Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 300.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το πιο δημοφιλές κοινωνικό δίκτυο γνωριμιών στην Ελλάδα.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Δεύτερη έξοδος?

Επιλέξτε σελίδα: (1-4)
Σελίδες 1234

giorgos170

# 21 στις 13/2/2017
author
Ανδρας / 76 / Σε σχέση
Γεωργία
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 7.050
'Aρεσαν+: 0%

έχει

πλαστικότητα
στις μεταβολές...
δλδ προσαρμοζεται...

παρά το ότι ειναι πειθαρχημένος

αν λοιπον συμφωνει το αξιακο του συστημα (πεποιθησεις)
μπορεις να δουλεψεις...

tangerinedream

# 22 στις 13/2/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

...δεν πειράζει αρκεί να σε βλέπω να κινείσαι τριγύρω και με την ανάλαφρη και εξαιρετική κίνησή σου, να ανάγεις τον χώρο σε κάτι ιδιαίτερο, μοναδικό, πολύτιμο και...αληθινό!!! ...καφέ μπορώ να πίνω και πριν έρθω... :-)

Enikos

# 23 στις 13/2/2017
author
Ανδρας / 75 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 20
Απαντήσεις: 19.824

Παράθεση:
Σχόλιο # 20 από Alpen_glow

Μην έχετε αυταπάτες, την καθημερινότητά μου μεταφέρω εδώ μέσα.

Αρέσει στο μέλος giorgos170

Alpen_glow

# 24 στις 13/2/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Ως προς το ότι έχω σκοπό να λύσω το πρόβλημα του εκάστοτε ανθρώπου που γράφει θέμα 

Enikos

# 25 στις 13/2/2017
author
Ανδρας / 75 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Τοτε γιατι συμμετεχεις σε θεματα, αλλων χρηστων?

Φορ φαν?

Παράθεση:
Σχόλιο # 24 από Alpen_glow

Ως προς το ότι έχω σκοπό να λύσω το πρόβλημα του εκάστοτε ανθρώπου που γράφει θέμα 

Alpen_glow

# 26 στις 13/2/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Σε κάποια θέματα συμμετέχω γιατί (νομίζω) ότι βλέπω μια υποκρισία ή μια εσκεμμένη απόκρυψη της αλήθειας κ εκνευρίζομαι. Σε κάποια άλλα οι θεματοθέτες εκφράζουν ευαισθησίες κ νιώθω σα να είμαι στη θέση τους κ θέλω να πω κάτι καλό ακόμα κ αν δεν το πιστεύω. Σε κάποια άλλα μπαίνω αθέλητα στη θέση του ενός ή του άλλου μέλους κ νιώθω την ανάγκη να πάρω θέση. σε κάποια άλλα απλά έχω απορίες. τώρα το κατά πόσο η άποψή μου έχει κάτι το ενδιαφέρον για τον θεματοθέτη εξαρτάται από το τι θέλει να ακούσει. Κυρίως συμμετέχω γιατί μ' αρέσει η εξέλιξη του κάθε θέματος όταν συμμετέχουν οι θεματοθέτες. Εκεί π σιγά σιγά φτάνει στην αλήθεια. όχι πάντως φορ φαν με την κακή έννοια. το βλέπω λίγο σαν εξάσκηση στο να καταλαβαίνω τι λέει/αισθάνεται κάποιος.

Paralia48

# 27 στις 13/2/2017
author
Γυναίκα / 53 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 24
Απαντήσεις: 7.781

λοιπόν, την απάντηση την έδωσες ήδη. Φύγε, επειδή το θέλεις.
Την αδερφή σου, δεν έχεις υποχρέωση να την υιοθετήσεις. Μπορείς να της δίνεις οδηγίες και γιατροσόφια τηλεφωνικώς. Όσο για τους γονείς σου, ας πρόσεχαν Άλπεν! Τα παιδιά δε θα πληρώσουν τις λάθος επιλογές των γονιών τους. Αντίθετα οι γονείς φροντίζουν τα παιδιά τους, σε περίπτωση χωρισμού. Άσε λοιπόν τις τύψεις και ξεκίνα.
Λίγο τη χρηματοδότηση δεν την πολυκατάλαβα, θα το ξαναδιαβάσω. Είπες διδακτορικό με πληρωμή στην Αμερική. Στην Αγγλία, που σ΄ενδιαφέρει, τι παίζει; 

