Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Ορίστε μου τι να κάνω...

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123

Mileni

# 21 στις 7/1/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Παράθεση:
Σχόλιο # 20 από matiamou01

Επειδη εσυ ή μας δουλευεις...ή απλα θελεις παιχνιδι...και κατα βαση τα λες τοσο σταρατα...δεν νομιζω να εχεις προβλημα προσεγγισης...εκτος αν σου φανουν αστειες οι ιδεες μας εδω...και θες να το διακωμωδησεις το ολο πραγμα...

Αυτό μην το πεις σε καμία περίπτωση στην κοπέλα ετσι όπως είναι
θέλει λίγη επεξεργασία, να πάρεις μόνο τις κατάλληλες λέξεις που μπορούν και να σε φτάσουν κάπου

''Επειδή εσύ μόνο δουλεύεις, δεν μπορεί να μην θέλεις και κάτι διαφορετικό..
κατά βάση τα λέω σταράτα...δεν νομίζω να εχεις πρόβλημα προσέγγισης... με τις αστείες ιδέες μου  εδώ...''

ΥΓ: Αν μπορείς μάθε τι της λείπει, όχι ρωτώντας την, αλλά ''ακούγοντάς'' την.

Loulis2015

# 22 στις 8/1/2017
author
Ανδρας / 44 / Σε σχέση
Καναδάς
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 397
'Aρεσαν+: 0%

Παράθεση:
Σχόλιο # 19 από Kylie-

Γραψτης σε ραβασακι αυτο το λινκ να μπει να δει ποσο (δεν την) παλευεις. Πιστευω θα παρεις αμεση απαντηση χωρις να σπαταλας αγχος και χρονο!

Kylie-...έχεις απόλυτο δίκιο ότι δεν την παλεύω. 

Αν την πάλευα θα γινόμουν μέλος ; 

Ας δούμε όμως τι γνώμη έχουν οι φίλοι που ενδιαφέρονται πραγματικά για το θέμα.

Μileni...το μικρόφωνο σ'εσένα και στην έξυπνη τοποθέτησή σου.

Loulis2015

# 23 στις 8/1/2017
author
Ανδρας / 44 / Σε σχέση
Καναδάς

Καλημέρα σας, ζητώ ταπεινά συγνώμη από τα ελάχιστα μέλη που συμπαραστέκονται

στο πρόβλημά μου αλλά χτες λόγω άλλων ασχολιών, δεν μπόρεσα να σας δώσω στοιχεία.

Πήγα ωστόσο χτες στο μαγαζί κι είπα καλημέρα στην κοπέλα όπως ορίζει η αρχική θέση εκκίνησης. Μου είπε κι αυτή καλημέρα. Μετά της πρότεινα να πάμε για φαγητό όπως πρότεινε ο φίλος paninos.Ήταν η σειρά του να τιμηθεί η πρότασή του.Χαμογέλασε θετικά η κοπέλα κι έφαγα ξαφνικό φλας μην τυχόν με ρωτήσει τίποτα γιατί δεν είχα δικαίωμα άλλης πρότασης όπως ξέρουμε. Δεν με ρώτησε ευτυχώς αλλά απάντησε ότι θα τα πούμε κάποια στιγμή.Ίσως να είπε αλήθεια αν και μπορεί απλώς να με απέφυγε ευγενικά. Στην συνέχεια σε δύο δευτερόλεπτα και ενώ ο χρόνος με άγχωνε μην ρωτήσει τίποτα μέχρι να φύγω διακριτικάμε ρώτησε πως με λένε. Εκεί τρόμαξα αφού δεν είχα δικαίωμα άλλης πρότασης και αναγκαστικάτροποποίησα την συμπεριφορά μου. Έβγαλα το κινητό μου προσποιούμενος ότι με καλούν. Βγήκα έξω γρήγορα χωρίς να μιλήσω, χαιρετώντας την βιαστικά με τεταμένο χέρι και ψεύτικο άγχος στην συμπεριφορά μου, φεύγοντας απο το οπτικό πεδίο της. Τώρα τι κάνουμε; πρέπει αύριο να πάω πάλι για καλημέρα σύμφωνα με το αρχικό πλάνο. Πιθανόν να γίνω ρεζίλι αν δεν έχω πρότασή σας. Μην μου την στερήσετε. Με ερεθίζει όλο αυτό. Θέλω να δω πόσο θα αντέξω και που θα καταλήξει ο κόπος μου.Ότι αποφασίστε πάντως, θα το αποδεχθώ όπως και την σιωπή σας. Αν δεν με βοηθήσετε, θα καθυστερήσω όσο μπορώ την πιθανή συντριβή μου.
Τίποτα δεν έχει τελειώσει ακόμα.Αν όμως ενδιαφερθείτε, να θυμάστε ότι μόνο ξεκάθαρη πρόταση μπορώ να χρησιμοποιήσω. Παρακαλώ βοηθήστε με και ειλικρινά σας ευχαριστώ για τον χρόνο σας.

