Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 300.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το πιο δημοφιλές κοινωνικό δίκτυο γνωριμιών στην Ελλάδα.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Εχουμε σχεση και ειναι στο "σχεσεισ"

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123

Lioutsia

# 21 στις 24/1/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Δεν υπάρχει χειρότερο απ' το να γίνεσαι έμμονη ιδέα κάποιου αρρωστημένου ψυχάκια...

Παράθεση:
Σχόλιο # 20 από Fun_t_C

Αυτό το μήνυμα θα αυτοκαταστραφεί...Αστυνόμε Σαΐνη!

Γνωριστήκατε εδώ. Ξαναγυρίζει στον τόπο του εγκλήματος! Την παρακολουθείς στο facebook κι εδώ...άρα κι εσύ γύρισες εδώ αλλά με μια εμμονή! Το λές και σε όλους εδώ! Μήπως να έκανες καμιά ανακοίνωση Αmber ALert εδώ; Πού έχασες τα ίχνη της; Σκέψου πού δεν έψαξες; Αυτό που κάνεις λέγεται stalking. 

Pitogiro

# 22 στις 25/1/2017
author
Ανδρας / 28 /
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Χαλάνδρι
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 56
'Aρεσαν+: 0%

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από exe_tlaios

Όταν ξεκινήσαμε την σχεση εγω διέγραψα το προφιλ μου στο "sxeseis" γι ευνόητους λόγους αλλά εκείνη το διατήρησε ενεργό και όχι μόνο αυτό.

Διαπιστώνω εδώ και καιρό που την πήρα χαμπαρι έντονη δραστηριότητα και επισκεψιμότητα.

Επίσης στο προφίλ της στο φεις μπουκ καινούριες αντρικες φιλίες που απο τις φωτογραφιες αναγνωρίζω οτι είναι μελη του σαιτ.

πως της λεω ότι δεν γουσταρω να χαλβαδιαζει με αλλους εφοσον εχει σχεση μαζι μου;; 

Ξέχασα να σου πω το δεύτερο.
Μην ακούσεις καμια γυναικεία συμβουλή. Και να έγραφες ότι την έπιασες στα πράσα πάλι σε σένα θα έριχναν τις ευθύνες. 

Αρέσει στο μέλος Enikos

exe_tlaios

# 23 στις 25/1/2017
author
Γυναίκα / 41 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Παπάγου
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 3

Διαπιστώνω ότι καποιοι απο σας εδω μέσα εχετε κι εσεις τα  δικα σας θεματα παντως. Πως με χαρακτηριζετε ψυχακια κυρια μου; Απο που βγαλατε αυτο το συμπερασμα;. Ερωτευτηκαμε ειπαμε μια κοπελια απο εδω μεσα και καψουρευτηκαμε να πουμε και το ιδιο μας λεει  κι αυτη Και μακαρι να βρειτε κι εσεις εναν αντρα να μπαινει στον κοπο να ασχολειται μαζι σας απο φοβο μην σας χασει. Δηλαδή ετσι παιζετε το παιχνιδι ;;; ο ενας φουλ ιν λαβ και η αλλη να γκομενιζει στα κρυφα;  Ο λογος που ανοιξα το θεμα ειναι για να καταλαβω τι σοι κοσμος ειναι εδω μεσα γιατι εκει εξω στο πραγματικο κοσμο μου λενε να την παρατησω γιατι ειναι αρρωστη η συμπεριφορα της τυπισας. Ειναι απλο . Εχουμε σχεση και σχεση κανονικοτατη λεμε. και ναι την παρακολουθω κρυφα για να δω που το παει. Και τωρα που μιλαμε μεσα ειναι ενω εγω ειμαι στο διπλανο δωματιο. Δεν μιλαω ομως προς το παρον

Αρέσει στο μέλος tangerinedream

exe_tlaios

# 24 στις 25/1/2017
author
Γυναίκα / 41 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Παπάγου
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 3

