Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 300.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το πιο δημοφιλές κοινωνικό δίκτυο γνωριμιών στην Ελλάδα.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Εκτός θέματος νο 2

Lena_7_

# 15881 στις 25/5/2019
author
Γυναίκα / 50 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Θέρμη
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 2.744
'Aρεσαν+: 0%
#15881 Της παει καλυτερα η smokercide
Αρέσει στα μέλη Paralia48, peripli και σε ακόμα 1 μέλος.

Lena_7_

# 15882 στις 25/5/2019
author
Γυναίκα / 50 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Θέρμη
#15882 Για να πω την αληθεια, για οσο ειμαι εδω, αυτον τον συνδυασμο με καθε θεμα , δεν τον πηρα χαμπαρι. Αυτο που με εκνευριζει ομως ειναι οι μονιμες θεσεις πολύ συγκεκριμένων μελών, που με το που μπαίνει από κάποιο θεματοθετη ενα θέμα για γυναικα, μερικών αράδων και μόνο, αυτοί γραφουν παντα το ιδιο...λες και την ξερουν χρονια...στειλτην στο διαολο την κ@ρι@λ@!!! Αυτή κι αν δεν είναι εμμονή!!!
Αρέσει στα μέλη COSTAS42, Enikos και σε ακόμα 2 μέλη.

agrotis53

# 15883 στις 25/5/2019
author
Ανδρας / 54 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Θέρμη
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 1.384

εψαχνα να βρω τι μου ειπαν παλι  αλλα μονο ο αλεξ, και ο κωστας , κανανε παραθεση, χαχαχα καλα παιδια δεκτες η ενστασης τους, ,   το ευχαριστω λιγο ειναι

Παράθεση:
Σχόλιο # 15861 από Sivilla_I

Ρε σεις αφήστε τον Αγρότη ήσυχο!

Μπορεί να τσακίζει την ορθογραφία
και το 'χει πει κιόλας ο άνθρωπος οτι δεν την πάλευε απο μικρός,
αλλά τα λέει τόσο άριστα που ακόμα και γω που είμαι σπασίκλα
ντρέπομαι να τα δω για ανορθόγραφα

Το μέλος agrotis53 έχει επισυνάψει το αρχείο: depositphotos_73788613-stock-photo-bunch-of-pink-ranunculus-flowers.jpg (63.58KB)
Αυτό το αρχείο έχει γίνει download 102 φορές
Αρέσει στα μέλη COSTAS42, anassa_ και σε ακόμα 3 μέλη.

Sivilla_I

# 15884 στις 25/5/2019
author
Γυναίκα / 49 / Ελεύθερη
Ιρλανδία
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 2.026

Παράθεση:
Σχόλιο # 15885 από Paralia48

αμάν βρε Σιβυλα! Έχεις σπουδάσει όλες τις γλώσσες και μας τρελλαίνεις!

Εγκώ ντεν καταλαβαίνει  Γκενντερσάιντ!  Ελληνικά γίνεται να μου τα πεις; Δεν έχουμε όλες τις γνώσεις σου

Δεν αφήνεις το δούλεμα λεω γω?

Όπως λέει κι ενας φίλος τουιτεράς για τη γυναικοκτονία, αιτιολογώντας ως εξής:

"Λοιπον, το λεμε γυναικοκτονια οχι για να το ξεχωρισουμε απο την ανθρωποκτονια -της οποιας ειναι υποσυνολο- μα για να "αυξήσουμε την επιγνωση για το πρόβλημα, να το αναδειξουμε, να πάψει να κρύβεται πίσω από τον ευφημιστικό μανδύα του «εγκλήματος πάθους» ή του «εγκλήματος τιμής».

Απαντά λοιπόν σε κάποιο σχόλιο που του έγινε, τύπου: "μα γιατί να το λέμε έτσι" κλπ:

" ας το πούμε: ααα κοίτα εξω απ' το παράθυρο! ενα ρακούν!"

Πες το και συ έτσι κ καθάρισες!

Αρέσει στα μέλη COSTAS42, anassa_ και σε ακόμα 4 μέλη.

