Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Με χώρισε, γύρισε και με χώρισε ξανά

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

IM____

# 21 στις 21/5/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από pilatesw1

Με χώρισε, γύρισε και με χώρισε ξανά

Καλησπέρα, 

είμαι 37 κι εκείνη 25. Ένα χρόνο πριν γνωριστήκαμε και αρχίσαμε τη σχέση μας. Δεν ήθελε να βάζει ταμπέλες και να λέει ότι είναι σε σχέση γιατί φρίκαρε με την ιδέα αλλά εκείνη άρχισε τα σ'αγαπώ και θα κάνω τα πάντα να με πιστέψεις κτλ. Εγώ την ερωτεύτηκα απο την πρώτη στιγμή. Πέρασαν τρεις μήνες ώσπου άρχισε να γίνεται απόμακρη και χωρίσαμε γιατί πιεζόταν με την ιδέα της σχέσης και δεν ένιωθε όπως εγώ., Ερωτευμένη δλδ. Η αλήθεια είναι ότι την πιεσα να μιλήσουμε να βρούμε λύση αλλά ήταν τελείως αρνητική. Επειδη δουλεύουμε στην ίδια εταιρία έστω σε διαφορετικό κτίριο αλλά πολύ κοντα, προσπαθούσα να βρω ευκαιρίες να τη συναντησω να της μιλήσω αλλά ήταν επίμονα αρνητική. Τσακωθήκαμε επειδή την πιεζα, είπαμε ασχημα λογια, με μπλοκαρε απο παντου. Λιγεςμερες μετα της ζητησα συγγνωμη, της ειπα οτι θα εξαφανιστω και να περναει καλα και οντως το εκανα. 35 μερες μετα κι ενω δεν ειχαμε καμια απολυτως επαφη μου εστειλε μνμ ζητωντας συγγνωμη και ζητησε να βρεθουμε. Αυτες τις 35 μερες εγω ελιωνα, πονουσα, εκλαιγα χτυπιομουν αλλα δεν ειχα δειξει τπτ. Οντως μετα απο δυο τρεις μερες βρεθηκαμε, μου ειπε πως ηθελε να πετυχει η σχεση μας και πως τρωει φρικες με τη δεσμευση αλλα θελει να το προσπαθησει γιατι νιωθει πραγματα για μενα. Ημουν ο πιο ευτυχισμενος ανθρωπος στον κοσμο. Πραγματι συνεχισαμε μαζι αλλα μετα απο 3 μηνες ακριβως παλι εγινε το ιδιο. Αυτη τη φορα δεν την πιεσα καθολου, δεν εκανα τιποτα. της ειπα πως δεν εχει νοημα να της πω ή να κανω τιποτα απο τη στιγμη που μου λεει οτι δε νιωθει οπως εγω και χωρισαμε ηρεμα. Της ειπα οτι επειδη την αγαπαω δε μπορω να ειμαστε φιλοι και θα εξαφανιστω. για δυο εβδομαδες περιπου την εβλεπα στη δουλεια λογω ενος κοινου project που δουλευαμε μαζι με αλλους συναδελφους. Την απεφευγα στην αρχη και καποια στιγμη μονο λυγισα και τι ρωτησα τι κανει και της ειπα οτι ειναι πολυ ομορφη και μου απαντησε πως σιγα αφου ουτε που με κοιτας. Της εξηγησα γιατι την αποφευγω, οπως της ειχα πει και οταν χωρισαμε. Οταν τελειωσε αυτο το project της ειπα πως την αγαπαω και τη θελω και αν δε θελει να μου το πει να εξαφανιστω. Απάντησε πως δε νιωθει το ιδιο και πραγματι τη μπλοκαρα απο το facebook, της ειπα γεια σου να περνας καλα και εξαφανιστηκα. Δεν εστειλα μνμ, δεν πηρα τηλεφωνο, δεν την κοιταξα καν τρεις τεσσερις φορες που ετυχε να περασω απο το γραφειο της για δουλεια. Βγηκα με κανα δυο κοπελες και η μια μου την επεσε κανονικα και με το νομο και τη σταματησα και της ειπα δε μπορω να κανω τπτ γιατι ειμαι ερωτευμενος με την πρωην. Της εξηγησα την ιστορια. Ζητησε να τη δει αλλα ειχα διαγραψει ολες τις φωτο και την ειχα μπλοκαρει οποτε μπηκε απο το λογαριασμο της στο facebook και την ειδε. Δυο εβδομαδες μου εστελνε μετα αυτη η κοπελα και της ελεγα οχι και οχι στο να βρεθουμε. 32 μερες μετα την αποφαση μου να τη μπλοκαρω και να εξαφανιστω,  η κοπελα αυτη που με γουσταρε  πηγε και εστειλε μνμ στην πρωην μου που εγραφε, να ξερεις οτι αγαπηθηκες πολυ. Η πρωην μου τη σκυλοβρισε. Πανικοβλήθηκα γιατι νομιζα θα πιστευει οτι εγω την εβαλα. της εστειλα ενα μνμ και ζητησα να την παρω τηλ να της εξηγησω και μου απαντησε πως δε θελει να μιλαμε και πως την ενοχλω και γενικα ήταν παρα πολυ αρνητικη και σκληρη απεναντι μου. 32 μερες δεν εριξα ουτε βλεμμα, δεν την ενόχλησα ουτε με μνμ, ουτε τιποτα. Μετα απο 32 μερες ζητησα να την παρω τηλ 5 λεπτα για να της εξηγησω για αυτο που εγινε και μου απαντησε να μη διανοηθω να της ξαναμιλησω ποτε. Της εστειλα ενα μνμ που της εξηγουσα τι εγινε με την κοπελα. Δεν απαντησε ποτε. Εχουν περασει 5 μερες και ειμαι στα χειροτερα μου..

