Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Εκτός θέματος νο 2

paranomos

# 16201 στις 4/6/2019
author
Ανδρας / 56 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 389
'Aρεσαν+: 0%

Παράθεση:
Σχόλιο # 16201 από MadameShuShu40

Το να συγκρίνει ο Βαξεβάνης τον Τσώρτσιλ με τον Τσίπρα είναι εξίσου ξεκαρδιστικό με το να συγκρίνει ο Μπογδάνος τον εαυτό του με την Αρβελέρ

ΑΣΑΠΕΡΑ ΡΕ

Σωστα!!!

Μονο με το μεγα βυζαντινολογο του φορουμ μπορει να συγκριθει.

Ασχετο

Αν δεν ειχε την γαλλικη υπηκοοτητα και τον γνωστο συζυγο και διασυνδεσεις ..θα ηταν τοσο ψηλα;;

Sivilla_I

# 16202 στις 5/6/2019
author
Γυναίκα / 50 / Ελεύθερη
Ιρλανδία
Απαντήσεις: 2.026

Τ' ακούσαμε κι αυτό!

Παράθεση:
Σχόλιο # 16202 από paranomos

Αν δεν ειχε την γαλλικη υπηκοοτητα και τον γνωστο συζυγο και διασυνδεσεις ..θα ηταν τοσο ψηλα;;

Αρέσει στα μέλη anassa_, peripli και σε ακόμα 2 μέλη.

MadameShuShu40

# 16203 στις 5/6/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Οχι, ρε μεγάλε,

Το πολύ πολύ να έγραφε σε κάνα φορουμ και να περνούσε και από προέγκριση, γιατί το κείμενό της δεν θα αναγνωριζόταν.

Arxontoula_

# 16204 στις 5/6/2019
author
Γυναίκα / 54 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Σταυρός
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 1.744
Καλά, μη νομίζετε, οι μισοί και πλέον σχολιαστές στα σόσιαλ δεν είχαν ιδέα μέχρι προχτές ποιά είναι η Αρβελέρ, και οι υπόλοιποι νόμιζαν οτι είναι κάποια μετακλητή.

Αρέσει στα μέλη anassa_, peripli και σε ακόμα 4 μέλη.

achinos

# 16205 στις 5/6/2019
author
Γυναίκα / 55 / Ελεύθερη
Μονακό
Απαντήσεις: 13.763

Αυτό φταίει παίδες! 

Δεν πήρε ο Bogdan τη σωστή νύφη!!!
Αρέσει στα μέλη anassa_, peripli και σε ακόμα 1 μέλος.

MadameShuShu40

# 16206 στις 5/6/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Προσοχή: οι κάτωθι ιδεολογικοί αχταρμάδες βλάπτουν σοβαρά την τριχοφυΐα της κεφαλής.

Το μέλος MadameShuShu40 έχει επισυνάψει το αρχείο: FB_IMG_1559719446780.jpg (49.07KB)
Αυτό το αρχείο έχει γίνει download 62 φορές

COSTAS42

# 16207 στις 5/6/2019
author
Ανδρας / 47 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 1.404

Jane καλημέρα. Έστειλα το θέμα με το βιασμό και δυστυχώς κοιμοντουσαν με τα τσαρουχια.. Πιστεύω ότι θα κάνουν έστω τα ελάχιστα στην Βουλή και εκεί που πρέπει. Θα ενημερώσουν μόλις διαβάσουν το σχετικό έκτρωμα. Αντε να δούμε τι θα γίνει 

Αρέσει στα μέλη hns1602, anassa_ και σε ακόμα 1 μέλος.

galactica-

# 16208 στις 5/6/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

τρίποντο!

Παράθεση:
Σχόλιο # 16204 από MadameShuShu40
#16202Όχι, ρε μεγάλε,Το πολύ πολύ να έγραφε σε κάνα φορουμ και να περνούσε και από προέγκριση, γιατί τα κείμενό της δεν θα αναγνωριζόταν.

Enikos

# 16209 στις 5/6/2019
author
Ανδρας / 76 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 21
Απαντήσεις: 21.754

Καλη μερα . . . .

Σημερα δηλωνει μεσαια ταξις?...

