Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Εκτός θέματος νο 2

agnwstos_Xi

# 21281 στις 14/1/2021
author
Ανδρας / 76 / Ελεύθερος
Χονγκ Κογκ
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 458
'Aρεσαν+: 0%

Παράθεση:
Σχόλιο # 21280 από Paralia48

Σήμερα την ξαναείδα τη Μάσαλ, με χαιρέτησε και της λέω, έλα να σε χαϊδέψω και μου γύρισε το χοντρό της κολαρίκο και έφυγε κουνάμενη λυγάμενη!

Τρέξε να δεις το μέγεθος του λάκκου

Αρέσει στα μέλη Maitylou, Enikos και σε ακόμα 2 μέλη.

giorgos170

# 21282 στις 14/1/2021
author
Ανδρας / 78 / Σε σχέση
Γεωργία
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 8.595
Κάθε  μέρα  &  μία  έκπληξη  αυτό  ο  άνθρωπος ... ,
https://www.youtube.com/watch?v=b-I2s5zRbHg
άντε  να  δούμε ,... , !
Αρέσει στα μέλη Maitylou, Enikos και σε ακόμα 3 μέλη.

agnwstos_Xi

# 21283 στις 15/1/2021
author
Ανδρας / 76 / Ελεύθερος
Χονγκ Κογκ
https://www.youtube.com/watch?v=7IVBsmkBirk

Το κείμενο σας δεν μπορεί να αναγνωριστεί ως κείμενο γραμμένο στα ελληνικά ή τα αγγλικά.
Αρέσει στο μέλος Enikos

agnwstos_Xi

# 21284 στις 16/1/2021
author
Ανδρας / 76 / Ελεύθερος
Χονγκ Κογκ
Μπράβο Σοφία...

Το σημαντικότερο μετάλλιο μας το χάρισες στο τέλος...

mememememememe.jpeg

Το κείμενο σας δεν μπορεί να αναγνωριστεί ως κείμενο γραμμένο στα ελληνικά ή τα αγγλικά.
Αρέσει στα μέλη COSTAS42, Mindthegap- και σε ακόμα 3 μέλη.

Paralia48

# 21285 στις 19/1/2021
author
Γυναίκα / 55 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 28
Απαντήσεις: 9.156
Θα πρέπει εκτός θέματος να εκφράσω την αγανάκτησή μου για το λόμπυ των εταιρειών κινητής τηλεφωνίας, για άλλη μια φορά. Δε θα αναφέρω ονόματα, για να μη θεωρηθεί ιδιοτελές το ποστ.

Έχουν δημιουργήσει ένα ισχυρότατο λόμπυ το οποίο κάνει στην κυριολεξία ό,τι θέλει, φτιάχνοντας δικούς του κανόνες και νόμους. Ακόμη και το λόμπυ των τραπεζών γονατίζει μπροστά τους.
Εξηγώ: Για να κάνεις ίντερνετ μπάνκ, που λόγω του λοκνταουν επιβάλλεται, χρειάζεται κινητό τηλέφωνο και μάλιστα μονδέρνο, με εφαρμογές. Ωραία ως εδώ, για ασφάλειά μας. Θέλουν όμως να δουν το συμβόλαιό σου με την εταιρεία. Αν πας με ταυτότητα και πεις: Αυτή είμαι, αυτό το νούμερο δηλώνω, δε σε πιστεύουν!!! θέλουν της εταιρείας. Επομένως θεωρούνται πιο αξιόπιστες από τον ίδιο τον καταθέτη. Σε έχουν λοιπόν στο χέρι. Και είμαι βέβαιη ότι και αλλού συμβαίνουν παρόμοια, διότι σε πολλές δραστηριότητες χρειαζόμαστε πλέον αυτές τις εφαρμογές.

Πάμε παρακάτω: Έτσι αναγκάζεσαι να πάρεις συμβόλαιο κινητού τηλεφώνου για να κάνεις τις δουλειές σου. Έχουν συνδέσει κινητά με σταθερά και με ίντερνετ και σου δίνουν ταχα προσφορές. Προσοχή. Πριν δεχτείτε κάποια σύνδεση, να δείτε με τα μάτια σας το συμβόλαιο. Γνωρίζω δυο περιπτώσεις και έχω ακούσει για άλλη μια, όπου άλλα συμφωνήθηκαν προφορικά και άλλα έγραφε το συμβόλαιο. Και από τρεις διαφορετικές εταιρείες, δηλ είναι κοινή τακτική του τραστ.

