Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Με χώρισε, γύρισε και με χώρισε ξανά

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

pilatesw1

# 1 στις 20/5/2017
author
Ανδρας / 40 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Μαρούσι
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 5
'Aρεσαν+: 0%

Καλησπέρα, 

είμαι 37 κι εκείνη 25. Ένα χρόνο πριν γνωριστήκαμε και αρχίσαμε τη σχέση μας. Δεν ήθελε να βάζει ταμπέλες και να λέει ότι είναι σε σχέση γιατί φρίκαρε με την ιδέα αλλά εκείνη άρχισε τα σ'αγαπώ και θα κάνω τα πάντα να με πιστέψεις κτλ. Εγώ την ερωτεύτηκα απο την πρώτη στιγμή. Πέρασαν τρεις μήνες ώσπου άρχισε να γίνεται απόμακρη και χωρίσαμε γιατί πιεζόταν με την ιδέα της σχέσης και δεν ένιωθε όπως εγώ., Ερωτευμένη δλδ. Η αλήθεια είναι ότι την πιεσα να μιλήσουμε να βρούμε λύση αλλά ήταν τελείως αρνητική. Επειδη δουλεύουμε στην ίδια εταιρία έστω σε διαφορετικό κτίριο αλλά πολύ κοντα, προσπαθούσα να βρω ευκαιρίες να τη συναντησω να της μιλήσω αλλά ήταν επίμονα αρνητική. Τσακωθήκαμε επειδή την πιεζα, είπαμε ασχημα λογια, με μπλοκαρε απο παντου. Λιγεςμερες μετα της ζητησα συγγνωμη, της ειπα οτι θα εξαφανιστω και να περναει καλα και οντως το εκανα. 35 μερες μετα κι ενω δεν ειχαμε καμια απολυτως επαφη μου εστειλε μνμ ζητωντας συγγνωμη και ζητησε να βρεθουμε. Αυτες τις 35 μερες εγω ελιωνα, πονουσα, εκλαιγα χτυπιομουν αλλα δεν ειχα δειξει τπτ. Οντως μετα απο δυο τρεις μερες βρεθηκαμε, μου ειπε πως ηθελε να πετυχει η σχεση μας και πως τρωει φρικες με τη δεσμευση αλλα θελει να το προσπαθησει γιατι νιωθει πραγματα για μενα. Ημουν ο πιο ευτυχισμενος ανθρωπος στον κοσμο. Πραγματι συνεχισαμε μαζι αλλα μετα απο 3 μηνες ακριβως παλι εγινε το ιδιο. Αυτη τη φορα δεν την πιεσα καθολου, δεν εκανα τιποτα. της ειπα πως δεν εχει νοημα να της πω ή να κανω τιποτα απο τη στιγμη που μου λεει οτι δε νιωθει οπως εγω και χωρισαμε ηρεμα. Της ειπα οτι επειδη την αγαπαω δε μπορω να ειμαστε φιλοι και θα εξαφανιστω. για δυο εβδομαδες περιπου την εβλεπα στη δουλεια λογω ενος κοινου project που δουλευαμε μαζι με αλλους συναδελφους. Την απεφευγα στην αρχη και καποια στιγμη μονο λυγισα και τι ρωτησα τι κανει και της ειπα οτι ειναι πολυ ομορφη και μου απαντησε πως σιγα αφου ουτε που με κοιτας. Της εξηγησα γιατι την αποφευγω, οπως της ειχα πει και οταν χωρισαμε. Οταν τελειωσε αυτο το project της ειπα πως την αγαπαω και τη θελω και αν δε θελει να μου το πει να εξαφανιστω. Απάντησε πως δε νιωθει το ιδιο και πραγματι τη μπλοκαρα απο το facebook, της ειπα γεια σου να περνας καλα και εξαφανιστηκα. Δεν εστειλα μνμ, δεν πηρα τηλεφωνο, δεν την κοιταξα καν τρεις τεσσερις φορες που ετυχε να περασω απο το γραφειο της για δουλεια. Βγηκα με κανα δυο κοπελες και η μια μου την επεσε κανονικα και με το νομο και τη σταματησα και της ειπα δε μπορω να κανω τπτ γιατι ειμαι ερωτευμενος με την πρωην. Της εξηγησα την ιστορια. Ζητησε να τη δει αλλα ειχα διαγραψει ολες τις φωτο και την ειχα μπλοκαρει οποτε μπηκε απο το λογαριασμο της στο facebook και την ειδε. Δυο εβδομαδες μου εστελνε μετα αυτη η κοπελα και της ελεγα οχι και οχι στο να βρεθουμε. 32 μερες μετα την αποφαση μου να τη μπλοκαρω και να εξαφανιστω,  η κοπελα αυτη που με γουσταρε  πηγε και εστειλε μνμ στην πρωην μου που εγραφε, να ξερεις οτι αγαπηθηκες πολυ. Η πρωην μου τη σκυλοβρισε. Πανικοβλήθηκα γιατι νομιζα θα πιστευει οτι εγω την εβαλα. της εστειλα ενα μνμ και ζητησα να την παρω τηλ να της εξηγησω και μου απαντησε πως δε θελει να μιλαμε και πως την ενοχλω και γενικα ήταν παρα πολυ αρνητικη και σκληρη απεναντι μου. 32 μερες δεν εριξα ουτε βλεμμα, δεν την ενόχλησα ουτε με μνμ, ουτε τιποτα. Μετα απο 32 μερες ζητησα να την παρω τηλ 5 λεπτα για να της εξηγησω για αυτο που εγινε και μου απαντησε να μη διανοηθω να της ξαναμιλησω ποτε. Της εστειλα ενα μνμ που της εξηγουσα τι εγινε με την κοπελα. Δεν απαντησε ποτε. Εχουν περασει 5 μερες και ειμαι στα χειροτερα μου..

