Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Μια λυση

Σελίδα : 1

199707

# 1 στις 10/1/2017
author
Γυναίκα / 24 / Σε σχέση
Ν. Καστοριάς / Γράμος
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 1
'Aρεσαν+: 0%

Μια λυση

Καλησπέρα σας,εδω και 2.5 χρονια εχω σχεση με το αγορι μου ειμαστε 20 και οι 2 εχουμε πολλα κοινα ενδιαφεροντα με το οποιο αγαπιομαστε παρα πολυ και περναμε πολυ ομορφα παρολο που εχουμε παρα πολλους τσακωμους παλαιοτετα καταφερναμε παντ α να ειμαστε καλα σαν να μην γινοταν τιποτα ομως τον τελευταιο καιρο η συμπεριφορα του ειναι περιεργη και αδιαφορει καπως του ανοιξα σηζητηση να μιλησουμε να δω γιατι ειναι ετσι και μου ειπε πως ενω με αγαπαει πολυ δεν νιωθει το ιδιο και πως θελει να μεινει μονος του και του ειπα να προσπαθεισουμε να μη το αφησουμε, ομως μετα απο 3 μηνες ξανα το ιδιο μου ειπε καθως μου ειπε πως προσπαθει απο τοτε αλλα δεν νιωθει οπως παλια και πως πρεπει να το τελειωσουμε εδω εγω ομως επιμενω και θελω να ξανα ειμαστε οπως παλια ειμαι χαλια και με εχει βαλει σε σκεψεις προσπαθω να βρω λεισεις πως να ειμαστε καλα να ξεπερασουμε αυτο που εχουμε δεν αντεχω μακρυα του τον αγαπω πολυ..εχετε καποια γνωμη πως να αναζωπηρωσει μια σχεση;

archagellos

# 2 στις 10/1/2017
author
Ανδρας / 55 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 3.370

Η σχεση σου καλη μου εχει ληξη εδω και καιρο .

Γραφεις οτι περνατε καλα , αγαπιοσαστε ...αλλα τσακωνεσται συνεχεια.
Ξερεις κατι ? ολα αυτα μαζι δεν μπορουν να ειναι ...
Σου λεει οτι θελει να τελειωσει...καλα σου συμπεριφερεται .
Θες δηλαδη να σε κοροιδευει  ? 
Σορρυ ...αλλα εληξε καλη μου . Και οσο πιο νωρις το πραεις αποφαση τοσο καλυτερο για εσενα .

Keep Walking 
Αρέσει στα μέλη loushian1984, mili10

Madame_obscure

# 3 στις 10/1/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Χμμμ

Καταρχάς,θα σου πώ τη γνώμη μου ούσα αρτκετά μεγαλύτερή σου και με βάση τις εμπειρίες μου-κοινώς δε θέλω να το παίξω ξερόλας-.

Όταν κάτι πραγματικά αξίζει κρατιέται απο μόνο του..δεν το ζορίζουμε ,δεν εξαντλούμε τα περιθώρια εκτός και άν γίνεται κοινή συναινέση(-ει).Ο άνθρωπος ίσως επειδή είναι και μικρός και θέλει να ζήσει πράγματα-ίσως και να τα έχει βρεί αλλού- το δήλωσε πως δε θέλει άλλο..ξεκάθαρα στο είπε...ποιός ο λόγος να επιμείνεις?εγωισμός ίσως...καταλαβαίνω,όλοι τα έχουμε ζήσει-κάνει...όμως σκέψου μετά απο όλο αυτό ,εσένα σαν άτομο σε καλύπτει να ξέρεις οτι ένας άντρας είναι μαζί σου γτ τον παρακάλεσες κοινώς ψιλοσύρθηκες?...Η απόριψη είναι δύσκολη,την έχω βιώσει και έμαθα να τη διαχειρίζομαι,ίσως θα έπρεπε να κάνεις το ίδιο...Αποδεχόμαστε τα θέλω των άλλων...δεν παρακαλάμε...ελπίζω να βοήθησα...Μη στεναχωριέσαι..μια κινέζικη παροιμία λέει...μη συεναχωριέσαι για πράγματα που γίνονται,όπως και για πράγματα που ΔΕΝ γίνονται...

macbook

# 4 στις 10/1/2017
author
Ανδρας / 52 / Παντρεμένος
Αλλη χώρα
Απαντήσεις: 2.557

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από 199707

εχετε καποια γνωμη πως να αναζωπηρωσει μια σχεση;

Αν πέσει νερό στα κάρβουνα, άσ' το καλύτερα.