Loulis2015

# 24 στις 8/1/2017
author
Ανδρας / 44 / Σε σχέση
Καναδάς

Παράθεση:
Σχόλιο # 21 από Mileni

Αυτό μην το πεις σε καμία περίπτωση στην κοπέλα ετσι όπως είναι
θέλει λίγη επεξεργασία, να πάρεις μόνο τις κατάλληλες λέξεις που μπορούν και να σε φτάσουν κάπου

''Επειδή εσύ μόνο δουλεύεις, δεν μπορεί να μην θέλεις και κάτι διαφορετικό..
κατά βάση τα λέω σταράτα...δεν νομίζω να εχεις πρόβλημα προσέγγισης... με τις αστείες ιδέες μου  εδώ...''

Μileni...πολύ έξυπνη πλοκή στο θέμα.  Κρίμα που δεν μπορώ να δώσω και το λινκ που πρότεινε

η Kylie- διότι η κοπέλα θα παψει να είναι ανεπηρέαστη, χώρια που μπορεί να γίνει μέλος

και να με ρουφιανέψει. Είπαμε ότι δεν γίνεται αυτό δεδομένου ότι για να με γνωρίσετε

θα πρέπει κι εγώ να σας γνωρίσω κι όχι μονόπλευρα.

Όντως μπορώ να το χρησιμοποιήσω αυτό Mileni όπως σκέφτηκες μιας που αν το διαβάσω 

ταιριάζειμε πρόταση και εφαρμόζει σε σημεία. Μοιάζει ακριβώς με του paninos. 

Ξερή πρόταση όπως και του somebody961ή όπως και του συμβουλευτικού χαρακτήρα πρόταση 

του Enikos. Είναι λοιπόν θεμιτό και θα το κάνω. Όμως δυστυχώς δεν μπορώ να το αλλάξω όπως έταξα 

διότι τότε θα είμαι εγώ κι όχι εσείς.  Απλά για να ευσταθεί, θα πρέπει να μου πει καλημέρα 

ως αρχικη θέση εκκίνησηςέτσι ώστε να "κολλήσει". Aυτό είναι εύκολο διότι αφού θα της πω εγώ

θα μου πει κι αυτή.Τουλάχιστον προς το παρόν μου λέει. 

Όμως είναι κάπως επιθετικό και θα πρέπει να τροποποιήσω την συμπεριφορά μου. 

Θα της το πω λοιπόν έτσι όπως η matiamou01 όρισε έστω και για άλλους λόγους 

(matiamou01 σε ευχαριστώ)  έχοντας τα χέρια μου στην μέση και χτυπώντας το παπούτσι μου απαλά

με αργό ρυθμό στο πάτωμα εις ένδειξη απορίας. Έπειτα θα γελάσω όμορφα αφού θα μείνω σοβαρός 

για δύο δευτερόλεπτα. Πιστεύω ότι έχω πολύ καλές πιθανότητες να το πάρει ως πλάκα 

αλλιώς τον ήπιαμε. 

Νομίζω ότι έχω τύχη. Το πρόβλημα είναι τι θα γίνει με το όνομα αφού της το χρωστάω σαν απάντηση.Μπορεί να αντέχω λόγω αποδοχής ως εύθυμη είσπραξη όλου αυτού στην κοπέλα 

και σε κλίμα αναγνωριστικό αλλά σύντομα θα αρχίσει να παραξενεύεται και δεν θα της αρέσει όλο αυτό. 

Εκεί θα πρέπει να ακυρώσω. Τι θα λέγατε λοιπόν να προσπαθήσουμε να το σώσουμε; 

δεν βλέπω να υπάρχει πρόβλημα σε κανέναν.Σας τιμώ σε ότι προτείνετε, σας ευχαριστώ

δεν διακωμωδώ, αποδέχομαι ότι δεν ευθύνεστε, δεν αποσκοπώ στο να κάνω τον ξύπνιο στο τέλος 

με κάποια μουφαδόρικη εξέλιξη, πιθανολογώ την ήττα μουκαι δεν δημιουργώ πρόβλημα στην κοπέλα 

αφού γελάει και μου απαντά.Τι δεν σας αρέσει αν κάτι δεν σας αρέσει ; 