Paralia48

# 2 στις 20/5/2017
author
Γυναίκα / 54 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 27
Απαντήσεις: 8.899

Σήμερα, ωραίο ανοιξιάτικο σαββατόβραδο, πάρε κανένα φιλαράκι τηλέφωνο και πηγαίνετε για καμιά μπυρίτσα σε κάποιο όμορφο μπαράκι...
Η ζωή συνεχίζεται...

Lucrezia_

# 3 στις 20/5/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Η κοπέλα σου λέει "δεν θέλω δέσμευση"... Τί δεν καταλαβαίνεις σ' αυτό;

Αυτά περί αγάπης και έρωτος είναι για να γίνεται πιο υποφερτό το κρεβάτι...

Και σταμάτα να γίνεσαι συνέχεια φορτικός... η άλλη το παίρνει το μύνημα...δεν χρειάζεται να γίνεις η σκιά της για να υπενθυμίζεις διαρκώς την ύπαρξή σου...

Aυτό που κάνεις λέγεται stalking...

somebody961

# 4 στις 20/5/2017
author
Ανδρας / 59 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 100
Απαντήσεις: 12.017

Εμένα προσωπικά, αυτό, το να μετράς τις μέρες - και όχι μόνο -
που είναι πρώτα 35 και μετά 32, δεν θα κρύψω πως μου βγάζει μια απελπισία κυρίως δική σου.
Τι στο καλό, χρονόμετρο έβαζες;

Και η απελπισία, είναι τέρμα αντιερωτική και ανθρωποδιωκτική.
Κάτι που η πρώην, και όλες σχεδόν οι γυναίκες,
αντιλαμβάνεται με όλες τις αισθήσεις τέρμα γεμάτες από αυτήν.

Εσύ, απελπισία εξαιτίας των κινήτρων σου - που δεν μπορώ να τα γνωρίζω,
εκείνη, απελπισία για να ζήσει.

Την ρώτησες ποτέ, αναζήτησες τα πραγματικά αίτια που δεν ήθελε τη δέσμευση; Ή απλώς "δεν σού έκανε το χατήρι" και εξοργίστηκες; Εμείς εδώ, δεν μπορούμε να σου απαντήσουμε με σιγουριά.