Θα θελει ρεστα απο ταληρο παλι...

https://www.youtube.com/watch?v=dkR3qkYyW1Q

Αρέσει στο μέλος giorgos170

Arxontoula_

# 16210 στις 5/6/2019
author
Γυναίκα / 54 / Σε σχέση

"Η γερμανική κυβέρνηση παρέλαβε και επισήμως, σήμερα (!!!), τη ρηματική διακοίνωση για τις αποζημιώσεις και τις επανορθώσεις που διεκδικεί η Ελλάδα για τον Α' και τον Β' Παγκόσμιο Πόλεμο. "

και της λέει

- Μαντάμ Μέρκελ, θέλω τις αποζημιώσεις

και του λέει

- Και να τα έπαιρνες δε θα γινόταν τίποτα. Τι θα έκανες; Θα τα έχανες αυτά τα χρήματα, θα τα σπατάλαγες

Αρέσει στα μέλη anassa_, peripli και σε ακόμα 1 μέλος.
Σαν τα μπεκατσόνια θα πάμε..

paranomos

# 16211 στις 5/6/2019
author
Ανδρας / 56 / Σε σχέση

Παράθεση:
Σχόλιο # 16203 από Sivilla_I

Τ' ακούσαμε κι αυτό!

Av διαβαζατε η παρακολουθουσατε τις συνεντευξεις της...θα το ειχατε ακουσει σπο την ιδια.

Φανταζομαι να καταλαβατε ποια ηταν η απαντηση της οταν ρωτηθηκε..πως μια ελληνιδα εφτασε τοσο ψηλα στη γαλλια.

MadameShuShu40

# 16212 στις 5/6/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Γ. Κυρίτσης: Δεν ήταν ήττα αλλά «συμμετρική συρρίκνωση».

Αναγεια σου , σύντροφε. 

Κι εγώ έτσι θα λέω εφεξής: 

«δεν είναι παραπανίσα κιλά, είναι συμμετρική επέκταση».

Hrakleitos3

# 16213 στις 5/6/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

μετά το περιστατικό με τον Κυμπουρόπουλο,ο αψύς Σφακιανός αποφάσισε να ξαναμιλήσει...

και έπιασε στο στόμα του την Αρβελέρ  

περιμένω με αγωνία  να δω ποιο θα είναι το επόμενό του "θύμα"...

jnj.jpg

Sivilla_I

# 16214 στις 5/6/2019
author
Γυναίκα / 50 / Ελεύθερη
Ιρλανδία
Απαντήσεις: 2.026

Μια που μιλάμε για συνεντεύξεις:

«Λοιπόν (με το σύζυγό μου Ζακ Αρβελέρ) γνωριστήκαμε το 1957 και παντρευτήκαμε το 1958. Ημουν μαζί του ένα χρόνο πριν παντρευτούμε. Αν δεν είχα συναντηθεί μ' αυτό τον άνθρωπο δεν θα ήμουν αυτό που είμαι σήμερα... Αν δεν ήταν αυτός ο άντρας μου στην καλύτερη περίπτωση θα ήμουν μια καθηγήτρια»

Τις εχω παρακολουθήσει τις συνεντεύξεις της

και γνωρίζω και την ίδια.

Και όπως πάλι έχει πει η ίδια (αν και το χει πει για την αριστεροσύνη κάποιου, αλλά ισχύει και γενικά)

"αριστερός δεν είναι αυτός που λέει απλά οτι είναι αριστερός, αλλά αυτός που κάνει αριστερά πράγματα"

Όταν κάποιος είναι σ' αυτή την ηλικία-της Αρβελέρ- όλα όσα έχει κάνει μιλούν απο μόνα τους γιαυτό που είναι.

Οι άλλοι, απλά κουτσομπολεύουν.

κοκακόλα

Παράθεση:
Σχόλιο # 16212 από paranomos

Av διαβαζατε η παρακολουθουσατε τις συνεντευξεις της...θα τι ειχατε ακουσει σπο την ιδια.