Εγω δεν εχω αλλο λογο να μπανω εδω παρα μονο να βλεπω τι κανει γιατι θεωρουσα οτι ειχα βρει το ιδανικο. Οδευουμε σε χωρισμο και αιτια ειναι ο εθισμος της στο σαιτ το καταλαβινεται πως εχειτο πραγμα; Προβληματιστειτε τουλαχιστον οι υπολοιποι που δεν ειστε κολημενοι και προσεχτε γιατι εγω τελικα δεν θα το ανεχτω για πολυ ακομα. Τι κανει δηλαδη συνδεμενη τωρα;. γνωριζει αλλους αντρες την στιγμη που εγω (ο μ@λα@ς) ειμαι στο ιδιο σπιτι μαζι της;; 

Alpen_glow

# 25 στις 25/1/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Koίταξε να δεις. Εγώ στο σχεσεις δεν συνομιλώ ποτέ μέσω μηνυμάτων αλλά στο φμπ είμαι ιδιαίτερα ενεργή. Με κάποια άτομα γίναμε "φίλοι" κ έχουμε μιλήσει/μιλάμε πολλές φορές χωρίς να γνωριζόμαστε. Δεν έχουν όλοι σκοπό να την πέσουν. Κάποιες φορές οι άνθρωποι απλά μιλάνε για να εκφραστούν. Κ το ότι δεν ξέρεις τον άλλον προσωπικά είναι λίγο καλό με την έννοια ότι έχεις την δυνατότητα να εκμυστηρευτείς κάποια ασήμαντα γεγονότα της καθημερινότητάς σου που για κάποιο λόγο δεν νιώθεις άνετα να εκφράσεις στους οικείους σου. Μπορεί αυτό να κάνει κ η φίλη σου.

Θα έλεγα αν είναι σωστή σε όλα τα υπόλοιπα να μην ασχοληθείς με το ζήτημα αυτό.

Betty_83

# 26 στις 25/1/2017
author
Γυναίκα / 36 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Απαντήσεις: 949

Τείνω να συμφωνήσω με pitogyro και δεν...μου το χα 

Όταν έχουμε μπροστά μας μια κατάσταση όπου η συμπεριφορά της μιας μεριάς δίνει περιθώριο για παρεξηγήσεις, είναι άδικο να αποδίδονται τόσο "δύσπεπτες" εκφράσεις μόνο στην άλλη μεριά . Το sxeseis, δεν είναι ούτε κλαμπ, ούτε παραλία, ούτε οποιοδήποτε άλλο μέρος απαιτείται τύχη για να κάνεις γνωριμία. Για πολλούς, αν όχι για τους περισσότερους, είναι ένα γραφείο συνοικεσίων.

Όταν λοιπόν, αυτός ο κάποιος που γνωρίζεις χάρη στο συγκεκριμένο μέσο, ξεκινήσεις κατάσταση μαζί του και υποπέσει στην γκλάβα σου, ότι επιστρέφει στο γραφείο συνοικεσίων, λογικό είναι να δημιουργεί ερωτηματικά με τη στάση του. Μπορεί αυτό το "την παρακολουθώ" να μην χωνεύεται καθόλου όμορφα και ωραία, αλλά εγώ προσωπικά δεν έχω δει κανέναν μέχρι στιγμής να αντιμετωπίζει τον άλλο μόνο με υποψίες. Γιατί δεν είναι οι υποψίες, αυτές που θέλει να τρίψει στην μούρη του/της εκάστοτε. 

Οπότε, για λόγους ισορροπίας, ας αναγνωρίσουμε ότι ούτε η συμπεριφορά της κυρίας είναι άμεμπτη, εξαιρουμένης της περίπτωσης να είναι μέλος στο φόρουμ. Στην τελική, αν ο οποιοσδήποτε της πέφτει "ολίγος", ας ξεκαθαρίσει την όποια κατάσταση μαζί του και ας πάει να ψάξει για τον "πολύ" της. Ανώριμος μπορεί να είναι ο θεματοθέτης, αλλά παράλογος δεν είναι.

Αρέσει στα μέλη tangerinedream, siopi13 και σε ακόμα 1 μέλος.

Betty_83

# 27 στις 25/1/2017
author
Γυναίκα / 36 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Απαντήσεις: 949

Παράθεση:
Σχόλιο # 26 από Enikos

Κατω τα χερια, απο το πιτογυρο!

