Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 300.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το πιο δημοφιλές κοινωνικό δίκτυο γνωριμιών στην Ελλάδα.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Εχουμε σχεση και ειναι στο "σχεσεισ"

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123

georgia53

# 41 στις 14/3/2017
author
Γυναίκα / 56 / Διαζευγμένη
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 1
'Aρεσαν+: 0%

Εγω αν ημουν στην θεση σου θα της το ελεγα στα ισα και θα της εθετα ορο να διαγραφη απο το σχεσεις οπως πολυ σωστα εκανες και εσυ,το σφαλμα φιλε ειναι ολο δικο σου

ΤΟ ΣΦΑΛΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΛΟ ΔΙΚΟ ΣΟΥ,ΕΠΡΕΠΕ ΑΠΟ ΤΗΝ 1Η ΣΤΙΓΜΗ ΑΦΟΥ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ ΟΤΙ ΤΑΙΡΙΑΖΕΤΕ ΝΑ ΤΗΣ ΘΕΣΗΣ ΟΡΟ ΝΑ ΔΙΑΓΡΑΦΗ ΑΠΟ ΤΟ ΣΑΙΤ ΣΧΕΣΕΙΣαράθεση:
Σχόλιο # 1 από exe_tlaios

Την προσοχή σας παρακαλώ ρε καλόπαιδα. Επειδή βλέπω ότι τα λέτε καλά εδω μεταξύ σας για παρτε την περιπτωση μου  να την αναλύσετε. Συντομα θα σας πω οτι τουτο το προφιλ το εκανα γιατι θέλω να παρακολουθώ την δικιά μου που την γνωρισα εδω μεσα πριν 2 μηνες περιπου. Βγηκαμε, μας αρεσε, την καταβρήκαμε, πήγαμε ταξιδάκι, όλα καλά μέχρι εδώ. Όταν ξεκινήσαμε την σχεση εγω διέγραψα το προφιλ μου στο "sxeseis" γι ευνόητους λόγους αλλά εκείνη το διατήρησε ενεργό και όχι μόνο αυτό. Διαπιστώνω εδώ και καιρό που την πήρα χαμπαρι έντονη δραστηριότητα και επισκεψιμότητα. Επίσης στο προφίλ της στο φεις μπουκ καινούριες αντρικες φιλίες που απο τις φωτογραφιες αναγνωρίζω οτι είναι μελη του σαιτ. Τι κανουμε τωρα;;; εδω σας θέλω Τι ρόλο παίζω εγώ και πως της λεω ότι δεν γουσταρω να χαλβαδιαζει με αλλους εφοσον εχει σχεση μαζι μου;; 

sotiris50

# 42 στις 14/3/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

φτιάξε ενα νεο προφιλ κοντα στα ενδιαφεροντα της αφου την ξέρεις καλά και να της κανεις καμάκι να δεις πως θα αντιδρασει  και να πας και στο ραντεβου που θα κανονίσετε . αν δεν μπορεις αν δεν το αντεχεις  πες μου να παω εγώ  απ οτι φαινεται δεν θα πει οχι 

achinos

# 43 στις 14/3/2017
author
Γυναίκα / 54 / Ελεύθερη
Μονακό
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 13.424

ναι ρε παιδγια, κάτι τέτοια πανέξυπνα λέτε, 

κ μετά παραπονιέστε που δεν απαντάει κανείς στα μνματα  σας...

Κ γιατί ν απαντήσει δλδ;
για να βάλει νταλκά στο κεφάλι του;

μπααα

Αρέσει στο μέλος MadameShuShu40

somebody961

# 44 στις 14/3/2017
author
Ανδρας / 58 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 100
Απαντήσεις: 12.019

Παράθεση:
Σχόλιο # 41 από georgia53

θα της εθετα ορο να διαγραφη απο το σχεσεις οπως πολυ σωστα εκανες

αφου καταλαβες οτι ταιριαζετε να της θεσης ορο να διαγραφη απο το σαιτ σχεσεισ

Έτσι! "Ταιριάζουν" πολύ! Τόσο, που πρέπει να βάλει όρους.

