Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Εκτός θέματος νο 2

peripli

# 21181 στις 28/10/2020
author
Γυναίκα / 60 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 2.887
'Aρεσαν+: 0%

Καλε. . .

...εσενα σου εβαλα τη θεωρια των συνολων που ζητησες απο μια συνδικτυα σε ...αλλο θεμα...και την κατεβασαν...

Δεν ηθελα να τη βαλω εκει! Την εβαλα εδω και μολις μπηκε...κατεβηκε...

Κριμα...βαλε: θεωρια των συνολων και θα βγει, το πρωτο: Θεωρια συνολων-Βικιπαιδεια, κλικ.

Παράθεση:

Σχόλιο # 21180 από Kristina_

Παραλιααα join the club ...μωρε διαβαζουν ΚΑΙ τη σκεψη μας σου λεω 

(Μηπως εκανες(αι καμια σχετικη αναζητηση στο νετ και τους βοηθησες λιγακι???)

Francesca_

# 21182 στις 28/10/2020
author
Γυναίκα / 56 / Διαζευγμένη
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 205

Παράθεση:
Σχόλιο # 21177 από peripli

Οoy ooy ooy...

Οϊ οϊ οϊ... (στα ελληνικα)...

" Τα προς το ζην τα κερδίζεις από αυτά που παίρνεις. Τη ζωή, όμως, την κερδίζεις από αυτά που δίνεις."

((ΑΣΧΕΤΟ, αλλά στο "εκτος" ειμαι και το βαζω.))    Α ναι, ο Ουϊνστον Τσορτσιλ το'πε κι αυτο.  

μα να που βρηκες εναν βουλγαρο που δινει... 

γιατι ετσι ακριβως το ελεγες πριν 3 χρονια - ''οι μπουλγαροι γιοκ'' - δηλαδη - δεν δινουν!

βγαζοντας συμπερασμα απο εμενα, που δεν ειχα δινατοτητα να σου κανω το τραπεζι στην Αθηνα 

ενω αρνιοσουν εκει...

τεσπα, περασμενα - ξεχασμενα, αλλα ειδικα οταν βλεπω # σαν το 21174 και με μπολντ κιολας, 

θελω-δεν θελω, ξαναθυμαμαι την προσβολη σου προς τους συμπατριωτες μου, και προς εμενα, τοτε... 

peripli

# 21183 στις 28/10/2020
author

Επισης,

...εχτες εβαλα αφιερωμα με φωτο στον Stamen Grigorov γραμμενο και οχι κοπιαρισμενο οπως παρακατω, επισυναπτομενο με το αναλογο λινκ...και σημερα βγηκε κι αυτο...

Εδω:
Αφιερωμένο στον Βούλγαρο γιατρό και μικροβιολόγο, Stamen Grigorov, είναι το doodle της Google, με αφορμή τη συμπλήρωση 142 χρόνων από τη γέννησή του, στις 27 Οκτωβρίου 1878.Ο Grigorov είναι γνωστός για την ανακάλυψη του Γαλακτοβάκιλλου, του βακτηρίου που είναι απαραίτητο για τη ζύμωση του γιαουρτιού.Τα πρώτα χρόνια της ζωής του, τα πέρασε στο χωριό Studen Izvor, όπου και γεννήθηκε. Ακολούθως μετέβη στο Μονπελιέ της Γαλλίας, όπου ολοκλήρωσε τη δευτεροβάθμια εκπαίδευσή του. Ακολούθησαν σπουδές στην ιατρική, στη Γενεύη της Ελβετίας.Το 1905, σε ηλικία 27 ετών, ο Grigorov έκανε την ανακάλυψη, για την οποία είναι πιο γνωστός. Στο μικροβιολογικό εργαστήριο του καθηγητή L?on Massol στη Γενεύη, ανακάλυψε ότι ένα συγκεκριμένο στέλεχος βακίλου είναι η πραγματική αιτία για την ύπαρξη φυσικού γιαουρτιού.Εκτός από την ανακάλυψη Γαλακτοβάκιλλου, ο Grigorov συνέβαλε στη δημιουργία εμβολίου κατά της φυματίωσης (το εμβόλιο είναι το κύριο έργο των Albert Calmette και Camille Gu?rin στο Ινστιτούτο Παστέρ της Λιλ). 
Με πληροφορίες από Wikipedia

peripli

# 21184 στις 28/10/2020
author

Μπορειτε να μου πειτε ποια ειστε? Σας γνωριζω? Δε θυμαμαι να εχω ανοικτους λογαριασμους με κανεναν.

