Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Τι θα κάνατε στη θέση μου?

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123

lamprand

# 21 στις 27/4/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από MarilenaM1979

Τι θα κάνατε στη θέση μου?

Με τον σύζυγο μου μετά από φιλική σχέση αρκετών ετών παντρευτήκαμε και στη συνέχεια αποκτήσαμε και παιδιά. Τα χρόνια αυτά οι σχέσεις μας υπήρξαν αρμονικές με εμένα να έχω αναλάβει, ως επί το πλείστο την ανατροφή των παιδιών, τις οικιακές εργασίες, χωρίς ουσιαστική βοήθεια, και οτιδήποτε άλλο απαιτούσε η καθημερινότητα. Ο άντρας μου ήταν συνήθως απασχολημένος με τις επιχειρηματικές του δραστηριότητες.

Η σχέση που προέκυψε με το γάμο φάνηκε να είναι επιτυχημένη καθώς στηρίχθηκε στην αγάπη και την αμοιβαία εκτίμηση.

Από τα πρώτα χρόνια της συζυγικής μας ζωής φάνηκε ότι ο σύζυγός μου διατηρούσε άριστες σχέσεις με τη οικογένειά του, τα αδέρφια του, συνδεόμενος μαζί τους συναισθηματικά και οικονομικά μέσα από την οικογενειακή τους επιχείρηση με τη γενική εποπτεία και οικονομική διαχείριση να την έχουν οι γονείς τους.

Σε ότι αφορά σε εμένα και άντρα μου, εξαρχής η σχέση μας με τα οικονομικά διαμορφώθηκε στο να καλύπτουμε ισόποσα τα όποια έξοδα προέκυπταν. Αυτό σήμαινε και σημαίνει ότι ανεξαρτήτως μηνιαίων απολαβών η συμμετοχή μας στα έξοδα ήταν ισόποση. Από τη δική μου πλευρά - παρόλο που η μη ύπαρξη κοινού ταμείου φάνταζε παράξενη, καθώς οι δικές μου παραστάσεις από τη δική μου πατρική οικογένεια, ήταν ακριβώς το αντίθετο και σύμφωνα με τη δική μου λογική αυτό συνιστούσε διχαστικό στοιχείο σε μια συντροφική σχέση - αρχικά δεν έθιξα το θέμα θέλοντας να συνεισφέρω τα μέγιστα υποκινούμενη από ευγενικά αισθήματα που θεωρώ ότι με χαρακτηρίζουν.

Στην πορεία βλέποντας ότι αυτό το μοντέλο, του να μη γνωρίζουμε το ταμείο του σπιτιού τι έχει και τι δεν έχει δεν λειτουργεί για μένα, ζήτησα από τον άντρα μου να υπάρχει μια μεγαλύτερη ανεξαρτησία. Εκείνος όμως μου είπε ότι κάτι τέτοιο δεν μπορεί να γίνει γιατί δεν μπορεί να ξέρει κάθε μήνα τι βγάζει και αν και όταν υπάρχει κέρδος τότε αυτά πηγαίνουν στο μαγαζί για να εξασφαλιστούν τα παιδιά μας. Να πω εδώ ότι για αρκετά χρόνια η οικονομική κατάσταση του άντρα μου ήταν πολλή καλή (χωρίς να έχω σαφή εικόνα) και παρόλο που τα τελευταία χρόνια με την οικονομική κρίση επηρεάστηκε αρνητικά εντούτοις εξακολουθεί να διατηρεί την οικονομική υπεροχή.

Κάποια στιγμή πριν δυο χρόνια λόγω κάποιων πολύ σημαντικών προβλημάτων υγείας που μου προέκυψαν σε συνδυασμό με την απόλυσή μου από τη δουλειά, ένιωσα για πρώτη φορά την ανάγκη για στήριξη, ψυχολογικά κυρίως. Του υποδείκνυα συγκεκριμένους τρόπους ώστε να με βοηθήσει , ένα ταξίδι οι δυο μας, μια βόλτα έτσι απλά, κάτι απλό και ουσιαστικό? Αρκούνταν όμως απλά σε παραινέσεις λέγοντάς μου να σκεφτώ τα χειρότερα, να το ξεπεράσω, να αλλάζω τρόπο σκέψης και στάση ζωής. Αυτό όμως όχι μόνο δε με βοηθούσε αλλά με έκανε να αισθάνομαι ακόμη πιο άσχημα και αρχίζω να απομακρύνομαι συναισθηματικά. Σχετικά με το να πάμε ταξίδι μου έλεγε ότι δεν υπάρχουν τα χρήματα. Τα οποία όμως υπήρχαν όταν ήταν να γίνει μια εκδρομή με τα αδέλφια του.

