Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 300.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το πιο δημοφιλές κοινωνικό δίκτυο γνωριμιών στην Ελλάδα.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Εύρεση εργασίας..αλλά πού?

Επιλέξτε σελίδα: (1-4)
Σελίδες 1234

catwoman_29

# 21 στις 13/4/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Τι εννοείς?

Παράθεση:
Σχόλιο # 20 από giorgos170

όχι πολλά ... ένα

μα ένα μου τάκανε όλαυτά...
και δεν ξέρω
και ποιό είναι ...

Enikos

# 22 στις 13/4/2017
author
Ανδρας / 75 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 19
Απαντήσεις: 19.375
'Aρεσαν+: 0%

Το τακα τακα...

Παράθεση:
Σχόλιο # 20 από giorgos170

όχι πολλά ... ένα

μα ένα μου τάκανε όλαυτά...
και δεν ξέρω
και ποιό είναι ...

macbook

# 23 στις 13/4/2017
author
Ανδρας / 50 / Παντρεμένος
Αλλη χώρα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 2.526

Παράθεση:
Σχόλιο # 16 από catwoman_29

εδώ που μένω είναι χωριό με πολύ λίγους κατοίκους. Να φανταστείς μονό ένα καφενείο κι ένα φαρμακείο δουλεύουν πια( τόσοι λίγοι έχουμε μείνει).

Αφού υπάρχει φαρμακείο, πάλι καλά να λες. Σε άλλα μεγαλύτερα χωριά, με καφενείο, καφετέριες και άλλα καταστήματα, το φαρμακείο δεν είναι πάντα κάτι αυτονόητο. Μπορεί να χρειάζεται να κάνεις πολλά χιλιόμετρα για ένα παυσίπονο.

Παράθεση:
Σχόλιο # 16 από catwoman_29

Μόνο όσοι έχουν μέσον δουλεύουν εδώ στην επαρχία

...

αλλά και Αθήνα έχω στείλει βιογραφικά. Όμως να σου πω Αθήνα δεν βγαίνω οικονομικά ούτως ή αλλως, οπότε τζάμπα κι ο κόπος...

Δεν εξετάζεις την περίπτωση να εγκαταλείψεις την Ελλάδα; Αυτό εννοούσα πριν όταν έγραψα ότι εγώ θα έφευγα. Πώς τα πηγαίνεις με τις ξένες γλώσσες;

tangerinedream

# 24 στις 13/4/2017
author
Ανδρας / 49 / Σε διάσταση
Τουρκμενιστάν
Θέματα: 9
Απαντήσεις: 3.594

...το χωριό όπως το περιγράφεις μάλλον είναι ορεινό...πάντως έχεις μια καλή βάση για να οργανωθείς και να δημιουργήσεις κατι καλό...λίγη φαντασία χρειάζεται και διάθεση (που φαίνεται να διαθέτεις αρκετή!!!)... :-)

Αρέσει στο μέλος silencee

panagiotismp90

# 25 στις 13/4/2017
author
Ανδρας / 29 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Παλαιό Φαλήρο
Θέματα: 39
Απαντήσεις: 2.326

απ οτι αντιλαμβανομαι θελεισ να μεινεισ εκει που μενεισ τωρα? δηλ να κανεισ κατι στο χωριο?

catwoman_29

# 26 στις 13/4/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Το χωριό tangerdream δεν είναι ορεινό, αλλά είναι ακριβώς πάνω στην Εθνική Οδό Ιωαννίνων -Ρίου-Αντιρρίου, 5 λεπτά από Αμφιλοχία. Ο Κόσμος όμως ο περισσότερος γενικά έχει φύγει από τον νομό Αιτ/νίας, γιατί δεν προσέφερε ποτέ δουλειές. Δεν έχει καθόλου, μα καθόλου υποδομές σαν περιοχή κι ας είναι ο μεγαλύτερος νομός.
Macbook: Με τις ξένες γλώσσες δεν έχω θέμα, μου αρέσουν, αλλά το θέμα είναι γενικά το οικονομικό, γιατί δεν υπάρχει χρήμα ούτε για ''ΖΗΤΩ''.
Panagiotismp90: Όλα τα έχω σκεφτεί. Όταν είσαι άνεργος τα πάντα φέρνεις γύρω από το μυαλό σου.
Σας ευχαριστώ και πάλι όλους σας για τις απαντήσεις σας ειλικρινά.

