Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Εκτός θέματος νο 2

Megalodondas

# 20741 στις 15/6/2020
author
Ανδρας / 49 / Παντρεμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Χαλάνδρι
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 763
'Aρεσαν+: 0%

Καλημέρα 

Τι έγινε η αριστοκρατία αγαπητέ.. 

Δεν πιστεύω στα μάτια μου 

Ξύπνησες ξαφνικά και θέλεις κι εσύ να βαράς το νταούλι για να χορέψουν? 

Έχουν και κρίση οι λαοί δηλαδή? 

Παράθεση:
Σχόλιο # 20740 από lamprand
έλεγα και γω στους συνομωσιολόγους τι έχετε πάθει με αυτόν τον Γκειτζ ; πότε πρόλαβε να τα κάνει όλα αυτά ; μεχρι που είδα αρκετά σοβαρά βίντεο που προσπαθούν να γνωρίσουν ποιος είναι αυτός επιτέλους ; εμένα λίγο βλάκας μου έμοιαζε ! μίλαγα χωρίς να ξέρω τίποτα για το θέμα . 
πολλά δις για εμβόλια ρε παιδί μου και θα δειτε ότι μιλάει για πανδημίες που θα έρθουν και δεν αποκλείει σαν όπλο απο τρομοκράτες . που σημαίνει ότι είναι δυνατόν να παρασκευαστούν σε εργαστήρια αλλά μερικοί παίρνουν όρκο ότι αυτός ο Ιός δεν είναι τεχνικός αλλά φυσικός .  

https://youtu.be/31FtnuvpVck

MadameShuShu40

# 20742 στις 15/6/2020
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Οι μισοί Έλληνες (53%) πιστεύουν ότι ο ιός κατασκευάστηκε. Αυτοί χωρίζονται σε δύο κατηγορίες:

1. Αυτοί που πιστεύουν ότι ο ιός κατασκευάστηκε με κάποιο σκοπό (30%). Αυτοί πάλι χωρίζονται σε τρεις υποκατηγορίες:

1α: Αυτοί που πιστεύουν ότι κατασκευάστηκε από τους Κινέζους για να χτυπήσει τους Αμερικάνους ή από τους Αμερικάνους για να χτυπήσει τους Κινέζους. Ικανοί να σου αναλύσουν το γεωπολιτικό παιχνίδι ξεκινώντας με την πρόταση "τα πράγματα είναι απλά" και χρησιμοποιώντας αργκό, όπως "ο Ρώσος", "ο Κινέζος", "ο Αμερικάνος". 

1β: Αυτοί που πιστεύουν ότι κατασκευάστηκε για να ξεκάνει τους ηλικιωμένους και να σωθεί το ασφαλιστικό. Πιθανόν συνταξιούχοι, που πιστεύουν ότι παίρνουν πίσω εκείνα τα ίδια λεφτά που πλήρωναν σε εισφορές. Το ότι, αν ήθελαν κάποιοι να τους ξεκάνουν, θα ήταν πιο απλό να σταματήσουν οι έρευνες και οι εκπληκτικές ανακαλύψεις που αυξάνουν τη διάρκεια της ζωής τους, δεν φαίνεται να τους απασχολεί. 

1γ: Αυτοί που πιστεύουν ότι κατασκευάστηκε για να πουληθούν εμβόλια και να βγάλει ο Bill Gates λεφτά. 

Μινι υποκατηγορίες 

1γ.Ι: ο Bill Gates θα βγάλει λεφτά από τα τσιπάκια που θα έχουν τα εμβόλια. 

1γ.ΙΙ. ο Bill Gates θα βγάλει λεφτά από τα ίδια τα εμβόλια. 

1γ.ΙΙΙ. ο Bill Gates θα βγάλει λεφτά και από τα δύο.

Το ότι ο Bill Gates σταμάτησε να βγάζει λεφτά εδώ και δέκα χρόνια και παρολαυτά παραμένει ανάμεσα στους πλουσιότερους ανθρώπους του πλανήτη, δεν σημαίνει κάτι. Δεν τους ξέρετε καλά αυτούς τους πλούσιους. ΕΓΩ θα σας πω.