Η σιωπη δεν ειναι αποδοχη/συμφωνια, ειναι απαξιωση σε τοξικες καταστασεις.

Παρακαλω να μην ασχολειστε με την υπαρξη μου. Τα περασμενα-ξεχασμενα συνηθως δεν τα αναφερουν, ετσι ξερω. Δε θελω να μαθω τί σας βασανιζει, εμενα παλι απολυτως τιποτα.

Επισης δε θυμαμαι να εχω φιλους Βουλγαρους εδω. Εχω στη Βουλγαρια που πηγαινω και τους βλεπω.

Ευχαριστω για την τιμη που μου κανετε να ασχολειστε μαζι μου εαν αυτο σας δινει χαρα.

Παρακαλω προχωρειστε στον/στην επομενο/η. Ευχαριστω εκ των προτερων για την κατανοηση σας!

Παράθεση:
Σχόλιο # 21182 από Francesca_

...

τεσπα, περασμενα - ξεχασμενα

Αρέσει στο μέλος Paralia48

Paralia48

# 21185 στις 28/10/2020
author
Γυναίκα / 54 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 27
Απαντήσεις: 8.901

Παράθεση:

Kristinaκι, όχι δεν έψαξα στο διαδίκτυο.

Εκτός αν συνδίασαν την ηλικία μου, που μπορούν να τη βρουν, την Ελλάδα που έχει ήλιο  ...χμμμ, το ότι δεν αγόρασα φέτος αντιηλιακή από το ίντερεντ, ή με είδαν και μάλιστα με καλή κάμερα, για να διακρίνεται.

Απορίας άξιο, το πόσα ξέρουν για μας

Αρέσει στα μέλη alisida, Kristina_

Kristina_

# 21186 στις 28/10/2020
author
Γυναίκα / 55 / Ελεύθερη
Αλλη χώρα
Απαντήσεις: 1.018

Ευχαριστωωω ...αυτη τη θεωρια την εχω παραδιαβασει...σε ολες τις βαθμιδες της εκπαιδευσης...ποσο πια? Οσα ηταν να κατανοησω τα κατανοησα... λες να χει αλλαξει? Λες να μην τα θυμαμαι καλα? Πιθανον αλλα δε νομιζω οτι ειναι η  ωρα της να την ξαναδιαβασω τωρα 

Στο αλλο θεμα (επειδη δε μου κολλουσε με τη μαθηματικη λογικη) υπεθεσα η νυξη ηταν για καμια αλλη θεωρια συνολων

Παράθεση:
Σχόλιο # 21181 από peripli

Καλε. . .

...εσενα σου εβαλα τη θεωρια των συνολων που ζητησες απο μια συνδικτυα σε ...αλλο θεμα...και την κατεβασαν...

Δεν ηθελα να τη βαλω εκει! Την εβαλα εδω και μολις μπηκε...κατεβηκε...

Κριμα...βαλε: θεωρια των συνολων και θα βγει, το πρωτο: Θεωρια συνολων-Βικιπαιδεια, κλικ.

Παράθεση:

Kristina_

# 21187 στις 28/10/2020
author
Γυναίκα / 55 / Ελεύθερη
Αλλη χώρα
Απαντήσεις: 1.018

Παρολο που ειμαι πολεμια των θεωριων συνωμοσιας...εχω προσεξει και εγω διαφορες παραξενες συμπτωσεις σε σχεση με τις διαφημισεις στο νετ...Ομως απο τοτε που ειπα να τις καταγραφω δεν εχω βρει κατι αξιο σημειωσης...θα συνεχισω παντως 

Παράθεση:
Σχόλιο # 21185 από Paralia48

Kristinaκι, όχι δεν έψαξα στο διαδίκτυο.