Βρε παιδιά  (Ροκ, Άλπεν), εγώ πάντως , άσχετο, βλέπω πως του καθηγητή δεν του πέφτει λόγος να λύσει τα ψυχολογικά των φοιτητριών και κυρίως στο πανεπιστήμιο και ακόμη περισσότερο, όταν δεν τον ρωτάνε! Δηλαδή, εμένα αν μου έλεγε κάποιος, ότι στο μέλλον θα έχεις αυτό το κακό, ή ότι έχεις ψυχολογικά, θα του έλεγα <<δε σε ρώτησα, δε σου πέφτει λόγος>>...

tangerinedream

# 28 στις 13/2/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

...μην μπερδεύετε τους σχολιαστές με άσχετους μικροδιαξιφισμούς... :-)

tangerinedream

# 29 στις 13/2/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

...ήθελα να σε ρωτήσω "παραλια" το νικ σου έχει σχέση με παραλίες ή είναι το εξαιρετικό Λακεδαιμόνιο όνομα Παράλεια; 

siopi13

# 30 στις 13/2/2017
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Καλλιθέα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 2.197

Η προσφορα αυτης της εξασκησης ειναι οντως καταπληκτικη !!! 

Παράθεση:
Σχόλιο # 26 από Alpen_glow

...το βλέπω λίγο σαν εξάσκηση στο να καταλαβαίνω τι λέει/αισθάνεται κάποιος.

Αρέσει στο μέλος somebody961

1Christina

# 31 στις 13/2/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Alpen ειναι πολυ σημαντικο να αποδεχθουμε τον εαυτο μας...

Περσι εσυ πηγες αγγλια μηπως και εισαι κοντα στον τασο που σου εδινε μια σιγουρια...νομιζω οτι αυτο που σου εδινε περισσοτερο ηταν η ψευδαισθηση οτι "εισαι σαν τους αλλους" καλο δε λεω αλλα δεν αρκουσε προφανως...φετος διαβαζω οτι θες να πας επειδη θεωρεις αυτο ειναι που θες να κανεις (η ερευνα κλπ)

Νομιζω και καπου αλλου εχεις αναφερει οτι πηρες αποφαση οτι δεν ειμαστε ολοι για ολα (με αλλα λογια το ειχες πει αλλα αυτο ειναι η ουσια) ναι εγω ειμαι υπερ της "μονομανιας" και χαιρομαι για σενα

Ο πιο ευτυχισμενος (μακραν) ανθρωπος που γνωριζω ειναι ενας που ακολουθησε το ονειρο του και ας φαινεται "λιγο" στα ματια των πολλων και ας παραιτησε οικογενεια (και παιδι) κλπκλπ

Απο τους πιο δυστυχεις μια φιλη μου, μικρουλα, πανεξυπνη, αριστη σε οτι εχει ασχοληθει και εχει ασχοληθει με πολλα (απο αθλητισμο μεχρι τεχνη, μεχρι σπουδες - 10 πτυχιο και μεταπτυχιακο) και ομως μου λεει "ειμαι αριστη σε ολα αυτα επειδη μου ειναι ευκολο...οχι οτι μ αρεσει ουτε οτι το απολαμβανω...δεν εχω βρει την κλιση μου" ... Και εκεινη καποια στιγμη στο εξωτερικο αντμετωπισε κριση πανικου

Εσυ εισαι τυχερη...ακολουθησε τη "μονομανια" και μη φοβασαι...καποια στιγμη μπορει να ανακαλυψεις και αλλες μικροτερες "μανιες"...ευχαριστες μανιες εννοω

