Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Εκτός θέματος νο 2

Oxaman

# 21161 στις 25/10/2020
author
Γυναίκα / 75 / Χήρα
Χιλή
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 250
'Aρεσαν+: 0%
Αλήθεια..ο σοκολατάκης που εξαφανίστηκε?

5krikoi1talir0

# 21162 στις 25/10/2020
author
Ανδρας / 70 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 272
Ψάξε στο ψυγείο σου και θα τον βρεις σε συντήρηση θα είναι πιθανόν.
Αρέσει στα μέλη Paralia48, la-mer

Kristina_

# 21163 στις 25/10/2020
author
Γυναίκα / 55 / Ελεύθερη
Αλλη χώρα
Απαντήσεις: 1.037

Μωρε κατι ξερεις εσυυυ

Παράθεση:
Σχόλιο # 21162 από 5krikoi1talir0
Ψάξε στο ψυγείο σου και θα τον βρεις σε συντήρηση θα είναι πιθανόν.

giorgos170

# 21164 στις 26/10/2020
author
Ανδρας / 77 / Σε σχέση
Γεωργία
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 8.261
https://www.youtube.com/watch?v=q0po0EJupqc
Το κείμενο σας δεν μπορεί να αναγνωριστεί ως κείμενο .,.,.,.,.,.,

la-mer

# 21165 στις 26/10/2020
author
Γυναίκα / 52 / Παντρεμένη
Ν. Ροδόπης / Κομοτηνή
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 550

κάτι μου λέει ότι μετά την ερώτησή σου, θα εμφανιστεί το "τζίνι"! 

Συνηθίζεται τελευταίως 

( Ελπίζω να ήταν ρητορικό το ερώτημα, και όχι υποκινούμενο  )

Παράθεση:
Σχόλιο # 21161 από Oxaman
Αλήθεια..ο σοκολατάκης που εξαφανίστηκε?

Αρέσει στα μέλη 5krikoi1talir0, Enikos

Enikos

# 21166 στις 26/10/2020
author
Ανδρας / 76 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 21
Απαντήσεις: 22.263

Και...ρωταμε, ετσι βρε παιδι μου...

Ελαχε...στο φορουμ...

Να μαθωμε κι εμεις λιγο παρασκηνιο...

Επειδη δεν ξερωμε...

. . . . . . . . . . . .
Αρέσει στο μέλος la-mer

hornet19

# 21167 στις 26/10/2020
author
Ανδρας / 52 / Ελεύθερος
Απαντήσεις: 787
Με τα νέα μέτρα απαγορεύτηκαν και οι χοροί λέει ...

https://www.youtube.com/watch?v=zmOwwgefAIY

Αρέσει στο μέλος la-mer

5krikoi1talir0

# 21168 στις 27/10/2020
author
Ανδρας / 70 / Διαζευγμένος
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 272
Μου τη δίνει να βλέπω παπάδες χωρίς μάσκα και να μην τολμά ένας μα ένας αστυνομικός να τους κόψει πρόστιμο. ΚΟΤΕΣ.
Αρέσει στα μέλη Enikos, la-mer

Heptamer

# 21169 στις 27/10/2020
author
Ανδρας / 41 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Φιλοθέη
Θέματα: 36
Απαντήσεις: 14.547

Ως απλο όργανο, (μπορεις και) επιβαλλεσαι μόνο στους κατωτερους και ανισχυρούς  σου πολίτες.

Τους πάνω απο σενα (εξουσιαστες, κατεστημένους κλπ) ως ταπεινο οργανο, δεν (ειθισται να) τους αγγιζεις, γιατι μπορει να ...τσουρουφλιστείς.

Παράθεση:
Σχόλιο # 21168 από 5krikoi1talir0
Μου τη δίνει να βλέπω παπάδες χωρίς μάσκα και να μην τολμά ένας μα ένας αστυνομικός να τους κόψει πρόστιμο. ΚΟΤΕΣ.

Αρέσει στα μέλη hornet19, 5krikoi1talir0 και σε ακόμα 1 μέλος.

wish_

# 21170 στις 27/10/2020
author
Γυναίκα / 35 / Ελεύθερη
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 3.052

παρεπιπτόντως βλεπω επίσης πολλους μετανάστες χωρίς μάσκα,ξέρετε κάτι γι ΄αυτό? 

εδώ σε μας τουλάχιστον σουλατσάρουν αβέρτα χωρίς μάσκα και γίνονται προκλητικοί.
Αρέσει στο μέλος agnwstos_Xi

agnwstos_Xi

# 21171 στις 27/10/2020
author
Ανδρας / 75 / Ελεύθερος
Χονγκ Κογκ
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 330

Παράθεση:
Σχόλιο # 21170 από wish_

παρεπιπτόντως βλεπω επίσης πολλους μετανάστες χωρίς μάσκα,ξέρετε κάτι γι ΄αυτό? 

εδώ σε μας τουλάχιστον σουλατσάρουν αβέρτα χωρίς μάσκα και γίνονται προκλητικοί.

Στο γενικό λοκ ντάουν της άνοιξης στην Αθήνα έκοβαν βόλτες παντού και δεν τους πείραζε κανείς,24 ώρες το 24ωρο.Έμπαιναν μάλιστα ανενόχλητοι στα μέσα μεταφοράς 20-20 ,30-30  και έκαναν δωρεάν εκδρομές από δομές φιλοξενίας εντελώς απομακρυσμένες (πχ. Κορωπί) στο κέντρο της Αθήνας.Ούτε sms,ούτε χειρόγραφα,ούτε τίποτα.

Όταν δε ομάδες πολιτών οργανωθήκαμε και προσπαθήσαμε να πιέσουμε δημοτικά συμβούλια και αστυνομικά τμήματα δήμων να δράσουν,οι απαντήσεις που παίρναμε από όλους ήταν :

*δεν έχουν πάνω τους χαρτιά

*τα χαρτιά που κουβαλάνε αποτυπώνουν σε τεράστιο ποσοστό ψεύτικα προσωπικά στοιχεία,τόπο διαμονής κλπ,άρα τι πρόστιμο να τους βάλουμε (πρόστιμα μόνο ο @@@ ο Έλληνας).

*τα κρατητήρια είναι γεμάτα,τι να τους κάνουμε

Καταφέραμε να σημειώσουμε κάποιες μικρές νίκες σε τοπικό επίπεδο μόνο όταν  μερικές δεκάδες άνθρωποι συντονιστήκαμε και ταράξαμε στα τηλέφωνα τα ίδια και τα ίδια αστυνομικά τμήματα,σπάζοντας τα νεύρα των δημοσιο-ϋπαλληλικής νοοτροπίας οργάνων ανά 5 λεπτά.

Αν την απορία που έθεσες στο  "Εκτός θέματος" τη λες φωναχτά στον δρόμο για να σε ακούσουν συμπολίτες σου κι αν οι λίγοι που σκέφτεστε φωναχτά γίνετε πολλοί, ίσως (που λέει ο λόγος) υπάρχει ελπίδα κάτι να γίνει.

Και ταράξτε στα τηλέφωνα τα Α.Τ της περιοχής. Βρες 20-30 ανθρώπους,συνεννοηθείτε και πρήξτε τους με απανωτές κλήσεις.Μετά από 3-4 μέρες συνεχούς σφυροκοπήματος κάποιοι θα πράξουν τα δέοντα μόνο και μόνο για να γλυτώσουν από εσάς.

Αρέσει στα μέλη Enikos, hornet19 και σε ακόμα 1 μέλος.

agnwstos_Xi

# 21172 στις 27/10/2020
author
Ανδρας / 75 / Ελεύθερος
Χονγκ Κογκ
wish  ,

είχες παίξει στην Πολίτικη Κουζίνα ;

Εκεί με ταξίδεψε η νέα σου φωτογραφία.
Αρέσει στο μέλος alisida

agnwstos_Xi

# 21173 στις 27/10/2020
author
Ανδρας / 75 / Ελεύθερος
Χονγκ Κογκ

Σε Μπαγκλαντεσιανό που νοίκιαζε σπίτι των ηλικιωμένων έχουν στραφεί οι Αρχές

Σύμφωνα με πληροφορίες οι αστυνομικοί έχουν συλλέξει στοιχεία πως ο συγκεκριμένος άνδρας με καταγωγή από το Μπαγκλαντές έχει κάνει αίτηση ασύλου ενώ έχει γεννηθεί το 1998.

