Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Εκτός θέματος νο 2

Επιλέξτε σελίδα: (1-1063)
Σελίδες 12345678910Τελ.»

IM____

# 81 στις 5/2/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Παράθεση:
Σχόλιο # 80 από jane-do

Λοιπόν,τώρα που σας βρήκα,περί υπολογιστών και συνδέσεων το ερώτημα,ποια είναι τα υπέρ και τα κατά μιας ασύρματης σύνδεσης;

Mπορώ να έχω και ενσύρματη και ασύρματη σύνδεση σε ένα σπίτι;

Η ενσύρματη είναι η καλύτερη.

Η ασύρματη είναι πλατωνική. Κι όταν αλλάζει λίγο ο καιρός...

IM____

# 82 στις 5/2/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 81 από IM___

Η ενσύρματη είναι η καλύτερη.

Η ασύρματη είναι πλατωνική. Κι όταν αλλάζει λίγο ο καιρός...

https://www.youtube.com/watch?v=EMN9ZX3EWas

IM____

# 83 στις 5/2/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 82 από IM___

https://www.youtube.com/watch?v=UOhXWT8dmKw

IM____

# 84 στις 5/2/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 83 από IM___

https://www.youtube.com/watch?v=u4Ey8pm4-os

IM____

# 85 στις 5/2/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Μιλάμε για κείμενο, όχι μ@λ@κίες...

Παράθεση:
Σχόλιο # 84 από IM___

https://www.youtube.com/watch?v=KDpyzdhUktg

IM____

# 86 στις 5/2/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 85 από IM___

Πολύ κείμενοου...

https://www.youtube.com/watch?v=luwq1ZViAU0

1Christina

# 87 στις 5/2/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Περιμενα χθες το μετρο ...καποια στιγμη ερχεται διπλα μου ενα ζευγαρι, σχεδον νανοι, γελαστοι, συμπαθητικοι, ντυμενοι παραξενα σαν μορμωνοι, ηλικια πανω απο 40 φαινοταν...Ειχαν μαζι τους τεσσερα μικρα απο 0 μεχρι 3 ετων ααα το βασικο ξεχαςα: ελαφρως μογγολικα χαρακτηριστικα (συνδρομο down...οχι η χωρα) και επιασα τον εαυτο μου να κανει πολλες σκεψεις...περι ευγονικης, εξελιξης ανθρωπινης φυλης, τραμπ και μελλοντικη πορεια της ανθρωποτητας... με αυτην ακριβως τη σειρα

Paralia48

# 88 στις 5/2/2017
author
Γυναίκα / 54 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 27
Απαντήσεις: 8.894
'Aρεσαν+: 0%

Παράθεση:
Σχόλιο # 80 από jane-do

Λοιπόν,τώρα που σας βρήκα,περί υπολογιστών και συνδέσεων το ερώτημα,ποια είναι τα υπέρ και τα κατά μιας ασύρματης σύνδεσης;

Mπορώ να έχω και ενσύρματη και ασύρματη σύνδεση σε ένα σπίτι;

από τα λίγα που ξέρω, ναι γίνεται και αν μπορείς είναι το καλύτερο.

Η ενσύρματη είναι καλύτερη και έχεις πάντα καλό ίντερνετ, αλλά θέλεις για κάθε υπολογιστή μια <<μπρίζα>>. Στο σπίτι μας έχουμε 4 τέτοιες εγκαταστάσεις, σκεφτήκαμε αρκούν πλήρως, είμαστε 4. Αλλά συμβαίνουν φορές, κάποιος να είναι με το κινητό στο ίντερενετ,  άσε που θέλει καλώδια αν έχεις έπιπλο μπροστά, άσε που  γιοι παίζουν ταυτόχρονα παιχνίδια στο κινητό και στο τάμπλετ, αν έρχεται και κανας φίλος...! .. πολύ συχνά δε φτάνουν!

Πιο βολικό είναι το με τον αέρα. Μια εγκατάσταση σ΄όλο το σπίτι αρκεί. Αλλά πότε πιάνει, πότε παραφορτώνεται, πότε σε κουκουλώνει το δίκτυο του γείτονα ...

Paralia48

# 89 στις 5/2/2017
author
Αλλη χώρα

Παράθεση:
Σχόλιο # 68 από paninos

οι 50αρηδες με τοσο διευρυμενα ορια οπως λες οτι εχεις δεν νομιζω οτι τρομαζουν τοσο ευκολα ουτε οτι κουτσομπολευουν με τοσο κομπασμο.

φιλικα παντα,

ενας περιορισμενος τριανταρης

Να σου πω εγώ ρε Πανίνε, που είμαι επίσης περί τα 50 και νοιώθω παρόμοια με τη Χριστίνα.

