Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 300.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το πιο δημοφιλές κοινωνικό δίκτυο γνωριμιών στην Ελλάδα.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Διαφορες μεταξυ ανδρων κ γυναικων

Επιλέξτε σελίδα: (1-4)
Σελίδες 1234

Crazy_Horse

# 41 στις 8/5/2017
author
Ανδρας / 75 / Παντρεμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 43
'Aρεσαν+: 0%
Η έκτέλεση της "δίκης των εξ" αναιρέθηκε, η εκτέλεση του Σωκράτη επίσης, ο νόμος για τις τηλεοπτικές άδειες των τσοπαναραίων δεν "πέρασε" από το ΣτΕ, που θα πάει, κάποιος θα ασχοληθεί και με τις φωτογραφικές διατάξεις, του κυρίου Μέρφυ...

matakiamoy12

# 42 στις 9/5/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Craze horse?una domanda...γραφεις σαν τον θεματοθετη με νικ pshixopathis...αυτος προσφατα εφυγε...εσυ εκανες προφιλ...λες και ειστε ξαδερφια ενα πραγμα...

ROCK-54

# 43 στις 9/5/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Κοσμος παει κ ερχεται...

Παράθεση:
Σχόλιο # 42 από matakiamoy12
Craze horse?una domanda...γραφεις σαν τον θεματοθετη με νικ pshixopathis...αυτος προσφατα εφυγε...εσυ εκανες προφιλ...λες και ειστε ξαδερφια ενα πραγμα...

Ευτυχως (η δυστυχως) υπαρχουν στο φορουμ παιδια παρατηρητικα κ υποψιασμενα.

somebody961

# 44 στις 9/5/2017
author
Ανδρας / 58 / Σε σχέση
Θέματα: 100
Απαντήσεις: 12.019

...και αυτό, τείνω να το παρατηρήσω ως μια ακόμα κύρια διαφορά μεταξύ αντρών και γυναικών.
Πως, εκτός τής όρασης, που η περιφερειακή είναι πιο ανεπτυγμένη στις γυναίκες, ενώ εμείς είμαστε πιο "τυφλοί" σε αυτό*** (εξ ου και η ιστορία τής Σιού με τον Τζον τής Μιλένη στο #34)
οι γυναίκες είναι και στη σκέψη το ίδιο.
Μπορούν - ενστικτωδώς - και βγάζουν στην "ευθεία", πράγματα που εμείς τα περνάμε στην άκρη, στο 'ντούκου' όπως λέμε..

Βλέπουν το ίδιο και σε εμάς και μας βγάζουν τον εαυτό εκείνο που εμείς τον έχουμε στην άκρη μη δίνοντας του σημασία.
Και αυτό νομίζω είναι και το σημείο που μας ενώνει πραγματικά μεταξύ μας..

Γιατί, οι διαφορές τελικά, υπάρχουν ώστε μαζί, να φτιάχνεται ένα ενιαίο δυνατό και ολοκληρωμένο σύνολο.
Ο ένας να συμπληρώνει το παζλ τού άλλου με τα κομμάτια που από τη φύση του τού λείπουν.

Ισως και για αυτό στις γυναίκες μάς αρέσουν οι ..περιφέρειες!

Αρέσει στο μέλος silencee

Crazy_Horse

# 45 στις 9/5/2017
author
@matakiamoy12:Μέχρι η είσοδος στον αυτό χώρο, να γίνεται με βιομετρικά δεδομένα, αποτυπώματα, ίριδα οφθαλμού, πιστωτική, ταυτότητα, ανάλυση dna, γενική/αιτιατική αίματος, άμκα, α-φου-μου, πα-βου-γα, λίβελλο και μετάνοια, νομίζω πως ο καθείς έχει δικαίωμα στην -χμμ- γνώμη, ράητ ;
Αρέσει στο μέλος Enikos

ROCK-54

# 46 στις 9/5/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Ξεχασες...

Παράθεση:
Σχόλιο # 45 από Crazy_Horse
@matakiamoy12:Μέχρι η είσοδος στον αυτό χώρο, να γίνεται με βιομετρικά δεδομένα, αποτυπώματα, ίριδα οφθαλμού, πιστωτική, ταυτότητα, ανάλυση dna, γενική/αιτιατική αίματος, άμκα, α-φου-μου, πα-βου-γα, λίβελλο και μετάνοια, νομίζω πως ο καθείς έχει δικαίωμα στην -χμμ- γνώμη, ράητ ;

Γαστροσκοπηση-κολονοσκοπηση!

