Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 300.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το πιο δημοφιλές κοινωνικό δίκτυο γνωριμιών στην Ελλάδα.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Πεσμένη όρεξη

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123

Noraki123

# 1 στις 10/5/2017
author
Γυναίκα / 33 /
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Παλαιό Φαλήρο
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 4
'Aρεσαν+: 0%

Πεσμένη όρεξη

Καλησπέρα 

Με λένε Ελεονόρα και θέλω την γνώμη σας. Είμαι 8 χρόνια παντρεμένη με άντρα 10 χρ μεγαλύτερο. Μετα από κάποιες δυσκολίες στον γάμο η όρεξη μου για σεξ μαζί του έχει  πέσει στο 0.Να πω την αλήθεια ξεκίνησε και έπεφτε και πριν τις δυσκολίες και ελεγα θα φτιάξει αλλά όσο πέρναγαν τα χρόνια γινόταν όλο και χειρότερα. Δεν τον απεχθάνομαι όπως διάβασα σε ένα άλλο θέμα, τον αγαπαω δεν μου είναι αποκρουστικός.. Απλά πλέον τον βλέπω σαν αδερφό η σαν μέλος οικογένειας.. Δεν μου έχει μείνει κάτι ερωτικό..Έχουμε ένα παιδί μαζί.. Με αγαπάει πολύ.. Με θέλει πολύ και ερωτικά.. Γενικός είναι σύζυγος που θα ήθελαν οι περισσότερες.. Φοβάμαι αν συνεχίσω έτσι κάποια στιγμή θα τον απαντήσω γιατί μαζί του ναι δεν μου έρχεται αλλά γενικός θέλω..

Πιστεύετε μπορώ να κάνω κάτι για να αλλάξω αυτά που νοιώθω? Μια επίσκεψη σε ψυχολογο μήπως? Η είναι αυτό που λέμε αν το γυαλι ραγισει δεν ξανά κολλάει...

somebody961

# 2 στις 10/5/2017
author
Ανδρας / 58 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 100
Απαντήσεις: 12.019

"...και είναι ένας συνάδελφος από τη δουλειά που πάντα τον αντιπαθούσα αλλά το τελευταίο διάστημα παρατηρώ ότι με βλέπει με εκείνο το βλέμμα που λέει πολλά...Τι να  κάνω;"

Αυτό, λείπει από το ποστ. Επαθε κάτι το σάιτ εδώ και κόβει τη συνέχεια;

Αρέσει στα μέλη JOHNNY_68, Enikos

Enikos

# 3 στις 10/5/2017
author
Ανδρας / 75 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 19
Απαντήσεις: 19.385

Το χειριστο θα ηταν, να τον βλεπεις σαν αδερφη...

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Noraki123

Πεσμένη όρεξη

Απλά πλέον τον βλέπω σαν αδερφό

Αρέσει στα μέλη otinanai26, JOHNNY_68 και σε ακόμα 6 μέλη.

jane-do

# 4 στις 10/5/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Παράθεση:
Σχόλιο # 3 από Enikos

Το χειριστο θα ηταν, να τον βλεπεις σαν αδερφη...

jane-do

# 5 στις 10/5/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Θα τον απαντήσεις τον κύριο Γενικό,αυτό στο λέω με μεγάλη σιγουριά.

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Noraki123

Πεσμένη όρεξη

Καλησπέρα 

θα τον απαντήσω γιατί μαζί του ναι δεν μου έρχεται αλλά γενικός θέλω..

Enikos

# 6 στις 10/5/2017
author
Ανδρας / 75 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Τιναφταπουλες?

Παράθεση:
Σχόλιο # 5 από jane-do

Θα τον απαντήσεις τον κύριο Γενικό,αυτό στο λέω με μεγάλη σιγουριά.

Αρέσει στα μέλη Crazy_Horse, Katia_80

jane-do

# 7 στις 10/5/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Έλαμουντεπαρανόησακιεγώ.

Παράθεση:
Σχόλιο # 6 από Enikos

Τιναφταπουλες?

Enikos

# 8 στις 10/5/2017
author
Ανδρας / 75 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Εκεινο το Κινεζικο θυμιατο, τοχεις η να φερω το δικο μου?

Κερναω και Αγιασμο!

