Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 300.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το πιο δημοφιλές κοινωνικό δίκτυο γνωριμιών στην Ελλάδα.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Πως να ζητήσω δουλειά;

Σελίδα : 1

pavlina2312

# 1 στις 9/2/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Πως να ζητήσω δουλειά;

Καλησπέρα παιδιά! Είμαι νέο μέλος εδώ και θα ήθελα αν μπορούσατε να μου δίνατε ορισμένες συμβουλές.Λοπόν είμαι 22 ετών και επιθυμώ να εργαστώ σε κάποια καφετέρια,μπάρ κτλ.. Κοιτάζοντας τις αγγελίες  όμως δεν έβρισκα κάτι, και σκέφτηκα ότι ίσως θα έπρεπε να πάω στα μαγαζιά και να ρωτούσα αν χρειάζονται άτομα.Απλώς επειδή δεν το έχω κάνει ποτέ,και γενικά δεν έχω ξαναδουλέψει,κολώνω λίγο να παω καθώς δεν ξέρω τι ακιριβώς πρέπει να πω και τι πρέπει να κάνω.Δηλαδή πως να το κάνω; Να μπω πχ μέσα σε μια καφετέρια,να ζητήσω το αφεντικό κ να του πω <γεια σας,μήπως χρειάζεστε άτομα στο μαγαζί σας;> Ξέρω ότι μπορεί να σας φαίνεται κάπως ο χαζός ο προβληματισμός μου,αλλά αν ξέρετε πως ακριβώς μπορούμε να ζητήσουμε δουλειά,θα ήθελα να μου πείτε. Ευχαριστώ!

IM____

# 2 στις 9/2/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από pavlina2312

Πως να ζητήσω δουλειά;

Να μπω πχ μέσα σε μια καφετέρια,να ζητήσω το αφεντικό κ να του πω <γεια σας,μήπως χρειάζεστε άτομα στο μαγαζί σας;> Ξέρω ότι μπορεί να σας φαίνεται κάπως ο χαζός ο προβληματισμός μου,αλλά αν ξέρετε πως ακριβώς μπορούμε να ζητήσουμε δουλειά,θα ήθελα να μου πείτε. Ευχαριστώ!

Γιατί το λες αυτό;

Enikos

# 3 στις 9/2/2017
author
Ανδρας / 75 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 19
Απαντήσεις: 19.488
'Aρεσαν+: 0%

Φορας το χαμογελο του εμοτικον, που βαζεις εδω και πας...

Δε θελεις τιποταλλο.

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από pavlina2312

Πως να ζητήσω δουλειά;

Καλησπέρα παιδιά! 

achinos

# 4 στις 9/2/2017
author
Γυναίκα / 54 / Ελεύθερη
Μονακό
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 13.426

θέλει να υπάρχει  στη τζαμαρία κ ένα χαρτάκι

"ζητείται υπάλληλος"

Αρέσει στο μέλος loushian1984

---tsilipirdoni---

# 5 στις 9/2/2017
author
Γυναίκα / 52 /
Ν. Δωδεκανήσου / Αστυπάλαια
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 923

λες ...

όταν και αν χρειαστείτε άτομο θα χαιρόμουν πολύ να συνεργαστούμε ...

γιατί νομίζω πως η δουλειά αυτή μου αρέσει πολύ και θα την διεκπεραιώνω με κέφι μπόλικο ...

κι ας μην υπάρχει χαρτάκι στην τζαμαρία ...

καλή επιτυχία !

Αρέσει στα μέλη Paralia48, somebody961 και σε ακόμα 3 μέλη.

inioxos52

# 6 στις 9/2/2017
author
Ανδρας / 64 / Σε διάσταση
Ν. Θεσσαλονίκης / Πανόραμα
Θέματα: 27
Απαντήσεις: 7.275

Κοπελια, εαν και εφοσον δεν γνωριζεις να κρατας στα 4 δαχτυλα του ενος υπερυψωμενου χεριου δισκο στρογγυλο φορτωμενο με καφεδες η ποτα, μην πλησιασεις καλυτερα σε καφετερια για σερβιτορα. Ζητα μια δουλεια πλην σερβιτορας, μεχρι τουλαχιστον να μαθεις να χειριζεσαι τον δισκο.

...Ναι στην χρηση των Ελληνικων στο διαδικτυο. Σε σας το λεω Ελληνολατρες, που εχετε ακομη Εγγλεζικα ψευδωνυμα. Και δεν εννοω την γραφη...

pavlina2312

# 7 στις 9/2/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Ευχαριστώ παιδιά για τις απαντήσεις σας.. Ελπίζω να γίνει κάτι..