Κάποια στιγμή σκέφτηκα να κάνω κάτι εγώ για μένα και αποφασίζω να κάνω ένα ταξίδι στην επαρχία να δω την αδερφή μου. Αντιδρά άσχημα σε αυτό μη επιτρέποντάς μου να φύγω χωρίς εκείνον εκβιάζοντάς με ψυχολογικά σχετικά με τις συνέπειες που θα είχε αυτό στη σχέση μας. Αισθάνομαι πλέον καταπίεση. Προσπαθώντας να κάνω κάτι προτείνω στον σύζυγό μου να επισκεφτούμε σύμβουλο γάμου πράγμα που απέρριψε κατηγορηματικά

Σε μια ύστατη προσπάθεια γεφύρωσης του επισημαίνω τα σημεία τριβής ώστε να βρεθεί μια λύση δηλαδή σχετικά με την συντροφική και οικονομική μας ανεξαρτησία, τους τρόπους που περιμένω να με στηρίζει κλπ. Όμως στις απαντήσεις του μου αναφέρει ότι η πατρική οικογένεια του είναι η αρχική και η δική μας έπεται, ότι απλά πρέπει να εκτιμήσω ότι έχω.

Παράλληλα με τα παιδιά να έχουν πλέον αντίληψη των πραγμάτων ο σύζυγος μου ? με γνώμονα τις δικές του πεποιθήσεις ? αρχίζει να τους επιβάλλει ιδέες σχετικά με ιδεολογικές και πολιτικές αντιλήψεις από το χώρο της δεξιάς. Καταφέρεται με εκφράσεις και χαρακτηρισμούς κατά της αριστεράς, προσφύγων, αλλόθρησκών κλπ. Φτάνει σε σημείο να απαγορεύει στα παιδιά να συμμετέχουν στη σχολική εορτή του Πολυτεχνείου. Βρίζει μπροστά στα παιδιά  και το διακωμωδεί ώστε να απαξιώσει τον χώρο αυτόν. Έρχομαι σε σύγκρουση μαζί του - και πολλές φορές έντονα ? όχι για τις ιδεολογικές πεποιθήσεις αλλά στον τρόπο επιβολής αυτών και στην προσπάθεια κομματικοποίησης παιδιών.? Αρχίζω να αμφισβητώ τον ρόλο του στην σωστή ανατροφή των παιδιών.

¨Αρχισα να κουράζομαι και να παραιτούμαι... Προσπάθησα μέσα απο τη συζήτηση να φτιάψω κάτι όμως ..κουράστηκα. Δεν αλλάζει ο ανθρωπος

Πλέον ζούμε σαν συγκάτοικοι νομίζω, με εμένα να νιωθω εγκλωβισμένη. Τέθηκε το θέμα του διαζυγίου παρόλο που δε μπορώ να φανταστώ τι αντίκτυπο θα έχει στα παιδιά και μου τρώει τη ψυχή αυτό, στο οποίο αντέδρασε πολύ άσχημα μιας και θεωρεί ότι έχει δίκιο σε όλα

είσαι πολύ λάθος και κακός άνθρωπος εσύ . μεταννόησε !

