Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Μυστικά πριν το γάμο.

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

Paralia48

# 21 στις 26/12/2016
author
Γυναίκα / 55 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 29
Απαντήσεις: 9.580
'Aρεσαν+: 0%

Παράθεση:
Σχόλιο # 19 από MiltosRNLI1930

Στην Αστορια τα σουβλατζιδικα και τα μπακαλικα τωρα δεν προσλαμβανουν Ελληνες.

προφανώς, γέμισαν. Εδώ έρχονταν λέει , έτσι χύμα, έμπαιναν στα μαγαζιά και ρωτούσαν ευθέως <<υπάρχει καμιά θέση, στην κουζίνα, στο σερβίρισμα, στο καθάρισμα, ό,τι έχει>> . Φίλος εστιάτορας έλεγε, έρχονταν καθημερινά 3 με 4 τέτοιοι.

άσχετο με νύφες...

Loulis2015

# 22 στις 26/12/2016
author
Ανδρας / 45 / Σε σχέση
Καναδάς
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 397

Φίλη αναγνώστρα (στην ξαπλώστρα) κάνε και κάνα μπάνιο να μην κολλήσει το τούλι στην σάρκα...

"Γέμισε την μπανιέρα με άφθονο νερό και πρόσθεσε 3 σταγόνες ylang ylang2 σταγόνες βασιλικό και 2 σταγόνες μανταρίνι. Εάν αναζητάς περισσότερη ενέργεια και τόνωσηπροτίμησε 3 σταγόνες γκρέιπφρουτ, 3 σταγόνες λεμόνι και 2 σταγόνες μέντα.  Ανακάτεψε καλά το νερό, έτσι ώστε να δημιουργηθεί μαλακός αφρός και να διασκορπιστούν παντού τα αιθέρια έλαια κλείνοντας την πόρτα του λουτρού για να διατηρήσεις όλη τη ζεστασιά και τις ευωδιές. Βυθίσου στην μπανιέρα για 20 περίπου λεπτά. Γείρε το κεφάλι σου προς τα πίσω ακουμπώντας σε ένα μικρό μαλακό μαξιλαράκι ή μια πετσέτα.  Μόλις τελειώσεις στέγνωσε το δέρμα σου με απαλή πετσέτα, ψέκασε παντού στο σώμα σου μια όχι λιπαρή λοσιόν, για να παραμείνει η αίσθηση της φρεσκάδας των αιθέριων ελαίων εντονότερη και περισσότερη ώρα. Αμέσως μετά φόρεσε το μαλακό μπουρνούζι σου και πιες ένα αφέψημα χαμομηλιού, που θα βοηθήσει ακόμη περισσότερο στο καλμάρισμα του οργανισμού σου".

Όσο ξεσηκώνεις όσα σου λένε τα περιοδικά μην ξεχνάς να αναπνέεις και προς Θεού...πρόσεξε μην σπάσεις το μακιγιάζ που πιθανόν λανθασμένα πρόκανες. Θα ήταν οδυνηρό να γεμίσει το σπίτι πομφόλυγες σαπουνιού με πολύχρωμα ψήγματα εκλεπτυσμένου ντουκοχρώματος αποκτώντας μέτωπο scania.

Αρέσει στα μέλη giorgos170, Paralia48

Enikos

# 23 στις 26/12/2016
author
Ανδρας / 77 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 25.038

Ε τοτε, τι βαζεις θεμα? Ενας μονολογος θα ηταν αρκετος.

Παράθεση:
Σχόλιο # 17 από Paralia48

Aκριβώς, όπως το λες!  Επιλέγουμε τις πληροφορίες.

