Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!
Εκτός θέματος νο 2

tangerinedream

# 18221 στις 24/9/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

...ξύνω το κεφάλι μου και το ξαναξύνω αλλά δεν μου έρχεται τίποτα για να γράψω...κάνω βόλτες γύρω απο το τραπέζι, πιάνω τον αυχένα μου και κοιτώ το πάτωμα και αμέσως μετά το ταβάνι ακούγοντας κατι κρικ-κράκ απο τους σπονδύλους -λες να είναι ο Άτλας;- και πάλι γύρω-γύρω και να ξύσιμο την κεφάλα μου αλλά πουυυ καμιά ιδέα, καμμιά σκέψη ή έστω μια άποψη για κάτι απ'όλα αυτά που μας συμβαίνουν...λήθαργος κανονικός, τέλεια αποβλάκωση σκέφτομαι ότι δεν εξηγείται αλλιώς, ενώ περπατάω βασανιστικά αργά προς την μπαλκονόπορτα με τις μάλλινες παντούφλες μου τύπου κόρκ να κάνουν μια χράτς και μια χρούτς απο το σύρσιμο των απογοητευμένων ποδιών μου...που να βρούν τη δύναμη μετά απ'όλα αυτά;...και το ξύσιμο της κεφάλας μου συνεχίζεται με κανονικό ρυθμό λές και η αποφλοίωση του κρανίου μου θα με κινητοποιήσει...λες και το χρίτς-χρίτς των νυχιών μου που απολεπίζουν τα νεκρά κύτταρα του τριχωτού μου θα μπορούσε να είναι ικανό να αντιστρέψει τα δεδομένα της λανθάνουσας ύπαρξής μου και να σταματήσει το συνεχές βούλιαγμά μου στη σκοτεινή αγκαλιά της ληθαργικής ανυπαρξίας μου...λες και θα μπορούσε να με κάνει να νιώσω ζωντανός και πάλι ή έστω να μου ανοίξει τα γλαρωμένα μου μάτια, ν'ανεβάσει τα κοιμισμένα βλέφαρά μου και να θέσει σε υποτυπώδη κίνηση τη σκέψη μου...
(...απόσπασμα απο το "Πολίτης Αθηνών 2063"...) 

Paralia48

# 18222 στις 24/9/2019
author
Γυναίκα / 54 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 27
Απαντήσεις: 8.598
'Aρεσαν+: 0%

Παράθεση:
Σχόλιο # 18215 από MadameShuShu40

Οικολόγος μέχρι να σου πούνε τι τιμή θα είχαν τα προϊόντα που θα συμμορφώνονταν με τις μειωμένες εκπομπές CO2. 

Γιατί οι ρυπογόνες βιομηχανίες της Ευρώπης κλείσανε και μετεγκαταστάθηκαν στην ΚΙΝΑ γιατί τα προϊόντα τους πήραν τέτοια αύξηση που θα ήταν εκτός αγοράς. 

Και οι οικολόγοι κάνουν ουρά να αγοράζουν αυτά τα φτηνά προϊόντα που παράγονται στην ΚΙΝΑ και όχι στην Ευρώπη, τα οποία έχουν 10απλάσια τιμή.

Γιατί καλή η οικολογική συνείδηση αλλά όταν δεν ακουμπάει την τσέπη μας είναι σαφώς καλύτερη.

δεν είναι πάντα έτσι.

Ναι. αν φροντίζαμε το περιβάλλον και οι βιομηχανίες έπαιρναν τα κατάλληλα μέτρα για να μη ρυπαίνουν, θα ήταν όλα ακριβότερα. Αν απαγορευόταν η παιδική και η παράνομη εργασία,πάλι θα ήταν ακριβότερα, Υπάρχουν όμως οικολόγοι και οργανώσεις, που σου δίνουν οδηγιες, πώς να μην ξοδεύεις παραπάνω και να μην επιβαρύνεις το περιβάλλον. Αν θέλει κάποιος, μπορεί να προσαρμόσει τη ζωή του.