ότι γελάει ένας άνθρωπος ή ότι προσπαθώ να ξεφύγω σαν απομίμιση του James Bond ;

https://www.youtube.com/watch?v=RaEU_A405zA

IM____

# 25 στις 8/1/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 23 από Loulis2015

Πήγα ωστόσο χτες στο μαγαζί κι είπα καλημέρα στην κοπέλα όπως ορίζει η αρχική θέση εκκίνησης. Μου είπε κι αυτή καλημέρα. Μετά της πρότεινα να πάμε για φαγητό όπως πρότεινε ο φίλος paninos.Ήταν η σειρά του να τιμηθεί η πρότασή του.Χαμογέλασε θετικά η κοπέλα κι έφαγα ξαφνικό φλας μην τυχόν με ρωτήσει τίποτα γιατί δεν είχα δικαίωμα άλλης πρότασης όπως ξέρουμε. Δεν με ρώτησε ευτυχώς αλλά απάντησε ότι θα τα πούμε κάποια στιγμή.Ίσως να είπε αλήθεια αν και μπορεί απλώς να με απέφυγε ευγενικά. Στην συνέχεια σε δύο δευτερόλεπτα και ενώ ο χρόνος με άγχωνε μην ρωτήσει τίποτα μέχρι να φύγω διακριτικάμε ρώτησε πως με λένε. Εκεί τρόμαξα αφού δεν είχα δικαίωμα άλλης πρότασης και αναγκαστικάτροποποίησα την συμπεριφορά μου. Έβγαλα το κινητό μου προσποιούμενος ότι με καλούν. Βγήκα έξω γρήγορα χωρίς να μιλήσω, χαιρετώντας την βιαστικά με τεταμένο χέρι και ψεύτικο άγχος στην συμπεριφορά μου, φεύγοντας απο το οπτικό πεδίο της. Τώρα τι κάνουμε; πρέπει αύριο να πάω πάλι για καλημέρα σύμφωνα με το αρχικό πλάνο. Πιθανόν να γίνω ρεζίλι αν δεν έχω πρότασή σας. Μην μου την στερήσετε. Με ερεθίζει όλο αυτό. Θέλω να δω πόσο θα αντέξω και που θα καταλήξει ο κόπος μου.Ότι αποφασίστε πάντως, θα το αποδεχθώ όπως και την σιωπή σας. Αν δεν με βοηθήσετε, θα καθυστερήσω όσο μπορώ την πιθανή συντριβή μου.
Τίποτα δεν έχει τελειώσει ακόμα.Αν όμως ενδιαφερθείτε, να θυμάστε ότι μόνο ξεκάθαρη πρόταση μπορώ να χρησιμοποιήσω. Παρακαλώ βοηθήστε με και ειλικρινά σας ευχαριστώ για τον χρόνο σας.

Ντροπα...

...λούλης

Δήθεν τη βλέπεις και μόνο για πήδο...

Εκτός κι αν υποτίθεται ότι το είχες στο αθόρυβο.

Lioutsia

# 26 στις 8/1/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Φίλε Λούλη,

Νομίζω πως αυτό το σχόλιο είναι και το πιο εύστοχο...Ένας άντρας που δεν ενδιαφέρεται παρά μόνο για τον πήδο, θα πρέπει τουλάχιστον να μάθει να ψυχολογεί, ν' αφουγκράζεται αλλά και να γνωρίζει τουλάχιστον τί είναι αυτό που λείπει στο σεξουαλικό αντικείμενο του πόθου του κι αυτό θα πρέπει να συμβαίνει από τις πρώτες ματιές... νομίζω τα είπε όλα η Μιλένη. Σόρρυ που σε απογοητεύω αλλά ...

...εδώ θα δώσω το Άριστα 10' στη Μιλένη.

Παράθεση:
Σχόλιο # 21 από Mileni

Enikos

# 27 στις 8/1/2017
author
Ανδρας / 76 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 21
Απαντήσεις: 21.950

Μη μασας ρε συ. 

Ξεγραψε το Λουλης, το Ευλαμπια, το Μεζες και ολαφτα (που ξερω οτι σουρχονται να πεις) και δωσε ενα κανονικο.

Μετα ρωτησε την αν ειναι απο αυτες που επιμενουν να πληρωνουν, εξαπαντος, το τραπεζι.

Πες αφτα και εδω ειμαστε.

Παράθεση:
Σχόλιο # 23 από Loulis2015

Στην συνέχεια σε δύο δευτερόλεπτα και ενώ ο χρόνος με άγχωνε μην ρωτήσει τίποτα μέχρι να φύγω διακριτικάμε ρώτησε πως με λένε. Εκεί τρόμαξα αφού δεν είχα δικαίωμα άλλης πρότασης και αναγκαστικάτροποποίησα την συμπεριφορά μου. 

Αρέσει στο μέλος Loulis2015

Enikos

# 28 στις 8/1/2017
author
Ανδρας / 76 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 21
Απαντήσεις: 21.950

Τονεκαψες...

Παράθεση:
Σχόλιο # 25 από IM___

Ντροπα...

...λούλης

Δήθεν τη βλέπεις και μόνο για πήδο...

Εκτός κι αν υποτίθεται ότι το είχες στο αθόρυβο.

eyaggelos2

# 29 στις 8/1/2017
author
Ανδρας / 32 / Ελεύθερος
Ελλάδα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 942

δευτερα, με το που μπεις θα πρεπει να φανεις πολυ δυναμικος και θα της πεις, προχθες δεν μπορεσα να σε γνωρισω γιατι ειχα ενα  τηλεφωνημα απο το νοσοκομειο που εργαζομαι.ακυρωσα το ρεπο μου γιατι με τα παιχνιδια στους παγους πολλα παιδακια σπασαν τα κοκκαλα τους .και ειχαν αναγκη ενα γιατρο.

ειμαι ο Λουλης, εσυ ποια εισαι;;οτι και να σου πει θα πεις πολυ γλυκο  ονομα, και εσυ γλυκα εισαι. τωρα πες μου ποτε θα βγουμε μαζι, εγω μπορω μονο σημερα η αυριο ...κτλ γιατι εχω δουλεια στο νοσοκομειο

MiltosRNLI1930

# 30 στις 8/1/2017
author
Ανδρας / 58 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Θέματα: 39
Απαντήσεις: 5.250

Αυτος ο κοινος

τροπος προσεγγισης θυμιζει παραμονες Εορτων Χριστουγεννων σε φουρνο αρτοποιηματων στη Λ.Μαραθωνος την ωρα που η Μανταμιτσα με τα πλαστικα γαντια σκεπαζει την πυραμιδα κουραμπιεδων με την κουνουπιερα για τις μυγες .

Αρέσει στα μέλη Enikos, anassa_ και σε ακόμα 1 μέλος.

Mileni

# 31 στις 8/1/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 24 από Loulis2015

Όμως είναι κάπως επιθετικό και θα πρέπει να τροποποιήσω την συμπεριφορά μου. 

Θα της το πω λοιπόν έτσι όπως η matiamou01 όρισε έστω και για άλλους λόγους 

(matiamou01 σε ευχαριστώ)  έχοντας τα χέρια μου στην μέση και χτυπώντας το παπούτσι μου απαλά

με αργό ρυθμό στο πάτωμα εις ένδειξη απορίας. Έπειτα θα γελάσω όμορφα αφού θα μείνω σοβαρός 

για δύο δευτερόλεπτα. Πιστεύω ότι έχω πολύ καλές πιθανότητες να το πάρει ως πλάκα 

αλλιώς τον ήπιαμε. 

Το εκανα εικονα. ναιιι..!

Προσεχε μονο να μην πινει τον καφε της εκεινη τη στιγμη. Απο την αλλη, ισως ειναι καλυτερα να τον πινει, αφηνω στην φαντασια σου τι μπορει να γινει, αν πεσουν λιγες σταγονες στο πουκαμισο, που φοραει

Σου βρηκα λυση για το ονομα

Πες το Silou, δλδ. το δικο σου, λιγο αναποδα, χωρις το Λ στο τελος και με γαλλικη προφορα,

οπωσδηποτε..

Betty_83

# 32 στις 8/1/2017
author
Γυναίκα / 37 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 970
Να! Γι αυτό δεν πρέπει να πηγαίνεις by the book. Δεν βοηθάει καθόλου στον αυτοσχεδιασμό και φαίνεσαι λίιιιγο απροσάρμοστος! Πήγαινε και πες της" Είμαι ο χθεσινός λούης τάδε. Θα περάσω αύριο να μάθω το δικό σου" :-P
Αρέσει στα μέλη anassa_, Loulis2015

anassa_

# 33 στις 8/1/2017
author
Γυναίκα / 58 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 3.130

Ο Μαραθώνας  και  ο  Λούης     ήρθαν  και   έδεσαν      ...  να   την  πας  βόλτα   στη  λίμνη  

στο  καφέ   ...  Κυριακή   πριν  δύσει  ο  ήλιος μετά  το μεσημεριανό  ώστε  να  προλάβετε  τα  χρώματα   

αφού  δεχθεί  την  πρόταση  για  φαγητό   . 

υγ    κλεμμένο  από τις  διηγήσεις Μίλτου   δεν  έχω έμπνευση ...

Παράθεση:
Σχόλιο # 30 από MiltosRNLI1930

Αυτος ο κοινος

τροπος προσεγγισης θυμιζει παραμονες Εορτων Χριστουγεννων σε φουρνο αρτοποιηματων στη Λ.Μαραθωνος την ωρα που η Μανταμιτσα με τα πλαστικα γαντια σκεπαζει την πυραμιδα κουραμπιεδων με την κουνουπιερα για τις μυγες .

Παράθεση:
Σχόλιο # 32 από Betty_83
Να! Γι αυτό δεν πρέπει να πηγαίνεις by the book. Δεν βοηθάει καθόλου στον αυτοσχεδιασμό και φαίνεσαι λίιιιγο απροσάρμοστος! Πήγαινε και πες της" Είμαι ο χθεσινός λούης τάδε. Θα περάσω αύριο να μάθω το δικό σου" :-P

IM____

# 34 στις 9/1/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Loulis2015

Ορίστε μου τι να κάνω...