Παράθεση:
Σχόλιο # 16 από Alpen_glow

Τον πρώτο ενάμιση χρόνο της σχολής δεν πάτησα. όχι από τεμπελιά αλλά επειδή ήθελα να αποφεύγω τα παιδιά. Δεν αισθανόμουν καλά, άκουγα συνέχεια αρνητικά σχόλια κ έβλεπα άσχημες συμπεριφορές που δεν ήξερα πώς να τα διαχειριστώ. Δεν υποκρίνομαι το θύμα, αλλά δεν είχα βγει κ έξω από το σπίτι μου μέχρι που έφυγα. Ήταν όλα πολύ καινούργια. Σε κάποιο σημείο υπερέβαλλα κ εγώ πάρα πολύ. Το καθετί με στεναχωρούσε. Σταμάτησα να κάνω παρέα κ με τα παιδιά που είχα γνωρίσει γιατί τα αστεία τους απέναντί μου ήταν έμμεσες προσβολές.

Μετά γνώρισα τον τάσο, ήμασταν στο ίδιο έτος και άρχισε να με ωθεί να παρακολουθώ. Επειδή πηγαίναμε μαζί κ ένιωθα ασφάλεια, ότι δεν θα σχολιαστώ αρνητικά κ από την άλλη ότι δε με νοιάζει κιόλας έχω τον τάσο που με βλέπει όπως είμαι κ μένει μαζί μου. Είδα ότι χωρίς πολλή προσπάθεια τα πήγαινα καλά κ άρχισε να με ευχαριστεί. Τελειώνοντας τη σχολή επέμενε ένας καθηγητής να με πάρει έξω για διδακτορικό επί πληρωμή στην Αμερική. Δεν ήθελα. Ήθελα να πάω κάπου στην Αγγλία για να είμαι κοντά στον Τάσο. κ έτσι κ έκανα. Ντροπή μου. Κυρίως για την οικογένειά μου. Δεν το είχα πει σε κανέναν. Αλλά μέσα μου με βάραινε κ προσπαθούσα να κατευνάσω τις τύψεις μου διαβάζοντας.
Η ψυχίατρος μου εξήγησε τα αίτια της διαταραχής. Μου είπε ότι οι κρίσεις πανικού είναι αντίδραση στον φόβο κ με έβαλε να γράφω 3 στήλες σκέψεις αίτια σωματικά συμπτώματα. Προσδιόρισε ότι το θέμα είναι ότι δεν πιστεύω στον εαυτό μου, έχω πολλά πρέπει μέσα μου και είμαι πολύ αυστηρή. Όντως έτσι είναι, είμαι μόνιμα ανικανοποίητη από τον εαυτό μου. Ότι καλό μου συμβεί το αποδίδω στην τύχη κ ότι κακό το χρεώνομαι πάνω μου.
Αυτή τη στιγμή θέλω να φύγω γιατί έχω βρει αυτό που με ικανοποιεί στη ζωή μου. Με γεμίζει κ μου δίνει χαρά. Τα πλεονεκτήματα υπέρ του να φύγω είναι η δυνατότητα να συγκεντρωθώ σε αυτό που θέλω χωρίς να χρειάζεται παράλληλα να δουλεύω σε περιστασιακές δουλειές, ότι η πιθανότητα να αναγνωριστεί όποια δουλειά κάνω είναι μεγαλύτερη και μακροπρόθεσμα θα μπορέσω να αποκατασταθώ επαγγελματικά ενώ αν μείνω εδώ πάλι σε 3 χρόνια θα πρέπει να ξεκινήσω εκ νέου. Αναφέρομαι σε διδακτορικό επί πληρωμή στην Αμερική. Βλέπω ανθρώπους σε τάλεντ σόου να μην διστάζουν να κυνηγησουν τα όνειρά τους χωρίς να έχουν καν ταλέντο κ εμένα μου δίνονται ευκαιρίες, άνθρωποι του χώρου μου δείχνουν ότι πιστεύουν σε μένα με πράξεις κ εγώ κάθομαι κ κλωσσάω τα αυγά μου. 
Πολλές σκέψεις μπαίνουν στο μυαλό μου, μα η αδελφή μ που περιμένει πώς κ πώς να τελειώσω για να πηγαίνουμε βόλτες, η μικρή που είναι αρρωστιάρα, η μανούλα μου που βασίζεται σε μένα για να βγάλω λεφτά (χωρισμένοι γονείς, δεν συνεισφέρει ο μπαμπάς). Κ σκέφτομαι ότι είμαι εγωίστρια. 
Αλλά θέλω να φύγω όχι για λάθος λόγους αυτή τη φορά, όχι για να αποδείξω κάτι σε οποιονδήποτε, όχι σκεπτόμενη ότι θα με ξεφορτωθεί οικονομικά η μάνα μου, αλλά για μένα. Γιατί θέλω να κυνηγήσω αυτό που μου αρέσει. Έτσι κ αλλιώς μόνο αυτό κάνω. Κ όταν δεν κάνω αυτό σκέφτομαι πότε θα γυρίσω σπίτι μου να διαβάσω. Μονομέρεια ναι αλλά έτσι είμαι.
Κ. Παραλία μου δεν τον παρεξηγώ αν κ μ είπε ότι θα καταλήξω μόνη στα 50 χωρίς παιδιά κ οικογένεια κ ότι το θέμα είναι να μ λένε κ 2 άνθρωποι καλημέρα.   Με αφύπνισε όμως γιατί είδε την αλήθεια ότι πάνω από όλα φοβάμαι τον εαυτό μου.

1Christina

# 32 στις 13/2/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Δεν εχει ...ακομη!!! Θα αποκτησει ομως...αλιμονο σε αλλους

Παράθεση:
Σχόλιο # 10 από paninos

μαλλον δεν θα εχει κολλητους νομπελιστες

1Christina

# 33 στις 13/2/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Μονο αν η ερευνα που θες να κανεις αφορα ...μαρκετιν lifestyle η κατι ομοιας σοβαροτητας ...αν και δ το νομιζω

Παράθεση:
Σχόλιο # 14 από tangerinedream

...εγώ θα σου πρότεινα να μείνεις εδώ εφόσον σε ενδοιαφέρει η έρευνα (δεν ξέρω βέβαια σε ποιό πεδίο) και παράλληλα να εργάζεσαι σε κάποιο καφέ με την προϋπόθεση όμως ότι θα μου πείς το καφέ, ώστε να γίνω μόνιμος θαμώνας του και να πίνω καθημερινά το καφεδάκι μου απο τα τρυφερά χεράκια σου... :-) 

Paralia48

# 34 στις 13/2/2017
author
Γυναίκα / 53 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 24
Απαντήσεις: 7.781

Παράθεση:
Σχόλιο # 29 από tangerinedream

...ήθελα να σε ρωτήσω "παραλια" το νικ σου έχει σχέση με παραλίες ή είναι το εξαιρετικό Λακεδαιμόνιο όνομα Παράλεια; 

έχει σχέση με τις  παραλίες, που τις λατρεύω...

Γιατί νομίζεις ότι ξεκινώ ναυμαχία; Για να σώσω το τυρκουάζ Τάνγκερ...

Ξέρεις, τι τρέλλα είναι να βουτάς σε ατελείωτο τυρκουάζ...

Enikos

# 35 στις 13/2/2017
author
Ανδρας / 75 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Ναι σωστα.  Αλιμονο σε οποιον δεν εχει νομπελιστα φιλο, να το κανει ντουντουκα στο φορουμ.

Να τον φοραει για πατεριτσα...

Παράθεση:
Σχόλιο # 32 από 1Christina

Δεν εχει ...ακομη!!! Θα αποκτησει ομως...αλιμονο σε αλλους

1Christina

# 36 στις 13/2/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Και σε οποιον δεν εχει χιουμορ λεμε...σορρυ αλπεν

Παράθεση:
Σχόλιο # 35 από Enikos

Ναι σωστα.  Αλιμονο σε οποιον δεν εχει νομπελιστα φιλο, να το κανει ντουντουκα στο φορουμ.

Να τον φοραει για πατεριτσα...

Enikos

# 37 στις 14/2/2017
author
Ανδρας / 75 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Παλι σκασαμε στα γελια.

med_29

# 38 στις 15/2/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Έχεις σκεφτεί Άλπεν ότι αν μείνεις εδώ, χωρίς δουλειά, το πρόβλημα της ''Αγχώδους Διαταραχής'' μπορεί και να μεγαλώσει?  Αν μείνεις καιρό χωρίς δουλειά, εκεί νομίζω είναι που θα ανχωθείς περισσότερο.! Ενώ αν δουλέψεις και ειδικά πάνω σε αυτό που σου αρέσει, το ψυχολογικό σου θα λυθεί σε λίγο καιρό.
Δουλειά = Δημιουργικότητα
Δημιουργικότητα = Αυτοπεποίπηθηση.
Είμαι σε μια ξένη χώρα μόνη μου, άρα αναγκάζομαι να τα βγάλω και όλα πέρα μόνη μου. Δεν μπορείς να φανταστείς πόσο θα σε ανεβάσει όλο αυτό. Η ζωή κούκλα μου είναι δικιά σου και μόνο εσύ αποφασίζεις γι'αυτήν. Φύγε για έξω και αν σε λίγο καιρό δεν ξεπεράσεις τα ψυχολογικά σου, εμένα να με φτύσεις.
Αααα...και τι σου είπε ο καθηγητής σου, ότι δεν θα παντρευτείς και δεν θα κάνεις παιδιά??? Γιατί που το ξέρει αυτός, το φλυντζάνι σου διάβασε??? Εδώ παντρεύονται άλλοι κι άλλοι πες του, εγώ δεν θα παντρευτώ ,που είμαι μια χαρά κοπέλα στην τελική?!  Πες του, ότι μία από το forum μου είπε να πας, να κάμεις τούμπες . Άιντε από'δω τα ζώα.! Που βρήκανε έναν ευάλωτο άνθρωπο την συγκεκριμένη περίοδο της ζωής του και του βγάζουνε επάνω του όλες τις ανασφάλειες. Έπρεπε να τον είχα εγώ μπροστά μου,να σου'λεγα εγώ τι θ'άκουγε.! 
Καλή απόφαση.!

Alpen_glow

# 39 στις 16/2/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Συμφωνώ απόλυτα με όλα αυτά κ νιώθω πιο έτοιμη από ποτέ να κάνω το μεγάλο βήμα.

Νομίζω ότι έχω δώσει λιγάκι το δικαίωμα γιατί αποκοιμήθηκα στο γραφείο μ μια φορά το βράδυ κ με πέτυχε το πρωί να κοιμάμαι στο γραφείο, μια άλλη με βρήκε η καθαρίστρια να κοιμάμαι, με βλέπουν σαββατοκύριακα εκεί κ κάθε μέρα φεύγω κατά τις 2 το βράδυ οπότε δεν το παρεξηγώ, νομίζω ότι λέγονται με καλή πρόθεση.

siopi13

# 40 στις 16/2/2017
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Καλλιθέα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 2.197

Καλη τυχη να εχεις Γιαυρι ... Να διαφυλαξεις τις Αρχες σου και την ικανοτητα σου Ναγαπας Και να ξερεις ...στις εποχες που διανυουμε το να φοβασαι και λιγουλακι ειναι Μαγκια !!! Να εισαι παντα καλα Γιαυρι !!!  

Παράθεση:
Σχόλιο # 39 από Alpen_glow

Συμφωνώ απόλυτα με όλα αυτά κ νιώθω πιο έτοιμη από ποτέ να κάνω το μεγάλο βήμα.

Νομίζω ότι έχω δώσει λιγάκι το δικαίωμα γιατί αποκοιμήθηκα στο γραφείο μ μια φορά το βράδυ κ με πέτυχε το πρωί να κοιμάμαι στο γραφείο, μια άλλη με βρήκε η καθαρίστρια να κοιμάμαι, με βλέπουν σαββατοκύριακα εκεί κ κάθε μέρα φεύγω κατά τις 2 το βράδυ οπότε δεν το παρεξηγώ, νομίζω ότι λέγονται με καλή πρόθεση.

Αρέσει στο μέλος somebody961
Επιλέξτε σελίδα: (1-4)
Σελίδες 1234
Δεν μπορείτε να απαντήσετε