Πρέπει βέβαια να ξεχάσει τη υπερκατανάλωση. Παίρνεις όσα προϊόντα χρειάζεσαι. Μπορείς να ελέγξεις  ποιες εταιρείες τηρούν τις προδιαγραφές για το περιβάλλον και για τη νόμιμη εργασία. Επίσης ένα ρούχο δεν το πετάμε,αν δεν παραφορεθεί, όχι όταν φύγει από τη μόδα ,να το σουτάρουμε. Επίσης τα παιδικά,μπορούμε να τα παίρνουμε από second hand ή να τα πουλάμε εμείς σ΄αυτά τα μαγαζιά. Τέλος προϊόντα από χώρες που δε φροντίζουν την προστασία του περιβάλλοντος, τα αποφεύγουμε

Εγώ πχ έχω σταματήσει να αγοράζω όλα τα προϊόντα Nestle και θυγατρικών, (έχουνκάνει τεράστια οικολογικά σκάνδαλα). Ούτε ιδιαίτερα φτηνά είναι. Στην ίδια τιμή βρίσκεις τοπικά πολύ καλύτερα πράματα.

Δηλαδή,αν ψάξεις λίγο και στερηθείς τη χλιδή, μπορείς να δεχτείς να προστατευτεί το περιβάλλον

Όταν με κάνεις υπουργό Τζέην,θα κυκλοφορήσω κατάλογο

Αρέσει στα μέλη alisida, peripli

jane_do

# 18223 στις 24/9/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Συνειδητοποίηση,Συλλογικότητα, οι λέξεις κλειδιά.

Αλήθεια,τώρα που το θυμήθηκα,καθάρισαν τα Εξάρχεια από τους πρεζέμπορους μαθαίνω ε...

tangerinedream

# 18224 στις 24/9/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

# 18224

...δεν αντελήφθην το πνεύμα σας μανδάμ ζενί-ντό μας... :-)

jane_do

# 18225 στις 24/9/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Ειρωνικό ήτο μεσιέ Ταντζ... (όσον αφορά τον "καθαρισμό" των Εξαρχείων).

Παράθεση:
Σχόλιο # 18225 από tangerinedream

# 18224

...δεν αντελήφθην το πνεύμα σας μανδάμ ζενί-ντό μας... :-)

jane_do

# 18226 στις 24/9/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Ένα ζευγάρι στην Ιντιάνα των ΗΠΑ κατηγορείται ότι εγκατέλειψε την υιοθετημένη κόρη του, υποστηρίζοντας ότι δεν πρόκειται για 8χρονη αλλά για μια 22χρονη ψυχοπαθή νάνο.

Προκαλεί ανατριχίλα η ιστορία που ακολουθεί, καθώς μοιάζει να είναι βγαλμένη από ταινία του κινηματογράφου.Ένα ζευγάρι στην Ιντιάνα των ΗΠΑ κατηγορείται ότι εγκατέλειψε την υιοθετημένη κόρη του. Οι ίδιοι υποστηρίζουν ότι δεν πρόκειται για παιδί αλλά για ενήλικη νάνο η οποία τους εξαπάτησε υποδυόμενη την 8χρονη, ενώ στην πραγματικότητα είναι 22 ετών.

Μάλιστα η θετή μητέρα Κριστίν Μπάρτνετ προσθέτει επιπλέον πως πρόκειται για μια ενήλικη ψυχοπαθή η οποία προσπάθησε να τους σκοτώσει.

Η μητέρα ανέφερε στις αρχές πως η υιοθετημένη είχε κανονικά περίοδο, όπως μια γυναίκα, αλλά αρχικά μιλούσε σαν 7χρονο για να τους μπερδέψει. Μάλιστα, έδωσε στη δημοσιότητα φωτογραφίες της Ναταλίας, οι οποίες τραβήχτηκαν τον Σεπτέμβριο του 2012.

Σύμφωνα με το αρχικό της πιστοποιητικό γεννήσεως είναι 9 ετών, αλλά το δικαστήριο αργότερα αποφάνθηκε ότι στην πραγματικότητα ήταν 23 όταν τραβήχτηκαν αυτές οι φωτογραφίες.

Η μητέρα αναφέρει πως η Ναταλία προσπάθησε να την ρίξει πάνω σε έναν ηλεκτρικό φράχτη, πως έριξε χλωρίνη στον καφέ της και απείλησε να σκοτώσει την ίδια και τον άνδρα της στον ύπνο τους.

«Στεκόταν από πάνω μας στη μέση της νύχτας. Δεν μπορούσες να κοιμηθείς. Έπρεπε να κρύψουμε όλα τα αιχμηρά αντικείμενα. Την είδα να βάζει χημικές ουσίες, χλωρίνη, Windex κάτι τέτοιο, στον καφέ μου και την ρώτησα, τι κάνεις; Είπε: προσπαθώ να σας δηλητηριάσω», ανέφερε η θετή μητέρα.