Arxontoula_

# 47 στις 9/5/2017
author
Γυναίκα / 53 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Σταυρός
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 1.717

Παράθεση:
Σχόλιο # 44 από somebody961

...και αυτό, τείνω να το παρατηρήσω ως μια ακόμα κύρια διαφορά μεταξύ αντρών και γυναικών.
Πως, εκτός τής όρασης, που η περιφερειακή είναι πιο ανεπτυγμένη στις γυναίκες, οι γυναίκες είναι και στη σκέψη το ίδιο.
Μπορούν - ενστικτωδώς - και βγάζουν στην "ευθεία", πράγματα που εμείς τα περνάμε στην άκρη, στο 'ντούκου' όπως λέμε..

Εννοείς οτι σκέφτονται μακροπρόθεσμα; στρατηγικά; αναλυτικά; επαγωγικά;

Δώσε μια βοήθεια, γιατί δεν το καταλαβαίνω.

Κι ένα παράδειγμα να έδινες, πολύ θα με βοηθούσε.

one_sec_timeghost

# 48 στις 9/5/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Δομες

.καμπυλωμενες κι ελκυστικες απ εξω αιχμηρες απο μεσα.Τ αναποδο στους ανδρες.

matakiamoy12

# 49 στις 10/5/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Crazy horse...οκ ο κυβερνοχωρος ειναι απειρος...ακινδυνος να εισαι μονο και ολα τα αλλα...κανε οσα νικ ναιμ θες..υποθετικα παντα μιλαμε...

Πρεπει να βλεπεις πολυ person of interest...για να αναφερεις περι βιομετρικα δεδομενα...κ.τ.λ κ.τ.λ. ε μιστερ ραητ;τι πειραμα κανεις αυτη την φορα;...ετσι απλα αναρωτιομουν...τοσο απλα.ε αμπε μπα μπλομ...;

https://youtu.be/_xAK3ueOJxE

Crazy_Horse

# 50 στις 10/5/2017
author

@matakiamoy12:
Θα σταθώ μόνο στο εξής:

Είναι αρκούντως προσβλητικό, να υποθέτεις ότι κάποιος, ο οποιοσδήποτε, θα παρακολουθούσε κινηματογραφική ή τηλεοπτική ταινία, με το όνομα του κυρίου JJ Abrams στην "ούγια" για να δει κάτι παραπέρα από lens flare effects. Θα ήταν επίσης προσβλητικό για όλους όσους υπηρέτησαν το είδος της επιστημονικής φαντασίας από Ιουλίου Βερν και εντεύθεν, φαντάζομαι θα πρέπει να τρίζουν τα κοκκαλάκια του μπαρμπά Τζην...

Τα βιομετρικά δεδομένα δεν είναι όμως επιστημονική φαντασία, είναι κάτι που ήδη εφαρμόζεται, κάνοντας τον ήδη πενιχρό μας διάλογο, περιττό.

Αποδεικνύεται όχι ότι είναι πεπερατός ο κυβερνοχώρος (εδώ κλαυσίγελως...), αλλά ότι και το Σύμπαν ακόμη είναι και αυτό πεπερατό, αφήνοντας χώρο στην απειρότητα της ανοησίας...

Αρέσει στο μέλος Enikos

matakiamoy12

# 51 στις 10/5/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Crazy horse ok πεπερατε...οβερ το πιασα το υπονοουμενο...ο ιδιος ειπε χμμμ...και περι ελευθερης γνωμης...οποτε!?μιλησα υποθετικα και δεν προσβαλα κανεναν.