Μήπως αντί για όρο, να βάλει ορό;

Αρέσει στο μέλος mili10
Έει, πού πας; Είναι γκρεμός εκεί! Ε, τότε καλά πάω.

MadameShuShu40

# 45 στις 15/3/2017
author
Γυναίκα / 44 / Παντρεμένη
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 2.157

Αχ ρε sxeseis/facebook/κλπ.κλπ.κλπ...

Σπίτια που έχεις κλεισει!!!

Έχεις όμως ανοίξει και πολυυυ καλύτερα!!!

Αρέσει στο μέλος somebody961

katpela

# 46 στις 15/3/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

εθιστική η χρήση των ιστοχωρων γνωριμιών

Έχω την αίσθηση ότι η χρήση του μέσου είναι εθιστική και ότι η υπερπροσφορά που απαντά στην ζήτηση  δημιουργει παραπλανηση και  χάος. Μιλάμε ταυτόχρονα με πολλους/ες ,  κάνουμε επιφανειακές κυρίως επικοινωνίες τις οποιες εγκαταλείπουμε εύκολα και απο την εμπειρία μου εχω να πω οτι  οι σχεσεις που δημιουργούνται, έχουν ημερομηνία λήξης λίγων ημερών ή μηνών . Αυτο συμβαίνει, γιατί δεν χρειάζεται να προσπαθησουμε , αφού πάντα εχουμε την  ευκαιρία για μια  νεα, πιο πολλά υποσχόμενη επιλογή. Δυστυχώς ισχύει το οτι  αρκετά  άτομα που βρίσκονται σε σχέση, συνεχίζουν την δραστηριότητά τους εδω. Συνιστάται προσοχή,  συνεση και ορθολογική χρήση ...

Αρέσει στο μέλος Betty_83

apomaxos

# 47 στις 15/3/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Αυτο που κανεις ειναι να αφησεις τη κοπελα στην ησυχια της και στο κοσμο της και να πας παρακατω.

Ισως δεν την καλυπτεις η σε βλεπει σαν κατι προσωρινο η ειναι εθισμενη στο μεσο γνωριμιας η η η..

Αν δεν εχεις κατι πιο ενδιαφερον στη ζωη σου εκτος απο το να παρακολουθεις μεχρι και τη σκια της τοτε σε τρωει ο ποπος σου...

matakiamoy12

# 48 στις 15/3/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Σε βλέπω ον λαιν...τι έγινε; πότε προλάβατε και πήγατε ταξιδάκια; έχετε μόνιμη σχεση; ή είναι στο ελεύθερο; από το δεύτερο ραντεβου την έριξες στα μωσαικα ; δεν μπορεις να κάνεις και πολλά...θα δείξει.

VarethikaOla

# 49 στις 20/5/2017
author
Γυναίκα / 38 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Μαρούσι
Θέματα: 8
Απαντήσεις: 851
Μαλλον ...απλα δεν την καλυπτεις καλε μου κ ισως ενας εξτρα λογος να ειναι κ η εμμονη σου να εισαι κτητικος καχυποπτος ΑΝΑΣΦΑΛΗΣ κ να την κατασκοπευεις κ να ζηλευεις . Δεν αρεσει αυτο σε πολλες κ πολλους. Εσενα θα σου αρεσε ?
Αρέσει στο μέλος somebody961