δεν μπορω να γράψω τίποτα άλλο λόγω αηδίας και από όλο το σκεπτικό όλων των συμβουλατόρων .

achinos

# 22 στις 27/4/2017
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Μονακό
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 13.764
'Aρεσαν+: 0%

Παράθεση:
Σχόλιο # 21 από lamprand

δεν μπορω να γράψω τίποτα άλλο λόγω αηδίας και από όλο το σκεπτικό όλων των συμβουλατόρων .

https://www.youtube.com/watch?v=Fg5LZBVLVtY

Αρέσει στα μέλη Katia_80, Paralia48

lamprand

# 23 στις 27/4/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

μια βδομάδα βγάζω πέτρες από τα νεφρά ... εε άντεχα τόσες μέρες μέχρι που διάβασα και αυτό και βρήκα αφορμή να φωνάξω τον πόνο μου χαχαχα .

Enikos

# 24 στις 27/4/2017
author
Ανδρας / 77 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 25.038

Εσυ ως τι γραφεις εδω, με τα εφτακοσα και κατι νικ...

Γρηγορα! Στο βαρελι με το νεφτι...

Παράθεση:
Σχόλιο # 21 από lamprand

sAvArA

# 25 στις 27/4/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

MArilena???

A)1 και 23ποσο μας κανει;;; 

B)γραψε αυτο: HjK12mL

για να σιγουρευτω οτι δεν εισαι ρομποτ...

MarilenaM1979

# 26 στις 27/4/2017
author
Γυναίκα / 44 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Αγίος Ιωάννης Ρέντης
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 15

Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον.
Θέλω να πω το εξής. Από την πλευρά του δεν έχει χαθεί το ενδιαφέρον για μένα, δεν έχει αλλάξει. Πάντα έτσι ήταν και θα είναι. Αυτός είναι ο τρόπος του
Εγώ έχω αλλάξει. Πολλές φορές οι καταστάσεις, η επαφή μας με άλλους ανθρώπους ακόμα και το ίδιο το πέρασμα του χρόνου σε κάνουν να ζητάς άλλα πράγματα. Το κλειδί σε όλο αυτό είναι η επικοινωνία στο ζευγάρι, κατά πόσο μπορείς ? έστω και αν δε καταλαβαίνεις ακριβώς τι θέλει ο άλλος ? να τον παρακολουθήσεις, να το ακολουθήσεις και να συμπορευτείς. Ο σύζυγός μου είναι ένας άνθρωπος που βλέποντας με να αλλάζω και να διεκδικώ κάτι πέρα από τα συνηθισμένα, ένιωσε απειλή. Όταν περνούσα δύσκολα , ξέρω ότι δεν ήμουν και το πιο εύκολο πλάσμα, εκείνη όμως τη στιγμή που τον χρειάστηκα αναδείχτηκαν όλα τα θέματα στη σχέση μας. Πιστεύω ότι αυτός ο γάμος ήταν λάθος εξαρχής. Ποτέ δεν βρεθήκαμε κοντά σαν σύντροφοι. Αν πραγματικά ήμασταν «μαζί» (χωρίς να αφομοιώνει ο ένας τον άλλο ) τότε θα αναγνωρίζαμε τουλάχιστον ότι έχουμε πρόβλημα. Δεν έχει καταλάβει καν ποιο είναι το θέμα μας στη σχέση.
Άρα καταλήγοντας, δεν είναι το ζητούμενό μου να αναδείξω ξανά τα γυναικεία μου θέλγητρα για να με διεκδικήσει. Δε περιμένω να τα "κάψει" όλα για μένα από φόβο μη με χάσει. Έχει στα μάτια μου και στο μυαλό μου σαν άντρας εκπέσει..αυτό δε ξέρω πως αναστρέφεται.

Συνεπώς σωστά αναφέρετε και αυτός είναι και ο φόβος μου , ότι κάποια στιγμή τα παιδιά θα πάρουν το δρόμο τους και θα μείνουμε να αντιμετωπίσουμε ο ένας τον άλλον.
Η λύση μου δε θα βρεθεί εδω μέσα το ξέρω... είναι όμως μια επιβεβαίωση ότι δε μπορέι να τα βλέπω μόνο εγώ στραβα...