2. Αυτοί που πιστεύουν ότι ο ιός κατασκευάστηκε για λόγους έρευνας και "τους" ξέφυγε. Δεν κατηγορούν την επιστημονική κοινότητα για έγκλημα κατά της ανθρωπότητας με την κατασκευή ενός φονικού ιού, αλλά για συντεχνιασμό. Δηλαδή, "φτιάξανε" (αυτοί, ντε, οι επιστήμονες) έναν ιό στην Κίνα, τους ξέφυγε (επειδή οι ιοί είναι οι ΜακΓκάιβερ των μικροοργανισμών - όλοι το ξέρουν), αλλά οι επιστήμονες στον υπόλοιπο πλανήτη καλύπτουν τους "συναδέλφους" και βγάζουν μελέτες που λένε ότι ο ιός αποκλείεται να είναι κατασκευασμένος. Όμως δεν τον γελάς έτσι τον Έλληνα. Ο Έλληνας ξέρει καλά τι θα πει συντεχνία και "συνάδελφοι".

Τα παραπάνω είναι τα πρώτα βήματα μιας νέας επιστήμης που θα ονομαστεί "ταξινόμηση της βλακείας" και η πρώτη εργασία στα πλαίσια του νέου κινήματος ΜΑΒ.

lamprand

# 20743 στις 15/6/2020
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

καλημερα !... πρωι πρωι και συ με τον καλο τον λογο χαχαχα

Kristina_

# 20744 στις 15/6/2020
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Λετονία
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 1.842

Ταξινομηση της βλακειας!!! Τελειο

ΥΓ: αυτοι οι ΜΑΒ τι ειναι?

Παράθεση:
Σχόλιο # 20742 από MadameShuShu40

Οι μισοί Έλληνες (53%) πιστεύουν ότι ο ιός κατασκευάστηκε. Αυτοί χωρίζονται σε δύο κατηγορίες:

1. Αυτοί που πιστεύουν ότι ο ιός κατασκευάστηκε με κάποιο σκοπό (30%). Αυτοί πάλι χωρίζονται σε τρεις υποκατηγορίες:

1α: Αυτοί που πιστεύουν ότι κατασκευάστηκε από τους Κινέζους για να χτυπήσει τους Αμερικάνους ή από τους Αμερικάνους για να χτυπήσει τους Κινέζους. Ικανοί να σου αναλύσουν το γεωπολιτικό παιχνίδι ξεκινώντας με την πρόταση "τα πράγματα είναι απλά" και χρησιμοποιώντας αργκό, όπως "ο Ρώσος", "ο Κινέζος", "ο Αμερικάνος". 

1β: Αυτοί που πιστεύουν ότι κατασκευάστηκε για να ξεκάνει τους ηλικιωμένους και να σωθεί το ασφαλιστικό. Πιθανόν συνταξιούχοι, που πιστεύουν ότι παίρνουν πίσω εκείνα τα ίδια λεφτά που πλήρωναν σε εισφορές. Το ότι, αν ήθελαν κάποιοι να τους ξεκάνουν, θα ήταν πιο απλό να σταματήσουν οι έρευνες και οι εκπληκτικές ανακαλύψεις που αυξάνουν τη διάρκεια της ζωής τους, δεν φαίνεται να τους απασχολεί. 

1γ: Αυτοί που πιστεύουν ότι κατασκευάστηκε για να πουληθούν εμβόλια και να βγάλει ο Bill Gates λεφτά. 

Μινι υποκατηγορίες 

Το ότι ο Bill Gates σταμάτησε να βγάζει λεφτά εδώ και δέκα χρόνια και παρολαυτά παραμένει ανάμεσα στους πλουσιότερους ανθρώπους του πλανήτη, δεν σημαίνει κάτι. Δεν τους ξέρετε καλά αυτούς τους πλούσιους. ΕΓΩ θα σας πω.

2. Αυτοί που πιστεύουν ότι ο ιός κατασκευάστηκε για λόγους έρευνας και "τους" ξέφυγε. Δεν κατηγορούν την επιστημονική κοινότητα για έγκλημα κατά της ανθρωπότητας με την κατασκευή ενός φονικού ιού, αλλά για συντεχνιασμό. Δηλαδή, "φτιάξανε" (αυτοί, ντε, οι επιστήμονες) έναν ιό στην Κίνα, τους ξέφυγε (επειδή οι ιοί είναι οι ΜακΓκάιβερ των μικροοργανισμών - όλοι το ξέρουν), αλλά οι επιστήμονες στον υπόλοιπο πλανήτη καλύπτουν τους "συναδέλφους" και βγάζουν μελέτες που λένε ότι ο ιός αποκλείεται να είναι κατασκευασμένος. Όμως δεν τον γελάς έτσι τον Έλληνα. Ο Έλληνας ξέρει καλά τι θα πει συντεχνία και "συνάδελφοι".

