Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 300.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το πιο δημοφιλές κοινωνικό δίκτυο γνωριμιών στην Ελλάδα.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Τοξικός συνάδελφος

Σελίδα : 1

Kitharas

# 1 στις 2/5/2017
author
Ανδρας / 32 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γαλάτσι
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 6
'Aρεσαν+: 0%

Τοξικός συνάδελφος

Καλημέρα,

εργάζομαι σε γραφείο που έχω την τύχη-ατυχία να είμαι με έναν ακόμα συνάδελφο. Ενώ παλαιότερα τα λέγαμε αρκετά συχνά, και είχα ανοικτεί σε πολλά θέματα, ξαφνικά εδώ και κανα 6μηνο έχει κόψει την καλημέρα (τελείως όμως), και είναι σα να μην υπάρχει, ενώ όταν έχει χρειαστεί να εργαστούμε μαζί είναι επιθετικός και με ύφος. Δε ξέρω πως να το διαχειριστώ. Η αδιαφορία είναι λύση αλλά όταν είσαι με ένα ακόμα άτομο σπάνε τα νεύρα σου και τσαντίζεσαι

Αρέσει στο μέλος tangerinedream

wish_

# 2 στις 2/5/2017
author
Γυναίκα / 35 / Ελεύθερη
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 2.299
Να συνεχίσεις να λες καλημέρα έστω κ τυπικά!ή δουλειά είναι που περνάμε πολλές ώρες.πρεπει να υπάρχει κ να διατηρήται ένα καλό σχετικά κλίμα.Σκέφτηκες ποτέ να τον πιάσεις σαν άντρας κ συναδελφος γιατι οχι κ σαν φίλος να τον ρωτησεις τι έχεις?έχεις κάτι?έγινε κάτι?είσαι κάπως...τόσο καιρό στο ίδιο γραφείο.μηπως έκανα κάτι που σ ενόχλησε άθελά μου?να πάτε για μία μπύρα!Μπορεί να χει θέματα βρε αδελφέ.σπιτι,οικονομικα,αισθηματικα!κ εσύ στην τελική μπορεί να κανες κάτι άθελά σου ή να έχεις συμπεριφορά εκνευρίστικη κατά τη γνώμη του.
Αρέσει στο μέλος tangerinedream

tangerinedream

# 3 στις 2/5/2017
author
Ανδρας / 49 / Σε διάσταση
Τουρκμενιστάν
Θέματα: 9
Απαντήσεις: 3.620

...κάποιος πολυυυ "καλός" συνάδελφος σας μάλλον σε έχει διαβάλλει...τουλάχιστον αυτό προκύπτει απο τη στάση του απέναντί σου αλλά κυρίως, απο την επιθετικότητα που βγάζει εναντίον σου...προσπάθησε να το κουβεντιάσεις μαζύ του, εφόσον συνεργάζεστε και να δείς τι έχει παιχτεί...είναι αρκετά δύσκολο να εργάζεσαι σε κλίμα συνεχούς έντασης, ιδιαίτερα όταν δεν ευθύνεσαι για αυτό που μάλλον συμβαίνει και την δημιουργεί...

silencee

# 4 στις 2/5/2017
author
Γυναίκα / 72 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 30
Απαντήσεις: 2.425
...καλησπερα σου,γιατι δεν τον ρωτας ευθεως?...για να εχετε χτισει ηδη μια σχεση,κατι βρηκε ο ενας στον αλλον...

one_sec_timeghost

# 5 στις 2/5/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Ιεραρχια

Οπως εντοπισε και προσπαθησε ν αποδειξει (ο βλαξ) nash η θεση μας ειναι ζητημα ιεραρχιας.Συμβιβασου οπως κανουν οι περισσοτεροι η ανεβα ιεραρχικα να δεις πως ερχονται τα χαμογελα οι καλημερες-σπερες η ακομη καλυτερα παραιτησου,ρευστοποιησε την οποια περιουσια σου ανοιξε τη δικια σου επιχειρηση (με γραμματεα!) και γινε αφεντικο !!!(υπαλληλος του τελευταιου δημοσιου υπαλληλου..)

Kitharas

# 6 στις 2/5/2017
author
Ανδρας / 32 / Σε σχέση

Παλαιότερα ειχαμε μια διαφωνια για κατι στη δουλειά αλλά το κλίμα ήταν ήδη χαλασμένο. Πάντως με το συγκεκριμένο άτομο έχει υπάρξει πρόβλημα και με άλλον συναδελφο στο παρελθόν

Kitharas

# 7 στις 2/5/2017
author
Ανδρας / 32 / Σε σχέση

Η φιλική σχέση που αναφέρθηκε ήταν στα πλαίσια της εργασίας, δεν ηταν φίλος ποτέ με την έννοια που το λέτε εσείς. Απλά μιλάγαμε τουλάχιστον
Από την άλλη να παρακαλάω για μια καλημέρα μου κάνει κάπως και μένα

matakiamoy12

# 8 στις 2/5/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Κάποιος από τους δύο σας έχει τάσεις γκει (παντρεμένος ξέρω παντρεμένος δεν έχει σημασία) έκανες πρόσφατα σχέση? το γνωρίζει...? Επιθετικός και υφος ενώ δεν τα είχε αυτά...βγάζουν έντονα την δισαρεσκεια τους σε σχέση με τα νορμάλ ζευγαρια είναι πιο παθιασμένοι.

Enikos

# 9 στις 2/5/2017
author
Ανδρας / 75 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 19
Απαντήσεις: 19.408

Σατανα.

Παράθεση:
Σχόλιο # 8 από matakiamoy12
Κάποιος από τους δύο σας έχει τάσεις γκει (παντρεμένος ξέρω παντρεμένος δεν έχει σημασία) έκανες πρόσφατα σχέση? το γνωρίζει...? Επιθετικός και υφος ενώ δεν τα είχε αυτά...βγάζουν έντονα την δισαρεσκεια τους σε σχέση με τα νορμάλ ζευγαρια είναι πιο παθιασμένοι.

Αρέσει στα μέλη Crazy_Horse, thanos293

matakiamoy12

# 10 στις 2/5/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Enikos όχι εμπειρία ο πρώην ήταν και τώρα θυμάμαι κάποιες συμπεριφορές ξαφνηκες συναδελφων του...

superufo

# 11 στις 2/5/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 8 από matakiamoy12

Από τα λίγα γενικόλογα που είπε ο θεματοθέτης έβγαλες αμέσως τέτοιο συμπέρασμα;;; Μήπως να σου χάριζα λίγο το νικ μου

tzoulia59

# 12 στις 2/5/2017
author
Γυναίκα / 79 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 6.942

σε καταλαβαινω απολυτα ,,,

και φανταζομαι τι σπαστικο ειναι να εχεις απεναντι σου για ωρες εναν στραβομουρη  που σου μεταδιδει την κακη του ενεργεια και σου χαλαει το κεφι ,,,

δεν ειναι ευκολο αυτο και θελει πολλη υπομονη και γερα νευρα ,,,

ο κυριος η εχει κατι μαζι σου και σου κραταει θυμο πιθανον εργασιακο ανταγωνισμο ...

η εχει λεχθει κατι απο σενα  εις βαρος του και ειναι εκνευρισμενος ,,

λες μιλαγατε στο παρελθον και ειχατε καλυτερη σχεση ,,,μαλλον κατι προεκυψε ,,,

το οτι εχει ερθει σε συγκρουση και με καποιον αλλον συναδελφο δειχνει τον κακο του χαρακτηρα ,,,

πως να το διαχειριστεις; 

να του μιλησεις ευθεως και να τον ρωτησεις ποιος ειναι ο λογος που κραταει αποστασεις ,,,αν εχει συμβει κατι να σου εξηγησει τον λογο ,,,

να λυθει η παρεξηγηση ...

η αλλη λυση ειναι να αλλαξεις χωρο ,,,

η αλλη λυση ειναι ν αλλαξεις δουλεια ,,,

στην θεση σου θα επελεγα το  πρωτο,,,

Παράθεση:
Σχόλιο # 6 από Kitharas

Παλαιότερα ειχαμε μια διαφωνια για κατι στη δουλειά αλλά το κλίμα ήταν ήδη χαλασμένο. Πάντως με το συγκεκριμένο άτομο έχει υπάρξει πρόβλημα και με άλλον συναδελφο στο παρελθόν

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Kitharas

Τοξικός συνάδελφος

Καλημέρα,

εργάζομαι σε γραφείο που έχω την τύχη-ατυχία να είμαι με έναν ακόμα συνάδελφο. Ενώ παλαιότερα τα λέγαμε αρκετά συχνά, και είχα ανοικτεί σε πολλά θέματα, ξαφνικά εδώ και κανα 6μηνο έχει κόψει την καλημέρα (τελείως όμως), και είναι σα να μην υπάρχει, ενώ όταν έχει χρειαστεί να εργαστούμε μαζί είναι επιθετικός και με ύφος. Δε ξέρω πως να το διαχειριστώ. Η αδιαφορία είναι λύση αλλά όταν είσαι με ένα ακόμα άτομο σπάνε τα νεύρα σου και τσαντίζεσαι

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Kitharas

Τοξικός συνάδελφος

Καλημέρα,

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Kitharas

Τοξικός συνάδελφος

Καλημέρα,

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Kitharas

Τοξικός συνάδελφος

Καλημέρα,

Kitharas

# 13 στις 3/5/2017
author
Ανδρας / 32 / Σε σχέση

Η αλήθεια είναι ότι αυτή η συμπεριφορά ξεκίνησε από τότε που έχω νέα σχέση, η οποία προέκυψε να έχουν κοινούς γνωστούς (δε το ήξερα από πριν). Οι κοινοί γνωστοί δεν μας είναι συμπαθείς (ούτε εμένα ούτε στη κοπέλα μου)
Υπηρχε ένας διαπλικτισμός με εμάς για ένα εργασιακό θέμα (φασαρία εν ώρα εργασίας σε υπερμετρο βαθμό από μέρους του)

Kitharas

# 14 στις 3/5/2017
author
Ανδρας / 32 / Σε σχέση

H σύγκρουση που είχε έρθει με άλλο συνάδελφο είναι ότι δεν του έλεγε καν καλημέρα μετά από ένα σημείο. Βέβαια εκείνος ήταν σε άλλο χώρο.
Σκέφτομαι να του μιλήσω αφού βλέπω ότι σπάζομαι αλλά από την άλλη να παρακαλάω για μια κουβέντα δε μου πάει, ειδικά όταν ξέρω ότι δεν έχω κάνει κάτι
Άλλο αν έχω κάνει κάτι και τον έχει ενοχλήσει, όταν εμένα με ενοχλεί κάτι το λέω και δε κραταω μουτρα σαν 10χρονο

giorgos170

# 15 στις 3/5/2017
author
Ανδρας / 76 / Σε σχέση
Γεωργία
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 6.921

καλά εκεί που μπήκες

θα βγείς με

τον κ΄@λο ...

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Kitharas

Τοξικός συνάδελφος

Καλημέρα,

giorgos170

# 16 στις 3/5/2017
author
Ανδρας / 76 / Σε σχέση
Γεωργία
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 6.921

φεύγει .που πάει...?

αυτός είναι όλη η δουλειά

να μας κλείσει το σπίτι ...

γιωργάκη...τρέχα

Παράθεση:
Σχόλιο # 11 από superufo

Από τα λίγα γενικόλογα που είπε ο θεματοθέτης έβγαλες αμέσως τέτοιο συμπέρασμα;;; Μήπως να σου χάριζα λίγο το νικ μου

Kitharas

# 17 στις 4/5/2017
author
Ανδρας / 32 / Σε σχέση

Οσο περναει ο καιρος και ενω του εχω ρωτησει πως παει κλπ και εκεινος είναι κλειστός σα στρείδι και επιθετικός (φαση οτι τον ρωταω κάτι και μου λεει επιθετικά "τι ειπες;" και καλά δεν ακούει) σκέφτομαι να παρατήσω τις προσπάθειες
Γιατί προσπαθω να ερθουμε κοντα εστω για τα τυπικα...
Ευτυχώς στα αφεντικά φαίνονται αυτά. Αλλά να αφησω τη δουλειά ΔΕ παιζει απλά

VarethikaOla

# 18 στις 18/5/2017
author
Γυναίκα / 38 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Μαρούσι
Θέματα: 8
Απαντήσεις: 851
Συγγνωμη αλλα ποιος νοιαζεται ρε παιδι μου αν σου λεει η οχι καλημερααφου δεν ησασταν δα κ κολλητοι.Γιατι να χαλας τη ζαχαρενια σου με την αλλαγη συμπεριφορας του. Αστον να βραζει στο ζουμι του κ μην μπαινεις καν στο τρυπακι του " Μηπως φταιω εγω".Μπορει να εχει δικα του ασχετα μ εσενα θεματα κ να περναει φαση. Μην μπλεκεσαι. Αν θελει να σου μιλησει εχει καλως. Αν οχι...στα παλια σου τα παπουτσια ! Δε θα του λυσεις εσυ τα ψυχολογικα του εστω κ αν αυτος θεωρει οτι σχετιζονται μ εσενα.Εσυ εχεις καθαρη συνειδηση ? Του εκανες ποτε κατι ? Αυτο ειναι το θεμα κ οχι τι περναει στο μυαλο του αλλου. Ασε να σκεφτεται οτι θελει. Εσυ αν νοιωθεις αθωος...Αδιαφορια.Ουτε να ρωτησεις τι του συμβαινει θα ελεγα γιατι αν τα εχει μαζι σου κ ειναι κακοκεφος κ ετοιμος να εκραγει το βλεπω να χειροτερευει το πραγμα κ δε σε συμφερει η θα σου πει ψεμματα για ν αποφυγει τη συγκρουση.Αστον να καλμαρει κ μετα την κριση αυτη το αναφερεις χαλαρα μια μερα. Αν στα επαγγελματικα ακομα τα βγαζετε περα...στο τυπικο δηλαδη...κ γινονται οι δουλειες...αρκει !Ποιος νοιαστηκε για τη διαθεση του συναδερφου ? Δικια του ειναι. Μην τη φορτωνεσαι εσυ !
Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε
lastpost