Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 300.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το πιο δημοφιλές κοινωνικό δίκτυο γνωριμιών στην Ελλάδα.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

νεο ξεκινημα.

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

26-29-31

# 21 στις 27/5/2017
author
Ανδρας / 55 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 3.144
'Aρεσαν+: 0%

Πανω σε αυτο αγαπητε,εχω να πω οτι ολα οσα αναφερεις μπορεις να τα παρεις σε δοσεις σε κομματια,οπως θελεις...για την αρχη σιγουρα δεν χρειαζεσαι τριθεσιο και διθεσιο και πολυθρονα,οποτε πανε τα 2 χιλιαρικα απο τα πεντε που αναφερεις...ξεκινημα παει να κανει η κοπελλα μονη της οχι να παντρευτει...

Παράθεση:
Σχόλιο # 16 από broomstick

στην θεματοθετρια και στην χρονια φιλη μου παραλι...

ψυγειο κουζινα πλυντηριο στην ξευτιλα 1500 

ενα τριθεσιο με ενα διθεσιο και μια πολυθρονα συν ενα συνθετο και κανενα επιπλο τηλ αλλα τοσα...λιγα βαζω...   

κρεβατι με στρωμα διπλο 1 χιλιαρικο βαλε τηλ κανενα κομοδινο εξτρα κουζινικα σκευη τραπεζι κουζινας με 4 καρεκλες γραφειο υπολογιστη συν υπολογιστη το περνανε για πλακα το 5χιλιαρο...δεν μπορεις αυτα να τα παρεις σε δοσεις...σε κομματια ενννοω...

Αρέσει στο μέλος siopi13

broomstick

# 22 στις 27/5/2017
author
Ανδρας / 55 / Ελεύθερος
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 11
Απαντήσεις: 2.499

η κοπελα γραφει ηλικια 28 ετων...αρα δεν την παιρνει να τρεναρει την υποθεση...δεν μπορει να βαλει μονο ενα κρεββατι...

η ξεκινας μια καινουρια ζωη απο την αρχη με ευνοικες προυποθεσεις η αστο καλυτερα...εξαλλου η κοπελα ειπε οτι εχει καποιο κομποδεμα...δεν ειναι καλυτερα να ξερει τα βασικα???

και κατι αλλο που απευθυνεται σε ολους εμας...πρωτα απανταμαι στην ερωτηση του θεματοθετη και μετα κανουμε σχολια μεταξυ μας...να δω το κοστολογιο το δικο σου...

Παράθεση:
Σχόλιο # 21 από 26-29-31

Πανω σε αυτο αγαπητε,εχω να πω οτι ολα οσα αναφερεις μπορεις να τα παρεις σε δοσεις σε κομματια,οπως θελεις...για την αρχη σιγουρα δεν χρειαζεσαι τριθεσιο και διθεσιο και πολυθρονα,οποτε πανε τα 2 χιλιαρικα απο τα πεντε που αναφερεις...ξεκινημα παει να κανει η κοπελλα μονη της οχι να παντρευτει...

26-29-31

# 23 στις 27/5/2017
author

Προφανως και εχω απαντησει στην θεματοθετρια,πριν  ανοιξω διαλογο με σας,γιατι σε μενα αναφερεσται αλλα μαλλον δεν διαβαζεται ολες τις απαντησεις...και βεβαια δεν εχω βγαλει κοστολογιο,απλα γιατι δεν χρειαζεται!!!

Παράθεση:
Σχόλιο # 22 από broomstick

η κοπελα γραφει ηλικια 28 ετων...αρα δεν την παιρνει να τρεναρει την υποθεση...δεν μπορει να βαλει μονο ενα κρεββατι...

η ξεκινας μια καινουρια ζωη απο την αρχη με ευνοικες προυποθεσεις η αστο καλυτερα...εξαλλου η κοπελα ειπε οτι εχει καποιο κομποδεμα...δεν ειναι καλυτερα να ξερει τα βασικα???

και κατι αλλο που απευθυνεται σε ολους εμας...πρωτα απανταμαι στην ερωτηση του θεματοθετη και μετα κανουμε σχολια μεταξυ μας...να δω το κοστολογιο το δικο σου...

broomstick

# 24 στις 27/5/2017
author
Ανδρας / 55 / Ελεύθερος
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 11
Απαντήσεις: 2.499

δεν ξεκινας καινουρια ζωη βαζοντας 2-3 πραγματακια στο σπιτι...με μηνιατικο 600 ευρω...σε δοσεις θα φτασει στα 60...και σιγα μη φτανουν τα 600 τον μηνα ...εγω ειμαι τοσο σπαταλος που θελω τα διπλασια???

εχω ηδη θεμα πανω στο κοστολογιο του σπιτιου...ψαξε στα θεματα μου και θα το βρεις

Παράθεση:
Σχόλιο # 23 από 26-29-31

Προφανως και εχω απαντησει στην θεματοθετρια,πριν  ανοιξω διαλογο με σας,γιατι σε μενα αναφερεσται αλλα μαλλον δεν διαβαζεται ολες τις απαντησεις...και βεβαια δεν εχω βγαλει κοστολογιο,απλα γιατι δεν χρειαζεται!!!