Lena_7_

# 15885 στις 25/5/2019
author
Γυναίκα / 50 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Θέρμη
#15876 Εξήγησα πριν τι εννοώ. Σ'αυτό τωρα τι να γραψω; Οτι στο εξής θα συνετιστω και δεν θα αναφερω στο φορουμ περι βιασμων και για τους προσφατους κιολας πολλους και απανωτους φονους γυναικών, από γκόμενους, πρώην και νυν συζύγους, επειδή τις θεωρούσαν κτημα τους; Και ολο αυτο, γιατί υπάρχει εμμονικό ιστορικό στο φορουμ και κάποιοι θα μας το φόρτωσουν ως δικές μας εμμονες, για τις οποίες θα πρέπει να εξηγούμε τι λέμε, πως το λέμε , γιατί το λέμε και να απολογουμαστε; Όποιος δεν μπορεί να ξεχωρίσει τα αυτονόητα, είναι δικό του πρόβλημα. Θα συνεχίσω να γράφω και όποιος θέλει τα δέχεται ως προσωπικές απόψεις! Ποιος τσουβαλιαζει τελικα;;; Αυτα τα οδηγητικα, περι πειθηνιων ακροατων, χειριστικους λόγους για αλλαγή απόψεων, κατασκευές ενόχων δεν με αφορούν και τα ακούω βερεσέ...
Αρέσει στα μέλη COSTAS42, anassa_ και σε ακόμα 4 μέλη.

Nuvolla

# 15886 στις 25/5/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Παράθεση:
Σχόλιο # 15890 από Lena_7_
#15882 Για να πω την αληθεια, για οσο ειμαι εδω, αυτον τον συνδυασμο με καθε θεμα , δεν τον πηρα χαμπαρι. Αυτο που με εκνευριζει ομως ειναι οι μονιμες θεσεις πολύ συγκεκριμένων μελών, που με το που μπαίνει από κάποιο θεματοθετη ενα θέμα για γυναικα, μερικών αράδων και μόνο, αυτοί γραφουν παντα το ιδιο...λες και την ξερουν χρονια...στειλτην στο διαολο την κ@ρι@λ@!!! Αυτή κι αν δεν είναι εμμονή!!!

μπαα δε νομίζω πως ξεχωρίζει τα φύλα ο Ουριήλ (σ αυτόν πηγε το μυαλό με την αναφορά σου  )

(από  παρατήρηση )εκεί στέλνει και τα ''κακά'' αγοράκια

βασικά  ή που θα τους στέλνει όλους  στον εξω απο δω ή που θα τους λέει να συνεχίζουν να  περπατούν 

Paralia48

# 15887 στις 25/5/2019
author
Γυναίκα / 53 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 7.550
ρε παιδιά, η Ανάσσα είπε κάποιες θεωρίες που γράφονται ή λέγονται. Δεν είπε πως τα πιστεύει. Conspiracy theory, το βρήκα, τι λέτε οι αγγλομαθείς;
Το θέμα είναι ότι μετά από τρομοκρατικές ή παρόμοιες επιθέσεις, το <θύμα> μάλλον η ομάδα του, επωφελείται τόσο πολύ,ώστε  δημιουργούνται θεωρίες πως αυτή η ίδια η ομάδα το δημιούργησε και κάπου τελικά γυρίζει μπούμερανγκ στον τρομοκράτη/δολοφόνο/εγκληματία.

Κάπως έτσι δεν εγινε και στο χτύπημα της 11/9; Το έκανε τάχα η ΗΠΑ, για να κάνουν τον πόλεμο.(καλά αυτή η θεωρία είναι αρκετά πιθανή, Σιγά μη λογαριάζουν τα συμφέροντα των ΗΠΑ 3000 ζωές).
Αρέσει στο μέλος peripli

Paralia48

# 15888 στις 25/5/2019
author
Αλλη χώρα

Το βρήκα βρε ψιλομύτες ,που δε μου εξηγείτε!   Λέγεται: Androcide!

Όχι που θα σας είχα ανάγκη!

Αρέσει στα μέλη COSTAS42, peripli

Paralia48

# 15889 στις 25/5/2019
author
Αλλη χώρα

Παράθεση:
Σχόλιο # 15896 από Paralia48

Το βρήκα βρε ψιλομύτες ,που δε μου εξηγείτε!   Λέγεται: Androcide!

Όχι που θα σας είχα ανάγκη!

τώρα δηλαδή όλα  τις δολοφονίες στα ελληνικά,τις λέμε  αγγλιστί και είμαστε πιο <<ιν>>!