Με αυτά που μας λες, δείχνεις εξάρτηση και αποκλειστική διαθεσιμότητα προς αυτή, χωρίς η ίδια να προσπαθήσει και πολύ (χρειαζόταν μόνο η φυσική της παρουσία απ' ότι κατάλαβα). Ακόμη και όταν έκοψες κάθε επαφή, μόλις σου σφύριξε, έτρεξες άμεσα, σαν να σε είχε εκπαιδεύσει τέλεια.

Σχετικά με το θέμα της κοπέλας που της έστειλε μήνυμα, όπως και σε κάθε άλλη παρόμοια περίπτωση, δυστηχώς είναι μάταιο να προσπαθείς ν' αποδείξεις ότι δεν είσαι ελέφαντας.

Ότι κι αν έγινε με την πρώην, είναι καιρός να δώσεις την ευκαιρία στον εαυτό σου να περάσει το πένθος της απώλειας, για να μπορέσεις να προχωρήσεις.

VarethikaOla

# 22 στις 22/5/2017
author
Γυναίκα / 39 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Μαρούσι
Θέματα: 8
Απαντήσεις: 851
'Aρεσαν+: 0%
Ερως ερως...Αχ πως μεταμορφωνει τους ενηλικους σε παιδια, πλανευει κ υποτασσει τους ανθρωπινους νοεςΥποδουλες συνειδησειςΣπαραγμενες ψυχεςΦιλε μου σορυΑλλα διαβαζοντας ολα αυτα σε περασα για 18 χρονοΚ οχι αντρα 37 χρονο !Μηπως ...λεω εγω τωρα...εχεις λιγο τυφλωθει κ εκτροχιαστει ?Μετρας κ τις μερες !!!Αυτη βρε σ επαιζε...κοροιδο εισαι?Τη βλεπω να ειχε κ αλλον που προτιμουσε πιο πολυ απο εσενα κ εσενα καβαντζα...κ οταν αυτος δεν της καθησε...ξεχασε οτι δε μπορει τη δεσμευση...κ ειπα να σε ξαναπροσεγγισει Αχχχ αντρες Ξυπνατε !Μη σερνεσαι βρε απο πισω της σαν υποχειριο!Η μονη ομορφη ειναι ?ΞΕΚΟΛΛΑ !
Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε
lastpost