Lacky2015

# 50 στις 5/6/2017
author
Γυναίκα / 33 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Θέματα: 8
Απαντήσεις: 91

exe_tlaios

Φίλε μου επειδή έχω PHD σε τέτοιες καταστάσεις θα σου δώσω τα φώτα μου.  Έχεις λάθος σκεπτικό περι σχέσεων και αυτό σε καταστρέφει. Το ότι γνωριστήκατε εδώ μέσα και τα φτιάξατε δεν σημαίνει ότι πρέπει και οι 2 να διαγράψετε τους λογαριασμούς σας. Και ούτε επειδή γνωρίσατε ο ένας τον άλλο σταματάτε τη ζωή σας και ασχολείστε μόνο μεταξύ σας. Σε λίγο δηλαδή θα σε ενοχλεί που έχει (αν έχει) άνδρες φίλους, θα σε ενοχλεί που θα χαιρετάει άλλους άντρες και στο τέλος που θα μιλάει με την οικογένειά της στο τηλέφωνο. Δηλαδή αν πάει στον μανάβη και της πει ο μανάβης καλώς το κορίτσι το όμορφο εσύ πως θα αντιδράσεις; Σχέση σημαίνει συμβιώνουμε με τον άλλο και περνάμε καλά. Σέβεται ο ένας την ζωή του άλλου. Και άντρες φίλους θα έχει και εσύ θα έχεις γυναίκες φίλες. Και καμάκι να της κάνει κάποιος εσύ δεν θα αντιδράσεις. Εκτός βέβαια αν βγαίνει κρυφά ραντεβού. Αυτό είναι άλλο.        Απ' ότι βλέπω εσύ έχεις κάποιες ανασφάλειες και αισθάνεσαι λίγος απέναντί της, όπως έχεις γράψει με αποτέλεσμα ότι και να κάνει εκείνη να το ερμηνεύεις είτε ως αδιαφορία είτε ότι θέλει να σε απατήσει. Και videogame να έπαιζε στο άλλο δωμάτιιο εσένα πάλι δεν θα σου άρεσε. Τώρα το ότι κάθεστε και οι 2 σε διαφορετικά δωμάτια στο ίδιο σπίτι είναι ένα θέμα. Αντί να κάτσεις να δημιουργήσεις ένα post θα μπορούσες να της προτείνεις να δείτε τηλεόραση μαζί, ή να κάνετε κάτι μαζί. Ή θα μπορούσες να πας δίπλα της και να της τριφτείς, εφόσον έχετε σχέση έχεις και το θάρρος. Δεν σας ξέρω προσωπικά αλλά νομίζω ότι η κοπελιά έχει καταλάβει την ανασφάλεια σου και σε παίζει. Και δυστυχώς εσυ βασανίζεσαι. Σβήσε το προφίλ σου, κόψε την επαφή με τα social media. Καλύτερα να μην ξέρεις τίποτα γιατί το οτιδήποτε μπορεί να το παρεξηγήσεις. πχ Μπορεί εκείνη να δημοσιεύσει κάτι στο φεις και 2 συνάδελφοί της να της σχολιάσουν κάτι (πχ ένα εσωτερικό αστείο της δουλειάς) και συ να νομίζεις με το μυαλό σου ότι κάνουν παρτούζα πίσω από την πλάτη σου. Μόλις κόψεις από αυτά θα καθαρίσει λίγο η ανασφάλεια σου και μπορεί και εκείνη να σε δει με άλλο μάτι. Αν δεις μετά ότι σε παραμελεί, βαριέται δεν έχει όρεξη και τέτοια τράβα και συ για άλλες πλώρες .
Αρέσει στο μέλος mili10

tzoulia59

# 51 στις 5/6/2017
author
Γυναίκα / 79 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 6.941

αν και νομιζω οτι ο χρονος αυτη την σχεση μετα 5 μηνες την εχει τακτοποιησει στην θεση που της αξιζε ,,,

μετα απο την αναρτηση του θεματος που ξαναηρθε στην επιφανεια

κι επειδη διαβαζουν κι αλλα μελη εδω ,,

εγω παιρνω σαφη  θεση υπερ των αντρων ,,,

οπως 

κρατα αυτη την σχεση εως οτου   την βαρεθεις και μετα τραβα παρακατω,,,

η γυναικα αυτη οριοθετησε την θεση της και εσυ δεν φερεις καμια ευθυνη ,...