Αυτά.

la-mer

# 21286 στις 19/1/2021
author
Γυναίκα / 52 / Παντρεμένη
Ν. Ροδόπης / Κομοτηνή
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 719

έτσι εξασφαλίζεται το ότι είναι όντως δικό σου το νούμερο...για προσωπική σου ασφάλεια.

Και στα καρτοκινητά εδώ και πολλά χρόνια υπάρχει δήλωση του κατόχου του. Ζητάς έγγραφο από την εταιρία κινητής και το προσκομίζεις στην τράπεζα.

Και όχι...για να σου στείλουν τον επιπλέον κωδικό ασφαλείας για μια συναλλαγή, δεν είναι απαραίτητο να έχεις smartphone. Μπορείς να χρησιμοποιείς τον υπολογιστή σου και παλαιού τύπου κινητό.

Εκτός κι αν θες την εφαρμογή του e-banking στο κινητό σου.

Παράθεση:
Σχόλιο # 21285 από Paralia48
Θα πρέπει εκτός θέματος να εκφράσω την αγανάκτησή μου για το λόμπυ των εταιρειών κινητής τηλεφωνίας, για άλλη μια φορά. Δε θα αναφέρω ονόματα, για να μη θεωρηθεί ιδιοτελές το ποστ.

Έχουν δημιουργήσει ένα ισχυρότατο λόμπυ το οποίο κάνει στην κυριολεξία ό,τι θέλει, φτιάχνοντας δικούς του κανόνες και νόμους. Ακόμη και το λόμπυ των τραπεζών γονατίζει μπροστά τους.
Εξηγώ: Για να κάνεις ίντερνετ μπάνκ, που λόγω του λοκνταουν επιβάλλεται, χρειάζεται κινητό τηλέφωνο και μάλιστα μονδέρνο, με εφαρμογές. Ωραία ως εδώ, για ασφάλειά μας. Θέλουν όμως να δουν το συμβόλαιό σου με την εταιρεία. Αν πας με ταυτότητα και πεις: Αυτή είμαι, αυτό το νούμερο δηλώνω, δε σε πιστεύουν!!! θέλουν της εταιρείας. Επομένως θεωρούνται πιο αξιόπιστες από τον ίδιο τον καταθέτη. Σε έχουν λοιπόν στο χέρι. Και είμαι βέβαιη ότι και αλλού συμβαίνουν παρόμοια, διότι σε πολλές δραστηριότητες χρειαζόμαστε πλέον αυτές τις εφαρμογές.

Πάμε παρακάτω: Έτσι αναγκάζεσαι να πάρεις συμβόλαιο κινητού τηλεφώνου για να κάνεις τις δουλειές σου. Έχουν συνδέσει κινητά με σταθερά και με ίντερνετ και σου δίνουν ταχα προσφορές. Προσοχή. Πριν δεχτείτε κάποια σύνδεση, να δείτε με τα μάτια σας το συμβόλαιο. Γνωρίζω δυο περιπτώσεις και έχω ακούσει για άλλη μια, όπου άλλα συμφωνήθηκαν προφορικά και άλλα έγραφε το συμβόλαιο. Και από τρεις διαφορετικές εταιρείες, δηλ είναι κοινή τακτική του τραστ.

Αυτά.

Αρέσει στο μέλος Enikos

la-mer

# 21287 στις 19/1/2021
author
Γυναίκα / 52 / Παντρεμένη
Ν. Ροδόπης / Κομοτηνή
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 719

https://www.youtube.com/watch?v=aFvzGK5lZfY

εχει παρει τιποτε το αυτι σας;

Αρέσει στα μέλη Paralia48, Enikos

Kristina_

# 21288 στις 19/1/2021
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Αλλη χώρα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 1.268

Γιατι αναγκαζεσαι να παρεις συμβολαιο???  Μια χαρα δουλευει και με καρτοτηλεφωνο! Πας στην εταιρεια κινητης τηλεφωνιας και σου δινει μια βεβαιωση για το νουμερο σου (σημερα το εκανε μια φιλη μου...μαζι πηγαμε,,,)

Ενημερωτικα...οτι θεμα εχεις με εταιριες τηλεπικοινωνιων, διαμαρτυρησου, καντο και εγγραφως για να απαιτησεις και γραπτη απαντηση και πες και οτι θα απευθυνθεις στην ΕΕΤΤ ...αν δεν βρεθει λυση σε καποιο απο τα προηγουμενα σταδια, κανε μια καταγγελια στην ΕΕΤΤ και θα βρεις το δικιο σου σιγουρακι

Παράθεση:

Αυτά.

