Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 300.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το πιο δημοφιλές κοινωνικό δίκτυο γνωριμιών στην Ελλάδα.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Εκτός θέματος νο 2

Sourya

# 12121 στις 14/1/2019
author
Γυναίκα / 59 / Ελεύθερη
Ινδία
Θέματα: 39
Απαντήσεις: 3.938
'Aρεσαν+: 0%

Α... ολα κι ολα ,δεν ειμαι αγενης

Παράθεση:
Σχόλιο # 12120 από anassa_

Αφού δε μου εβαλες καμιά γελαδα φχαριστημενη είμαι. ..

Το μέλος Sourya έχει επισυνάψει το αρχείο: 034f810059251307d33d9dc8bae45919.jpg (37.2KB)
Αυτό το αρχείο έχει γίνει download 77 φορές
Αρέσει στα μέλη anassa_, jane_do και σε ακόμα 5 μέλη.

Lena_7_

# 12122 στις 14/1/2019
author
Γυναίκα / 50 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Θέρμη
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 2.744
#12118 Μα καλα και συ, ζηλεψες την ξανθια και παραθετεις στον εαυτο σου;;; ( πλακιτσα)
Αρέσει στο μέλος peripli

Sourya

# 12123 στις 14/1/2019
author
Γυναίκα / 59 / Ελεύθερη
Ινδία

Ετσα...

Παράθεση:
Σχόλιο # 12120 από anassa_

Αφού δε μου εβαλες καμιά γελαδα φχαριστημενη είμαι. ..

Το μέλος Sourya έχει επισυνάψει το αρχείο: 8e2473d3929cc4ae84fc0dbd902c5613.jpg (28.18KB)
Αυτό το αρχείο έχει γίνει download 75 φορές
Αρέσει στα μέλη anassa_, jane_do και σε ακόμα 1 μέλος.

giorgos170

# 12124 στις 14/1/2019
author
Ανδρας / 76 / Σε σχέση
Γεωργία
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 6.865
ετσά ...?

https://www.youtube.com/watch?v=6Nqlu4mzUdU

Το κείμενο σας δεν μπορούν  να ...το πάρουν στα σοβαρρά ...
Αρέσει στα μέλη anassa_, jane_do και σε ακόμα 1 μέλος.

giorgos170

# 12125 στις 14/1/2019
author
Ανδρας / 76 / Σε σχέση
Γεωργία

όπου αγωνιζόμαστε για το αυτονόητο,

https://www.youtube.com/watch?v=8yfIA7dtRHM

και το συνταγματικό ...

Αρέσει στα μέλη anassa_, jane_do και σε ακόμα 4 μέλη.

jane_do

# 12126 στις 15/1/2019
author
Γυναίκα / 41 / Σε σχέση
Αλλη χώρα
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 2.426

Αυτή την εντύπωση είχα,αλλά προφανώς ήταν λανθασμένη...

Παράθεση:
Σχόλιο # 12087 από Lena_7_
#12066 Τζενακι, δεν θα συμφωνησω με αυτο που λες για κοντρες, που μεταφερονται εδω απο το τσατ. Ημουν στο τσατ και δεν βλεπω ατομα του τσατ να κυκλοφορουν και να γραφουν στο φορουμ. Αν εγινε κατι μια δυο φορες, δεν μπορεις να το χαρακτηρισεις σαν καθεστώς, αλλα ως τυχαιο γεγονος.

Αρέσει στο μέλος Lena_7_

jane_do

# 12127 στις 15/1/2019
author
Γυναίκα / 41 / Σε σχέση
Αλλη χώρα

Και χαριτωμένου βεβαίως βεβαίως.

Παράθεση:
Σχόλιο # 12110 από Arxontoula_

(Φωτεινή εξαίρεση η Ζέιν η Ντο, που φρόντισε να καβαντζώσει εξ αρχής την ιδιότητα του χαρωπού πτωματακίου και να βγει εκτός συναγωνισμού,

Αρέσει στα μέλη Mindthegap-, Arxontoula_ και σε ακόμα 4 μέλη.

jane_do

# 12128 στις 15/1/2019
author
Γυναίκα / 41 / Σε σχέση
Αλλη χώρα

Τέτοιο παζάρι χρόνια είχε να το δει η Βουλή...