Τα παραπάνω είναι τα πρώτα βήματα μιας νέας επιστήμης που θα ονομαστεί "ταξινόμηση της βλακείας" και η πρώτη εργασία στα πλαίσια του νέου κινήματος ΜΑΒ.

Αρέσει στο μέλος agrotis53

DragonFall

# 20745 στις 15/6/2020
author
Ανδρας / 47 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Απαντήσεις: 426

Παράθεση:
Σχόλιο # 20738 από lamprand

και δεν σας κρύβω ότι και γω δεν τα πίστευα αυτά για συνομωσίες πριν λίγο διάστημα . πίστευα ότι ήταν μόνο οι Κινέζοι που έσπειραν αυτόν τον πανικό στον κόσμο ! 

και απορίας άξιον είναι το πως πέρασε ο ιος στην ευρώπη κορέα Αμερική απ την γουχάν που την επέβαλαν σε καραντίνα οι Κινέζοι και δεν πέρασε στην υπόλοιπη Κίνα του 1,4 δισεκατ. ανθρώπων . αλλά και στην Β Κορέα δεν πήγε εε ;  χαχαχα 

https://www.youtube.com/watch?v=APzVperC2uk

https://www.youtube.com/watch?v=APzVperC2uk

Ολόκληρη η Κίνα χτυπήθηκε απο τον ιο. Αλλά προφανώς δεν το γνωρίζετε γιατί αν ενημερώνεστε απ' αυτά που μας βάζετε εδω...δύσκολα θα βρείτε έγκυρη πληροφορόρηση. 

Λυπάμαι-θα έπρεπε ήδη να το γνωρίζετε- αλλά τα λινκς που παραθέτετε θα έπρεπε να φέρουν ήδη τη σήμανση: "διασπορά ψευδών ειδήσεων".

Θα έλεγα οτι είναι για γέλια, αλλά επειδή τα fake news είναι μια μάστιγα των ημερών, δυστυχώς είναι λυπηρό εως και επικίνδυνο

Αρέσει στα μέλη agrotis53, jane1978 και σε ακόμα 1 μέλος.

DragonFall

# 20746 στις 15/6/2020
author
Ανδρας / 47 / Ελεύθερος

Παράθεση:
Σχόλιο # 20736 από MadameShuShu40

Για το μεγάλο ποσοστό των Ελλήνων που πιστεύουν ότι ο κορονοϊος φτιάχτηκε σε ένα εργαστήριο και φωνάζουν για τα εμβόλια με το μικροτσίπ του Μπιλ του Γκέιτς και του Τζορτζ του Σόρος, φωνάζουν οι βιοεπιστημονες ότι κακώς μειώνουν τις ώρες διδασκαλίας της βιολογίας και της χημείας και όχι των θρησκευτικών.

Βλέπουμε τα παραδείγματα δω μέσα!!

Υπάρχει κι άλλο ενα θέμα σε όσους πιστεύουν οτι κάποιος θέλει να τους τσιπάρει τον εγκέφαλο:

Ποιός θα ήθελε να τσιπάρει τους συγεκριμένους εγκεφάλους και σε τι θα του χρησίμευαν? Ειναι προφανώς περιορισμένης αντίληψης, ευκολότατα χειραγωγήσιμοι (αρκούν ενα δυο βιντεάκια και κανα δυο άρθρα με ακατάληπτες θολές πληροφορίες χωρίς πηγές και τσουπ! έτοιμοι)

Heptamer

# 20747 στις 15/6/2020
author
Ανδρας / 50 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Φιλοθέη
Θέματα: 36
Απαντήσεις: 15.362

Μισουμε Από Βλακεία

Μαλακες Αγανακτισμένοι / Απειρως Βλαμμενοι

Μην Ακουτε Βλακείες

Μαλακες / Μαπες Απροσδιόριστου Βαθμου

Ουκ εστίν συνδυασμοί. 

Παράθεση:
Σχόλιο # 20744 από Kristina_

ΥΓ: αυτοι οι ΜΑΒ τι ειναι?

