Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Εκτός θέματος νο 2

tangerinedream

# 13141 στην 1/3/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

...πάντως να κάνω γνωστό στο σώμα ότι εγώ αγαπώ τζενη-ντο κάτω απο όλες τις συνθήκες!!! ...και ανεαρτήτως θέματος, συζήτησης, διαξιφισμών, αντιπαλότητας, επικοινωνίας, συγκοινωνίας και κοινωνίας!!! ...την αγαπώ παντού και παντα!!! :-)

Arxontoula_

# 13142 στην 1/3/2019
author
Γυναίκα / 54 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Σταυρός
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 1.745
'Aρεσαν+: 0%

Παράθεση:
Σχόλιο # 13126 από jane_do

Άσε που  ανησυχώ βαθύτατα  για το μελανιασμένο χεράκι της βασίλισσας Ελισάβετ...Η συμπαράστασή μου προς τους επίσης βαθύτατα ανησυχούντες Βρετανούς είναι αδιαπραγμάτευτη...Διακυβεύεται το μέλλον του Ηνωμένου Βασιλείου,παρακαλώ πολύ.

Εχουν φαγωθεί να την πεθάνουν τη γιαγιά.

Και τρέχουν πανικόβλητοι στο Netflix να προκάμουν να γυρίσουν τη season 3 και 4 του The Crown, μην τους προλάβουν οι εξελίξεις..

Αρέσει στα μέλη MadameShuShu40, Enikos

jane_do

# 13143 στην 1/3/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Αμοιβαία τα αισθήματα καλέ μου ταντζ.

Παράθεση:
Σχόλιο # 13141 από tangerinedream

...πάντως να κάνω γνωστό στο σώμα ότι εγώ αγαπώ τζενη-ντο κάτω απο όλες τις συνθήκες!!! ...και ανεαρτήτως θέματος, συζήτησης, διαξιφισμών, αντιπαλότητας, επικοινωνίας, συγκοινωνίας και κοινωνίας!!! ...την αγαπώ παντού και παντα!!! :-)

jane_do

# 13144 στην 1/3/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Σοβαρά;

Παράθεση:
Σχόλιο # 13142 από Arxontoula_

Και τρέχουν πανικόβλητοι στο Netflix να προκάμουν να γυρίσουν τη season 3 και 4 του The Crown, μην τους προλάβουν οι εξελίξεις..

Paralia48

# 13145 στην 1/3/2019
author
Γυναίκα / 54 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 27
Απαντήσεις: 8.598

Παράθεση:

Τζένη , μην τον πιστεύεις!

Βάλτον να σου ορκιστεί, να πηδήξει σαράντα κύμματα, να παλέψει με δράκους  και να έρθει να σου κάνει καντάδα κάτω από το παραθύρι σου !

Enikos

# 13146 στην 1/3/2019
author
Ανδρας / 76 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 21
Απαντήσεις: 21.249

Την εχει πιει το ρεζιλικι...

Γι' αυτην της την επιλογη...

"Ημουνα μικρη"...λεει...

Παράθεση:
Σχόλιο # 13130 από jane_do

Ουρές έξω από την Εκδοτική Αθηνών για το βιβλίο του Ντάνου...Πήρε το μάτι σας πουθενά την Κούλα;

Αρέσει στο μέλος 26-29-31

Enikos

# 13147 στην 1/3/2019
author
Ανδρας / 76 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Μια ενσταση για τον Βουλαρινο...την εχω...

Επειδη τον ακουω στο ραδιοφωνο...

Λαζοπουλος, με αλλη μουτσουνα ειναι...

Ψαγμε καθοδηγητης στο υπουλο...

Σορι κιολα...

Παράθεση:
Σχόλιο # 13131 από jane_do

"Δηλαδή είναι κακό που οι άνθρωποι έκαναν ουρά για το βιβλίο του Ντάνου;

Η σύντομη απάντηση στην ερώτηση του τίτλου είναι «ναι, κακό είναι» αλλά δυστυχώς πολλές φορές ακόμα και τα προφανή χρειάζονται εξηγήσεις. Και πριν από τις εξηγήσεις χρειάζονται περιγραφές.

