Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Μου ζήτησε χρόνο

Σελίδα : 1

Katerina_1011

# 1 στις 15/12/2016
author
Γυναίκα / 32 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 2
'Aρεσαν+: 0%

Μου ζήτησε χρόνο

Ειχα μια σχεση 6 μηνες.
Χωρισαμε για 3η φορα και με χωρισε αυτος.
Μου ειπε οτι φταιει ο χαρακτηρας μου επειδη ειμαι νευρικια και ζηλευω ευκολα και δεν τον ειχα σε πιεση απο οτι μου ειπε.
Τωρα πλεον εχουν περασει 10 μερες απο την μερα που χωρισαμε και μου ζηταει λιγο χρονο να μεινει μονος του να ηρεμησει και μετα θα ξανα επιστρεψει μου λεει.

Εγω τι να κανω; Να τον περιμενω; ή να μην γυρισω ποτε οταν ξανα ερθει; 

barbie200

# 2 στις 15/12/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Σε διαστημα 6μηνων 3φορες ειχατε χωρισμο...και το αλλο ακυρο σου ζηταει χρονο κ οποτε ηρεμησει ο κυριος ξαναερχεται στο σιγουρακι του κ εσυ εισαι υποχρεωμενη να περιμενεις;;;αναρωτιεσαι κιολας ...

IM____

# 3 στις 15/12/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Katerina_1011

Μου ζήτησε χρόνο

Ειχα μια σχεση 6 μηνες.
Χωρισαμε για 3η φορα και με χωρισε αυτος.
Μου ειπε οτι φταιει ο χαρακτηρας μου επειδη ειμαι νευρικια και ζηλευω ευκολα και δεν τον ειχα σε πιεση απο οτι μου ειπε.
Τωρα πλεον εχουν περασει 10 μερες απο την μερα που χωρισαμε και μου ζηταει λιγο χρονο να μεινει μονος του να ηρεμησει και μετα θα ξανα επιστρεψει μου λεει.

Άποψή μου είναι πως τα ζευγάρια θα πρέπει να συζητούν τα προβλήματά που αφορούν τη σχέση.

Θα μπορούσες νομίζω να τον ρωτήσεις για πόσες ατμόσφαιρες (Atm) μιλάμε. Σχετικά με τα νεύρα, σου προτείνω να πάρεις ένα σάκο του μποξ. Αυτός θα σε βοηθάει να εκτονωθείς. Όσον αφορά τη ζήλεια, πες του πως αυτή φανερώνει την αγάπη σου προς αυτόν και πως αν πάψει, αυτό θα σημαίνει πως δεν τον αγαπάς ποια.

Katerina_1011

# 4 στις 15/12/2016
author
Γυναίκα / 32 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 2

Διασταση

Ειχα μια σχεση 6 μηνων.
Ημουνα η πρωτη του σχεση και με αγαπουσε παρα πολυ. Εκανε πισω πολλα πραγματα και εκανε και πολυ υπομονη μαζι μου.
Μεσα σε 6 μηνες εχουμε χωρισει 3 φορες. Τις 2 τον ειχα χωρισει εγω.
(Τονιζω πως ειμαι πολυ εκνευριστικη)
Νευριαζα πολυ ευκολα μαζι του και ζηλευα ακομα και με αυτες που μιλουσαν με καρδουλες στο διαδικτιο.
Τον ειχα λιγο υπο πιεσει.
Και τωρα μαλωσαμε για διαφορα προβληματα που υπηρχαν μεσα στην σχεση μας, του μιλησα ασχημα και με χωρισε. Και τωρα θελουμε ο ενας τον αλλον αλλα αυτος λεει οτι θελει χρονο μονος σου και μετα μου λεει πως θα ξανα επιστρεψει κοντα μου και θα ξανα γινουμε ενα οπως πριν.
Αναρωτιεμαι αφου μαγαπαει οπως λεει πως μπορει να ζησει μακρια μου;
Τι να κανω; Να τον περιμενω; η να φυγω; 

IM____

# 5 στις 15/12/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 2 από barbie200
Σε διαστημα 6μηνων 3φορες ειχατε χωρισμο...και το αλλο ακυρο σου ζηταει χρονο κ οποτε ηρεμησει ο κυριος ξαναερχεται στο σιγουρακι του κ εσυ εισαι υποχρεωμενη να περιμενεις;;;αναρωτιεσαι κιολας ...

