θα πηγενε με το φροντ της κ τις φιλες της (μαλλον δεν περιμενε να παω ) οταν της ειπα οτι θα ερθω αρχισε να μ λεει οτι καλητερα οχι να μην δωσουμε δικαιωματα στο φροντ κτλπ ...δεν ξερω ισως ειναι τις ιδεας μου καθως μετα απο εναν χωρισμο υπαρχει μια αμφιβολια ...

IM____

# 12 στις 14/12/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 11 από Diashmos1995
Μερικες φορες τα γλυκολογα που μου λεει νιωθω οτι δεν τα εννοει ..δεν τα βγαζει απο την καρδια της π λεμε ...επειτα προχτες μια παρεξηγηση που πεχτηκε ...ενω με ειχε καλεσει σε μια εκδηλωση που θα πηγενε με το φροντ της κ τις φιλες της (μαλλον δεν περιμενε να παω ) οταν της ειπα οτι θα ερθω αρχισε να μ λεει οτι καλητερα οχι να μην δωσουμε δικαιωματα στο φροντ κτλπ ...δεν ξερω ισως ειναι τις ιδεας μου καθως μετα απο εναν χωρισμο υπαρχει μια αμφιβολια ...

Στην κρυστάλινή μου σφαίρα βλέπω ότι όλα θα πάνε καλά. Αυτά με το φορντ κλπ στα λέει επειδή θέλει να κόψει αντιδράσεις. Μη ψαρώνεις.

Diashmos1995

# 13 στις 15/12/2016
author
Πηρα αποφαση να ειμαι κ εγω χαλαρος και κουλ και οπου βγαλει ...!!

Nononsense

# 14 στις 15/12/2016
author
Ανδρας / 37 / Ελεύθερος
Απαντήσεις: 872

Φιλε αδικα προσπαθεις και ελπιζεις,η κοπελα σου ψαχνει ηδη το επομενο κλαδι που θα αρπαξει,και οταν το σιγουρεψει θα σε παρατησει.Ειναι θεμα χρονου!
Κανε χαρη στον εαυτο σου και φυγε.

Αρέσει στο μέλος loushian1984

mars1981

# 15 στις 16/12/2016
author
Ανδρας / 40 / Ελεύθερος
Ν. Θεσσαλονίκης / Αγιος Αθανάσιος
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 36

στο ειπαν και αλλοι και θα στο πω και εγω η τυπισα σε δουλευει ψιλο γαζι εχει βρει αλλον και περιμενει να δεσει μαζι του για να σουταρει εσενα μετα για αυτο και το πισωγυρισμα δεν παει μαλλον οπως το περιμενε

παρακολουθησε την ψαξε τα μυνηματα βρες με καθε τροπο πληροφοριες και σου παω στοιχημα οτι ειναι ξεφτυλισμενη αν την πιασεις ριξε της μια ροχαλα και φυγε

matiamou01

# 16 στις 17/12/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Εκεινο που εχει ενδιαφερον ειναι οτι μωλις εβαλες τα καλα σου και επισημα της ειπες και το ωραιο τελος...της σχεσης η ανταποκριση της ηταν πιο ενεργη απο οτι τωρα...εν μερη σε θελει αλλα και δεν σε θελει...κοινος μωλις σε χανει σκεφτεται να το προσπαθησετε...ειναι μικρη εισαι και εσυ μικρος...μπορει να παρασυρετε και απο τις κουβεντες στο φιλικο της περιβαλλον...οπως και εσυ εχεις καποιο φιλο να τα λες ετσι και αυτη καπου ζηταει μια γνωμη για το θεμα σας...δεν ξερω κατα ποσο ελενκτικος ησουν και τωρα χαλαρωσες...ισως και κατα πασα πιθανοτητα και αυτη δεν ξερει τι θελει...περνατε φαση...αν τα δικα σου συναισθηματα ειναι σταθερα...οτι την θελεις στην ζωη σου ακομη και την γουσταρεις και την αγαπας και εισαι ακομη τρελος μαζι της...τοτε συνεχισε το και προσπαθησε το ομως δες και την δικη της την πλευρα...