Έχω γνώρισει μια κοπέλα σε κάποιο κατάστημα ρούχων και έχουμε μία απλή χαιρετούρα. 

Θέλω να την προσεγγίσω για να την "βρούμε".
Άρα μου αρέσει. Αυτό το ξέρω.Δεν ξέρω όμως αν θα τα καταφέρω ή όχι. Φίφτυ-φίφτυ είναι τα ποσοστά.Θα ήθελα από όποιον ή όποια ενδιαφέρεται εδώ μέσα να μου προτείνει ακριβέστατες κινήσεις του πως να της την πέσω.Κάθε μέρα θα κάνω ένα από όσα θα γράψετε.Ααααν γράψετε.Ρητά, φιλοσοφίες, διπλοπενιές, εξυπνάδες, γρίφοι, παροιμίες κτλ απορρίπτονται οπότε μην πείτε στον κόπο.Επιθυμώ δηλαδή να μου πείτε ξερά"κάνε αυτό" κι εγώ θα το κάνω αναφερόμενος φυσικά σε υλοποιήσιμα και λογικά πράγματα.Όπως ας πούμε "τράβα πες της να πάτε για καφέ". Θα κάνω όσες προσπάθειες χρειαστούν μέχρι να μου κάτσει ή να με σουτάρει.Δεν θα έχετε καμία απολύτως ευθύνη σε τίποτα και το εγγυώμαι. Ο λόγος που το κάνω είναι για να δω που θα σταματήσω διότι αν αποτυγχάνει κάτι, το επόμενο θα είναιπολύ πιο δύσκολο. Πλάκα δεν έχει ;Θα τηρηθεί σειρά προτεραιότητας.Έχω ξεκινήσει με καλημέρα για να διατηρώ το πεδίο δράσης πρόσφορο. Θα της λέω μόνο αυτό μέχρι να μου πείτε άλλο ή να με διώξει από βαρεμάρα.Ευχαριστώ.

https://www.youtube.com/watch?v=QfodZQijB9o

Loulis2015

# 35 στις 9/1/2017
author
Ανδρας / 44 / Σε σχέση
Καναδάς

Καλησπέρα σας. 