Ο άτυχος ηλικιωμένος βρέθηκε το απόγευμα της Δευτέρας νεκρός, χωμένος μέσα σε μια βαλίτσα. Τα χέρια του ήταν δεμένα πίσω από την πλάτη του και ο δολοφόνος τον είχε στραγγαλίσει με ένα πουκάμισο.Όλα δείχνουν ότι ο 82χρονος είχε πάει στο διαμέρισμα -που ανήκε στην 79χρονη σύντροφό του- για να ζητήσει τα ενοίκια που χρωστούσε πολύ καιρό ο αλλοδαπός. Φαίνεται ότι καβγάδισαν και ο νοικάρης τον δολοφόνησε εν ψυχρώ!

Μάλιστα, από τα ευρήματα του ιατροδικαστή προκύπτει ότι ο θάνατός του 82χρονου επήλθε πριν από αυτόν της 79χρονης, πράγμα που κάνει τους αστυνομικούς να εκτιμούν ότι, αφού τον έβγαλε από τη μέση, ο δολοφόνος πήγε να σκοτώσει και την σύντροφό του. Κι αυτό, γιατί η 79χρονη γνώριζε ότι ο ηλικιωμένος έφυγε το απόγευμα της Παρασκευής για να πάει να ζητήσει τα ενοίκια και, όταν καθυστέρησε να επιστρέψει, βγήκε στον δρόμο και τον αναζητούσε όπως περιέγραψαν αυτόπτες μάρτυρες!
«Είχα πολύ καλές σχέσεις με τον πατέρα μου, πήγαινα τακτικά στο σπίτι που έμενε με τη σύντροφό του και μάλιστα, έβλεπα και τον Μπαγκλαντεσιανό που νοίκιαζε το διπλανό σπίτι της συγχωρεμένης, το σπίτι στο οποίο βρέθηκε το πτώμα του πατέρα μου. Δυστυχώς, η σύντροφος του πατέρα μου είχε κάποια χρήματα τα οποία τα είχε φυλαγμένα στο σπίτι, όπως έμαθα κι εγώ αργότερα κι αυτός προφανώς το έμαθε ο Μπαγκλαντεσιανός και στη συνέχεια οδηγήθηκε στο έγκλημα. Μοιραζόντουσαν την ίδια αυλή με τον Μπαγκλαντεσιανό κι όταν ο πατέρας μου ή η σύντροφός του χρειαζόταν κάτι, τον καλούσαν για να τους βοηθήσει. Οπότε αυτός τους είχε γνωρίσει πολύ καλά και δεν ήταν λίγες οι φορές που έμπαινε μέσα στο σπίτι τους για να τους κάνει κάποιες δουλειές.
Ο πατέρας μου δεν τον φοβόταν γιατί αυτός μένει χρόνια στα Χανιά και δούλευε ώσπου τώρα τελευταία έμεινε άνεργος, από ότι έμαθα και περνούσε δύσκολα. Υποψιάζομαι ότι αυτός τους σκότωσε και τους δύο γιατί έκλεψε τα χρήματα από το σπίτι».
Σε περίπτωση που αναρωτηθείτε κάποιοι για ποιο λόγο άλλαξα σήμερα τόπο διαμονής στο προφίλ.

Francesca_

# 21174 στις 27/10/2020
author
Γυναίκα / 56 / Διαζευγμένη
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 223

οι ..''μπουλγαροι'' no γιοκ, ντεμεκ 

peripli

# 21175 στις 28/10/2020
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Οoy ooy ooy...

Οϊ οϊ οϊ... (στα ελληνικα)...

" Τα προς το ζην τα κερδίζεις από αυτά που παίρνεις. Τη ζωή, όμως, την κερδίζεις από αυτά που δίνεις."

((ΑΣΧΕΤΟ, αλλά στο "εκτος" ειμαι και το βαζω.))    Α ναι, ο Ουϊνστον Τσορτσιλ το'πε κι αυτο.  

Παράθεση:
Σχόλιο # 21175 από Francesca_

οι ..''μπουλγαροι'' no γιοκ, ντεμεκ 

giorgos170

# 21176 στις 28/10/2020
author
Ανδρας / 77 / Σε σχέση
Γεωργία
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 8.261
Ήρθε ...???

Screenshot_2020-10-28_at_00.22.51.png.jpg
..., ο Προφήτης ,
Ουπς!Το κείμενο σας δεν ξέρει με ποιόν τα βάζει ...,
Αρέσει στα μέλη agnwstos_Xi, Enikos και σε ακόμα 1 μέλος.

peripli

# 21177 στις 28/10/2020
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Ήρθε...??? ...

Οντως: Το κειμενο σας δεν ξερει με ποιον τα βαζει... (ουτε κι εγω ξερω...δε βαριεσαι...)  