Lucrezia_

# 27 στις 13/4/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Έχεις τη δυνατότητα να έρθεις στην Αθήνα; Υπάρχουν ιδιωτικές εταιρείες οι οποίες συνάπτουν συμβάσεις με το δημόσιο μέσω διαγωνισμών και προσλαμβάνουν άτομα της ειδικότητας σου αποκλειστικά... Σε παιδικούς σταθμούς, καλοκαιρινές κατασκηνώσεις.. Είναι η καλύτερη εποχή για να το ψάξεις. 

Από επαρχία δεν γνωρίζω και πολλά αλλά αν έχεις κάποιο μέσο ψάξτο λίγο με το δημόσιο...

Επίσης μπορείς να φτιάξεις ένα κατάλογο με τις κατασκηνώσεις που υπάρχουν στο νομό σου.. Κάποιες από αυτές ανήκουν σε δημόσιους φορείς αλλά το προσωπικό ανήκει στον εργολάβο. Δεν εμπλέκεσαι με το δημόσιο εργατικά ή μισθολογικά. 

Lucrezia_

# 28 στις 13/4/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Επίσης να σου πω ότι μπορείς να παρακολουθείς τις προκηρύξεις που γίνονται μέσω www.asep.gr που αφορούν την ειδικότητα σου... Ο νόμος περί ανεργίας έχει αλλάξει τον τελευταίο χρόνο.. 

Πόσα χρόνια είσαι άνεργη;

macbook

# 29 στις 13/4/2017
author
Ανδρας / 50 / Παντρεμένος
Αλλη χώρα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 2.526

Παράθεση:
Σχόλιο # 26 από catwoman_29

Macbook: Με τις ξένες γλώσσες δεν έχω θέμα, μου αρέσουν, αλλά το θέμα είναι γενικά το οικονομικό, γιατί δεν υπάρχει χρήμα ούτε για ''ΖΗΤΩ''.

Εγώ προτείνω την αναζήτηση εργασίας στο εξωτερικό για να λύσεις ακριβώς το οικονομικό πρόβλημα. Δεν εννοώ να ταξιδέψεις και να δεις επί τόπου τι γίνεται, γιατί αυτό απαιτεί ένα σκασμό λεφτά, λέω να δοκιμάσεις να στείλεις αιτήσεις στο εξωτερικό. Αλλά αν καταλαβαίνω καλά, δε θέλεις να φύγεις από την Ελλάδα.

catwoman_29

# 30 στις 13/4/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

6 xronia...

Παράθεση:
Σχόλιο # 28 από Lucrezia_

Επίσης να σου πω ότι μπορείς να παρακολουθείς τις προκηρύξεις που γίνονται μέσω www.asep.gr που αφορούν την ειδικότητα σου... Ο νόμος περί ανεργίας έχει αλλάξει τον τελευταίο χρόνο.. 

catwoman_29

# 31 στις 13/4/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

6 xronia...

Παράθεση:
Σχόλιο # 28 από Lucrezia_

Lucrezia_

# 32 στις 13/4/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Δεν τα λες και λίγα 6 χρόνια ανεργίας... Μπες στην ιστοσελίδα που σου πρότεινα και κάνε ένα πρόχειρο υπολογισμό μορίων... Να υποθέσω βέβαια ότι είσαι καταγεγραμμένη άνεργη με νoutser το οποίο φροντίζεις να ανανεώνεις τακτικά! 

Έχεις πολύ  καλές πιθανότητες!!! 

Καλή επιτυχία!!!

Lucrezia_

# 33 στις 13/4/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Κοπελιά δεν γνωρίζω και πολλά από την περιοχή σου αλλά με τον νέο αυτοκινητόδρομο που είναι υπό κατασκευή θα ανοίξουν πολλοί καινούργιοι σταθμοί διοδίων... Ίσως κάποιες καινούργιες επιχειρήσεις που θα εξυπηρετούν τους διερχόμενους οδηγούς... 

Απ' αυτά είμαι άσχετη απλά φλασιές μου 'ρχονται και στα λέω για να σε βοηθήσω...