Πήγα λοιπόν (και) σήμερα στο κατάστημα (έχοντας κάτι μαζί μου) κι έκανα ακριβώς ότι σας είχα περιγράψει,  λέγοντας φυσικά καλημέρα. Δέχτηκα κι εγώ την καλημέρα μου και απάντησα ότι μου ορίστηκεαπό την matiamou01 και με τον κάπως αμερικανογελαδάρικο τρόπο που περιέγραψα. Δεν άφησα περιθώριο αντίδρασης κα ξεστόμισα την λέξη "Ντροπαλούλης" δειχνοντας εμένα με τον δείκτη μου, τιμώντας τον ΙΜ( ΙΜ να βοηθήσεις είπαμε, όχι να με καταστρέψεις αν και σ'ευχαριστώ για τον χρόνο σου)  κοιτώντας χαμηλά πότε το πάτωμα και πότε την κοπέλα με ντροπαλό βλέμμα δαρμένου σκυλιού. Τρεμόπαιζα μάλιστα και τα χείλη μου σαν να βυζαίνω. H κοπελα χαμογέλασε αλλά δέκρινα ένα αμυδρό κλικ απορίας της. Γύρευε τι θα σκέφτηκε.Ένιωσα περίεργα. Στο καπάκι για να μην δώσω αφορμή για ερώτηση και χάσω την μπάλα λόγω κανόνωνείπα το πραγματικό μου όνομα στην κοπέλαμε ύφος Άλκη Γιαννακά στα ντουζένια του.  Πάλι καλά που πόσταρε δηλαδή ο Enikos και το ψιλοίσιωσα γιατί αν είχε προλάβει να ποστάρειο eyaggelos2, θα είχε φάει πρέσινγκ η τύπισσα να βγούμε χωρίς καν να της έχω πει πραγματικό όνομα. Θα το γούσταρα να το κάνω κι αυτό όμως διότι διατηρεί χιούμορ κι ότι έβγαινε. Απλά τεχνικά δεν είναι πλέον εφικτή η πρότασή του μιας που ήδη πλέον η κοπελα ξέρει το πραγματικό μου όνομάκαι ο eyaggelos2 πρότεινε...μετά τον Enikos. Ωστόσο μπορεί να ξαναπροτείνει όπως καταφανέστατα κι όλοι σας μέχρι τώρα. Συνήθως βέβαια οι προτάσεις με χρονικά όρια τύπου σήμερα ή αύριο για έξοδο και συνοδεία του αυταρχικού"μόνο τότε μπορώ", γεννούν εγωιστική διάθεση στα θηλυκά. Η ανεξήγητη στάση τους να αντδρούν μόνιμα αρνητικά σε αυτές τις συνθήκες (και μόνο στα Βαλκάνια)επειδή θέλουν να το παίξουν superior warriors  απασχολεί τους απανταχού ψυχολόγους του πλανήτη. Τελοσπάντων, ολοκλήρωσα τα του Enikos με την γόνιμη ατάκα περί τραπεζιού που ήρθε κι έδεσε πιστεύω καλά με την χθεσινή πρόταση του paninos για τον ίδιο λόγο. Ομολογώ ότι αγχώθηκα κάπως αλλά η κοπέλα χαμογέλασε πιο εύθυμα και πήρα θάρρος.  Άναψα με την μία και με σκέφτηκα να της τραβήξω βεντουζάτο φιλί ως κρυφολιγούρης που είμαι για την πάρτη της αλλά γρήγορα γύρισα στην πραγματικότητα.  Δεν θα ήθελα να καταστρέψω τα ελάχιστα που έχω κτίσει με πρώιμες φαιδρές κινήσεις και μάλιστα σε δημόσια θέα. Στάθηκα για ελάχιστα δευτερόλεπτα αμίλητος χωρίς να έχω δικαίωμα περαιτέρω ομιλίας σύμφωνα με τους κανόνεςκαι συνέχιζα να απορροφώ την ομολογουμένως ευχάριστη διάθεση της κοπέλας. Πήρα πόζα σοβαρού κυρίου με διαπεραστικο βλέμμα αναμένοντας κάτι ως απάντηση. Και μου απάντησε απλά...ότι είμαι πονηρούλης. Δεν γνωρίζω αν ήταν διπλωματικό αυτό μιας που ο διαθέσιμοςχρόνος έφτανε στο τέλος του. Που χρόνος για μέλέτη;  φανέρωσα αυτό που είχα μαζί μου που ήταν απλώς μια ευχετήρια κάρτα. Της την έδωσα αμίλητος τηρώντας τους κανόνες κι έφυγα χαιρετώντας, κλείνοντας το μάτι. Στην κάρτα έλεγε "χρόνια πολλά-καλή χρονιά"κάτι που λόγω συγκυριών δεν είχαμε καν πει ως άγνωστοι. Νομίζω ("σίγουρα" δεν υπάρχουν)ότι ψιλοπάγωσα τον χρόνο βρίσκοντας άρτια διαφυγή κι όχι όπως το Σάββατο σαν διαρρήκτης.Αύριο δεν εργάζεται όπως έχω μάθει από αλλούάρα δεν θα υπάρχει προσπάθεια.Θα επανέλθω με ότι έχετε διαθέσιμο όπως πάντα την Τετάρτη τηρώντας τις προτεραιότητες by the book(συγνώμη Betty_83 αλλά έτσι είναι το εγχείρημα). Θα χρειαστώ λίγη σοβαρότητα παραπάνω χωρίς να αφαιρέσω το χιούμορ διότι αν η κοπέλα δεν με δει ως άνδρα αλλά μόνο ως διασκεδαστή, δεν θα μπορέσω να παρεισφρήσω στον "ψυχικό της κόσμο".  Ο χρόνος θα αρχίσει σύντομα να λειτουργεί διαφορετικά και το ξέρουμε.Πιστεύω το νιώθετε κι εσείς...  Σας ευχαριστώ όλους (MiltosRNLI1930, anassa_ σας διάβασα κι εσάς) όπως πάντα για τη συμμετοχή σας. Αναμένω τις προτάσεις σας με χαμόγελο.

Loulis2015

# 36 στις 9/1/2017
author
Ανδρας / 44 / Σε σχέση
Καναδάς

Παράθεση:
Σχόλιο # 26 από Lioutsia

Φίλε Λούλη,

Νομίζω πως αυτό το σχόλιο είναι και το πιο εύστοχο...Ένας άντρας που δεν ενδιαφέρεται παρά μόνο για τον πήδο, θα πρέπει τουλάχιστον να μάθει να ψυχολογεί, ν' αφουγκράζεται αλλά και να γνωρίζει τουλάχιστον τί είναι αυτό που λείπει στο σεξουαλικό αντικείμενο του πόθου του κι αυτό θα πρέπει να συμβαίνει από τις πρώτες ματιές... νομίζω τα είπε όλα η Μιλένη. Σόρρυ που σε απογοητεύω αλλά ...

...εδώ θα δώσω το Άριστα 10' στη Μιλένη.