Εκτός αν συνδίασαν την ηλικία μου, που μπορούν να τη βρουν, την Ελλάδα που έχει ήλιο  ...χμμμ, το ότι δεν αγόρασα φέτος αντιηλιακή από το ίντερεντ, ή με είδαν και μάλιστα με καλή κάμερα, για να διακρίνεται.

Απορίας άξιο, το πόσα ξέρουν για μας

Αρέσει στο μέλος Paralia48

Francesca_

# 21188 στις 28/10/2020
author

καλε

γιατί την θεωρείς ανίκανη την Κριστινα, να βρει μόνη της κάτι που ψάχνει...

και δεν ψάχνει την θεωρία.. είπε - ''η μόνη που ξέρω είναι...'' 
τι εξυπηρετεί το ''κρίμα'' σου εδώ;; 
σιγά τον πολυέλαιο!... 

Francesca_

# 21189 στις 28/10/2020
author

Παράθεση:
Σχόλιο # 21184 από peripli

Μπορειτε να μου πειτε ποια ειστε? Σας γνωριζω? Δε θυμαμαι να εχω ανοικτους λογαριασμους με κανεναν.

Η σιωπη δεν ειναι αποδοχη/συμφωνια, ειναι απαξιωση σε τοξικες καταστασεις.

Παρακαλω να μην ασχολειστε με την υπαρξη μου. Τα περασμενα-ξεχασμενα συνηθως δεν τα αναφερουν, ετσι ξερω. Δε θελω να μαθω τί σας βασανιζει, εμενα παλι απολυτως τιποτα.

Επισης δε θυμαμαι να εχω φιλους Βουλγαρους εδω. Εχω στη Βουλγαρια που πηγαινω και τους βλεπω.

Ευχαριστω για την τιμη που μου κανετε να ασχολειστε μαζι μου εαν αυτο σας δινει χαρα.

Παρακαλω προχωρειστε στον/στην επομενο/η. Ευχαριστω εκ των προτερων για την κατανοηση σας!

ε, ναι! 

χαρα δεν μου δινει, συνεπειες απο την συμπεριφορα σου ειναι!

σορρυ..

agnwstos_Xi

# 21190 στις 29/10/2020
author
Ανδρας / 75 / Ελεύθερος
Χονγκ Κογκ
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 320

Συναγερμός έχει σημάνει στη Γαλλία έπειτα από νέα επίθεση μέσα σε εκκλησία της Νοτρ Νταμ στη Νίκαια.

Τα τοπικά μέσα κάνουν λόγο για τρεις νεκρούς -δύο γυναίκες και έναν άνδρα- και πολλούς τραυματίες. Μάλιστα σύμφωνα με πληροφορίες η μία από τις δύο γυναίκες αποκεφαλίστηκε από τον δράστη.

Μετά την επίθεση στη Νίκαια όμως, άνδρας με μαχαίρι επιτέθηκε και τραυμάτισε τον φρουρό του γαλλικού προξενείου στην Τζέντα, ενώ η γαλλική αστυνομία σκότωσε άνδρα στην Αβινιόν, ο οποίος είχε απειλήσει περαστικούς και αστυνομικούς με μαχαίρι, φωνάζοντας «Αλλάχου ακμπάρ».

Σύμφωνα με τα γαλλικά Μέσα, ο δράστης πρώτα πυροβολήθηκε από την Αστυνομία και στη συνέχεια συνελήφθη, ενώ σύμφωνα με τον δήμαρχο της πόλης επαναλάμβανε τη φράση «Αλάχου Άκμπαρ»

Ο υπουργός Εσωτερικών της Γαλλίας, ο οποίος μετέβη στην περιοχή έγραψε στο Twitter:«Επιβεβαιώνω ότι όλα δείχνουν ότι πρόκειται για τρομοκρατική επίθεση στην εκκλησία της Νοτρ Νταμ στη Νίκαια».

gfg.jpg

κυρία Μαντάμ,δε σκοτώθηκε άντρας (ο δάσκαλος Σαμιουελ Πατί)...