Τώρα δηλαδή όλους αυτούς τους έχουμε ψηφίσει και τους πληρώνουμε κιόλας.

Αρέσει στα μέλη peripli, Mindthegap- και σε ακόμα 5 μέλη.

anassa_

# 12129 στις 15/1/2019
author
Γυναίκα / 57 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 2.841

Κι εγω 

Και φέτος, κ του χρόνου... λεω να μείνω στα 56 φια, που να ανεβαίνω πάρα πάνω... 

Παράθεση:
Σχόλιο # 12124 από Sourya

Ετσα...

Αρέσει στα μέλη peripli, jane_do και σε ακόμα 1 μέλος.

giorgos170

# 12130 στις 15/1/2019
author
Ανδρας / 76 / Σε σχέση
Γεωργία

βάλε τα βαρίδια σου ,  γιαννα μην σε πέρνει ο αγέρας ...

https://www.youtube.com/watch?v=5Lhg499ApNo

giorgos170

# 12131 στις 15/1/2019
author
Ανδρας / 76 / Σε σχέση
Γεωργία

πού τόδες το bullying ,  ( στοχοποίηση )   ...    

https://www.youtube.com/watch?v=TcwF08tSwcQ 
& τις βλαπτικές ενέργειες ...

Αρέσει στο μέλος Mindthegap-

Hrakleitos3

# 12132 στις 15/1/2019
author
Ανδρας / 33 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Βουλιαγμένη
Θέματα: 13
Απαντήσεις: 1.131

σε εχουμε καταλαβει εδω και καιρο...

εισαι ο Καρανικας

Παράθεση:
Σχόλιο # 12066 από jane_do

Εδώ και αρκετές μέρες (βδομάδες,μήνες) διαβάζω για διπλά,τριπλά,τετραπλά,πενταπλά νικς,οι σπόντες πάνε και έρχονται, τα υπονοούμενα επίσης, από ό,τι καταλαβαίνω με το λειψό μου το μυαλό πολλές κόντρες/αντιπαραθέσεις /συμπάθειες/αντιπάθειες "μεταφέρονται" και από το τσατ (στο οποίο έχω μπει και εγώ 6-7 φορές συνολικά στα 4 χρόνια που έχω την τιμή να βρίσκομαι σε αυτό το σάιτ και το βρήκα μια χαρά,απλώς εγώ προτιμώ το φόρουμ,γούστα είναι αυτά) και γενικά επικρατεί μια ατμόσφαιρα λίγο περίεργη να την πω,λίγο τοξική να την πω...

Είχα  πέσει 2-3 φορές "θύμα" φημών στο παρελθόν, (τη μία  ότι είμαι και η τάδε που έγραφε πιο παλιά γιατί έμοιαζε ο τρόπος γραφής μας -το πόρισμα είχε βγει από ένα μου ποστ ανάμεσα  σε εκατοντάδες εν τω μεταξύ-την άλλη ότι είμαι και το τάδε ούφο που γράφει βλακείες και απαντάει στον εαυτό του)  και  ομολογώ ότι είχα στενοχωρηθεί/τσαντιστεί αρκετά εκείνη την περίοδο, αλλά εντάξει περασμένα (όμως όχι) ξεχασμένα .

Θα σας παρακαλέσω λοιπόν,όσοι/όσες  έχετε να πείτε κάτι να το πείτε με το όνομά του/νικ του ευθέως,διαφορετικά καλό θα ήταν να σταματήσει εδώ αυτή η "συζήτηση".Είναι άδικο (και λίγο κουραστικό) για όλους μας.

Αρέσει στα μέλη peripli, jane_do

Hrakleitos3

# 12133 στις 15/1/2019
author
Ανδρας / 33 / Ελεύθερος

ξεκολλησε απο την καρεκλα,αλλα  κανει τοσες διαγραφες οσες χρειαζονται για να διατηρησει την κοινοβουλευτικη του ομαδα και την αρχηγεια κομματος...

αρα δεν μπορεις να πεις οτι ξεκολλησε εντελως...

παντως,ας ειμαστε ειλικρινεις..τον πονεσε που παρεδωσε το υπουργειο...

ειχε βολευτει πολυ να πεταει ο ιδιος με ελικοπτερα της ελληνικης αεροποριας...

κομμενα αυτα τωρα...

Παράθεση:
Σχόλιο # 12070 από Nuvolla

ναι ρε συ ...και δε του το χα...