Μπες στο site της εταιρείας Ιονία Οδός και ψάξε... Πάρε τηλέφωνα και ρώτα...  Ενημερώσου!!! 

Lucrezia_

# 34 στις 13/4/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

... Και μη ξεχάσεις να αναφέρεις ακριβώς που μένεις!!! Σημαντικό!! Πάρε αύριο κιόλας τηλέφωνο και μάθε.. πρωί πρωί.. 

Καλή (εργασιακή) Ανάσταση!!!

harrier23

# 35 στις 13/4/2017
author
Ανδρας / 36 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 456

Και γω το σκέφτηκα Λουκρητία αυτό αλλά η συγκεκριμένη δουλειά θέλει θεόχοντρο μέσο...

Παράθεση:
Σχόλιο # 33 από Lucrezia_

Κοπελιά δεν γνωρίζω και πολλά από την περιοχή σου αλλά με τον νέο αυτοκινητόδρομο που είναι υπό κατασκευή θα ανοίξουν πολλοί καινούργιοι σταθμοί διοδίων... Ίσως κάποιες καινούργιες επιχειρήσεις που θα εξυπηρετούν τους διερχόμενους οδηγούς... 

Απ' αυτά είμαι άσχετη απλά φλασιές μου 'ρχονται και στα λέω για να σε βοηθήσω...

Μπες στο site της εταιρείας Ιονία Οδός και ψάξε... Πάρε τηλέφωνα και ρώτα...  Ενημερώσου!!! 

karamelitsameli

# 36 στις 28/4/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Τώρα που άνοιξε η τουριστική σεζόν, βρες μια δουλειά σε ξενοδοχείο με διαμονή..

Θα αλλάξεις περιβαλλον και θα γνωρίσεις και κόσμο από πολλές χωρες!

Από το να κάθεσαι να κλαις τη μοιρα σου στο χωριό, πολύ καλυτερο αυτό!

Θα κουράζεσαι,α λλά θα αισθάνεσαι πολύ καλύτερα ψυχολογικά!

Έχεις κάποια προυπηρεσία σε οποιοδήποτε τομέα?

Ξέρεις κάποια ξενη γλώσσσα?

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από catwoman_29

Εύρεση εργασίας..αλλά πού?

Γεια σας και ελπίζω να είστε καλά. Είμαι 29 χρονών και άνεργη. Δυστυχώς δεν μένω Αθήνα (απλά έβαλα τόπος διαμονής Αθήνα για προσωπικούς λόγους..), αλλά επαρχία και συγκεκριμένα σε χωριό, χωρίς μεταφορικό μέσο, αφού άνεργη=άφραγκη.  Το θέμα μου είναι ότι είμαι 6 χρόνια άνεργη και αν κι έχω ψάξει τα πάντα, δεν μπορώ να βρω τίποτα. Ειλικρινά έχω κουραστεί. Σκεφτόμουν να κάνω κάτι δικό μου, αλλά σε χωριό που δεν ζει κανείς σχεδόν, δεν μπορείς να κάνεις και κάτι. Και με αγροτικά να ασχοληθώ. δεν έχω κάπου να τα προωθήσω, γιατί δεν έχει λαικές εδώ κοντά...χώρια που για όλα αυτά θες χρήμα, το οποίο δεν υπάρχει.

Εσείς τι θα κάνατε στην θέση μου?

tangerinedream

# 37 στις 28/4/2017
author
Τουρκμενιστάν

ΠΡΟΣΟΧΗ!!!
...η αλυσίδα ζαχαροπλαστείων "ΜΕΛΟΖΑ" ζητά κορίτσια για πωλήτριες...έχουν ήδη αναρτηθεί στις βιτρίνες των καταστημάτων της οι αγγελίες ζήτησης...όποια φίλη ενδοιαφέρεται άς κινηθεί!!! :-)

catwoman_29

# 38 στις 28/4/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Σέυχαριστώ πολύ...

Παράθεση:
Σχόλιο # 37 από tangerinedream

ΠΡΟΣΟΧΗ!!!
...η αλυσίδα ζαχαροπλαστείων "ΜΕΛΟΖΑ" ζητά κορίτσια για πωλήτριες...έχουν ήδη αναρτηθεί στις βιτρίνες των καταστημάτων της οι αγγελίες ζήτησης...όποια φίλη ενδοιαφέρεται άς κινηθεί!!! :-)