έχουμε αποκεφαλισμό γυναίκας μέσα σε εκκλησία,γυναικοκτονία δηλαδή...

παρακαλώ σχολιάστε,αν και ξέρω ότι η πολιτική ορθότητα που προσκυνάτε σας υπαγορεύει να μην καταπιάνεστε με  οτιδήποτε σχετίζεται με το Ισλάμ...

Αρέσει στα μέλη peripli, Enikos και σε ακόμα 1 μέλος.

jane1978

# 21191 στις 29/10/2020
author
Γυναίκα / 42 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Απαντήσεις: 714

Επειδή έχει καταντήσει αηδία όλο αυτό που γίνεται στη Γαλλία,παρακαλούνται οι "κύριοι" μουσουλμάνοι που αισθάνονται προσβεβλημένοι επειδή τους θίγουν τον προφήτη τους, να επιστρέψουν στις χώρες τους και να παίζουν μπαλίτσα με τα ΔΙΚΑ ΤΟΥΣ κεφάλια.

Αι σιχτίρ πια.

Έχω συνομιλήσει με αρκετούς "μετριοπαθείς" μουσουλμάνους κατά καιρούς...ο πιο μετριοπαθής από αυτούς θεωρεί ότι ο προορισμός της γυναίκας είναι να γεννοβολά και να το βουλώνει όταν την δέρνει ο σύζυγός της.

Αι σιχτίρ και πάλι.

Αρέσει στα μέλη peripli, 26-29-31 και σε ακόμα 3 μέλη.

agnwstos_Xi

# 21192 στις 29/10/2020
author
Ανδρας / 75 / Ελεύθερος
Χονγκ Κογκ

Παράθεση:
Σχόλιο # 21179 από Paralia48

με ποιον τα βάζει;

Χα χα λέτε να μας αποκεφαλίζουν κι εμάς; !!  Χαχαχαχα Ας τολμήσουν! Θα μας κλ@@@ τ΄ @ρχ@@

Σκέφτομαι να πάρω και το περίφημο μπλουζάκι  : Je suis Charlie Hedbo

Τι ακτιβιστες είμαστε ρε γμτ;

Σε πρόλαβαν οι εξελίξεις στη Νίκαια της Γαλλίας (αποκεφαλισμός).

Δε βρίσκω καλή ιδέα να κυκλοφορείς στη Γερμανία με  μπλουζάκι " Je suis Charlie Hedbo "

Όλο και κάποιος πλυμένος εγκέφαλος θα βρεθεί να σε σκοτώσει για να κερδίσει μια θέση στον παράδεισο,εξασφαλίζοντας μέλια,πιλάφια,προικισμένες γυναίκες και αιώνια στύση(υπάρχει στα ιερά τους κείμενα,σε Σούνα αυτό το τελευταίο).

Προσοχή λοιπόν...

Αρέσει στα μέλη Enikos, peripli

Enikos

# 21193 στις 29/10/2020
author
Ανδρας / 76 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 21
Απαντήσεις: 22.202

Το λικε στην αναρτηση σου, θεωρησε το ανετα ως υπερβολη...(σε οτι αφορα αυτο καθ' εαυτο το γεγονος της σφαγης)...

Ηταν για το θαρρος σου, να λες τα πραγματα ως εχουν και οχι...

Οπως φανταζεσαι η διαβασες σε καποιες κατευθυνομενες "αποψεις", του 0.60 η αναρτηση...

Χαιρομαι που εισαι εδω...

Και γλυτωνω κανα βολι καθε τοσο...

Παράθεση:
Σχόλιο # 21190 από agnwstos_Xi

Συναγερμός έχει σημάνει στη Γαλλία έπειτα από νέα επίθεση μέσα σε εκκλησία της Νοτρ Νταμ στη Νίκαια.