Μπορεί να βγήκε από μια σχέση/δέσμευση που ένας τέως, να την ..δέσμευε κυριολεκτικά,
και είδε σε εσένα, με την "απαίτηση" σου να την δεσμεύσεις,
το πρόσωπο τού τέρατος.

Αρέσει στο μέλος Katia_80

silencee

# 5 στις 20/5/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
...σεβασου την ασταθεια της,τη μη αποφασιστικοτητα της,την αρνηση της,το 'όποιο' της τελος παντων...

...η θλιψη σου δεν αφορα κανεναν,παρα μονο εσενα,κακως μιλησες και στην κοπελια που ενδιαφεροταν για εσενα για την πρωην σου...δεν εχεις φιλους να τη μοιραστεις μαζι τους,οπως εκανες εδω μαζι μας??

...κανενας χωρισμος δεν ειναι ευχαριστος,αλλα καλο ειναι να σεβομαστε την αποφαση του αλλου,δειχνοντας σεβασμο  στον εαυτο μας πρωτα απο ολα...

...και η ζωη συνεχιζεται με νεα επεισοδια ..

Koula___

# 6 στις 20/5/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

απ' τα λίγα μπετόν αρμέ

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από pilatesw1

Καλησπέρα, 

είμαι 37 κι εκείνη 25. Ένα χρόνο πριν γνωριστήκαμε και αρχίσαμε τη σχέση μας. Δεν ήθελε να βάζει ταμπέλες και να λέει ότι είναι σε σχέση γιατί φρίκαρε με την ιδέα αλλά εκείνη άρχισε τα σ'αγαπώ και θα κάνω τα πάντα να με πιστέψεις κτλ. Εγώ την ερωτεύτηκα απο την πρώτη στιγμή. Πέρασαν τρεις μήνες ώσπου άρχισε να γίνεται απόμακρη και χωρίσαμε γιατί πιεζόταν με την ιδέα της σχέσης και δεν ένιωθε όπως εγώ., Ερωτευμένη δλδ. Η αλήθεια είναι ότι την πιεσα να μιλήσουμε να βρούμε λύση αλλά ήταν τελείως αρνητική. Επειδη δουλεύουμε στην ίδια εταιρία έστω σε διαφορετικό κτίριο αλλά πολύ κοντα, προσπαθούσα να βρω ευκαιρίες να τη συναντησω να της μιλήσω αλλά ήταν επίμονα αρνητική. Τσακωθήκαμε επειδή την πιεζα, είπαμε ασχημα λογια, με μπλοκαρε απο παντου. Λιγεςμερες μετα της ζητησα συγγνωμη, της ειπα οτι θα εξαφανιστω και να περναει καλα και οντως το εκανα. 35 μερες μετα κι ενω δεν ειχαμε καμια απολυτως επαφη μου εστειλε μνμ ζητωντας συγγνωμη και ζητησε να βρεθουμε. Αυτες τις 35 μερες εγω ελιωνα, πονουσα, εκλαιγα χτυπιομουν αλλα δεν ειχα δειξει τπτ. Οντως μετα απο δυο τρεις μερες βρεθηκαμε, μου ειπε πως ηθελε να πετυχει η σχεση μας και πως τρωει φρικες με τη δεσμευση αλλα θελει να το προσπαθησει γιατι νιωθει πραγματα για μενα. Ημουν ο πιο ευτυχισμενος ανθρωπος στον κοσμο. Πραγματι συνεχισαμε μαζι αλλα μετα απο 3 μηνες ακριβως παλι εγινε το ιδιο. Αυτη τη φορα δεν την πιεσα καθολου, δεν εκανα τιποτα. της ειπα πως δεν εχει νοημα να της πω ή να κανω τιποτα απο τη στιγμη που μου λεει οτι δε νιωθει οπως εγω και χωρισαμε ηρεμα. Της ειπα οτι επειδη την αγαπαω δε μπορω να ειμαστε