θα κάνω κανένα <forumcide>

Αρέσει στα μέλη tangerinedream, peripli και σε ακόμα 1 μέλος.

peripli

# 15890 στις 25/5/2019
author
Γυναίκα / 61 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Απαντήσεις: 2.661

Ουριήλ. . . χαχχχααα. . . .

Καλο 

Απαιχτο... ... ...      

Παράθεση:
Σχόλιο # 15894 από Nuvolla

μπαα δε νομίζω πως ξεχωρίζει τα φύλα ο Ουριήλ (σ αυτόν πηγε το μυαλό με την αναφορά σου  )

(από  παρατήρηση )εκεί στέλνει και τα ''κακά'' αγοράκια

βασικά  ή που θα τους στέλνει όλους  στον εξω απο δω ή που θα τους λέει να συνεχίζουν να  περπατούν 

AlexLuckyCharm

# 15891 στις 25/5/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Ε αφου το αρχισαμε...

Πριν ενα μηνα στην Κομοτηνη εκδικαζοταν η υποθεση του δρακου της Ξανθης.Ο τυπος, κατα την ομολογια του, ακολουθησε μια κοπελα, μεχρι το σημειο που εβαζε το κλειδι στην πορτα του πατρικου της. Αφου την βιασε, επειδη την ειδε και του αρεσε, την μαχαιρωσε και την εκαψε. Κυνικοτατος κατα την ομολογια του, τοτε.Αυτο συνεβη το 2011.Ο τυπος ειχε ξανσυλληφθει,το 2010, μετα απο καταγγελια 21χρονης φοιτητριας, παλι στην Ξανθη, αλλα αφεθηκε ελευθερος, γιατι οπως αποφανθηκαν οι αρχες, η 21χρονη δεν απεδειξε τον τροπο που τη βιασε.Πριν ενα μηνα στο Εφετειο, υποστηριξε οτι η 33χρονη, στην αρχη συναινεσε. Μετα δεν ηθελε, το μετανοιωσε κλπ μλκιες και για να μην τον καταγγειλει την μαχαιρωσε και την εκαψε ζωντανη. Ακουσε λεει ουρλιαχτα οταν εφευγε.Αυτος ο αρρωστος ανθρωπος αιτειτσι μειωση της πρωτοδικης αποφασης και αποφυλακιση.Το θεμα ανακινησαν οργανωσεις, οι οποιες ζητουσαν παραδειγματικη τιμωρια, του σεξιστη βιαστη δολοφονου.

Αυτο αν δεν ειναι γυναικοκτονια, τι ειναι;
Δυστηχως ανωμαλοι κυκλοφορουν πολλοι και δεν εχουν ουτε ταμπελα να τους ξεχωριζει καποιος.

Lena_7_

# 15892 στις 25/5/2019
author
Γυναίκα / 50 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Θέρμη
#15894 Ο Ουριηλ μπροστα και απο πισω ολα τα Χερουβιμ
Αρέσει στα μέλη COSTAS42, MadameShuShu40 και σε ακόμα 1 μέλος.

Enikos

# 15893 στις 26/5/2019
author
Ανδρας / 75 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 19
Απαντήσεις: 18.693

Στην ιδια κλιμακα εχω καταταξει και τις δυο αυτες ομαδες...(οι καλες γυναικες βι ες οι καλοι αντρες και αντιστροφα)

Και ειναι αρκετα ευκρινες απο τις τοποθετησεις μου...

Ειναι δε και οι δυο αυτες ομαδες τοσο ευαισθητοποιημενες προς τις αποψεις τους...

Που τις εφαρμοζουν με το... κερατο...εν τοις πραγμασι, περα απο τις κορωνες "επιπεδου" σε ενα φορουμ...

Και μετα μας ερχονται εδω σαν τους κνιτες, να μας κανουν κατηχηση για τα δεινα του φυλου τους...

Το εχω πει χιλιαδες φορες και εδω μεσα...αν ψαχνεις το δικιο σου, εισαι ο πρωτος που αναγνωριζει οτι δεν το εχεις...αν το εχεις, εισαι ο πρωτος που το ξερει και δεν κανεις κανεναν θορυβο...