Στην αληθινή ζωή, τον βλέπεις τον άλλο στα μάτια και δε φοβάσαι, ό,τι και να συμβεί το βλέπεις. Στο ίντερνετ είναι πολλά κρυφά...μονοπάτια που δεν τα ξέρουμε. Ίσως οι νεώτεροι να έχουν περισσότερη εμπειρία. Έχει συμβεί, μέλος να απειλήσει άλλο μέλος όχι ιντερνετικώς. Και κάποιος βαζει με το μυαλό του διάφορα σενάρια και ποιος μπορεί να είναι αυτός που κρύβεται πίσω από ένα νικ, διότι απλά δεν τον βλέπεις. Και δεν ξέρεις πόσο παρανοϊκός, που λέει η Χριστίνα, είναι αυτός...

Έχεις δει την ταινία " Who am I?" Δείχνει πώς δυο ομάδες νεαρών χάκερς επιτίθονταν σε δίκτυα <<ασφαλή>>, έτσι για καλαμπούρι και για συναγωνισμό μεταξύ τους. Και έσπασαν τα δίκτυα πολιτικών κομμάτων, πανεπιστημίου, της βουλής και το αποκορύφωμα της ευρωβουλής!

΄Τώρα, εδώ που τα λέμε, ποιος θα έκανε τόσο κόπο για μια σελίδα γνωριμιών, στο κάτω κάτω δεν υπάρχουν και τοπ σίκριτ εδώ, αλλά ο μη έχων ιδέα, βάζει με το νου του...

Enikos

# 90 στις 5/2/2017
author
Ανδρας / 76 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 21
Απαντήσεις: 22.174

Δεν εχει κανεις προβλημα. Απλα θελω να κανω raid 1 για θεμα ταχυτητας read-write.

Οταν ομως φτανω στο βημα των επιλογων, στο μενου δεν βλεπει τον αλλο που θα αποτελει το raid.

Το chipset δεν εχει καποια επιλογη χαρακτηρισμου raid η μη.

Ξερεις καποιο σαιτ, που ισως δινει καποιο προγραμματακι για raid?

Α! Ξεχασα να πω οτι οι δισκοι ειναι καινουργιοι, πανομοιοτυποι!

Παράθεση:
Σχόλιο # 74 από somebody961

Τον δίσκο που δημιουργεί συνέχεια προβλήματα, να τον βγάλεις από το μηχάνημα γιατί θα σου χαλάει συνεχώς ό,τι αποθηκεύεις στον υπολογιστή σου.

Στο τέλος θα πεις, "αει σιχτίρ κ@λομηχάνημα" και θα το παρατήσεις.
(επειδή στο τέλος, αδυνατούμε να δούμε τον αδύνατο κρίκο, βλέπουμε το όλον, μας φταίει το μηχάνημα για την κακή λειτουργία).

Κατά κανόνα, οι παλιάς τεχνολογίας δίσκοι το κάνουν αυτό. Φρενάρουν με τις χαμηλές τους επιδόσεις τον νεώτερο και πιο γρήγορο. Δεν γίνονται array ποτέ αυτοί.

Μια φορά παλιότερα είχα μπλέξει έτσι με έναν και μάλιστα, είχαν κολλήσει οι βίδες. Τόσα χρόνια ήταν εκεί. Δεν έβγαινε με τίποτα.

Ε, αφού δοκίμασα όλα τα κατσαβίδια, στο τέλος, αντέγραψα από μέσα την καλή μουσική που είχε για να τη μεταφέρω αλλού, και μετά, άρπαξα τη βαριοπούλα και τον έσπασα. Αει σιχτίρ τού είπα καθώς και άλλα που, αν τα γράψω θα με μπλοκάρουν εδώ.

Με είχε φτάσει στο μη περαιτέρω.

Enikos

# 91 στις 5/2/2017
author
Ανδρας / 76 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 21
Απαντήσεις: 22.174

Παράθεση:
Σχόλιο # 77 από paninos

κ εγω νομιζα ρωτας για το raid το κατσαριδοκτονο

Paralia48

# 92 στις 5/2/2017
author
Αλλη χώρα

εκτός θέματος...

2 εβδομάδες Τραμπ!......Μας μένουν άλλες 206 εβδομάδες. ......μέχρι τότε μπορούμε να είμαστε και μεις εκτός θέματος...

sAvArA

# 93 στις 5/2/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Στο σχολειο

εχουμε μαθητεςΥπερκινητικους και πειραχτηρια...Συμβουλευω τ αλλα παιδιανα μην τους πολυδινουν σημασια,οταν ειναι σ εξαρση...Δεν εχει νοημα πρωτον&τους δινουν "φαγακι" δευτερον...Τα χουμε ψιλοκαταφερει ετσι...Εμεις κανουμε το μαθημα μαςκι αυτοι "αλωνιζουν "περα-δωθε στην ταξη μεχρι που μη βρισκοντας ερεισμα φασαριομπαχαλεματος,αποκαμωμενοι αραζουν..Ισως ειναι καλυτερα ετσι...

somebody961

# 94 στις 5/2/2017
author
Ανδρας / 59 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 100
Απαντήσεις: 12.017

Παράθεση:
Σχόλιο # 88 από Paralia48

Αλλά πότε πιάνει, πότε παραφορτώνεται, πότε σε κουκουλώνει το δίκτυο του γείτονα ...

Σε αυτήν την περίπτωση, πας στις επιλογές τού ρούτερ και αλλάζεις τη συχνότητα εκπομπής του επειδή προφανώς, τυχαίνει και είναι ίδια με τού γείτονα.

Ετσι, είναι και οι καλεσμένοι οι δικοί σου και οι καλεσμένοι τού γείτονα ευχαριστημένοι όλοι!

Jane, αν έχεις και άλλο pc στο δίκτυο και μεταφέρεις συχνά μεγάλα αρχεία μεταξύ των υπολογιστών, τότε ενσύρματη,

διαφορετικά, τα αρχεία θα πηγαινοέρχονται με την ταχύτητα (αργύτητα; ) τού ασύρματου.

Στην περίπτωση τού ασύρματου πάντως, κάνε το όνομα τού δικτύου (sid) κρυφό, να μη φαίνεται δλδ από άλλους - αν το επιτρέπει το ρούτερ σου. Και κλείδωμα, απαραίτητα ΚΑΙ μέσω Mac address, επίσης αν το επιτρέπει..
Οπότε, και το κλειδί να βρει κάποιος, και το όνομα να μπορέσει να μάθει, θα πρέπει να περάσει πρώτα από έγκριση δική σου προκειμένου να συνδεθεί. (Δηλώνεις στο ρούτερ ποιες mac addresses επιτρέπεις).

Οπως φυσικά και από έγκριση και για τις δικές σου συσκευές.

Παλιά, πριν κάνω το όνομα κρυφό, είχα δώσει όνομα δικτύου "plirosteregianasasafiso"!
Ακόμα παλιότερα "tsontestzampatelos"

Ενικέ, εσένα αργότερα, τώρα πάω να φτιάξω το ψωμί τής εβδομάδας!

Επίσης, όποτε "δανείζομαι" την τεχνολογία των υπολογιστών για αλληγορία,
μού βγαίνουν "καρφί", τέλειες.

1Christina

# 95 στις 5/2/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παραλια εγω δεν ειμαι ακριβως ασχετη περι του ιντερνετ και οερι της ασφαλειας του, ουτε και με τα της παρανοιας του αλλου ειμαι 

Ολα οκ δε φοβαμαι οτι θα δεχθω επιθεση απο χακερς...ομως οταν τον αλλο τον βλεπεις να παθιαζεται και να παραλογιζεται και να βριζει με αισχρο τροπο και να απειλει με ξυλοδαρμο, επειδη καποιος αγνωστος εξεφρασε σε ενα φορουμ μια αποψη διαφορετικη απο τι δικη του...ε φοβασαι ως λογικος ανθρωπος...και οταν διαβλεπεις οτι δεν εχει οικειους που να ειναι σε θεση να λαβουν μετρα...

Στην οικογενεια μου δεν εχουμε γνωστα κρουσματα παρανοιας οκ εχουμε μια ποικιλια ευφυιας...αλλα αν εμενα ξαφνικα μου εμπαιναν ιδεες οτι οι αλλοι το ενα και το αλλο...ε ακομη και η μανα μου μετα το γιατρο θα μου στελνε τον εισαγγελεα να με μαζεψει...δε θα τα εβαζε με τους αλλους

Παράθεση:
Σχόλιο # 89 από Paralia48

Να σου πω εγώ ρε Πανίνε, που είμαι επίσης περί τα 50 και νοιώθω παρόμοια με τη Χριστίνα.

Στην αληθινή ζωή, τον βλέπεις τον άλλο στα μάτια και δε φοβάσαι, ό,τι και να συμβεί το βλέπεις. Στο ίντερνετ είναι πολλά κρυφά...μονοπάτια που δεν τα ξέρουμε. Ίσως οι νεώτεροι να έχουν περισσότερη εμπειρία. Έχει συμβεί, μέλος να απειλήσει άλλο μέλος όχι ιντερνετικώς. Και κάποιος βαζει με το μυαλό του διάφορα σενάρια και ποιος μπορεί να είναι αυτός που κρύβεται πίσω από ένα νικ, διότι απλά δεν τον βλέπεις. Και δεν ξέρεις πόσο παρανοϊκός, που λέει η Χριστίνα, είναι αυτός...

Έχεις δει την ταινία " Who am I?" Δείχνει πώς δυο ομάδες νεαρών χάκερς επιτίθονταν σε δίκτυα <<ασφαλή>>, έτσι για καλαμπούρι και για συναγωνισμό μεταξύ τους. Και έσπασαν τα δίκτυα πολιτικών κομμάτων, πανεπιστημίου, της βουλής και το αποκορύφωμα της ευρωβουλής!

΄Τώρα, εδώ που τα λέμε, ποιος θα έκανε τόσο κόπο για μια σελίδα γνωριμιών, στο κάτω κάτω δεν υπάρχουν και τοπ σίκριτ εδώ, αλλά ο μη έχων ιδέα, βάζει με το νου του...

giorgos170

# 96 στις 5/2/2017
author
Ανδρας / 77 / Σε σχέση
Γεωργία
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 8.184

<<<  Παλιά, πριν κάνω το όνομα κρυφό, είχα δώσει όνομα δικτύου "plirosteregianasasafiso"!

Ακόμα παλιότερα "tsontestzampatelos">>>

1Christina

# 97 στις 5/2/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Μου ελεγε μια φιλη για συμμαθητη του παιδιου της υπερκινητικο αλλα και υπερ-εξυπνο, σε χωρα της βορειας ευρωπης

Φυσικα οι επισημες οδηγιες προς τους καθηγητες ειναι να τον αφηνουν να κανει οτι θελει

Το παιδι στην εφηβεια τωρα, εχει βρει πλεον και μονο του τροπους να το προσπαθει να το ελεγχει για να αποφευγει τα φαρμακα που πρεπει να παιρνει και παιρνει κατα καιρους...πχ πριν το σχολειο τρεχει ενα διωρο, το ιδιο και οταν αλλοι τρωνε μεσημεριανο...μετα ειναι αρκετα εξαντλημενος για να αντεξει στην ταξη 

Παράθεση:
Σχόλιο # 93 από sAvArA

Στο σχολειοεχουμε μαθητεςΥπερκινητικους και πειραχτηρια...Συμβουλευω τ αλλα παιδιανα μην τους πολυδινουν σημασια,οταν ειναι σ εξαρση...Δεν εχει νοημα πρωτον&τους δινουν "φαγακι" δευτερον...Τα χουμε ψιλοκαταφερει ετσι...Εμεις κανουμε το μαθημα μαςκι αυτοι "αλωνιζουν "περα-δωθε στην ταξη μεχρι που μη βρισκοντας ερεισμα φασαριομπαχαλεματος,αποκαμωμενοι αραζουν..Ισως ειναι καλυτερα ετσι...

achinos

# 98 στις 5/2/2017
author
Γυναίκα / 55 / Ελεύθερη
Μονακό
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 13.764

όταν πρωτομπαίνεις στην κοινότητα, παθαίνεις ένα ψιλοκοκομπλόκο, 

λάθη γίνονται εύκολα, βάζεις όρια, αυτά που βάζεις στον εαυτό σου είναι τα πιο ζόρικα.
Υπομονή.
"τι είναι netiquette"
το αρχείο δεν μπορώ να το μεταφέρω, θέλει  κ άλλη εξάσκηση 

paninos

# 99 στις 5/2/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

πρωτος ο δικος σου!

Παράθεση:
Σχόλιο # 96 από giorgos170

<<<  Παλιά, πριν κάνω το όνομα κρυφό, είχα δώσει όνομα δικτύου "plirosteregianasasafiso"!

Ακόμα παλιότερα "tsontestzampatelos">>>

IM____

# 100 στις 5/2/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 97 από 1Christina

Μου ελεγε μια φιλη για συμμαθητη του παιδιου της υπερκινητικο αλλα και υπερ-εξυπνο, σε χωρα της βορειας ευρωπης

Φυσικα οι επισημες οδηγιες προς τους καθηγητες ειναι να τον αφηνουν να κανει οτι θελει

Το παιδι στην εφηβεια τωρα, εχει βρει πλεον και μονο του τροπους να το προσπαθει να το ελεγχει για να αποφευγει τα φαρμακα που πρεπει να παιρνει και παιρνει κατα καιρους...πχ πριν το σχολειο τρεχει ενα διωρο, το ιδιο και οταν αλλοι τρωνε μεσημεριανο...μετα ειναι αρκετα εξαντλημενος για να αντεξει στην ταξη 

Από συμμαθήτρια το 'παθε;

Επιλέξτε σελίδα: (1-1063)
Σελίδες 12345678910Τελ.»
Δεν μπορείτε να απαντήσετε