Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Εκτός θέματος νο 2

ZHLIASOY

# 12921 στις 18/2/2019
author
Γυναίκα / 75 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 43
Απαντήσεις: 3.160
'Aρεσαν+: 0%
Αιντε να βοηθησω κ εγω λιγο να φτασει στο 650 η σελιδα!!!
Αρέσει στα μέλη peripli, anassa_

Enikos

# 12922 στις 18/2/2019
author
Ανδρας / 76 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 21
Απαντήσεις: 22.172

Μου λεει η Λουκια σημερα το πρωι...

"Τι θα γινει με εσας τσι αθρωποι?"...

"Εχετε, οτι εχετε αποφασισει να εχετε"...

"Κλαιτε καθε μερα για οτι εχετε αποφασισει να εχετε"...

"Και θα πατε να ψηφισετε τον Τερενς Σπενσερ Νικολας Κουικ, για εκπροσωπο της ρατσας σας"...

"Εμεις σας φταιμε τωρα, που ειμαστε ζωα?"...

Και απεσυρθη στα ιδιαιτερα δωματα της, με εμφανη απεχθεια...

Καλη μερα, καλη και αναιμακτη εβδομαδα ναχουμε...

https://www.youtube.com/watch?v=aZeInmD4Gw4

Αρέσει στα μέλη Arxontoula_, 26-29-31

lamprand

# 12923 στις 18/2/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

αξίζει να σας ενημερώσω ότι το θεμα μου για τον μισογυνισμό απ όταν σταμάτησε είναι ενεργό ακόμα με γύρω στα 30 +  ανοίγματα καθημερνώς !

τι να συμβα'ινει ή τι να σημαίνει ;

jane_do

# 12924 στις 18/2/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 12921 από ZHLIASOY
Αιντε να βοηθησω κ εγω λιγο να φτασει στο 650 η σελιδα!!!

jane_do

# 12925 στις 18/2/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Σοφή η Λουκία.Να την ακούς.

Παράθεση:
Σχόλιο # 12922 από Enikos

Μου λεει η Λουκια σημερα το πρωι...

"Τι θα γινει με εσας τσι αθρωποι?"...

"Εχετε, οτι εχετε αποφασισει να εχετε"...

"Κλαιτε καθε μερα για οτι εχετε αποφασισει να εχετε"...

"Και θα πατε να ψηφισετε τον Τερενς Σπενσερ Νικολας Κουικ, για εκπροσωπο της ρατσας σας"...

"Εμεις σας φταιμε τωρα, που ειμαστε ζωα?"...

Και απεσυρθη στα ιδιαιτερα δωματα της, με εμφανη απεχθεια...

Καλη μερα, καλη και αναιμακτη εβδομαδα ναχουμε...

https://www.youtube.com/watch?v=aZeInmD4Gw4

jane_do

# 12926 στις 18/2/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Ο Πολάκης πήρε καταναλωτικό δάνειο 100.000 ευρώ γιατί "δεν έβγαινε μάνα μ".

anassa_

# 12927 στις 18/2/2019
author
Γυναίκα / 58 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 3.135

Κάπου πηρε το μάτι μου μια καφετζού η χαρτορίχτρα  δω κοντά  νομίζω 

Παράθεση:
Σχόλιο # 12923 από lamprand

αξίζει να σας ενημερώσω ότι το θεμα μου για τον μισογυνισμό απ όταν σταμάτησε είναι ενεργό ακόμα με γύρω στα 30 +  ανοίγματα καθημερνώς !

Αρέσει στα μέλη Mindthegap-, ZHLIASOY

anassa_

# 12928 στις 18/2/2019
author

Ας φάει κι αυτός λίγο... 

Παράθεση:
Σχόλιο # 12926 από jane_do

Ο Πολάκης πήρε καταναλωτικό δάνειο 100.000 ευρώ γιατί "δεν έβγαινε μάνα μ".

Αρέσει στο μέλος peripli

jane_do

# 12929 στις 18/2/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Ε ναι...είναι η σειρά του...

Παράθεση:
Σχόλιο # 12928 από anassa_

Ας φάει κι αυτός λίγο... 

anassa_

# 12930 στις 18/2/2019
author

Που να έχουν την τύχη του τσοχατζο  στο χειρότερο...

Αλλά λένε δε κάνει να καταριομαστε γιατί η κατάρα είναι γαϊδάρα κ γυρνάει στ αφεντικό της 
Δεν κινδυνεύω όμως...πολιτικός δεν γίνομαι...χμ... δεν πιστευω Τζένη να μου κάνεις καμιά πρόταση κ μένα... 