Παράθεση:
Σχόλιο # 7 από jane-do

Έλαμουντεπαρανόησακιεγώ.

somebody961

# 9 στις 10/5/2017
author
Ανδρας / 58 / Σε σχέση
Θέματα: 100
Απαντήσεις: 12.019

Οταν χρειάζεται να μας αλλάξουμε τα φώτα,

τότε γενικώς,

τον γενικό θα πρέπει να τον ...ανεβάζουμε. Και να τον απαντούμε "ναι για"

Αρέσει στα μέλη silencee, Katia_80 και σε ακόμα 1 μέλος.

jane-do

# 10 στις 10/5/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Φέρε το δικό σου καλύτερα!

Α και μπόλικο Αγιασμό!Μπρρρ!!!

Παράθεση:
Σχόλιο # 8 από Enikos

Εκεινο το Κινεζικο θυμιατο, τοχεις η να φερω το δικο μου?

Κερναω και Αγιασμο!

Enikos

# 11 στις 10/5/2017
author
Ανδρας / 75 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Ενα τσουβαλι λιβανι, εχω καψει, εσεις τιποτα...το κοροιδο!

Παράθεση:
Σχόλιο # 10 από jane-do

Φέρε το δικό σου καλύτερα!

Α και μπόλικο Αγιασμό!Μπρρρ!!!

Αρέσει στο μέλος giorgos170

jane-do

# 12 στις 10/5/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Χμμμ...για αυτό ζαλίζομαι τόσες μέρες,γυαλίζουν τα μάτια μου και δεν μπορώ να κάνω καλά τα μαλλιά μου;:

Παράθεση:
Σχόλιο # 11 από Enikos

Ενα τσουβαλι λιβανι, εχω καψει, εσεις τιποτα...το κοροιδο!

Enikos

# 13 στις 10/5/2017
author
Ανδρας / 75 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Δε βλεπεις τι γινεται.

Μας αφησε υπολοιπα η Σαρακοστη.

Παράθεση:
Σχόλιο # 12 από jane-do

Χμμμ...για αυτό ζαλίζομαι τόσες μέρες,γυαλίζουν τα μάτια μου και δεν μπορώ να κάνω καλά τα μαλλιά μου;:

jane-do

# 14 στις 10/5/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Το γαρ πολύ της "νηστείας" γεννά παραφροσύνη. :

Παράθεση:
Σχόλιο # 13 από Enikos

Δε βλεπεις τι γινεται.

Μας αφησε υπολοιπα η Σαρακοστη.

Arxontoula_

# 15 στις 10/5/2017
author
Γυναίκα / 53 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Σταυρός
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 1.717

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Noraki123

Πεσμένη όρεξη Να πω την αλήθεια ξεκίνησε και έπεφτε και πριν τις δυσκολίες και ελεγα θα φτιάξει αλλά όσο πέρναγαν τα χρόνια γινόταν όλο και χειρότερα.

Η είναι αυτό που λέμε αν το γυαλι ραγισει δεν ξανά κολλάει...

Νοράκι, η πικρή αλήθεια είναι οτι σε αυτή τη ρημαδοζωή, όλα τα πράγματα έχουν μια τάση να χαλάνε.

Επίσης, όταν τα πράγματα αρχίζουν να χαλάνε, το να μην κάνουμε τίποτα και να περιμένουμε να φτιάξουν από μόνα τους, είναι τουλάχιστον ουτοπικό.

Αν δεν έχεις οργανικό πρόβλημα (που καταπώς τα λες δεν έχεις), κι αν δεν έχετε άλλα σημεία τριβής στη σχέση σας (που πάλι καταπώς τα λες δεν έχετε), κι αν αυτός σε θέλει (που όπως λες σε θέλει), βρες και πες του τί είναι αυτό που σε ενοχλεί στο σεξ μαζί του (γιατί κάτι θα σε ενοχλεί.. δεν μπορεί.. ) και κοιτάξτε σιγά-σιγά να δείτε πώς θα το διορθώσετε.

Αρέσει στα μέλη zvh2015, Betty_83

ROCK-54

# 16 στις 10/5/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Η φιλτατη...

Παράθεση:
Σχόλιο # 15 από Arxontoula_

Νοράκι, η πικρή αλήθεια είναι οτι σε αυτή τη ρημαδοζωή, όλα τα πράγματα έχουν μια τάση να χαλάνε.