VarethikaOla

# 52 στις 14/5/2017
author
Γυναίκα / 38 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Μαρούσι
Θέματα: 8
Απαντήσεις: 851
Αυτα δεν ισχυουν φυσικα σε πολλες περιπτωσειςτο γνωριζετε ?Εγω πχ δε θα παντρευομουν ποτε αντρα που δε θα ειχε οσα ηθελα κ οπως τα ηθελα.Δεν εχω καμια ορεξη ν ασχολουμαι με αλλαγες κ να σπαταλω χρονο κ ενεργεια. Η εχει οσα θελω η δεν το συζηταω καν ! Δε συμβιβαζομαι. Γιατι να το κανω ? Για να εχω κατι να γκρινιαζω μετα ? Νοιαζομαι για τον εαυτο μου κ τον σεβομαι αρκετα ωστε να μην το υποβαλω σε τετοια ψυχικη πιεση.Δευτερον το σιγουρο ειναι οτι το μελλον μ απασχολει για αλλα θεματα κ οχι για το γαμο που ποτε δεν ηθελα κ δεν επιδιωκω απλα επειδη το θελει η κοινωνια. Μου αρκει μια ΣΩΣΤΗ σχεση αληθινης αγαπης χωρις επισημοποιησεις κτλ για τα ματια του κοσμουΤριτο...το δικο μου μπανιο εχει κ λιγοτερα απο τη γωνια του αντρα. Απλοτητα κ λιτοτητα. Καμια σχεση με 300 προιοντα! Ειλικρινα δε θα αντεχα κατι τετοιο τοσα ΠΕΡΙΤΤΑ αντικειμενα κ εξοδα.Προτιμω τα λεφτα να τα δινω στα αδεσποτα που πεινανε!

harrier23

# 53 στις 14/5/2017
author
Ανδρας / 36 / Ελεύθερος
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 456

Δανείζομαι τη ρήση ενός φίλου μου ο οποίος τυγχάνει και ψυχολόγος για τη διαφορά αντρών-γυναικών...

''Ένας άντρας θέλει να έχει η γυναίκα 10 χαρακτηριστικά... Αν βρει τα 6 ή τα 7 μένει μαζί της και περνάει

καλά..''

"Μια γυναίκα θέλει από έναν άντρα να έχει 10 χαρακτηριστικά... Αν βρει τα 9 μένει μαζί του, περνάει

καλά αλλά θα γκρινιάζει αιωνίως που του λείπει αυτό το ΕΝΑ...''

somebody961

# 54 στις 14/5/2017
author
Ανδρας / 58 / Σε σχέση
Θέματα: 100
Απαντήσεις: 12.019

Ψυχολόγος; Γνωρίζουμε αν είναι σίγουρα ψυχολόγος;
Επειδή εγώ που δεν είμαι, γνωρίζω πως αυτό, δεν είναι διαφορά άντρα-γυναίκας
αλλά διαφορά τού πόσο σε ενδιαφέρει ο άλλος.
Ανοιξες ασκό τού Αιόλου εδώ. Και ας φαίνεται αρχικά πως είναι σωστό εκείνο που αναφέρεις.

Μια γυναίκα, όταν αποφασίσει να παντρευτεί, να δώσει τη ζωή της σε έναν άνθρωπο,
νοιάζεται για ολόκληρη την ύπαρξη του. Και λογικό το βρίσκω, αυτό το ένα που τον κάνει να μην ακουμπά την τελειότητα,
να την νοιάζει, και μάλιστα πολύ.

Ενας άντρας, στις περισσότερες περιπτώσεις, θέλει μια - το τονίζω, μια, όχι την συγκεκριμένη,
για να ανοίξει σπίτι.. να τού κάνει τα παιδιά..
Και λίγο τον νοιάζουν οι "λεπτομέρειες"..

Μήπως και εμείς δεν κάνουμε το ίδιο αλλά σε άλλους μας τομείς; Π.χ. στο χόμπι μας..
Που αν είναι π.χ. ποδόσφαιρο, (που είναι το πιο δημοφιλές, μία δεν δίνω προσωπικά)
και αν ακόμα δούμε έναν τέλειο αγώνα, πάντα θα γκρινιάζουμε "για την διαιτησία", για τον ...τσικαμπούλογλου που δεν πέρασε έκανε σωστά την πάσα, και άλλα χαζά;

Η το αμάξι μας.. Που αν βγάζει έναν ίππο λιγότερο στο δρόμο, "αρρωσταίνουμε"..

Paralia48

# 55 στις 14/5/2017
author
Γυναίκα / 53 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 23
Απαντήσεις: 7.721

σωματικές διαφορές εννοείς;   

Το κείμενο σας είναι πολύ μικρό και δεν μπορεί να αναγνωριστεί ως κείμενο γραμμένο στα ελληνικά ή τα αγγλικά.

Το κείμενο σας είναι πολύ μικρό και δεν μπορεί να αναγνωριστεί ως κείμενο γραμμένο στα ελληνικά ή τα αγγλικά.