Αρέσει στα μέλη agrotis53, jane1978 και σε ακόμα 2 μέλη.

lamprand

# 20748 στις 15/6/2020
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 20746 από DragonFall

Υπάρχει κι άλλο ενα θέμα σε όσους πιστεύουν οτι κάποιος θέλει να τους τσιπάρει τον εγκέφαλο:

Ποιός θα ήθελε να τσιπάρει τους συγεκριμένους εγκεφάλους και σε τι θα του χρησίμευαν? Ειναι προφανώς περιορισμένης αντίληψης, ευκολότατα χειραγωγήσιμοι (αρκούν ενα δυο βιντεάκια και κανα δυο άρθρα με ακατάληπτες θολές πληροφορίες χωρίς πηγές και τσουπ! έτοιμοι)

μην βιαζεσται αγαπητέ θα έλεγα εγώ , γιατί έτσι αντιδρούσα και γω . 

το βίντεο έχει και υπότιτλους αν το ψάξετε αλλά είναι μαπα . αν το έχει καποιος με καλή μετάφραση ας το φέρει ! και στην Κίνα δεν τα θυμάσαι καλά, μηδεν θανατοι δήλωσε ο πρωθυπουργός τους  μετά τις 14 μερες και καμία καραντίνα στην υπόλοιποι Κίνα .

https://www.youtube.com/watch?v=TY-vLrz9XCc&t=5119s

MadameShuShu40

# 20749 στις 15/6/2020
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Και να συμπληρώσω επίσης ότι αυτό το εξαιρετικό ποσοστό (53%) των Ελλήνων, είναι που πιστεύουν ότι οι Έλληνεε είναι μια ανώτερη φυλή και έχουμε στο DNA μας ένα παραπάνω χρωμοσωμα, (πως δεν έχουμε όλοι κάποιο σύνδρομο, με το ένα παραπάνω χρωμόσωμα, είναι απορίας άξιο) και επίσης ΕΛΛΗΝΑΣ ΓΕΝΝΙΕΣΑΙ ΔΕΝ ΓΙΝΕΣΑΙ.

(Σ' αυτό το ποσοστό-53%-ανήκει και ο Χάρης Θεοχάρης -Υπουργος Τουρισμού).

DragonFall

# 20750 στις 15/6/2020
author
Ανδρας / 47 / Ελεύθερος

https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn%3AANd9GcQCr7T5zrJpjeLU4uyuCW8FaZ88r1o_A_i96xJlVanahQ_wVs9L&usqp=CAU

Μια πρόχειρη απεικόνιση γιατί δεν εχω την ευχέρεια να ψάξω γραφήματα.

Προσέξτε λίγο τι ποστάρετε γιατι είμαστε και ενήλικες, έχουμε ευθύνη του τι λέμε, το διαδίκτυο είναι ενας τεράστιος τόπος που θα πρέπει όλοι να τον προστατεύουμε απο την παραπληροφόρηση-οσο είναι δυνατόν-καθώς και απο την ανοησία.

Αλλά αυτό το τελευταίο το έχουμε επωμιστεί ως ευθύνη και στην εξω ζωή (ή θα έπρεπε). 

Για να καταλάβετε πόσο ανόητα είναι τα βίντεο αυτά που βάλατε, οι υπότιτλοι είναι εως και άκυροι σε σημεία, απο το τι λένε στο βίντεο. Που σημαίνει οτι προορίζονται για ανθρώπους χαμηλής μόρφωσης, που δεν γνωρίζουν αγγλικά, και θα μπορούσαν ευκολότατα να χάψουν το οτιδήποτε.

Που ακόμα και ακριβείς να ήταν οι υπότιτλοι, το περιεχόμενο και μόνο, καταδεικνύει το διανοητικό επίπεδο όσων τα πιστεύουν και τα διαδίδουν.

Παράθεση:
Σχόλιο # 20748 από lamprand

μην βιαζεσται αγαπητέ θα έλεγα εγώ , γιατί έτσι αντιδρούσα και γω . 