«Τα μέσα μαζικής ενημέρωσης παρουσιάζουν ότι την εγκατέλειψα αλλά δεν υπάρχει παιδί εδώ», δήλωσε η Barnett. «Η Ναταλία ήταν γυναίκα. Είχε περίοδο. Είχε δόντια ενήλικου ανθρώπου. Δεν ψήλωσε ποτέ ούτε έναν πόντο, που ακόμα και ένα παιδί νάνος ψηλώνει λίγο».

Πρόκειται για μία υπόθεση ακριβώς ίδια με την ταινία «Οrphan» στην οποία ένα ανυποψίαστο χριστιανικό ζευγάρι υιοθετεί ένα αξιολάτρευτο μικρό κορίτσι και στην συνέχεια ανακαλύπτουν πως είναι μια μεγάλη γυναίκα δολοφόνος που μεταμφιέζεται σε παιδί.

Πηγή: in.gr

Εντάξει,ανατρίχιασα.

MadameShuShu40

# 18227 στις 24/9/2019
author
Γυναίκα / 49 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 2.422

Το όλο θέμα περί οικολογίας κλπ, κλιμακώθηκε από την ομιλία της Γκρέτα στον ΟΗΕ.

Η οποία Γκρέτα, είναι ένα προνομιούχο παιδί, κατάγεται απο μια πολύ προνομιούχα χώρα, μιας προνομιουχας Ηπείρου, και κουνάει το δάχτυλο στους δυτικούς.

Που αν μη τι άλλο, προσπαθούν και έχουν μειώσει τις τιμές του διοξειδίου, στέλνοντας όλες τις βιομηχανίες στην Κίνα και στην Ινδία. 

Και κουνώντας το δάχτυλο δεν κάνεις ακτιβισμό.

Λαϊκισμό κάνεις.

Το να γυρίσουμε στην εποχή των σπηλαίων όπως υποστηρίζει η Γκρέτα, είναι ανέφικτο. 

Ούτεμπορούμε όλοι να μην χρησιμοποιούμε τα αεροπλάνα.

Ούτε να γίνουμε βιγκαν, γιατί το ενεργειακό αποτύπωμα των αγελάδων είναι μεγάλο.

Διέσχισε τον Ατλαντικό με ιστιοφόρο, που το ενεργειακό του αποτύπωμα ήταν σχεδόν μηδενικό, και όλη η κουστωδία της ταξίδεψε αεροπορικώς, 

Υπάρχει λύση, και μάλιστα πολλοί επιστήμονες την υποστηρίζουν ως την πιο αποτελεσματική και καθαρή, εδώ και χρόνια (αλλά "κάηκε", στην δεκαετία του '80, από τις πορείες κι ένα ολέθριο ατύχημα σε ένα απαρχαιωμένο εργοστάσιο της Ρωσίας).

Ας αφήσει τους επιστήμονες να μιλήσουν γιαυτο και ας ξαναγυρίσει στο σχολείο της.

Αρέσει στα μέλη COSTAS42, peripli

Red_Season

# 18228 στις 24/9/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 18224 από jane_do

Αλήθεια,τώρα που το θυμήθηκα,καθάρισαν τα Εξάρχεια από τους πρεζέμπορους μαθαίνω ε...

- Σους!!! βρε μην μας ακούσει μια ψυχή (Ήρα) και ποιός μας σώνει τότε 

jane_do

# 18229 στις 24/9/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Έχω πονηρό σκοπό.

(Τις 1000 σελίδες).

Παράθεση:
Σχόλιο # 18229 από Red_Season

- Σους!!! βρε μην μας ακούσει μια ψυχή (Ήρα) και ποιός μας σώνει τότε 

Red_Season

# 18230 στις 24/9/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

χεχεχε

Παράθεση:
Σχόλιο # 18230 από jane_do

Έχω πονηρό σκοπό.

(Τις 1000 σελίδες).

Hrakleitos3

# 18231 στις 25/9/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 18210 από Enikos

Ο Τραγκας, δεν με συμπαθει πλεον...

Επειδη τον ρωτησα...ποσες γραμμες καταναλωνει καθε πρωι...

Για να εχει αυτην την απαλη φωνη...

καλά,πώς σου ήρθε να κάνεις τέτοια ερώτηση  ?

επηρεάστηκες από τον Χίο

ή  ξέρεις κάτι που δεν ξέρουμε οι υπόλοιποι?

για ενημέρωσε το φόρουμ σε παρακαλώ...