Επίσης, όταν τα πράγματα αρχίζουν να χαλάνε, το να μην κάνουμε τίποτα και να περιμένουμε να φτιάξουν από μόνα τους, είναι τουλάχιστον ουτοπικό.

Αν δεν έχεις οργανικό πρόβλημα (που καταπώς τα λες δεν έχεις), κι αν δεν έχετε άλλα σημεία τριβής στη σχέση σας (που πάλι καταπώς τα λες δεν έχετε), κι αν αυτός σε θέλει (που όπως λες σε θέλει), βρες και πες του τί είναι αυτό που σε ενοχλεί στο σεξ μαζί του (γιατί κάτι θα σε ενοχλεί.. δεν μπορεί.. ) και κοιτάξτε σιγά-σιγά να δείτε πώς θα το διορθώσετε.

Αρχοντουλα με καλυψε πληρως. Θα προσθεσω μονο πως το προβλημα ειναι μεσα στο δικο σου κεφαλι κ ψυχη. Θα σου ελεγα να ξεκινουσες στην αρχη μονη σου με σεξολογο και μετα να  συζητησεις με τον συζυγο σου το ολο θεμα κ εδεχομενος να πατε πλεον μαζι στις συνερδιες. Ειναι κριμα να διαλυθει αλλη μια οικογενεια,χωρις να υπαρχουν  αγεφυρωτα προβληματα. Το θεμα σεξ στο ζευγαρι ειναι πραγματι ενα απο τα σοβαροτερα,αλλα οχι το παν. Εξαλλου ειναι γνωστο  πως ολα στη ζωη εχουν μια φθινουσα ταση και τιποτα δυστυχως δεν ειναι παντοτινο...

MiltosRNLI1930

# 17 στις 10/5/2017
author
Ανδρας / 57 / Χήρος
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Βούλα
Θέματα: 39
Απαντήσεις: 4.656

Eτσι απαντουν

σε ολα τα Φορουμ γιατι εγω το μονο που γνωριζω ,χρονια τωρα ειναι το Σχεσεις και την φιλη μου την Bliss .

Δηλαδη ,εκθετει το προβλημα της η Μανταμ κι'εμεις οι γνωστη συμμορια την περνουμε απο τα μουτρα .Οποτε καλα κανουν οι αλλοι, ανεβασμενοι στα συρματα της ΔΕΗ που δεν γραφουν ποτε. 
Αρέσει στα μέλη Crazy_Horse, Betty_83

Crazy_Horse

# 18 στις 10/5/2017
author
Ανδρας / 75 / Παντρεμένος
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 43

Υπάρχει λες, άλλο αφροδισιακό σαν την εγκράτεια ?

Παράθεση:
Σχόλιο # 14 από jane-do

Το γαρ πολύ της "νηστείας" γεννά παραφροσύνη. :

silencee

# 19 στις 10/5/2017
author
Γυναίκα / 72 / Διαζευγμένη
Θέματα: 30
Απαντήσεις: 2.425
...καθως σε διαβαζα,ενιωσα πως προειδοποιουσες εκεινον χρησιμοποιωντας εμας εδω...'θα τον απατησω να ξερετε'...
...βρες εναν τροπο και πες το στον ιδιο...δεν εχει καταλαβει πως δεν διατιθεσαι?δε σε ρωταει?
Αρέσει στα μέλη cagmenos, Enikos και σε ακόμα 1 μέλος.

Betty_83

# 20 στις 10/5/2017
author
Γυναίκα / 36 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 949

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Noraki123

Πεσμένη όρεξη

Καλησπέρα 

Με λένε Ελεονόρα και θέλω την γνώμη σας. Είμαι 8 χρόνια παντρεμένη με άντρα 10 χρ μεγαλύτερο. Μετα από κάποιες δυσκολίες στον γάμο η όρεξη μου για σεξ μαζί του έχει  πέσει στο 0.Να πω την αλήθεια ξεκίνησε και έπεφτε και πριν τις δυσκολίες και ελεγα θα φτιάξει αλλά όσο πέρναγαν τα χρόνια γινόταν όλο και χειρότερα. Δεν τον απεχθάνομαι όπως διάβασα σε ένα άλλο θέμα, τον αγαπαω δεν μου είναι αποκρουστικός.. Απλά πλέον τον βλέπω σαν αδερφό η σαν μέλος οικογένειας.. Δεν μου έχει μείνει κάτι ερωτικό..Έχουμε ένα παιδί μαζί.. Με αγαπάει πολύ.. Με θέλει πολύ και ερωτικά.. Γενικός είναι σύζυγος που θα ήθελαν οι περισσότερες.. Φοβάμαι αν συνεχίσω έτσι κάποια στιγμή θα τον απαντήσω γιατί μαζί του ναι δεν μου έρχεται αλλά γενικός θέλω..