Αρέσει στα μέλη peripli, jane_do

Sourya

# 12134 στις 15/1/2019
author
Γυναίκα / 59 / Ελεύθερη
Ινδία

Ετσα

Παράθεση:
Σχόλιο # 12126 από giorgos170

όπου αγωνιζόμαστε για το αυτονόητο,

https://www.youtube.com/watch?v=8yfIA7dtRHM

και το συνταγματικό ...

Το μέλος Sourya έχει επισυνάψει το αρχείο: 80d8b7407ca0c188e32b766eb828372c.jpg (87.32KB)
Αυτό το αρχείο έχει γίνει download 44 φορές
Αρέσει στο μέλος peripli

Hrakleitos3

# 12135 στις 15/1/2019
author
Ανδρας / 33 / Ελεύθερος

εσύ θα πας στο συλλαλητήριο στη Θεσσαλονίκη και εμείς στην Αθήνα,αλλά να ξέρεις οτι δεν αλλάζει τίποτα...

τη συμφωνία θα την περάσουν απο τη βουλή κανονικότατα...δε θα συγκινηθούν ακόμα και αν κατέβει ολη η Ελλάδα στους δρόμους...η συμφωνία αυτή είναι στο DNA τους...

οι ΣΥΡΙΖΑΙΟΙ άλλωστε,θεωρούν ήδη ήττα την ονομασία ΒΟΡΕΙΑ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ,γιατί από την εποχή των συνιστωσών έδιναν παντού ομιλίες  και επιστημονικοφανείς διαλέξεις.στις οποιίες μιλούσαν για σκέτη ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ και μακεδονική γλώσσα ...

αν και όταν περάσει από τη βουλή η συμφωνία,το πανηγύρι τελειώνει...

τα σκοπια μπαίνουν αυτόματα στο ΝΑΤΟ και δεν υπάρχει ούτε μια δυνατότητα,ακόμα κι αν βρεθεί μελλοντικά πρωθυπουργός με 300 βουλευτές,να αλλάξει τη συμφωνία...

ψηφίζεται λοιπόν η συμφωνία τις επόμενες μέρες από την ελληνική βουλή και τετέλεσται...

θα κατέβουμε όλοι στο μεγάλο συλλαλητήριο,θα ανοίξουν εκείνη τη μέρα οι ουρανοί και θα φάμε μπόλικη βροχή,θα φάμε και αριστερό ξύλο από τα αριστερά ΜΑΤ,αλλά θα είναι καλό ξύλο,γιατί θα είναι αριστερό,θα φάμε τα χημικά της αρκούδας,θα βρεθούν και όλα τα παρακρατικά στοιχεία τύπου μαυροντυμένων ΑΝΤΙΦΑ,αναρχικών κλπ να σπάσουν τον τσαμπουκά του πλήθους,ρίχνοντας ξύλο στους πολίτες για να αναγκαστούν να επέμβουν τα ΜΑΤ και να διαλύσουν τη διαδήλωση και θα τελειώσει το παρτάκι...

από τον επόμενο μήνα,θα κατεβαίνουν στη σαλονίκη οι σκοπιανοί,θα αυτοαποκαλούνται Μακεδόνες,θα λένε ότι μιλούν και τη Μακεδονική γλώσσα και δε θα τολμάει να τους λέει κανείς τίποτα...

και μετά από λίγο καιρό,θα αρχίσουν κάποιες ΜΚΟ του πραγματικού αφεντικού του ΣΥΡΙΖΑ,του Τζωρτζ Σόρος,να μιλούν για καταπιεσμένες εθνικές μειονότητες "Μακεδόνων'' στην Βόρεια Ελλάδα

και θα αρχίσουν σιγά σιγά να στήνουν γλέντι τα ΟΥΡΑΝΙΑ ΤΟΞΑ και οι ΤΡΕΜΟΠΟΥΛΟΙ...

αυτοί που ανέβασαν στην εξουσία μπολσεβίκους,εθνομηδενιστές που βγάζουν σπυράκια όταν ακούνε τις λέξεις έθνος,πατρίδα,σημαία,εθνικός ύμνος,που δεν έκρυψαν ποτέ τις θέσεις τους στα εθνικά θέματα και άρα οι ψηφοφόροι ΓΝΩΡΙΖΑΝ πού δίνουν ψήφο,να κάτσουν και να εξηγήσουν κάποτε στα παιδιά τους και στα εγγόνια τους  πώς κατάφεραν και έκαναν πρωθυπουργό έναν  τύπο που  ψήφισε υπερταμειο για 100 χρόνια(που δεν τόλμησε να ψηφίσει κανένας "γερμανοτσολιάς","προσκυνημένος" των 3 προηγούμενων μνημονιακών πρωθυπουργών) και χάρισε μακεδονική γλώσσα και εθνότητα στους Σκοπιανούς,την ώρα που είχε γυρίσει ο τροχός και ήταν οι Σκοπιανοί στημένοι στον τοίχο,έτοιμοι να δεχθούν λύση χωρίς τις απαιτήσεις του παρελθόντος(αυτό πριν ανέβει ο Τσίπρας)...

για να μην αδικώ εδώ τον Τσίπρα,αν δεν υπήρχε το θέμα της γλώσσας και της εθνότητας,μια χαρά θα βολευόταν ο Μητσοτάκης με το "Βόρεια Μακεδονία"

Παράθεση:
Σχόλιο # 12072 από Nuvolla
θα γίνει ένα συλλαλητήριο την άλλη βδομάδα Σαλονίκη(για το γνωστό  θέμα μας )και είπα να πάω ...είχα ξαναβρεθεί στο πρώτο το 1991  έμενα εκεί  τότε ,και μας έστειλαν ''υπηρεσιακά''.
Διάβασα λοιπόν προσεκτικά την συμφωνία των Πρεσπών θεωρώ πως τόσο ανθέλληνες  πολιτικούς δε ξαναχε αυτός ο τόπος    (κ ο κύριος που φυγε σήμερα )δεν τον αγαπούν τον τόπο μας γμτ ...κ αυτό μόνο  απογοητευση μου προκαλεί 
δε μπορώ ούτε να θυμωσω...

πέθανε χθες ένας άνθρωπος που δεν γνώρισα ποτέ από κοντά,αλλά θα ήθελα να έχω αυτήν την τύχη...

συγγενείς μου στην Εύβοια μου μιλούσαν εδώ και χρόνια για το έργο που έχει κάνει με ανθρώπους που η κοινωνία θεωρούσε τελειωμένους,σκουπίδια και με τις οικογένειες τους...ειδικά με τοξικομανείς

είναι από τους λίγους μορφωμένους,μετρημένους στα δάχτυλα του ενός χεριού ιερείς που έχω ψάξει να ακούσω ομιλίες του στο διαδίκτυο...

προς τιμήν του και επειδή μιλάω σε αυτό το σχόλιο για το  Σκοπιανό,ανεβάζω το παρακάτω βίντεο...να μη βρεθεί να μιλησει κανείς για Χρυσαυγητισμό,γιατί είναι από τους ιερείς που έχουν πολεμήσει όσο λίγοι τη Χρυση Αυγή...

https://www.youtube.com/watch?v=-OySwMZ8SY8

ΥΓ. για λόγους ανωτέρας βίας(καλώς εννοουμένης,από αυτή τη βία που όλοι επιζητούμε ) ,έχω εξαφανιστεί από το "sxeseis"...

θα επανέλθω όμως,γιατί οι εξελίξεις τρέχουν και νομίζω πως πρέπει να γράψω στο θέμα που έχω ανοίξει για την Ελλάδα γενικά...

μιας και το θυμήθηκα,θα ανοίξω και ένα θέμα "σχέσεων" ,ανεβάζοντας βιντεάκι του Σιατίστης Παύλου...θα έχει αξία νομίζω,γιατί έχει δώσει ενδιαφέρουσες ομιλίες...απλά θα χρειαστώ 1-2 μέρες να ψάξω συγκεκριμένο βίντεο...

Αρέσει στα μέλη peripli, agrioloyloydo73

Enikos

# 12136 στις 15/1/2019
author
Ανδρας / 75 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 19
Απαντήσεις: 19.052

Και εκει που εχουνε χωσει τον σφουγγαρα, για αποσυμπιεση...

Φευγει ο φελος της Στολισναγιας...

Με ενα παφφφ...

Που λακανε ολοι για ιχ ιχ ιχ ελ βαβυ λινα.

Ποτε δεν θα λασκαρει αφτος ο αθρωπος...

Ποτε.

Αρέσει στα μέλη jane_do, giorgos170 και σε ακόμα 1 μέλος.

Hrakleitos3

# 12137 στις 15/1/2019
author
Ανδρας / 33 / Ελεύθερος

καλή φωνή ο κύριος μουζουράκης,έχει τρελάνει τα κοριτσόπουλα,αλλά από τότε που κυκλοφόρησε αυτό το βιντεάκι τον έχω στη μαύρη λίστα...ένα εκατομμύριο ευρώ να μου αφήσει στα πόδια και να μου τα χαρίσει,δεν αλλάζω άποψη για εκείνον πια...

https://www.youtube.com/watch?v=QB_zgEjkM7E

αυτή είναι η μουσική βιομηχανία βεβαίως βεβαίως...τρελαίνεται να προωθεί "μουσικούς" με τέτοιες πολιτικές απόψεις...

δε θα του κάνω την τιμή να ακούσω ποτέ μου τραγούδι του,γιατί έχω συγγενή αγνοούμενο, θαμμένο στα ελληνοαλβανικά σύνορα,ακόμα άταφο και περιμένουν ακόμα στο χωριό κάτω στην Κρήτη να βρεθούν τα κόκκαλά του και να ταφεί με τιμές...

αυτή είναι η σύγχρονη Ελλάδα όμως,πρέπει να αρχίσω να συνηθίζω στην ιδέα ότι οι εθνομηδενιστικές αντιλήψεις κερδίζουν συνεχώς έδαφος και οπαδούς και οι υποστηρικτές των ιδεών αυτών χαίρουν εκτίμησης από τον ανιστόρητο λαό που κάνει πρωθυπουργους τους Αλέξηδες..

Παράθεση:
Σχόλιο # 12092 από peripli

Καλημερα και σε σενα.

Εγω προτιμω αυτην την εκδοχη.

https://www.youtube.com/watch?v=-0NjwbHw-oQ

Το βρισκω ωραιοτερο να το λεει ο Μουζουρακης, η δικη μου αποψη.   

Αρέσει στα μέλη peripli, agrioloyloydo73

Hrakleitos3

# 12138 στις 15/1/2019
author
Ανδρας / 33 / Ελεύθερος
Η Θεωρία του Κικέρωνα:

Ο πτωχός, εργάζεται.
Ο πλούσιος, τον εκμεταλλεύεται.
Ο στρατιώτης, προστατεύει και τους δυό.
Ο φορολογούμενος, πληρώνει και για τους τρεις.
Ο απατεώνας, εκμεταλλεύεται και τους τέσσερεις.
Ο μεθύστακας, πίνει στην υγεία και των πέντε.
Ο τραπεζίτης, εξαπατάει και τους έξι.
Ο δικηγόρος, αγορεύει ξεγελώντας και τους επτά.
Ο γιατρός, σκοτώνει και τους οκτώ.
Ο νεκροθάφτης, θάβει και τους εννέα.
Ο πολιτικός, ζει σε βάρος και των δέκα.
Αρέσει στα μέλη peripli, jane_do και σε ακόμα 4 μέλη.

Sourya

# 12139 στις 15/1/2019
author
Γυναίκα / 59 / Ελεύθερη
Ινδία

Ακριβως ετσι

Παράθεση:
Σχόλιο # 12129 από jane_do

Τέτοιο παζάρι χρόνια είχε να το δει η Βουλή...

Τώρα δηλαδή όλους αυτούς τους έχουμε ψηφίσει και τους πληρώνουμε κιόλας.

Το μέλος Sourya έχει επισυνάψει το αρχείο: eb9613b05d26dbb448e72625489f188c.jpg (36.3KB)
Αυτό το αρχείο έχει γίνει download 41 φορές
Αρέσει στα μέλη peripli, jane_do και σε ακόμα 3 μέλη.

Mindthegap-

# 12140 στις 15/1/2019
author
Γυναίκα / 75 / Ελεύθερη
Ιαπωνία
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 2.051

Η κατασταση ειναι καπως ετσι...

https://www.youtube.com/watch?v=P_uCgGv0QPY

Misirlou...
Αρέσει στα μέλη peripli, jane_do και σε ακόμα 2 μέλη.
Δεν μπορείτε να απαντήσετε