αν καποιοι θεωρουν φυσιολογικο να δημιουργεις μια σχεση και να συνεχιζεις να προσθετεις στην γκαμα σου κι αλλους κι αλλους γνωστους και φιλους στο φβ ,,,

αφησε την να ριζωσει στο φβ ,,,

δεν κανει για τιποτα σοβαρο η κοπελα και η δεν την καλυπτεις και ψαχνει κατι καλυτερο ,,,η ειναι εθισμενη ,στα σοσιαλ ,,

και τα δυο ειναι κακιστα ...

και ακομη και στο σχεσεις γιατι να μπαινει κανεις οταν εχει συντροφο και φιλους;

εδω μπαινουν οι μοναχικοι ,για παρεα ,,

και οι ελλειματικοι ,,,

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από exe_tlaios

Την προσοχή σας παρακαλώ ρε καλόπαιδα. Επειδή βλέπω ότι τα λέτε καλά εδω μεταξύ σας για παρτε την περιπτωση μου  να την αναλύσετε. Συντομα θα σας πω οτι τουτο το προφιλ το εκανα γιατι θέλω να παρακολουθώ την δικιά μου που την γνωρισα εδω μεσα πριν 2 μηνες περιπου. Βγηκαμε, μας αρεσε, την καταβρήκαμε, πήγαμε ταξιδάκι, όλα καλά μέχρι εδώ. Όταν ξεκινήσαμε την σχεση εγω διέγραψα το προφιλ μου στο "sxeseis" γι ευνόητους λόγους αλλά εκείνη το διατήρησε ενεργό και όχι μόνο αυτό. Διαπιστώνω εδώ και καιρό που την πήρα χαμπαρι έντονη δραστηριότητα και επισκεψιμότητα. Επίσης στο προφίλ της στο φεις μπουκ καινούριες αντρικες φιλίες που απο τις φωτογραφιες αναγνωρίζω οτι είναι μελη του σαιτ. Τι κανουμε τωρα;;; εδω σας θέλω Τι ρόλο παίζω εγώ και πως της λεω ότι δεν γουσταρω να χαλβαδιαζει με αλλους εφοσον εχει σχεση μαζι μου;; 

marina_1005

# 52 στις 21/7/2017
author
Γυναίκα / 29 / Ελεύθερη
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 14

χαχαχχα φιλε να ξερεις εκλαψα με το ποστ σου 

marina_1005

# 53 στις 21/7/2017
author
Γυναίκα / 29 / Ελεύθερη
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 14

ξερεις τι εχω παθει εγω ?

με το παιδι που γνωρισα απο δω κ βγαινουμε κανα 3 μηνο κοντα ... αλλα δεν εχουμε σχεση ακομα γτ δεν θελω εγω αυτο το διαστημα για δικους μ λογους 
εχουμε ενεργους και οι 2 τους λογαρισμους εδωεκεινος αλλες φορες μπαινει συχνα κ αλλες οχι και τοσο
εγω παλι μπαινω για να παρακολουθω τι κανει εκεινος
αλλα δεν μπορω να του πω κ τιποτα επειδη δεν εχουμε κατι κ φοβαμαι μηπως με παρεξηγησει   !!!
εγω δεν εχω βγει με κανεναν αλλον ουτε εχω κανει φιλους διαφορους απο δω μεσα γτ δεν ψαχνομαι εκεινος βεβαια ιδεα δεν εχω .. παιζει να χει βγει  κ με αλλες ...!!!  :/
τωρα οσο για την δικια σου το γεγονος οτι τα κανει αυτα και με το παραπανω τοτε μαλλον σημαινει οτι ψαχνεται για κατι αλλο ...εχετε σχεση ομως εσεις κ δεν πρεπει να στα κανει αυτα οποτε πρεπει να της το πεις 
Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123
Δεν μπορείτε να απαντήσετε