Στη φωτογραφία βλέπετε ανθρώπους να έχουν κάνει ουρά έξω από το βιβλιοπωλείο στο οποίο ο Γιώργος «Ντάνος» Αγγελόπουλος, ο νικητής του προπέρσινου ριάλιτι «Survivor» και μάλλον όχι πολλά πέρα από αυτό, υπογράφει αντίτυπα του βιβλίου «Ντάνος» το οποίο είναι μια αφήγησή του στην κυρία Σαββίδου. Δεν ξέρω αν πρόκειται για κάποιο διαφημιστικό κόλπο ή αν ο πόθος των εικονιζόμενων συμπολιτών να αγοράσουν το βιβλίο με την αφήγηση του Ντάνου είναι γνήσια. Ξέρω όμως ότι κάποιοι γέλασαν με τους ανθρώπους της ουράς και κάποιοι άλλοι τους υπερασπίστηκαν ρωτώντας «πού είναι το κακό» και υποστηρίζοντας πως το διάβασμα είναι έτσι κι αλλιώς μια καλή συνήθεια και πως οι άνθρωποι που μπήκαν σε βιβλιοπωλείο για το βιβλίο του Ντάνου θα έρθουν σε επαφή και με άλλα βιβλία και πιθανότατα έτσι θα ανοίξουν οι ορίζοντες τους.

Ξεκινώντας από τον ισχυρισμό με τους ορίζοντες που ανοίγουν, να πω πως κάποιος που στήθηκε στην ουρά για να αγοράσει το βιβλίο του Ντάνου όντως θα έρθει σε επαφή και με άλλα βιβλία. Και από αυτά τα βιβλία θα επιλέξει ένα της Χρυσηίδας της Δημουλίδου, ένα από τα ράφια που γράφουν «Αυτοβελτίωση» και ένα για τα «αόρατα νήματα του σύμπαντος που κινούνται με τη δύναμη της θέλησης» ή κάποια άλλη αντίστοιχη μπούρδα. Και ναι, είναι πολύ καλύτερο να μη διαβάζεις, παρά να διαβάζεις σκουπίδια.

Ειλικρινά δεν καταλαβαίνω την άποψη σύμφωνα με την οποία το διάβασμα είναι καλό ανεξαρτήτως περιεχομένου. Μου φαίνεται το ίδιο αφελής με την άποψη σύμφωνα με την οποία είναι καλύτερο κάποιος να βλέπει ριάλιτι, σαπουνόπερες και τις μεσημεριανές θανατολάγνες εκπομπές, παρά να μη βλέπει καθόλου τηλεόραση, γιατί έτσι μπορεί κάποια στιγμή να φτάσει να δει και κάποια τηλεοπτικά διαμάντια. Στην πραγματικότητα όλοι ξέρουμε ότι οι άνθρωποι που ταΐζουν το μυαλό τους αποκλειστικά (έμφαση στο «αποκλειστικά») με σκουπίδια, το μόνο που κατορθώνουν είναι να το μετατρέπουν σε χωματερή που μάλλον περιορίζει τις πιθανότητες κατανάλωσης οποιουδήποτε προϊόντος απαιτεί εγκεφαλική λειτουργία. Το ίδιο ακριβώς συμβαίνει και με τα βιβλία. Και για να το κάνω ακόμα πιο απλό: είναι καλύτερο (και σίγουρα σε κάνει καλύτερο άνθρωπο) να μην έχεις διαβάσει ποτέ τίποτα, παρά το μόνο που έχεις διαβάσει να είναι τα άπαντα του Πλεύρη.

Τα παραπάνω νομίζω απαντούν και στον ισχυρισμό «βιβλίο να ’ναι κι ό,τι να ’ναι» και εξηγούν και «πού είναι το κακό». Δεν απαντούν όμως στην ερώτηση που σίγουρα θα ακολουθήσει και θα ρωτάει «κι εσύ τι ζόρι τραβάς;».

Λοιπόν, το ζόρι που τραβάω έχει να κάνει με το ότι δεν είμαι ένας αφ’ υψηλού παρατηρητής. Ζω και εργάζομαι στην κοινωνία για την οποία γράφω και ως κομμάτι της επηρεάζομαι απ’ οτιδήποτε συμβαίνει σ’ αυτήν. Αν οι άνθρωποι που καταναλώνουν σκουπίδια, που πιστεύουν ότι οι γάιδαροι πετούν, που νομίζουν ότι «όταν θέλεις πολύ κάτι το σύμπαν που δεν έχει άλλη δουλειά να κάνει θα ασχοληθεί μαζί σου» αυξάνονται, η ζωή μου γίνεται χειρότερη και η δουλειά μου πιο δύσκολη. Αν οι άνθρωποι που βλέπουν ριάλιτι, διαβάζουν Ντάνο και ψηφίζουν Βελόπουλους και Πολάκηδες γίνονται περισσότεροι, αυτό σημαίνει ότι εμείς, που μας γυρνούν τ’ άντερα με όλα αυτά, γινόμαστε λιγότεροι. Κι όσο αναρωτιόμαστε «και πού είναι το κακό» ή «και τι σε πειράζει εσένα μωρέ», θα λιγοστεύουμε ακόμα περισσότερο.

Όχι ότι μπορούμε να κάνουμε πολλά.Δεν μπορούμε (και σίγουρα δεν πρέπει) να απαγορεύσουμε σε οποιονδήποτε να καταναλώσει ό,τι και όσο junk θέλει. Μπορούμε, όμως, να μη σφυρίζουμε αδιάφορα πιστεύοντας πως αυτό που συμβαίνει γύρω μας δεν μπορεί να μας αγγίξει. Και μπράβο μας."

Μάνος Βουλαρίνος

Αρέσει στο μέλος peripli

Enikos

# 13148 στην 1/3/2019
author
Ανδρας / 76 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Μα...

Ποναω πονω Κυρια μου...

Παράθεση:
Σχόλιο # 13135 από Sourya

Ενικε αγορακι μου ποιο ζωηρα. Με νυσταξες

Enikos

# 13149 στην 1/3/2019
author
Ανδρας / 76 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Που πα ρε φιλε...

Ειναι αλανι το μωρο...

Δεν μασαει τσιχλοφουκες μπαμπλ...

Enikos

# 13150 στην 1/3/2019
author
Ανδρας / 76 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Για την γιαγια των Κασσιτεριων Νησων...

Λενε οτι ειναι της φυλης των σαυρομορφων...

Εχει τον απεθαντο...

Εγω περιμενω να τα κακαρωσει, για να βρισω τον Λιακοπουλο η να μην τα κακαρωσει για να γινω οπαδος του...

Αρέσει στο μέλος peripli

Enikos

# 13151 στην 1/3/2019
author
Ανδρας / 76 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Sourya

# 13152 στην 1/3/2019
author
Γυναίκα / 60 / Ελεύθερη
Ινδία
Θέματα: 43
Απαντήσεις: 4.871

Ναι καλε ,γιατι οχι; Μονο πανω απο 50 παντως

Παράθεση:
Σχόλιο # 13138 από jane_do

Είσαι σίγουρη;

Sourya

# 13153 στην 1/3/2019
author
Γυναίκα / 60 / Ελεύθερη
Ινδία

Αντε να δω , θα φαμε καμια φορα κουφετα απο εδω μεσα;

Παράθεση:

Αρέσει στο μέλος hns1602

Sourya

# 13154 στην 1/3/2019
author
Γυναίκα / 60 / Ελεύθερη
Ινδία

Α, εμενα αυτι δε μ αρεσουν. Εγω ειμαι του ροκ εντ ρολ.

Παράθεση:
Σχόλιο # 13137 από tangerinedream

@ sourya

...εγώ επειδή βλέπω ότι είσαι ανήσυχο κορίτσι θα σου αφιερώσω όλο το δισκάκι των sex pistols που τιτλοφορείται "never mind the bullocks"...τα περισσότερα θα σε ξεσηκώσουν!!! χοχοχοχοχοχοχοοο

Παράθεση:
Σχόλιο # 13137 από tangerinedream

@ sourya

...εγώ επειδή βλέπω ότι είσαι ανήσυχο κορίτσι θα σου αφιερώσω όλο το δισκάκι των sex pistols που τιτλοφορείται "never mind the bullocks"...τα περισσότερα θα σε ξεσηκώσουν!!! χοχοχοχοχοχοχοοο

MadameShuShu40

# 13155 στην 1/3/2019
author
Γυναίκα / 49 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 2.419
Καλό μήνα είπαμε???

Το μέλος MadameShuShu40 έχει επισυνάψει το αρχείο: FB_IMG_1551439178752.jpg (55.35KB)
Αυτό το αρχείο έχει γίνει download 38 φορές
Αρέσει στα μέλη Arxontoula_, Enikos και σε ακόμα 1 μέλος.

Nikola-s

# 13156 στην 1/3/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Μαλλιοτραβήγματα ρε σύ.;-) ρε σεις να κάνουμε κερκίδα?;-) τζενη?;-) τα αντράκια σφάζονται ρε σύ.;-) ποιος την χάρη σου μωρο μου.;-)

jane_do

# 13157 στην 1/3/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Θα τον βάλω να μου φτιάξει 5 κιλά τζατζίκι για να το καταβροχθίσω και μετά να τον φιλήσω...ε άμα δεν κόψει ρόδα μυρωμένα (πριν προλάβει να λιποθυμήσει) θα είναι δικός μου.

Παράθεση:
Σχόλιο # 13145 από Paralia48

Τζένη , μην τον πιστεύεις!

Βάλτον να σου ορκιστεί, να πηδήξει σαράντα κύμματα, να παλέψει με δράκους  και να έρθει να σου κάνει καντάδα κάτω από το παραθύρι σου !

jane_do

# 13158 στην 1/3/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Βασικά δεν τον ξέρω τον τύπο,τυχαία βρήκα το εν λόγω αρθράκι, μου φάνηκε αρκετά ενδιαφέρον σε ορισμένα σημεία...δατς ολ.   (Μετά διάβασα ότι ανήκει στο δυναμικό του Σκάι...εντάξει,κανείς δεν είναι τέλειος. ).

Παρεμπιπτόντως,ο Λαζόπουλος πού χάθηκε αλήθεια;

Παράθεση:
Σχόλιο # 13147 από Enikos

Μια ενσταση για τον Βουλαρινο...την εχω...

Επειδη τον ακουω στο ραδιοφωνο...

Λαζοπουλος, με αλλη μουτσουνα ειναι...

Ψαγμε καθοδηγητης στο υπουλο...

Σορι κιολα...

jane_do

# 13159 στην 1/3/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Φαντάσου να με έλεγαν και Μαρία Πενταγιώτισσα τι θα γινόταν.

Παράθεση:
Σχόλιο # 13156 από Nikola-s

#13141Μαλλιοτραβήγματα ρε σύ.;-) ρε σεις να κάνουμε κερκίδα?;-) τζενη?;-) τα αντράκια σφάζονται ρε σύ.;-) ποιος την χάρη σου μωρο μου.;-)

jane_do

# 13160 στην 1/3/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Αχ βρε Κούλα...είναι απίστευτη...

Παράθεση:
Σχόλιο # 13146 από Enikos

Την εχει πιει το ρεζιλικι...

Γι' αυτην της την επιλογη...