Αρέσει στο μέλος Paralia48

Paralia48

# 21289 στις 19/1/2021
author
Αλλη χώρα

Παράθεση:
Σχόλιο # 21286 από la-mer

έτσι εξασφαλίζεται το ότι είναι όντως δικό σου το νούμερο...για προσωπική σου ασφάλεια.

Και στα καρτοκινητά εδώ και πολλά χρόνια υπάρχει δήλωση του κατόχου του. Ζητάς έγγραφο από την εταιρία κινητής και το προσκομίζεις στην τράπεζα.

Και όχι...για να σου στείλουν τον επιπλέον κωδικό ασφαλείας για μια συναλλαγή, δεν είναι απαραίτητο να έχεις smartphone. Μπορείς να χρησιμοποιείς τον υπολογιστή σου και παλαιού τύπου κινητό.

Εκτός κι αν θες την εφαρμογή του e-banking στο κινητό σου.

ναι βρε παιδί μου, καλό το έξτρα πιν, καλό το να δίνουμε τα στοιχεία μας για το κινητό μας, αλλά ο παραλογισμός είναι, ότι πάω εγώ, ο κάτοχος του τραπεζικού λογαριασμού με ταυτότητα και δηλώνω <<αυτό είναι το νούμερό μου. Με δική μου ευθυνη, με βλέπετε, το υπογράφω μπροστά σας>> και σου λένε <<δε θελουμε από σένα, αλλά από την εταιρεία>>. Δηλαδή η εταιρεία, του γνωστού ήθους και αναξιοπιστίας, είναι σε καλύτερη θεση να προστατεψει τον δικό μου λογαριασμό από μένα τον ίδιο. Εγώ μπορεί να θέλω να βάλω το κινητό της γκόμενας, με δική μου ευθυνη και επειδή δεν έχω δικό μου. 

Και λέω τωρα, όχι το ένα λόμπυ δε γονατίζει μπρος στο άλλο. Είναι τραστ που συνεργάζονται.

Paralia48

# 21290 στις 19/1/2021
author
Αλλη χώρα

Παράθεση:
Σχόλιο # 21288 από Kristina_

Γιατι αναγκαζεσαι να παρεις συμβολαιο???  Μια χαρα δουλευει και με καρτοτηλεφωνο! Πας στην εταιρεια κινητης τηλεφωνιας και σου δινει μια βεβαιωση για το νουμερο σου (σημερα το εκανε μια φιλη μου...μαζι πηγαμε,,,)

Ενημερωτικα...οτι θεμα εχεις με εταιριες τηλεπικοινωνιων, διαμαρτυρησου, καντο και εγγραφως για να απαιτησεις και γραπτη απαντηση και πες και οτι θα απευθυνθεις στην ΕΕΤΤ ...αν δεν βρεθει λυση σε καποιο απο τα προηγουμενα σταδια, κανε μια καταγγελια στην ΕΕΤΤ και θα βρεις το δικιο σου σιγουρακι

ποια είναι η ΕΕΤΤ; Γινεται και με μέιλ;

Kristina_

# 21291 στις 19/1/2021
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Αλλη χώρα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 1.268

Εθνικη Επιτροπη Τηλεπικοινωνιων καιΤαχυδρομειων 

https://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Consumer/complaints.html

προφανως υπαρχει σοβαρος λογος παραλια, αλλα δεν ειναι σκοπιμο να τον μαθουν ολοι

Παράθεση:
Σχόλιο # 21290 από Paralia48

ποια είναι η ΕΕΤΤ; Γινεται και με μέιλ;

Αρέσει στο μέλος Paralia48

Enikos

# 21292 στις 19/1/2021
author
Ανδρας / 77 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 23.011

Ποιας γκομενας...

Παράθεση:
Σχόλιο # 21289 από Paralia48

ναι βρε παιδί μου, καλό το έξτρα πιν, καλό το να δίνουμε τα στοιχεία μας για το κινητό μας, αλλά ο παραλογισμός είναι, ότι πάω εγώ, ο κάτοχος του τραπεζικού λογαριασμού με ταυτότητα και δηλώνω <<αυτό είναι το νούμερό μου. Με δική μου ευθυνη, με βλέπετε, το υπογράφω μπροστά σας>> και σου λένε <<δε θελουμε από σένα, αλλά από την εταιρεία>>. Δηλαδή η εταιρεία, του γνωστού ήθους και αναξιοπιστίας, είναι σε καλύτερη θεση να προστατεψει τον δικό μου λογαριασμό από μένα τον ίδιο. Εγώ μπορεί να θέλω να βάλω το κινητό της γκόμενας, με δική μου ευθυνη και επειδή δεν έχω δικό μου. 