Τα τοπικά μέσα κάνουν λόγο για τρεις νεκρούς -δύο γυναίκες και έναν άνδρα- και πολλούς τραυματίες. Μάλιστα σύμφωνα με πληροφορίες η μία από τις δύο γυναίκες αποκεφαλίστηκε από τον δράστη.

Μετά την επίθεση στη Νίκαια όμως, άνδρας με μαχαίρι επιτέθηκε και τραυμάτισε τον φρουρό του γαλλικού προξενείου στην Τζέντα, ενώ η γαλλική αστυνομία σκότωσε άνδρα στην Αβινιόν, ο οποίος είχε απειλήσει περαστικούς και αστυνομικούς με μαχαίρι, φωνάζοντας «Αλλάχου ακμπάρ».

Σύμφωνα με τα γαλλικά Μέσα, ο δράστης πρώτα πυροβολήθηκε από την Αστυνομία και στη συνέχεια συνελήφθη, ενώ σύμφωνα με τον δήμαρχο της πόλης επαναλάμβανε τη φράση «Αλάχου Άκμπαρ»

Ο υπουργός Εσωτερικών της Γαλλίας, ο οποίος μετέβη στην περιοχή έγραψε στο Twitter:«Επιβεβαιώνω ότι όλα δείχνουν ότι πρόκειται για τρομοκρατική επίθεση στην εκκλησία της Νοτρ Νταμ στη Νίκαια».

gfg.jpg

κυρία Μαντάμ,δε σκοτώθηκε άντρας (ο δάσκαλος Σαμιουελ Πατί)...

έχουμε αποκεφαλισμό γυναίκας μέσα σε εκκλησία,γυναικοκτονία δηλαδή...

παρακαλώ σχολιάστε,αν και ξέρω ότι η πολιτική ορθότητα που προσκυνάτε σας υπαγορεύει να μην καταπιάνεστε με  οτιδήποτε σχετίζεται με το Ισλάμ...

Αρέσει στα μέλη peripli, agnwstos_Xi

agnwstos_Xi

# 21194 στις 29/10/2020
author
Ανδρας / 75 / Ελεύθερος
Χονγκ Κογκ
αγαπητή  jane1978,

το Ισλάμ έχει τόση σχέση με τον δυτικό πολιτισμό όση έχω εγώ με τον Πελέ...

Αρέσει στα μέλη Enikos, peripli

agnwstos_Xi

# 21195 στις 29/10/2020
author
Ανδρας / 75 / Ελεύθερος
Χονγκ Κογκ
Εκτός ορίων βγαίνει η κατάσταση - Συγκρούσεις Τούρκων μεταναστών με αστυνομικές δυνάμεις και εισβολή σε συνοικίες Αρμενίων

Χθες το πρωί, Αρμένιοι πολίτες διαδήλωσαν στο αυτοκινητόδρομο που οδηγούν στην Βαλένθια και τη Βιέννη, εκφράζοντας την οργή τους ενάντια στην επιθετικότητα του Αζερμπαϊτζάν και της Τουρκίας κατά του Ναγκόρνο Καραμπάχ.Κατά τη διάρκεια αυτής της διαδήλωσης, μια ομάδα Τούρκων επιτέθηκε στους διαδηλωτές με σφυριά και μαχαίρια με αποτέλεσμα, πάνω από δέκα άτομα να τραυματιστούν, ανάμεσά τους κι ένα παιδί.
Και μόλις έπεσε το σκοτάδι, και εν μέσω απαγόρευσης της κυκλοφορίας που έχει τεθεί σε εννέα μεγάλες πόλεις της Γαλλίας, ανάμεσά τους και η Λυών- περίπου 150 Τούρκοι ξεχύθηκαν στους δρόμους κι άρχισαν να εκτοξεύουν απειλές σε βάρος των Αρμενίων φωνάζοντας «Αλλάχου Ακμπάρ» και «Πού είναι οι Αρμένιοι;».