Σε καμια περιπτωση, δεν θα δεχτω αυτες τις αοριστες νουθεσιες επι παντων, επειδη καποιοι διαβασαν λιαν προσφατως το τι συμβαινει στον κοσμο...

Οταν απο το 1980 εχω ζησει, στα ματια μου μπροστα (και εχω παρει εμπρακτα θεση εκτοτε), την παιδικη εκδοση με σκοπο την σεξουαλικη εκμεταλλευση, για ποιο πραγμα θα μου μιλησουν δηκτικα οι εδω οψιμοι ακτιβιστες, το 2019? Οι οποιοι απλα κανουν πειστ ρεπορταζ απο το νετ και αισθανονται χρησιμοι?...(με εξαιρεση την θεματοθετρια Τζειν, η οποια δειχνει αρκετα χρονια τις ευαισθησιες της και αυτο οχι χαριν της συζητησης)...

Επειδη τωρα ξυπνησαν αυτοι, τωρα ξεκινησαν και τα γεγονοτα?...

Κολλημενα μυαλα ... το ακουσαμε κι αυτο, απο τα ξεκολλημενα αντιστοιχα...

Παράθεση:
Σχόλιο # 15889 από Lena_7_

Αρέσει στο μέλος Thanos_K_

Lena_7_

# 15894 στις 26/5/2019
author
Γυναίκα / 50 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Θέρμη
#15905 Για να καταλαβω καλυτερα, για να αποκτήσουν αξιοπιστια και αξια οι αναρτησεις μας, θα πρεπει να αφηγουμαστε κατω απο την καθεμια τους, ο καθένας μας, τις σκληρές εμπειρίες της ζωής που βιώσαμε κατά καιρους;; Η θα πρέπει να ζητάμε και απο ενα βιογραφικό ζωής του καθενα, μαζι με αποτέλεσματα ανιχνευτή ψευδους, για να συγκρινουμε αν αυτα που γραφονται, ερχονται σε αντιπαράθεσή με την ζωη του και δικαιούται να τα λέει η οχι; Και γω έχω γράψει σε άλλα μέλη, να μην χρησιμοποιούν την παράθεση μου σε συγκεκριμένα θέματα και συγκεκριμένο διάλογο, για να να λένε απλά αυτά που θένε να πουν σε άλλους, αλλά δεν εισακουομαι!!! Thats life!!! Ο καθενας παντου και παντα, εκει που τον παιρνει, γραφει το μακρυ και το κοντο του! Οτι δε σου κατσει καλα, τον πιανεις εκει επι τοπου και του το λες η αδιαφορεις! Αυτες οι γενικες παρατηρησεις, ας τις πω, που απευθυνεις σε μενα τωρα, ειναι οι αοριστιες που κατηγορεις και δεν αφορουν ολους...

jane_do

# 15895 στις 27/5/2019
author
Γυναίκα / 41 / Σε σχέση
Αλλη χώρα
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 2.271

Ανοίξαμε και σας ξαναματαξαναματαξαναματαπεριμένουμε.

Αρέσει στα μέλη Mindthegap-, COSTAS42 και σε ακόμα 5 μέλη.

jane_do

# 15896 στις 27/5/2019
author
Γυναίκα / 41 / Σε σχέση
Αλλη χώρα
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 2.271
Το βάζω και εδώ:

Σαρωτική νίκη του Όρμπαν στην Ουγγαρία.

Πρώτο το κόμμα του Brexit στην Βρετανία.

Πρώτη η Λέγκα του Σαλβίνι στην Ιταλία.

Πρώτη η Λεπέν στη Γαλλία.

Με τις υγείες μας.
Αρέσει στα μέλη COSTAS42, MadameShuShu40 και σε ακόμα 2 μέλη.

Red_Season

# 15897 στις 27/5/2019
author
Ανδρας / 51 / Ελεύθερος
Μονακό
Θέματα: 8
Απαντήσεις: 1.545

Κι εμένα δεν μου αρέσει η παράθεση με νουμεράκι (#), και μια φορά έγραψα κάτι για εικονίδια με παλινδρομικές κινήσεις κτλπ, όταν έγινε λάθος στο # μιας τοποθέτησής μου, που το συσχέτισες με εντελώς άσχετο άλλο, γιατί στην πράξη, όταν σβήνονται και απαντήσεις, δεν είναι πρακτική. Δέχομαι, όμως, ότι χάλασε το λάπτοπ σου. 