Και λέω τωρα, όχι το ένα λόμπυ δε γονατίζει μπρος στο άλλο. Είναι τραστ που συνεργάζονται.

Paralia48

# 21293 στις 19/1/2021
author
Αλλη χώρα

Παράθεση:
Σχόλιο # 21292 από Enikos

Ποιας γκομενας...

Σκεφτόμουν μόνη αυτό που είπα και να ρχονταν εδώ στο φορουμ κάποιος :<<η κοπέλα μου, πήρε το έξτρα πιν μου και έφυγε>>.

Άντε πάλι πελατεία! ...

Enikos

# 21294 στις 19/1/2021
author
Ανδρας / 77 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Τι ζεις κι εσυ...

Παράθεση:
Σχόλιο # 21293 από Paralia48

Σκεφτόμουν μόνη αυτό που είπα και να ρχονταν εδώ στο φορουμ κάποιος :<<η κοπέλα μου, πήρε το έξτρα πιν μου και έφυγε>>.

Άντε πάλι πελατεία! ...

Αρέσει στα μέλη la-mer, Paralia48

agnwstos_Xi

# 21295 στις 27/1/2021
author
Ανδρας / 76 / Ελεύθερος
Χονγκ Κογκ

Διεθνής ημέρα μνήμης για τα θύματα του ολοκαυτώματος

https://www.youtube.com/watch?v=mUUryEQ82o8

Αρέσει στα μέλη Mathusalas, COSTAS42 και σε ακόμα 3 μέλη.

Enikos

# 21296 στις 27/1/2021
author
Ανδρας / 77 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Τι λεει αυτος?...

Ενας αναλυτης γρηγορα και ραπιδο!!!...

Με γνωσεις ψυχοθεραπευτου και σταθμαρχου του μετρό...

https://www.youtube.com/watch?v=hUvcWXTIjcU&ab_channel=FerakaTitoFerakaTito

Enikos

# 21297 στις 2/2/2021
author
Ανδρας / 77 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Δεη τι πα να πει?...

Ξερει κανεις?...

Γιατι παιρνω στην δεδδηε και δε μου λενε...

Δεδδηε τι πα να πει?...

Κολλαει με το φασωμα?...

Σος σος σος...

agrotis53

# 21298 στις 3/2/2021
author
Ανδρας / 56 / Παντρεμένος
Ν. Θεσσαλονίκης / Θέρμη
Απαντήσεις: 2.496

Δεν είναι θέμα εταιριών κινητής τηλ..αυτό. ..εδω και 2 χρόνια περίπου η τράπεζες ζητάνε για το νούμερο του κινητού που δηλώνεις οταν θες να κάνεις ηλεκτρονικό λογαριασμό, και το συμβόλαιο με την εταιρία που ανήκει το νούμερο. ...

Έτσι και αλιως εδω και 10 χρόνια περίπου δεν μπορείς να πάρεις νούμερο κινητού χωρίς να δηλώσεις την ταυτότητα σου..

Φεν έχει σχέση αν το κινητό είναι παλιό η νέο. .

Παράθεση:

Αυτά.

agnwstos_Xi

# 21299 στις 7/2/2021
author
Ανδρας / 76 / Ελεύθερος
Χονγκ Κογκ

6 Φεβρουαρίου, Παγκόσμια Ημέρα κατά της Κλειτοριδεκτομής

https://www.youtube.com/watch?v=NODp94CD6nI

Αρέσει στα μέλη Enikos, Mindthegap- και σε ακόμα 3 μέλη.

Enikos

# 21300 στις 13/2/2021
author
Ανδρας / 77 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Νεος πολιτικος φορεας...

Απο...Γιωργος Τραγκας...

Το χρωσταγε λεει στον εαυτο του, να κανει ΚΑΙ αυτο...

Εμεις τι χρωσταγαμε, δεν ξερω...

Τζοτζο πιασε το δυναμοκλειδο...θα το παμε σταυρωτα το καπακι...

Δεν μπορείτε να απαντήσετε