το βίντεο έχει και υπότιτλους αν το ψάξετε αλλά είναι μαπα . αν το έχει καποιος με καλή μετάφραση ας το φέρει ! και στην Κίνα δεν τα θυμάσαι καλά, μηδεν θανατοι δήλωσε ο πρωθυπουργός τους  μετά τις 14 μερες και καμία καραντίνα στην υπόλοιποι Κίνα .

https://www.youtube.com/watch?v=TY-vLrz9XCc&t=5119s

Αρέσει στα μέλη agrotis53, jane1978

DragonFall

# 20751 στις 15/6/2020
author
Ανδρας / 47 / Ελεύθερος

Λυπάμαι αλλά δεν βγήκε η εικόνα που είχα βάλει. ήταν χάρτης κρουσμάτων σε όλη την υφήλιο

που έδειχνε και τις περιοχές στην Κίνα.

lamprand

# 20752 στις 15/6/2020
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 20750 από DragonFall

https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn%3AANd9GcQCr7T5zrJpjeLU4uyuCW8FaZ88r1o_A_i96xJlVanahQ_wVs9L&usqp=CAU

Μια πρόχειρη απεικόνιση γιατί δεν εχω την ευχέρεια να ψάξω γραφήματα.

Προσέξτε λίγο τι ποστάρετε γιατι είμαστε και ενήλικες, έχουμε ευθύνη του τι λέμε, το διαδίκτυο είναι ενας τεράστιος τόπος που θα πρέπει όλοι να τον προστατεύουμε απο την παραπληροφόρηση-οσο είναι δυνατόν-καθώς και απο την ανοησία.

Αλλά αυτό το τελευταίο το έχουμε επωμιστεί ως ευθύνη και στην εξω ζωή (ή θα έπρεπε). 

Για να καταλάβετε πόσο ανόητα είναι τα βίντεο αυτά που βάλατε, οι υπότιτλοι είναι εως και άκυροι σε σημεία, απο το τι λένε στο βίντεο. Που σημαίνει οτι προορίζονται για ανθρώπους χαμηλής μόρφωσης, που δεν γνωρίζουν αγγλικά, και θα μπορούσαν ευκολότατα να χάψουν το οτιδήποτε.

Που ακόμα και ακριβείς να ήταν οι υπότιτλοι, το περιεχόμενο και μόνο, καταδεικνύει το διανοητικό επίπεδο όσων τα πιστεύουν και τα διαδίδουν.

κριμα που δεν κατάλαβες ότι η μετάφραση είναι αυτή που διαθέτει η google και κανείς δεν την έβαλε για να μας εξαπατήσει .  

lamprand

# 20753 στις 15/6/2020
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 20751 από DragonFall

Λυπάμαι αλλά δεν βγήκε η εικόνα που είχα βάλει. ήταν χάρτης κρουσμάτων σε όλη την υφήλιο

που έδειχνε και τις περιοχές στην Κίνα.

τον έχω υπόψιν μου, αλλά εγώ ΄μετά τον αστρονομικό αριθμό νεκρών και κρουσματων στην Γουχαν και τις κρισεις πανικού που έπιασαν πολλούς συνανθρώπους μου (εχω ιδίαν εμπειρία απ το φιλικό μου περιβ ) και την δήλωση ξαφνικά του Κινέζου ότι Μηδεν θανατοι παρα μόνο ολίγα εισαγώμενα κρούσματα , με έκαναν να αναρωτηθώ , και εφτασα στο σημείο να πω σήμερα "γιατί ρε γαμω το να μην είμαι μακάριος όπως τόσοι άλλοι"; τι θέλω και διερωτώμαι : 
τα 11 εκατομυριάκια στα καναλια Αλαφούζου Μαρινάκη κ. αλλων δεν σε προβλημάτισαν εσένα ; να σου πω στην αρχή δεν με παραξένεψε πολύ αλλά στην συνέχεια που είδα την φίμωση του λόγου και ενημέρωσης , με την ταυτόχρονη φίμωση απ το χοαχες στο φ μπ , άρχισα να ανυσηχώ . ήθελα να ακούσω μια πληροφορία απ την Κίνα και τίποτα ακρα του ταφου σιωπή ! 
τωρα έχουν αρχίσει να την αναφέρουν κάπου κάπου όταν στο διαδύκτιο παρουσιάστηκε αυτή η διαμαρτυρία.
τα ελληνικά κανάλια τους ενδιέφερε μόνο να γελοιοποιούν τον Τραμπ . δεν θα με ενδιέφερε ο τραμπ αλλά τώρα που βλέπω ότι πίσω απ τους αντιπάλους του Τραμπ βρίσκονται οι Αναφερόμενοι δισεκατομυριούχοι με κάνει να θέλω να ψάξω αν συμβαίνει κάτι ! 