Hrakleitos3

# 18232 στις 25/9/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 18212 από Senseofhonour

Αλλωστε, αμεσως πιο κατω εχω και τα της Δεσποινας Παπαδοπουλου, οποτε ισοφαριζω τα "απλυτα".

οι μαρτυρίες της συγκεκριμένης κυρίας μπάζουν ,δεν είναι αξιόπιστες...

και στο λέω σαν Ολυμπιακός κι εγώ...

Hrakleitos3

# 18233 στις 25/9/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Οι τηλεφωνικές συνομιλίες του Ρόντμαν με την Μαντόνα

Αποκαλύπτοντας γεγονότα από τις ιδιωτικές τους στιγμές, ο Ρόντμαν δήλωσε ότι η βασίλισσα της ποπ του είχε προσφέρει το αστρονομικό ποσό των 20 εκατομμυρίων δολαρίων προκειμένου να την αφήσει έγκυο.

Μεταξύ άλλων ο Ρόντμαν αποκάλυψε ότι κατά την διάρκεια μίας τηλεφωνικής συνομιλίας που είχε με την Μαντόνα, του είπε ότι βρισκόταν σε ημέρα ωορρηξίας, ημέρα ιδιαίτερα γόνιμη, ενώ εκείνος βρισκόταν σε καζίνο του Λας Βέγκας και εκείνη στη Νέα Υόρκη

«Ωραία, θα είμαι εκεί σε πέντε ώρες», της είχε απαντήσει χαρακτηριστικά ο εκκεντρικός μπασκετμπολίστας.

«Η Μαντόνα τότε έστειλε ένα αεροσκάφος G5 να με πάρει. Έφτασα στη Νέα Υόρκη, πήγα στο σπίτι της, έκανα τη «δουλειά» μου, μπήκα ξανά στο αεροσκάφος και πήγα πίσω στο Las Vegas και ξεκίνησα πάλι να παίζω. Είναι αληθινή ιστορία!»,

ανέφερε στον αέρα της εκπομπής ο Ρόντμαν.Στην ερώτηση αν μετάνιωσε που δεν άφησε έγκυο την Μαντόνα τελικά, ο ίδιος απάντησε αρνητικά ενώ πρόσθεσε «η Μαντόνα θα μου έδινε 20 εκατομμύρια δολάρια αν κάναμε παιδί. Θα μου τα έδινε μόνο, όταν το παιδί γεννιόταν».

Στον αντίποδα, εκπρόσωπος της βασίλισσας της ποπ αρνήθηκε να σχολιάσει τις δηλώσεις του Ρόντμαν.

Στην ίδια συνέντευξη ο Ρόντμαν υπονόησε πως η Μαντόνα ίσως να έκανε κάποιον παρόμοιο «διακανονισμό» με τον τότε γυμναστή της, τον Κάρλος Λεόν, πατέρα της κόρης τους Λούρδη, που γεννήθηκε το 1996...

αυτές είναι σοβαρές ειδήσεις...

όπως και εκείνη με το ενήλικο  "παιδί "  της jane  (είδα τη φωτό του και σκιάχτηκα)

άντε πια,όλο πολιτική και πολιτική...

μπουχτήσαμε,ας μπει ένα τέλος

Hrakleitos3

# 18234 στις 25/9/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

ας επιστρέψουμε στην πολιτική...

είδα χθες την ομιλία του Τραμπ στον ΟΗΕ,

άκουσα προσεκτικά κάθε του φράση,κάθε του λέξη...

κατά τη διάρκειά της,αρκετές φορές μου πέρασε από το μυαλό η σκέψη ότι θα  έχει το ίδιο τέλος με τον Τζον Κένεντι...

μετά σκέφτηκα ότι ζούμε στο 2019 ,οπότε θα βρουν τρόπο να τον  ανατρέψουν χωρίς να χρειαστεί να τον καθαρίσουν...

λίγο πριν τη συνάντηση με τον Κυριάκο (σύμπτωση    )  έγινε γνωστό ότι ξεκινά επίσημη έρευνα σε βάρος του που ενδέχεται να οδηγήσει στην καθαίρεσή του...

τουλάχιστον θα γλυτώσει τη ζωούλα του...

υγ.