Όλο δικό σου. Προτιμώ πίτσα 

Αρέσει στο μέλος Enikos

somebody961

# 28 στις 25/1/2017
author
Ανδρας / 58 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 100
Απαντήσεις: 12.019

Ας απαντήσω και σοβαρά, και ας είναι τρολοθέμα όσο δεν πάει άλλο.

Η σχέση η δική μου, είναι επίσης εδώ και αυτό, εμένα με κάνει να χαίρομαι πραγματικά.
Επειδή βλέπει (και βλέπω και εγώ) πως όλοι οι άλλοι και όλες οι άλλες, δεν είναι καλύτεροι για εμάς.
Κάνει τη σχέση πιο δυνατή. Τόσο απλά.
Θα με φόβιζε εάν, πρώτος εγώ, ένιωθα τον εαυτό μου ανεπαρκή για Εκείνη.

(Επιμένω σοβαρά τώρα εγώ!) Αν πάραυτα επιμένεις να διαγραφεί,
τότε το σίγουρο είναι πως θα πρέπει να μην περνάς απέναντι σε δρόμους που κυκλοφορούν τρόλ-λεϊ.
Κινδυνεύεις από ηλεκτροπληξία!

Και τέλος,
ό,τι αναγκάζουμε τον άλλον να κάνει ΓΙΑ ΕΜΑΣ, έρχεται η στιγμή που γυρνάει μπούμεραγκ εναντίον μας.
"Αν κάνω κάτι για εσένα, στο τέλος, θα σε μισήσω." Νόμος.

Χώρια που, αν έπαιρνα για νικ το άτομο που ήταν ο βασικός ήρωας στη νίκη στη μάχη τού Μαραθώνα με τους Πέρσες,
ένα σχεσοσάιτ θα με φόβιζε;

Θα έπρεπε να γραφόμουν ΕχετΕλεος!

Έει, πού πας; Είναι γκρεμός εκεί! Ε, τότε καλά πάω.

achinos

# 29 στις 25/1/2017
author
Γυναίκα / 54 / Ελεύθερη
Μονακό
Απαντήσεις: 13.386

αυτό πλάκα έχει...

δυο μήνες γνωριμία, που δεν το λες κ σχέση, κ είναι κ η ιδανική...
αλλά δεν μπορείς να ρωτήσεις τον άλλον στο διπλανό δωμάτιο τι ακριβώς κάνει...

χμμμ ...οκ 
σπάει ρεκόρ τρολιάς...
Αρέσει στα μέλη MadameShuShu40, siopi13

achinos

# 30 στις 25/1/2017
author
Γυναίκα / 54 / Ελεύθερη
Μονακό
Απαντήσεις: 13.386

πάντως υπάρχει μια δυνατότητα να λύσεις το πρόβλημά σου.

Πας τώρα στο άλλο δωμάτιο κ λες, 

"τι κάνεις κυρία μου στο σαιτ; σε παρακολουθώ κρυφά κ σου απαγορεύω να μιλάς με άλλους άντρες!"
να δεις τι θα σου πει, 

στο κάτω-κάτω

τι είχες τι έχασες...

QuietMan_1972

# 31 στις 29/1/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Mέσα σε ένα χώρο γνωριμιών χαίρεσαι που είστε και οι δύο ενεργά μέλη;

Τι ακριβώς σας προσφέρει ένας χώρος γνωριμιών που δεν μπορείτε να το βρείτε κάπου στην πραγματική ζωή ή σε κάποιο άλλο ιστοχώρο; Μήπως υποβόσκει εθισμός ή ανεπαρκής κοινωνική ζωή;

Και γιατί θα πρέπει να συγκρίνετε την δική σας σχέση με τους χαρακτήρες άλλων ή τις απόψεις άλλων, ώστε να επιβεβαιώνετε ότι τελικά θα πρέπει να είστε μαζί;

Ρωτάω γιατί είσαι πολύ παλιό μέλος και κάποια πράγματα μου κάνουν εντύπωση.

Παράθεση:
Σχόλιο # 28 από somebody961

Η σχέση η δική μου, είναι επίσης εδώ και αυτό, εμένα με κάνει να χαίρομαι πραγματικά.
Επειδή βλέπει (και βλέπω και εγώ) πως όλοι οι άλλοι και όλες οι άλλες, δεν είναι καλύτεροι για εμάς.
Κάνει τη σχέση πιο δυνατή. Τόσο απλά.
Θα με φόβιζε εάν, πρώτος εγώ, ένιωθα τον εαυτό μου ανεπαρκή για Εκείνη.

Lioutsia

# 32 στις 29/1/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Απορώ γιατί σβήστηκε το σχόλιο μου... Επειδή εξέφρασα με χιούμορ την αντίδρασή μου σε αυτό που προτρέπει ο pitogiro; Να μην ακούγονται οι γυναικείες συμβουλές;...

Θέστηκα...Η γνώμη μου για τον θεματοθέτη δεν αλλάζει...Εδώ και λίγες μέρες είμαι πλέον με τον άνθρωπό μου και είμαι πολύ καλά... ...(επειδή πάντα κοιτάω μπροστά ρίχνοντας μαύρη πέτρα στο κακό παρελθόν)... ααα ξέχασα!!!  Λούλη μου εσύ θέλω να παραμείνεις ένας πιστός (online) φίλος!!!

(τα βγάλαμε όλα στη φόρα  (όλοι τελικά  )

somebody961

# 33 στις 29/1/2017
author
Ανδρας / 58 / Σε σχέση

Παράθεση:
Σχόλιο # 31 από QuietMan_1972

Mέσα σε ένα χώρο γνωριμιών χαίρεσαι που είστε και οι δύο ενεργά μέλη;

Μέσα σε μια βιβλιοθήκη, μια καφετέρια όπου πάμε να διαβάσουμε, να συζητήσουμε με άλλους ανθρώπους,
φυσικά και χαιρόμαστε που είμαστε και οι δύο ενεργά μέλη!
Θα μπορούσαμε να έχουμε γνωριστεί και μέσα στο λεωφορείο. Να μην ξαναμπούμε σε λεωφορείο; !
Τα πάντα γύρω μας είναι δυνητικά "ένας χώρος γνωριμιών" άλλωστε.

Παράθεση:

Μήπως υποβόσκει εθισμός ή ανεπαρκής κοινωνική ζωή;

Και γιατί θα πρέπει να συγκρίνετε την δική σας σχέση με τους χαρακτήρες άλλων ή τις απόψεις άλλων, ώστε να επιβεβαιώνετε ότι τελικά θα πρέπει να είστε μαζί;

Δεν είναι ή το ένα, ή το άλλο. Πάντως, δεν θεωρούμε εθισμό, όταν ερχόμαστε κουρασμένοι από τη δουλειά, να "παίρνουμε μια γεύση" από το τι γίνεται παραπέρα. Τι; Να βλέπουμε ειδήσεις στην τηλεόραση;
Ασε φίλε μας, επικίνδυνο, είμαστε και σε 5ο όροφο!

Την επόμενη σκέψη την προσπερνώ ως αυθαίρετη. Οσο ήμουν μόνος μου ωστόσο, επειδή οι μόνες σκέψεις όταν έρχεται η νύχτα παίζουν εν απουσία μας εναντίον μας, ναι. Συγκρίνεις και λες "μα, πού στο καλό κάνω λάθος και είμαι μόνος;" και διαβάζεις/συζητάς με άλλους εδώ και στην πραγματική ζωή να μάθεις τι συμβαίνει.
Τότε, έτυχε και λειτούργησε ΚΑΙ σαν χώρος γνωριμιών, όπως λέω και πιο πάνω.

Παράθεση:

Ρωτάω γιατί είσαι πολύ παλιό μέλος και κάποια πράγματα μου κάνουν εντύπωση.

Σε ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον, ελπίζω να σε κάλυψα με τις απαντήσεις.

MiltosRNLI1930

# 34 στις 29/1/2017
author
Ανδρας / 57 / Χήρος
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Βούλα
Θέματα: 39
Απαντήσεις: 4.573

Tελικα

αυτη η κρατικη τηλεοραση με το σατανικα εξυπνο Hercules Pouaro εχει οδηγησει τους κατοικους αυτου του Εθνους στην καχυποψια.Δεν γνωριζω τα fees που χρεωνει για παρακολουθηση αλλα αν λαβουμε υπ'οψιν τον ακριβο ρουχισμο μαλλον δεν συμφερει .

Αρέσει στα μέλη somebody961, giorgos170

somebody961

# 35 στις 29/1/2017
author
Ανδρας / 58 / Σε σχέση

Παράθεση:
Σχόλιο # 34 από MiltosRNLI1930

Tελικα

αυτη η κρατικη τηλεοραση με το σατανικα εξυπνο Hercules Pouaro εχει οδηγησει τους κατοικους αυτου του Εθνους στην καχυποψια.

Για αυτόν και άλλους λόγους, ποτέ δεν έβρισκα ελκυστικές τις ταινίες μυστηρίου.

Καλλιεργούν τη ζωώδη θεώρηση πως ο κάθε ένας που παίζει εκεί είναι ο δολοφόνος.

Και στο τέλος, κάνουν δολοφόνο εσένα, επειδή πλέον ξέρεις πως έτσι θα σε θεωρούν.

Πρόσθετο bonus, σε εκπαιδεύουν στο τέλος τι μέσα να χρησιμοποιήσεις για το σκοπό αυτόν, τι να αποφύγεις, τι να προσέξεις για να μη σε πιάσουν.

Shit fiction.

Αρέσει στο μέλος MiltosRNLI1930

QuietMan_1972

# 36 στις 29/1/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Για να είμαι ειλικρινής δεν μπορώ να καταλάβω την προσέγγιση της άποψής σου.

Τέλος πάντων. Ο καθένας είναι ελεύθερος να πράττει όπως θέλει.

Παράθεση:
Σχόλιο # 33 από somebody961

Σε ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον, ελπίζω να σε κάλυψα με τις απαντήσεις.

siopi13

# 37 στις 30/1/2017
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Καλλιθέα
Απαντήσεις: 2.197

Αγαπημενε Σαμ , τεινω να συμφωνισω λιγουλακι με τον Quiet αλλα επειδη σε εχω Μεεεγαλη συμπαθεια-αδυναμια εσενα και την Συντροφο σου δεν μπορω να ειμαι αντικειμενικη . Τολμω να πω , βλεποντας εσας και γνωριζοντας ενα αλλο ζευγαρι μεσα απο εδω που εκεινοι εκαναν ακριβως το αντιθετο απο εσας ( ταυτοχρονα εσβησαν τον λογαριασμο τους ) οτι οταν δυο ανθρωποι συμφωνουν σε κατι εμεις περιτευουμε . Ειναι η Ουσια που τους ενωνει ο,τι γευση και να εχει αυτη !!! Οπως λεει και ο Αγαπημενος μας  ...Νυχτωνει ξημερωνει  βραδιαζει φεγγει λευκο μενει το Γιασεμι !!! Το ζευγαρωμα παντα ηταν , ειναι και θα ειναι  ιδιαιτερα ομορφο . Καλημερα  

Παράθεση:
Σχόλιο # 36 από QuietMan_1972

Για να είμαι ειλικρινής δεν μπορώ να καταλάβω την προσέγγιση της άποψής σου.

Τέλος πάντων. Ο καθένας είναι ελεύθερος να πράττει όπως θέλει.

Pitogiro

# 38 στις 30/1/2017
author
Ανδρας / 28 /
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Χαλάνδρι
Απαντήσεις: 56

Παράθεση:
Σχόλιο # 32 από Lioutsia

Απορώ γιατί σβήστηκε το σχόλιο μου... Επειδή εξέφρασα με χιούμορ την αντίδρασή μου σε αυτό που προτρέπει ο pitogiro; Να μην ακούγονται οι γυναικείες συμβουλές;...

Οι προσβολές διαγράφονται. 

somebody961

# 39 στις 30/1/2017
author
Ανδρας / 58 / Σε σχέση

Εάν είναι οι αγαπημένες προσωπικότητες εδώ, όταν βρουν τον άνθρωπο τους να διαγραφούν και να φύγουν,
στερώντας μας την πλέρια παρουσία τους, τότε, δεν θέλω να σου πούμε γλυκιά μας σιωπή τι σκεφτόμαστε!