*Συγνώμη για τότε που μπερδεύτηκαν τα χάσνταγκ νούμερα της απάντησης σου δεν σου έδωσα γιατί με βραχυκυκλώνουν αυτές οι παραθέσεις και πρέπει να γυρίζω πίσω σελίδες να ξαναψάχνω απαντήσεις, που δεν το κάνω, κι έτσι χάνω επεισόδια, και είχα τσαντιστεί γιατί με είχε αποκαλέσει κάποιος αμόρφωτο κι ακαλλιέργητο στη ψύχρα.

Παράθεση:
Σχόλιο # 15894 από Lena_7_

Και γω έχω γράψει σε άλλα μέλη, να μην χρησιμοποιούν την παράθεση μου σε συγκεκριμένα θέματα και συγκεκριμένο διάλογο, για να να λένε απλά αυτά που θένε να πουν σε άλλους, αλλά δεν εισακουομαι!!! Thats life!!! 

Αρέσει στο μέλος peripli

vathianixtomenos

# 15898 στις 27/5/2019
author
Ανδρας / 59 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Αγίος Ιωάννης Ρέντης
Απαντήσεις: 181
https://www.youtube.com/watch?v=UvLGkD4lJew

καλημερα,καλη εβδομαδα
Αρέσει στα μέλη peripli, jane_do και σε ακόμα 2 μέλη.

Hrakleitos3

# 15899 στις 27/5/2019
author
Ανδρας / 33 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Βουλιαγμένη
Θέματα: 13
Απαντήσεις: 1.080

γράψε και τα καλά...

5ο κόμμα η Χρυσή Αυγή στην Ελλάδα...

στο μεταξύ, στις 9κ02  με την ενσωμάτωση στο 74%,το κόμμα του Αρτέμη Σώρρα καταγράφει 21.000 ψήφους...

βρέθηκαν δλδ πάνω από 20.000 που πιστεύουν ότι ο Σώρρας έχει όντως αμερικανικά ομόλογα αξίας 1,5 τρις δολλάρια από την πώληση αρχαιοελληνικής τεχνολογίας στον Ομπάμα,ώστε να πετάνε τα διαστημόπλοια αενάως στο διάστημα

αυτό για 'σένα jane_do ,για να ξαναβρείς το χαμόγελό σου,μιας και στην πολιτική δεν είναι όλα μαύρα...υπάρχουν και άξιοι πολιτικοί  (πέρασαν οι εκλογές,δε θα έχουμε θέμα νομίζω)

https://www.youtube.com/watch?v=NdaIYy4qknk

Παράθεση:
Σχόλιο # 15896 από jane_do
Το βάζω και εδώ:

Σαρωτική νίκη του Όρμπαν στην Ουγγαρία.

Πρώτο το κόμμα του Brexit στην Βρετανία.

Πρώτο το κόμμα του Brexit στην Βρετανία.Πρώτη η Λέγκα του Σαλβίνι στην Ιταλία.Πρώτη η Λεπέν στη Γαλλία.Με τις υγείες μας.
Πρώτη η Λέγκα του Σαλβίνι στην Ιταλία.

Πρώτη η Λεπέν στη Γαλλία.

Με τις υγείες μας.

Αρέσει στα μέλη peripli, jane_do και σε ακόμα 2 μέλη.

Lena_7_

# 15900 στις 27/5/2019
author
Γυναίκα / 50 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Θέρμη
#15897 Βρε Ρεντ, θα με τρελανεις!!! Τι συγκρινεις;; Από το κινητό δεν μπορείς να κάνεις παράθεση! Δεν εχω άλλη επιλογή!!! Πως να δειξω σε ποια αναρτηση αναφερομαι; Με το δακτυλο;;; Ο α και β ομως, που βάζει την παράθεση μου στο ποστ του και αντί να απαντήσει σε μενα, σ'αυτά που λέω, με χρησιμοποιεί για να πει αυτά που θέλει στην νύφη, ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΑΚΟΎΣΟΥΝ οι πεθερές του σάιτ, μπορεί να το αποφύγει και να τα πει απευθείας εκεί που θέλει. Εντάξει τωρα; Το καταλαβες;
Αρέσει στο μέλος Red_Season
Δεν μπορείτε να απαντήσετε