Αρέσει στο μέλος peripli

jane_do

# 12931 στις 18/2/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Δηλαδή δεεεν θες να σε προσλάβω ως ειδική σύμβουλο στρατηγικού σχεδιασμού;

Παράθεση:
Σχόλιο # 12930 από anassa_

Που να έχουν την τύχη του τσοχατζο  στο χειρότερο...

Αλλά λένε δε κάνει να καταριομαστε γιατί η κατάρα είναι γαϊδάρα κ γυρνάει στ αφεντικό της 
Δεν κινδυνεύω όμως...πολιτικός δεν γίνομαι...χμ... δεν πιστευω Τζένη να μου κάνεις καμιά πρόταση κ μένα... 

anassa_

# 12932 στις 18/2/2019
author

Άσε  θα με κυνηγήσει η κατάρα που τους έστειλα. ..

Παράθεση:
Σχόλιο # 12931 από jane_do

Δηλαδή δεεεν θες να σε προσλάβω ως ειδική σύμβουλο στρατηγικού σχεδιασμού;

Αρέσει στο μέλος peripli

jane_do

# 12933 στις 18/2/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Το YouTube ευθύνεται για αυτούς που πιστεύουν ότι η Γη είναι επίπεδη

Είναι ένα φαινόμενο της εποχής μας, μια αντιστροφή της Ιστορίας, σαν να πισωγυρίζουμε ξαφνικά προς τον Μεσαίωνα: αριθμός όσων πιστεύουν ότι η Γη είναι επίπεδη αυξάνεται.

Και επειδή δεν είναι όλοι αυτοί αμόρφωτοι -το ότι ο πλανήτης μας είναι σφαίρα (οφείλει να) το γνωρίζει πια και το τελευταίο σχολιαρόπαιδο - κάτι άλλο θα πρέπει να φταίει για αυτή την παράλογη άνοδο στα ποσοστά εκείνων που δηλώνουν βέβαιοι ότι η Γη δεν είναι στρογγυλή.

Φαίνεται ότι ο καταλύτης, ο μηχανισμός που παίρνει τη ροπή των ανθρώπων να πιστεύουν τις θεωρίες συνωμοσίας και τους διάφορους αρνητές της προόδου και τη μετατρέπει σε «κίνημα» και «άποψη», δεν είναι άλλος από το YouTube.

Οι ερευνητές από το Πανεπιστήμιο του Τέξας οδηγήθηκαν σε αυτήν την όχι και τόσο αναπάντεχη ανακάλυψη παρακολουθώντας δύο μεγάλα συνέδρια οπαδών της «επίπεδης Γης», το 2017 και το 2018 στις ΗΠΑ.
Πραγματοποίησαν 30 συνεντεύξεις με ανθρώπους που πήραν μέρος στα συνέδρια, ρωτώντας τους μεταξύ άλλων πώς κατέληξαν να πιστεύουν αυτό το εντελώς χαζό πράγμα.

Πλην ενός όλοι είπαν ότι μέχρι πριν από δύο χρόνια δεν το πίστευαν άλλα μεταπείστηκαν από συνομωσιολογικά βίντεο στο YouTube. Αλλά και αυτός ο ένας που απέμενε είχε δεχτεί την έμμεση επίδραση του YouTube, γιατί, όπως είπε, τον μετέπεισαν η κόρη και ο γαμπρός του που είδαν τα «αποκαλυπτικά» βίντεο.

Αυτή η δύναμη που έχουν τα βίντεο της επίπεδης Γης οφείλεται στο ότι απευθύνονται σε πολλά διαφορετικά ακροατήρια, από θρησκόληπτους μέχρι σε κάποιους που ψάχνουν πιο επιστημονικά επιχειρήματα. Ενα από τα βίντεο έχει ούτε λίγο ούτε πολύ 200(!) «αποδείξεις» γιατί η Γη δεν είναι σφαίρα.

Πηγή: Protagon.gr

jane_do

# 12934 στις 18/2/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Καλά,δεν επιμένω.

Παράθεση:
Σχόλιο # 12932 από anassa_

Άσε  θα με κυνηγήσει η κατάρα που τους έστειλα. ..

anassa_

# 12935 στις 18/2/2019
author

Τι λέτε  ω!!! ρεεε !!!

Παράθεση:
Σχόλιο # 12933 από jane_do

Είναι ένα φαινόμενο της εποχής μας, μια αντιστροφή της Ιστορίας, σαν να πισωγυρίζουμε ξαφνικά προς τον Μεσαίωνα: αριθμός όσων πιστεύουν ότι η Γη είναι επίπεδη αυξάνεται.

Και επειδή δεν είναι όλοι αυτοί αμόρφωτοι ?το ότι ο πλανήτης μας είναι σφαίρα (οφείλει να) το γνωρίζει πια και το τελευταίο σχολιαρόπαιδο? κάτι άλλο θα πρέπει να φταίει για αυτή την παράλογη άνοδο στα ποσοστά εκείνων που δηλώνουν βέβαιοι ότι η Γη δεν είναι στρογγυλή.

Φαίνεται ότι ο καταλύτης, ο μηχανισμός που παίρνει τη ροπή των ανθρώπων να πιστεύουν τις θεωρίες συνωμοσίας και τους διάφορους αρνητές της προόδου και τη μετατρέπει σε «κίνημα» και «άποψη», δεν είναι άλλος από το YouTube.

Οι ερευνητές από το Πανεπιστήμιο του Τέξας οδηγήθηκαν σε αυτήν την όχι και τόσο αναπάντεχη ανακάλυψη παρακολουθώντας δύο μεγάλα συνέδρια οπαδών της «επίπεδης Γης», το 2017 και το 2018 στις ΗΠΑ.
Πραγματοποίησαν 30 συνεντεύξεις με ανθρώπους που πήραν μέρος στα συνέδρια, ρωτώντας τους μεταξύ άλλων πώς κατέληξαν να πιστεύουν αυτό το εντελώς χαζό πράγμα.

Πλην ενός όλοι είπαν ότι μέχρι πριν από δύο χρόνια δεν το πίστευαν άλλα μεταπείστηκαν από συνομωσιολογικά βίντεο στο YouTube. Αλλά και αυτός ο ένας που απέμενε είχε δεχτεί την έμμεση επίδραση του YouTube, γιατί, όπως είπε, τον μετέπεισαν η κόρη και ο γαμπρός του που είδαν τα «αποκαλυπτικά» βίντεο.

Αυτή η δύναμη που έχουν τα βίντεο της επίπεδης Γης οφείλεται στο ότι απευθύνονται σε πολλά διαφορετικά ακροατήρια, από θρησκόληπτους μέχρι σε κάποιους που ψάχνουν πιο επιστημονικά επιχειρήματα. Ενα από τα βίντεο έχει ούτε λίγο ούτε πολύ 200(!) «αποδείξεις» γιατί η Γη δεν είναι σφαίρα.

Αρέσει στα μέλη peripli, Mindthegap- και σε ακόμα 1 μέλος.

jane_do

# 12936 στις 18/2/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Κι εγώ όταν το διάβασα έμεινα κάπως έτσι :a010.gifa045.gif

Παράθεση:
Σχόλιο # 12935 από anassa_

Τι λέτε  ω!!! ρεεε !!!

giorgos170

# 12937 στις 18/2/2019
author
Ανδρας / 77 / Σε σχέση
Γεωργία
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 8.184

πήγα στην τράπεζα σήμερα ,  (από μόνος μ) 

γυρεύω τον μπελλά μου ...?

Αρέσει στα μέλη Paralia48, Enikos

jane_do

# 12938 στις 18/2/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Για καταναλωτικό;

Παράθεση:
Σχόλιο # 12937 από giorgos170

πήγα στην τράπεζα σήμερα ,  (από μόνος μ) 

γυρεύω τον μπελλά μου ...?

Enikos

# 12939 στις 18/2/2019
author
Ανδρας / 76 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Δεν εκλεισες καλα τη μπορτα...

Παράθεση:
Σχόλιο # 12923 από lamprand

Enikos

# 12940 στις 18/2/2019
author
Ανδρας / 76 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Α, ρε ...Λουκα που σας χρειαζεται, σατανοπιασμενοι!!!...

Φυσικα και ειναι τηγανι η Γη...

Παράθεση:
Σχόλιο # 12933 από jane_do

Και επειδή δεν είναι όλοι αυτοί αμόρφωτοι -το ότι ο πλανήτης μας είναι σφαίρα (οφείλει να) το γνωρίζει πια και το τελευταίο σχολιαρόπαιδο - κάτι άλλο θα πρέπει να φταίει για αυτή την παράλογη άνοδο στα ποσοστά εκείνων που δηλώνουν βέβαιοι ότι η Γη δεν είναι στρογγυλή.

Δεν μπορείτε να απαντήσετε