Οταν λες λαθη που εχεις κανει δεν διευκρινιζεις τιποτα...οποτε αν ηθελες να μας πεις.Εσυ εχεις παει με αλλη στο διαστημα αυτων των χρονων?ακομη και φαση (φιλακια κ.τ.λ)εχεις κανει κατι τετοιο?το αναφερω σχετικα με αυτο που ειπες περιμενει να βρει αλλο εδαφος να πατησει...λες και το εχεις καθορισμενο...αρα μηπως εσενα σου τελειωσε πρωτα?και ειναι μια δικαιολογια για να χωρισεις...γιατι ο αρρωστος γινεται καλα καποια στιγμη...ξερεις γινονται και θαυματα.Οποτε εσυ τι νιωθεις ειναι το θεμα...μεσα σου.

Diashmos1995

# 17 στις 17/12/2016
author

καλήμερα και ευχαριστώ πολυ για τις απαντήσεις σας ..
matiamou01 : το λάθος μου είναι οτι δημιουργουσα ευκολα εντασεις ...αλλα θελω να προσθεσω εδω οτι κ εκεινη με την σειρα της εκανε το ιδιο ...οχι δεν ειχα κανει κατι με καποια .Την αγαπω και περναω ομορφα μαζι της ..το ιδιο κ εκεινη πιστευω .
Πραγματικα η κολοτουμπα της , δεν την περιμενα ...θεωρω οτι εχεις πιασει τον παλμο της καταστασης ..
Αποψε θα βγουμε για ενα ποτακι ...στοχος μου ειναι να αναζοπυρωσω αυτο που εχει σβησει μεσα της ..καμια ιδεα ?

Αποψε θα βγουμε για ενα ποτακι ...στοχος μου ειναι να αναζοπυρωσω αυτο που εχει σβησει μεσα της ..καμια ιδεα ?

Katia_80

# 18 στις 17/12/2016
author
Γυναίκα / 41 / Σε σχέση
Θέματα: 8
Απαντήσεις: 935

Αμέ. Ακύρωσε το ραντεβού και τράβα μπρος για άλλα.

άσχετο αλλά "θερίζουν" η γραμματική και το συντακτικό εδώ πέρα...

Diashmos1995

# 19 στις 18/12/2016
author

ξερω οτι υπαρχει μεγαλη πιθανοτητα να παιζει ή να ψαχνει κατι αλλο...

δεν ξερω αν περνω μονος μου ελπιδες ή μου της δινει αυτη επιτηδες ...αλλα μοιραζεται μαζι μου ολη της την καθημερινοτητα ... πραγματα που εκανε που της αρεσαν κτλπ ..δεν ξερω εχω πραγματικα μπερδευτει ..

Elena_90

# 20 στις 20/12/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Για να μπει στη διαδικασία να σου πει ότι δεν νιώθει όπως παλιά σημαίνει δυστυχώς ότι το σκεφτόταν και το ένιωθε καιρό. Που σημαίνει ότι ναι μεν μπορεί να σε υπεραγαπάει αλλά ερωτικά δεν την εξιτάρεις πια, έχει βαρεθεί. Οι σκηνές ζήλιας έχουν να κάνουν πολλες φορές με εγωισμό παρά με έρωτα. Οταν ο έρωτας πεθαινει ότι και να κάνεις δεν γυρνάει πισω θεωρώ. Απλά επιλέγεις να μένεις επειδή αγαπάς. Αυτό συμβαίνει συχνά στις μακροχρόνιες σχέσεις και ο καθενας επιλέγει τι θα κάνει αναλογα με τα μέτρα, την ηλίκία και τα θέλω του. Σιγουρα είναι πολύ δυσκολο να πάρεις την αποφαση να αποσυνδεθεις απο ένα άτομο που έχεις ζήσει τόσα γι αυτό παλευει και η ίδια τα συναισθηματά της αλλά αυτό που θα βγει στο τέλος ειναι ενας συμβιβασμός. 

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε