Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 300.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το πιο δημοφιλές κοινωνικό δίκτυο γνωριμιών στην Ελλάδα.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Εκτός θέματος νο 2

Enikos

# 13461 στις 15/3/2019
author
Ανδρας / 75 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 19
Απαντήσεις: 19.468
'Aρεσαν+: 0%

Συμφωνω.

Παράθεση:
Σχόλιο # 13445 από jane_do

Αυτός είναι ένας "πόλεμος" που μας αφορά όλους...

Αρέσει στα μέλη jane_do, peripli

lamprand

# 13462 στις 15/3/2019
author
Ανδρας / 60 / Διαζευγμένος
Ν. Λακωνίας / Σπάρτη
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 1.459

Παράθεση:
Σχόλιο # 13455 από MadameShuShu40
Καταλαβαίνουμε όλοι μας τη χυδαιότητα αυτού του τουήτ ή χρειάζεται να το αναλύσουμε παραπάνω?

χμ .. ναι χρειάζεται μάλλον . γιατί εγώ δεν βλέπω που είναι το χυδαίο . για βοηθα με λίγο .

Αρέσει στα μέλη peripli, Enikos και σε ακόμα 2 μέλη.

Heptamer

# 13463 στις 15/3/2019
author
Ανδρας / 52 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Χαλάνδρι
Θέματα: 36
Απαντήσεις: 13.734

Δε θεωρω λαϊκισμο την αποψη πως θα μπορουσαμε να ειχαμε 200 βουλευτες.

Θα μπορουσαμε, αν το ειχαμε θελησει εξαρχης.

Ειναι κατι που θα ηταν λογικο και πρεπον να ισχυει και θα μπορουσε να ανετα να (ειχε) δρομολογηθει, δεδομενου του μικρου πληθυσμου της χωρας μας.

https://www.koutipandoras.gr/article/otan-i-germania-me-82-ekatommyria-plithysmo-ehei-620-voyleytes-i-ellada-me-11-posoys

Απλα, επειδη το Συνταγμα μιλα για τουλ. 200, αλλα οχι περισσοτερους απο 300, ως πονηροι ελληνες υιοθετησαμε αβάδιστα, αβίαστα, αβασάνιστα και  ελαφρα τη καρδια μόνο το ανωτατο οριο, για προφανεις (πελατειακους/ψηφοθηρικους) λογους...

Αν το Συνταγμα επετρεπε 500, σιγουρα θα ειχαμε σημερα και ακριβως τοσους!!!

Ουτε καν ενα οποιοδηποτε νουμερο μεταξυ 200 και 300 - που θα μπορουσε επισης να ισχυσει -, δεν ηταν υποψηφιο...εχουμε μια εφεση στη στρογγυλευση προς τα πανω γαρ...οπως καναμε και με τις τιμες οταν μπηκε το ευρω.

Παράθεση:
Σχόλιο # 13459 από Hrakleitos3

λαϊκισμός του αισχίστου έιδους,όπως και οι απόψεις ότι πρέπει να έχουμε 200 και όχι 300 βουλευτές ή να παίρνουν οι βουευτές μόνο  κατιτίς παραπάνω από το βασικό μισθό και να τους κοπούν όλα τα προνόμια...

Αρέσει στο μέλος oytwswste

Mindthegap-

# 13464 στις 15/3/2019
author
Γυναίκα / 75 / Ελεύθερη
Ιαπωνία
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 2.256

Παράθεση:
Σχόλιο # 13459 από Hrakleitos3

λαϊκισμός του αισχίστου έιδους,όπως και οι απόψεις ότι πρέπει να έχουμε 200 και όχι 300 βουλευτές ή να παίρνουν οι βουλευτές μόνο  κατιτίς παραπάνω από το βασικό μισθό και να τους κοπούν όλα τα προνόμια...

Γιατι ειναι λαικισμος;;;

Προσωπικα, συμφωνω.

Ουτε οι παπαδες πρεπει να πληρωνονται με δημοσιο χρημα ουτε οι βουλευτες να εχουν τοσα προνομια

Αρκετα τσεπωνουν απο τα παρανομα...

ε τουλαχιστον ας τους κοπουν απο τα νομιμα...

Αρέσει στα μέλη jane_do, oytwswste και σε ακόμα 1 μέλος.

Mindthegap-

# 13465 στις 15/3/2019
author
Γυναίκα / 75 / Ελεύθερη
Ιαπωνία
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 2.256

Α...

Ας βαλω κι αυτο...

Https://www.Youtube.Com/watch?V=jhdFe3evXpk

Αρέσει στα μέλη jane_do, 26-29-31

MadameShuShu40

# 13466 στις 15/3/2019
author
Γυναίκα / 44 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 2.167

Είναι απλό Λαμπραν.

Οσο οι άνθρωποι χωρίζομαστε σε "εμείς" και "οι άλλοι", λόγω καταγωγής, θρήσκευματος, φύλου, φυλής, πολιτικών πεποιθήσεων και κάποιοι εκμετάλλευονται αυτούς τους διαχωρισμους για να προωθήσουν την ατζέντα τους, δε βλέπω τα πράγματα να πηγαίνουν καλά.

Αρέσει στα μέλη jane_do, equinox_ και σε ακόμα 2 μέλη.

peripli

# 13467 στις 15/3/2019
author
Γυναίκα / 61 / Διαζευγμένη
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 2.815

Κατι σχετικο με την 7φωτη λυχνια του Giorgos. . . .

Πολυ πραμα...όποιος θελει ριχνει μια ματιά...εγκυκλοπαιδικα παντοτε...

http://ir.lib.uth.gr/bitstream/handle/11615/41471/11183.pdf?sequence=1&isAllowed=y

Μπολικο χομγουορκ... όποιος θελει... δεν ειναι και απαραιτητο να συμφωνει...  

Hrakleitos3

# 13468 στις 16/3/2019
author
Ανδρας / 33 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Βουλιαγμένη
Θέματα: 13
Απαντήσεις: 1.196

πού ακριβώς είναι η χυδαιότητα που πρέπει απαραιτήτως όλοι να καταλάβουμε?

Παράθεση:
Καταλαβαίνουμε όλοι μας τη χυδαιότητα αυτού του τουήτ ή χρειάζεται να το αναλύσουμε παραπάνω?

Αρέσει στο μέλος peripli

Hrakleitos3

# 13469 στις 16/3/2019
author
Ανδρας / 33 / Ελεύθερος

hep,προτιμώ πολυφωνία...

με 200 θα αποκλειστεί η φωνή πολλών...

το συγκεκριμένο άρθρο έχει υπογραφή Κώστα Βαξεβάνη και δημοσιεύτηκε 2 μόλις βδομάδες μετά την επανεκλογή Τσίπρα...αυτό μου λέει πολλά...

Παράθεση:
Σχόλιο # 13463 από Heptamer

Δε θεωρω λαϊκισμο την αποψη πως θα μπορουσαμε να ειχαμε 200 βουλευτες.

Θα μπορουσαμε, αν το ειχαμε θελησει εξαρχης.

Ειναι κατι που θα ηταν λογικο και πρεπον να ισχυει και θα μπορουσε να ανετα να (ειχε) δρομολογηθει, δεδομενου του μικρου πληθυσμου της χωρας μας.

https://www.koutipandoras.gr/article/otan-i-germania-me-82-ekatommyria-plithysmo-ehei-620-voyleytes-i-ellada-me-11-posoys

Απλα, επειδη το Συνταγμα μιλα για τουλ. 200, αλλα οχι περισσοτερους απο 300, ως πονηροι ελληνες υιοθετησαμε αβάδιστα, αβίαστα, αβασάνιστα και  ελαφρα τη καρδια μόνο το ανωτατο οριο, για προφανεις (πελατειακους/ψηφοθηρικους) λογους...

Αν το Συνταγμα επετρεπε 500, σιγουρα θα ειχαμε σημερα και ακριβως τοσους!!!

Ουτε καν ενα οποιοδηποτε νουμερο μεταξυ 200 και 300 - που θα μπορουσε επισης να ισχυσει -, δεν ηταν υποψηφιο...εχουμε μια εφεση στη στρογγυλευση προς τα πανω γαρ...οπως καναμε και με τις τιμες οταν μπηκε το ευρω.

Αρέσει στο μέλος peripli

Hrakleitos3

# 13470 στις 16/3/2019
author
Ανδρας / 33 / Ελεύθερος

'Αδωνις Γεωργιάδης :

Αρρωστημένοι άνθρωποι (οι δολοφόνοι των μουσουλμάνων) 

φορτώνουν στο δυτικό πολιτισμό την αρρώστια τους (επιτρέποντας σε ριζοσπάστες μουσουλμάνους να βρουν πάτημα για να κάνουν κήρυγμα μίσους για το Δυτικό πολιτισμό που σκοτώνει τους αδελφούς τους,φανατίζοντας και προετοιμάζοντας ανεγκέφαλους για τρομοκρατικές επιθέσεις εναντίον των "απίστων" )

Στη Δύση η αξία της ζωής είναι ιερή και η σφαγή αμάχων απαιχθής(εμείς δλδ οι δυτικοί καταδικάζουμε τα ζώα που επιτέθηκαν στα τζαμιά σας,γιατί στο δικό μας πολιτισμό η ζωή είναι ιερή και τη σεβόμαστε ανεξαρτήτως πού πιστεύετε)

Συλλυπητήρια στις οικογένειες των θυμάτων

μάλλον σε επηρρέασε το γεγονός ότι το τουιτ το έκανε ο Αδωνις και βιάστηκες να προκαταβάλεις τη χυδαιότητα αυτού...

θα δανειστώ  τη φράση σου από το σχόλιο 13438,που μιλάς για συγκεκαλυμμένο μίσος...συγκεκαλυμμένο μίσος λοιπόν τα χτυπήματα κάτω από τη μέση σε πολιτικούς που δε γουστάρουμε,τους οποίους κρίνουμε από την τσιριχτή φωνή τους και όχι από το έργο τους στα υπουργεία από τα οποία πέρασαν...

Παράθεση:

Αρέσει στα μέλη peripli, Enikos και σε ακόμα 2 μέλη.

lamprand

# 13471 στις 16/3/2019
author
Ν. Λακωνίας / Σπάρτη

Παράθεση:
Σχόλιο # 13466 από MadameShuShu40

Είναι απλό Λαμπραν.

Οσο οι άνθρωποι χωρίζομαστε σε "εμείς" και "οι άλλοι", λόγω καταγωγής, θρήσκευματος, φύλου, φυλής, πολιτικών πεποιθήσεων και κάποιοι εκμετάλλευονται αυτούς τους διαχωρισμους για να προωθήσουν την ατζέντα τους, δε βλέπω τα πράγματα να πηγαίνουν καλά.

δηλαδή εσύ δεν διαχωρίζεις τον εαυτό σου από τους πολιτικά σου αντίπαλους πχ. ακροδεξιούς ;

και είναι φυσικό να έχουμε διαφορετικές πολιτικές απόψεις . γιατί απαγορευεται να έχουμε διαφορετικές ως προς την θρησκεία φυλη φυλο ;

έβαλες και τον εαυτό σου μέσα στο σύνολο των ανθρώπων ότι χωριζόμαστε αλλά αμέσως βγάζεις τους πολιτικούς σου αντιπάλους ότι το κάνουν ως προς τα πολιτισμικά που δεν το κάνεις εσύ αλλά το κάνεις στα πολιτικά ,

πρόσφατο είναι που κάποιος πολιτικός έκανε ή έλεγε θα κάνει μύνηση σε αντιπαλό του ότι παρακινεί κάποιον ψυχοπαθή να του κάνει κακό με τις ακραίες του διαχωριστικές πολιτικές εκφράσεις .

πάντα απορούσα όταν σε μεγάλες παρέες άνοιγε το στόμα του κάποιος και χαρακτήριζε αισχρά πολιτικούς που δεν πήγαινε , και αναρωτιώμουν μα γιατί είναι τόσο αγενής ;; δεν ξέρει ότι κάποιοι απ την παρέα θα τον έχουν ψηφίσει ; γιατί τους προσβάλει ; μίλα με πολιτικά επιχειρήματα και όχι προσβολές ρε άνθρωπε που θεωρείς τον εαυτό σου κι όλας καλό και δίκαιο . 

εδώ είχαμε μια διαλακτική στάση  του Γεωργιάδη συμφιλίωσης κατά των ακροτήτων και συ την χαρακτηρίζεις και χυδαία . 

ο υπεράνθρωπος του Νίτσε δεν θα τα κάνει αυτά : 

Αλλά χρειάζομαι ζωντανούς συντρόφους που να μ ακολουθούν επειδή θέλουν να ακολουθήσουν τον εαυτό τους - και που να θέλουν να πάνε όπου θέλω εγώ ._Ένα φως άστραψε μέσα μου :ο Ζαρατούστρας δεν θα μιλά πια στους ανθρώπους μα σε συντρόφους !Ο Ζαρατούστρας δεν θα γίνει κανένας βοσκός ή το σκυλί καμιανού κοπαδιού ! 

για να προσελκύσω πολλούς μακριά απ το κοπάδι , γι αυτό τον λόγο έχω έρθει ! Οι άνθρωποι και το κοπάδι θα θυμώσουν μαζί μου : οι βοσκοί θα λένε ότι ο Ζαρατούστρα είναι ληστής ._ εγώ τους λέω βοσκούς , μα αυτοί λένε ότι είναι οι καλοί και δίκαιοι ...και οι πιστοί της αληθινής πίστης !Για δες τους καλούς και δίκαιους ...και πιστούς ποιον μισούν το ποιο πολύ ;Αυτόν που συντρίβει τις δέλτους των αξιών τους , αυτόν που σπάζει που συντρίβει...παραβιάζει το νόμο _ μα που είναι δημιουργός !

lamprand

# 13472 στις 16/3/2019
author
Ν. Λακωνίας / Σπάρτη

ισλαμισμος χριστιανισμός αριστερός δεξιός δεξιότερος αριστερότερος φυλετισμός αυτονομισμός κ.τ.λ. 

γεμάτος ο κόσμος απο βοσκούς και κοπάδια .Σουσού εσύ σε ποιο κοπάδι είσαι ; αναρωτήσου !

Sivilla_I

# 13473 στις 16/3/2019
author
Γυναίκα / 49 / Ελεύθερη
Ιρλανδία
Απαντήσεις: 2.026
(ας το πούμε άλλη μια να εμπεδωθεί:

Η Ενριέτα δεν είναι φεμινίστρια.

Αρέσει στο μέλος jane_do

Sivilla_I

# 13474 στις 16/3/2019
author
Γυναίκα / 49 / Ελεύθερη
Ιρλανδία
Απαντήσεις: 2.026

Προφανώς δεν έχετε ακούσει /δει 

τους ισλαμιστές influencers που κυρήττουν 

αρχές lifestyle σε οικογένειες

ζευγάρια

νέους γέρους και παιδιά για το πώς να ζουν.

Δείτε τα. Έχουν πολύ ενδιαφέρον (προκαλούν και λίγο φόβο αλλά καλύτερα να γνωρίζει κανείς)

Παράθεση:
Σχόλιο # 13441 από tangerinedream

...στο γιουτιουμπι "έπεσα" πάνω σε ένα απίστευτο βιντεάκι απο αραβικό/ισλαμικό κανάλι και ο σχολιαστής για περίπου 15' εγκαλούσε με έντονο τρόπο -σχεδόν σαν να τους μάλωνε ή να προσπαθούσε να τους επαναφέρει στην κανονικότητα- όλο τον μουσουλμανικό κόσμο για την στάση και την συμπεριφορά του, όπου κι αν αυτοί βρίσκονται στον δυτικό κόσμο...ήταν πραγματικά τοσο εύστοχος και τοσο σαφής, τοσο απίστευτα αντικειμενικός και καυστικός που πραγματικά μου έκανε μεγάλη εντύπωση...μάλιστα αναρωτήθηκα πως σχολιάζει εκτιθέμενος σε τέτοιο επίπεδο χωρίς να φοβάται -κυριολεκτικά- να το κάνει...

Αρέσει στα μέλη jane_do, COSTAS42

Enikos

# 13475 στις 16/3/2019
author
Ανδρας / 75 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Καλη μερα . . . . . .

Τελικα σηκωθηκε ο πυραβλος?...

Διοτι η εκρηξις ηκουσθη εως τo Port Everglade...

Η ακομα τον συγκρατουν οι αντισταθμιστικοι βραχιονες?...

Αρέσει στα μέλη jane_do, peripli και σε ακόμα 1 μέλος.

Paralia48

# 13476 στις 16/3/2019
author
Γυναίκα / 53 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 23
Απαντήσεις: 7.735

Παράθεση:
Σχόλιο # 13472 από lamprand

ισλαμισμος χριστιανισμός αριστερός δεξιός δεξιότερος αριστερότερος φυλετισμός αυτονομισμός κ.τ.λ. 

γεμάτος ο κόσμος απο βοσκούς και κοπάδια .Σουσού εσύ σε ποιο κοπάδι είσαι ; αναρωτήσου !

αποκλείεται να μην ανήκεις σε κοπάδι;

Αρέσει στα μέλη jane_do, Red_Season

lamprand

# 13477 στις 16/3/2019
author
Ν. Λακωνίας / Σπάρτη

Παράθεση:
Σχόλιο # 13476 από Paralia48

αποκλείεται να μην ανήκεις σε κοπάδι;

χμ ... σπανίζει θα έλεγα . ή θα είναι μια διαρκής προσπάθεια να είσαι απ έξω απ το κοπάδι .

μπορει να μην είσαι σε κοπάδι αλλά να είσαι βοσκός . το ίδιο πράγμα είναι .

μπορει να μην είσαι τίποτα απ τα δυο αλλά να μην είσαι δημιουργός . 

π.χ. η αδιαφορία για την πολιτική σήμερα της νεας γενιάς που τείνει προς τον Έσχατο Ανθρωπο (του κυνηγού της ευτυχίας) δεν δημιουργεί τίποτα .

το ονειρό σου για μια οικοκοινότητα σε φέρνει κοντά στον Υπεράνθρωπο . η προσπάθειά σου να επιβάλεις στα κοπάδια να μην καπνίζουν δια του νόμου σε απομακρύνουν απο αυτόν προς την μεριά του βοσκού .

είναι δύσκολος ο δρόμος προς τον Υπεράνθρωπο . θέλει πολύ συζήτηση Παραλία . λέει ο Ζαρατούστρα να προσελκύσω συντρόφους προς εμένα δεν λεει να φτιάξει αλλους κανόνες και νόμους αλλά να διαλύει αυτούς που υπάρχουν με την δημιουργία . 

τελος παντων ίσως ... 

Αρέσει στα μέλη peripli, Enikos

MadameShuShu40

# 13478 στις 16/3/2019
author
Γυναίκα / 44 / Παντρεμένη
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 2.167

Ηρακλειτε

Δεν χρειάζομαι δεύτερη ανάγνωση για το τουιτ του συγκεκριμένου 

Ξέρω να διαβαζω, να αντιλαμβάνομαι και να κατανοώ ότι διαβάζω 

Και έχω την ίδια άποψη για όλους τους πολιτικούς από οποίο χώρο προέρχονται που είναι και το παίζουν μαντροσκυλα.

Επισης έχω άποψη για τους φονταμεταλιστες του Ισλάμ, για το δικό μας το παπαδαριο που ξερναει μισος εναντία σε οτιδήποτε δεν μπορεί να δεχτεί, και γενικώς για ολες τις ακραίες φωνές.

Είναι η άποψη μου, και δεν την αλλάζω.

Αρέσει στο μέλος Sourya

Paralia48

# 13479 στις 16/3/2019
author
Γυναίκα / 53 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 23
Απαντήσεις: 7.735

Παράθεση:
Σχόλιο # 13477 από lamprand

χμ ... σπανίζει θα έλεγα . ή θα είναι μια διαρκής προσπάθεια να είσαι απ έξω απ το κοπάδι .

μπορει να μην είσαι σε κοπάδι αλλά να είσαι βοσκός . το ίδιο πράγμα είναι .

μπορει να μην είσαι τίποτα απ τα δυο αλλά να μην είσαι δημιουργός . 

π.χ. η αδιαφορία για την πολιτική σήμερα της νεας γενιάς που τείνει προς τον Έσχατο Ανθρωπο (του κυνηγού της ευτυχίας) δεν δημιουργεί τίποτα .

το ονειρό σου για μια οικοκοινότητα σε φέρνει κοντά στον Υπεράνθρωπο . η προσπάθειά σου να επιβάλεις στα κοπάδια να μην καπνίζουν δια του νόμου σε απομακρύνουν απο αυτόν προς την μεριά του βοσκού .

είναι δύσκολος ο δρόμος προς τον Υπεράνθρωπο . θέλει πολύ συζήτηση Παραλία . λέει ο Ζαρατούστρα να προσελκύσω συντρόφους προς εμένα δεν λεει να φτιάξει αλλους κανόνες και νόμους αλλά να διαλύει αυτούς που υπάρχουν με την δημιουργία . 

τελος παντων ίσως ... 

Ωραία τα λες Lampard!

Aλλά θα σε απογοητεύσω, δεν έχω κάτι ούτε από τον υπεράνθρωπο, ούτε από το βοσκό. Απλά χωρίς να σκέφτομαι, ποιος λέει και τι λέει, λέω τη γνώμη μου και σε όποιον αρέσει.

Κάποιες φορές τυχαίνει και συμπίπτει με τα κοπάδια τα άσπρα, κάποια με τα κοπάδια τα μαύρα...,δε με νοιάζει. Το να πω όμως άλλο από αυτό που έχω στην καρδιά μου, για να μη χάσω ένα κοπάδι, αυτό μου είναι δύσκολο.

Είμαι πλέον σε ηλικία που δεν με νοιάζει ποιο κοπάδι μου ταιριάζει. Ας προσπαθήσει το κοπάδι να με προσεγγίσει...

Αρέσει στο μέλος jane_do

Enikos

# 13480 στις 16/3/2019
author
Ανδρας / 75 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
"Σε ολο τον κοσμο οι μουσουλμανοι σκοτωνουν ανθρωπους για την πιστη τους, σε βιομηχανικη κλιμακα. 

Η αλήθεια είναι ότι το Ισλάμ δεν είναι σαν όλες τις άλλες θρησκείες. Είναι το θρησκευτικό ανάλογο του φασισμού. 

Ολόκληρη η θρησκεία του Ισλάμ είναι μια βίαιη ιδεολογία του 6ου αιώνα ενός τυράννου μεταμφιεσμένου σε θρησκευτικό ηγέτη , η οποία δικαιολογεί ατελείωτους πολέμους έναντι οποιουδήποτε αντιτίθεται σε αυτή καλώντας σε δολοφονίες των απίστων και των αποστατών.".

Fraser Anning
Αυστραλος Γερουσιαστης.

Αρα, ο δολοφονος αυτων των ανθρωπων δικαιολογειται απο το ιδιο το Ισλαμ. Σκοτωσε απιστους.

Ενικος.
Μελος του σχεσεις τελεια τζι αρ.

53803744-2306924732686272-5176125565291200512-n.jpg

Αρέσει στα μέλη hns1602, Hrakleitos3 και σε ακόμα 1 μέλος.
Δεν μπορείτε να απαντήσετε