Πιστεύετε μπορώ να κάνω κάτι για να αλλάξω αυτά που νοιώθω? Μια επίσκεψη σε ψυχολογο μήπως? Η είναι αυτό που λέμε αν το γυαλι ραγισει δεν ξανά κολλάει...

8 χρόνια παντρεμένη?? Αν είναι η αληθινή σου ηλικία, τότε παντρεύτηκες στα 23 και αν δεν είναι παράλογο να υποθέσουμε ότι πριν είχατε για κάποιο ικανό διάστημα δεσμό, τότε η μόνη ερωτική ζωή που γνώρισες είναι ουσιαστικά αυτή της παντρεμένης. Πιστεύω ότι όταν ξεκινάς να μαθαίνεις κολύμπι κατευθείαν στα βαθιά, αυτό το "η ζωή που δεν έζησα" κάποια στιγμή αναπόφευκτα, θα σου χτυπήσει την πόρτα. Και θα επιμείνει κιόλας.

Ερωτικά, δεν τον θέλεις τον σύζυγό σου. Δεν ξέρω αν είχατε και ποτέ κάποια σπουδαία χημεία μεταξύ σας. Υποθέτω ότι θα το έλεγες, αν ίσχυε. Γιατί πιστεύεις ότι αυτό είναι κάτι που αφορά αποκλειστικά εσένα? Γιατί γίνεσαι τόσο ενοχική, ώστε να παίρνεις πάνω σου όλη την ευθύνη και να θες να απευθυνθείς σε ψυχολόγο? Να σου κάνει τι ο ψυχολόγος? Αν υπάρχει κάτι να διορθωθεί, αυτό θα γίνει με αμοιβαία συμμετοχή, όχι με μεμονωμένη αντιμετώπιση. 

Ενδεχομένως, η συζυγική ζωή και οι ευθύνες της να σε έχουν κουράσει και ίσως η ερωτική ανορεξία προς τον σύζυγό σου, να είναι ένας τρόπος να το εξωτερικεύσεις. Δοκιμάστε λίγο, την ζωή σας σαν ζευγάρι. Αφιερώστε ένα ανέμελο σ/κ σε μια άλλη πόλη. Δείτε μαζί μια ταινία που αγαπάτε και σας κάνει να γελάτε. Πηγαίνετε σ ένα παραλιακό ταβερνάκι. Εισάγετε για αλλαγή, αυτό το "κάτι" που σας κάνει χαρούμενους, αλλά η καθημερινότητα με τα προβλήματά της το σκοτώνει. Κάντε κάτι ΑΛΛΟ, από κείνα που προκαλούν αλλαγές καλά καταχωνιασμένες. "Αλλαγές" που ήταν πάντα εκεί εξ αρχής, αλλά είχατε ξεχάσει ότι υπάρχουν, επειδή οι συνθήκες δεν επέτρεπαν να το θυμηθείτε. Ίσως έτσι να συνειδητοποιήσεις ότι η όποια φλόγα σας, δεν έχει σβήσει, απλώς είχε γίνει τόσο μικρή που ξέχασες ότι υπήρχε.

Αν δεν αποδώσει η από κοινού προσπάθεια, τότε... ό,τι δεν λύνεται, κόβεται. Είσαι ένας νέος άνθρωπος και αν διαπιστώσεις ότι ερωτικά και συναισθηματικά έχει λήξει το θέμα με τον σύζυγό σου, είναι και για τους δυο σας άδικο να θαφτείτε σαν άνθρωποι ύπο το πρίσμα του γάμου. Οι θεσμοί, είναι για να υποστηρίζουν το είδος της ζωής που εμείς θέλουμε, όχι να καταχωνιάζουμε τις επιθυμίες μας στο χρονοντούλαπο της λήθης ή να αναγκαζόμαστε να ζούμε διπλές ζωές.

Αρέσει στα μέλη Katia_80, Noraki123
Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123
Δεν μπορείτε να απαντήσετε