Lioutsia...καλά τα γράφεις και συμφωνώ απόλυτα όπως και με την Μileni αλλά δεν υπάρχει χρόνος 

να ακούσω ή να ψάξω κάτι σύμφωνα με το εγχείρημα. Ακόμα κι οι πρώτες ματιές απαιτούν

καλύτερες συνθήκες και λίγο περισσότερο χρόνο από όσον έχω διαθέσιμο μιας που όταν πηγαίνεις

για έναν στόχο, θες να τον πετύχεις στο κέντρο κι όχι απλά να τον αρπάξεις τσαπατσούλικα.

Επιπλέον δεν υπάρχει συναίσθημα μέχρι τώρα κι οι ματιές χρειάζονται κάποιο συναίσθημα.

Έτσι δεν είναι ; 

τέλος νομίζω...ότι αν ήσουν εσύ στην θέση της κοπέλας, θα λειτουργούσα διαφορετικά 

αγαπητή "φίλη" μου. Τσίμπα και μια σοβαρή τραγουδάρα τώρα που...πετυχαίνει κέντρο. 

https://www.youtube.com/watch?v=KFXY9CfF3Ns

---tsilipirdoni---

# 37 στις 9/1/2017
author
Γυναίκα / 53 / Σε σχέση
Ν. Σάμου / Αγιος Κήρυκας
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 917

θυμήθηκα τα πειραματόζωα του αρκά ...

Αρέσει στα μέλη Loulis2015, giorgos170 και σε ακόμα 1 μέλος.

IM____

# 38 στις 10/1/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 35 από Loulis2015

Καλησπέρα σας. 

Πήγα λοιπόν (και) σήμερα στο κατάστημα (έχοντας κάτι μαζί μου) κι έκανα ακριβώς ότι σας είχα περιγράψει,  λέγοντας φυσικά καλημέρα. Δέχτηκα κι εγώ την καλημέρα μου και απάντησα ότι μου ορίστηκεαπό την matiamou01 και με τον κάπως αμερικανογελαδάρικο τρόπο που περιέγραψα. Δεν άφησα περιθώριο αντίδρασης κα ξεστόμισα την λέξη "Ντροπαλούλης" δειχνοντας εμένα με τον δείκτη μου, τιμώντας τον ΙΜ( ΙΜ να βοηθήσεις είπαμε, όχι να με καταστρέψεις αν και σ'ευχαριστώ για τον χρόνο σου)  κοιτώντας χαμηλά πότε το πάτωμα και πότε την κοπέλα με ντροπαλό βλέμμα δαρμένου σκυλιού. Τρεμόπαιζα μάλιστα και τα χείλη μου σαν να βυζαίνω. H κοπελα χαμογέλασε αλλά δέκρινα ένα αμυδρό κλικ απορίας της. Γύρευε τι θα σκέφτηκε.Ένιωσα περίεργα. Στο καπάκι για να μην δώσω αφορμή για ερώτηση και χάσω την μπάλα λόγω κανόνωνείπα το πραγματικό μου όνομα στην κοπέλαμε ύφος Άλκη Γιαννακά στα ντουζένια του.  Πάλι καλά που πόσταρε δηλαδή ο Enikos και το ψιλοίσιωσα γιατί αν είχε προλάβει να ποστάρειο eyaggelos2, θα είχε φάει πρέσινγκ η τύπισσα να βγούμε χωρίς καν να της έχω πει πραγματικό όνομα. Θα το γούσταρα να το κάνω κι αυτό όμως διότι διατηρεί χιούμορ κι ότι έβγαινε. Απλά τεχνικά δεν είναι πλέον εφικτή η πρότασή του μιας που ήδη πλέον η κοπελα ξέρει το πραγματικό μου όνομάκαι ο eyaggelos2 πρότεινε...μετά τον Enikos. Ωστόσο μπορεί να ξαναπροτείνει όπως καταφανέστατα κι όλοι σας μέχρι τώρα. Συνήθως βέβαια οι προτάσεις με χρονικά όρια τύπου σήμερα ή αύριο για έξοδο και συνοδεία του αυταρχικού"μόνο τότε μπορώ", γεννούν εγωιστική διάθεση στα θηλυκά. Η ανεξήγητη στάση τους να αντδρούν μόνιμα αρνητικά σε αυτές τις συνθήκες (και μόνο στα Βαλκάνια)επειδή θέλουν να το παίξουν superior warriors  απασχολεί τους απανταχού ψυχολόγους του πλανήτη. Τελοσπάντων, ολοκλήρωσα τα του Enikos με την γόνιμη ατάκα περί τραπεζιού που ήρθε κι έδεσε πιστεύω καλά με την χθεσινή πρόταση του paninos για τον ίδιο λόγο. Ομολογώ ότι αγχώθηκα κάπως αλλά η κοπέλα χαμογέλασε πιο εύθυμα και πήρα θάρρος.  Άναψα με την μία και με σκέφτηκα να της τραβήξω βεντουζάτο φιλί ως κρυφολιγούρης που είμαι για την πάρτη της αλλά γρήγορα γύρισα στην πραγματικότητα.  Δεν θα ήθελα να καταστρέψω τα ελάχιστα που έχω κτίσει με πρώιμες φαιδρές κινήσεις και μάλιστα σε δημόσια θέα. Στάθηκα για ελάχιστα δευτερόλεπτα αμίλητος χωρίς να έχω δικαίωμα περαιτέρω ομιλίας σύμφωνα με τους κανόνεςκαι συνέχιζα να απορροφώ την ομολογουμένως ευχάριστη διάθεση της κοπέλας. Πήρα πόζα σοβαρού κυρίου με διαπεραστικο βλέμμα αναμένοντας κάτι ως απάντηση. Και μου απάντησε απλά...ότι είμαι πονηρούλης. Δεν γνωρίζω αν ήταν διπλωματικό αυτό μιας που ο διαθέσιμοςχρόνος έφτανε στο τέλος του. Που χρόνος για μέλέτη;  φανέρωσα αυτό που είχα μαζί μου που ήταν απλώς μια ευχετήρια κάρτα. Της την έδωσα αμίλητος τηρώντας τους κανόνες κι έφυγα χαιρετώντας, κλείνοντας το μάτι. Στην κάρτα έλεγε "χρόνια πολλά-καλή χρονιά"κάτι που λόγω συγκυριών δεν είχαμε καν πει ως άγνωστοι. Νομίζω ("σίγουρα" δεν υπάρχουν)ότι ψιλοπάγωσα τον χρόνο βρίσκοντας άρτια διαφυγή κι όχι όπως το Σάββατο σαν διαρρήκτης.Αύριο δεν εργάζεται όπως έχω μάθει από αλλούάρα δεν θα υπάρχει προσπάθεια.Θα επανέλθω με ότι έχετε διαθέσιμο όπως πάντα την Τετάρτη τηρώντας τις προτεραιότητες by the book(συγνώμη Betty_83 αλλά έτσι είναι το εγχείρημα). Θα χρειαστώ λίγη σοβαρότητα παραπάνω χωρίς να αφαιρέσω το χιούμορ διότι αν η κοπέλα δεν με δει ως άνδρα αλλά μόνο ως διασκεδαστή, δεν θα μπορέσω να παρεισφρήσω στον "ψυχικό της κόσμο".  Ο χρόνος θα αρχίσει σύντομα να λειτουργεί διαφορετικά και το ξέρουμε.Πιστεύω το νιώθετε κι εσείς...  Σας ευχαριστώ όλους (MiltosRNLI1930, anassa_ σας διάβασα κι εσάς) όπως πάντα για τη συμμετοχή σας. Αναμένω τις προτάσεις σας με χαμόγελο.

Ρίξε μου αρέσει πλας στο λαό, λουλίς2015!

Loulis2015

# 39 στις 10/1/2017
author
Ανδρας / 44 / Σε σχέση
Καναδάς

Παράθεση:
Σχόλιο # 31 από Mileni

Το εκανα εικονα. ναιιι..!

Προσεχε μονο να μην πινει τον καφε της εκεινη τη στιγμη. Απο την αλλη, ισως ειναι καλυτερα να τον πινει, αφηνω στην φαντασια σου τι μπορει να γινει, αν πεσουν λιγες σταγονες στο πουκαμισο, που φοραει

Σου βρηκα λυση για το ονομα

Πες το Silou, δλδ. το δικο σου, λιγο αναποδα, χωρις το Λ στο τελος και με γαλλικη προφορα,

οπωσδηποτε..

Mileni...με καραμπινάτο δυομισάρι, οι σταγόνες θα μετατραπούν σε αέρια χωρίς να βράσουν.

Κοινώς θα εξατμιστούν.  Δυστυχώς αν και λυπάμαι επειδή όντως συμμετέχεις και μάλιστα ενεργά

χωρίς εγωισμούς, το όνομα Silou δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί.

Σας πρόλαβε όλους ο Enikos. 

Κι είναι κρίμα γιατί θα θυμόμουν την δυναμική συμπεριφορά του Γάλλου στυλίστα

που σε άλλο φόρουμ παλαιότερα, οδήγησε τα μέλη να τον καθαρίσουν σαν αυγό

χωρίς λόγο. 

Loulis2015

# 40 στις 10/1/2017
author
Ανδρας / 44 / Σε σχέση
Καναδάς

Παράθεση:
Σχόλιο # 37 από ---tsilipirdoni---

θυμήθηκα τα πειραματόζωα του αρκά ...

Καλημέρα ---tsilipirdoni---...μόλις πήρες σειρά. 

Να το πάρω ως πρόταση και να το πω ;

ως κριτική για να κάνουμε συζήτηση ;

ή ως σπόντα και δεν θα συμμετέχεις στο θέμα ;

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123
Δεν μπορείτε να απαντήσετε