Παράθεση:
Σχόλιο # 18 από 26-29-31

Μαριλενα,δεν ειναι καθολου ευκολα τα πραγματα,ειδικα οταν εχει λογο η οικογενεια του αντρα σου,και εχει και θα το εχεις καταλαβει και εσυ,μονο και μονο αφου εξαρταται οικονομικα!!!(τα τυχον κερδη πανε για να εξασφαλιστουν τα παιδια)αναφερεις καπου...και αν υπαρξει χασουρα στο μελλον δεν πρεπει να καλυφτει απο αυτα τα λεφτα,και ποιος τα διαχειριζεται?ο αντρας σου η οι γονεις του?Ας το αφησουμε αυτο οπως και τα πολιτικα,τα παιδια θα καταλαβουν μονα τους παρεες εχουν στην ζωη θα βγουν,θα εχουνε μια αρχικη επιρρροη απο αυτα που τους εχει πει ο πατερας τους,αλλα οκ,πες τους και εσυ κατι πιο μετριοπαθες,πχ μεγαλωνοντας παιδια θα το ψαξετε μονα σας και θα κρινετε...κλπ κλπ!!!Παμε στα πιο σοβαρα τωρα...με σενα τι γινεται?Το σωστο θα ητανε να χωρισεις ψυχρα και ουδετερα...ελα ομως που πλεον δεν μπορω να στο πω με σιγουρια στην περιπτωση σου,γιατι τα συναισθηματικα κενα που θα προκυψουν θα ειναι δυσβασταχτα για σενα (μιας και εισαι συναισθηματικος ανθρωπος)δικη μου πεποιθηση αυτη,θαχεις να αντιμετωπισεις οχι εναν,αλλα ολο το σοι του αντρα σου και θαναι δυσκολο να το διαχειριστεις,αλλον αντρα δεν εχεις ερωτευτι,και ισως αργησει να γινει και αυτο,αν γινει να εχεις καποιο στηριγμα,περαν της αδελφης σου που ειναι και πιο εξω αν καταλαβα καλα...Ο καιρος θα περναει,τα χρονια θα περνανε η ζωη θα φευγει,τα παιδια θα παρουνε τον δρομο τους θα σας βλεπουν και τους δυο με τον τροπο τους,και???το να μεινεις εκει παλι,και να κανεις αυτο που θελεις πιο συχνα πιο ελευθερα,να δειξεις την θυληκοτητα σου,το ταπεραμεντο σου,να τον κανεις να καταλαβει οτι μπορει και να σε χασει(οχι με διαζυγιο)να σε δει σαν γυναικα που την γουσταρει οπως παλια,το βλεπω πιο καλη επιλογη τωρα...μπορει να κουρασα,αλλα εχεις μυαλο,σκεφτεσαι,βαζεις και συναισθημα θα την βρεις την λυση!!!

MarilenaM1979

# 27 στις 27/4/2017
author

Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον.
Θέλω να πω το εξής. Από την πλευρά του δεν έχει χαθεί το ενδιαφέρον για μένα, δεν έχει αλλάξει. Πάντα έτσι ήταν και θα είναι. Αυτός είναι ο τρόπος του
Εγώ έχω αλλάξει. Πολλές φορές οι καταστάσεις, η επαφή μας με άλλους ανθρώπους ακόμα και το ίδιο το πέρασμα του χρόνου σε κάνουν να ζητάς άλλα πράγματα. Το κλειδί σε όλο αυτό είναι η επικοινωνία στο ζευγάρι, κατά πόσο μπορείς ? έστω και αν δε καταλαβαίνεις ακριβώς τι θέλει ο άλλος ? να τον παρακολουθήσεις, να το ακολουθήσεις και να συμπορευτείς. Ο σύζυγός μου είναι ένας άνθρωπος που βλέποντας με να αλλάζω και να διεκδικώ κάτι πέρα από τα συνηθισμένα, ένιωσε απειλή. Όταν περνούσα δύσκολα , ξέρω ότι δεν ήμουν και το πιο εύκολο πλάσμα, εκείνη όμως τη στιγμή που τον χρειάστηκα αναδείχτηκαν όλα τα θέματα στη σχέση μας. Πιστεύω ότι αυτός ο γάμος ήταν λάθος εξαρχής. Ποτέ δεν βρεθήκαμε κοντά σαν σύντροφοι. Αν πραγματικά ήμασταν «μαζί» (χωρίς να αφομοιώνει ο ένας τον άλλο ) τότε θα αναγνωρίζαμε τουλάχιστον ότι έχουμε πρόβλημα. Δεν έχει καταλάβει καν ποιο είναι το θέμα μας στη σχέση.
Άρα καταλήγοντας, δεν είναι το ζητούμενό μου να αναδείξω ξανά τα γυναικεία μου θέλγητρα για να με διεκδικήσει. Δε περιμένω να τα "κάψει" όλα για μένα από φόβο μη με χάσει. Έχει στα μάτια μου και στο μυαλό μου σαν άντρας εκπέσει..αυτό δε ξέρω πως αναστρέφεται.

Συνεπώς σωστά αναφέρετε και αυτός είναι και ο φόβος μου , ότι κάποια στιγμή τα παιδιά θα πάρουν το δρόμο τους και θα μείνουμε να αντιμετωπίσουμε ο ένας τον άλλον.
Η λύση μου δε θα βρεθεί εδω μέσα το ξέρω... είναι όμως μια επιβεβαίωση ότι δε μπορέι να τα βλέπω μόνο εγώ στραβα...

Παράθεση:
Σχόλιο # 18 από 26-29-31

Μαριλενα,δεν ειναι καθολου ευκολα τα πραγματα,ειδικα οταν εχει λογο η οικογενεια του αντρα σου,και εχει και θα το εχεις καταλαβει και εσυ,μονο και μονο αφου εξαρταται οικονομικα!!!(τα τυχον κερδη πανε για να εξασφαλιστουν τα παιδια)αναφερεις καπου...και αν υπαρξει χασουρα στο μελλον δεν πρεπει να καλυφτει απο αυτα τα λεφτα,και ποιος τα διαχειριζεται?ο αντρας σου η οι γονεις του?Ας το αφησουμε αυτο οπως και τα πολιτικα,τα παιδια θα καταλαβουν μονα τους παρεες εχουν στην ζωη θα βγουν,θα εχουνε μια αρχικη επιρρροη απο αυτα που τους εχει πει ο πατερας τους,αλλα οκ,πες τους και εσυ κατι πιο μετριοπαθες,πχ μεγαλωνοντας παιδια θα το ψαξετε μονα σας και θα κρινετε...κλπ κλπ!!!Παμε στα πιο σοβαρα τωρα...με σενα τι γινεται?Το σωστο θα ητανε να χωρισεις ψυχρα και ουδετερα...ελα ομως που πλεον δεν μπορω να στο πω με σιγουρια στην περιπτωση σου,γιατι τα συναισθηματικα κενα που θα προκυψουν θα ειναι δυσβασταχτα για σενα (μιας και εισαι συναισθηματικος ανθρωπος)δικη μου πεποιθηση αυτη,θαχεις να αντιμετωπισεις οχι εναν,αλλα ολο το σοι του αντρα σου και θαναι δυσκολο να το διαχειριστεις,αλλον αντρα δεν εχεις ερωτευτι,και ισως αργησει να γινει και αυτο,αν γινει να εχεις καποιο στηριγμα,περαν της αδελφης σου που ειναι και πιο εξω αν καταλαβα καλα...Ο καιρος θα περναει,τα χρονια θα περνανε η ζωη θα φευγει,τα παιδια θα παρουνε τον δρομο τους θα σας βλεπουν και τους δυο με τον τροπο τους,και???το να μεινεις εκει παλι,και να κανεις αυτο που θελεις πιο συχνα πιο ελευθερα,να δειξεις την θυληκοτητα σου,το ταπεραμεντο σου,να τον κανεις να καταλαβει οτι μπορει και να σε χασει(οχι με διαζυγιο)να σε δει σαν γυναικα που την γουσταρει οπως παλια,το βλεπω πιο καλη επιλογη τωρα...μπορει να κουρασα,αλλα εχεις μυαλο,σκεφτεσαι,βαζεις και συναισθημα θα την βρεις την λυση!!!