φιλοι και θα εξαφανιστω. για δυο εβδομαδες περιπου την εβλεπα στη δουλεια λογω ενος κοινου project που δουλευαμε μαζι με αλλους συναδελφους. Την απεφευγα στην αρχη και καποια στιγμη μονο λυγισα και τι ρωτησα τι κανει και της ειπα οτι ειναι πολυ ομορφη και μου απαντησε πως σιγα αφου ουτε που με κοιτας. Της εξηγησα γιατι την αποφευγω, οπως της ειχα πει και οταν χωρισαμε. Οταν τελειωσε αυτο το project της ειπα πως την αγαπαω και τη θελω και αν δε θελει να μου το πει να εξαφανιστω. Απάντησε πως δε νιωθει το ιδιο και πραγματι τη μπλοκαρα απο το facebook, της ειπα γεια σου να περνας καλα και εξαφανιστηκα. Δεν εστειλα μνμ, δεν πηρα τηλεφωνο, δεν την κοιταξα καν τρεις τεσσερις φορες που ετυχε να περασω απο το γραφειο της για δουλεια. Βγηκα με κανα δυο κοπελες και η μια μου την επεσε κανονικα και με το νομο και τη σταματησα και της ειπα δε μπορω να κανω τπτ γιατι ειμαι ερωτευμενος με την πρωην. Της εξηγησα την ιστορια. Ζητησε να τη δει αλλα ειχα διαγραψει ολες τις φωτο και την ειχα μπλοκαρει οποτε μπηκε απο το λογαριασμο της στο facebook και την ειδε. Δυο εβδομαδες μου εστελνε μετα αυτη η κοπελα και της ελεγα οχι και οχι στο να βρεθουμε. 32 μερες μετα την αποφαση μου να τη μπλοκαρω και να εξαφανιστω,  η κοπελα αυτη που με γουσταρε  πηγε και εστειλε μνμ στην πρωην μου που εγραφε, να ξερεις οτι αγαπηθηκες πολυ. Η πρωην μου τη σκυλοβρισε. Πανικοβλήθηκα γιατι νομιζα θα πιστευει οτι εγω την εβαλα. της εστειλα ενα μνμ και ζητησα να την παρω τηλ να της εξηγησω και μου απαντησε πως δε θελει να μιλαμε και πως την ενοχλω και γενικα ήταν παρα πολυ αρνητικη και σκληρη απεναντι μου. 32 μερες δεν εριξα ουτε βλεμμα, δεν την ενόχλησα ουτε με μνμ, ουτε τιποτα. Μετα απο 32 μερες ζητησα να την παρω τηλ 5 λεπτα για να της εξηγησω για αυτο που εγινε και μου απαντησε να μη διανοηθω να της ξαναμιλησω ποτε. Της εστειλα ενα μνμ που της εξηγουσα τι εγινε με την κοπελα. Δεν απαντησε ποτε. Εχουν περασει 5 μερες και ειμαι στα χειροτερα μου..

Betty_83

# 7 στις 20/5/2017
author
Γυναίκα / 37 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 970

Η πρωταγωνίστρια χρονο...μετράει την σχέση και ο θεματοθέτης χρονο...μετράει την αποχώρηση. Εκ διαμέτρου αντίθετες οι εξαρτήσεις σας.

Δεν νομίζω ότι έχει κάποιος να σου πει κάτι παραπάνω απ ό,τι σου είπε ήδη η πρώην κοπέλα σου. Τους λόγους για τους οποίους αυτό δεν γίνεται αποδεκτό, είναι λάθος να τους ψάχνεις οπουδήποτε πέφτει πιο μακρυά από ...εσένα.

archagellos

# 8 στις 20/5/2017
author
Ανδρας / 54 / Διαζευγμένος
Απαντήσεις: 3.331

Ρε συ man ? τι ειναι τωρα ολο αυτο  ? 

