Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Σχεση

Σελίδα : 1

mourinho2016

# 1 στις 23/12/2016
author
Ανδρας / 27 / Ελεύθερος
Επ. Πάφου / Πάφος
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 1
'Aρεσαν+: 0%

Σχεση

Γειά σας παιδιά, πρώτη φορά γράφω εδώ. Θέλω να γράψω για κάτι που με απασχολεί για να μου πείτε και εσείς την άποψή σας. 

Είχα σχέση με μία κοπέλα για ένα χρόνο, και για τον λόγο ότι δεν είχαμε ολοκληρώσει την σχέση μας αποφάσισα να χωρίσουμε.Την κοπέλα την αγαπούσα και με αγαπούσε  και μετά απο ένα χρόνο ακριβώς βρεθήκαμε ξανά και είμαστε πάλι μαζί. όλα είναι τέλεια είναι η τέλεια σχέση, αλλά η κοπέλα μου είναι της εκκλησίας, και θέλει να ολοκληρώσουμε όταν παντρευτούμε και μετά. Είναι δύσκολο για μένα αλλά την αγαπάω και την θέλω. Το ίδιο και εκείνη. Ποιά είναι η άποψή σας παιδιά??

Σας ευχαρίστω

Enikos

# 2 στις 23/12/2016
author
Ανδρας / 76 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 21
Απαντήσεις: 21.962

Την πρωτη φορα, δεν ολοκληρωσατε και λακισες.

Τωρα, θα παντρευτειτε?

Αρέσει στα μέλη Betty_83, loushian1984 και σε ακόμα 1 μέλος.

MiltosRNLI1930

# 3 στις 23/12/2016
author
Ανδρας / 58 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Θέματα: 39
Απαντήσεις: 5.250

Eγω

ακολουθω τις συμβουλες του πνευματικου.

Αρέσει στα μέλη Paralia48, Enikos και σε ακόμα 1 μέλος.

eyaggelos2

# 4 στις 23/12/2016
author
Ανδρας / 32 / Ελεύθερος
Ελλάδα
Απαντήσεις: 942

Παράθεση:
Σχόλιο # 3 από MiltosRNLI1930

Eγω

ακολουθω τις συμβουλες του πνευματικου.

οταν περνεις αποφασεις για τετοια ζητηματα πρεπει να λαμβανεις παντα υποψην σου και την πολιτικη διασταση του θεματος. εγω σε τετοιες περιπτωσεις παντα ρωταω τα οργανα του κομματος και αν μου δωσουν το ok συνεχιζω.

Αρέσει στα μέλη Enikos, giorgos170

IM____

# 5 στις 24/12/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από mourinho2016

Σχεση

Γειά σας παιδιά, πρώτη φορά γράφω εδώ. Θέλω να γράψω για κάτι που με απασχολεί για να μου πείτε και εσείς την άποψή σας. 

Είχα σχέση με μία κοπέλα για ένα χρόνο, και για τον λόγο ότι δεν είχαμε ολοκληρώσει την σχέση μας αποφάσισα να χωρίσουμε.Την κοπέλα την αγαπούσα και με αγαπούσε  και μετά απο ένα χρόνο ακριβώς βρεθήκαμε ξανά και είμαστε πάλι μαζί. όλα είναι τέλεια είναι η τέλεια σχέση, αλλά η κοπέλα μου είναι της εκκλησίας, και θέλει να ολοκληρώσουμε όταν παντρευτούμε και μετά. Είναι δύσκολο για μένα αλλά την αγαπάω και την θέλω. Το ίδιο και εκείνη. Ποιά είναι η άποψή σας παιδιά??

Σας ευχαρίστω

http://politis.com.cy/article/mourinio-ime-o-chiroteros-proponitis

panagiotismp90

# 6 στις 24/12/2016
author
Ανδρας / 30 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Παλαιό Φαλήρο
Θέματα: 53
Απαντήσεις: 2.605

δεν ειναι ασκημο αυτο που σου λεει η κοπελα σου

broomstick

# 7 στις 24/12/2016
author
Ανδρας / 56 / Ελεύθερος
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 11
Απαντήσεις: 2.517

εγω θα σου το θεσω διαφορετικα το ερωτημα...

πιστευεις???

αν πιστευεις πρεπει να πραττεις τα του ευαγγελιου

κουνια που σε κουναγε και δεν σε μπρουμυταγε λαικιστι...
η θα την βαλλεις κατω να πει τον προφητη παναγιωτη η 
μπογαλακια και σε αλλη παραλια...με τα φτυαρακια μαζι

ROCK-54

# 8 στις 24/12/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Καιρος φερνει τα λαχανα...

Παράθεση:
Σχόλιο # 2 από Enikos

Την πρωτη φορα, δεν ολοκληρωσατε και λακισες.

Τωρα, θα παντρευτειτε?

καιρος τα παραπουλια !

Χρονια πολλα φιλε, και υπο-μονη!

wish_

# 9 στις 25/12/2016
author
Γυναίκα / 35 / Ελεύθερη
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 2.909
Δε θα κρίνω τα πιστεύω του άλλου,καθε θρησκεία έχει τα δικά της.Σημασια έχει τι θέλεις κ τι πιστεύεις εσύ.εγω ξέρω παιδιά της εκκλησίας κ τα δύο που το πίστευαν αυτό κ μετά από ένα μισή εχρονο σχέση 27αυτος κ24 αυτή παντρεύτηκαν κ ελπιζω να ναι καλά τώρα.αλλιως χωριζεις κ βρίσκεις μία κοπέλα να θέλετε τα ίδια.δε θα βρεθείς κ παντρεμένος αν δε το θες μόνο κ μόνο για να...!!

Betty_83

# 10 στις 26/12/2016
author
Γυναίκα / 37 / Ελεύθερη
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 970
Στην παρέα έχουμε μια κοπέλα με τα ίδια θρησκευτικά πιστεύω. Συνομήλικη μου. Δεν έχει κάνει ποτέ σεξ. Έχει σχέση εδώ και 2 χρόνια (το τι σχέση είναι άλλο θέμα) Δεν γνωρίζω αν η θρησκεία γέννησε το φόβο, ή ο φόβος χρησιμοποιεί την θρησκεία, αλλά κάποιοι άνθρωποι κάνουν με ανθρώπους μόνο της ίδιας ιδεολογίας. Προσωπικά, απεχθάνομαι "πιστεύω" που στηρίζονται και συντηρούνται απο ηθικές εκτός τόπου, χρόνου και κλίματος. Στην θέση σου, θα είχα φύγει τρέχοντας. Χθες.
Αρέσει στο μέλος Katia_80

QuietMan_1972

# 11 στις 27/12/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Θα κάνεις αυτό που πραγματικά θέλεις.

Αλλά στο μέλλον, ότι και αν συμβεί να ξέρεις ότι ήταν δική σου επιλογή η στάση που κράτησες.

Γιατί π.χ. υπάρχει μία πιθανότητα να κάνεις υπομονή, να πνίξεις τις (φυσιολογικές) ορμές σου και ξαφνικά να χωρίσεις πριν καν το πάρεις πρέφα.

Και τότε ως διά μαγείας να βρεθεί κάποιο άλλο "καλόπαιδο" (το κακό παιδί που αρέσει πολύ) και η κοπελιά να ξεχάσει και εκκλησίες και θρησκείες και όλα τα μελοδραματικά... και να "παρασυρθεί κατά λάθος"...

Και να μείνεις εσύ να σκέφτεσαι ότι κρατούσες το φανάρι σε μία κατάσταση που μάλλον δεν άξιζε να ασχοληθείς ιδιαίτερα...

Και σημείωσε ότι ο χρόνος πίσω δεν γυρνά!!! Ούτε φυσικά τα νεανικά χρόνια!!!

Παράθεση:

Σχεση

Σας ευχαρίστω

matiamou01

# 12 στις 27/12/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παιδια οσο και να σας φαινεται αστειο στην κυπρο ετσι ακριβως ειναι τα πραγματα οπως τα λεει το παιδι...Δεν ξερω πως σας ηρθε τωρα αυτο...αν και το βρησκω πολυ ρομαντικο ολο αυτο...ειλικρινα δηλαδη πολυ παλιας εποχης που βγαζανε ακομη και το σεντονι...αλλα αυτα τωρα δεν γινονται.Η πλακα ειναι αν τα λεγανε αυτα σε κανεναν Ελληνα θα τους απαντουσε καταλληλα...και το σοι του μαζι θα της απαντουσε...

Αιντε καλη ευκολια...

https://www.youtube.com/watch?v=rXXzH9oo178

pythagoras

# 13 στις 28/12/2016
author
Ανδρας / 65 / Παντρεμένος
Ν. Ευβοίας / Χαλκίδα
Θέματα: 130
Απαντήσεις: 13.442

νταξ'

Παράθεση:
Σχόλιο # 10 από Betty_83
Στην παρέα έχουμε μια κοπέλα με τα ίδια θρησκευτικά πιστεύω. Συνομήλικη μου. Δεν έχει κάνει ποτέ σεξ. Έχει σχέση εδώ και 2 χρόνια (το τι σχέση είναι άλλο θέμα) Δεν γνωρίζω αν η θρησκεία γέννησε το φόβο, ή ο φόβος χρησιμοποιεί την θρησκεία, αλλά κάποιοι άνθρωποι κάνουν με ανθρώπους μόνο της ίδιας ιδεολογίας. Προσωπικά, απεχθάνομαι "πιστεύω" που στηρίζονται και συντηρούνται απο ηθικές εκτός τόπου, χρόνου και κλίματος. Στην θέση σου, θα είχα φύγει τρέχοντας. Χθες.

Δεν έχει κανει το ... ιεραποστολικό σεξ, αλλά τα άλλα μαλλον θα τα έχει "εκπαιδεύσει" ...

Εμ, δυο χρόνια είναι αυτά!

Δεν την ρωτας απέξω απέξω να μαθουμε και εμείς οι αδαείς;;

Betty_83

# 14 στις 30/12/2016
author
Γυναίκα / 37 / Ελεύθερη
Απαντήσεις: 970
Και 4 να γίνουν, ανεκπαίδευτη θα παραμείνει. Πλέον, έχει γίνει τρόπος ζωής

sAvArA

# 15 στις 30/12/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παντρεψου την

Αργεις...Δεν καταλαβαινω που ειναι το εμποδιο.Αφου την θες και ο τροπος ειναι αυτοςΚαντο!!Τι σε εμποδιζει αγορι;;;Θα εχεις την καλυτερη γυναικαΤα παιδια σου μανα με αρχες..Τι ψυχανεμιζεσαι και επιβραδυνεις;;;

karamelitsameli

# 16 στις 11/1/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Να σου πώ κατι Μπέτυ;

Κι εμείς που ολοκληρώσαμε, τι καταλάβαμε;

Κακά τα ψέματα, όταν δεν υπάρχει αγάπη, τότε το sex=το απόλυτο τίποτα.

Ενταξει, σου δινει ευχαριστηση για λίγα λεπτα.

Αν ψαχνει μια κοπέλα απλά την ευχαρίστηση,ή αν συμβιβαζεται με αυτην, γιατι να το δινει απο δω κι απο κει,

να τη λενε και "τατάνα" και να την πληγώνουν;

Και να μένει πάλι στο απόλυτο μηδεν;

Ποιό έξυπνες ειναι αυτες που δεν κανουν τιποτα χωρις γαμο πιστεύω!

Πολύ πιό έξυπνες..

Η γενιά του ... "Sex and the City" , πέθανε...

Παράθεση:
Σχόλιο # 10 από Betty_83

Nononsense

# 17 στις 18/2/2017
author
Ανδρας / 36 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Απαντήσεις: 872

Παράθεση:

Σχεση

Σας ευχαρίστω

Η απαντηση εξαρταται απο το ποσο η κοπελα σου ειναι αντιπροσωπευτικη της μεσης κυπριας και κατα ποσο εχεις σκοπο να ζησεις σε αυτην την κοινωνια.

Αν ειναι ολες οι κυπριες ετσι (τραγικο) και θες να συνεχισεις να ζεις εκει, τοτε αναγκαστικα πρεπει να συμβιβαστεις με αυτην την κατασταση.

Αν οχι, τοτε θα σου λεγα να φυγεις και να μην χανεις τον χρονο σου αδικα.

tzoulia59

# 18 στις 18/2/2017
author
Γυναίκα / 80 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 7.292

στειλε σ αυτους που ψηφισαν το συμφωνο συμβιωσης των ομοφυλοφιλων και της υιοθετησης παιδιου απο ζευγαρι με το ιδιο φυλο ,,,

ειναι οι καταλληλοι να σου απαντησουν ,,και δεν ειρωνευομαι ετσι ,,

Παράθεση:

Σχεση

Σας ευχαρίστω

achinos

# 19 στις 18/2/2017
author
Γυναίκα / 55 / Ελεύθερη
Μονακό
Απαντήσεις: 13.764

define...

"τέλεια σχέση...χωρίς σεξ"
Σελίδα : 1