MarilenaM1979

# 28 στις 27/4/2017
author

matakiamoy12,

Διαβασα και όλα τα δικά σου. Τι γλυκιά που είσαι

Όχι κορίτσι μου δε νομίζω να "πάιζει" κάτι άλλο. Είναι άνθρωπος που δεν αφήνεται.. Κουβαλάει πολλά βάρη από την οικογένειά του η οποία παρόλο που τον στηρίζει και τους στηρίζει , πράγμα που θα το λέγαμε αξιοθαυμαστο γιατι στις μέρες μας  δε το βρίσκεις εύκολα, εντουτοις όλο αυτό λειτουργεί εξαρτητικά.. Και για να μη παρεξηγηθω, δε μου φταινε σε τιποτα οι άνθρωποι, είναι καθαρα θέμα λειτουργίας της σχέσης.

Όπως είπα και κάπου αλλού δε μπορώ να δώσω πληρη εικόνα της κατάστασης ούτε να παραθέσω αναλυτικα γεγονότα για να το στηρίξω όλο αυτό, όμως ενδεικτικά μπορειτε να καταλάβετε

Παράθεση:
Σχόλιο # 20 από matakiamoy12

Μην αφήσεις το λεωφορείο συμβολικά το λέω να σε πάρει μαζί του...ζυγίσε τα φαίνεσαι άνθρωπος που δεν αντιδράς αυθόρμητα...

https://youtu.be/UJ_ZyAN3P80

MarilenaM1979

# 29 στις 27/4/2017
author

matakiamoy12,

Διαβασα και όλα τα δικά σου. Τι γλυκιά που είσαι

Όχι κορίτσι μου δε νομίζω να "πάιζει" κάτι άλλο. Είναι άνθρωπος που δεν αφήνεται.. Κουβαλάει πολλά βάρη από την οικογένειά του η οποία παρόλο που τον στηρίζει και τους στηρίζει , πράγμα που θα το λέγαμε αξιοθαυμαστο γιατι στις μέρες μας  δε το βρίσκεις εύκολα, εντουτοις όλο αυτό λειτουργεί εξαρτητικά.. Και για να μη παρεξηγηθω, δε μου φταινε σε τιποτα οι άνθρωποι, είναι καθαρα θέμα λειτουργίας της σχέσης.

Όπως είπα και κάπου αλλού δε μπορώ να δώσω πληρη εικόνα της κατάστασης ούτε να παραθέσω αναλυτικα γεγονότα για να το στηρίξω όλο αυτό, όμως ενδεικτικά μπορειτε να καταλάβετε

Παράθεση:
Σχόλιο # 20 από matakiamoy12

Μην αφήσεις το λεωφορείο συμβολικά το λέω να σε πάρει μαζί του...ζυγίσε τα φαίνεσαι άνθρωπος που δεν αντιδράς αυθόρμητα...

https://youtu.be/UJ_ZyAN3P80

achinos

# 30 στις 27/4/2017
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Μονακό
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 13.764

Παράθεση:
Σχόλιο # 26 από MarilenaM1979

Αααα, όσο για το πώς θα βλέπουμε, επιτρεπτός ο πλουραλισμός.

Τι να πούμε;

εγώ έχω δώσει άδεια στον εαυτό μου, να αλλάζει κάθε βδομάδα αν θέλει.

Κ δε ρώτησα κ κανέναν πώς το βλέπει.

MarilenaM1979

# 31 στις 27/4/2017
author

Παράθεση:
Σχόλιο # 25 από sAvArA

MArilena???

A)1 και 23ποσο μας κανει;;; 

B)γραψε αυτο: HjK12mL

για να σιγουρευτω οτι δεν εισαι ρομποτ...

Ειμαι ρομποτ. Σαν την  "έφερα"

Αρέσει στο μέλος Paralia48

maraki_lar_1980

# 32 στις 27/4/2017
author
Γυναίκα / 41 / Ελεύθερη
Ν. Λάρισας / Λάρισα
Θέματα: 44
Απαντήσεις: 1.432

Μαριλένα...

Με βαση την κατασταση οπως μας την εξεθεσες και το πως περιέγραψες το προβλημα σου...

θελω να σε ρωτησω...

Για ποιο λόγο μένεις ακόμη σε αυτή τη σχεση-γάμος αφού δεν είσαι ευτυχισμένη και δε βρίσκεις ανταποκριση?

Τι προσδοκας?

Ο άντρας σου δεν πρόκειται να αλλάξει...Είναι κάθετος και αδιάλλακτος...δε σε "βλεπει" καν...

Το θέμα είναι εσυ τι κάνεις?

Θα παραμείνεις να καταπιεζεσαι για χάρη των παιδιών?

Με τη σταση που κραταει,τα παιδιά αραγε θέλουν και αποδέχονται αυτόν τον πατέρα που εσύ επέλεξες να τους δώσεις?

Θαρρω πως ετσι οπως φέρεται ειναι θεμα χρονου να κανουν την επανασταση τους...αν γλιτωσουν τα τραυματα στην ψυχουλα τους...

Μηπως πρεπει να τα προστατεψεις απο αυτόν και τον "αναπηρο" χαρακτηρα του?

Εσύ που θα είσαι καλά μέσα σου?

το περιβάλλον που ζείτε εσυ και τα παιδιά σου  είναι τοξικό...

Τι θα κάνεις γι'αυτο?

sAvArA

# 33 στις 27/4/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

#31-Το ειχα καταλαβει..

Ο τροπος γραφης 

ΜΗ ΑΝΘΡΩΠΙΝΟΣ...

Θελει δουλεια 

για να ΜΗ φαινεται η ρομποτικη -αλγοριθμικη

αντιμετωπιση των πραγματων...

Μαλλον επανεγκατασταση

αλλου "λογισμικου"..

Μεχρι τοτε..θα loopαρεις...

Δεν εχει αλλη λυση

μαλλον ο προγραμματισμος ΣΟΥ..

Enikos

# 34 στις 27/4/2017
author
Ανδρας / 77 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Πετυχημενο...Χαχαχαχαχαχαχαχα...

Παράθεση:
Σχόλιο # 33 από sAvArA

#31-το ειχα καταλαβει..

Ο τροπος γραφης 

μη ανθρωπινος...

giorgos170

# 35 στις 27/4/2017
author
Ανδρας / 75 / Σε σχέση
Ν. Λέσβου / Καλλονή
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 9.121

Κορίτσια πότε κάηκε η βιβλιοθηκη της αλεξανδρειας ...?

(και γιατι τηλεγαν ετσι...?)

Το ειχα καταλαβει..
Ο τροπος γραφης μη ανθρωπινος...
Θελει δουλεια

lamprand

# 36 στις 27/4/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 24 από Enikos

Εσυ ως τι γραφεις εδω, με τα εφτακοσα και κατι νικ...

Γρηγορα! Στο βαρελι με το νεφτι...

εσυ που καταλαβαίνεις αυτά που έγραψες δώσε και την απάντηση . εγω δεν ...

και ελπίζω εκεί για τα 700 νικ να μην εννοείς ότι εγώ χρησιμοποιώ και άλλα νικ.

MarilenaM1979

# 37 στις 27/4/2017
author

Παράθεση:
Σχόλιο # 33 από sAvArA

#31-Το ειχα καταλαβει..

Ο τροπος γραφης 

ΜΗ ΑΝΘΡΩΠΙΝΟΣ...

Θελει δουλεια 

για να ΜΗ φαινεται η ρομποτικη -αλγοριθμικη

αντιμετωπιση των πραγματων...

Μαλλον επανεγκατασταση

αλλου "λογισμικου"..

Μεχρι τοτε..θα loopαρεις...

Δεν εχει αλλη λυση

μαλλον ο προγραμματισμος ΣΟΥ..

Σε αντίθεση με τα μηχανήματα δυστυχώς το format δε λειτουργεί σε ανθρώπους... σας το συνιστώ πάντως, μιας και το το endless loop ειρωνίας σας χαρακτηρίζει

Σας συνιστώ επίσης να ασχοληθείτε με κανα άλλο θέμα πιο ανθρώπινο κατα τα προτυπά σας

Enikos

# 38 στις 27/4/2017
author
Ανδρας / 77 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Ελα!

Παράθεση:
Σχόλιο # 36 από lamprand

εσυ που καταλαβαίνεις αυτά που έγραψες δώσε και την απάντηση . εγω δεν ...

και ελπίζω εκεί για τα 700 νικ να μην εννοείς ότι εγώ χρησιμοποιώ και άλλα νικ.

MarilenaM1979

# 39 στις 27/4/2017
author

Παράθεση:
Σχόλιο # 32 από maraki_lar_1980

Μαριλένα...

Με βαση την κατασταση οπως μας την εξεθεσες και το πως περιέγραψες το προβλημα σου...

θελω να σε ρωτησω...

Για ποιο λόγο μένεις ακόμη σε αυτή τη σχεση-γάμος αφού δεν είσαι ευτυχισμένη και δε βρίσκεις ανταποκριση?

Τι προσδοκας?

Ο άντρας σου δεν πρόκειται να αλλάξει...Είναι κάθετος και αδιάλλακτος...δε σε "βλεπει" καν...

Το θέμα είναι εσυ τι κάνεις?

Θα παραμείνεις να καταπιεζεσαι για χάρη των παιδιών?

Με τη σταση που κραταει,τα παιδιά αραγε θέλουν και αποδέχονται αυτόν τον πατέρα που εσύ επέλεξες να τους δώσεις?

Θαρρω πως ετσι οπως φέρεται ειναι θεμα χρονου να κανουν την επανασταση τους...αν γλιτωσουν τα τραυματα στην ψυχουλα τους...

Μηπως πρεπει να τα προστατεψεις απο αυτόν και τον "αναπηρο" χαρακτηρα του?

Εσύ που θα είσαι καλά μέσα σου?

το περιβάλλον που ζείτε εσυ και τα παιδιά σου  είναι τοξικό...

Τι θα κάνεις γι'αυτο?

Για τον ίδιο λόγω που μένουν οι περισσότεροι σε δυστυχισμένους γάμους. Νομίζω λίγο πολύ τους ξέρουμε.

Οπότε και στη δική μου περίπτωση ή απλά χωρίζω ή μένω, αποδέχομαι και προσπαθώ να επικεντρωθω στον εαυτό μου και τα παιδιά μου δίνοντας ότι καλύτερο μπορώ και όπου βγει...

Το περιβάλλον είναι σύμφωνα με τις δικές μου ανάγκες μη γόνιμο.. τωρα το αν ειναι τοξικο για τα παιδια, δε ξέρω... Πέρα από τις συμπεριφορες που προσπαθεί  να τους περάσει κατα τα άλλα δεν βιώνουν παθολογικές καταστάσεις. Δεν ζουν τσακωμούς.

Επειδή όμως τα παιδιά τα "πίάνουν" όλα, ξέρω ότι έχουν καταλάβει και έχουν ψιλομπερδευτεί με τα αντίθετα μηνύματα που τους περνάμε. Επίσης βλέπουν και ένα ζευγάρι που ενω δε μαλώνει δεν υπάρχει και κάποια τρυφερότητα. Υπάρχει μόνο πολιτισμένη συμπεριφορα

Αρέσει στα μέλη Paralia48, maraki_lar_1980

sAvArA

# 40 στις 27/4/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

#39-Αντι το λοιπον..

να καθοδηγεισαι

απο τις ορθολογικοτητες

τις ρουτινες και τις υπορουτινες

του "θεσμου"..

.γιατι δεν περιδιαβαινεις

με τον δικο σου τ ρ ο π ο

, τον κοσμο των "ιδεων" Σου;;;

Ήμηπως ΔΕΝ εχεις ιδεες;;

Γιατι επιστρεφεις συνεχεια ,

σ αυτηντην ανακαλυψουλα 

(του γαμου)

και οχι μονο αυτο, 

αλλα αυτη σου την αδυναμια ,

την επιστροφη στα αγονα, 

τη θεωρεις και συνεπεια...αρετη ,ξερω γω τι...

και θες να την περασεις 

και σα μηνυμα στα παιδια!!!

Νταξει...

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123
Δεν μπορείτε να απαντήσετε