Όπως μεταδίδουν τα γαλλικά ΜΜΕ, περίπου 150 Τούρκοι επιτέθηκαν σε γειτονιές της Λυών, όπου διαμένουν Αρμένιοι, ενώ στο Twitter ο τουρκικός ιστότοπος «DuvaR english» έχει αναρτήσει σχετικό βίντεο.

https://www.youtube.com/watch?v=K1RTOSfOlyA

Τούρκοι ξεχύθηκαν στους δρόμους και στη Βιέννη

Σύμφωνα με εικόνες που μεταδόθηκαν από την πρωτεύουσα της Αυστρίας, ανάλογα επεισόδια με Τούρκους μετανάστες να εισβάλουν σε συνοικείες που διαμένουν οικογένειες Αρμενίων, σημειώθηκαν και στη Βιέννη. Όπως ανέφεραν τοπικές πηγές, οι Τούρκοι φώναζαν ότι θέλουν να διώξουν τους Αρμένιους, όπως το 1915 και επιτέθηκαν σε δυνάμεις της Αστυνομίας.

αναμένω την αντίδραση του Κουρτς...
Αρέσει στο μέλος Enikos

agnwstos_Xi

# 21196 στις 29/10/2020
author
Ανδρας / 75 / Ελεύθερος
Χονγκ Κογκ

Παράθεση:
Σχόλιο # 21191 από jane1978

Έχω συνομιλήσει με αρκετούς "μετριοπαθείς" μουσουλμάνους κατά καιρούς...ο πιο μετριοπαθής από αυτούς θεωρεί ότι ο προορισμός της γυναίκας είναι να γεννοβολά και να το βουλώνει όταν την δέρνει ο σύζυγός της.

και όταν στριμώχνεται στέλνει τελείες

wish_

# 21197 στις 29/10/2020
author
Γυναίκα / 35 / Ελεύθερη
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 3.033

Kαλέ μου Αγνωστε_Χι,

ωραία ταινία αλλά ήταν κάποια άλλη.

Παράθεση:
Σχόλιο # 21172 από agnwstos_Xi
wish  ,

είχες παίξει στην Πολίτικη Κουζίνα ;

Εκεί με ταξίδεψε η νέα σου φωτογραφία.

Paralia48

# 21198 στις 30/10/2020
author
Αλλη χώρα

Τι σημασία έχει, αν οι αποκεφαλισμένοι είναι γυναίκες ή άντρες ρε ΆγνωστεΧ (γνωστέ);

Τζενούλα, βλέπω ανανεώθηκες!  Κάνουμε κάθε προσπάθεια να συνβιώσουμε όλοι, ανεξάρτητα από θρησκείες, αλλά πώς να το κάνουμε; Εδώ ισχύει  ελευθερία άποψης και θρησκευτική ελευθερία. Σε όποιον δεν αρέσει... παρακαλώ... τα κουβαδάκια του ...

Αρέσει στο μέλος Cathrin82

wish_

# 21199 στις 31/10/2020
author
Γυναίκα / 35 / Ελεύθερη
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 3.033
Ο θεός να δίνει δύναμη σε όλους τους ανθρωπους στη Σαμο και τη Σμύρνη.

Θλιβερό που χάθηκαν τα δυο αυτα μικρά παιδιά αλλά και πόσοι άλλοι.

Αρέσει στα μέλη Paralia48, agnwstos_Xi

Paralia48

# 21200 στις 3/11/2020
author
Αλλη χώρα
λέτε η χθεσινή τρομοκρατική επίθεση στη Βιέννη, να έχει σχέση με αυτά που έγραφε ο ΆχνωστοςΧ την Πέμπτη. Δείχνουν διαφορετικά τα στοιχεία, αλλά έχουν και κάποια κοινά σημεία.

Λείπει πλέον και το Τζενάκι να μας αναλύσει το θέμα

Αρέσει στο μέλος giorgos170
Δεν μπορείτε να απαντήσετε