συγγνώμη mindthegap που  σου υφάρπαξα το λάικ στο προηγούμενο σχόλιο 

MadameShuShu40

# 18235 στις 25/9/2019
author
Γυναίκα / 49 / Παντρεμένη
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 2.422

Κωνσταντίνος Μπογδανος:

"Ο ωφελισμός, ο John Stewart Mill, ο δαίμονας της πορνείας για το ρήγμα των Κυπρίων με την καταλανή επικηδεμόνευση μέσω της παντρειάς της Λεονώρας επειδή ήξερε ότι τον είχε κερατώσει".

Παιδες  οποίος από σας εξηγήσει τι εννοεί ο ποιητής , του στέλνω δώρο, την ποιητική συλλογή της Βανας Καρουλου Λεκκα με τίτλο "Πευκοβελόνες"

https://youtu.be/mxBOymVQjTE

Αρέσει στα μέλη COSTAS42, peripli

Enikos

# 18236 στις 25/9/2019
author
Ανδρας / 76 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 21
Απαντήσεις: 21.280

Τι να ξερω φιλε?...

Μονο που τον ακους, σουρχεται να παρεις τον ΟΚΑΝΑ με κλαματα, να παρακαλεσεις να το σωσουν το "παιδι"!!!...

Παράθεση:
Σχόλιο # 18232 από Hrakleitos3

καλά,πώς σου ήρθε να κάνεις τέτοια ερώτηση  ?

επηρεάστηκες από τον Χίο

ή  ξέρεις κάτι που δεν ξέρουμε οι υπόλοιποι?

για ενημέρωσε το φόρουμ σε παρακαλώ...

Enikos

# 18237 στις 25/9/2019
author
Ανδρας / 76 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Ο Ντενις ...

Μαζι με τον Τραγκα στον ΟΚΑΝΑ, ραπιδο!!!...

Παράθεση:
Σχόλιο # 18234 από Hrakleitos3

Οι τηλεφωνικές συνομιλίες του Ρόντμαν με την ΜαντόναΑποκαλύπτοντας γεγονότα από τις ιδιωτικές τους στιγμές, ο Ρόντμαν δήλωσε ότι η βασίλισσα της ποπ του είχε προσφέρει το αστρονομικό ποσό των 20 εκατομμυρίων δολαρίων προκειμένου να την αφήσει έγκυο.

Μεταξύ άλλων ο Ρόντμαν αποκάλυψε ότι κατά την διάρκεια μίας τηλεφωνικής συνομιλίας που είχε με την Μαντόνα, του είπε ότι βρισκόταν σε ημέρα ωορρηξίας, ημέρα ιδιαίτερα γόνιμη, ενώ εκείνος βρισκόταν σε καζίνο του Λας Βέγκας και εκείνη στη Νέα Υόρκη

«Ωραία, θα είμαι εκεί σε πέντε ώρες», της είχε απαντήσει χαρακτηριστικά ο εκκεντρικός μπασκετμπολίστας.

«Η Μαντόνα τότε έστειλε ένα αεροσκάφος G5 να με πάρει. Έφτασα στη Νέα Υόρκη, πήγα στο σπίτι της, έκανα τη «δουλειά» μου, μπήκα ξανά στο αεροσκάφος και πήγα πίσω στο Las Vegas και ξεκίνησα πάλι να παίζω. Είναι αληθινή ιστορία!»,

ανέφερε στον αέρα της εκπομπής ο Ρόντμαν.Στην ερώτηση αν μετάνιωσε που δεν άφησε έγκυο την Μαντόνα τελικά, ο ίδιος απάντησε αρνητικά ενώ πρόσθεσε «η Μαντόνα θα μου έδινε 20 εκατομμύρια δολάρια αν κάναμε παιδί. Θα μου τα έδινε μόνο, όταν το παιδί γεννιόταν».

Στον αντίποδα, εκπρόσωπος της βασίλισσας της ποπ αρνήθηκε να σχολιάσει τις δηλώσεις του Ρόντμαν.

Στην ίδια συνέντευξη ο Ρόντμαν υπονόησε πως η Μαντόνα ίσως να έκανε κάποιον παρόμοιο «διακανονισμό» με τον τότε γυμναστή της, τον Κάρλος Λεόν, πατέρα της κόρης τους Λούρδη, που γεννήθηκε το 1996...

αυτές είναι σοβαρές ειδήσεις...

όπως και εκείνη με το ενήλικο  "παιδί "  της jane  (είδα τη φωτό του και σκιάχτηκα)

άντε πια,όλο πολιτική και πολιτική...