Οι τόνοι από πότε κατεργήθησαν;

Παράθεση:
Σχόλιο # 4 από Katerina_1011

Διασταση

Ειχα μια σχεση 6 μηνων.
Ημουνα η πρωτη του σχεση και με αγαπουσε παρα πολυ. Εκανε πισω πολλα πραγματα και εκανε και πολυ υπομονη μαζι μου.
Μεσα σε 6 μηνες εχουμε χωρισει 3 φορες. Τις 2 τον ειχα χωρισει εγω.
(Τονιζω πως ειμαι πολυ εκνευριστικη)
Νευριαζα πολυ ευκολα μαζι του και ζηλευα ακομα και με αυτες που μιλουσαν με καρδουλες στο διαδικτιο.
Τον ειχα λιγο υπο πιεσει.
Και τωρα μαλωσαμε για διαφορα προβληματα που υπηρχαν μεσα στην σχεση μας, του μιλησα ασχημα και με χωρισε. Και τωρα θελουμε ο ενας τον αλλον αλλα αυτος λεει οτι θελει χρονο μονος σου και μετα μου λεει πως θα ξανα επιστρεψει κοντα μου και θα ξανα γινουμε ενα οπως πριν.
Αναρωτιεμαι αφου μαγαπαει οπως λεει πως μπορει να ζησει μακρια μου;

Τώρα που τα 'κανες λιανά, κατάλαβα τι έγινε. Φύγε.

inioxos52

# 6 στις 15/12/2016
author
Ανδρας / 67 / Σε διάσταση
Ν. Θεσσαλονίκης / Πανόραμα
Θέματα: 27
Απαντήσεις: 7.282

Το τι θα κανεις, εξαρταται απο την αξιοπρεπεια την οποια σαν γυναικα εχεις, καθως και απο τον εγωισμο που διαθετεις, ωστε να ανεχεσαι η να μην ανεχεσαι εναν ανωριμο παπαρα να σε παραμυθιαζει μεσα στα μουτρα σου.

Περαν αυτων ομως ρε κοπελια, στον θεο σου, τι σκατα σχεση ειναι αυτη και ποσο σε καλυπτει, οταν μεσα σε 6 μηνες εχετε χωρισει 3 φορες?

Αρέσει στο μέλος loushian1984
...Ναι στην χρηση των Ελληνικων στο διαδικτυο. Σε σας το λεω Ελληνολατρες, που εχετε ακομη Εγγλεζικα ψευδωνυμα. Και δεν εννοω την γραφη...

Koula___

# 7 στις 15/12/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 5 από IM___

Οι τόνοι από πότε κατεργήθησαν;

ναι... και είναι το μόνο άτονο ποστ χα?

σαν πολλά της τα λέτε της μπάρμπυς τελευταία, εντάξει?

είναι τόσο κούκλα που μπορεί να γράφει όπως θέλει c010.gif

IM____

# 8 στις 15/12/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 7 από Koula___

ναι... και είναι το μόνο άτονο ποστ χα?

σαν πολλά της τα λέτε της μπάρμπυς τελευταία, εντάξει?

είναι τόσο κούκλα που μπορεί να γράφει όπως θέλει c010.gif

Για να καταλάβω, δηλαδή, από ένα όριο και μετά, οι κούκλες μπορούν να γράφουν όπως θέλουν;

barbie200

# 9 στις 15/12/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Τονους μπορει να μη βαζω αλλα πιστευω οτι αυτα π γραφω διαβαζονται ...οποτε δν υπαρχει προβλημα

Koula___

# 10 στις 15/12/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

βουλωμένο γράμμα διαβάζεις

Παράθεση:
Σχόλιο # 8 από IM___

Για να καταλάβω, δηλαδή, από ένα όριο και μετά, οι κούκλες μπορούν να γράφουν όπως θέλουν;

IM____

# 11 στις 15/12/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 10 από Koula___

βουλωμένο γράμμα διαβάζεις

https://www.youtube.com/watch?v=yEmUcjurdG4

Koula___

# 12 στις 15/12/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

h025.gif

Παράθεση:
Σχόλιο # 11 από IM___

https://www.youtube.com/watch?v=yEmUcjurdG4

Το κείμενο σας δεν μπορεί να αναγνωριστεί ως κείμενο γραμμένο στα ελληνικά ή τα αγγλικά.

wish_

# 13 στις 15/12/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

το θεμα δεν είναι αν θα το περιμενεις ή όχι αλλά αν ξαναπροσπαθησετε αν εισαι διατεθημενη να μειωσεις τα νευρα και την πίεση.να είναι λιγο πιο κοουλ ρε παιδί μου και ν 'αξιολογείς την κατάσταση πριν τα πάρεις.