DragonFall

# 20754 στις 15/6/2020
author
Ανδρας / 47 / Ελεύθερος

Απο κει να καταλάβεις τι αντιλαμβάνεται όποιος βλέπει τέτοια βίντεο και σε ποιούς απευθύνονται. Αυτό ακριβώς είπα

Παράθεση:
Σχόλιο # 20752 από lamprand

κριμα που δεν κατάλαβες ότι η μετάφραση είναι αυτή που διαθέτει η google και κανείς δεν την έβαλε για να μας εξαπατήσει .  

DragonFall

# 20755 στις 15/6/2020
author
Ανδρας / 47 / Ελεύθερος

Μα στην αρχή όντως επιχείρησαν να κουκουλώσουν το θέμα οι Κινέζοι. Αυτό δεν κράτησε πολυ. Οπότε τι συζητάμε ακριβώς?

Εκτος του οτι, αυτοί που διασπείρουν αυτές τις πληροφορίες-ο θεος να τις κάνει- πείθουν ανθρώπους όπως και συ οτι είναι σε θέση να ξεσκεπάσουν τα σκάνδαλα της ελίτ και να δουν τι κρύβεται απο πίσω.

Ελπίζω να αντιλαμβάνεσαι πόσο για γέλια είναι αυτό έτσι? Θα ψάξεις ας πούμε εσυ και άλλοι τόσοι κάτι

που υποτίθεται πως οι ισχυροί του κόσμου μαγείρεψαν και θα το ξεσκεπάσετε? Και μάλιστα απτο youtube?

Παράθεση:
Σχόλιο # 20753 από lamprand

τον έχω υπόψιν μου, αλλά εγώ ΄μετά τον αστρονομικό αριθμό νεκρών και κρουσματων στην Γουχαν και τις κρισεις πανικού που έπιασαν πολλούς συνανθρώπους μου (εχω ιδίαν εμπειρία απ το φιλικό μου περιβ ) και την δήλωση ξαφνικά του Κινέζου ότι Μηδεν θανατοι παρα μόνο ολίγα εισαγώμενα κρούσματα , με έκαναν να αναρωτηθώ , και εφτασα στο σημείο να πω σήμερα "γιατί ρε γαμω το να μην είμαι μακάριος όπως τόσοι άλλοι"; τι θέλω και διερωτώμαι : 
τα 11 εκατομυριάκια στα καναλια Αλαφούζου Μαρινάκη κ. αλλων δεν σε προβλημάτισαν εσένα ; να σου πω στην αρχή δεν με παραξένεψε πολύ αλλά στην συνέχεια που είδα την φίμωση του λόγου και ενημέρωσης , με την ταυτόχρονη φίμωση απ το χοαχες στο φ μπ , άρχισα να ανυσηχώ . ήθελα να ακούσω μια πληροφορία απ την Κίνα και τίποτα ακρα του ταφου σιωπή ! 
τωρα έχουν αρχίσει να την αναφέρουν κάπου κάπου όταν στο διαδύκτιο παρουσιάστηκε αυτή η διαμαρτυρία.
τα ελληνικά κανάλια τους ενδιέφερε μόνο να γελοιοποιούν τον Τραμπ . δεν θα με ενδιέφερε ο τραμπ αλλά τώρα που βλέπω ότι πίσω απ τους αντιπάλους του Τραμπ βρίσκονται οι Αναφερόμενοι δισεκατομυριούχοι με κάνει να θέλω να ψάξω αν συμβαίνει κάτι ! 

Αρέσει στα μέλη agrotis53, jane1978 και σε ακόμα 2 μέλη.

Megalodondas

# 20756 στις 15/6/2020
author
Ανδρας / 49 / Παντρεμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Χαλάνδρι
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 763

Πάντα κάτι θα συμβαίνει πίσω από τις πλάτες μας.. 

Κι αυτό γιατί κανείς δεν μπορεί από τους λαούς να δεχτεί την ωμή αλήθεια και να  κατανοήσει την λογική τού ψυχρού χρήματος.. 

Οι λαοί θέλουν ελπίδα, σεξ, φαΐ, ποτό, τέλος! 