Ο δρομος παντως ειναι ανοικτος για την οποιαδηποτε ελευση...αυτοακυρωθηκε αυτο! 

Παράθεση:
Σχόλιο # 21178 από giorgos170
Ήρθε ...???

..., ο Προφήτης ,

Paralia48

# 21178 στις 28/10/2020
author
Γυναίκα / 54 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 27
Απαντήσεις: 8.928
σε ποιο θεμα  γραφατε ρε παιδιά τις παρακολουθήσεις μας από τα  μίντια;  

Εγώ 'επαθα σημερα ένα τρελλό, ίσως είναι σύμπτωση.

Αυτό το καλοκαίρι βγήκε από τον ήλιο ένας λεκές στο πρόσωπο (πανάδα νομίζω λέγεται). Σκεφτόμουν εχθες, ότι μάλλουν υπάρχουν κρέμες ειδικές, αλλά δεν είχα ψάξει, ούτε θυμαμαι να είπα κάτι...
Πριν λίγο ήμουν στο youtube και μου βγήκε διαφήμηση μιας κρεμας ειδική για πανάδες!
Πώς το καταλαβε το σύστημα, ότι γύρευα κάτι τέτοιο; Μήπως έχουν και κάμερες και βλέπουν τα μούτρα μας; Το  κομπιούτερ μου έχει κάμερα, αλλά νομίζω πρέπει να επιτρεψεις να έχει κάποιος πρόσβαση.

Μήπως ήταν σύμπτωση;
Αρέσει στο μέλος alisida

Paralia48

# 21179 στις 28/10/2020
author
Γυναίκα / 54 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 27
Απαντήσεις: 8.928

Παράθεση:
Σχόλιο # 21176 από giorgos170
Ήρθε ...???

..., ο Προφήτης ,

Παράθεση:
Σχόλιο # 21177 από peripli

Ήρθε...??? ...

Οντως: Το κειμενο σας δεν ξερει με ποιον τα βαζει... (ουτε κι εγω ξερω...δε βαριεσαι...)  

Ο δρομος παντως ειναι ανοικτος για την οποιαδηποτε ελευση...αυτοακυρωθηκε αυτο! 

με ποιον τα βάζει;

Χα χα λέτε να μας αποκεφαλίζουν κι εμάς; !!  Χαχαχαχα Ας τολμήσουν! Θα μας κλ@@@ τ΄ @ρχ@@

Σκέφτομαι να πάρω και το περίφημο μπλουζάκι  : Je suis Charlie Hedbo

Τι ακτιβιστες είμαστε ρε γμτ;

Kristina_

# 21180 στις 28/10/2020
author
Γυναίκα / 55 / Ελεύθερη
Αλλη χώρα
Απαντήσεις: 1.037

Παραλιααα join the club ...μωρε διαβαζουν ΚΑΙ τη σκεψη μας σου λεω 

(Μηπως εκανες(αι καμια σχετικη αναζητηση στο νετ και τους βοηθησες λιγακι???)

Παράθεση:
Σχόλιο # 21178 από Paralia48
σε ποιο θεμα  γραφατε ρε παιδιά τις παρακολουθήσεις μας από τα  μίντια;  

Εγώ 'επαθα σημερα ένα τρελλό, ίσως είναι σύμπτωση.

Αυτό το καλοκαίρι βγήκε από τον ήλιο ένας λεκές στο πρόσωπο (πανάδα νομίζω λέγεται). Σκεφτόμουν εχθες, ότι μάλλουν υπάρχουν κρέμες ειδικές, αλλά δεν είχα ψάξει, ούτε θυμαμαι να είπα κάτι...
Πριν λίγο ήμουν στο youtube και μου βγήκε διαφήμηση μιας κρεμας ειδική για πανάδες!
Πώς το καταλαβε το σύστημα, ότι γύρευα κάτι τέτοιο; Μήπως έχουν και κάμερες και βλέπουν τα μούτρα μας; Το  κομπιούτερ μου έχει κάμερα, αλλά νομίζω πρέπει να επιτρεψεις να έχει κάποιος πρόσβαση.

Μήπως ήταν σύμπτωση;

Αρέσει στα μέλη alisida, Paralia48
Δεν μπορείτε να απαντήσετε