Αυτό που καταλαβαίνω απ' όσα έγραψες είναι ότι η σχέση σας έληξε. Ξέρω, γράφω ξερά σαν δήμιος, εσύ όμως μπορείς να επωφεληθείς αν με τις απαντήσεις που παίρνεις εδώ σκεφτείς πιο ψύχραιμα.

Αρέσει στο μέλος siopi13

Betty_83

# 5 στις 10/1/2017
author
Γυναίκα / 38 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Απαντήσεις: 970
Οι σχέσεις ούτε υπάρχουν, ούτε αναζωπυρώνονται επειδή ο ένας εκ των δυο, επιμένει να προσπαθεί ή ο ένας εκ των δυο επιμένει να μην θέλει να χωρίσει. Ήταν πολύ ειλικρινής απέναντί σου, σε "αγαπάει" όντως, αλλά όχι με τον ίδιο τρόπο που τον "αγαπάς" εσύ. "Καλούπωσε" όσο θέλεις την συμπεριφορά σου, αλλά τα ερωτικά συναισθήματα, ούτε επιβάλλονται, ούτε δημιουργούνται, ούτε διαχειρίζονται από καλούπια. Υγ: Ξέρεις πόσο άσχημο ακούγεται αυτό το συνειδητό "επιμένω"? Σημαίνει ότι "αναγνωρίζω ότι ΔΕΝ θέλει"
Αρέσει στο μέλος siopi13

Loulis2015

# 6 στις 10/1/2017
author
Ανδρας / 45 / Σε σχέση
Καναδάς
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 397

199707...

O εγωισμός σου για το ποθητό σφιχταγκάλιασμα του μαυριτανού άρχοντα Αβενσεράγο 
σε προσ-ανατολίζει να μηχανεύεσαι ως αχόρταγος ναύκληρος 
το πως θα τακτοποιήσεις τις απο-θήκες των συν-αισθημάτων σου. 
Στα εσώ-ψυχα αυτής της ολό-τελα κατασχεμένης σχέσης θες να κουμαντάρεις το ετοιμο-θάνατο βαπόρι 
στέλνοντάς το στα βράχια. Άλλος ένας εν δυνάμη Τιτανικός κολυμπάει στα πίξελ της μίρλας. Κοιτάς τα νύχια σου φοβισμένη μην τυχόν και δεν έχουν σημάδι από τις σάρκες του. 
Μόνο έτσι νιώθεις το επι-χρυσωμένο αίσθημα πνιγμού του που βαπτίζεις ως ασφάλεια. 
Γείρε ευθύς αμέσως στο μαξιλάρι του εγωισμού σου και σκέπασε τις ανασφάλειές σου 
με το φτηνιάρικο κουβερτάκι της επι-βεβαίωσης. Πρόσεξε όμως μην σε αγκυλώσουν οι αλήθειες.
Ως μόνο συγχωροχάρτι κάνε μπάνιο τις μοναχικές νύχτες στην εσωτερική κλινο-πάλη των θυσιών 
που ισχυρίζεσαι ότι έκανες για να μπορείς να φανείς στους επι-κριτές ως πονεμένη καρδιά. 
Πιες εσύ το απόσταγμα όσων μας εξιστορείς και γεύσου τις αλχημείες σου.
Δεν περνάνε αυτά εδώ μέσα... 

(θέλω αρέσει πλας)

Αρέσει στα μέλη Chiris, Betty_83

paninos

# 7 στις 10/1/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

+++

Παράθεση:
Σχόλιο # 6 από Loulis2015

199707...

O εγωισμός σου για το ποθητό σφιχταγκάλιασμα του μαυριτανού άρχοντα Αβενσεράγο 
σε προσ-ανατολίζει να μηχανεύεσαι ως αχόρταγος ναύκληρος 
το πως θα τακτοποιήσεις τις απο-θήκες των συν-αισθημάτων σου. 
Στα εσώ-ψυχα αυτής της ολό-τελα κατασχεμένης σχέσης θες να κουμαντάρεις το ετοιμο-θάνατο βαπόρι 
στέλνοντάς το στα βράχια. Άλλος ένας εν δυνάμη Τιτανικός κολυμπάει στα πίξελ της μίρλας. Κοιτάς τα νύχια σου φοβισμένη μην τυχόν και δεν έχουν σημάδι από τις σάρκες του. 
Μόνο έτσι νιώθεις το επι-χρυσωμένο αίσθημα πνιγμού του που βαπτίζεις ως ασφάλεια. 
Γείρε ευθύς αμέσως στο μαξιλάρι του εγωισμού σου και σκέπασε τις ανασφάλειές σου 
με το φτηνιάρικο κουβερτάκι της επι-βεβαίωσης. Πρόσεξε όμως μην σε αγκυλώσουν οι αλήθειες.
Ως μόνο συγχωροχάρτι κάνε μπάνιο τις μοναχικές νύχτες στην εσωτερική κλινο-πάλη των θυσιών 
που ισχυρίζεσαι ότι έκανες για να μπορείς να φανείς στους επι-κριτές ως πονεμένη καρδιά. 
Πιες εσύ το απόσταγμα όσων μας εξιστορείς και γεύσου τις αλχημείες σου.
Δεν περνάνε αυτά εδώ μέσα... 