Paralia48

# 24 στις 26/12/2016
author
Αλλη χώρα

Ενικέ, εσύ δέχεσαι όλα όσα σου λένε; Δηλαδή σε ένα διάλογο, πρέπει ή όλα να τα χάψουμε ή σταματάμε; Λάθος ορισμός του διαλόγου. Επεξεργαζόμαστε, αναλύουμε και βγάζουμε συμπεράσματα...
Δεν καταλαβαίνω προς τι  το  ;

;

Loulis2015

# 25 στις 26/12/2016
author
Ανδρας / 45 / Σε σχέση
Καναδάς
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 397
Προς αποφυγή λανθασμένου συμπεράσματος, το ποστάκι περί μπάνιου δεν πήγαινε στην παραλία μιας και έγραψα ξαπλώστρα (μην γίνει κάνας φρενήρης συσχετισμός όπως συνηθίζουν οι γίγαντες του κατς εδώ μέσα) αλλά όπου πιθανόν αντιστοιχεί.

Enikos

# 26 στις 26/12/2016
author
Ανδρας / 77 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 25.038

Για το οτι, εν μεσω διαλογου εδω, διαβασες πρωτη φορα την αποψη, που ειχαν-εχουν περι, ανδρος-χοιρου.

Δεν εχεις διαβασει σχολια στο εδω φορουμ, περι χοιρων? Ε, εχουν παναρχαιες ριζες αυτα τα μοδερνα σχολια.

Να δουλεφτουμε λιγο?

Να κλαιω?

Παράθεση:
Σχόλιο # 24 από Paralia48

Δεν καταλαβαίνω προς τι  το  ;

;

Koula___

# 27 στις 26/12/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Παράθεση:
Σχόλιο # 25 από Loulis2015
Προς αποφυγή λανθασμένου συμπεράσματος, το ποστάκι περί μπάνιου δεν πήγαινε στην παραλία μιας και έγραψα ξαπλώστρα (μην γίνει κάνας φρενήρης συσχετισμός όπως συνηθίζουν οι γίγαντες του κατς εδώ μέσα) αλλά όπου πιθανόν αντιστοιχεί.

η αλήθεια είναι πως ήμουν έτοιμη να σου ορμήξω

pythagoras

# 28 στις 26/12/2016
author
Ανδρας / 66 / Παντρεμένος
Ν. Ευβοίας / Χαλκίδα
Θέματα: 130
Απαντήσεις: 13.585

Αν . (ξανα)παντρευτείς .

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Paralia48

Μυστικά πριν το γάμο.

Συχνά ακούμε σε ελληνικές ταινίες, ότι μια μέρα πριν το γάμο η μητέρα της νύφης της έλεγε κάποια...μυστικά. Πάντα είχα την περιέργεια να τα μάθω   ...

Επειδή η δική μου δε μου είχε πει τότε τίποτα, μήπως μπορεί κάποια να με βοηθήσει;  Ίσως οι παλαιότερες ξέρουν από τη δική τους τη μάνα ή τη γιαγιά τους... Τι να ήταν τέλος πάντων αυτά τα περίφημα <<μυστικά>>; (Υποθέτω,  ήταν κάτι περί σεξ, αλλά τι ακριβώς).

Αφορμή για το θέμα μου, χριστουγεννιάτικα, ήταν η συζήτηση με την Αχινό για τις συμβουλές μανάδων άλλης θρησκείας και κουλτούρας περί περιποίησης μιας ευαίσθητης περιοχής...Μήπως τελικά έχει σχέση όλη αυτή η ιστορία της ανατολίτικης ερωτικής κουλτούρας και με εμάς; Για... να λύσουμε παρέα αυτό το γρίφο...

θα μαθω και θα σου πω!!!

Αρέσει στα μέλη Paralia48, somebody961

matiamou01

# 29 στις 26/12/2016
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Δεν μου ετυχε...τι να πεις?πως να κανεις καλυτερο κρεβατι?δεν νομιζω να εχει μυστικο σε κατι τετοιο υποκειμενικο ειναι...τωρα να σε δωσω μια γευση...που ειδα σε κατι βιντεακια...το ψαξα το θεμα βεβαια δεν ξερω αν ισχυουν αλλα ας το διακωμοδισουμε λιγο το θεμα του εν γαμου βιου..γιατι απο σκετο βιος...κατα την εμπειρια μου ας προσθεσω και την λεξη...και πολιτεια...βιος και πολιτεια..