τι νόημα εχει να τα ξαναβρίσκεις αν δεν διορθώνεται ότι σας ενοχλεί αλλά συνεχίζεται στα ίδια?Να κάνεις ότι αισθάνεσαι αλλά να ξέρεις αν θέλει να γυρίσει φρόντισε ν΄αλλάξεις για σένα αλλά και για τον οποιοδήποτε στο μελλον.γιατι όταν θα έχει ο άλλος και τις δουλειες του και τις υποχρεώσεις του δεν θα μπορείς να του κανεις σκηνές και δε θα σε παιρνει κιολας να κανεις σκηνες για βλακείες.

Lioutsia

# 14 στις 15/12/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Mή το λες. Εκτός κι αν απευθύνεσαι σε συγκεκριμένο ηλικιακό κοινό (15-30).

Εγώ προσωπικά δυσκολεύομαι.

Παράθεση:
Σχόλιο # 9 από barbie200
Τονους μπορει να μη βαζω αλλα πιστευω οτι αυτα π γραφω διαβαζονται ...οποτε δν υπαρχει προβλημα

barbie200

# 15 στις 15/12/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Οποιος δυσκολευεται προχωραει στν απο κατω απαντηση του θεματος

Lioutsia

# 16 στις 15/12/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Σφνώ.

Καλούς απογόνους.

Παράθεση:
Σχόλιο # 15 από barbie200
Οποιος δυσκολευεται προχωραει στν απο κατω απαντηση του θεματος

achinos

# 17 στις 16/12/2016
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Μονακό
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 13.762

Παράθεση:
Σχόλιο # 9 από barbie200

η αλήθεια είναι πως έχεις σωστή σύνταξη κ λογική συνάφεια ασυνήθιστη για την ηλικία σου, εγώ δεν έχω πρόβλημα, συνέχισε.

Κατερίνα...

φεύγεις δεν το συζητάμε, έξι μήνες είναι το αναγκαίο διάστημα για να δεις αν θα συνεχίσεις η όχι. 

Οχι σου λέει, τι δεν καταλαβαίνεις;

Αρέσει στο μέλος Evi-evak

achinos

# 18 στις 16/12/2016
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Μονακό
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 13.762

Ουτ εσένα σου αρέσει, αλλιώς θα ήσουν πρόβατο, σκέψου το.

matiamou01

# 19 στις 14/1/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Κατερινα τα ξανα βρηκατε?περασε αρκετος καιρος...πες του να φανταστει τον εαυτο του οτι εσυ εισαι αυτη που μιλας στο διαδυκτιο και σου δινουν τα αγορια καρδουλες σε καθε σου ποστ...πως θα ενιωθε?ανετα?θα τον πειραζε...?φυσικα και εισαι γυναικα και οι γυναικες ζηλευουν αυτες βεβαια που δεν εχουν να χασουν τιποτα εννοω δεν σκεφτονται οτι εχουν να παρουν απο εναν αντρα και σκεφτονται εντελως χωρις δολο...και συμπεριφερονται οπως νομιζουν...ενω αυτες που θελουν να παρουν πολλα απο εναν αντρα που τα εχει να τους τα δωσει απλοχερα..αυτες ειναι συγκρατεις με αυτο το αισθημα σε εισαγωγικα της ζηλειας...και δεν το δειχνουν γιατι ο αλλος θα την κανει μαζι με αυτα που εχει να τους δωσει...Τωρα εσυ που εδιξες και νευρακια και ζηλιτσες...ε ας σκεφτει οτι μερικοι ανθρωποι δεν ξερουν πως να συμπεριφερθουν βλεποντας οτι χανουν αυτο που εχουν...τι να κανουμε ολα μες στην ζωη..ειναι ας ηταν και αυτος πιο δοτικος και πιο συμβιβαστικος να μην του δινουν σχεδια και σχολια...στο φατσα μπουκ.

Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε