Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 300.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το πιο δημοφιλές κοινωνικό δίκτυο γνωριμιών στην Ελλάδα.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Εκτός θέματος νο 2

Enikos

# 12821 στις 15/2/2019
author
Ανδρας / 75 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 19
Απαντήσεις: 19.080
'Aρεσαν+: 0%

Ολοι οι θρυλοι εφυγαν...

Και μας εμειναν οι ...μυθοι...

https://www.youtube.com/watch?v=3uneA-cstZs

Αρέσει στα μέλη peripli, giorgos170 και σε ακόμα 3 μέλη.

jane_do

# 12822 στις 15/2/2019
author
Γυναίκα / 41 / Σε σχέση
Αλλη χώρα
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 2.434

"Σκληρή καταδίκη μητέρας 13 παιδιών () από την Πρέβεζα που άλλαξε τη χρονιά αποφοίτησης του δημοτικού!

Η ανωτέρω είχε καταδικασθεί ερήμην σε κάθειρξη 8 χρόνων συνολικά για τα αδικήματα της «πλαστογραφίας με χρήση» και της «ψευδούς υπεύθυνης δήλωσης με σκοπό το κέρδος».

Πίσω από αυτή την κατηγορία ωστόσο, όπως είμαστε σε θέση να γνωρίζουμε, κρύβεται μια «τραγωδία» ίση ή ίσως και χειρότερη με αυτή της καθαρίστριας από το Βόλο.

Το έγκλημα και «αμάρτημα» της κατηγορούμενης ήταν ότι η ίδια πλαστογράφησε το απολυτήριο δημοτικού και διόρθωσε τον χρόνο αποφοίτησης από το δημοτικό σχολείο, ισχυριζόμενη ότι τελείωσε το έτος 1980 και όχι το 1981 όπως ήταν το σωστό.

Η Δ.Κ. έκανε τη συγκεκριμένη πράξη και προσκόμισε το συγκεκριμένο χαρτί προκειμένου να καταλάβει θέση κατώτερου ή κατώτατου προσωπικού στο νοσοκομείο Ιωαννίνων. Η ίδια είναι μητέρα δεκατριών (13!) παιδιών εκ των οποίων τα 5 είναι και σήμερα ανήλικα.Όπως μπορούμε να γνωρίζουμε, προχώρησε στην πράξη αυτή μόνο και μόνο για να εξασφαλίσει ?στο μέτρο του δυνατού- την στοιχειώδη ευπρεπή διαβίωση των 13 παιδιών της.

Πρέπει να αναφέρουμε ότι η ερημοδικία της και η απουσία της από το δικαστήριο του 1ου βαθμού δεν οφείλεται σε στρεψοδικία από την πλευρά της αλλά στο γεγονός ότι ζήτησε αναβολή λόγω του ότι πάσχει από την καρδία της και της έχει τοποθετηθεί «απινιδωτής» προσκομίζοντας μάλιστα ιατρική γνωμάτευση.

Όμως το αίτημα της για αναβολή δεν έγινε δεκτό και δικάστηκε ερήμην.Πιστεύουμε ότι στον δεύτερο βαθμό η τύχη της γυναίκας θα είναι καλύτερη. Όπως μας πληροφόρησαν την υπόθεση στο εφετείο την έχει αναλάβει γνωστό και έμπειρο δικηγορικό γραφείο της πόλης μας.Η εκδίκαση της υπόθεσης αναμένεται με μεγάλο ενδιαφέρον."

Πηγή: prevezatoday.gr

Αρέσει στα μέλη peripli, anassa_ και σε ακόμα 3 μέλη.

jane_do

# 12823 στις 15/2/2019
author
Γυναίκα / 41 / Σε σχέση
Αλλη χώρα

2 σχολιάκια:

1) 13 χρόνια με αναστολή στον Μαντούβαλο για το παραδικαστικό, 8 χρόνια κάθειρξη χωρίς αναστολή στην καθαρίστρια που απλώς άλλαξε τον χρόνο αποφοίτησης.

2) Κάπου διάβασα ότι ο σύζυγος της καθαρίστριας δήλωσε πως την περίοδο που πλαστογράφησε το απολυτήριο η γυναίκα του, είχαν 10 παιδιά και   κάπως έπρεπε να τα ζήσουν...Και μετά έκαναν άλλα 3...εεε...υπάρχει στην τελική και κάτι που ονομάζεται ατομική ευθύνη ρε γμτ.

Αρέσει στα μέλη peripli, anassa_ και σε ακόμα 6 μέλη.

Katia_80

# 12824 στις 15/2/2019
author
Γυναίκα / 39 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 8
Απαντήσεις: 935

Ναι Τζέην μου αλλά τι θέλεις κορίτσι μου, να κλείσουν στην ψειρού έναν κοτζάμ Μαντούβαλο στυλοβάτη της κενωνίας?? 

(Ζάβαλος παιδί μου, Ζάβαλος αν θυμάσαι την ταινία!)
Στα σοβαρά τώρα στο δεύτερο σχόλιο συμφωνώ απόλυτα. Υπάρχει και μία λέξη που λέγεται προφύλαξη αλλά είτε έχουν άγνοια είτε εσκεμμένα την αγνοούν δυστυχώς...
Αρέσει στα μέλη peripli, anassa_ και σε ακόμα 6 μέλη.

jane_do

# 12825 στις 15/2/2019
author
Γυναίκα / 41 / Σε σχέση
Αλλη χώρα

Πού χάθηκες βρε ψυχή;

Έτσι είναι...οι Μαντούβαλοι είναι απαραίτητοι (μόνο ο Τσοχατζόπουλος την πλήρωσε τελικά,αν κι αυτός έξω είναι πλέον. ).

Δικαιολογείται να υπάρχει άγνοια σήμερα όσον αφορά την προφύλαξη ; Δεν ξέρω...

Γνωρίζω βέβαια  περιπτώσεις που η "μέθοδος αντισύλληψης" είναι οι...εκτρώσεις...

Παράθεση:
Σχόλιο # 12824 από Katia_80

Ναι Τζέην μου αλλά τι θέλεις κορίτσι μου, να κλείσουν στην ψειρού έναν κοτζάμ Μαντούβαλο στυλοβάτη της κενωνίας?? 

(Ζάβαλος παιδί μου, Ζάβαλος αν θυμάσαι την ταινία!)
Στα σοβαρά τώρα στο δεύτερο σχόλιο συμφωνώ απόλυτα. Υπάρχει και μία λέξη που λέγεται προφύλαξη αλλά είτε έχουν άγνοια είτε εσκεμμένα την αγνοούν δυστυχώς...

Αρέσει στα μέλη peripli, anassa_ και σε ακόμα 2 μέλη.

Katia_80

# 12826 στις 15/2/2019
author
Γυναίκα / 39 / Σε σχέση

Εδώ είμαι φιλενάδα μου, απλά δε μπαίνω πια τόσο συχνά...

Πιστεύω ότι δυστυχώς δεν δίνουν την πρέπουσα σημασία στα θέματα αυτά, άσε που σε μερικές περιπτώσεις όταν είναι και ιδιαίτερα θρησκευόμενοι, μπορεί και να θεωρούν τη χρήση μέσων αντισύλληψης αμαρτία...σε κάθε περίπτωση είναι πράγματι θέμα ευθύνης το να μην κάνεις παιδιά δημιουργώντας την οικογένεια Χωραφά, όταν δεν έχεις τα μέσα να τα μεγαλώσεις...
Αρέσει στα μέλη peripli, anassa_ και σε ακόμα 2 μέλη.

jane_do

# 12827 στις 15/2/2019
author
Γυναίκα / 41 / Σε σχέση
Αλλη χώρα

Θυμάμαι πριν από αρκετά χρόνια που έβλεπα σε κάτι πάνελ στο χαζοκούτι πολύτεκνους (με 7-8 παιδιά τουλάχιστον ο καθένας,ζώντας σε συνθήκες απόλυτης φτώχειας ,άνεργοι κλπ) να διαμαρτύρονται  έντονα: "πού είναι το κράτος" κοκ...από τότε κάτι με "ενοχλούσε" σε αυτά τα θέματα...

Παράθεση:
Σχόλιο # 12826 από Katia_80

Εδώ είμαι φιλενάδα μου, απλά δε μπαίνω πια τόσο συχνά...

Πιστεύω ότι δυστυχώς δεν δίνουν την πρέπουσα σημασία στα θέματα αυτά, άσε που σε μερικές περιπτώσεις όταν είναι και ιδιαίτερα θρησκευόμενοι, μπορεί και να θεωρούν τη χρήση μέσων αντισύλληψης αμαρτία...σε κάθε περίπτωση είναι πράγματι θέμα ευθύνης το να μην κάνεις παιδιά δημιουργώντας την οικογένεια Χωραφά, όταν δεν έχεις τα μέσα να τα μεγαλώσεις...

Αρέσει στα μέλη peripli, Katia_80 και σε ακόμα 4 μέλη.

Katia_80

# 12828 στις 15/2/2019
author
Γυναίκα / 39 / Σε σχέση

Και ορθά σε ενοχλούσε, όπως τον καθένα εχέφρονα άνθρωπο...επειδή δηλαδή ο καθένας θέλει να αραδιάσει καμιά δεκαριά παιδιά, πρέπει ντε και καλά να τα επιδοτεί το κράτος? βέβαια για να κάνω και το συνήγορο του διαβόλου, βοηθάνε στο δημογραφικό αλλά σημασία δεν έχει μόνο να φέρνεις στον κόσμο παιδιά αλλά και πως θα τα μεγαλώσεις. Και ναι μεν μπορεί το κράτος να βοηθήσει με μία κατάλληλη κοινωνική πολιτική αλλά δεν θα αναλάβει και εξ' ολοκλήρου τα έξοδά τους 

Παράθεση:
Σχόλιο # 12827 από jane_do

Θυμάμαι πριν από αρκετά χρόνια που έβλεπα σε κάτι πάνελ στο χαζοκούτι πολύτεκνους (με 7-8 παιδιά τουλάχιστον ο καθένας,ζώντας σε συνθήκες απόλυτης φτώχειας ,άνεργοι κλπ) να διαμαρτύρονται  έντονα: "πού είναι το κράτος" κοκ...από τότε κάτι με "ενοχλούσε" σε αυτά τα θέματα...

Αρέσει στα μέλη peripli, 26-29-31 και σε ακόμα 2 μέλη.

jane_do

# 12829 στις 15/2/2019
author
Γυναίκα / 41 / Σε σχέση
Αλλη χώρα

Θα βρεθούν βέβαια και κάποιοι που θα υποστηρίξουν ότι :" ε και παλιά έκαναν δεκάδες παιδιά,δεν έπαθαν και τίποτα", "ξεχνώντας" βολικά να προσθέσουν ότι τα μισά πέθαιναν από ασθένειες εκείνης της εποχής,και τα άλλα μισά "μεγάλωναν" στους δρόμους,στις αλάνες και στα χωράφια διότι οι συνθήκες τότε ήταν εντελώς μα εντελώς διαφορετικές από τις σημερινές.

Αρέσει στα μέλη peripli, Katia_80 και σε ακόμα 3 μέλη.

26-29-31

# 12830 στις 15/2/2019
author
Ανδρας / 55 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 2.994

Προτείνω ανεπιφύλακτα όποιος έχει χρόνο και διάθεση να παρακολουθησει δίκη πχ εμπόριο ναρκωτικών στό εφετείο (Λουκαρεως δίπλα στον Άρειο Πάγο) με συνήγορους υπεράσπισης είτε τον Κούγια είτε τον Μαντουβαλο κλπ... Έχω παρακολουθήσει καί των δύο όχι από διαστροφή έτυχε να είμαι μάρτυρας στην επόμενη... Λοιπόν οι τύποι ζουν για να ρητορεψουν στο τέλος τής δικης πριν την απόφαση... Σας λέω ρεσιτάλ, και πάντα με κάποια δικονομικα ρητά πού έχει πει κάποιος επώνυμος παλαιός δικαστής με σκοπό να επηρεάσουν την έδρα!!! Η πλάκα είναι ότι για να αναλάβουν αυτοί οι δικηγόροι ή ταρίφα τους ξεκινάει από Είκοσι χιλιάδες  και πάνω, και οι κακομοίρηδες μεροκαματιαρηδες κατηγορούμενοι δεν ήξεραν τπτ... Και στα δύο που παρακολούθησα η ποινή ήταν η ίδια "Ισόβια ".

Αρέσει στα μέλη peripli, Katia_80 και σε ακόμα 3 μέλη.

jane_do

# 12831 στις 15/2/2019
author
Γυναίκα / 41 / Σε σχέση
Αλλη χώρα

Παράθεση:
Σχόλιο # 12830 από 26-29-31
Προτείνω ανεπιφύλακτα όποιος έχει χρόνο και διάθεση να παρακολουθησει δίκη πχ εμπόριο ναρκωτικών στό εφετείο (Λουκαρεως δίπλα στον Άρειο Πάγο) με συνήγορους υπεράσπισης είτε τον Κούγια είτε τον Μαντουβαλο κλπ... Έχω παρακολουθήσει καί των δύο όχι από διαστροφή έτυχε να είμαι μάρτυρας στην επόμενη... Λοιπόν οι τύποι ζουν για να ρητορεψουν στο τέλος τής δικης πριν την απόφαση... Σας λέω ρεσιτάλ, και πάντα με κάποια δικονομικα ρητά πού έχει πει κάποιος επώνυμος παλαιός δικαστής με σκοπό να επηρεάσουν την έδρα!!! Η πλάκα είναι ότι για να αναλάβουν αυτοί οι δικηγόροι ή ταρίφα τους ξεκινάει από 2000 και πάνω, και οι κακομοίρηδες μεροκαματιαρηδες κατηγορούμενοι δεν ήξεραν τπτ... Και στα δύο που παρακολούθησα η ποινή ήταν η ίδια "Ισόβια ".

Αρέσει στα μέλη peripli, Katia_80 και σε ακόμα 2 μέλη.

tangerinedream

# 12832 στις 15/2/2019
author
Ανδρας / 49 / Σε διάσταση
Τουρκμενιστάν
Θέματα: 9
Απαντήσεις: 3.520

...εγώ θα έλεγα το "κράτος" (εντάξει λέμε τώρα) να αγκαλιάσει κάθε πολύτεκνο της επικράτειας και να τους προσφέρει κυριολεκτικά τα πάντα!!! ...δεδομένης της τρομακτικής δημογραφικής συρρίκνωσής μας, θα έπρεπε να κινηθεί αυτό το έρμο, το ταλαίπωρο και χιλιοβασανισμένο "κράτος" (απο κάθε λογής λεχρίτη) ήδη απο χτές...απο 3 παιδιά και επάνω να προσφέρει κάθε δυνατή βοήθεια, κάθε δυνατή υποστήριξη και σε κάθε επίπεδο...μειωνόμαστε δραμματικά (οι αριθμοί είναι αμείλικτοι και τρομακτικοί) ενώ αλλόθρησκοι και αλλογενείς πολλαπλασιάζονται την ίδια στιγμή με φρενήρεις ρυθμούς...κάποια στιγμή λοιπόν θα πρέπει να ξυπνήσουμε απο τον βαθύ, μακάριο και βαθειά μαλακισμένο λήθαργο που έχουμε βουλιάξει όλοι... ..πριν πάμε όλοι μαζυ και ομαδικά στο διάολο...

MadameShuShu40

# 12833 στις 15/2/2019
author
Γυναίκα / 44 / Παντρεμένη
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 2.073

Παιδιά, νομίζω ότι το θέμα είναι λίγο πολύπλοκο.

Όπως και η περίπτωση της καθαριστριας από τον Βόλο, όπως και αυτή από την Πρέβεζα, όπως και ο Μαντούβαλος, όπως και ο διοικητής του νοσοκομείου με τα πλαστά πτυχία.

Το θέμα είναι ότι επιβάλλεται να τιμωρηθούν όλες οι πράξεις, γιατί είναι ποινικά αδικήματα

.Είναι εξαπάτηση, όσο αγαθές προθέσεις και να υπάρχουν.

Και ας μην το κάνουμε βούτυρο στο ψωμί μας, γιατί το να δικαιολογουμε κάθε ποινικά κολάσιμη πράξη, στο τέλος δεν θα βρίσκουμε ούτε εμείς το δίκιο μας.

Αρέσει στα μέλη Red_Season, peripli και σε ακόμα 6 μέλη.

Enikos

# 12834 στις 15/2/2019
author
Ανδρας / 75 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Μπαρμπουτσαλα...

Ειπε ο λεγεωναριος...

Και ταισε το τσιταχ του μπαμιες λαδερες...

https://www.youtube.com/watch?v=M0J_ffTcPv4

Αρέσει στα μέλη peripli, giorgos170 και σε ακόμα 1 μέλος.

Enikos

# 12835 στις 15/2/2019
author
Ανδρας / 75 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θα πλακωσω τα βουντου μου φαινεται...

https://www.youtube.com/watch?v=0zhV99Bvrgg

Αρέσει στα μέλη peripli, Katia_80 και σε ακόμα 2 μέλη.

AlexLuckyCharm

# 12836 στις 15/2/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Η νεα ΜακΘρακ, ειναι απο τα λιγα στελεχη του 3%. Απο τη νεολαια του Συνασπισμου, με μεγαλο κοινωνικο αγωνα. Επισης ειναι εξαιρετικος ανθρωπος με ιδανικα ακομα και τωρα που καποιοι καβαλησαν το καλαμι. Της ευχομαι, να παραμεινει το ιδιο μαχητρια και αγωνιστικη και να μην αλλαξει καθολου, αν δεν τους αλλαξει μυαλα ολους τους καβαλημενους. Στηριζουμε Ελευθερια λεμε.

Enikos

# 12837 στις 15/2/2019
author
Ανδρας / 75 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Το λες και μαθημα...

https://www.youtube.com/watch?v=1R5gOSOs9nM

Αρέσει στα μέλη peripli, jane_do

Enikos

# 12838 στις 15/2/2019
author
Ανδρας / 75 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Ανηφορο θα παρω, να μενω στο βουνο...

https://www.youtube.com/watch?v=x8Be34EdijQ

Αρέσει στα μέλη peripli, giorgos170 και σε ακόμα 1 μέλος.

Enikos

# 12839 στις 15/2/2019
author
Ανδρας / 75 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Και ενα τραγουδακι μπλουζ...

https://www.youtube.com/watch?v=D1oB0ZEhOgE

Αρέσει στα μέλη peripli, jane_do

Enikos