https://www.youtube.com/watch?v=e1pm-8qu5sI

ενταξει τωρα υπερβολες...αλλα το λεει και ο επιστημονας...(Η πορνεία στο σεξ είναι το ιδανικό σεξ)δεν εμφανιζει το βιντεο δεν ξερω γιατι...

https://www.youtube.com/watch?v=krCFzjgSS3s

ενταξει...δεν υπαρχει...(Ποιός φταίει ο άνδρας ή η γυναίκα).

https://www.youtube.com/watch?v=XxNuxr6Ax9M

Δεν υπαρχουν μυστικα  για εναν καλο και επιτυχημενο?γαμο...ο γαμος δυο ανθρωπων  ειναι ιερη λεξη...που την ξεχναμε ομως ευκολα και γρηγορα...θελει πολυ δουλεια και απο τους δυο.

Paralia48

# 30 στις 27/12/2016
author
Αλλη χώρα

Παράθεση:
Σχόλιο # 28 από pythagoras

Αν . (ξανα)παντρευτείς .

θα μαθω και θα σου πω!!!

είσαι πολύ γλυκός. Θα έρθω να μου τα πεις...μαμά!

somebody961

# 31 στις 27/12/2016
author
Ανδρας / 60 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 100
Απαντήσεις: 12.017

Ε, όχι και μαμά!
Διογένη τον βλέπω εγώ!

Πυθαγόρας=Το αγόρι που είναι στο πυθάρι->Διογένης!

Ααα, Διο-γένης=Δύο γένη, άρα, ΚΑΙ μαμά!

(Πάει, τρελάθηκε εντελώς ο Σαμ σήμερα!)

Αρέσει στο μέλος Paralia48

Paralia48

# 32 στις 27/12/2016
author
Αλλη χώρα

Παράθεση:
Σχόλιο # 31 από somebody961

Ε, όχι και μαμά!
Διογένη τον βλέπω εγώ!

Πυθαγόρας=Το αγόρι που είναι στο πυθάρι->Διογένης!

Ααα, Διο-γένης=Δύο γένη, άρα, ΚΑΙ μαμά!

(Πάει, τρελάθηκε εντελώς ο Σαμ σήμερα!)

Χρόνια πολλά Σαμ!

Εσένα πάντως θα σου μάθω εγώ μερικά μυστικά, όταν έρθει η καλή η ώρα...Θα σε μάθω να χορεύεις Μπαϊτούσκα, αν δεν ξέρεις.

Ή μήπως δε χορεύουν στο χωριό της; 

Αρέσει στο μέλος somebody961

somebody961

# 33 στις 27/12/2016
author
Ανδρας / 60 / Σε σχέση

Χρόνια πολλά και σε εσένα Παραλία μας!

Ασε, με μαθαίνει ρατσενίτσα και κόπανίτσα! (μήπως τον δεύτερο για να με ...κοπανάει; ! )

Ο χορός που λες λέγεται παϊντούσκο αλλά δεν τον γνωρίζω, απλώς τον έχω δει.

Θα ανεβάσω στο θέμα μου "Ταξίδι Βουλγαρία" σύντομα, μερικές φωτογραφίες και θα περιγράψω εκεί την πρώτη μου γνωριμία με τους Βουλγαρικούς χορούς.

(Η καλή η ώρα είναι κάτι που ... φτου γμτ, με τραβάει, δε μ' αφήνει να γράψω!)

Paralia48

# 34 στις 27/12/2016
author
Αλλη χώρα

Παράθεση:
Σχόλιο # 33 από somebody961

Χρόνια πολλά και σε εσένα Παραλία μας!

Ασε, με μαθαίνει ρατσενίτσα και κόπανίτσα! (μήπως τον δεύτερο για να με ...κοπανάει; ! )

Ο χορός που λες λέγεται παϊντούσκο αλλά δεν τον γνωρίζω, απλώς τον έχω δει.

Θα ανεβάσω στο θέμα μου "Ταξίδι Βουλγαρία" σύντομα, μερικές φωτογραφίες και θα περιγράψω εκεί την πρώτη μου γνωριμία με τους Βουλγαρικούς χορούς.

(Η καλή η ώρα είναι κάτι που ... φτου γμτ, με τραβάει, δε μ' αφήνει να γράψω!)