Στο πισω μερος του μυαλου σου εχεις μηπως τα ξαναφτιαξεις με την φευγατη ...αλλα να την κανεις τι ?
Εισασταν μαζι λιγο χρονικο διαστημα ...και την πλακωσες στα σε αγαπω και τετοια .
Δηλαδη τι ακριβως αγαπησες ? Ξερεις ? Μπορεις να το προσδιορισεις . Και μη αρχισεις τιποτα ..ειναι οα ανθρωπος της ζωη μου και παπαριες καμαρωτες ...
Σε αυτο το χρονικο διαστημα που ησασταν μαζι το μονο που μπορεις να ενιωσες ...ειναι αντε καμμια καψα και εχεις τρελλαθει απο το φτυσιμο που σου εριξε .
Εχεις απιστευτη χαμηλη αυτοεκτιμηση ...Εισαι στα επιπεδα του Μεγιστου Αγαπουλη ...η αλλη σε φτυνει ,σε θεωρει τελειωμενο και εσυ ...μετρας μερες και την αγαπας και θες να της εξηγησεις και ολας απο πανω !!!
Τι να της εξηγησεις ? Για πιο λογο ? Περιμενεις καλη βαθμολογια ? 
Συγκετρωσου και βρες μια κοπελα που να την νοιαζεις ΕΣΥ κα ιοχι τιποτα αλλο .
Διοτι της Φευγατης ...τα δεν μπορω την δεσμευση ... Φρικαρω με την δεσμευση και τετοια ...ξερεις που παραπεμπουν ?
Φρικαρω με την δεσμευση  = Ακομα περιμενω τον πρωην να γυρισει και θελω να με βρει ελευθερη ...αλλα μεχρι να ερθει ...θελω εναν κοπανο να μου κραταει συντροφια και να μου ανεβασει το ηθικο...
Καταλαβες ?  ή θελεις να στο ζωγραφισω  ?
Λοιπον ...στειλε την Φευγατη στο διαολο και ολες τις σκεψεις που εχεις για αυτην και κοιτα να βρεις καμμια που να θελει να ειναι μαζι σου ...και να μην φρικαρει...

Keep Walking 
Αρέσει στα μέλη JOHNNY_68, loushian1984 και σε ακόμα 1 μέλος.

_Bellezza_

# 9 στις 20/5/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Καλά είναι δυνατόν;;Πάει μια άσχετη και στέλνει μήνυμα στην πρώην αυτού που θέλει ότι την αγάπησε πολύ ???Μήπως και να κανονίσουν να βρεθούν οι δυο τους να μιλήσουν για τον θεματοθετη;Μου φαίνεται πολύ τραβηγμένο.Τέλος πάντων στο θέμα τώρα Η κοπέλα ξεκαθάρισε την θέση της και για αυτό προχωρα παρακάτω.Δυο φορές στην "έκανε" και αν ξαναγυρίσει οι πιθανότητες να στην κάνει και τριτη είναι μεγάλες.Πάνε για αλλά

maraki_lar_1980

# 10 στις 20/5/2017
author
Γυναίκα / 40 / Σε σχέση
Ν. Λάρισας / Λάρισα
Θέματα: 44
Απαντήσεις: 1.370

Πιλάτες...

Αμα ο ενας ειναι καψουρης κι ο αλλος πεταει αετό...χεστά βραστά!!

Οι ανθρωποι συχνά δε συγχρονιζονται!

φίλε μας δεν είναι όλοι για όλους...

εκανες πολλές εκπτώσεις στα θέλω σου στο όνομα του έρωτα...

Και υπέρμετρη προσπάθεια να την κατακτήσεις!

το πράγμα τσουλουσε αργά γιατί εσύ το έσπρωχνες με περίσσια δύναμη και αντοχή...

Ομως οι σχεσεις πρέπει να τσουλαν αβίαστα...αλλιως ο "σπρωχτης"καποια στιγμη κουράζεται...απελπίζεται...αγανακτα...και φευγει...

το αν άξιζε ή όχι η εμπειρια που εζησες εσυ θα το πεις στον εαυτό σου...

Καλή συνέχεια...

saizo13

# 11 στις 20/5/2017
author
Ανδρας / 35 / Ελεύθερος
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 164

Γιατί βρε μάνα μου κάθεσαι και κάνεις ότι σου λέει η άλλη η αχλάδω και της δείχνεις τις φωτογραφίες?

Είσαι στα συγκαλά μωρέ?
Αντί να της κάτσεις που στην έπεφτε μπας και ξελαμπικάρεις...

matakiamoy12

# 12 στις 20/5/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Απλά σε δικαιολογώ λόγο καψούρας...Μέχρι εκεί που δεν πάει είσαι...και πως να μην είσαι δηλαδή που είχες ένα σκοτσεζικο ντουζ...παιδιά αυτή του είπε σαγαπω και κορδέλες του φτιαχνε...που φανταστεί αυτός...μετά ο ίδιος δεν την κοίταζε γιατί είναι καψούρα και η άλλη μωλις δεν της έδωσε σημασία έτρεξε με σχολιασμό...τραβάτε μας και ας κλαίω.Και εσένα  δυνατό  σε βρήκα  σε όλο  αυτό  άσχετα  τι μας  λες  τώρα...θέλει  κότσια  η στάση  σου.

Όπως λέει και η Lucrezia_ κοίτα να την βγάλεις εντελώς έξω από όλα γιατι η τυπισσα σε έπαιξε και το ξέρεις χαζός δεν σε κόβω δουλεύεις και σε εταιρεία για να σε προσλάβει μια εταιρεία κάτι διεκρινε...Ε βάλτο να δουλέψει...την αυτοπεποιθηση...

Με πιο απλά λόγια η κοπέλα ήταν στα πήγαινε έλα γιατί ήταν αλλού και ούτε φρικάρει ούτε ξέφρικαρει μπορεί να είναι από τον διευθυντή της μέχρι τον προστάμενο της που να σας βολέψει και τους δύο λογικό να μην θέλει δεσμεύσεις...25 είναι έχει άνοδο καριέρας...σε μια χώρα που πλήττεται από οικονομική κρίση.

Αγαπουλη πάρε τα πάνω σου...πολύ αγάπησιαρης είσαι (εμένα μ αρέσει ο άντρας να ναι αγαπουλης μην παρεξηγηθω :-) ) άλλες όμως? Η αναυτρα δεν μίλησε και τόσο ωραία στην τυπισσα...που έστειλε το μήνυμα(κακός και η άλλη το έστειλε).

Καλοκαιράκι είναι λογικα εμφανήσιμος είσαι για να σου την πέσουν τόσο άμεσα κάποιες άλλες...Κοίτα μπροστά και μην μενεις  στο γεγονος γιατί θα είναι κρίμα για την επόμενη...

https://youtu.be/XDnipllYLkw

wish_

# 13 στις 20/5/2017
author
Γυναίκα / 35 / Ελεύθερη
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 3.026

Αυτά παθαινεις όταν φτάνεις στα ,30+ κ τα φτιαχνεις με 25χρονα.

Δεν είναι όπως τα ξερεσ καποτε τα 25χρονα αλλα κ εσύ για την ηλικια σου φερεσαι ανώριμα κ απερίσκεπτα.προφανψς η καψουρα κ ή καυ&%α δε σε αφήνουν να δεις καθαρά.πιαστηκες κ από αυτά που είπε κ ξεχάσες ότι δεν ήθελε να είναι απ την αρχή σε σχέση.

Κ αυτό που ανοιγεστε στη κάθε άγνωστη άσχετη που θα δείξει ενδιαφέρον?Χάθηκαν οι φίλοι? Βλέπεις τι γίνεται.δεν εμπιστεύομαστε οποιαδήποτε ή οποιονδηποτε μας θέλει αλλά δεν τον θέλουμε.ποτε δεν ξέρουμε πως θα καταλήξει.Το καλυτερο οσο κ αν σε ποναει εινσι να μην ξανασχοληθεις.να μην ξαναστείλεις.δεν πρόκειται να αλλαξει.κ αν είχες μία πιθανότητα να γυρίσει που λέει ο λόγος τα κάνεις χειρότερα.

στην άλλη που χώθηκε τι ειπες?μήπως τελικά να την εβλεπες με άλλο μάτι κ να πήγαινες παρακάτω?