26-29-31

# 25 στις 27/5/2017
author

Προφανως και βλεπουμε τα πραγματα απο αλλη αφετηρια και με διαφορετικο ματι,και μεσα απο την ζωη και την πορεια που εχουμε διαγραψει.Η Ελεαννα ας αποφασισει και ας της ευχηθουμε οτι καλυτερο...απο μενα καληνυχτα!!!

Παράθεση:
Σχόλιο # 24 από broomstick

δεν ξεκινας καινουρια ζωη βαζοντας 2-3 πραγματακια στο σπιτι...με μηνιατικο 600 ευρω...σε δοσεις θα φτασει στα 60...και σιγα μη φτανουν τα 600 τον μηνα ...εγω ειμαι τοσο σπαταλος που θελω τα διπλασια???

εχω ηδη θεμα πανω στο κοστολογιο του σπιτιου...ψαξε στα θεματα μου και θα το βρεις

Αρέσει στο μέλος broomstick

eleannafairy

# 26 στις 27/5/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Παράθεση:
Σχόλιο # 9 από Paralia48

σιγά μωρέ 5000 για αρχική επίπλωση!!
Τι χλιδές είναι αυτές.
Κοπελιά, τα τρία ενοίκια προφανώς ναι. Τα έπιπλα να τα πάρεις λιγα λίγα και από τα συναρμολογούμενα. Εγώ θα έλεγα 1 κρεβάτι με στρώμα στα 300-350 , ένα τραπέζι, στα 150, 4 καρέκλες, 4χ60 240, αυτά! Κουζίνα έχει φαντάζομαι, έτσι; Ψυγείο; Τα υπόλοιπα λίγα λίγα κάθε μήνα. Αν έχεις φίλους ή της μητέρας σου παλιά, μπορείς να πάρεις. Έτσι ξεκινήσαμε όλοι. Βρες πρώτα περιοχή και δωματιάκι.

και εγω ετσι πιστευω!σε ευχαριστω!

Paralia48

# 27 στις 27/5/2017
author
Γυναίκα / 53 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 23
Απαντήσεις: 7.735

Παράθεση:
Σχόλιο # 18 από broomstick

αγαπητη παραλι...

απο οτι ξερω απο τζερμανι τα σπιτια νοικιαζονται η αγοραζονται χωρις καμμια εγκατασταση...μονο 4 τοιχοι...ουτε το επιπλο κουζινας με τον νεροχυτη...χεστρα εχουνε???ασε λοιπον τις εξυπναδες...χωρις ραφια ντουλαπες και οτιδηποτε επιπλο...η κοπελα θελει να ξεκινησει μια καινουρια ζωη...και τα θελει ολα...ας ειμαστε ρεαλιστες...να την βοηθησουμε θελουμε

έτσι ήταν, όπως το λες. Τα τελευταία χρόνια πάντως έχουν αλλάξει λίγο. Όλο και  περισσότερα σπίτια έχουν εντοιχισμένη κουζίνα κομπλέ, ή μισοκομπλέ. Στη χρεώνουν συνήθως, δηλαδή ένα 80άρι τη νοικιάζεις έξτρα το μήνα. Θέλει ψάξιμο. Είναι ελέυθερο εμπόριο, προσφορά και ζήτηση. Σε καλές περιοχές, σε κοπανάνε όσο βρουν. Σε πιο υποβαθμισμένες, μπορείς να απαιτήσεις π.χ. καινούργιο δάπεδο, ή βάψιμο...κ.λ.π.

Έπιπλα φθηνά βρίσκεις, αν ψάξεις. Δεν ξέρω αν η κοπέλα ψάχνει Α΄ποιότητας. Το μονό κρεβάτι π.χ. κυμαίνεται από 150 μέχρι 1000. Πολύ καλά βολεύεσαι με τα πατρικά σου έπιπλα, ή μεταχειρισμένα. Φοιτήτές που ξέρω, αγοράζουν ο ένας από τον άλλο σε φτηνή τιμή. Ψυγείο επίσης. Βρίσκεις φοιτητικό με 150 άνετα. Οι τιμές περί 500, είναι για μεγάλες οικογένειες, με καταψύχτη κ.λ.π.. Πλυντήριο, ναι πρέπει να πάρεις καλούτσικο. Θα έλεγα ένα 400άρι να το δώσεις. Πήγαινε στα μεγάλα καταστήματα ηλεκτρικών και κοίτα προσφορές, ή στο ίντερνετ. 

Colette

# 28 στις 27/5/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Πόσο περιθώριο της δίνεις?

Παράθεση:
Σχόλιο # 22 από broomstick

jane-do

# 29 στις 27/5/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Μέχρι τα 30 το πολύ,μετά πρέπει να καπαρώσει καλή θέση στο ράφι. : : :

Παράθεση:
Σχόλιο # 28 από Colette

Πόσο περιθώριο της δίνεις?

tangerinedream

# 30 στις 2/6/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

...εσυ καλή μας φίλη έχεις αυτό που πραγματικά χρειάζεσαι...την απόφαση να μείνεις μόνη σου!!! ...όλα τα υπόλοιπα θα βρεθούν στην πορεία...ψάξε έξυπνα και βρές μια όμορφη γκαρσονιέρα (πχ Καλλιθέα  45-60τμ Ε150 κοντά σε όλα -) και παράλληλα οργανώνεσαι...άλλωστε πιστεύω ότι τα γνωρίζεις ήδη όλα αυτά πολυ καλύτερα απο εμάς... :-)

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε
lastpost