Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 300.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το πιο δημοφιλές κοινωνικό δίκτυο γνωριμιών στην Ελλάδα.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Εχουμε σχεση και ειναι στο "σχεσεισ"

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123

exe_tlaios

# 1 στις 23/1/2017
author
Ανδρας / 41 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Δυτική) / Ανω Λιόσια
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 3
'Aρεσαν+: 0%

Την προσοχή σας παρακαλώ ρε καλόπαιδα. Επειδή βλέπω ότι τα λέτε καλά εδω μεταξύ σας για παρτε την περιπτωση μου  να την αναλύσετε. Συντομα θα σας πω οτι τουτο το προφιλ το εκανα γιατι θέλω να παρακολουθώ την δικιά μου που την γνωρισα εδω μεσα πριν 2 μηνες περιπου. Βγηκαμε, μας αρεσε, την καταβρήκαμε, πήγαμε ταξιδάκι, όλα καλά μέχρι εδώ. Όταν ξεκινήσαμε την σχεση εγω διέγραψα το προφιλ μου στο "sxeseis" γι ευνόητους λόγους αλλά εκείνη το διατήρησε ενεργό και όχι μόνο αυτό. Διαπιστώνω εδώ και καιρό που την πήρα χαμπαρι έντονη δραστηριότητα και επισκεψιμότητα. Επίσης στο προφίλ της στο φεις μπουκ καινούριες αντρικες φιλίες που απο τις φωτογραφιες αναγνωρίζω οτι είναι μελη του σαιτ. Τι κανουμε τωρα;;; εδω σας θέλω Τι ρόλο παίζω εγώ και πως της λεω ότι δεν γουσταρω να χαλβαδιαζει με αλλους εφοσον εχει σχεση μαζι μου;; 

Αρέσει στα μέλη ZHLIASOY, marina_1005 και σε ακόμα 1 μέλος.

giorgos170

# 2 στις 23/1/2017
author
Ανδρας / 76 / Σε σχέση
Γεωργία
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 6.531

αντιμετωπίζουμε

και τέτοια
φαινόμενα...?
( να μη δέχονται την αποφοίτηση )

Αρέσει στα μέλη ZHLIASOY, MadameShuShu40 και σε ακόμα 1 μέλος.

broomstick

# 3 στις 23/1/2017
author
Ανδρας / 55 / Ελεύθερος
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 10
Απαντήσεις: 2.484

φιλε καλο θα ειναι να μας πεις αν η ηλικια σου ειναι αληθινη και ποσο ειναι η συντροφος σου...

αν ειναι κοντα σε αυτο που γραφεις αρα και παραπλησια της συντροφου η συζητηση και καθορισμος οριων της σχεσης θα βοηθησουν την σχεση...αλλιως υπαρχουν και αλλου πορτοκαλιες...

αν ειναι πανω κατω στα 25 γλεντα οσο μπορεις και παρατα την...δεν κανει για σενα...η μαλλον δεν εισαι εσυ γι αυτην...

κακως σε μια σχεση να μην υπαρχει εμπιστοσυνη...δεν υπαρχει σχεση...αυτο το λεω για σενα...που την παρακολουθεις

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από exe_tlaios

Επίσης στο προφίλ της στο φεις μπουκ καινούριες αντρικες φιλίες που απο τις φωτογραφιες αναγνωρίζω οτι είναι μελη του σαιτ. Τι κανουμε τωρα;;; εδω σας θέλω Τι ρόλο παίζω εγώ και πως της λεω ότι δεν γουσταρω να χαλβαδιαζει με αλλους εφοσον εχει σχεση μαζι μου;; 

Enikos

# 4 στις 23/1/2017
author
Ανδρας / 81 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 19
Απαντήσεις: 17.923

Ξαναφτιαξε προφιλ. 

Και αυτο το "χαλβαδιαζει", να μη να το ξαναπεις.

Συναναστρεφεται, ειναι το σωστο.

Παράθεση:

Τι κανουμε τωρα;;; 

Αρέσει στα μέλη ZHLIASOY, MadameShuShu40 και σε ακόμα 2 μέλη.

Enikos

# 5 στις 23/1/2017
author
Ανδρας / 81 / Ελεύθερος
Θέματα: 19
Απαντήσεις: 17.923

Α! Εχεις προφιλ!

Ειναι και πρωι ακομα...

Συγκεντρωσου στην διατυπωση τοτε.

Αρέσει στα μέλη ZHLIASOY, MadameShuShu40

broomstick

# 6 στις 23/1/2017
author
Ανδρας / 55 / Ελεύθερος

ψαχνεται ειναι το σωστο...αλλα πιες καφε πρωτα

Παράθεση:
Σχόλιο # 4 από Enikos

Ξαναφτιαξε προφιλ. 

Αρέσει στα μέλη ZHLIASOY, Enikos

giorgos170

# 7 στις 23/1/2017
author
Ανδρας / 76 / Σε σχέση
Γεωργία
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 6.531

θα τολμούσα να πω

ότι αυτό είναι
άλλο ένα
θέμα
ταμπού ...

Αρέσει στο μέλος broomstick

broomstick

# 8 στις 23/1/2017
author
Ανδρας / 55 / Ελεύθερος

και δυσκολο κιολας...

Παράθεση:
Σχόλιο # 7 από giorgos170

θα τολμούσα να πω

ότι αυτό είναι
άλλο ένα
θέμα
ταμπού ...

ROCK-54

# 9 στις 23/1/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Πολυ ωραια!

Την γνωρισες εδω,βγηκατε και τα ειπατε κ απο κοντα,πηγατε κ ταξιδι,την καταβρηκατε κ οπως αφηνεις να εννοηθει γινατε ζευγαρι. Εσυ εκοψες τις εδω φιλιες κ διεγραψες το προφιλ σου κ ενοχλημενος ζητας το ιδιο κ απο την φιλη σου. Λαθος σου! Καλο ειναι να θελεις μια γυναικα να ειναι μονο δικη σου. Αν ξεκινας μια σχεση με περιορισμους κ ζηλεια αργα η γρηγορα θα καταλαβεις πως τον τελευταιο λογο το εχει και η φιλη σου.

Σχεσεις κανεις κ ευκολα κ ανεξοδα,φιλους ομως δεν κανεις ουτε ευκολα ουτε καθε μερα!

somebody961

# 10 στις 23/1/2017
author
Ανδρας / 58 / Σε σχέση
Θέματα: 100
Απαντήσεις: 12.020

Εγώ παιδί μου στο 'λεγα: Αυτή η γυναίκα μια μέρα θα σε καταστρέψει, - ναι, αυτή περίμενες -
βλέπεις τώρα.
Τουλάχιστον, αφού βλέπεις πως χαλβαδιάζει και με άλλους, κοίτα να σου βγάλει κανα γούστο
να περνάς καλά τουλάχιστον.

Στα είχα πει: Ολες οι γυναίκες που συχνάζουν στα ιντερνέτια και σε αυτά τα σόσια - πώς τα λένε - είναι τατάνες, δεν με άκουσες,
δες τώρα πώς κατάντησες. Να ζητάς γνώμη από όλους/ες αυτούς και να σε σέρνει από τη μύτη μια τέτοια - θε μου σ'χώρνα με.

Αρέσει στα μέλη ZHLIASOY, broomstick

broomstick

# 11 στις 23/1/2017
author
Ανδρας / 55 / Ελεύθερος

αυλωνιτης με βασιλειαδου ειναι??? 

Παράθεση:
Σχόλιο # 10 από somebody961

Εγώ παιδί μου στο 'λεγα: Αυτή η γυναίκα μια μέρα θα σε καταστρέψει, - ναι, αυτή περίμενες -
βλέπεις τώρα.
Τουλάχιστον, αφού βλέπεις πως χαλβαδιάζει και με άλλους, κοίτα να σου βγάλει κανα γούστο
να περνάς καλά τουλάχιστον.

Στα είχα πει: Ολες οι γυναίκες που συχνάζουν στα ιντερνέτια και σε αυτά τα σόσια - πώς τα λένε - είναι τατάνες, δεν με άκουσες,
δες τώρα πώς κατάντησες. Να ζητάς γνώμη από όλους/ες αυτούς και να σε σέρνει από τη μύτη μια τέτοια - θε μου σ'χώρνα με.

Αρέσει στο μέλος ZHLIASOY

Pitogiro

# 12 στις 23/1/2017
author
Ανδρας / 28 /
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Χαλάνδρι
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 56

Παράθεση:

Την προσοχή σας παρακαλώ ρε καλόπαιδα. Επειδή βλέπω ότι τα λέτε καλά εδω μεταξύ σας για παρτε την περιπτωση μου  να την αναλύσετε. Συντομα θα σας πω οτι τουτο το προφιλ το εκανα γιατι θέλω να παρακολουθώ την δικιά μου που την γνωρισα εδω μεσα πριν 2 μηνες περιπου. Βγηκαμε, μας αρεσε, την καταβρήκαμε, πήγαμε ταξιδάκι, όλα καλά μέχρι εδώ. Όταν ξεκινήσαμε την σχεση εγω διέγραψα το προφιλ μου στο "sxeseis" γι ευνόητους λόγους αλλά εκείνη το διατήρησε ενεργό και όχι μόνο αυτό. Διαπιστώνω εδώ και καιρό που την πήρα χαμπαρι έντονη δραστηριότητα και επισκεψιμότητα. Επίσης στο προφίλ της στο φεις μπουκ καινούριες αντρικες φιλίες που απο τις φωτογραφιες αναγνωρίζω οτι είναι μελη του σαιτ. Τι κανουμε τωρα;;; εδω σας θέλω Τι ρόλο παίζω εγώ και πως της λεω ότι δεν γουσταρω να χαλβαδιαζει με αλλους εφοσον εχει σχεση μαζι μου;; 

Λογικό να ανησυχείς, δεν είναι ωραία αυτά που κάνει.
Μίλησε της και αν σε γράψει εγώ στην θέση σου θα την κρατούσα μέχρι να την βαρεθώ, μετά θα την χώριζα.
Οποτε μην κανεις τίποτα όνειρα να δεθείς μαζί της και μετά δεν μπορείς να ξεκολλήσεις.
Πάντα τι θα έκανα εγώ, η επιλογή είναι δικη σου.

paninos

# 13 στις 23/1/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 4 από Enikos

Ξαναφτιαξε προφιλ. 

sAvArA

# 14 στις 23/1/2017
author
Γυναίκα / 54 / Ελεύθερη
Απαντήσεις: 903

Αν γραφει

στο forum και μαλιστα συμμετεχει ενεργα ,μη φοβασαι τοοσο πολυ αυτο που φοβασαι...Το forum ειναι παρεακι...Αν ειναι απλως στα ευρετηρια συντροφων ...Οσο και να το πεις...μια αναζητηση την "κανουν"..ενα μηνυματακι το λαβαινει...Αλλα να...Εσενα οι φοβοι σου ,ξεκινουν απο το οτι ΔΕΝ την "καλυπτεις",οπως συνηθιζεται να λετε,απο ανασφαλειες δικες σου, απο οτι "επενδυεις" σε φουσκα και θα χασεις τα λεφτα σου;;Απο τι;;Υ.γ.Απαραδεκτο το οτι την παρακολουθειςμ αυτο τον τροπο μιλα της και ξανα-μανα μιλατης!!!& ναι αν ειναι δω μεσα χωρις μα γραφει εστω και μια αραδα στο forum ,ετοιμαζεται γι αλλα εσυ της πεφτεις ολιγος σχετικα μ αυτα που την κανουν χαρουμενη λαμπερη ευτυχισμενη
Αρέσει στα μέλη somebody961, MadameShuShu40 και σε ακόμα 3 μέλη.

inioxos52

# 15 στις 23/1/2017
author
Ανδρας / 64 / Σε διάσταση
Ν. Θεσσαλονίκης / Πανόραμα
Θέματα: 27
Απαντήσεις: 7.274

Ρε φιλαρακι, γνωρισες λες εδω το μωρο, το περπατησες, το χαρηκες, αλλα στεφανι δεν του περασες...

...Οποτε γιατι σκεπτεσαι σαν απατημενος συζυγος?

Θα σου ελεγα να το αφησεις το πραγμα να τσουλαει, ναρχεται οποτε θελει, να σου δινει οτι θελει, και συ απλως να χαιρεσαι.

Αργοτερα, οταν την βαρεθεις, κανε της σκηνες ζηλοτυπιας ωστε να σε παρατησει, και καθαρισες.