Αρέσει στο μέλος Nononsense

pilatesw1

# 14 στις 21/5/2017
author
Ανδρας / 40 / Ελεύθερος

Παράθεση:
Σχόλιο # 3 από Lucrezia_

Η κοπέλα σου λέει "δεν θέλω δέσμευση"... Τί δεν καταλαβαίνεις σ' αυτό;

Αυτά περί αγάπης και έρωτος είναι για να γίνεται πιο υποφερτό το κρεβάτι...

Και σταμάτα να γίνεσαι συνέχεια φορτικός... η άλλη το παίρνει το μύνημα...δεν χρειάζεται να γίνεις η σκιά της για να υπενθυμίζεις διαρκώς την ύπαρξή σου...

Aυτό που κάνεις λέγεται stalking...

stalking είναι το να μην την ενοχλώ ένα μήνα; Είμαι φορτικός επειδή της είπα και το έκανα πράξη ότι αφου δε θέλει να είμαστε μαζί τότε δε μπορούμε να είμαστε φίλοι και δε θέλω να τη βλέπω; Η κοπέλα που δεν ήθελε δέσμευση ξαναγύρισε και ζήτησε συγγνώμη και τελικά έλεγε ότι ήθελε. Να με πείς μ@@@κα να το καταλάβω αλλά όχι και stalker που εξαφανίστηκα ενα μήνα

pilatesw1

# 15 στις 21/5/2017
author
Ανδρας / 40 / Ελεύθερος

Παράθεση:
Σχόλιο # 4 από somebody961

Εμένα προσωπικά, αυτό, το να μετράς τις μέρες - και όχι μόνο -
που είναι πρώτα 35 και μετά 32, δεν θα κρύψω πως μου βγάζει μια απελπισία κυρίως δική σου.
Τι στο καλό, χρονόμετρο έβαζες;

Και η απελπισία, είναι τέρμα αντιερωτική και ανθρωποδιωκτική.
Κάτι που η πρώην, και όλες σχεδόν οι γυναίκες,
αντιλαμβάνεται με όλες τις αισθήσεις τέρμα γεμάτες από αυτήν.

Εσύ, απελπισία εξαιτίας των κινήτρων σου - που δεν μπορώ να τα γνωρίζω,
εκείνη, απελπισία για να ζήσει.

Την ρώτησες ποτέ, αναζήτησες τα πραγματικά αίτια που δεν ήθελε τη δέσμευση; Ή απλώς "δεν σού έκανε το χατήρι" και εξοργίστηκες; Εμείς εδώ, δεν μπορούμε να σου απαντήσουμε με σιγουριά.

Μπορεί να βγήκε από μια σχέση/δέσμευση που ένας τέως, να την ..δέσμευε κυριολεκτικά,
και είδε σε εσένα, με την "απαίτηση" σου να την δεσμεύσεις,
το πρόσωπο τού τέρατος.

τις μέρες τις μέτρησα και τις έγραψα για να θέσω τα γεγονότα όπως έγιναν. Εννοείται πως τη ρώτησα. Όταν γύρισε πάλι, εκείνη ζήτησε συγγνώμη και είπε πως θέλει να είναι μαζί μου και να είναι σε σχέση. Δεν είχα καμία απαίτηση να τη δεσμεύσω. Αποδέχτηκα έστω και μετά απο καιρό ότι δε με θέλει και εξαφανίστηκα. Εκείνη γύρισε. Ναι είμαι χαζός που την πίστεψα. Αλλά δεν τη γύρισα με το ζόρι και της επέβαλα να είναι μαζί μου. Και τη δεύτερη φορά που με χώρισε της είπα οκ να περνάς καλά κι εξαφανίστηκα πάλι.

pilatesw1

# 16 στις 21/5/2017
author
Ανδρας / 40 / Ελεύθερος

Παράθεση:
Σχόλιο # 13 από wish_

Αυτά παθαινεις όταν φτάνεις στα ,30+ κ τα φτιαχνεις με 25χρονα.