Φανταζομαι να καταλαβατε ποια ηταν η απαντηση της οταν ρωτηθηκε..πως μια ελληνιδα εφτασε τοσο ψηλα

Φαντα

Αρέσει στα μέλη anassa_, 26-29-31

Hrakleitos3

# 16215 στις 5/6/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

MadameShuShu40,

μπορεί καμιά φορά να του ξεφεύγουν διάφορα του Κυρίτση,

αλλά όλοι του αναγνωρίζουν ότι είναι ταπεινός και αντικειμενικός ως προς την καταγραφή της πραγματικότητας...

https://www.youtube.com/watch?v=k3cLz1ldgn0

Παράθεση:
Σχόλιο # 16213 από MadameShuShu40

Γ. Κυρίτσης: Δεν ήταν ήττα αλλά «συμμετρική συρρίκνωση».

Αναγεια σου , σύντροφε. 

Κι εγώ έτσι θα λέω εφεξής: 

«δεν είναι παραπανίσα κιλά, είναι συμμετρική επέκταση».

AlexLuckyCharm

# 16216 στις 5/6/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Caza de papel στην Κρητη. η

Η τελεια νοθεια..

Αποκαλυπτικο βιντεο...

https://youtube.com/watch?v=8XarxHzAlIg

paranomos

# 16217 στις 5/6/2019
author
Ανδρας / 56 / Σε σχέση

Παράθεση:
Σχόλιο # 16215 από Sivilla_I

Μια που μιλάμε για συνεντεύξεις:

«Λοιπόν (με το σύζυγό μου Ζακ Αρβελέρ) γνωριστήκαμε το 1957 και παντρευτήκαμε το 1958. Ημουν μαζί του ένα χρόνο πριν παντρευτούμε. Αν δεν είχα συναντηθεί μ' αυτό τον άνθρωπο δεν θα ήμουν αυτό που είμαι σήμερα... Αν δεν ήταν αυτός ο άντρας μου στην καλύτερη περίπτωση θα ήμουν μια καθηγήτρια»

Τις εχω παρακολουθήσει τις συνεντεύξεις της

και γνωρίζω και την ίδια.

Και όπως πάλι έχει πει η ίδια (αν και το χει πει για την αριστεροσύνη κάποιου, αλλά ισχύει και γενικά)

"αριστερός δεν είναι αυτός που λέει απλά οτι είναι αριστερός, αλλά αυτός που κάνει αριστερά πράγματα"

Όταν κάποιος είναι σ' αυτή την ηλικία-της Αρβελέρ- όλα όσα έχει κάνει μιλούν απο μόνα τους γιαυτό που είναι.

Οι άλλοι, απλά κουτσομπολεύουν.

κοκακόλα

Σε καλο δρομο ειστε...

Ψαξτε λιγο ακομη και θα βρειτε φανταζομαι και  την απαντηση για την γαλλικη υπηκοοτητα κλπ.

Αν δεν την βρειτε στειλτε μνμ να σας την στειλω

Υγ

Το φαντα βγηκε απο την αυτοματη διορθωση του κινητου..δεν υποννουσα κατι.

Αλλωστε διορθωσα το ποστ

Τωρα τα περι κουτσομπολιου μην τα γραφετε..μαλλον καρφωνεστε και δεν σας αξιζει

Arxontoula_

# 16218 στις 5/6/2019
author
Γυναίκα / 54 / Σε σχέση

Παράθεση:
Σχόλιο # 16194 από jane_do
«Η κυβέρνηση μας λέει κατάμουτρα ότι υπάρχουν ειδών και ειδών βιασμοί. Κάποιοι που έγιναν κάτω από το καθεστώς μεγάλης και σπουδαίας απειλής για τη ζωή και τη σωματική ακεραιότητα, οι κακουργηματικοί, και άλλοι που τελέστηκαν υπό το καθεστώς "μικρής" απειλής (sic), οι πλημμεληματικοί!» καταγγέλλει σε ανακοίνωσή της η συνέλευση Χωρίς συΝΑΙνεση είναι βιασμός".

Το φεμινιστικό κίνημα και διεθνείς οργανώσεις, όπως η Διεθνής Αμνηστία, έχουν ζητήσει επανειλημμένα από την ελληνική κυβέρνηση να τροποποιήσει το άρθρο του βαισμού στον Ποινικό Κώδικα με βάση τη συναίνεση, όπως επιτάσουν τα διεθνή πρότυπα αλλά και η Σύμβαση της Κωνσταντινούπολης για την βία κατά των γυναικών, την οποία η κυβέρνηση είχε ψηφίσει πριν έναν χρόνο. Αντ'αυτού ομως το υπουργείο Δικαιοσύνης έχει κάνει μία «βελτίωση», μετα τη διαδικασία της διαβούλευσης στην οποια εισάγει το θέμα της κλιμάκωσης της απειλής, με την τελευταία παράγραφο, που αφορά «παράνομη πράξη», να τιμωρείται πλημμεληματικά.