Ο Γκειτς ναι έχει επενδύσει στην δημόσια υγεία και την αναβάθμιση των νοσοκομείων με ειδικές παροχές για πανδημίες και διάφορα άλλα καλούδια πού εμείς θα τα πληρώσουμε θέλοντας και μη..όπως τους σταθμούς οσονούπω ανεφοδιασμού των ηλεκτρικών αυτοκινήτων και όπως τα κλεμμένα από τις κυβερνήσεις μας τόσα χρόνια.. 

Όπως πληρώνουν οι Αμερικανοί τους πολέμους πού στήνουν οι δικές τους κυβερνήσεις στους  άλλους λαούς για να δουλεύουν οι βιομηχανίεςόπλων, κι όπως πληρώνουν οι Αφρικανοί με την ζωή τους τόσα χρόνια τον πλουτισμο των ευρωπαϊκών εταιρειών.. 

Και από το 15 φωνάζει ο άνθρωπος θα έρθει πανδημία, θα έρθει πανδημία.. 

Με την διερευση του ιού σήμερα της κορώνας, αύριο της κοτρωνας, θα πεισθούν οι λαοί πως πρέπει να πληρώσουν.. 

Άρα.. Συνωμοσίες γίνονται.. Και από βιομηχανίες, κι από εταιρείες κι από μυστικές υπηρεσίες και φυσικά πολιτικούς.. 

Το να μπλέκεις όμως με συνωμοσιολογους είναι κάτι το τελείωςδιαφορετικό., θα ξεχάσεις κι αυτά που ξέρεις.. 

Μην χαλάς την ζαχαρένια σου.. 

Πιόνια είμαστε κι αυτός ο κόσμος δε πρόκειται ν αλλάξει προς το καλύτερο δυστυχώς, η ευκαιρία εχαθη!

Αντε να πάρεις ένα ηλεκτρικό αμαξάκι τώρα.. Τώρα πού γυρνάει..Μέσα στην" πράσινη ανάπτυξη " είμαστε όλοι, εσύ στην απέξω δηλαδή? 

Για το περιβάλλον βέβαια.. Ε..? ΝΑΙ!! 

Παράθεση:
Σχόλιο # 20753 από lamprand

Paralia48

# 20757 στις 15/6/2020
author
Γυναίκα / 55 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 29
Απαντήσεις: 9.580

Παράθεση:
Σχόλιο # 20742 από MadameShuShu40

Μινι υποκατηγορίες 

ήρθαν δεύτεροι!

Έχουμε κάνει και μεις εδώ σχετική έρευνα!

Και  ως μέλος γνωρίζεις, ότι οι ΣΧΕΣΕΙΣ πάνε μπροστά και ακολουθεί η επιστημη.

Ψάξε στις δημισκοπήσεις, στα γενικά θέματα

lamprand

# 20758 στις 15/6/2020
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 20756 από Megalodondas

Πάντα κάτι θα συμβαίνει πίσω από τις πλάτες μας.. 

Κι αυτό γιατί κανείς δεν μπορεί από τους λαούς να δεχτεί την ωμή αλήθεια και να  κατανοήσει την λογική τού ψυχρού χρήματος.. 

Οι λαοί θέλουν ελπίδα, σεξ, φαΐ, ποτό, τέλος! 

Ο Γκειτς ναι έχει επενδύσει στην δημόσια υγεία και την αναβάθμιση των νοσοκομείων με ειδικές παροχές για πανδημίες και διάφορα άλλα καλούδια πού εμείς θα τα πληρώσουμε θέλοντας και μη..όπως τους σταθμούς οσονούπω ανεφοδιασμού των ηλεκτρικών αυτοκινήτων και όπως τα κλεμμένα από τις κυβερνήσεις μας τόσα χρόνια.. 

Όπως πληρώνουν οι Αμερικανοί τους πολέμους πού στήνουν οι δικές τους κυβερνήσεις στους  άλλους λαούς για να δουλεύουν οι βιομηχανίεςόπλων, κι όπως πληρώνουν οι Αφρικανοί με την ζωή τους τόσα χρόνια τον πλουτισμο των ευρωπαϊκών εταιρειών.. 

Και από το 15 φωνάζει ο άνθρωπος θα έρθει πανδημία, θα έρθει πανδημία.. 