Δεν είναι όπως τα ξερεσ καποτε τα 25χρονα αλλα κ εσύ για την ηλικια σου φερεσαι ανώριμα κ απερίσκεπτα.προφανψς η καψουρα κ ή καυ&%α δε σε αφήνουν να δεις καθαρά.πιαστηκες κ από αυτά που είπε κ ξεχάσες ότι δεν ήθελε να είναι απ την αρχή σε σχέση.

Κ αυτό που ανοιγεστε στη κάθε άγνωστη άσχετη που θα δείξει ενδιαφέρον?Χάθηκαν οι φίλοι? Βλέπεις τι γίνεται.δεν εμπιστεύομαστε οποιαδήποτε ή οποιονδηποτε μας θέλει αλλά δεν τον θέλουμε.ποτε δεν ξέρουμε πως θα καταλήξει.Το καλυτερο οσο κ αν σε ποναει εινσι να μην ξανασχοληθεις.να μην ξαναστείλεις.δεν πρόκειται να αλλαξει.κ αν είχες μία πιθανότητα να γυρίσει που λέει ο λόγος τα κάνεις χειρότερα.

στην άλλη που χώθηκε τι ειπες?μήπως τελικά να την εβλεπες με άλλο μάτι κ να πήγαινες παρακάτω?

οι ηλικίες δεν έχουν καμία σχέση. Νομίζεις ότι αυτά δεν τα κάνουν άλλες ηλικίες; Κι εγώ 37 είμαι και μόνη σου το λες φέρθηκα ανώριμα. 

Δε θα ζητήσω και συγγνώμη που εμπιστεύομαι τους ανθρώπους. Αν ήταν έτσι ο καθένας θα μιλούσε στον καθρέπτη του μόνο. 

pilatesw1

# 17 στις 21/5/2017
author
Ανδρας / 40 / Ελεύθερος

Ευχαριστώ

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας

achinos

# 18 στις 21/5/2017
author
Γυναίκα / 55 / Ελεύθερη
Μονακό
Απαντήσεις: 13.764

πολλά χρόνια διαφορά ρε φίλε, 

για φαντάσου να σε ήθελε απεγνωσμένα μια πενηντάρα...

silencee

# 19 στις 21/5/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

...η  κινηση του δειχνω φωτο της πρωην στην κοπελα που με θελει τωρα,δεν υποκινειται απο  εμπιστοσυνη προς το προσωπο της (ποτε προλαβες και την απεκτησες),αλλα απο την απελπισια σου για την κατασταση σου...κι οταν καποιος ειναι απελπισμενος,ποση διαυγεια μπορει να εχει στο να αναπτυξει σωστο κριτηριο?

...μα,δωσε χρονο στον εαυτο σου να πας παρακατω,κανενας δε χωρισε η δε δεχτηκε απορριψη κι ηταν χαρουμενος...ασε τις εξηγησεις και τις αναλυσεις προς εκεινη και τον εαυτο σου...τελος.

Παράθεση:
Σχόλιο # 16 από pilatesw1

οι ηλικίες δεν έχουν καμία σχέση. Νομίζεις ότι αυτά δεν τα κάνουν άλλες ηλικίες; Κι εγώ 37 είμαι και μόνη σου το λες φέρθηκα ανώριμα. 

Δε θα ζητήσω και συγγνώμη που εμπιστεύομαι τους ανθρώπους. Αν ήταν έτσι ο καθένας θα μιλούσε στον καθρέπτη του μόνο. 

Nononsense

# 20 στις 21/5/2017
author
Ανδρας / 36 / Ελεύθερος
Απαντήσεις: 872

Φιλε εισαι 37 χρονων και δεν ξερεις πως να φερεσαι στις γυναικες. Κατσε να απορριπτεις γκομενες που οντως σε θελουν και να δινεις αναφορα στην πρωην, οσο αυτη ζει τη ζωη της και παει με οποιον θελει.

Της πληρωνες και τις εξοδους να φανταστω?

Αρέσει στο μέλος Crazy_Horse
Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε