Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 300.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το πιο δημοφιλές κοινωνικό δίκτυο γνωριμιών στην Ελλάδα.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Διαφορες μεταξυ ανδρων κ γυναικων

Επιλέξτε σελίδα: (1-4)
Σελίδες 1234

anassa_

# 21 στις 7/5/2017
author
Γυναίκα / 57 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 2.852
'Aρεσαν+: 0%

Όχι   καλέ   ...  στο  "χέρι "    είναι   κακό  

Παράθεση:
Σχόλιο # 20 από ROCK-54

Α,καλααα

...εσυ εισαι πολυ προχωρημενος!

Εγω ολο κοπανα εκανα απ'αυτα τα μαθηματα. Η ομορφια κρυβεται στην απλοτητα κ μακρια απο τα πλυντηρια!...

Αρέσει στα μέλη broomstick, Crazy_Horse και σε ακόμα 1 μέλος.

somebody961

# 22 στις 7/5/2017
author
Ανδρας / 58 / Σε σχέση
Θέματα: 100
Απαντήσεις: 12.019

Ας είναι γάτες που γρατζουνάνε.. Ξέρουν γιατί έχουν βγάλει τόσα ανέκδοτα για εμάς ..υποτιμητικά τής νοημοσύνης μας.

Εχουν δίκιο! Επειδή ό,τι κι αν μας κάνουνε, εμείς τις αγαπάμε!

https://www.youtube.com/watch?v=8LAhs0A_y20

silencee

# 23 στις 7/5/2017
author
Γυναίκα / 72 / Διαζευγμένη
Θέματα: 30
Απαντήσεις: 2.425

...αχ και δεν ξερω να κανω παραθεσεις  ανα κατηγορια...δεν πειραζει (στο μονολογο αυτο,ειπα μονη μου το 'ναι μωρο μου' στον εαυτο μου και μου εδειξα κατανοηση )...

...γαμος λοιπον...παντρευομαστε οχι αυτον που 'ειναι',αλλα αυτον που 'θα  γινει' οταν τον αλλαξουμε...στη συνεχεια ή τον χωριζουμε για αυτό που τελικα ειναι (επιτελους,το βλεπουμε) και που δε μας ταιριαζει ή μενουμε γκρινιαζοντας που εκεινος δε μπορει να ενταχθει στους 'transformers'...

...χρηση χρηματος...η 'αστεροσκονη' που ολα τα ομορφαινει...'τσιλιμπουρδιζει,αλλα την εχει στα οπα-οπα,το σπιτι του,η οικογενεια του πανω απ ολα---ε,αν ειναι ετσι,γιατι να τον χωρισει??ας ξενο@@@,καλυτερα,μην την πρηζει κιολας'...

...μπανιο...θα μου επιτρεψετε να διανθισω την κατηγορια με το νημα (ταιριαζει) βαλιτσες...ποιος να το αμφισβητησει?ολα τα εξαρτηματα φρεσκαδουρας κι ομορφιας ...καποια απο αυτα αγορασμενα υπο το 'σεληνοφως της επαναστασης' που ξυπνα καμια φορα ,αρχιζοντας με δηλωσεις οπως 'τελος,πρεπει να φροντιζω και τον εαυτο μου καποια στιγμη'...κρεμες ημερας,νυχτας,κρεμες γιωτης...λιγες δαχτυλιες μεσα σε καθε βαζακι και μετα ...η επανασταση αναστελλεται...για οταν οι 'συνθηκες',γινουν πιο ευνοικες...ποτε αραγε???

...καυγας...αυτο το 'ναι μωρο μου'...κρυμμενος καλα,κατω απο τον τελευταιο λογο,ή το τελευταιο κλαμα ή την τελευταια τσιριδα αυτος που πηρε τη συγχωρεση-παραταση...παρε λιγα ψιχουλα ικανοποιησης να σταματησεις λιγο να μου ζητας...για λιγο...ο,τι αρπαξω απο ανοχη καλο ειναι...

...λαθη...φυσικα και τα θυμουνται...ο καθενας τα λαθη του αλλουνου...εξακοντιζονται οι κατηγοριες ως βελη στην αλωση της Τροιας...ποναει ο εγωισμος οταν πληγωνεται...

...τι σημασια εχει απο που ειναι το κειμενο???εκφραζει αποψεις που εχουν ανθρωποι...γυναικες κι αντρες σε μια αεναη κοντρα...καποια χαρακτηριστικα,τα εδωσε η φυση...καποια αλλα τα σμιλεψε η κοινωνια για τους δικους της λογους...θεμα του καθενος τι επιλεγει να ειναι και ποιον επιλεγει κατ επεκταση να εχει διπλα του...καποιοι επιλεγουν πριν φανε τα μουτρα τους,καποιοι αλλοι,αφου τα φανε και καποιοι ποτε...και η ζωη συνεχιζεται...σκυταλοδρομωντας...

*ζητω συγνωμη απ ολες/ολους για τη λεξη με τα @

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από ROCK-54

Διαφορες μεταξυ ανδρων κ γυναικων

Διαβαστε,γελαστε κ σχολιαστε...

Γαμος

Η γυναικα παντρευεται εναν αντρα,προσδοκωντας με τα χρονια καποτε ν'αλλαξει,αλλα αυτος δεν αλλαζει...Ο αντρας παντρευεται μια γυναικα,προσδοκωντας να μεινει οπως την γνωρισε κ ποτε να μην αλλαξει. Δυστυχως γι αυτον η γυναικα αυτη αλλαζει σχεδον αμεσως μετα το γαμο.

..Μελλον

Η γυναικα ανησυχει για το μελλον της,μεχρι να βρει αντρα κ να τον παντρευτειΟ αντρας καθολου δεν ανησυχει για το μελλον του.Αυτο συμβαινει μολις βρει συζυγο κ παντευτει...

Επιτυχια

Πετυχημενος θεωρειται ο αντρας που βγαζει περισσοτερα λεφτα,απ'οσα μπορει να ξοδεψει η γυναικα του...Πετυχημενη θεωρειται η γυναικα που μπορει να βρει εναν τετοιο αντρα...

Λαθη

Ο παντρεμενος αντρας δε θυμαται ποτέ τα λαθη του.Αλλωστε ποιος ολογος δυο ατομα να θυμουνται το ιδιο πραγμα?..

.Οταν ερθει ο λογαριασμος

Ο Τακης,ο Νικος κ ο Γιαννης βγαζουν απο 10Ε ο καθενας για εναν κοινο λογαριασμο 25Ε σε ενα καφέ,χωρις να περιμενουν ρεστα,αν η σερβιτορα ειναι ομορφηΗ Μαρια,η Νικη κ η Ελενη,οταν ερθει ο λογαριασμος,αρχιζουν τους ατελειωτους υπολογισμους,ακομα κ αν ο σερβιτορος ειναι κουκλος..

.Ως προς τα χρηματα

Ενας αντρας θα αγορασει κατι που κοστιζει 20Ε (στην ουσια 15Ε),αλλα το χρειαζεταιΜια γυναικα θα αγορασει κατι,οταν με πεισμα κατεβασει την τιμη στα 15Ε (ουσιαστικα κοστιζει 20Ε),αλλα δεν το χρειαζεται...

Στο μπανιο

Στην αντρικη μικρη γωνια υπαρχουν περιπου 6-7 πραγματακια - οδοντοβουρτσα,αποσμητικο,σαμπουαν,ξυριστικα (εγω δεν εχω),σαπουνι,κολωνια,πετσετα,αντε κ μια χτενα...Στο υπολοιπο μπανιο ανακαλυπτει κανεις πανω απο 300 διαφορετικα κ ασυνηθιστα γυναικεια πραγματα.Απ'αυτα ο μεσος αντρας ειναι ζητημα αν αναγνωριζει 20..

.Καυγας

Σε καθε καυγα η γυναικα εχει τον τελευταιο λογο...Ο εξυπνος αντρας που σεβεται τον εαυτο του εχει μονο τις δυο τελευταιες λεξεις..."Ναι μωρο μου"..

.*Το κειμενο ειναι απο το Βουλγαρικο site HIGH-VIEW-ART με δικη μου μεταφραση

Αρέσει στα μέλη anassa_, MiltosRNLI1930 και σε ακόμα 1 μέλος.

silencee

# 24 στις 7/5/2017
author

...εξαιρετικο!

Παράθεση:
Σχόλιο # 4 από MiltosRNLI1930

Aλλα

https://www.youtube.com/watch?v=RxPZh4AnWyk

και της γυναικας ,παντα εξαρταται απο τον ανδρα .Η μοιρα της δηλαδη αν καταλαβε κανεις εδω μεσα.

Enikos

# 25 στις 7/5/2017
author
Ανδρας / 75 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 19
Απαντήσεις: 19.382

Γιατι δεν ακουμε τις γριες...

Παράθεση:
Σχόλιο # 18 από anassa_

οι  γριές   λένε   συνωμοτικά   στις  νεότερες    
"ο  πιο  έξυπνος άντρας  ,έχει  το  μυαλό  της πιο  κουτής   γυναίκας "

Γιατί   δεν   κάθεστε   φρόνημα   ;;;   εεε;

Αρέσει στο μέλος anassa_

Enikos

# 26 στις 7/5/2017
author
Ανδρας / 75 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 19
Απαντήσεις: 19.382

Αληθεια λες...

Το ζουμε εδω μεσα, με τον αλλο που για να βρει καποια ευκαιρη, εχει χασει την οραση του.

Ο Θεος να τον βοηθησει, να βρει, γιατι και ποσα μαλλια να εχεις...

Παράθεση:
Σχόλιο # 19 από matakiamoy12

καταλαβαινω οτι ο αντρας λειτουργει μονο με την αναγκη του για ερωτα?σεξ?οπως θελετε θεστε το...αν ειναι ικανοποιημενος (ως και το μεγιστο) τον κανεις οτι θελεις...σερνετε ακομη για σενα...φτανει και σε αυτο το σημειο(μην λεμε ψεματα).

ΕΠΕΙΔΗ αυτο το γνωριουν και τα δυο φυλα..δεν θα το αναλυσουμε παρα πανω...(πως το διαχειριζετε απο την μερια των φυλων ξεχωριστα)ειναι η αιτια για πολλα χωρισμους,ανεκπληρωτους ερωτες,παθοι ερωτικα,πονους,αυπνιες και σκεψεις...

Αρέσει στο μέλος anassa_

silencee

# 27 στις 7/5/2017
author
...λοιπον...για να γελασουμε...
...επεστρεφα απο κεντρο και σε σταση που βρισκεται ακριβως εξω απο σουπερ μαρκετ,μπαινουν δυο κυριοι...ξερω κι εγω,γυρω στα 60-65 κρατωντας σακουλες σουπερ μαρκετ...
...προφανως ειχαν αρχισει τη συζητηση καθως περιμεναν στη σταση και τη συνεχιζουν μεσα στο λεωφορειο...
...'απατεωνες σου λεω...κα την προηγουμενη φορα που το ειχαν βαλει προσφορα (απορρυπαντικο πλυντηριου) τα ιδια επαθα...ρε ταδε και παλι ταδε΄...
...ποση εκπληξη για μενα μετα απο ενα συζυγο και δυο γιους ν ακουω ανδρικη συζητηση με αποψη για απορρυπαντικο πλυντηριου...
...γυρισα σπιτι,ακομη ξαφνιασμενη απο το συμβαν...η ανασφαλεια της μητρος, χτυπα κοκκινο...οι γιοι μου θα ειχαν αποψη ποτε για το απορρυπαντικο ρουχων??και στο ξεκαρφωτο γυρναω κ ρωτω τον μεγαλο μου...
-αυτο το απορρυπαντικο που πλενουμε τα ρουχα,σ αρεσει?
-ποιο,το ταδε?
-ναι...
-ρε μαμα πας καλα?για φαι ειναι?για πλυσιμο ειναι..

...ντοιγκ...ντοιγκ...αυτο τωρα τι ειναι?διαλογος αντρα-γυναικας η μανας -γιου?ντοιγκ και παλι...ας χαλαρωσω,ειπα...
Αρέσει στα μέλη 26-29-31, broomstick και σε ακόμα 3 μέλη.

MiltosRNLI1930

# 28 στις 7/5/2017
author
Ανδρας / 57 / Χήρος
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Βούλα
Θέματα: 39
Απαντήσεις: 4.656

'' Mε εκανε να περναω πολυ ομορφα "

Την χρησιμοποιουν τα 98,7 % των νεων επισκεπτριων του Φορουμ στην αρχη της εξιστορησις των αποτυχημενων σχεσεων τους.

Αρέσει στο μέλος Enikos

ROCK-54

# 29 στις 7/5/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Mr Right vs Mrs always right...

Καθομαι με την γυναικα μου στο σαλονι.Αυτη μιλαει στο τηλεφωνο,εγω αλλαζω συνεχως καναλια,ψαχνοντας κατι της προκοπης..."εχει τιποτα η τηλεωραση¨"...ρωταει
"ναι,ενα δακτυλο σκονη"...της απαντω,και ξεσπαει καυγας...

"Αγαπη μου, θελεις να κανουμς σεξακι?...ρωτω με ολη την γλυκυτητα μου
"Οχι"!...απαντα ξερα
"Αυτη ειναι η τελικη σου απαντηση"?...ρωτω
"ΝΑΙ!"...απαντα μονολεκτικα χωρις να με κοιταξει
"Ε,τοτε λεω να βγω με φιλους"...μονολογω...και ξεσπαει ο πρωτος καυγας...

Ειναι Σαββατο,πολυ νωρις το πρωι- σκοταδι εξω. Σηκωνομαι προσεκτικα,χωρις τον παραμικρο θορυβο. Φτιαχνω στα γρηγορα μερικα σαντουτς,κατεβαινω προσεκτικα στο γκαραζ,κουμπωνω το τρειλερ με τη βαρκα στον κοτσαδορο του αυτοκινητου και φευγω αθορυβα σαν τον κλεφτη.Εξω ο αερας λυσσομαναει,ανοιγω το ραδιοφωνο κ ακουω πως απο λεπτο σε λεπτω ξεσπα αγρια καταιγιδα με κρυο.αερα κ βροχες κ ετσι θα παει ολο το Σ/Κ.Κανω επι τοπου αναστροφη κ απογοητευμενος επιστρεφω σπιτι.Γδυθηκα και γλιστρησα αθορυβα στο κρεβατι. Χαϊδεψα απαλα την γυναικα μου στη πλατη κ της ψυθιρισα..."Εξω χαλαει ο κοσμος απο την κακοκαιρια"...και μου απανταει ενω μισοκοιμαται...
"Ε, βεβαια,ο μαλακας ο αντρας μου πριν απο λιγο βγηκε και πηγε για ψαρεμα"...και ξεσπασε καυγας

Πλησιαζουν τα γενεθλια της γυναικας μου κ ταχα μου αδιαφορα μου πεταει..."Θελω μωρε κατι ομορφο,μικρο κ γυαλιστερο να "πιανει" τα 0 - 150 σε λιγα δευτερολεπτα"...Της πηρα μια κομψη ψηφιακη ζυγαρια μπανιου...και ξεσπασε καυγας...

Με την γυναικα μου ειμαστε καλεσμενοι σε reunion- party παλαιων συνφοιτητων μου. Στο διπλανο τραπεζι καθεται μια γυναικα τυφλα στο μεθυσι και κατεβαζει τα ποτηρια με το τζιν σαν να πινει νερο...
"Τι γνωριζεις?"...ρωταει η γυναικα μου...
"Βεβαιως,ειναι η παλια μου γκομενα"...απαντω
"Αρχισε να πινει απο τοτε που χωρισαμε κ εκτοτε ποτέ της δεν ξεμεθυσε"...συμπληρωνω
"Θεε μου,...ειπε η γυναικα μου..."ποιος θα το πιστευε πως μια τετοια γιορτη θα συνεχιζοταν τοσα πολλα χρονια!!!"...και ενας καινουργιος καυγας ξεσπασε...

Πηγαμε με την συζυγο μου σε γνωστο sic restorant. O σερβιτορος,αφου μας εφερε τον καταλογο,για λογους ανεξηγητους ξεκινησε απο μενα,ρωτωντας τι θα προτιμουσα
"Stake a l'angle με τρουφα"...του λεω
Με κοιταει εντρομος κ με ρωταει..."Μα δεν φοβαστε την τρελλη αγελαδα?"
"ΟΧΙ,..του απαντω..."αυτη μονη της θα παραγγειλει"...και ξεσπαει αγριος καυγας...

Στην κεβατοκαμαρα η γυναικα μου ημιγυμνη παρατηρει το σωμα της στον θαθρεφτη κ μουρμουριζει...
"Αισθανομαι απαισια κ δειχνω χοντρη κ ασχημη!!! Χρειαζομαι επειγοντως μια τρυφερη φιλοφρονηση εκ μερους σου,που να με διαψευδει κ να τονωνει το πεσμενο ηθικο μου!!!"
"Εχεις τελεια αετισια οραση"...της λεω ενθουσιασμενος...και ξεσπα ο τελευταιος καυγας...

πηγη

HIGH-VIEW-ART bg

somebody961

# 30 στις 7/5/2017
author
Ανδρας / 58 / Σε σχέση
Θέματα: 100
Απαντήσεις: 12.019

Ανήκει στην πιο εύκολη σειρά "ανεκδότων" να γραφτεί επειδή με μια γυναίκα
για οποιοδήποτε λόγο

ξεσπάει καυγάς!

Ακόμα και όταν δεν υπάρχει λόγος!
-Α, ώστε αδιαφορείς ε;

Σενάριο διαχρονικό :
-Απόψε, έχω όρεξη να μαλώσουμε!
-Εγώ δεν έχω
-Α, ώστε έτσι ε;

$#@!%#$%@@%$# 

"Απόψε αγάπη μου δεν μπορώ να σου προσφέρω εκείνο που θέλεις.. Για αυτό, πάρε τηλέφωνο καμιά φίλη σου, βγες με τους φίλους σου για μπύρες και γύρισε ό,τι ώρα θέλεις. Εγώ, εδώ, θα σε περιμένω"

ΠΟΤΈ, ΚΑΜΙΑ ΒΡΕ ΠΑΙΔΙΆ!

Αρέσει στο μέλος anassa_

silencee

# 31 στις 7/5/2017
author

.

...σημερα σκεφτηκα το ιδιο...να συμπληρωσω?...και μ εκανε να γελαω...

Παράθεση:
Σχόλιο # 28 από MiltosRNLI1930

'' Mε εκανε να περναω πολυ ομορφα "

Την χρησιμοποιουν τα 98,7 % των νεων επισκεπτριων του Φορουμ στην αρχη της εξιστορησις των αποτυχημενων σχεσεων τους.

Αρέσει στο μέλος MiltosRNLI1930

ROCK-54

# 32 στις 7/5/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Ελα γλυκια μου

Παράθεση:
Σχόλιο # 23 από silencee

...αχ και δεν ξερω να κανω παραθεσεις  ανα κατηγορια...δεν πειραζει (στο μονολογο αυτο,ειπα μονη μου το 'ναι μωρο μου' στον εαυτο μου και μου εδειξα κατανοηση )...

...γαμος λοιπον...παντρευομαστε οχι αυτον που 'ειναι',αλλα αυτον που 'θα  γινει' οταν τον αλλαξουμε...στη συνεχεια ή τον χωριζουμε για αυτό που τελικα ειναι (επιτελους,το βλεπουμε) και που δε μας ταιριαζει ή μενουμε γκρινιαζοντας που εκεινος δε μπορει να ενταχθει στους 'transformers'...

...χρηση χρηματος...η 'αστεροσκονη' που ολα τα ομορφαινει...'τσιλιμπουρδιζει,αλλα την εχει στα οπα-οπα,το σπιτι του,η οικογενεια του πανω απ ολα---ε,αν ειναι ετσι,γιατι να τον χωρισει??ας ξενο@@@,καλυτερα,μην την πρηζει κιολας'...

...μπανιο...θα μου επιτρεψετε να διανθισω την κατηγορια με το νημα (ταιριαζει) βαλιτσες...ποιος να το αμφισβητησει?ολα τα εξαρτηματα φρεσκαδουρας κι ομορφιας ...καποια απο αυτα αγορασμενα υπο το 'σεληνοφως της επαναστασης' που ξυπνα καμια φορα ,αρχιζοντας με δηλωσεις οπως 'τελος,πρεπει να φροντιζω και τον εαυτο μου καποια στιγμη'...κρεμες ημερας,νυχτας,κρεμες γιωτης...λιγες δαχτυλιες μεσα σε καθε βαζακι και μετα ...η επανασταση αναστελλεται...για οταν οι 'συνθηκες',γινουν πιο ευνοικες...ποτε αραγε???

...καυγας...αυτο το 'ναι μωρο μου'...κρυμμενος καλα,κατω απο τον τελευταιο λογο,ή το τελευταιο κλαμα ή την τελευταια τσιριδα αυτος που πηρε τη συγχωρεση-παραταση...παρε λιγα ψιχουλα ικανοποιησης να σταματησεις λιγο να μου ζητας...για λιγο...ο,τι αρπαξω απο ανοχη καλο ειναι...

...λαθη...φυσικα και τα θυμουνται...ο καθενας τα λαθη του αλλουνου...εξακοντιζονται οι κατηγοριες ως βελη στην αλωση της Τροιας...ποναει ο εγωισμος οταν πληγωνεται...

...τι σημασια εχει απο που ειναι το κειμενο???εκφραζει αποψεις που εχουν ανθρωποι...γυναικες κι αντρες σε μια αεναη κοντρα...καποια χαρακτηριστικα,τα εδωσε η φυση...καποια αλλα τα σμιλεψε η κοινωνια για τους δικους της λογους...θεμα του καθενος τι επιλεγει να ειναι και ποιον επιλεγει κατ επεκταση να εχει διπλα του...καποιοι επιλεγουν πριν φανε τα μουτρα τους,καποιοι αλλοι,αφου τα φανε και καποιοι ποτε...και η ζωη συνεχιζεται...σκυταλοδρομωντας...

*ζητω συγνωμη απ ολες/ολους για τη λεξη με τα @

...Silencee,εβγαλα τα ματακια μου για να χαμογελασουμε ολοι.Ομολογω σοβαροτητα 0 (μεδεν) εκ μερους μου!

silencee

# 33 στις 7/5/2017
author

...φιλε μου Rock...δυστυχως ή ευτυχως ειμαι ακομη σε φαση 'εσωτερικης πολυλογιας'...τα 'ρολα' μου εινα ανεβασμενα μεχρι τη μεση ακομη...δικη μου η ανεπαρκεια ...ελπιζω να σου αρκει πως γραφοντας,το γνωριζα ηδη ...ευχαριστω για την παρατηρηση...ηταν καλη και χρησιμη

Παράθεση:
Σχόλιο # 32 από ROCK-54

Ελα γλυκια μου

...Silencee,εβγαλα τα ματακια μου για να χαμογελασουμε ολοι.Ομολογω σοβαροτητα 0 (μεδεν) εκ μερους μου!

Mileni

# 34 στις 7/5/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

''Ξυπνάω ένα πρωί στις έξι - νιώθω κάτι σκληρό να ακουμπάει πίσω μου... Γυρίζω και τι να δω!
Η γυναίκα μου με έσπρωχνε με το κοντάρι της σκούπας στο ποπό μου!'' - λέει ένας άντρας και συνεχίζει:''Όταν την ρώτησα γιατί το κάνει, εκείνη ειπε: ''Έστω και μια φορά να δεις και εσύ τι είναι να σε ξυπνάνε με αυτόν τον τρόπο!''

''Όταν ο Τζον και η Σιου έφθασαν, το πάρτι ήδη είχε αρχίσει. Μόλις μπήκαν, η Σιού γύρισε προς τον Τζον και κοιτώντας κατευθείαν στο πρόσωπό του, σχεδόν χωρίς να κουνάει το στόμα της, ειπε:
- Κοίτα εκεί το ζευγάρι, εκεί - δίπλα στο παράθυρο...
Ο Τζον γύρισε το κεφάλι του για να τους δει.
- Όχι ετσι! - ψιθύρισε η Σιού, καρφώνοντας τον με τα μάτια της, ανοίγοντας τα ετσι, σαν να ήθελε να τον εξαφανίσει εκείνη τη στιγμή με την βοήθειά τους για αυτό που είχε κάνει.
- Μα πόσο αδιάκριτος είσαι!
...
Ολο το βράδυ η Σιού δεν μπορούσε να καταλάβει γιατί ο Τζον έπρεπε να στρίψει το κεφάλι του σχεδόν αμέσως προς εκεί όπου του έδειξε και ο Τζον, δεν μπόρεσε να καταλάβει πώς η Σιού κατάφερε και ειδε τους άλλους ανθρώπους στην αίθουσα, χωρίς να στραφεί προς αυτούς'' 

Αλαν και Μπαρμπαρα Πιιζ  απο το βιβλίο "Γιατί οι άντρες δεν ακούνε και οι γυναίκες δεν μπορούν να ...''

ΥΓ: Καλά που αρχίζει το καλοκαίρι, τέρμα οι ερωτησεις - ''Που είναι οι κάλτσες μου;"
Εγώ όμως δεν θα σταματήσω με το - '' Πού είναι τα γυαλιά μου, πού τα έβαλα, μήπως τα είδες κάπου;''

Ωραίο θέμα...  Αυτός ο, τάχα μου ...''πόλεμος'' μεταξύ των δυο φύλων, όσο και ''αντί'' να χωράει στους δυο πόλους του, τελικά πάντα τελειώνει ...ειρηνικά, παρ' όλες τις διαφορές - με το κόλλημα μεταξύ τους, με το να προσελκύονται ακριβώς για αυτές, με το να αναζητάνε το ένα το άλλο, γιατί αλλιώς δεν γίνεται.
Ο καθένας με τα ''δώρα'' του απο την ίδια τη φύση

Crazy_Horse

# 35 στις 8/5/2017
author
Ανδρας / 75 / Παντρεμένος
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 43

Κάνεις λάθος, επιτυχημένος σύντροφος είναι αυτός που δεν έχει ΑΝΑΓΚΗ από κάποιον, (για το πλύσιμο των ρούχων για παράδειγμα), αλλά αυτός που όταν δεσμεύεται είναι από ΕΠΙΛΟΓΗ.

Εάν ήταν να φύγουμε από τη μάνα μας και να ψάχουμε ποιά θα μας πλένει τα ρούχα, θα μας σιδερώνει, κακώς θα παντρευόμασταν. Οικιακή βοηθό θα χρειαζόμασταν και πίστεψέ με, σιδερώνουν απαίσια *...

Βέβαια, δάσκαλε που δίδασκες, να μαγειρεύω δεν έμαθα ποτέ... Πάντως εστιατόρια, ταβερνεία, μεζεδοπωλεία και λοιπά τα ήξερα (ξέρω...) απ'έξω και ανακατωτά...

*Με ελαχιστότατες εξαιρέσεις.

Παράθεση:
Σχόλιο # 20 από ROCK-54

Α,καλααα

...εσυ εισαι πολυ προχωρημενος!

Εγω ολο κοπανα εκανα απ'αυτα τα μαθηματα. Η ομορφια κρυβεται στην απλοτητα κ μακρια απο τα πλυντηρια!...

Crazy_Horse

# 36 στις 8/5/2017
author
Ανδρας / 75 / Παντρεμένος
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 43

Έλα που τα έρμα τα μήζενς, τυχαίνει να χαλάνε Παρασκευή μεσημέρι 4-5 μ.μ., πάνω που έχει κλείσει η αντιπροσωπεία, ο κωλότσοβος δεν προλαβαίνει να φέρει καινούριο και το καλό μου πουκάμισο βρίσκεται στο βάθος του κάδου...

Παράθεση:
Σχόλιο # 21 από anassa_

Όχι   καλέ   ...  στο  "χέρι "    είναι   κακό  

Αρέσει στο μέλος anassa_

ROCK-54

# 37 στις 8/5/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Μα δεν διαφωνησα μαζι σου...

Παράθεση:
Σχόλιο # 35 από Crazy_Horse

Κάνεις λάθος, επιτυχημένος σύντροφος είναι αυτός που δεν έχει ΑΝΑΓΚΗ από κάποιον, (για το πλύσιμο των ρούχων για παράδειγμα), αλλά αυτός που όταν δεσμεύεται είναι από ΕΠΙΛΟΓΗ.

Εάν ήταν να φύγουμε από τη μάνα μας και να ψάχουμε ποιά θα μας πλένει τα ρούχα, θα μας σιδερώνει, κακώς θα παντρευόμασταν. Οικιακή βοηθό θα χρειαζόμασταν και πίστεψέ με, σιδερώνουν απαίσια *...