Για άτομα λοιπόν σαν εσένα και άλλα εκλεκτά, καθόμαστε και απολαμβάνουμε τις πλούσιες εικόνες που μας χαρίζουν μέσα από απόψεις τους, χιούμορ τους, μουσική που μας αφιερώνουν και γιατί όχι
και με λίγη "κουτσομπολίστικη" διάθεση! : "Για να δούμε, τι γίνεται με το θέμα μεταξύ του χχχ τού ψψψ και τής ζζζ, τι λένε;"
Ή σε άλλο θέμα π.χ.: "Λέω να μπούμε σφήνα να πούμε και εμείς τα δικά μας γιατί άκρη δε βλέπω να βγάζουν, τι λες; Θα γράψεις εσύ ή εγώ; Επειδή βλέπω πως αυτό -μπλα μπλα μπλα- δεν το έχουν ίσως σκεφτεί"

Ε, κάπως έτσι.

Ας μην κολλάμε λοιπόν στο γεγονός πως οι ιδιοκτήτες αυτού εδώ τού όμορφου (ακόμα) χώρου, το βάφτισαν "σάιτ γνωριμιών" που θα πρέπει ντε και καλά να γ... όλοι με όλους! Θεός φυλάξοι!

Ομως ναι, γνωριμιών είναι. Γνωριμιών ανθρώπων - ανεξάρτητου φύλου -, γνωριμιών συμπεριφορών, γνωριμιών τού κόσμου που ο κάθε άνθρωπος είναι και έχει μέσα του
και εν τέλει

γνωριμίας ακόμη περισσότερο, τού δικού μας εαυτού και περαιτέρω εδραίωση (ή και διαμόρφωση ακόμα) δικών μας θέσεων, εν μέσω θέσεων και απόψεων όλων των άλλων.

Και εδώ, ίσως είναι και πιο αληθινό αυτό σε σχέση με την λεγόμενη "πραγματική ζωή"
που όλοι φοράνε τη μάσκα τού "καθωσπρέπει".

Εδώ, οι άνθρωποι γράφουν με τις πυτζάμες...

ΥΓ: Και επειδή σας έχει φοβηθεί το μάτι μας!, γράφοντας πυτζάμες, εννοώ πως γράφουν από το σπίτι τους, χωρίς μάσκες. Οταν είναι άνετοι και χαλαροί, δλδ πιο αληθινοί.
Οχι σαν κάτι που βγαίνει εύκολα!

Αρέσει στα μέλη MadameShuShu40, Katia_80 και σε ακόμα 2 μέλη.

Ares_1980

# 40 στις 2/2/2017
author
Ανδρας / 39 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Κορυδαλλός
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 41

καλησπέρα

Καλησπέρα , διακρίνω εναν επιθετικό τρόπο αντιμετώπισής σας απο αρκετούς και θα ήθελα να σας πω το εξής. Το πως μας συμπεριφέρονται οι άλλοι πολλές φορές το ξεκινάμε με την δική μας συμπεριφορά.
Έχετε δίκιο να αισθάνεστε πως απειλείται η σχέση σας , όμως δεν απειλέιται απο τη συμμετοχή της συντρόφου σας στο σαιτ. Ας υποθέσουμε οτι γνωρίζατε τη σύντροφό σας σε ένα νυχτερινό κέντρο ή σε ένα φιλικό πάρτυ , θα είχατε την ίδια σκέψη που έχετε και τώρα ; δηλαδή οτι θα έπρεπε να σταματήσει να πηγαίνει σε νυχτερινά κέτρα ή πάρτυ διοτι θα υπήρχε η περίπτωση να γνωρίσει κάποιον ;
Πιστευω επίσης πως έχετε παρεξηγήσει το συγκεκριμένο σαιτ και πως θεωρείται πως όσοι είναι μέλη σε αυτό ψάχνουν 100% σύντροφο. Θα ήθελα να σας πω πως οι περισσότεροι αυτό κάνουμε , αλλα υπαρχουν και άρθρα τα οποία μπορει κάποιος να διαβάσει και συζητήσεις στις οποίες μπορει κάποιος να συμμετέχει.

Αρέσει στα μέλη mili10, tangerinedream και σε ακόμα 1 μέλος.
Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123
Δεν μπορείτε να απαντήσετε