Alpen_glow

# 8 στις 9/2/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Eίναι λίγο κάπως αυτό που θα γράψω αλλά επειδή έχω κάνει αυτή τη δουλειά νομίζω ότι τους νοιάζει μόνο το πώς φαίνεσαι. Γι'αυτό πήγαινε πολύ προσεγμένη εξωτερικά!

achinos

# 9 στις 9/2/2017
author
Γυναίκα / 54 / Ελεύθερη
Μονακό
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 13.426

παραμάνα δε χρειάζεται σε μικρά μπαράκια, κλαμπάκια, συνοικιακά, μπορείς και να εξασκηθείς μη κ σου χρειαστεί αργότερα.

Το αιλάινερ όμως χρειάζεται να το χειρίζεσαι μαστόρικα, ό,τι μέγεθος κ να χει το καφέ.

Alpen_glow

# 10 στις 9/2/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Κ όμως τα συνοικιακά είναι τα χειρότερα. Γιατί όπως μ εξηγούσε κ η εργοδότριά μου ο κόσμος έρχεται για την παρέα. Κ όντως ερχόντουσαν όσοι έμεναν εκεί κοντά μόνοι τους κ θέλανε κουβέντα. Οπότε σου έλεγε πρέπει να μιλάς έτσι, να ντύνεσαι έτσι το ένα το άλλο. Θυμάμαι σε ένα από τα 3 (τα χω πάρει σβάρνα, ξέρετε αυτά που το βράδυ την βλέπουν μπαρ)είχε έρθει ένας μπεκρούλιακας μέρα μεσημέρι κ με κέρναγε κ καλά κ έπρεπε να λέω ναι ενώ δεν πίνω επειδή με αγριοκοίταζε η εργοδότρια. Κ στο τέλος μ την είπε ότι πήγα να της χαλάσω τον τζίρο. Καλύτερα να κουράζεσαι πάνω κάτω αλλά να φοράς τη στολή σου, να μην χρειάζεται να μιλάς σε κανέναν παρά μόνο να παίρνεις την παραγγελία παρά να νιώθεις λες κ είσαι σε μη πω τι. Μεγάλο καφέ λοιπόν όχι μικρό!

Το λάικ πήγαινε στο eyeliner 

pavlina2312

# 11 στις 10/2/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Alpen glow το περίμενα αυτό.Εσυ πήγες και ρώτησες αν χρειάζονται προσωπικό ή βρήκες τη δουλειά με άλλο τρόπο;

somebody961

# 12 στις 10/2/2017
author
Ανδρας / 58 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 100
Απαντήσεις: 12.019

Παράθεση:
Σχόλιο # 4 από achinos

θέλει να υπάρχει  στη τζαμαρία κ ένα χαρτάκι

"ζητείται υπάλληλος"

Μήπως, κολλάνε το χαρτάκι

επειδή δεν βρίσκεται ποτέ μια Pavlina να διεκδικήσει τη δουλειά;

ή, δεν βρίσκεται
επειδή το μαγαζί μαζεύει χάλια κόσμο,

οπότε, ζητιανεύουν και αυτοί;

Alpen_glow

# 13 στις 10/2/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Τα δύο από αγγελίες σε εφημεριδα κ στο τρίτο ήξερε ένας φίλος μ μία κοπέλα π δούλευε εκεί κ ειχε σκοπό να σταματήσει κ μ λέει δεν πας να δεις. Κ πήγα. Έτσι ξεκαρφωτα τελείως είχα παει σε ενα φαγαδικο όχι σε καφέ.

tangerinedream

# 14 στις 10/2/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

...η δουλειά δεν είναι ντροπή ούτε οικτιρμός και δεν χρειάζεται καλή μικρή μας φίλη να νιώθεις κανένα ενδοιασμό για να την αναζητήσεις...ιδιαίτερα όταν ένα πολυ νέο κορίτσι επιθυμεί να εργαστεί, αυτή μπορεί να αποτελεί -ιδιαίτερα σήμερα- εκτός των άλλων και μια εύσημη μνεία για το κορίτσι αυτό!!! 
...επιπρόσθετα, δεν νομίζω ότι σκοπεύεις να "ζητιανεύσεις" αλλά να προσφέρεις την υπηρεσία σου για την οποία θα αμοιφθείς (τώρα το θέμα της αμοιβής είναι ένα άλλο, μεγάλο και θλιβερό θέμα)...

...δεν βλέπω λοιπόν τον λόγο για τον οποίο το αντιμετωπίζεις τοσο σκεπτικιστικά και νιώθεις τοσο άβολα στη σκέψη της αναζήτησης... :-)

...

Koula___

# 15 στις 10/2/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 13 από Alpen_glow
 στο τρίτο ήξερε ένας φίλος μ μία κοπέλα π δούλευε εκεί κ ειχε σκοπό να σταματήσει κ μ λέει δεν πας να δεις. Κ πήγα. Έτσι ξεκαρφωτα τελείως είχα παει σε ενα φαγαδικο όχι σε καφέ.

τις περισσότερες δουλειές, μην πω όλες, τις είχα βρει εντελώς τυχαία

μιλώντας στο άσχετο, με κόσμο από 'δω και από 'κει

οι περισσότερες για τις οποίες πάσχισα (παρακαλετά ακόμη και σε πολιτικούς άρχοντες-σκέφτηκα αφού πάει έτσι, έτσι θα παίξω-, αποστολή βιογραφικών, παράδοση βιογραφικού αυτοπροσώπως, ταξίδια ακόμη και με τραίνα για μια συνέντευξη, να χτυπάω πόρτες να συστήνομαι και να ρωτάω μήπως με θέλουν ...) δεν ευόδωσαν

βέβαια παίζει, επειδή προσπαθούσα για αλλού, πέτυχα το άλλο

πάντως η κινητικότητα, οποιουδήποτε είδους, σίγουρα βοηθάει

Alpen_glow

# 16 στις 10/2/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Ναι το παρατηρώ κ εγώ τελευταία αυτό. Μόνο με διευρυμένο κύκλο είναι πιθανό να βρίσκει κανείς δουλειές.Οι δουλειές αυτές έχουν ένα καλό πάντως αν δείξεις έμπρακτα ότι έχεις πρόθεση να δουλέψεις σε προσλαμβάνουν. Το τι σε πληρώνουν κ ποτέ είναι άλλο θέμα βέβαια. Στην τελευταία δουλειά πήγαινα 3 βδομάδες κάθε μέρα 9-9 οικειοθελώς για να μάθω χωρίς χρήματα εννοείται. Απλά δόθηκε η ευκαιρία να δείξω ότι θέλω. Ενώ με το βιογραφικό ο,τι κ να δοκιμάσω δεν πιάνει. Κάθομαι κ διαβάζω όλα τα στοιχεία της τάδε εταιρίας για να δω τι θέλει , ποια μεγάλα έργα έχει κάνει για να τα αναφέρω, αν προβάλει οικολογικό χαρακτήρα προσθέτω στην περιγραφή "φυσιολάτρης" κ χαζομάρες τέτοιες αλλά δεν βλέπω προκοπή.

thanos293

# 17 στις 10/2/2017
author
Ανδρας / 40 / Ελεύθερος
Γερμανία
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 734
Αν κοιτάς για καφετέρια, περίμενε μέχρι τόν Μάρτιο Απρίλιο παρακολουθώντας το ίντερνετ,σε ποιο νησί θα ζητήσουν εποχιακά άτομα. Πιστεύω μόνο εκεί παίζει το βιογραφικό, στην πόλη όπως είπε και ένα μέλος από πάνω, θέλουν να σαι "διαικπερεοτικη "

inioxos52

# 18 στις 11/2/2017
author
Ανδρας / 64 / Σε διάσταση
Ν. Θεσσαλονίκης / Πανόραμα
Θέματα: 27
Απαντήσεις: 7.275

Συμφωνα με δημοσιευματα σε εφημεριδες και περιοδικα αλλα και σχολια παθοντων, στα μεγαλα τουριστικα μερη, (βλεπε Ροδο, Μυκονο κλπ) τα αφεντικα ΔΕΝ πληρωνουν συχνα τον νεαροκοσμο που δουλευει για αυτους, ειτε προκειται για  μπητσομπαρα, ειτε για κλαμπακια, ειτε για ξενοδοχεια.

Τον νου σου λοιπον!!!

...Ναι στην χρηση των Ελληνικων στο διαδικτυο. Σε σας το λεω Ελληνολατρες, που εχετε ακομη Εγγλεζικα ψευδωνυμα. Και δεν εννοω την γραφη...

panagiotismp90

# 19 στις 11/2/2017
author
Ανδρας / 29 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Παλαιό Φαλήρο
Θέματα: 39
Απαντήσεις: 2.326

για δεσ σε σουβλατζιδικο,φιλη μου φοιτητρια δουλευει κ παιρνει κοντα 1000 ευρωπουλα, απλα ειναι δυσκολο ωραριο 7-5

TiTou24

# 20 στις 26/3/2017
author
Γυναίκα / 27 / Ελεύθερη
Ν. Θεσσαλονίκης / Εκτός Ελλάδας
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 102
Ισως βρηκες δουλεια...Μα δεν ειναι δυσκολο το να ζητησεις δουλεια.Καλο λεγειν να χεις,χαμογελο,τσαχπινια και ολα καλα φιλικα!!!
Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε
lastpost