μπουχτήσαμε,ας μπει ένα τέλος

Αρέσει στο μέλος COSTAS42

Enikos

# 18238 στις 25/9/2019
author
Ανδρας / 76 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Εγω σου λεω οτι ολο αυτο, στηθηκε...

Για να προστατεψουν τον Καουμποι, απο τον εξωγηινο...

Να σου πω και ποιος ειναι ο εξωγηινος ρε αλητη?...

Παράθεση:
Σχόλιο # 18235 από Hrakleitos3

ας επιστρέψουμε στην πολιτική...

είδα χθες την ομιλία του Τραμπ στον ΟΗΕ,

άκουσα προσεκτικά κάθε του φράση,κάθε του λέξη...

κατά τη διάρκειά της,αρκετές φορές μου πέρασε από το μυαλό η σκέψη ότι θα  έχει το ίδιο τέλος με τον Τζον Κένεντι...

μετά σκέφτηκα ότι ζούμε στο 2019 ,οπότε θα βρουν τρόπο να τον  ανατρέψουν χωρίς να χρειαστεί να τον καθαρίσουν...

λίγο πριν τη συνάντηση με τον Κυριάκο (σύμπτωση    )  έγινε γνωστό ότι ξεκινά επίσημη έρευνα σε βάρος του που ενδέχεται να οδηγήσει στην καθαίρεσή του...

τουλάχιστον θα γλυτώσει τη ζωούλα του...

υγ.

συγγνώμη mindthegap που  σου υφάρπαξα το λάικ στο προηγούμενο σχόλιο 

peripli

# 18239 στις 25/9/2019
author
Γυναίκα / 60 / Διαζευγμένη
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 2.829

Χαχαχαχαχαχαα α α α.

E, δε νομιζω οτι τοόσο "βαθεια ποιηση"...θα ητο αντιληπτη απο μας τους "λατρεις" τοιαυτης της προικισμενης  ...πευκοβελονες χοχοχο...που λεει κι  Παραλια...να'σαι καλα!

Οσο για τον προαναφερθεντα...ειναι σιγουρο οτι καταλαβε κι ο ιδιος τί ειπε? 

Χλωμο...   

Παράθεση:
Σχόλιο # 18236 από MadameShuShu40

Κωνσταντίνος Μπογδανος:

"Ο ωφελισμός, ο John Stewart Mill, ο δαίμονας της πορνείας για το ρήγμα των Κυπρίων με την καταλανή επικηδεμόνευση μέσω της παντρειάς της Λεονώρας επειδή ήξερε ότι τον είχε κερατώσει".

Παιδες  οποίος από σας εξηγήσει τι εννοεί ο ποιητής , του στέλνω δώρο, την ποιητική συλλογή της Βανας Καρουλου Λεκκα με τίτλο "Πευκοβελόνες"

https://youtu.be/mxBOymVQjTE

Hrakleitos3

# 18240 στις 25/9/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 18239 από Enikos

Εγω σου λεω οτι ολο αυτο, στηθηκε...

Για να προστατεψουν τον Καουμποι, απο τον εξωγηινο...

Να σου πω και ποιος ειναι ο εξωγηινος ρε αλητη?...

εντάξει,είσαι υπερβολικός τώρα...

όχι και εξωγήινος...

αφού ξέρουμε τον πατέρα του...

γήινος και με τη βούλα...

Η' όχι? 

Η απάντησή σας

Τίτλος :
(Προαιρετικά)
Μεταφορά σε εξέλιξη...
Παρακαλούμε περιμένετε
Επισύναψη αρχείου
1 συνημμένο αρχείο
Υπάρχουν τα παρακάτω προβλήματα:

Δεν έχετε επιλέξει την Kατηγορία του θέματος σας
Δεν έχετε συμπληρώσει τον Τίτλο του θέματος σας
Δεν έχετε συμπληρώσει το Κείμενο του θέματος σας
Η απάντηση σας έχει δημοσιευτεί!
Πιέστε [Εμφάνιση] για να μεταφερθείτε στην απάντησή σας, ή [Νέα Απάντηση] για να συνεχίσετε.
Το θέμα σας έχει αποσταλεί για έγκριση.
Θα δημοσιευτεί μόλις έγκριθεί από την ομάδα διαχείρησης του Sxeseis.gr.
Υπήρξε κάποιο πρόβλημα με την αποστολή του θέματος σας.
Παρακαλούμε δοκιμάστε πάλι. Σε περίπτωση που το πρόβλημα παραμένει παρακαλούμε επικοινωνήστε με την υποστήριξη του Sxeseis.gr.