εμείς στην Ελλάδα τον λέμε Μπαϊτούσκα, ξέρεις από τόπο σε τόπο υπάρχουν μικρές διαφορές στον τρόπο ομιλίας, αλλά και στον τρόπο που χορεύονται οι χοροί. Χορεύεται στο νομό Έβρου πάρα πολύ, αλλά προέρχεται από την Ανατολική Ρωμυλία. Παίζεται με κρουστά, γενικά αυτά τα ...αρκουδιάρικα πολύ ακούγονται εκεί πάνω. Στον Έβρο δεν υπάρχει χαρά ( =γάμος) που να μην τον χορέυουν ο γαμπρός και η νύφη, εκτός αν είναι κανένας που δεν...μπορεί !

Δεν είναι δυνατό να σε στείλουμε γαμπρό και να μην τα καταφέρεις! Καλύτερα να ατυχήσεις την πρώτη νύχτα, παρά να μην μπορείς να χορέψεις και να το δει όλο το χωριό. Γιαυτό, κοίτα να μάθεις αυτή την κοπανίτσα και τη ρεπανίτσα, ίσως αυτοί να συνηθίζονται στο χωριό.

Σου βάζω μια εβρίτικη μπαϊτούσκα

https://www.youtube.com/watch?v=etU9eqQJweg

pythagoras

# 35 στις 28/12/2016
author
Ν. Ευβοίας / Χαλκίδα

τα μυστικά μετά το γαμο .

είναι το πρόβλημα.

Εκει είναι που την πατας.

Αρέσει στα μέλη giorgos170, Paralia48 και σε ακόμα 1 μέλος.

Kylie-

# 36 στις 29/12/2016
author
Γυναίκα / 38 / Παντρεμένη
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 35
Για σεξουαλικα μυστικα δεν ξερω... Εμενα παντως μου χαν πει καμποσοι που το γνωριζαν, να φοραω κατι παλιο, κατι καινουριο και κατι δανεικο (!) για γουρι λεει..

somebody961

# 37 στις 29/12/2016
author
Ανδρας / 60 / Σε σχέση

Παράθεση:
Σχόλιο # 36 από Kylie-
Για σεξουαλικα μυστικα δεν ξερω... Εμενα παντως μου χαν πει καμποσοι που το γνωριζαν, να φοραω κατι παλιο, κατι καινουριο και κατι δανεικο (!) για γουρι λεει..

Εχει ερμηνεία! (δική μου, τής στιγμής)  Κάτι ξέρουν οι παλιοί!

Κάτι παλιό: Η σχέση που αφήσαμε πίσω για να παντρευτούμε το καλό παιδί (αλλά το "κουβαλάμε" και στον γάμο μας)

Κάτι καινούργιο: Ο νέος σύζυγος

Κάτι δανεικό: Αυτός που θα τον κερατώσουμε (γιατί το "καλό παιδί" δεν αντέχεται),
και μετά θα τον "επιστρέψουμε"!

Αρέσει στο μέλος Kylie-

pythagoras

# 38 στις 29/12/2016
author
Ν. Ευβοίας / Χαλκίδα

Μας αφίνεις σε αγωνία!

Παράθεση:
Σχόλιο # 36 από Kylie-

Δεν μας λες τι παλιο φόρεσες, τι καινούριο (Ελπίζω και το νυφικό να ήταν καινουριο)

Και τι Δανεικό;;

Δανεικό ε; 

Δανεικο και ... αγύριστο;

το επέστρεψες;

Σκέψου την αγωνία μας τεκνον μου ...

Kylie-

# 39 στις 30/12/2016
author
Γυναίκα / 38 / Παντρεμένη
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 35
Το παλιο ηταν ενα κοσμημα, το δανεικο ενα ματοχαντρο μεσα απο το νυφικο μετα εννοειται το επεστρεψα, ε ολα ταλλα καινουρια ηταν Δεν ξερω αν στεκουν ολα συτα καπου- προφανως οχι- αλλα εχουν την πλακα τους. Η ολη διαδικασια!
Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε
lastpost