ROCK-54

# 56 στις 17/5/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Νομιζω πως...

Παράθεση:
Σχόλιο # 52 από VarethikaOla
Αυτα δεν ισχυουν φυσικα σε πολλες περιπτωσειςτο γνωριζετε ?Εγω πχ δε θα παντρευομουν ποτε αντρα που δε θα ειχε οσα ηθελα κ οπως τα ηθελα.Δεν εχω καμια ορεξη ν ασχολουμαι με αλλαγες κ να σπαταλω χρονο κ ενεργεια. Η εχει οσα θελω η δεν το συζηταω καν ! Δε συμβιβαζομαι. Γιατι να το κανω ? Για να εχω κατι να γκρινιαζω μετα ? Νοιαζομαι για τον εαυτο μου κ τον σεβομαι αρκετα ωστε να μην το υποβαλω σε τετοια ψυχικη πιεση.Δευτερον το σιγουρο ειναι οτι το μελλον μ απασχολει για αλλα θεματα κ οχι για το γαμο που ποτε δεν ηθελα κ δεν επιδιωκω απλα επειδη το θελει η κοινωνια. Μου αρκει μια ΣΩΣΤΗ σχεση αληθινης αγαπης χωρις επισημοποιησεις κτλ για τα ματια του κοσμουΤριτο...το δικο μου μπανιο εχει κ λιγοτερα απο τη γωνια του αντρα. Απλοτητα κ λιτοτητα. Καμια σχεση με 300 προιοντα! Ειλικρινα δε θα αντεχα κατι τετοιο τοσα ΠΕΡΙΤΤΑ αντικειμενα κ εξοδα.Προτιμω τα λεφτα να τα δινω στα αδεσποτα που πεινανε!

και'συ πηρες το θεμα πολυ σοβαρα. Προσωπικα ηθελα να αναδειξω τις πιο συνηθισμενες διαφορες μεταξυ ανδρων κ γυναικων απο την αστεια πλευρα τους,ετσι για να ευθυμισουμε λιγο ολοι - το χρειαζομαστε εξαλλου. Πιστευω πως το χιουμορ κ η μουσικη γαληνευουν τη ψυχη,λειαινουν τις γωνιες της, και μεσα απο το χαμογελο γινομαστε καλυτεροι ανθρωποι.

Η αποψη σου,αν κ με καπως τονισμενο το εγω σου, ισως να μην με βρισκει συμφωνο,αλλα ειναι καθ'ολα σεβαστη. Δεν ειναι αμαρτια να γεννηθει κανεις χωρις χιουμορ,απλα η ζωη του ειναι μονοτονη κ μαλλον βαρετη . Ετσι με την παροδο του χρονου τετοιοι ανθρωποι γρηγορα  βαριουνται τα παντα,αρνουμενοι εστω να χαμογελασουν η να αυτοσαρκαστουν. Και ειναι κριμα...

VarethikaOla

# 57 στις 18/5/2017
author
Γυναίκα / 38 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Μαρούσι
Θέματα: 8
Απαντήσεις: 851
Κ εσυ εισαι ειδικος κ μπορεις να κρινεις οτι δεν εχω γεννηθει με χιουμορ ε ?Μηπως αυτο το επιθετικο σχολιο ειναι τελικα το ακρως Εγωιστικο εδω μεσα ?Να βγαζεις ενα ατομο οτι ειναι ανικανο να εχει χιουμορ κ ν αυτοσαρκαζεται ( που τιποτα απο τα δυο δεν ισχυει ) χωρις καν να το ξερειςαπλα κ μονο επειδη δε γελασε με τα σεξιστικα " αστειακια" που παρεθεσες μαλλον φανερωνει κομπλεξικισμο αγαπητε μουΑν καποος γελαει στα 9 απο τα 10 αστεια αλλα οχι στα δικα σου επειδη του φαινονται ολιγον τις κακογουστα κ σεξιστικα δε τον κανει αυτοματως ανικανο να εχει χιουμορ κ αυτοσαρκασμο. Απλα σημαινει οτι καποια πραγματα τα παιρνει πιο σοβαρα απο εσενα κ δε βλεπει χιουμορ στο να κοροιδευει τις γυναικες κ να ΤΙΣ ΒΑΖΕΙ ΟΛΕΣ ΣΕ ΜΙΑ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ !

Mileni

# 58 στις 18/5/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 57 από VarethikaOla
Κ εσυ εισαι ειδικος κ μπορεις να κρινεις οτι δεν εχω γεννηθει με χιουμορ ε ?Μηπως αυτο το επιθετικο σχολιο ειναι τελικα το ακρως Εγωιστικο εδω μεσα ?Να βγαζεις ενα ατομο οτι ειναι ανικανο να εχει χιουμορ κ ν αυτοσαρκαζεται ( που τιποτα απο τα δυο δεν ισχυει ) χωρις καν να το ξερειςαπλα κ μονο επειδη δε γελασε με τα σεξιστικα " αστειακια" που παρεθεσες μαλλον φανερωνει κομπλεξικισμο αγαπητε μουΑν καποος γελαει στα 9 απο τα 10 αστεια αλλα οχι στα δικα σου επειδη του φαινονται ολιγον τις κακογουστα κ σεξιστικα δε τον κανει αυτοματως ανικανο να εχει χιουμορ κ αυτοσαρκασμο. Απλα σημαινει οτι κάποια πραγματα τα παιρνει πιο σοβαρα απο εσενα κ δε βλεπει χιουμορ στο να κοροιδευει τις γυναικες κ να ΤΙΣ ΒΑΖΕΙ ΟΛΕΣ ΣΕ ΜΙΑ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ !

'' στο να κοροιδευει τις γυναικες κ να ΤΙΣ ΒΑΖΕΙ ΟΛΕΣ ΣΕ ΜΙΑ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ !''

ο ΡΟΚ?! τις γυναίκες?! :

ο,τι και να πεις, όλες έχουμε κυτταρίτιδα ή θα αποκτήσουμε μετά απο ορισμένη ηλικία
ο,τι και να πεις, όλες είμαστε και πιο ...ευαίσθητες, όταν πατιέται κανένας ''παλιός κάλος μας''
Δεν συμφωνείς;

ROCK-54

# 59 στις 18/5/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Με μεγαλη μου λυπη βλεπω

Παράθεση:
Σχόλιο # 57 από VarethikaOla
Κ εσυ εισαι ειδικος κ μπορεις να κρινεις οτι δεν εχω γεννηθει με χιουμορ ε ?Μηπως αυτο το επιθετικο σχολιο ειναι τελικα το ακρως Εγωιστικο εδω μεσα ?Να βγαζεις ενα ατομο οτι ειναι ανικανο να εχει χιουμορ κ ν αυτοσαρκαζεται ( που τιποτα απο τα δυο δεν ισχυει ) χωρις καν να το ξερειςαπλα κ μονο επειδη δε γελασε με τα σεξιστικα " αστειακια" που παρεθεσες μαλλον φανερωνει κομπλεξικισμο αγαπητε μουΑν καποος γελαει στα 9 απο τα 10 αστεια αλλα οχι στα δικα σου επειδη του φαινονται ολιγον τις κακογουστα κ σεξιστικα δε τον κανει αυτοματως ανικανο να εχει χιουμορ κ αυτοσαρκασμο. Απλα σημαινει οτι καποια πραγματα τα παιρνει πιο σοβαρα απο εσενα κ δε βλεπει χιουμορ στο να κοροιδευει τις γυναικες κ να ΤΙΣ ΒΑΖΕΙ ΟΛΕΣ ΣΕ ΜΙΑ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ !

...πως δεν καταλαβες το νοημα των γραφομενων μου, και μετετρεψες ενα θεμα με χιουμορ σε προσωπικη αντιπαραθεση και διαμαχη με εμπαθεια ενος αλλου επιπεδου.Λεω να μην σε ακολουθησω. Βαρεθηκα...ολα να τα αντιλαμβανεσαι στραβα! Τα σεβη μου κυρια...

ROCK-54

# 60 στις 18/5/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

πως?...

Παράθεση:
Σχόλιο # 58 από Mileni

'' στο να κοροιδευει τις γυναικες κ να ΤΙΣ ΒΑΖΕΙ ΟΛΕΣ ΣΕ ΜΙΑ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ !''

ο ΡΟΚ?! τις γυναίκες?! :

ο,τι και να πεις, όλες έχουμε κυτταρίτιδα ή θα αποκτήσουμε μετά απο ορισμένη ηλικία
ο,τι και να πεις, όλες είμαστε και πιο ...ευαίσθητες, όταν πατιέται κανένας ''παλιός κάλος μας''
Δεν συμφωνείς;

συμφωνω!...αλλα ειναι (και) αυτο...σεξιστικο σχόλιο...

Ο αυτοσαρκασμος του αμαρτωλου...

Επιλέξτε σελίδα: (1-4)
Σελίδες 1234
Δεν μπορείτε να απαντήσετε
1946234