(θέλω αρέσει πλας)

psilos-1980

# 8 στις 10/1/2017
author
Ανδρας / 41 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Παρασκευή
Απαντήσεις: 330

Για καποια πραγματα οπως ειναι ο ερωτας δε χρειαζεται προσπαθεια..η νιωθεις η δε νιωθεις..κι αυτο φανερωνεται απο την καθημερινη σου συμπεριφορα απεναντι στον αλλον..μπορει πραγματι να σε αγαπαει σαν ανθρωπο αλλα εσυ μπορεις να το αντεξεις μονο αυτο???

Ο ερωτευμενος ανθρωπος ειναι ευχη η καταρα..ευχη αν ο ερωτας ειναι κι απο τις δυο μεριες..καταρα αν ειναι ειναι μονο απο τη μια μερια..αυτος σταθηκε ειλικρινης και σου ειπε την αληθεια..τωρα χρεος σου ειναι να κοιταξεις μπροστα και να ξαναπαρεις με καινουριο συντροφο τον ρολο της ευχης..χωρις να βασανιζεσαι καθημερινα στο πως θα κανεις τον συντροφο σου να σε θελει..αυτα τα πραγματα ερχονται μονα τους απο μεσα σου κι οχι απο υποδειξεις και παρακαλια..

Pitogiro

# 9 στις 10/1/2017
author
Ανδρας / 30 /
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Χαλάνδρι
Απαντήσεις: 57

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από 199707

6947? 

Αρέσει στο μέλος somebody961

achinos

# 10 στις 10/1/2017
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Μονακό
Απαντήσεις: 13.764

Παράθεση:
Σχόλιο # 9 από Pitogiro

6947? 

ναι αλλά αυτό δε μας λέει τίποτα για το ζώδιο, συνάδερφε.

Είκοσι χρονώ, δυόμιση χρόνια σχέση κ να θες αποκατάσταση;

Να σπουδάσεις ή να βρεις μια δουλειά;

Μπα ε; 

Αν έχεις σκοπό το γάμο, ο υποψήφιος πρέπει να τάχει τα χρονάκια του. 

Αλλιώς, δύσκολα θα κάτσει.

IM____

# 11 στις 10/1/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από 199707

Μια λυση

Καλησπέρα σας,εδω και 2.5 χρονια εχω σχεση με το αγορι μου ειμαστε 20 και οι 2 εχουμε πολλα κοινα ενδιαφεροντα με το οποιο αγαπιομαστε παρα πολυ και περναμε πολυ ομορφα παρολο που εχουμε παρα πολλους τσακωμους παλαιοτετα καταφερναμε παντ α να ειμαστε καλα σαν να μην γινοταν τιποτα ομως τον τελευταιο καιρο η συμπεριφορα του ειναι περιεργη και αδιαφορει καπως του ανοιξα σηζητηση να μιλησουμε να δω γιατι ειναι ετσι και μου ειπε πως ενω με αγαπαει πολυ δεν νιωθει το ιδιο και πως θελει να μεινει μονος του και του ειπα να προσπαθεισουμε να μη το αφησουμε, ομως μετα απο 3 μηνες ξανα το ιδιο μου ειπε καθως μου ειπε πως προσπαθει απο τοτε αλλα δεν νιωθει οπως παλια και πως πρεπει να το τελειωσουμε εδω εγω ομως επιμενω και θελω να ξανα ειμαστε οπως παλια ειμαι χαλια και με εχει βαλει σε σκεψεις προσπαθω να βρω λεισεις πως να ειμαστε καλα να ξεπερασουμε αυτο που εχουμε δεν αντεχω μακρυα του τον αγαπω πολυ..εχετε καποια γνωμη πως να αναζωπηρωσει μια σχεση;

https://www.youtube.com/watch?v=S6fz6_Hz6Jo

sAvArA

# 12 στις 10/1/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Δεν "ε χ ε τ ε"

τιποτα πια (απ οσα καταλαβα)& αυτο ειναι και η δυσκολια Σου...Τωρα που μπορεις να κανεις οτι "αλλο" θελεις...εκτος απο το να διαιωνιζεις το "συρσιμο" της σχεσης...εκει...Εκει δυσκολευομαστε οι ανθρωποι...Οταν νοιωθουμε ελευθεροι!!!Λιγοχρονα διαστηματα τ αντεχουμε αυτο...Μετα ξανακυλαμε πεινασμενοι για "δεσμα"...Καλη συνεχεια κοριτσι..Το παιχνιδι Σας μαλλον τελειωσε..Μενει ποιος θα εχει τα κοτσια να το παραδεχτει στον εαυτο ΤΟΥ ετσι ωστε να ετεροκαθοριστει και ο πιο αδυναμος κρικος ...Συμβαινει και θα συμβαινει...Νυν και αει..

Pitogiro

# 13 στις 10/1/2017
author
Ανδρας / 30 /
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Χαλάνδρι
Απαντήσεις: 57

Παράθεση:
Σχόλιο # 10 από achinos

ναι αλλά αυτό δε μας λέει τίποτα για το ζώδιο, συνάδερφε.

Είκοσι χρονώ, δυόμιση χρόνια σχέση κ να θες αποκατάσταση;

Να σπουδάσεις ή να βρεις μια δουλειά;

Μπα ε; 

Αν έχεις σκοπό το γάμο, ο υποψήφιος πρέπει να τάχει τα χρονάκια του. 

Αλλιώς, δύσκολα θα κάτσει.

Συνάδερφε... μόλις δει τα πράσινα μάτια μου θα αλλάξει κεφάλαιο η ζωή της. 

Αρέσει στο μέλος Loulis2015

matiamou01

# 14 στις 11/1/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Αφου τα λετε ολα...και οτι δεν θελει να προσπαθησει θα μπορουσε να σου πει τον ξεκαθαρο λογο να σου πει την πληρη αληθεια...γιατι νομιζω σου λεει την μιση για να μην σε πληγωσει?(αυτο δεν το γνωριζω...)

Εσυ εισαι αυθεντικη...ε πολλες φορες στην φθορα του χρονου της σχεσης...δεν μετραει αυτο...για καποιους...μετρανε αλλα οπως αλλα προσωπα...που δεν σου εχει πει...

Μεινε λιγο μονη...βγες με φιλες σου...δες λιγο εσενα...αγαπας δεν λεμε αγαπας και πολυ...το καταλαβε...χαζος δεν ειναι...ομως δεν τον κραταει...τιποτα απο αυτα που μπορει να του λες..δεν μπορεις να κανεις ομως κατι παραπανω αν δεν σου δωσει ο αλλος ενα οκ...οποτε συνεχισε να προχωρας ειτε μονη ειτε με παρεα..εισαι πολυ μικρη για να καθεσαι να στεναχωριεσαι...

Παραμυθι σου πουλαει...εχει αλλη...και αν δεν την εχει χουφτωσει ακομη...την εχει στα σκαρια...ομως μην πτοησε...γιατι αυτοι συνηθως οταν το ζησουν..και φαν φρικη γιατι η γκομενα τους τρεχει...οχι σαν εσενα που τον ειχες με αγαπες και λουλουδια...γυρνανε στις παλιες αγαπες...(εκει μην του το επιτρεψεις) γιατι μαλ...κες δεν κυκλοφορουνε πια πολυ οπως λεει και το ασμα.

https://www.youtube.com/watch?v=SIFdB3eEdk4

Ας το απολαυσει λοιπον και οσο κρατησει...

tangerinedream

# 15 στις 12/1/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

...τίποτε δεν μπορεί να είναι όπως ήταν "παλιά" καλή μας φίλη...η αλλαγή των πραγμάτων είναι συνεχής και αέναη και μόνον η αλλάγή καθ'εαυτώ δεν αλλάζει...θα πρέπει να αποδεχτείς την νέα πραγματικότητα, να αναθεωρήσεις τη στάση και τα συναισθήματά σου και να σεβαστείς τις επιθυμίες του μέχρι πρότινος αγοριού σου...κανείς δεν μπορεί να πάει πίσω και τίποτε δεν επανέρχεται στην πρότερη θέση...

Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε
lastpost