Αρέσει στο μέλος loushian1984
...Ναι στην χρηση των Ελληνικων στο διαδικτυο. Σε σας το λεω Ελληνολατρες, που εχετε ακομη Εγγλεζικα ψευδωνυμα. Και δεν εννοω την γραφη...

archagellos

# 16 στις 23/1/2017
author
Ανδρας / 53 / Διαζευγμένος
Απαντήσεις: 3.009

Man ,

καλα τα λες . Αλλα θα πρεπει να δωσεις και κανενα στοιχειο παρα πανω .
Εσυ τι ακριβως ψαχνεις ? Εκεινη τι ακριβως ψαχνει ?
Απο εκει ξεκιναμε . Εαν εσυ θες σχεση "κλειστου" τυπου και εκεινη θελει σχεση "ανοιχτου" τυπου απο την αρχη ...μαλλον κακος προχωρησατε .
Το θεμα δεν ειναι τι κανει ο καθενας ...αλλα τι ψαχνει ο καθενας .
Εαν σε ενοχλει αυτο που κανει ...γιατι καθεσαι και χαλιεσαι ? απλος πατας το κουμπι με την ενδειξη "Next" και τελος...
Μη καθεσαι και χαλιεσαι ... τραβα εμπρος ...

Keep Walking 
Αρέσει στα μέλη ElenaLenaEleni, tangerinedream και σε ακόμα 1 μέλος.

Betty_83

# 17 στις 23/1/2017
author
Γυναίκα / 36 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Απαντήσεις: 949

Παράθεση:
Σχόλιο # 2 από giorgos170

αντιμετωπίζουμε

και τέτοια
φαινόμενα...?
( να μη δέχονται την αποφοίτηση )

Betty_83

# 18 στις 23/1/2017
author
Γυναίκα / 36 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Απαντήσεις: 949

Παράθεση:

γιατι θέλω να παρακολουθώ την δικιά μου 

Η βάση κάθε καλής σχέσης! Αν το site το χρησιμοποιούσε αποκλειστικά σαν μέσο για γνωριμίες, το βρίσκω δύσκολο να το χρησιμοποιεί για κάποιο άλλο λόγο τώρα. Οπότε μάλλον δεν έκανε την γνωριμία που ήθελε τελικά. Μίλα της. Πες της ότι οι νέες φιλίες στο φεις, είναι με άτομα που αναγνωρίζεις από το site, και ρώτα την τι είναι αυτό που ψάχνει στην τελική

Αρέσει στο μέλος VarethikaOla

Lioutsia

# 19 στις 23/1/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Αυτά γράφετε και πράττετε ορισμένοι και σε λίγο θα ψάχνετε τις γυναίκες με το κυάλι εδώ μέσα, έτσι όπως το καταντήσατε...

Τις Γυναίκες, όχι τις κατ' επίφασιν, να εξηγούμαστε...

Και δεν μου λες ρε φίλε, 39 χρονών άνδρας ρωτάς εμάς να σου πούμε πώς να την ρωτήσεις γιατί και πώς συμπεριφέρεται έτσι...Μόνο και μόνο με την ανάρτηση που έκανες δείχνεις και τη στάση σου απέναντι της...για να μη πω κάτι που δεν είναι πρέπον...

Επίσης να μου επιτραπεί να κάνω ένα γενικότερο αιχμηρό σχόλιο ( μοναδική είμαι;  )  η σαχλοκωμωδία που συνεχίζεται από ορισμένους και που επικροτείται από 1-2 άτομα και μόνο, κινδυνεύει να καταντήσει γάγγραινα κι αυτή είναι πραγματική γελοιότητα κατά τη γνώμη μου.

Αέρααα 

Παράθεση:

Fun_t_C

# 20 στις 24/1/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Αυτό το μήνυμα θα αυτοκαταστραφεί...Αστυνόμε Σαΐνη!

Γνωριστήκατε εδώ. Ξαναγυρίζει στον τόπο του εγκλήματος! Την παρακολουθείς στο facebook κι εδώ...άρα κι εσύ γύρισες εδώ αλλά με μια εμμονή! Το λές και σε όλους εδώ! Μήπως να έκανες καμιά ανακοίνωση Αmber ALert εδώ; Πού έχασες τα ίχνη της; Σκέψου πού δεν έψαξες; Αυτό που κάνεις λέγεται stalking. 

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123
Δεν μπορείτε να απαντήσετε