Βέβαια, δάσκαλε που δίδασκες, να μαγειρεύω δεν έμαθα ποτέ... Πάντως εστιατόρια, ταβερνεία, μεζεδοπωλεία και λοιπά τα ήξερα (ξέρω...) απ'έξω και ανακατωτά...

*Με ελαχιστότατες εξαιρέσεις.

Εγραψα απλα πως στο πλυσιμο των ρουχων ξερεις περισσοτερα. Στο μαγειρεμα ομως σου βαζω τα γυαλια.Και δεν μιλαμε για μακαροναδες,μπιφτεκια κ ομελετες...Εκει που συμφωνουμε ειναι πως ο αντρας πρεπει να ειναι γνωστης (και)των...οικιακων.Αλοιμονο του αν παντρευεται για να απαλλαξει την λατρεμενη ...μαμμμα!,απο πλυσιμο,μαγειρεμα,συγυρισμα σπιτιου κλπ. Και  προσωπικη μου  εμπειρια ειναι πως οι γυναικες περισσοτερο σε εκτιμουν οταν εισαι ανεξαρτητος κ αυταρκης.

Σπευδω να προλαβω αυτους που θα πουν πως ειναι τεμπελες κ γι αυτο επιλεγουν αντρες με...καταρτιση.Προκυπτουν τοσα προβληματα μεσα σε μια συμβιωση,που ο ενας πρεπει να ξερει πως να αντικαταστησει τον αλλον,ακομα και αν πρεπει να..."τσαλακωθει",σφουγκαριζοντας,απλωνοντας τα ρουχα η μαγειρευοντας.Οταν οι οποιες στραβες αντιμετωπιζονται απο κοινου κ με ιση συμμετοχη,το ζευγαρι δενεται περισσοτερο κ η σχεση μακροημερευει.

anassa_

# 38 στις 8/5/2017
author

Εμ   ...   να  σου πω   

καλά  κάνετε    ... δεν  πρέπει  να  τις  ακούτε    για  την  "ισορροπία "   κ   την    "ισότις"    τα  κορίτσα

πρέπει  να  τις  ακούνε   ...  

Παράθεση:
Σχόλιο # 25 από Enikos

Γιατι δεν ακουμε τις γριες...

Αρέσει στο μέλος Enikos

anassa_

# 39 στις 8/5/2017
author

Κάνεις και  συ κάτι  όνειρα. ...

Παράθεση:
Σχόλιο # 30 από somebody961

Ανήκει στην πιο εύκολη σειρά "ανεκδότων" να γραφτεί επειδή με μια γυναίκα
για οποιοδήποτε λόγο

ξεσπάει καυγάς!

Ακόμα και όταν δεν υπάρχει λόγος!
-Α, ώστε αδιαφορείς ε;

Σενάριο διαχρονικό :
-Απόψε, έχω όρεξη να μαλώσουμε!
-Εγώ δεν έχω
-Α, ώστε έτσι ε;

$#@!%#$%@@%$# 

"Απόψε αγάπη μου δεν μπορώ να σου προσφέρω εκείνο που θέλεις.. Για αυτό, πάρε τηλέφωνο καμιά φίλη σου, βγες με τους φίλους σου για μπύρες και γύρισε ό,τι ώρα θέλεις. Εγώ, εδώ, θα σε περιμένω"

ΠΟΤΈ, ΚΑΜΙΑ ΒΡΕ ΠΑΙΔΙΆ!

Αρέσει στο μέλος somebody961

anassa_

# 40 στις 8/5/2017
author

Έτσι  ο  Μέρφυς  πάντα   ξέρει  πότε   χτυπάει    ...

Παράθεση:
Σχόλιο # 36 από Crazy_Horse

Έλα που τα έρμα τα μήζενς, τυχαίνει να χαλάνε Παρασκευή μεσημέρι 4-5 μ.μ., πάνω που έχει κλείσει η αντιπροσωπεία, ο κωλότσοβος δεν προλαβαίνει να φέρει καινούριο και το καλό μου πουκάμισο βρίσκεται στο βάθος του κάδου...

Επιλέξτε σελίδα: (1-4)
Σελίδες 1234
Δεν μπορείτε να απαντήσετε
1945930