catwoman_29

# 39 στις 28/4/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Harrier23 για τα διόδια της Ιόνια Οδού, έχω αφήσει βιογραφικό εδώ και δυο χρόνια, αλλά δεν με κάλεσαν για συνέντευξη. Τα διόδια του χωριού μου απέχουν 10 λεπτά από το σπίτι μου να φανταστείς και όταν τους έστειλα βιογραφικό,τους πήρα τηλέφωνο πρώτα και τους είπα ότι είμαι κοντά με τα διόδια και ότι την θέλω πολύ την δουλειά για να με έχουν στα υπόψην. Τεσπα.. η συγκεκριμένη που μου απάντησε στο τηλέφωνο μου τα μάσαγε...( και θα εξετάσουμε το βιογραφικό σας..και τέτοιες μπούρδες...)...Που θέλω να καταλήξω?!

Με πήρε τηλέφωνο η φίλη από το Αγρίνιο την προηγούμενη εβδομάδα και μου είπε ότι την πήρανε για δουλειά στα διόδια στο Αγρίνιο και μάλιστα αφού την είχαν καλέσει για συνέντευξη πριν δυο χρόνια...και ότι μάλιστα είχε το τυχερό που λέμε να είναι για ακόμη μια φορά σε δουλειά και τέτοιες βλακείες...

Επομένως έχεις απόλυτο δίκιο για το μέσον στα διόδια και γενικά για το μέσον..

Η συγκεκριμένη δούλευε πάλι για τρία χρόνια σε παιδικό σταθμό( φίλη της μαμάς της η διευθύντρια του παιδικού-το έμαθα από άλλη γνωστή) και πάλι έλεγε πόσο τυχερή ήτανε που είχε δουλειά...

Και αναρωτιέμαι..

Δεν είναι άδικο να'χουν συνέχεια οι ίδιοι κι οι ίδιοι δουλειά..?!

Υ.Γ: Σε αυτά τα 6 χρόνια ανεργίας έχω αναλογιστεί πολλά γύρω από το θέμα της ανεργίας, αλλά και σχετικά με την  περιοχή που μένω..

Ο νομός Αιτωλοακαρνανίας αν και ο μεγαλύτερος νομός της Ελλάδας είναι ο πιο υποανάπτυκτος, πράγμα που σημαίνει ότι και οι τελευταίοι νέοι που έχουν μείνει εδώ σε λίγα χρόνια( όταν θα ξανανοίξουν οι δουλειές, γιατί θα ξανανοίξουν), θα έχουν φύγει, αφού δεν θα προσφέρει σχεδόν τίποτα...και σαφώς θα μείνουν παραπίσω συνταξιούχοι και Αλβανοί, όπως και τώρα άλλωστε να δουλεύουν τα χωράφια..

Ήδη κάποια κομμάτια της Ιονίας έχουν φτιαχτεί και δουλεύουν κανονικά και η πόλη της Αμφιλοχίας έχει θέμα..(μαγζιά κλέινουν...πλέον σε παρακαλάνε να πας για έναν καφέ..και άλλα τέοια..)

Όταν όμως δεν φροντίζεις για την περιοχή σου, αυτές τις συνέπειες έχεις μετά..

Συγνώμη αν σε κούρασα...

Παράθεση:
Σχόλιο # 35 από harrier23

Και γω το σκέφτηκα Λουκρητία αυτό αλλά η συγκεκριμένη δουλειά θέλει θεόχοντρο μέσο...

tangerinedream

# 40 στις 28/4/2017
author
Τουρκμενιστάν

...πάντως όποτε βλέπω κάποια ανακοίνωση-αναγγελία πρόσληψης θα το γράφω εδώ...χτές είδα σε κάποια "ΜΕΛΟΖΑ" το χαρτί και το έγραψα σήμερα...αυτό που θα με ευχαριστούσε πραγματικά καλή μας κατ είναι να μας γράψεις ότι πήγες εκεί και σε προσέλαβαν...τοτε θα νιώσω αληθινά όμορφα!!! :-)

Αρέσει στα μέλη silencee, Enikos
Επιλέξτε σελίδα: (1-4)
Σελίδες 1234
Δεν μπορείτε να απαντήσετε