Το υπουργείο Δικαιοσύνης «αγνοεί επιδεικτικά τα σημεία που τέθηκαν στη δημόσια διαβούλευση από τους αρμόδιους φορείς και το γυναικείο κίνημα, ενώ παραβαίνει τις τυπικές δεσμεύσεις, με βάση τη Σύμβαση της Κωνσταντινούπολης, αλλά και τις ουσιαστικές πολιτικές υποχρεώσεις της κυβέρνησης», σύμφωνα με το πρώτο σχόλιο της Διεθνούς Αμνηστίας για το ζήτημα.

Πηγή:thepressproject.gr

Οσο το διαβάζω, είναι ΤΙΤΑΝΟΤΕΡΑΣΤΙΑ μαλακία

1. Όποιος με σωματική βία ή με απειλή σοβαρού και άμεσου κίνδυνου ζωής ή σωματικής ακεραιότητας εξαναγκάζει άλλον σε επιχείρηση ή ανοχή γενετήσιας πράξης τιμωρείται με κάθειρξη.

( =κακούργημα)

5. Όποιος, εκτός από την παράγραφο του άρθρου 1, εξαναγκάζει άλλον σε επιχείρηση ή ανοχή γενετήσιας πράξης απειλώντας αυτόν με παράνομη πράξη ή παράλειψη, τιμωρείται με φυλάκιση τουλάχιστον τριών ετών.

( =πλημμέλημα)

Κοινώς αν ο αφεντικός με βιάσει με απειλή απόλυσης, είναι πλημμέλημα και δεν τρέχει κάστανο.

Αν με βιάσει με απειλή μαχαιριού, θεωρητικά είναι κακούργημα, αλλά πάλι δεν τρέχει τίποτα, γιατί άντε να αποδείξω εγώ οτι κράταγε μαχαίρι.

Η μόνη περίπτωση να γίνει κάτι, είναι η παρ. 4

4. Αν κάποια από τις πράξεις των προηγούμενων παραγράφων είχε ως συνέπεια τον θάνατο του παθόντος επιβάλλεται κάθειρξη ισόβια ή πρόσκαιρη τουλάχιστον δέκα ετών.

αλλά δεν θα ζήσω για να το χαρώ

εναλλακτικά, θα πρέπει να με σαπίσει στο ξύλο (το λιγότερο), μήπως και καταφέρω να δικαιωθώ, με την παρ.1, αν και, εδώ που τα λέμε, ήταν και καλό παιδί και δεν είχε δώσει ποτέ δικαιώματα.

Αρέσει στα μέλη hns1602, achinos και σε ακόμα 4 μέλη.

jane_do

# 16219 στις 5/6/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Μετά (και) από αυτό , για μένα ο ΣΥΡΙΖΑ δεν διαφέρει σε τίποτα, μα σε τίποτα, από όλους αυτούς που κατηγορεί και τους χαρακτηρίζει ως  ακροδεξιούς/φασίστες/συντηρητικούς/οπισθοδρομικούς κοκ.

Δεν υπάρχει καμία,μα καμία, δικαιολογία διότι το συγκεκριμένο ζήτημα είχε συζητηθεί και ξανασυζητηθεί,είχαν γίνει αντιπροτάσεις,διαβουλεύσεις...Να πάνε στο διάολο και ακόμα παραπέρα.

Άντε βρε,φέρτε και κανένα νομοσχέδιο που να ποινικοποιεί τις αμβλώσεις!Προλαβαίνετε.

jane_do

# 16220 στις 5/6/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 16208 από COSTAS42

Jane καλημέρα. Έστειλα το θέμα με το βιασμό και δυστυχώς κοιμοντουσαν με τα τσαρουχια.. Πιστεύω ότι θα κάνουν έστω τα ελάχιστα στην Βουλή και εκεί που πρέπει. Θα ενημερώσουν μόλις διαβάσουν το σχετικό έκτρωμα. Αντε να δούμε τι θα γίνει 

Δεν μπορείτε να απαντήσετε