Με την διερευση του ιού σήμερα της κορώνας, αύριο της κοτρωνας, θα πεισθούν οι λαοί πως πρέπει να πληρώσουν.. 

Άρα.. Συνωμοσίες γίνονται.. Και από βιομηχανίες, κι από εταιρείες κι από μυστικές υπηρεσίες και φυσικά πολιτικούς.. 

Το να μπλέκεις όμως με συνωμοσιολογους είναι κάτι το τελείωςδιαφορετικό., θα ξεχάσεις κι αυτά που ξέρεις.. 

Μην χαλάς την ζαχαρένια σου.. 

Πιόνια είμαστε κι αυτός ο κόσμος δε πρόκειται ν αλλάξει προς το καλύτερο δυστυχώς, η ευκαιρία εχαθη!

Αντε να πάρεις ένα ηλεκτρικό αμαξάκι τώρα.. Τώρα πού γυρνάει..Μέσα στην" πράσινη ανάπτυξη " είμαστε όλοι, εσύ στην απέξω δηλαδή? 

Για το περιβάλλον βέβαια.. Ε..? ΝΑΙ!! 

Οι λαοί θέλουν ελπίδα, σεξ, φαΐ, ποτό, τέλος!  ναι αλλά μερικοί εχουν παρει αέρα τα μυαλα τους και θέλουν και να μην τους κοροιδευουν και να τους αφήσει ήσυχους ο μεγάλος αδελφός . την ατυχία μου μέσα ! 
θα με πεθάνει αυτός ο θυμός το βλέπω !  

DragonFall

# 20759 στις 15/6/2020
author
Ανδρας / 47 / Ελεύθερος

Αν θέλεις πραγματικά κάτι τέτοιο, πέσε με τα μούτρα στο διάβασμα.

Διάβασε, αλληλεπίδρασε με ανθρώπους, μέσα κι εξω απτο καβούκι και το μικρόκοσμό σου.

Ταξίδεψε, αμφισβήτησε όσα πιστεύεις και σε βόλευαν μέχρι τώρα, πέτα κάποια, κράτα άλλα, ή και οχι.

Δεν είναι άκοπο όπως να πατήσεις απλά το play σε ενα βίντεο στο youtube.

Αλλιώς, απλά θα παπαγαλίζεις και θα χειροκροτάς τις στρεβλωμένες ανοησίες των άλλων μεγάλων αδελφών, που κι αυτοί βγάζουν λεφτά απο σένα που νομίζεις οτι θα ανακαλύψεις και θα ξεσκεπάσεις τις κομπίνες των άλλων μεγάλων.

Καλό δρόμο!

Παράθεση:
Σχόλιο # 20758 από lamprand

Οι λαοί θέλουν ελπίδα, σεξ, φαΐ, ποτό, τέλος!  ναι αλλά μερικοί εχουν παρει αέρα τα μυαλα τους και θέλουν και να μην τους κοροιδευουν και να τους αφήσει ήσυχους ο μεγάλος αδελφός . την ατυχία μου μέσα ! 
θα με πεθάνει αυτός ο θυμός το βλέπω !  

Heptamer

# 20760 στις 15/6/2020
author
Ανδρας / 50 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Φιλοθέη
Θέματα: 36
Απαντήσεις: 15.362

Καντε ένα συνομωσιολογικο διάλειμμα, γιατί το Πεκίνο αιφνης έχει κρουσματα κορονοιου  για τα οποία - προσωρας και μέχρι νεωτέρας - ευθυνονται οι σολωμοι ή τουλάχιστον οι παγκοι επεξεργασίας τους που δεν απόστειρώθηκαν επαρκώς. Τα σουπερμάρκετ απέσυραν άρον άρον το αγαπημένο μου ψάρι. 

Αν κατηγορηθεί και το επίσης πολυαγαπημενο  μου χταπόδι κ. συνδικτυοι, σας το δηλώνω, δε θα το αντέξω! 

Πατωσαν αυτόματα και οι μετοχές των εκτροφέων σολωμου στη Σκανδιναβία και τι θα κάνουμε τώρα χωρίς Moellers ?

Ενα ψάρι έτρωγα κι εγώ ο ερμος και πρεπει ισως να το στερηθω;

Ουδέποποτε!!! 

Αρέσει στα μέλη jane1978, hornet19 και σε ακόμα 1 μέλος.
Δεν μπορείτε να απαντήσετε